Geoffrey Duke versloeg de Italianen in de Asser T.T. Gemiddelde snelheid 153.87 K.M. per uur Levèque won vierde étappe, Biagoni de vijfde De finales van Wimbledon AKKERTJES MAANDAG 9 JULI 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Als huilende wolven, die een hert achtervolgen, zo joegen Zaterdagmid dag de drie Italianen, Masetti, Pagani en Milani op hun 4-cylinder Gilera's vele ronden lang in huiveringwekkend tempo achter de sierlijk weg vluchtende, jeugdige Britse kampioen Geoffrey Duke op zijn 1-cylinder Norton aan. Maar de prooi ontkwam. De 1-cylinder Norton kwam op mag nifieke wijze zegevierend uit een gigantische strijd tegen 3 machtige 4-cy linder Gilera's, die voor de zoveelste maal minder betrouwbaar bleken dan de Britse machine en wier berijders het meesterschap van de kleine Duke moesten erkennen. Dat diens ryderstalenten op het ogenblik ongeëvenaard zijn, valt, na deze 500 c.c. T.T.-monsterrit over bij na 300 km. op de vlakke wegen van uu Drentse heide in een veld van 's wereld allersnelste rijders, niet i br te betv/istcn. Experts hadden l%;t van te voren reeds gezegd: nie mand zal de Italianen met hun zoveel sneller machines kunnen dwarsbo men, indien de Gilera's de wedstrijd althans kunnen uitrijden. Niemand, geen Jack Brett en geen Johny Loc- kett, twee discipelen van de geslepen Nortonmanager Joe Craig, behalve misschien Craig's grootste rijder al ler tijden: Geoffrey Duke. Maar of die de eenzame strijd tegen de over macht van Italiaans materiaal tegen drie Gilera's, tegen vier gloednieuwe M. V.'s en tegen vier gillende Guzzi's zegevierend zal kunnen beëindigen? Neen, dat hadden feitelijk maar zeer weinigen gedacht. Des te groter was echter het aantal, dat hierop hoopte. Duke was Assen's, ja zelfs geheel motorminnende Nederlands grootste favoriet, en het ruim honderdduizend- koppige publiek reeds als één man overeind, toen de Brit na 14 slopen- ie ronden, dank zij zijq sublieme bochtenwerk, eerste Milani van zich afschudde, daarna Masetti, wiens mo tor begon te stotteren, om tenslotte ook nog Pagano te ontlopen, die moeilijk begon te schakelen. Gedu rende de laatste drie ronden was er voor Duke geen vuiltje meer aan de lucht, want alleen de ver achter ge raakte Milani, wiens motor overigens nog goed draaide, maakte nog aan spraak op de tweede plaats. Zege vierend kwam Duke vier ronden la ter in de 18e ronde alleen over de finish en legde daarmee voor de der de maal dit jaar beslag op de 8 pun ten voor het wereldkampioenschap, die een overwinning in T.T.-races op levert. Hij had deze race in de nieu we recordtijd van 1 uur 56 min. 3.9 sec. afgelegd met het hoogste gemid delde, dat op het Drentse circuit ooit is gereden: 153.87 km. per uur. Intussen was achter de kopploeg het moordende tempo menig rijder te machtig gebleken. Velen maakten een val, anderen kregen motorpech. Van de ruim 30 rijders waren er tenslotte slechts 10 over. Vijf van hen werden gelapt, enkelen zelfs diverse malen, doch dat was te wijten aan het feit, dat zij tijdens de race moesten tan ken, terwijl de kopgroep blijkbaar over machines met zulke grote tanks beschikte, dat ze niet aan de