Petsche krijgt opdracht VRIJDAG 13 JULI 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 GEM. H.B.S. VOOR MEISJES. Aan de Hogere Burgerschool voor Meisjes met 5- en 6-jarige cursus al hier zijn bevorderd: Tot de 2e klasse: M. Altona, Al phen a. d. Rijn:; J. M. Baalbergen, Katwijk a. Z.; I. N. Bakx, M. van den Berg, L. Binsbergen, A. van Ees, E. C. Hermsen; D. Hogendoorn, Noordwijk a. Z.; L. Kindt; I. Kool, D. Monasch (Bebora), J. Monasch (Judith), Wassenaar; A. Niemeijer, Noordwijk; E. L. de Roode; Y. L. Samsom, Alphen a. d. Rijn; A. S. SÖlner, Oegstgeest; S. Tonckens, Wassenaar; I. Verbeek, P. van Wa- veren, G. J. Zweers; H. Brandts- Buijs, Oegstgeest; L. P. Silver, Was senaar; E. v. Baaren, E. Batteljee, A M. Bot, C. E. Brandt, G. Brouwer, T. S. J. Dronkers, M. E. Engels; B. E. M. Gravesteyn, Leidschendam; R. L. Haanstra, Voorschoten; J. C .Hage- man; E. L. Janse, Wassenaar; H. E. N Kamsteeg, Oegstgeest; Y. I. Klet ter, I. de Kruis; J. B. van der Lecq, I. A. C. Moerman, Voorschoten; A. van Pelt, Wassenaar; J. P. Post; F. Roos, Oegstgeest; A. Rijksen, M. E. J J. Spier, P. Stigter; P. Vigeleyn Nikijuluw, Wassenaar; M. J. Ch. van Burink, Leiderdorp; R. Dubbelde- man; H. Fransen (Helga), K. Fran sen (Karin), Noordwij kerhout; W. Gesink, N. Kaay, E. van Kerkhof, W. A. Kole, J. Meertens; A. M. Men- sing, C. M. S. van Regteren Altena, Oegstgeest; E. van Rhijn, B. Snij ders, G. S. de Vries, C. M. W. Mon- nat; J. D. Jouag, M. K. Jouag, Noord wijk a. Z.; W. S. W. Brinkman. Afge wezen 12. Bevorderd tot de 3e klasse: J. H. J. van Andel, Leidschendam; F. A. Bruin, Voorburg; J. van Diest, Sas- senheim; C. Guley, H. Hidding; S. Knapper, Voorburg; T. Laurentius, Oegstgeest; E. van der Linden, Lei derdorp; H. Maas, Voorburg; A. P. Meertens, B. H. Meyer, V. F. Ooms, A. M. van Roijen, E. J. Schophuizen; G. H. Somer, Zoeterwoude; T. Tijm- stra, E. J. H. van Venetiën, L. M. Waringa; M. H. Wertheim, Voor burg; J. E. F. G. Willems, Wasse naar; G. M. S. Wrede, E. M. Boerse- ma; G .J .v. Veen, Oegstgeest; C. Bot, Wassenaar; R. Drejer, Oegstgeest; A. J. Drost, Voorburg; J. D. van Duijn; F. C. L. Gerth van Wijn, Oegstgeest; P. M. Harteveld, I. L. Huurman, M. de Jong, M. F. J. van Lith, A. C. M. Meerpoel; A. A. Mensing, Oegst geest; J. A. M. Nagtegaal; E. van Rhijn, Voorschoten; M. Rövekamp, Leidschendam; E. C. Schnück, E. Snater, Wassenaar; G. Troost, Oegst geest; A. Tijmstra; S. de Weerd, Wassenaar; A. J. Westra. Afgew. 6. Bevorderd tot dc 4e klasse afd. M.M.S.: B. A. Ballego; C. J. Barre- veld, Alphen a d. Rijn; M. L. van Boetzelaer, Wassenaar; J. W. M. Dros, E. J. Havers, J. S. E. van Hoe ken; A. A. H. Hoogwerff Kroon, Voorschoten; C. H. Koopmans, Al phen a. d. Rijn; I. Lewin, M. Meule- man, Oegstgeest; T. Neuteboom, S. C. Ouwerkerk, M. J. Reitsma, C. J. Righart van Gelder, J. M. Rummenie, A. de Sitter, J. A. Sloos, J. E. Teyn; A. J. Tieleman, Katwijk a. Z.; E. de Winter; F. Ottengauw, Oegstgeest; N. P. de Haan, Rijnsburg; C. Dietz; N. van Diest, Sassenheim; M. A. van Dijk (Marianne), Oegstgeest; Y. F. v. Dijk (Yvonne); E. I. den Duik, Kat wijk a. Z.; P. D. J. Fluyt; J. F. van der Hoeven, Voorschoten; C. Kam- ma, L. W. Kletter, M. A. Krul; S. E. F. v. Linden v. d. Heuvell, Oegst geest; S. J. C. Meertens; J. H. Noor- danus, Zoetermeer; J. T. Rehling, M. H. Roosen; J .Slagmolen, Katwijk a. Z.; M. van Sijll, Wassenaar; W. Vavier, L. M. van der Werf; P. C. v. d. Berg, Voorschoten. Afgew. 