TYPEN STENO C. Y. Ponsioen door Alphense Kath. Midddenstand herdacht DINSDAG 10 JULI 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 STADSNIEUWS Kath. Invaliden ter bedevaart De kath. invaliden uit Leiden en omstreken hebben Zondag hun 2e bedevaart gemaakt naar Schiedam, Reeds om acht uur reden twee tou ringcars door de Leidse straten, om overal de deelnemers af te halen voor hun jaarlijkse bedevaart naar St. Liduina, de patrones der invali den, en om kwart voor tien werd op het plein voor de St. Pe- truskerk gestart. Nadat de g. het voorbidden van een rozenhoedje de réis geopend had, heerste er al spoedig een prettige stemming in de bus. Tegen elf uur werd Schiedam be reikt. Hier was hulp in overvloed aanwezig, zodat alle deelnemers spoedig een plaatsje hadden op het terrein achter de kerk. Iedere afde ling ging op haar beurt de kerk bin nen, geholpen door zusters, E.H.B. O.-ers en verkenners. De plechtige H. Mis begon om 12 uur, waarna pa ter Dijsselbloem een predicatie hield. Na afloop konden de deelnemers in het schoolgebouw of de Volksbond een maaltijd gebruiken. Jammer, dat de regen hen overviel, maar des ondanks kwamen zij toch weer vlug in de kerk om het plechtig Lof bij te wonen. Zoals altijd was dit laatste deel van de Bedevaart weer keurig ver zorgd. Het Allerheiligste en de re liekschrijn werden in een processie meegedragen, begeleid door bruidjes en afgevaardigden van de afdelin gen. Na het Lof werd de relikwie vereerd. Vijf priesters gingen langs de banken, zodat alle invaliden in de gelegenheid waren aan deze plechtigheid deel te nemen. Het was een diep ontroerend schouwspel, een Lourdes in het klein. Nog onder de indruk werden de deelnemers na afloop naar hun bus sen en auto's gebracht en ving de terugreis aan over Rotterdam, door de Maastunnel, naar Leiden. Jammer, zo schrijft ons het be stuur, 'dat nog niet alle katholieke invaliden uit Leiden en omgeving lid zijn van „St. Liduina", de Ned. R.K. Bond van Lichamelijk Gebrek- kigen, afd. Leiden. Dc afdeling kan nog veel groter worden. Wie zich opgeeft (secretariaat Rapenburg 122) zal er geen spijt van hebben! Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Ned. recht de heren J. Schuur- mans te Den Haag, H. J. Sarolea te Den Haag, W. Nieboer te Groningen, L. C. v. Lawick te Den Haag. A. Ma- claine Pont te Laren (N.-H.) en mej. W. H. de Jong te Zwolle: docto raal examen Ned. Ind. recht de he ren N. Beets te Den Haag, Ang Ie Kwan te Oegstgeest, J. W. Pothast te Aerdenhout, J. van Rossen te Rot terdam en mej, M. E. G. Kleyn te Leiden. GRONINGSE UNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen slaagde voor het doctoraal examen geneeskunde de heer H. F. M. Donders uit Leiden. 10 vinger syst. blind rhytm. 4 talen (130 letter grepen p. minuut) Aanvang dagelijks 2—3 maanden klaar. OOK JULI en AUG. Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEK 65 TEL. 26568 Kon. onderscheiding voor F. C. Veefkind De heer F. C. Veefkind, chef van de werkplaats van het Automobiel bedrijf van de heer H. Blom aan het Levendaal, die onlangs onder zeer grote belangstelling het feit mocht herdenken, dat hij vóór 40 jaar zijn intrede deed in dit door de heer Blom van de heer A. J. Stal- linga overgenomen bedrijf, mocht heden uit handen van de wethou der D. v. d. Kwaak, als vertegen woordiger van het Gemeentebe stuur, een koninklijke onderschei ding ontvangen. Deze onderscheiding werd hem hedenmorgen in tegenwoordigheid van enkele genodigden in Café-res taurant „In