pits be hoefden te stoppen. De 4 M. V.'s stel den zeer teleur. Zij vielen alle uit. Evenmin bereikte een Velocette de finish. Bij de pits stond de Engelse manager met een bord naar zijn rij ders te zwaaien, wanneer hij meen de, dat ze moesten tanken. Tot ver maak van het publiek had hij daarop met krijt geschreven: „Teatime". On ze beide enige landgegnoten, die in deze zv/are race meereden, eindigden, Zij het met enige ronden ach terstand, als 7e en 8e. Zij waren Lous van Rijswijk op Triumph en dr. Fokke-Bosch op Norton- De betrouw baarheid van de sterke Nortons kwam duidelijk tot uiting in de uitslag. Niet minder dan 6 van de 10 machines, die de race beëindigden, waren Nortons. Onder die 10 legde Norton beslag op 4 van de eerste 6 plaatsen. Gianni Leoni legde in de 125 c.c. beslag op de titel, dank zij hét uit vallen van zijn Mondial-ploegmakker Ubbiali. Het was alles Italië wat hier de klok sloeg. Er reed slechts één Engelsman mede, Leslie Graham, die echter was opgenomen in het Ita liaanse fabrieksteam van M. V. Hij werd echter derde achter Zinzani op Marini, zodat de drie Italiaanse mer ken samen de drie eerste plaatsen deelden. De tweede prijs was Zin zani nog bijna ontgaan, omdat zijn motor in de laatste ronde, toen hij een voorsprong van bijna 2 km. had op Graham, de geest gaf. Angstig om kijkend kwam de Italiaan „steppend" op zijn motor, alsof het een autoped was, over de finish. Slechts enkele meters voor Graham, die m volle vaart passeerde. Al met al leverde deze 21ste Grote Prijs van Nederland geen spannende finish op, omdat in alle drie de races één rijder zich een zeer grote voorsprong op zijn naaste con currenten had weten te bemachtigen. Veel werd echter vergoed door de daaraan voorafgaande strijd om de leiding, zoals Duke zich had moeten veroveren op de Italianen en zoals Bill Doran zich die moest bemachti gen. door zijn geringe voorsprong te behouden op de fel achter hem om de tweede plaats vechtende Norton- rijders Johnny Lockett en Reg Arm strong. De uitslagen luiden: 350 c.c.: 1. Bill Doran (Eng.) op A.J.S. in 1 uur 44 min. 18.1 sec. (gem. 142.68 km.); 2. Bill Petch (Eng.) op A.J.S. in 14443 (gem. 142.10 km). 3. Ken Kavanargh (Aus.) op Norton in 1.46.32,5 (gem. 139.71 km.); 4. Rod Coleman (Nw Zeeland) op A.J.S. in 1-47.11.9; 5. SandysWinsch (Eng.) op Velocette in 1.49.11,8; 6. Bob Mat thews (Eng.) op Velocette in 1.50.50,3 7. Ernie Thomas (Eng.) op Velocette; 8. Mason (Eng.) op Velocette; 9. Max Klein (Eng.) op A.J.S.; 10. Hump Grey Ranson (Eng.) op A.J.S.; 11, Lous van Rijswijk (Ned.) op Velo cette; 12. Arthur Wheeler (Eng.) op Velocette; 13. Van Doren (Ned.) Velocette. De snelste ronde werd gemaakt door Bill Doran (Eng.) op A.J.S. in 6 min. 45.4 sec. met een gemiddelde uursnelheid van 146.84 km. 125 c.c-: (115.75 km.): 1. Gianni Leoni (It.) op Mondial in 56.20.5 sec. (gem. 123.27 km.); 2. Luigi Zinzani (It.) op Morini in 59.2.9 (gem. 117.62 km.): 3. Leslie Graham (Eng.) op M V. in 59.6,8 (gem. 117.48 km.); 4. Vin- cento Zangi (It.) op Morini in 59.7.9; 5. Franco Bertoni (It.) op M. V. in DE T.T.-RACES TE ASSEN In de Zaterdag op het circuit van Dren te gehouden T.T.