1. Bevorderd tot de 4e klasse, afd. B: H. G. C. van Binsbergen, Alphen a. d. Rijn; T. A. J. M. Brongersma, W. Docter, W. Fasseur, E. Guley, J. Meyer; F. M. Rijnbende, Oegstgeest; I. A. G. Saveur, T. C. Toxopeus; J. Veenvliet, Voorburg; E. Vrijenhoek; G. van de Weterink (Grada), C. van de Weterink (Carla), Oegstgeest; J. Ykema. Afgewezen geen. Bevorderd tot de 5e klasse, afd. M.M.S.: M. N. den Boer; J. A. van Davelaar, Wassenaar; E. A. Dil, Zoe terwoude; M. E. van der Graaf, Tot kabinetsvorming Maurice Petsche, de 56-jarige mi nister van financiën in vier opeenvol gende regeringen sedert 1949, heeft gisteren dc taak op zich genomen te trachten een nieuwe Franse regering samen te stellen, de vijftiende sedert de bevrijding. Petsche is een onafhankelijke, aan gesloten bij de gematigde conserva tieve groepen in de Kamer. Na zijn onderhoud met Auriol, de president van de. Republiek, deelde hij mede, dat hij* contact zou zoeken met de partijleiders en tegen Dinsdag zijn antwoord zou geven. Petsche hoopt een coalitieregering te vormen, welke zou omvatten de socialisten, de M.R.P., de radicalen en hun aanverwante groepen en de gematigde conservatieven. Tezamen beschikken deze partijen over onge veer 400 van de 626 zetels in het nieuwe Franse parlement. In feite zal zijn belangrijkste taak zijn de socia- listen over het halen in zijn regering zitting te nemen. De socialisten stel len n.l. eisen, die deels voor de ka tholieken, deels voor de conservatie ven ernstige moeilijkheden opleveren. De afgetreden premier, Henri ^ueuille, had om gezondheidsredenen :\veigerd te trachten een nieuwe re gering te vormen. Voorburg; M. van der Kaaden, E. A. Kallenborn, H. Kühler, A. Kuiper; H. M. Ledeboer, Oegstgeest; M. A. J. G. de Liagre Böhl, E. I. van Looy, G. Meurs; W. J Meijer, Alphen a. d Rijn; H. Pluimgraaff, Katwijk a. Z.; W. J. Rovers, F. J. Schneider (voor waardelijk), A. Snellen, P. F. M. Sormani; E. M. Stofkoper, Wasse naar (voorwaardelijk); J. J. A. Veer man, Noordwijk a. Z.; C. A. Verhey van Wijk, M. J. Verwer, M. N. de Vries E. B. Cannoo; E. Cuiper, Lei derdorp; I. van Deventer, C. G. van Ewijk, A. B. de Graaff; J. R. Hel- frich, Oegstgeest; L. L. van der Kaa den, J. W. Kanbier; A. Knapper, Voorburg; D. Kollewijn. J. Koore man, J. B. Kraneveld, K. Kwak, Katwijk a. Z.; P. H. Langendijk, E. Lourens, M. Molijn; A. H. M. Schef- fer, Voorburg; A. J. Schipper; M. E. de Tombe, Oegstgeest; J. C. M. Ver met, Voorschoten; A. W. Verschoor, Wassenaar; J. A. P. Warringa, E. E. van Weerlee, H. S. van der Wiel; O. S. Hooftman, Boskoop. Afgewezen 7, voorw. bev. 2. Bevorderd tot de 5e klasse afd. B: W. Baalbergen Katwijk a. Zee, J. B. W. Erlee Voorburg, A. I. Goslings, D. M. Haasnoot Katwijk a. Zee, A. Hakkenberg, A. J. Heykoop Leider dorp, E. A. Ooms, S. de Rooij Was senaar, N. Splinter Leiderdorp, G. M. Zeelen. Afgewezen geen. Bevorderd tot de 6e klasse afd. B: N. C. Anker, Leiderdorp, W. de Clercq, T. Epskamp. L. Farensbach, Noordwijk a. Zee, M. C. Feldman, Voorburg, E. van der Hoeven, A. E. Hoogteyling, G. E. M. Kleine, C. A. de Mik, B. H. M. van der Spek, A. Verbree, Rijnsburg, G. F. de Vries, G. E. M. Walenkamp. M. van Weesel, J. M. C. Zweers. Afgewezen geen. Waar geen plaatsnaam vermeld is, is deze Leiden. Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaatsexa- men Nederlands recht de heren J. E. E. M. Mathon den Haag, A. F. Verbist Kloosterzand, C. Wilmar den Haag, F. J. M. Gerritsen Hille- gom, E. Nannen Den Haag, A. L. M. Hazeloop Den Haag, H. J. Koerts Leiden, F. E. Ohlenroth Oegstgeest, M. P. J. van Hoeken Leiden, M. E. W. Mars Den Haag, D. Reitsma Lei den, J. W. Ort Alkmaar, R. v. Vleu ten Den Haag, P. J. M. Ruimers Rotterdam, D. T. Meursing Dor drecht,, G. Berk Kampen, V. C. Groenendijk Nieuwkerk, L. N. Mar let Haarlem, F. Molhuijsen Leiden, J. G. Punt Oegstgeest, A. H. Tijbits Rotterdam, E. S. Boelaerts van Blokland Den Haag, Th. W. J. M. v. Nierop Rotterdam, G. W. van Leeu wen Voorschoten, J. C. Hoogland Den Haag, O. J. L. van Nispen tot Sevenaer Den Haag, J. F. H. Bre- man Hilversum, H. W. A. A. Mar tens Rijswijk, mej. E. W. Vos, mej. K. R. Brouwer Rotterdam en de he ren G. J. Puister Katwijk aan Zee. Candidaatsexamen Semietische taal- en letterkunde W. W. Halle Leiden, W. Ph. Römer Zwolle, R. Frankena (cum laude) Murmer- woude. Candidaatsexamen Psychologie mej. L. H. Hekking Maastricht. Candidaatsexamen Chinees- Ja panse taal en letterkunde mej. P. H. Grampré Molière den Haag en de heer W. P. J. Janssen Sittard. Candidaatsexamen Wis- en na tuurkunde (F) de heren G. W. Boot Leiden, G. v. d. Breggen Zwammer- dam, idem (H) Ong Ooen Eng Oegstgeest, idem (L) H. v. d. Meer Den Haag. Candidaatsexamen Godgeleerd heid de heren P. J. Th. Tammes Den Haag, H. H. Miskotte Leiden, J. Oskamp Rotterdam, J. Hoftijzer Leiden en mej. M. Spijker Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proef schrift getiteld „Monomoleculaire lagen" mevr. M. den Hertog-Polak te Leiden. Idem tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld „Late-Glacial flora and phenomena in the Netherlands" de heer Th. v. d. Hammen te Schiedam. Idem tot doctor in de geneeskun de op proefschrift getiteld „Retentio Canini" de heer C. R. C. Peters te Leiden. Idem tot doctor in de geneeskun de op proefschrift getiteld „Trans plantatie van embryonale conaden bij de witte muis" de heer J. G. Stolk te Arnhem. TECHNISCHE HOGESCHOOL. Aan de Technische Hoogeschool te Delft slaagde voor het ingenieurs examen civiel-ingenieur de heer H. L. Westerman uit Leiden. Zilveren jubileum van mej A. van Gelder Gistermiddag vond het slotstuk plaats van de feestelijkheden, die ge houden werden rond het zilveren ju bileum van mej. A. Righart van Gel der aan de R.K. Fröbelschool, Haar lemmerstraat 30. Wel honderd kleu ters en vele ouders vulden de zaal, toen zuster Verona, hoofd van de school, in een hartelijk welkomst woord de lang niet altijd gemakke lijke taak schetste, die de jubilares- se steeds met opgewektheid heeft verricht. „De taak van de kleuterleidster is de eerste zaadjes strooien en een grondslag leggen voor de toekomst", aldus zuster Verona. „Welnu, die taak heeft U hoogst ernstig genomen, niet alleen in de eerste jaren, waarin al les nog zo mooi was en vol idealisme, maar ook nu nog, na 25 jaar, is het Uw ideaal het kleine kind het beste te geven, iets mee te geven voor later". Hierna ving een alleraardigst pro gramma aan, dat onder leiding van de zusters en leidsters was ingestudeerd. De kleuters zongen en dansten, bo den een „geestelijke ruiker" aan en zeiden grappige wensjes op voor de „lieve juffrouw van Gelder". Een groep kabouters bood het feestge schenk van ouders en leerlingen, een grote pathéfoon, aan, de grote wens van de jubilaresse, die de kinderen via de muziek enige rhytmiek wil bijbrengen. Gistermiddag, toen een groot deel van dit feestprogramma herhaald werd, was ook pastoor M. v. d. Schoot O.F.M., aanwezig, om als geestelijk adivseur van de R.K. Bond van leerkrachten bij het Voorberei dend Onderwijs „St. Theresia van Avila", afd. Leiden, mej. van