den Vergulden Turk" uitgereikt. Wethouder v. d. Kwaak, die de succesvolle levensloop van de heer Veefkind memoreerde, wees op het unicum van een dergelijk jubileum in de automobiel wereld. Het deed spr. een groot genoegen te kunnen mededelen, dat het H.M. de Koningin had behaagd aan de jubi laris de zilveren medaille verbon den aan de orde van Oranje Nas sau toe te kennen. Namens het ge meentebestuur wenste hij de heer Veefkind met zijn jubileum en deze onderscheiding van harte geluk. Woorden van gelukwens werden hierna gesproken door de heer A. J. Stallinga, waarna allen in de gele genheid werden gesteld om de heer en mevr. Veefkind hun felicitaties aan te bieden. Wederkerig dankte de jubilaris voor de hem verleende onderscheiding, waarna de heer A. C. van der Berg, mede namens dc heer H. Blom, nog een hartelijk woord van dank richtte tot de weth. van der Kwaak en het gemeentebe stuur voor het verleende interme diair. Traditie-getrouw hebben dé leden van de St. Adelbert-vcreniging, afd. Leiden, Zaterdagmiddag een uit tocht gehouden naar de Kaag, tot sluiting van het winterseizoen. Er waren 25 dames en heren in „Meer- rust" te Warmond bijeen, toen het gezelschap in de boot stapte, naar de Kaag voer. Bij „Tante Kec" werd de toch onderbroken. Dsr, W. Lubsen hield een voordracht over de vroegste geschiedenis van Leiden en omgeving, waarna men een pan nekoeken-maaltijd gebruikte, on daarna in de beste stemming weer naar Leiden terug te keren. Burgerlijke Stand Overleden: W. F. Laterveer, man 78 jr. Getrouwd: H. K. Muller en J. M. J. Slagter. EIND-EXAMENS R. K- LYCEUM „ST. BONAVENTURA". Geslaagd voor eindexamen H. B. S. afd. B.: H. van Beukering, Voorburg; C. van den Bosch, Woerden; P. van Dam. Noordwijk; L. v. d. Drift, Lei den; H. Geerts, Sassenheim; G. van Hevelingen, Boskoop; F. van Holt- hoon, Voorburg; N van der Kleij. Den Haag; O Langezaal Leiden; G. Leliveld, Bodegraven; H. Ober, Lei den: J. Roeleveld, Noordwijk; P. Schlatmann, Oegstgeest; A. Schoe- maker, Leiden; J. Sinnema, Wasse naar; J. Smit Den Burg (Texel); Th. Tijssen, Z-oeterwoude; W. van Vliet, Stompwijk; W. van Wisse, Voorscho. ten; P. van Zijp, Leiden. Geëxami neerd 25 candidaten. Afgewezen 5 candidaten. Totaal eindexamens H. B. S. Ge ëxamineerd 5? candidaten, afgewe zen 9 candidaten. Voor het eindexamen van de Kweekschool voor Voorbereidend Onderwijs te Leiden slaagden voor diploma B (hoofd): H. A. Brongers, Groningen; W. G. Heemskerk, Rijns burg; A. A. Hulst, Muselkanaal; J. de Koningh, Den Haag: S. van Nood, Leiden; H. Nijemanting, Gorkum; D. H. Schuringa, Leidschendam; E. M. van der Spek, Voorburg; J. Tet- telaar, Oegstgeest; H. 'Verboom, Voorschotten; E. H. M. de Vogel. Leiden; G. van der Voort, Zoeter- woude (Leiderdorp); H. L. M. Win kelmolen, Leiden; H. J. Zevering, Muiden; voor diploma A slaagde J. Toxopeus, Noordwijk. STAATS-EXAMEN MUZIEK Te Den Haag slaagde voor het Staats-examen voor muziek (piano) de heer C. Curpershoek uit Leiden. LEIDSE GEMEENTERAAD De Gemeenteraad van Leiden zal, onvoorziene omstandigheden voorbe houden, op Maandag 30 Juli a.s. weer in openbare vergadering bijeen komen. Hoezeer wijlen de heer C. Y. Ponsioen in katholieke midden standskringen werd gewaardeerd, bleek Maandagavond duidelijk, toen een ongekend groot aantal leden van de plaatelijke afdeling in Hotel „Centraal' aanwezig was op de bij zondere vergadering,, welke, deels zou worden gewijd aan de herden king van de oud-voorzitter. De heer C. M. Deerenberg, voorz. hield