-races werd de En gelse kampioen George Duke op Norton winnaar van het hoofdnum- mei-, de 500 cc.-klasse. Links' de start van de 500 cc-klasse, rechts de win naar George Duke tijdens zijn re- cordrit. 1.0.10,9 sec; 6- Emilio Mendogni (It.) op Morini in 1.5.5,3; Op één ronde: 7. W. Zijlaard (Ned.) op M. V.; 8. W. Wierda (Ned.) op Norman; 9. W. A. de Greef jr. (Ned.) op Grefa; 10 A- Heineman (Ned.) op Eysink; 11. G. Lagerwey (Ned.) op Sparta; 12. D. Renooy (Ned.) op Eysink; 13. J. Riet veld (Ned.) op Eysink; 14. H. Veer jr. (Ned.) en 15. H- D. van der Waerdt (Ned.) o,p Eysink; 16. G. A. du Font (Ned.) op M. V.; 17. Kurt Schnee- weiss (Oosttenr.) op Puch. De snelste ronde werd gemaakt door Gianni Leoni (Italië) in 7 min 52.9 sec- (gem. 125.88 km.). 500 c.c.: over 17 ronden (297.65 km.): 1. Geoffrey Duke (Eng.) Norton in 1.56.3.9 (gem. 153.97 km.); 2. Alfredo Milani (It.) op Gilera 1.56.14-4 (gem. 153.63 km.); 3. Enrico Lorenzetti (Ita.) op Guzzi in 1.57.55,7 (gem. 151.43 km.); 4. Johnny Lockett (Eng.) op Norton in 1.57.55,9. (gem. 151.42 km.); 5. Jack Brett (Eng.) op Norton; 6- Len Perry (Nieuw Zee land) op Norton op een ronde; 7 Wheeler (Eng.) op Norton op 2 ron den; 8. Lous van Rijswijk (Ned.) op Triumph op twee ronden; 9. Fokke Bosch (Ned.) op Norton op drie ron den; 10. Nello Pagani (Ita.) op Gile ra op drie ronden; 11. Ray Amm (Rhodesia) op Norton op vier ronden De snelste ronde maakte Geoffrey Duke in 6 min. 20 sec. (gem. 156/ km.). DE TOUR DE FRANCE jJOEWEL DE UITSLAG van de vierde etappe van de Ronde van Frankrijk, van Le Treport naar de Franse hoofdstad, de indruk wekt, dat het peloton er een uitstapje van gemaakt zou hebben, is het tegendeel hiervan waar. De rit werd gekenmerkt door vele uitlooppogin gen en een strijd tussen de twee Italiaanse groten, Fausto Coppi en Magni. In de omgeving van Saint Germain sur Bresle, 37 km. van de start, maak te een groepje renners zich los, on der wie Bobet, Barbotin, Koblet, Cop pi, Voorting en Marinelli. Zij wisten ongeveer 50 seconden voorsprong op het peloton te nemen, dat evenwel actief bleef en zo zag men plotseling Margni er tussen uitgaan, dadelijk achterna gezeten door de Belgen Ockers, de drager van de gele trui Diederich cn nog enkelen, in totaal ongeveer 12 man. In hoog tempo ging het achter de vluchtelingen aan, die in minder dan 20 km. werden ingelo pen. Hun ontsnapping, die gevaarlijk had kunnen worden en het beeld van de ronde volkomen had kunnen ver anderen, was teniet gedaan. Achter deze groep joeg een tiental renners met o.a. Wagtmans en Bar- tali en op enige afstand daarachter een klein peloton, aangevoerd door Lucien Lazarides. Langzamerhand werden de onderlinge verschillen kleiner en bij Beauvais was de sa mensmelting een feit. Voortdurend wijzigde zich hierna de positie en en kele uitlooppogingen hadden tot ge volg, dat 40 km. voor het einde een kopgroep ontstond bestaande uit Cou- vreur, Forlini cn Levèque, later bij gestaan door Baldassari, Apo Laza rides en Teisseire. Tot 10 kilometer voor de finish bleef dit zestal bijeen, waarna Levèque een spurt inzette, die zijn rivalen te machtig bleek en hem met 22 seconden