Gelder, die voorzitster is, Le huldigen voor haar moeizaam, maar vruchtbaar werk in dienst van de jeugd. KOL. MALLINCKRODT f. Dezer dagen overleed te Zwoller kerspel luitenant-kolonel J. Mal- linckrodt, die de 65-jarige leeftijd bereikte. Hij verwierf in de Meida gen 1940 grote bekendheid door de wijze, waarop hij met grotendeels on geoefende troepen het vliegveld Val kenburg op de Duitse parachutisten heroverde. Hij was drager van de Mi litaire Willemsorde. ucyoh, flihn en flota: Vrijdag, 13 Juli. We hebben vandaag een blijde tij ding voor U! Kent U „Les Fauvettes de Dammaftin en Goële" nog, de Franse kinderen, die het vorig jaar, onder leiding van de Nederlandse priester, abbe J. Terruwe, zo'n koste lijke avond verzorgd hebben in de Leidse Schouwburg? Herinnert U zich nog hun Franse chansons en vooral hun buitengewoon charmante balletten? Welnu, de troep komt dit jaar weer in Nederland en zal ook Leiden wederom aan doen. Op Woens dag 25 Juli wordt een avond gegeven in hgt Clubhuis, Mare 43. Op het prachtige nieuwe podium, tussen de moderne décors, zullen de dansjes en vooral ook de speciaal door abbé Ter- ruwe gearrangeerde opéra comique „Le Petit Duevan H. Heilhac, voor treffelijk uitkomen. Bent U nog niet in deze nieuwe zaal, het „Scala van Leiden", geweest? Ziehier een prach tige gelegenheid! De kinderen komen reeds op 24 Juli in Leiden aan Op die avond spelen zij in „Avifauna" te Alphen aan den Rijn. Op 26 Juli^ ver trekken zij v/eer om het tournée te vervolgen. Het onderbrengen van de kinderen zal nog nader worden gere geld. Ook dit jaar heeft Dansschool Evert Castelein de organisatie van de avond te Leiden in handen. STADSKOK NIEUWS UIT DE OMGEVING HILLEGOM Zelfsbedieningswinkel. In het pand Hoofdstraat 102 is de kruide nierswinkel van de heer Rusman omgetoverd in een op Amerikaanse leest geschoeide zelfbedieningswin kel „Kijkgrijp". De heer Piet Mathot heeft het aangedurfd een creatie tot stand te brengen, die haar weerga in heel de omtrek niet heeft. Gister middag te 2 uur had de officiële opening plaats. R.K. Schaakclub „Hillegom". Het bestuur dezer .vereniging heeft besloten een z.g. „zomertournooi" te houden. Er zijn daartoe fraaie prij zen beschikbaar gesteld. De deelna me is gratis. Op 19 dezer wordt be gonnen. Personalia. Onze plaatsgenoot A. M. M. Versluys slaagde te Haar lem voor het 'einddiploma Gymna sium A. Geslaagd te Delft voor het can didaatsexamen werktuigkundig in genieur de heer A. J. A Koelik. Geslaagd aan de R.K school voor Maatschappelijk werk te Amsterdam voor het examen wijkverpleging mej. P. v. Ruiten. DE ZILK Paard op hol, Een groot paard, gespannen voor 'n klein wagentje, ging op hol, terwijl de voerman even in 'n café was. Het paard werd door de G. gegrepen. De voerman vond later het span, gebonden aan een hekwerk. Pols gebroken. Met een snel heid van rond 80 km. reed een mi licien der Kon. Marine met z'n mo tor langs de Zilkerduinweg Bij de bocht van de Wassenaarseweg slipte de motor, sloeg 2 x over de kop en kwam in de berm terecht. De dokter constateerde enkele verwondingen en 'n gecompliceerde polsbreuk. Na 't leggen van 'n noodverband werd de motorrijder naar het hospitaal vervoerd. Tuinbouwcursus. Voor leerlin gen van 15 jaar en ouder zal een tweejarige cursus worden gehouden in scheikunde, plant- en dierkunde, bemestingsleer, plantenziekten en practische bloembollencultuur. De lessen worden gegegeven op Dinsdag en Vrijdag. Het toelatingsexamen heeft plaats in de 2e helft