een herdenkingsrede, welke staande door alle aanwezigen wera aannoora. „£en gaai mens te herdenken, is voor mij", aldus de heer Deerenbevg, „in aeze vervlakking een opgaaf, welke ik gaarne op mij neem, hoewel weet, dat ik moeilijk de juiste woor den zal kunnen vinden om bijzonder hem te herdenken die ons in zoveel een voorbeeld is geweest. Hij, die wij hier herdenken, was een oprechte strijder voor een zaak, die hij behartigde op een wijze, waarin wij allen te kort schoten. Wie van ons durft zijn strijden en werken te vergelijken met dat van hem? Moeten wij thans niet erken nen, dat zijn woorden en werken een povere uitwerking op ons heb- gehaaï Niettegenstaande ua'ct, ging nij gestaag door met dezelfde ijver en energie. Het Rooms vuur, dat binnen in hem aanwezig was, wist hij uit te dragen onder zijn medestandgenoten en zoveel ande ren, op een wijze die ons vaak tot bewondering dwong en ons met eer bied tot getuigenis dreef, dat wij zulke mgnsen toch maai- weinig be zaten. Laten wij onze dankbaarheid je gens hem tonen, door tegenwoordig te zijn in de H. Missen, welke voor zijn zielerust worden opgedragen (Zondag a.s. om half negen). Het moet een troost zijn na zo'n leven en zo'n afsterven hem tot man en Vader gehad te hebben en voor ons een eer,, dat hij in ons midden heeft gewerkt, zelfs toen zijn ge zondheid jeeds zorgen baarde. Deze man heeft zijn licht niet onder de korenmaat geplaatst en ook zijn ta lenten niet begraven, maar hij heeft gearbeid tot heil van onze samenle ving, zodat hij heeft kunnen zeggen het licht dat u mij gaf heb ik doen schijnen en met de talenten heb ik gewoekerd. Hij was 36 jaar bestuurslid en 34 jaar voorzitter van onze afdeling "Een lange tijd", zijn wij geneigd te zeggen en toch naar jns c?gr:p nog te vroeg geëindigd. Na nog in het kort te hebben ge wezen op de vele functies die de heer Ponsioen in leven had ver vuld in het kader van de midden stand, besloot de heer Deeren'berg: „Laat het voorbeeld, dat hij ons gaf, steeds in onze herinnering blijven. Moge God hem reeds de hoogste on derscheiding gegeven hebben als loon voor al het goede hier op aarde vo.-r anderen en niet in he' minst voor onze middenstand gedaan." De g.a. kapelaaan Doym bad hier na voor de zielerust van wijlen de heer Ponsioen. Nieuwe voorzitter In de vacature werd voorzien door de benoeming (met algemene stemmen) van de heer J. Ponsioen C. Yzn. Tot opvolger van de heer Ponsioen als voorzitter werd met grote meerderheid van stemmen gekozen de heer H. van Deuren. De heer J. Ponsioen C. Yzn. dank te voor de eer zijn vader door deze herdenking betoond. De g.a. feliciteerde de heer H. v. Deuren en wees op de moeilijke taak, die hem bij de opvolging van een bekwame voorganger, wacht. Spr. wenste hem veel wijsheid toe. Hierna hield de g.a. zijn gebrui kelijke geestelijk-speechje. De heer F. C. de Hosson uit Leiden, bonds voorzitter van de N.R.K.M. in het 'bisdom Haarlem, complimenteerde de nieuwe voorzitter namens het hoofdbestuur en sptak de Wens uit, dat de tot dusver zo uitstekend ver vulde functie weer door de juiste man zal blijken te zijn bezet. Fen zo'n voortreffelijk man als wijlen de dc heer Ponsioen op te volgen is niet eenvoudig, voegde spr. eraan toe. voor de middenstand van de jongste regeringsmaatregelen. Uiteraard le verde deze met alle aandacht ge volgde uiteenzetting volop stof voor een vruchtbare gedachtenwisseling welke tot middernacht de aanwezi gen bij elkaar hield. De heren H. J. Grimbergen en Th. van Zanten