voorsprong door de finish deed gaan. De vijfde etappe. In de Franse hoofdstad werd gis termorgen het sein tot vertrek gege ven voor de vijfde etappe van de Tour de France, van Parijs naar Caen enkeie over 215 km' De strijd beperkte zich gedurende de eerste 25 km. tot enkele uitloop pogingen, welke evenwel alle op niets uitliepen, doch spoedig daarna, in de omgeving van Mezières, wisten de Italiaan Biagoni en de Fransman Colinelli zich geheel los te maken van het peloton. Gaandeweg wist dit tweetal een belangrijke voorsprong te nemen, zonder dat de grote groep reageerde. Bij doorkomst te Parcy sur Eure lagen de beide vluchtelingen reeds 9 min. 30 sec. voor, terwijl deze voor sprong bij La Vieille Lyre tot een kwartier was aangegroeid. Inmiddels hadden Forlini en Diot de jacht in gezet en bij de ravitaillering te Orbec was de positie als volgt: op kop Biagioni en Colinelli, op ruim elf mi nuten Forlini, Diot op 12 min. 40 sec., terwijl het peloton hier met een ach terstand van 14 min. 45 sec. door kwam. I^ij de controle te Livarot (17 km. voor de finish) sprong Biagioni van Colinelli weg. De Fransman kon het alleen niet meer bolwerken, hij viel snel terug en werd zelfs door het peloton achtergelaten. Colinelli had te veel van zijn krachten gevergd en hij slaagde er slechts met behulp van zijn laatste reserves in de finish te bereiken. Forlini en Diot waren inmiddels in het peloton opgenomen, maar Biagio ni toonde geen spoor van vermoeid heid en hij wist bijna zijn gehele voorsprong te behouden, in fraaie stijl en met rustige cadans rijdend als een groot kampioen. Hij won niet alleen de etappe, maar hy stelde zich met zijn opmerkelijke zege tevens in het bezit van de gele leiderstrui. De uitslag luidt: 1. Biagioni (Ita lië) 6.10.34 (met bonificatie: 6.09.34); 2. Blusson (Parijs) 6.20.33 (met bo nificatie: 6.30.03); 3. Magni (It.) z.t.; 4. Koblet (Zwits.) z.t.; 5. Ockers (Belg.) z.t.; 6. Sciardis (lie de Fran ce) z.t.; 7. een groep van 88 renners ex aequo, allen in de zelfde tijd als Blusson (6.20.33). In deze groep bevonden zich alle Nederlandse renners, tevens favorie ten als Bobet, Robic, Diederich, Cop- Bauvin, Rossi, Bartali, Levèque, Rosseel, Apo en Lucien Lazarides, Ruiz, Redolfi en Meunier. Het algemeen klassement ziet er thans als volgt uit: 1. Biagioni (Ital.) 30.05.11; 2. Diederich (Lux.) 30.06.17; Levèque (West Zuid West Frankr.) 30.08.20; 4. Baldassari (Fr.) 30.08.38; 4. Ockers (Belg.) 30.08.58; 6. Meunier (W. Z. Fr.) 30.09.09; 7. Teis seire (Fr.) 30.09.43; 8. Redolfi (He de France) 30.09.45; 9. Bauvin (Oost Zuid Oost Fr.) 30.09.51; 26. Wagtmans 30.11.40; 53. Faanhof 30.14.29; 73. Pe ters 30.17.12; 76. van Est 30.19.39; 93. Dekkers 30.26.30; 94. Voorting 30.26.47; 99. Dielissen 30.28.56. Het ploegenklassement luidt thans: 1. Italië 90.21.30; 2. Frankrijk 90.26.00; 3. België 90.28.25; 4. West Zuid West Frankrijk 90.28.27; 5. Luxemburg 90.29.01; 6. Zwitserland 90.30.17; 7. Ile de France 90.31.50; 8. Parijs 90.32.34; 9. Oost Zuid Oost Frankrijk 90.33.13; 10. Spanje 90.34.29; 11. Nederland 90.39.33; 12. Noord Afrika 91.02.47. Van Roon amateurs- kampioen wielrennen op de weg Het