van Aug. Men melde zich aan: Hoofdstraat 222 te Hillegom. KATWIJK Geslaagd aan de R.K. School voor Maatschappelijk werk te Am sterdam voor het examen wijkver pleging mej. G. Castenmiller. KATWIJK AAN DEN RIJN Bevorderd. De heer H. Beste broer. kantoorhouder der Posterijen 3de klasse alhier, is bevorderd tot kantoorhouder 2de klasse. Geslaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het candidaatsexamen voor bouw kundig ingenieur de heer K. Haas noot. LISSE Geboren: Maria Elisabeth, d. van J. P. Bemelman en M. E. v d. Poll; George Peter zn van J. den Breejen en A. A. Nieuwenhuis; Jacobus zn van J. de Vries en M. de Blieck; Jan Hendrik zn van A. van Steensel en C. G. v. d. Zwet; Cornelia Johanna Maria zn van A. M. Koomen en P. M. v. d. Berg. Ondertrouwd: Karei Eikelenboom, 26 jr te Sassenheim en Neeltje Jaco- ba van Groen 22 jr. Getrouwd: W. Th. C. Broekhof en E. M. van Rooij en; J. C. Grimbergen en M. M. van der Laan te Haarlem mermeer; A. Koppennaal te Voor burg en G. D. Geerdes. Overleden: Riemke Rooda 70 jr, echtg. van T. Keijzer. NOORDWIJK Kon. Ned. Mij^ v. Tuinbouw. Giserenavond hield gen. Mij. haar maandelijkse bijeenkomst in „Het Hof van Holland". In zijn openings woord deelde de voorz mede, dat nu ook in Noordwijk een natuur- wacht is opgericht. Deze wordt ge vormd uit leerlingen van de hoog ste klassen der lagere scholen. Deze natuurwacht zal trachten de balda digheid der jeugd en de noncha lance van de ouderen ten opzichte van de natuur zoveel mogelijk tegen te gaan. Woensdag a.s. zullen de „natuurwachters" 399 in totaal op de v. d. Berghstichting worden ge ïnstalleerd en zal hun taak een aan vang nemen. Van de afd. 's-Graven- hage was een verzoek ingekomen voor aansluiting van een excursie in Leiden op Woensdag 18 Juli a.s. des avonds te half acht in de Hortus Bo tanicus te Leiden. Tal van liefheb bers gaven zich hiervoor op en be sloten werd Woensdag a.s. met de tram van 6.20 uur te vertrekken. De Lathyrus-expositie heeft alle verwachting overtroffen. De uit slag der keuring was: 1. mej. A. v. d. BergSmit 8 punten, 2. C. v. d. BergSmit 7j? p., 3. mej. J. Schip per 7 p., 4. W. Bosman 6Vk p., 5. J Schipper 6% p. Van de vrije inzen dingen bloemen en planten behaal den de pryzen: 1. W. Bosman 8Yz p., 2. J. Hindhout 8 p., 3. J. v. Bohemen 8 p., 4. P. v. d. Meer 714 P-, 5. J. Noordermeer 7 p., 6. J. W. Schipper 6 p., 7. E. Ooms 6 p., 8. A. Rotteveel 6 punten. Nadat de heer v Bohemen zijn ingezonden materiaal had bespro ken, hield mevr. Toxopeus een in teressante causerie over ratten en ziekte-overbrenging door ratten. De Sportvisser. De uitslag dei- Woensdag gehouden vis-wedstrijd in de Haarlemmertrekvaart is als volgt: 1. C. P. v. d. Geer 110 gram, 2. A. Diemei 95 gr., 3. J. A. Caspers 95 gr., 4. G. Werkhoven 75 gr., 5. B. Werk hoven 60 gr., 6. J. de Haas 47 gr., 7. J. Koppen 40 'gr., 8. J. Capitaine 35 gr., 9. H. Groenenwoud 30 gr. Personalia. Met ingang van 16 Juli a.s. is benoemd tot directeur van het Postkantoor alhier de heer F. Meulendijk, thans hoofd-employé le klasse op het P.T.T.