werden benoemd in het Schoolreis- en St. Nic. comité, ter assistentie van de heer L. D. Ie Grand. De heer N. J. Verkleij ves tigde de aandacht op het Santos- weck. OVERGANGSEXAMEN CHR. LYCEUM Van klasse 1 naar 2: Truus Begc- mann, R. v. d. Berg, J. Botterop, Adri van Gemeren, Toos Hogenboom J. Huijssoon, Inge Walraven, Johan na Werther, Truus Zwart, H. Knook, E. Wind, H. van Elk, J. van Noort, J. Bun'ra; W. van Berkel, P. de Jong Aarlanderveen; G. Karssen, J. Vink, Jannie Bekker. Margareth Vroege, Elsje Westerhof, J. Doornbos, J. Ke- nemans Bodegraven; M. Kaashoek, H. Kleinhuis, W. Trapman, Willij de Leeuw, Aatje Matze, Boskoop; A. Ab bema, H. Bax, Pia van Eijk, Gouda M. Voets, Hazerswoude; C. Breure, Hoofddorp: M. v. d. Marei, Kouder- kerk a.d. Rijn; Cootje van Dijk, L. Huijding, Leiden; Gre Roest, Lei- muiden; Marguerite Roos. Nieuw koop; H. Heuvelman, Ouderkerk a.d. IJssel; C. v. d. Velden. Ineke Kemp kers, J. Verheul, Waddinxveen; P. Hazenberg, H. Hoen, Zwammer- dam. Afgewezen 15 leerlingen, 5 her examen. Van klasse 2 naar 3: H. Bal. Jo Booy, H. v. d. Bovenkamp, J. v. Dam J. v. Gemeren, Majorie Hamarus, M. de Jong, A. Kardol, A. Keyzer. C. Keyzer, C. Offers, D. Tom, Nel den Otter, C. Doelman, P. Doelman, J. Hoogcndoorn te Alphen; W. v. d. Berg, W. Karssen, Jenny Noordhoek, J. Veerman, Johanna Ydo, C. Zaal, R. Hermann te Bodegraven; P. Koet sier, J. de Rooy te Boskoop: H. de Man te Gouda; Gerrie Prosm'an, Gou derak; P. Hogendijk, Hazerswoude; C. Plomp, Leiden; M. Rodenburg, Ter Aar: J. Brok. Waddinxveen: H. Jager. Waddinxveen; F. v. Beek, Woerden: Gezina v. Reenen, Wou- brugge; G. Zuydam, Zevenhoven; W. Domburg, Zwammerdam; afgewezen 17. 8 herexamen. Van klasse 3 naar 4: Lize Bakker, M. Beek, Lies Dekker. P. v. Dijk; W den Hertog, Louise van Heusden. Th. Koning. Ria Koov. J. de Pijper, Styn RaaDhorst, N. Rijlaarsdam, P. Snel, Versloot. Gre de Vries. Ans v. Wieringen. W. Cornet. A. Doelman, Aiohen a.d Rijn: Jo Breekveld, Bo degraven; Hilda Bulk. Tint Kaashoek Koetsier, Willy Veldhuizen, Bos koop; E. den Braver, Hazerswoude; ^erfelo. Langeraar: R. de Jong Leimuiden; J. Koning en C. v. d. Wijngaard. Leiderdorp R. Brouwer Nieuwveen; G. v. d. Bijl, Oude We tering; Lize Bos. Ter Aar; E. v. "Reek en A. Mulder, Waddinxveen H. v. Doorn. Ellv Chardon en 1 Hoogendijk, Woerden: W. v. d. Berg Zoetermeer; 8 afgewezen. 6 herexa men. Van klasse 4 naar 5: Nel Haber- mehl. H Kok. Nel Verduvn J. An- ker. H Bannier. A. Kanis, R. Mys, M. Sorey. .T. v. Wijk. H. Bos. .J. Doel man. D. de Fevtcr. C. Schipoer. C. v. d. Vis. B v. Wiik Bzn alle Aiohen a.d Rijn; H Breekveld. H. v. F-de. Ria Grooten dorst*. P. Kenemans. Bo- •Jooraven: Ria den Orden. Tineke Plaatsman. Ineke Soek. D. Koele- mt» rz pjj-erer Bo«koon: W. Struyk. Delft: A. v. Wijk. Gouda: A ""nets. Hazerswoude: P. Bourguienon, Nieuwkoop: J. Kaoteyn. Reeuwiik; O Versluis. Woerden: A. Peters, Woubrugge: J. v. Reenen. Wo'-brug- ic 10 afgewezen. 6 herexamen. Van klasse 3 naar 4 gvm.: W. Veen huvsen. Alohen: C v. Ede. Bodegra ven; A, Herstel. Gouda: A. Verheul, Zwamrr'erdam. 2 afgewezen. 