is gisteren de Haarlemmer Piet van Roon op het circuit van Zand- voort gelukt het kampioenschap var Nedei'land voor amateurs op de weg op zijn naam te brengen, nadat hij zich met een snelle eindsprint uit het peleton van 35 man had weten los te rukken. Ruim 220 deelnemers verschenen aan de start, maar in het begin bleef het veld nagenoeg bijeen. Eerst in de negende van de 42 ronden (totaal 176 km.) probeerden eenkele renners uit het peloton te ontsnappen. Onder meer van Breenen uit Amsterdam, die later door een lekke achterband moest opgeven, Kooyman uit Den Haag, Visser uit Haarlem, van Sam- beek en Maenen, beiden uit Valkens- waard. Deze uitlooppoging had ech ter niet veel resultaat. In de 32e ronden wisten 7 renners de leiding te nemen. t. w. Donker (Amsterdam) Maenen. Piet Petetrs ((Haarlem), Van Roon (Haarlem), Sonnemans (Geldrop), Snijder (Zwa nenburg) en Adri Voorting (Haar lem). Het peloton, dat op ongeveer 400 meter volgde, wist echter in de volgende kilometers langzaam maar zeker de achterstand- te verkleinen en in de voorlaatste (41e) ronde, lag het veld, bestaande uit nog 35 ren ners weer bij elkaar. Ongeveer 400 meter voor de finish wist Piet van Roon enkele meters voorsprong te nemen en deze te be houden, waardoor hij in de tijd van 4 uur 27 min. 37 sec. kampioen van Nederland werd. In de nationale nieuwelingenwed strijd over een afstand van 59 km- (14 ronden) startten 17 deelnemers doch van enige spanning was geen sprake. In de sprint wist de Amster dammer Daan de Groot, een jong, veelbelovend renner, die waarschijn lijk nog dit jaar naar de amateurklas sen zal overgaan, als eerste te eindi gen in de tijd van I uur 28 min. 8 sec. De wedstrijden werden door on geveer 12.000 toeschouwers bijge woond. De uitslag luidt: 1. Van Roon (Haarlem) 4 uur 27 min. 37 sec.: 2. Paymans (Tilburg) op 6 meter; 3. Gelissen (Beek Limburg) idem; 4. Geluk (Rotterdam) idem; 5. Adri Voorting (Haarlem) idem. Drie titels voor Doris Hart De Amerikaanse Doris Hart, die in de finale van het dames enkelspel tegen haar landgenote Shirley Fry uitkwam, had slechts 35 minuten no dig om haar partner in het dubbel spel een 61, 60 nederlaag toe te brengen. De overvolle- tribunes konden ge nieten van de prachtige vorm waar in Doris Hart speelde. In haar ser vices lag een geweldige kracht, haar ground strokes waren onberispelijk en de volleys zuiver. Reeds twee maal na de oorlog had Doris Hart de Wimbledonfinale be reikt. Zaterdag was het de eerste maal, dat zij de titel won. Het als nummer een geplaatste heren dubbel, de Australiërs McGre gor en Sedgman wonnen na een uiterst spannende strijd, welke an derhalf uur in beslag nam, de titel van Sturgess (Zd Afr.) en de Egyp tenaar Drobny. Beide partijen deden in kracht weinig of niets onder, maar de Australiërs speelden iets meer constant. Het publiek beleefde menig spannend moment, in het bijzonder bij de vele lange rallies aan het net. Doris Hart won haar tweede titel, samen met haar landgenote en tegen standster in de finale van het enkel spel, Shirley Fry. Met 63, 1311 onttroonden zij de kampioenen van het vorig jaar, Louise Brough en Margaret Dupont. De