-kantoor te Roo sendaal. Geslaagd. Voor het eindexamen R.K. H.B.S. 5-jarige cursus afd. B slaagden onze plaacsgenoten P. v. Dam en J. Roeleveld. Voor het eind examen Middelbare Handelsschool te 's Gravenhage slaagden B. Cohen, C. v. Urk en C. v. d. Wiel. De heer C. v. Urk heeft eveneens een wedstrijd gewonnen, waarin een beschrijving van Frankrijk op economisch gebied gegeven moest worden en heeft daar mede van de „Alliance Francaise" een gratis verblijf van negen dagen in Pary's aangeboden gekregen. NOORD WIJKERHOUT Concours combinatie postduiven Noorwijkerhout - Noordwijk - Voor hout. De plaatselijke postduiven vereniging „De Duinklievers" heeft 't initiatief genomen voor de oprich ting van een combinatie tussen Noordwijkerhout - Noordwijk - Voorhout met de bedoeling de aan staande jonge duivenvluchten geza menlijk te coursen. Noordwijk en Voorhout verleen den terstond hun volle medewer king en zo zal er een proef worden genomen met het jonge duiven pro gram, te beginnen a.s. Zondag met Tilburg t.m. Marbahan, dit zijn zeven vluchten. Uit het verloop van de voorbereidende besprekingen meent men te mogen opmaken dat de combinatie een succes zal wor den voor nu en in de toekomst. De volgende heren hebben voor lopig in het bestuur van de C.C.N.N. V. zitting genomen: voor Noordwij- kerhout P. Heshof en C. C. Broek hof; voor Noordwijk C. v. d. Berg, W Passchier en A. Boot; voor Voor hout; T. Werkhoven en A. Dijssel- bloem. Voorzitter is C. v. d. Berg, secretaris C. C. Broekhof en pen ningmeester P. Heshof. Het bestuur van de „Duinklievers" rekent op de medewerking van al le leden en dan kan succes niet uit bleven. OEGSTGEEST Geslaagd te Delft voor het can- didaats-examen werktuigkundig in genieur, de heer E. J. Doedens. VOORHOUT Het stoffelijk overschot van pas toor A. Kramer is gisteravond de pa rochiekerk van Voorhout binnenge dragen door de kerk- en armmees- ters. Door de verzamelde gelovigen werd het Rozenhoedje gebeden op de manier, waarop pastoor het gaar ne had: de vrouwen baden voor, de mannen antwoordden. Bij de uitvaart Maandagmorgen zal de lijkrede worden uitgesproken door de zeereerw. heer Jac. Duyves, pastoor van de St. Willibrord-binnen- de-Veste te Amsterdam, plaatsgenoot en vriend van de overleden herder. VOORSCHOTEN Begin van brand. Gisteravond ontstond er in perceel Leidseweg 41 een begin van brand, toen bij het koken in de keuken opeens de vlam in de pan sloeg. Vanzelfsprekend ontstond er bij de bewoners een grote consternatie. De brandweer werd gewaarschuwd, maar behoefde bij aankomst geen dienst meer te verrichten, daar de bewoners intus sen de brand geblust hadden Daar bij hebben de bewoners echter brandwonden opgelopen. De keu keninventaris kreeg schade. WASSENAAR MAN OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is de 45-jarige wielrij der R. uit Den Haag, die bij de Zijde- weg onvoorzichtig de Rijksstraatweg overstak, aangereden door een auto uit de richting Leiden, bestuurd door de heer S. uit Groningen. R. werd op slag gedood. Volgens ooggetuigen treft de bestuurder geen schuld. De fiets werd totaal vernield. KIND VERDRONKEN. Het 2-jarig zoontje Arie van de fa milie Kuyt, wonend te Katwijk, dat gisteren bij ae familie K., aan de Buurtweg, op visite was, raakte in een onverwacht ogenblik in de sloot achter het huis. Toen men het kind vond, heeft de politie kunstmatige ademhaling toegepast, die echter niet meer mocht baten. Dokter Hubbeling kon slechts de dood constateren. Geslaagd te Delft, voor het can didaatsexamen werktuigkundig in genieur de heer E. A. Fauël; voor het ingenieursexamen civiel inge nieur de heer J. v. Tol; voor het :n- genieursexamen scheepsbouwkundig ingenieur de heer L. J. C. v. Es. /.OETERMEER Onderzoek op t.b.c. Woensdag avond om half tien is het massale bevolkingsonderzoek op t.b.c. ge ëindigd. Aan het onderzoek hebben 5831 personen deelgenomen, terwijl reeds 425 inwoners van Zoetermeer dit jaar op andere wijze werden on derzocht. 