1 her namen. Van klasse 4 naar 5 gym.: Janny Goedhart, W. de Graaff. Nini de Jong, Marijke Postma; Hanny de Ridder, Liny Voskuylen, Alphen; B. Kaashoek en Th. v. d. Mast, Boskoop R. Vellekoop, Gouda; P. Oppelaar, Hazerswoude; M. de Bleker, Riet- v. Beek, Woerden: Ineke Broek, J. v. d. Neut. Mieke Bakker, Henny Bos, A. Grijpsma, J. Ver schuur, Alphen; G. Hamden, Bode graven; Mieke van Nes, Boskoop; C. Oppelaar, Hazerswoude; Ellen Dijk, Leiderdorp; P. v. Dijk, Oegstgeest; Ineke de Vries, Woerden. Afgewe zen 2. BRUG OVER DE RIJN AAN GOUWSLU1S. Ons werd dezer dagen medege deeld, dat de bouw van de brug over de Rijn aan Gouwsluis nu officieel door gaat. Immers de aannemer uit Zwijndrecht, die de laagste inschrij ver is voor de onderbouw van deze zo noodzakelijke brug, heeft tal van materialen opgeslagen op een ter rein nabij de plaats waar de brug komt. Wij hebben ons hieromtrent om inlichtingen gewend tot de bevoegde instanties, die ons met stellige zeker heid konden mededelen, dat de brug officiëel nog niet gegund is en er ook van een beslissing inzake het af bouwen van deze brug nog niets be kend is. Het opslaan van de mate rialen door de aannemer ter plaatse heeft een zuiver economische reden, daar deze materialen gebruikt zijn op een groot werk nabij Amsterdam en nu over zijn, om eventueel ge bruikt te worden in Alphen. De verwachting is in bevoegde kringen, dat het beslissende jawoord inzake de afbouw van de burg aan Gouwsluis binnen niet al te lange tijd verwacht kan worden. Ergelijk vandalisme. Een dezer avonden tussen 9 en 11 uur hebben vandalen de splinternieuwe auto van dc heer G. welke in de Hofzichtstraat was geparkeerd met een scherp en zwaar voorwerp nagenoeg over de gehele oppervlakte diep bekrast. De schade beloopt plm. 300.De po litie zoekt naar de daders. ALKEMADE CIRCUS BOLTINÏ. Woensdag 11 en Donderdag 12 Juli a.s. zal het circus Boltini onze ge meente bezoeken. Daar onze plaats sinds mensenheugenis niet door een circus is bezocht, belooft het een sen- sattie van de eerste rang te worden Circus Boltini, dat nog kort geleden successen behaalde te Amsterdam, zal een program brengen, bestaande uit 25 gevarieerde nummers. Er zul len 3 voorstellingen gegeven worden: 2 avondvoorstellingen en een middag, voorstelling. MIEUWKOOP Politie. In het afgelopen kwar taal werden 44 processen-verbaal al hier opgemaakt wegens verkeers overtredingen. Tegen overtreding van de gemeente-verordeningen werden 24 processen-verbaal opgemaakt. Dit laatste aantal is hoog, wat verband houdt met de gemaakte overtredin gen van de verordening ter bestrij ding van de openbare zedeloosheid binnen de gemeente. Dit optreden van onze politic wordt door de be volking van harte toegejuicht. Winkels. De drie plaatselijke middenstandsver. van Nieuwkoop en Noorden hebben verzocht om ten ge rieve van de in deze gemeente ver toevende vacantiegangers het slui tingsuur voor de winkels gedurende het tijdvak van 1 Juli t/m 15 Sep tember 1951, met 114 uur te verlen gen met het gevolg, dat zulks is toe gestaan voor de data 6, 7, 13, 14, 20, 21, 27 en 28 Juli; 3, 4, 10, 11, 17. 18, 24, 25 en 31 Augustus en 1, 7, 8 en 15 September. Benoemingen. Ds. G. Bloemen- daal, predikant van de Remonstrant se gemeente alhier, ontving per 1 September een beroep voor Som- melsdijk-Middelharnis en heeft dit beroep aangenomen. De 28-jarige predikant kwam in September 1947 naar Nieuwkoop en heeft zich door zijn vriendelijk op treden en grote eenvoud bij de in gezetenen populair gemaakt. Zijn êerw. was voorzitter van het Prot. Thuisfront voor de jongens in In donesië en heeft zich ook op ander terreinen van het openbare leven verdienstelijk gemaakt. Woonruimtccommissie. In ver band met het feit dat dc leden van de woonruimtecommissie hun func tie hebben neergelegd heeft de Raad een nieuwe commissie benoemd. Deze keer bestaat de commissie uit leden van de Raad en wel de heren