wedstrijd scheen reeds halverwege de tweede set in het voordeel van Doris Hart en Shirley Fry beslist, toen zij iets verslapten en daardoor in totaal 5 matchpoints verloren. Hierdoor kon den Louise Brough en Margaret Du- pont het initiatief overnemen en dank zij sterk spel wisten zy twee maal een matchpunt te bereiken op de service van Shirley Fry in de 20e game. Door fouten gingen de gebo den kansen voor de kampioenen evenwel weer verloren. Het resultaat van de tweede set, welke langer dan een uur duurde, werd beslist, toen Shirley Fry en Doris Hart in de 23e game door de service van mevr. Dupont braken. waarna Shirley Fry de set en de partij met een goede servicegame uitmaakte. De uitslagen waren: Dames enkel spel: Doris Hart (V. S.) si. Shirley Fry (V. S.) met 6—1, 6—0. Heren dubbel: McGregor en Sedg man (Austr.) sl. Drobny (Egypte) en Sturgees (Z. Afrika) met 3—6, 62, 6—3, 3—6, 6—3. Dames dubbelspel: Shirley Fry en Doris Hart (V. S.) winnen met 63, 1311 van haar landgenoten Louise Brough en Margaret DupontOs borne. Gemengd dubbelspel: Doris Hart (Ver. St.) en Frank Sedgman (Aus.) winnen met 75, 62 van mevr. Nancy Bolton en Mervyn Rose (Aus.). Wèg die pijn die Uw nachtrust. Uw humeur en Uw lust tot werken ver stoort. Neem bij hoofdpijn, kiespijn, zenuwpijn een paar ...die helpen direct! J SCHOENMAKERS WINT RONDE VAN ELSLOO Over een parcours van 140 kilo meter werd de Ronde van Elsloo voor profs verreden. De uitslag luidt: 1. Schoenmakers (Eindhoven) 3 uur 42 min. 18 sec.; 2. van As (Roosen daal); 3. Schweitzer (Maastricht); 4 Lakeman (Amsterdam); 5. Jansen (Elsloo); 6. Cor Bakker (Zaandam): 7. Vinken (Geleen). HIJZELENDOORN WON DE GROTE PRIJS VAN AARHUUS In Denemarken werden sprint wedstrijden gehouden om de Grote Prijs van Aarhuus, waaraan onze landgenoot Hij zeiendoorn deelnam. Hij zeiendoorn plaatste zich zonder moeite in de finale en won daarna ook hier op overtuigende wijze. Het eindklassement luidt: 1. Hijze- lendoorn 10 pnt.; 2. Arber 6 pnt.; 3. Eriksen 5 pnt.; 4. Hansen 4 pnt. Te Noordwijk werden twee par tijen gespeeld door de Zuid Afrikaan Sturgess en de Amerikaan Flam. De uitslagen luiden: Sturgess (Z. A.) sl. Flam (V. S.) 36, 108, 75. Sturgess en Flam sl. Rinkel en Van Swol (Ned.) 75, 3—6, 7—5. ROEIEN LAGA VERLIEST TE HENLY. In de finale van de Grand Chal lenge cup heeft Lady Margaret Cambridge met één lengte van Laga gewonnen. Acht van Laga leverde een moedige strijd tegen hun Engelse tegenstanders. Laga had aanvanke lijk de leiding. Na 600 meter afge legd te hebben zette Cambridge een spurt in, passeerde de Nederlandse ploeg en met een kleine voorsprong namen de Engelsen de leiding over. Beide ploegen hielden toen een tem po van 33 slagen ppr minuut aan. Na 800 meter was de Engelse ploeg tot een kwart lengte voorsprong uitge lopen en geleidelijk aan werd deze vergroot. Toen de helft van de race achter de rug was leidde Cambridge met driekwart lengte. Nu konden de Nederlanders de zege van de Britten niet meer verhinderen. Beide ploegen roeiden uitstekend en met een lengte voorsprong gingen de Engelsen als eerste over de finish. De tijd van de winnaar bedroeg 7 min 15 