160 personen hebben ge weigerd deel te nemen, terwijl er 42 wegens ziekte niet voor het apparaat konden verschijnen. Bij de eerste massale doorlichting in 1949 werden 5588 personen doorgelicht, zijnde 88.6 van de bevolking. Het per centage voor 1951 bedraagt 91.4 Door de deelnemers is gemiddeld 0.68 per persoon betaald Zonder voorbehoud kan gezegd worden, dat ook de tweede massale doorlichting een volledig succes geworden is. weersverwachting (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur. OPKLARINGEN. Tamelijk heldere en koele nacht met weinig wind. Mor gen in de loop van de dag toe nemende bewolking, maar bijna overal droog weer. Zwakke tot matige wind tussen Noord en Oost. Warmer dan vandaag. 14 Juli: zon op 4*35, zon onder 20.55; maan op 16.47 en onder 0.uur, UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE Opruiming. De manufacturers van het Dorp, die jaarlijks hun op ruiming houden, doen dit op een heel andere wijze dit jaar. Een ieder hunner brengt zijn opruimingsgoe deren en artikelen in het Gymnas tieklokaal. Op Maandag 16 en Dins dag 17 Juli a.s. zullen deze goederen worden verkocht. Met ingang van 1 Augustus a.s. is aan mej. F. Kraaijeveld, op haar verzoek, eervol ontslag verleend als adjunct-commies ter secretarie al hier. LEIDERDORP Begin van Brand. Terwijl de gehele familie Spies bruiloft vierde ten huize van de familie Braat, brak brand uit in de woning van de fam. Spies. Door spoedige alarmering kon groot onheil worden voorkomen en werd de brand in de kiem gesmoord. Een niet afgezet strijkijzer was oor zaak dat de feestvreugde even werd getemperd. Ondertrouwd: Simon J. Braat 29 jr en Johanna Spies, 28 jr; Pie- ter van Evert 26 jr en Catharina van der Reijden 24 jr; Nicolaas Verdoes 23 jr en Johanna M. de Haas 22 jr. Getrouwd: Nicolaas Verdoes en Johanna Maria de Haas; Pieter van Evert en Catharina van der Reijden. Geboren: Hendrika Johanna Wil- helmina, dr. van H. van Bostelen en M. G, Boskeljon; Jacoba, dr van D. Hoogstraten en P. de Vreede. Petrus Johannes, zn van J. Galjaard en H. J. G. Koerts; Neeltje, dr van C. de Vreede en C. Hoogstraten; Marga- retha, dr van H. Oosterom en P. Bo- gerd; Johannes, zn van A. den Hol lander en P. Rijsdam; Sara Adriana, dr van A. van Winkel en A. J. Schools; Dirk Christiaan, zn van C. Veldhuizen en O, Drupsteen; Sophia Cornelia dr van H. J. Hensing en H. G. van der Horst; Franciscus Hu- bertus Aloysius, zn van F. A C. Eg gen en C. C. M. van Dam; Albert, zn van C. J. Kruijs en L. Bronwasser. Overleden: A. C. Varkevisser, wed. van C. van Egmond, 70 jr; A. Broek huizen, wed van S. Schalkers, 95 jr. NIEUWKOOP Woningnood. Vele ingezetenen menen, dat het met de woningnood in onze gemeente niet zo'n vaart loopt. Dat die nood toch nog al wat te betekenen heeft, blijkt wel hier uit, dat op de lijst van woningzoe kenden ten gemeentehuize, niet min der dan 80 personen zijn ingeschre ven. Comité Thijs Marinus. Er heeft zich uit de burgerij een comité ge vormd, dat wil trachten aan de hon derdste verjaardag van Thijs Mari nus enige luister bij te zetten. Dit comité bestaat uit 21 dames en heren; voorzitter, secretaris en pen ningmeester zijn resp. de heren C. Snijders, J. Pietersen (Spar) en J. P. Verhaar. Het streven van het comité wordt aanbevolen door bur gemeester Van der Weyden, ds. Bloemendaal, pastoor Buren, ds. De Jong, ds. Snel, pastoor Vloothuis, dr. Koert, dr. Visser, jhr. Graswinckel en de heren Bodegraven en Vrij- moed. Personalia. Te