A. van Dam, E. H. van Dam H. Pie terse, A. J. Verhaar en G. Zwart. DE KWAKEL KDOUithoorn II. KDO moest het opnemen tegen Uithoorn II, wat een moeilijke opgaven was. KDO won de toss cn speelde met de wind in de rug. Al spoedig bleek dat Uit hoorn sterker was. Na een kwartier wist Uithoorn de leiding te nemen. Tien minuten voor rust werd door hun het tweede doelpunt gemaakt. Na de rust was KDO er wat beter in en golfde het spel op en neer, maar tot doelpunten kwam het niet meer. Zodoende eindigde deze wedstrijd met 2—0 voor Uithoorn. Oud-KDO-spelers bonden de strijd aan tegen oud-VDO-ers. Deze wed strijd werd gewonnen door KDO met 42. Zaterdagmiddag speelde KDO-asp. tegen VDÖ-asp. de uitslag was 210 voor KDO. Toneelavond. Zondagavond trad dc toneelvereniging „St. Genesius" op in de zaal van de heer Leenders met het toneelstuk „Over 12 dagen tegen middernacht". Met grote aan dacht werd het toneelspel gevolgd; iedere speler vertolkte zijn rol zeer goed. De baten van deze avond wa ren voor de gymnastiek-vereniging WDS. OUDE-WETERING De alhier- gehouden Anjerdag collecte heeft 29.50 opgebracht. Personalia. V-oor het Mulo-diplo. ma B slaagde onze plaatsgenoot Langhout. Voor het staatsexamen muziek, solozang slaagde te Den Haag, mej. G. Schoo. >ELOFARENDSVEEN - In Den Haag slaagde voor het diploma V. D. als scheepswerktuig- kundige de heer A. C. A. van Velzen, NIEUWS UIT DE OMGEVING HILLEGOM Geboren: d. van P. M. J. Witte- man en M. Schrama; d. van P. van den Bosch en W Heikamp; d. van A. Faas en S. M. van Biezen; d. van M. Weijers en A. Pruysers; d. van M. J van Velthoven en A. M. Rusman; z. van J. A. Janse en T. Meulink; d. van J. L. Warmerdam en M. H. Ploe ger; z. van A. J. van Wetering en I. C. Meijer. Ondertrouwd: M. J. M. van den Akker en C. H. Murk; A. C. van Kampen en M. J. W. van der Valk; M. C. van Wijk en J. Philippo. Getrouwd: I. L. van der Werve en E. Huisman. Overleden: Wed. C. Rusman-Zon neveld vi". 71 j.; A. M. van Eijk-Pij- pers vr. 80 j. Tr Wagenaar, Zwammerdam. Afgcwe- Hïerna^ hield dejieer De Hosson zen 3, 2 herexamen. a:" Van klasse 5 naar 6 gym.; R. v. d. een inleiding over de consequenties KATWIJK Geboren; Ida N. d. v. J. C. van Kralingen en N. Dorrepaal; Johanna d. v. D. van der Bent en J. C. Guyt; Gijsbert, z. v. D. van Duijn en J. Knip; Digma C. J. M„ d. v. J. C. van Schie en M. W. Timmermans; Krijntje T. A., d. v. P. Brussee en K. Vooys; Arendje, d. v. H. Vooys A. Vlieland; Antoma. d. v. P. Ouwe- hand en A. Vlieland; Pieter. z. v. van der Plas en G. van dti Plas; Agatha J d. v. N. Schuitemaker en M. J. Oudman; Klem, z. v. J. Plu; i en T. van der Plas. Ondertrouwd: J. van Duijr. en L. Guijt; J. van der Plas en G. van der Berg; A. L. Reis en A. T. Koppe Getrouwd: C. de Ruijter en H. H. Hoek; J. van Rijn en W Guijt; A. v. Duyn en K. van Duyn; T. v. Rijn en M. C. Passchier; A. van Duyn en C. Ouwehand: J. Ouwehand en H. van der Plas; W. van der Bent en A. v. Leeuwen. Overleden: M. Ouwehand, echtg. v, P. Guyt, 76 j.; Y. Plus, geh ge weest met G. Aandewiel, 77 j.; A. v. Duyn, 63 j. KATWIJK AAN DEN RIJN Top-peen. Vermeldden we giste ren iets over de Katwijkse prijzige bospeen die vorige week zelfs tot 65 per 1O0 bos had opgebracht, gisteren werd de tot heden nog ongekende prijs genoteerd van 83.— per 100 bos Waspeen liep tot een nog niet genoteerde hoogte in deze tijd van het jaar van 61.— per 100 kg. op. Die Belgen moeten de Katwijkse bos- en waspeen toch wel buitenge woon heerlijk vinden! Geslaagd. Voor het eindexamen M. T. S. slaagde te 's Gravenhage de heer W. van Beelen alhier. DE ZILK Personalia. Voor het tcin en N. Vreeburg. Voor costumière slaagden R. Timmcrs, D. van Straeh- len, I. Langeveld, A. van der Wiel, T. de Groot, T. Vreeburg, N. Vree burg, A. van Berkel en G. Dobbe. In kokend water gevallen. Een moeder zette een teil met kokend water op de straat. Doordat haa: jarig zoontje over 'n klomp struikel de, viel het in de teil. Nadat de ern stige brandwonden waren verbonden, werd het kind op advies van dr. Van Praag naar het ziekenhuis vervoerd. Sleutelbeen gebroken. Aan de Regenvlietweg viel een meisje van 12 jaar van de schommel en brak daarbij het sleutelbeen. Hersenschudding. Een 3-jarig meisje van de groentenboer v. d. P. viel van de stoep en liep 'n hersen schudding op. VOORSCHOTEN Geslaagd. Mej. Gonnie Verboom slaagde te Leiden voor het examen hoofdacte voorbereidend onderwijs. Geslaagd. Mej. G. Verboom slaagde te Leiden voor het examen hoofdacte Voorbereidend Onderwijs. WASSENAAR Diplomazwemmen. In de Over dekte te Leiden slaagden voor het zwemdiploma enige leerlingen van de R.K. School: Meisjes A: Jacquelin v. d. Plas, Truus v. d. Knaap, Tilly Zuurdeeg. Meisjes B: Thea den Hol lander, Agnes Kooien, Eveline Spee kenbrink, de Haan. ZOETERMEER DWO-nieuws. De beslissings wedstrijd ADO 9—DWO 2 ving on der zeer gunstige weersomstandig heden op tijd aan. De wedstrijd werd gespeeld op het Tonegido-terrein te Voorburg. Nadat beide partijen het terrein hadden verkend kreeg ADO enige veldmeerderheid welke echter niet in doelpunten kon worden om gezet. Enige malen kreeg zij een pracht kans maar faalde. De rust ging in met 00. Na rust was de situatie geheel anders, DWO had de veldmeerderheid en kreeg kansen die eveneens onbenut bleven. ADO faalde driemaal achtereen, daarna werden echter in enkele minuten tijds drie doelpunten door hen ge maakt. Wat DWO ook probeerde het gelukte haar niet het spel op te voe- ren.ADO maakte van deze gelegen heid gebruik en scoorde het vierde doelpunt en daarmede was het pleit beslecht, ADO promoveerde naar de derde klasse en DWO bleef in de vierde. Het zomeravondelftal speelde te- examen j gen JAC uit Den Haag en won deze lingerie slaagden de dames T. Kap- wedstrijd met 7—0. A.s. Woensdag Niet zo bedoeld Voor de afrekening van r'n l&anten-abonnementen zond een jonge krantenbezorger uit De Zilk een girobiljet. Enkele dagen later kreeg het jongmens van een bouwpastoor een vriendelijk dankschrijven voor dc mooie gift die hij van hem mocht ont vangen! Met dezelfde post kwam ook een schrijven van de cou rant-administratie, met de vraag: „waar blijft de afrekening ten onze gunste?" Toen drong 't tot de bezorger door, dat hij een verkeerd giroformulier had in gevuld speelt dit elftal thuis tegen Texas om 7 uur. In de serie nederlaagwed strijden speelde het le elftal tegen GDS I uit Boskoop cn won met 52, het tweede elftal speelde tegen GDS 2 en won met 32, het derde won van GDS met 71. Zondag a.s. spe len deze drie elftallen tegen drie elftallen van SVT uit Den Haag. DSO. De nederlaagwedstrijd DSOWassenaar, welke wedstrijd werd gespeeld op het DSO-terrein, is door Wassenaar met 63 gewon nen. Zaterdag 21 Juli vangen de wed strijden der junioren aan, deze spe len drie Zaterdagen achtereen, tegen welke elftallen zal nader worden be kend gemaakt. Jcugddagnieuws. Bij de loterij, welke gehouden is tijdens de jeugd- dag. is de eerste prijs een thee servies op het lot nummer 252 ge vallen. Geslaagd. Onze