Den Haag slaag den voor het diploma A „Zieken fondswezen" de heren H. Bos en W. Verhage. In ons nummer van gisteren gaven we een beschrijving onder Mode snufjes van een herenpyana De prijs van het knippatroon dit ter aan vulling bedraagt 1.15. Laatste Berichten SOLDATEN LANGSDE „VREDESWEG"! Volgens Reuters correspondent zijn grote aantallen communistische soldaten waargenomen tussen Kae- song en een afstand van acht kilo meter van de river de Imdjin. Waar nemers van de Verenigde Naties hadden overal langs de „Vredesweg", in de huizen en op de heuvels, ge wapende Chinezen gezien, naar schatting in totaal een duizend man op zijn minst. marktberichten LEIDEN, 13 Juli. Vee. Aanvoer: 7 Fokstieren; 8 Slachtstieren; 70 Kalf- en Melkkoeien; 95 Varekoeien e.a.; 200 Vette Koeien; 25 Vaarzen; 20 Pinken; 6 Graskalveren42 Vet te kalveren; 138 slacht kalveren; 20 fokkalveren; 192 Weideschapen; 180 Zuiglammeren; 552 Weide lammeren; 46 Zeugen; 448 Schrammen; 650 Big gen; 3 Paarden; 1 Veulen; 22 Bok ken en geiten. Prijzen: Kalf- en Melkkoeien 6601060, handel willig; Varekoeien e.a. 525800, id; Vette koeien 7301020, licht gewicht 2.30 295, id; Vaarzen 550850 id; Pin ken 375520, id; nuchtere slachtkal- veren 4060 id; fokklaveren 60 120, id.; Weideschapen 80120; zuig. lammeren 7085; weide lammeren 4565, handel iets vlugger; Schram men 6095, handel mat; Biggen 35 55 id; Bokken en geiten 1535 id. LEIDEN, 13 Juli. Kaas. - Aan voer: Goudse kaas 82 partijen; Leid se kaas 8 partijen, totaal 90 partijen. Goudse kaas ware 232; Goudse kaas le srt 211220; Goudse kaas 2e srt 200210; Leidse kaas le srt 200215 Leidse kaas 2e srt Handel flauw DELFT, 12 Juli. Vee. Aanvoer: 1 paard, 80 nuchtere kalveren, 269 varkens, 771 biggen, 3 schapen, 6 geiten. Prijzen: varekoeien 450 600, nuchtere kalveren 4055, biggen 3545, lopers f 4580. runderen per kg slachtgewicht: 2.602.70, magere varkens per kg levend gewicht 1.801.90. Handel in runderen en kalveren redelijk, varkens en biggen kalm. TER AAR, 12 Juli. Groenten. Peulen 1.201.40, doppers 2.20, wit te capucijriers 3.00, blauwschokkers 4.604.70, tuinbonen 1.101.70, idem stek 0.50, alles per 10 kg. Kassnij bo nen 0.901.15, idem stek 0.400.60, stamprincessebonen 0.65—0.75, alles per kg. TER AAR, 11 Juli. Groenten. Peulen 2.207.30, doppers 2.803.80 cap. doppers 4.204.60, witte capu- cijners 5.305.60, blauwschokkers 5.505.90, tuinbonen 1.752.20, al les per 10 kg. Kassnijbonen 0.95 1.20, idem stek 0.550.85, natuur- snijbonen 1.001.10, stamprincessen 0.750.95, nieuwe aardappelen 0.17- 0.19, idem kriel 0.140.17, waspeen 0.290.42, idem B. 0.210.24, idem stek 0.170.18, andijvie 0.210.33, idem B. 0.11—0.15, rabarber 0.06 0.10, postelein 0.220.30, kroten 0.28, spitkool 0.15, uien 0.12, toma ten A. 0.510.58, idem B. 0.540.60, idem C. 0.400.54, idem CC. 0.16 0.40, idem gescheurd 0.180.25, Augurken D. 0.40, idem D2 0 31, id. E. 0.27, idem CD. 0.27, alles per kg. Sla 2.005.00 per 100 stuks. Bloem kool 1 0.28—0.32, idem 2 0.12—0.24, idem 3 0.080.11, komkommers 0 160.19, idem krom 0.100.14, id. stek 0.08—0.09, alles per stuk. Bos- peen 0.300.44, idem B 0.210.29, idem stek 0.060.07, boskroten 0.08- 0.15, bonenkruid 0.01, bosprei 0.11, bosuien 0.090.12, peterselie 0.02 0.03, alles per bos, stoofsla 0.80 per kist, aardbeien 0.170.33, framboos- aardbeien 0.38 per doosje, aardbeien 1.501.80 per slot, zwarte bessen 0.350.41, rode bessen 0.120.15 per Yz kg. Bloemen 0.08 per bos.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2