plaatsgenote Anneke Kalisvaart slaagde aan het Chr. Lyceum te 's-Gravenhage voor het diploma 5-jarige HBS, afd. B. Geboren: Johanna Maria d. van J. van Reeuwijk en J. C. M. Noor- dam. Ondertrouwd: P. Nicuwenhuiüsen 28 j. cn D. Chardon 27 j.; A. C. van den Enden 28 j. en J. J. van Eerden 22 jaar. marktberichten LEIDEN, 9 Juli. Groente. Per 100 kg.: groene kool 12, rabarber f 811, kroten 31—34, uien 16— 18, peen 3958, aardappelen 13 21, andijvie 18—36. sla 10—15, druiven 180—220, aardbeien 102— 156, snijbonen 72135, stambonen 130—140, doperwten 45—67, peu len 41115, postelein 22—37, prul. men 38119, rode bessen 49—70, zwarte bessen 45tuinbonen ƒ20 —27. spinazie 9—39. tomaten 22_ 04, zilveruien 17—29: per 100 stuks: komkommers 8—31, bloemkool 8 —44. salade 2.70—7.40, perziken 2 —27, per 100 bos: kroten 7—12, pie terselie 1—1.60, radijs 5. selderie 2—3. uien 8—17, peen f 22—53. 10 Juli. Vette varkens. Aan voer 271 stuks. Prijzen: zware 1.86 1.92, lichte 1.731.84 en zeugen f 1.641.74 per kg. levend gewicht. Handel vlot, oplopend. BODEGRAVEN. 10 Juli. Kaas. Aanvoer 289 partijen. Prijzen: 1ste soort 2.19—2.25 2de soort 2.13 2.18 en extra 2.40 per kg. Handel flauw. ROTTERDAM, 10 Juli. Vee. Aanvoer: 2382 totaal; vette koeien 750, gebruiksvee 814, vette kalveren graskalveren 260, nuchtere kalve ren 601. varkens 167, biggen 544, paar den 167. veulens 61. schapen 346 en 42 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 2.60—2.85 2.30—2 50. en 2.002.30, vette kalveren 2.70 3.10. 2.50—2.70 en 2.30—2.50 per kg. levend gewicht; graskalveren 350250180, nuchtere kalveren f 59—55—50. biggen 52—47—37. slachtpaarden 1,95, 1.90 en 1.85 per kg. levend gewicht; schapen f 110 —90—75, lammeren 90—70—60, kalf. en melkkoeien 1025—875— 750; varekoeien 700—600—540, vaarzen 725—675—575: pinken 525 475400- Vette koeien aanvoer als vorige week, handel traag, iets terug lopende prijzen; vette kalveren aan voer iets minder, handel vlot. prijs houdend; graskalvcren aanvoer als vorige week, handel lui. prijzen on veranderd: nuchtere kalveren aan voer korter, handel goed, stijgende prijzen: biggen aanvoer iets ruimer, handel redelijk prijzen iets stijver: slachtpaarden aanvoer iets minder, handel flauw, prijzen iets lager: scha pen aanvoer aanmerkelijk groter, handel tamelijk, prijzen iets hoger: lammeren alsvoor: kalfkoeien en melkkoeien aanvoer gewoon, handel kalm, niet geheel prijshoudend: vare koeien aanvoer als vorige week han del stil. niet geheel prijshoudend; vaarzen en pinken aanvoer iets klei ner. handel matig, prijzen overan- derd. NOORDWIJKERHOUT. 9 Juli. Veiling „De Eendracht Stam- doperwten 51 cent krombekken 67 cent. blauwe schokkers 66 cent tuin bonen 2326 ct p. y, kg., aardbeien 2.253.00 per slof. ROELOFARENDSVEEN. 9 Juli. Groente. Aardbeien 3043 cent, Frambozen aardbeien 36—58 cent per half pond; bospeen 1832, bloem kool 8—37 kropsla 2—7.30. andij. vie 30—37 per 100, peulen 3.20— 9.80, doperwten 4.70—5.10, capucij- ners 4.305.30, blauwschokkers 5.806.4fl. tuinbonen 1.902.25, kassnijbonen 125—1.40. snijbonen 1.101.30 idem stek 6 .50. dubbele stambonen f 11.50 per 10 kg., Augurken: grof 8.10—9.10, bommen 6.40—6.80 en stippel 5.60 per 25 kg. Bloemen. Alstroemeria 818 cent, Esther Read 414 cent, Anjers 6—11 cent, Lathyrus 3—9 cent, Le lies 1618 cent. Colvillie 521 cent, idem Nymph 4850 cent, Scabiosa 1012 cent, Eremias 5090 cent. Flox 1015 cent, Asp. Plumorua 30 48 cent. Goudsbloem 410 cent.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3