sec. De Engelsman Fox is er in de finale in de Diamond Sculles in geslaagd Deense en Europese kampioen Larsen te slaan. Bij de finish had de Cambridge-skiffeur niet minder dan 4)4 lengte voorsprong. Zijn tijd be droeg 8 min. 59 sef. Halverwege de race zag het er naar uit, dat de Deen een gemakkelijke overwinning zou behalen. Roeiend in een tempo van 30 slagen lag hij op dat moment twee lengten voor. Bo vendien had Fox zijn cadans verloren doordat hij met een riem de afschei ding van de baan raakte. 200 Meter voor de finish kreeg Larsen echter een geweldige inzinking. Fox schoot hem voorbij en won gemakkelijk. Larsen was er helemaal uit en in het laatste deel ging hij zig zag over baan. VOLLEYBAL. DE NEDERLANDERS IN DE TOUR DE FRANCE. De deelnemers aan de Ronde van Frankrijk kwamen het aflopen van de vierde etappe in de Parijse hoofdstad Winnaar werd Roger Leveque van de Franse West-Zuid-West-ploeg. Foto boven: een groep uitgelopen renners tydens de etappe, onder lei ding van Koblet (Zwitserland) met direct achter hem Sielenca en daar achter als derde de Nederlander Wagtmans. Foto onder: de Nederlanders kon den in de vierde etappe goed mee komen. Bij aankomst te Parijs van links naar rechts: Gerrit Voorting, Wim van Est, Gerrit Peters en Henk Faanhof. Bij de dames en de heren Het weer was lang niet ongunstig bij het Zaterdagmiddag door de Pofessorenwijk georganiseerde tour- nooi aan de Burggravenlaan en toch voldeed het niet in alle opzichten. De zon stond in de lengte over de baan, waarvan tegen-zon-spelers de nadelige gevolgen ondervonden, terwijl de harde wind veel afbreuk deed aan het spel. Evenwel, het was toch beter dan regenweer en we geloven, dat alle deelnemers en deelneemsters zich uitstekend hebben geamuseerd. Het was een lang tournooi, want, ter wijl om 2.15 werd begonnen, kwam het einde eerst te 7 uur. Het vertoonde spel liet zien, dat lang nog niet allen de knepen van het volleybalspel onder de knie hebben, maar dat neemt niet weg, dat er lustig gestreden is om de eer der overwinning, terwijl er soms een merkwaardig verloop van de score te aanschouwen werd gegeven Dat was o.m. het geval in de eerste dameswedstrijd, die tussen de NRM en de Stadhuisploeg. De Roto-da- mes namen al spoedig de leiding, kwamen op 4—0, 84 en zelfs 144 en verloren desondanks met 1625. In de strijd tegen de Prof-wijk da mes II kwamen de Roto- dames met 013 achter te staan en toch wisten zij hier te winnen met 2523. De herenploegen speelden in twee groepen, waarna een finale volgde van de gelijkwaardige geplaatste zestallen in elke groep. De uitslagen waren: Groep A: NRM-leraren A .S. 25-13; NRM-Onderwijz. O.O. 20—25 Leraren A.S.-Onderw. O.O. 1125. Groep B: Prof.wijk III-Stadhuis 25—14; Prof.wijk IH-Sleutelring 2512; Stadhuis-Sleutelring 1925. Finales: Leraren A.S.-Stadhuis 6—25; NRM-Sleutelring 25—21; On- derwijz. O.O.-Prof.wijk III 1125. Onderw. O.O.; 3. NRM; 4. Sleutel- Toaal uitslag: 1. Prof.wijk III; 2. Sleutelring; 5. Stadhuis; 6. Leraren A.S. De resultaten bij de dames waren: NMR-Stadhuis 16.25: Prof.wijk II- Sleutelring 25-12; NRM-Prof.wijk 258; NRM-Sleutelring 2514; Prof.wijk H-Stadhuis 259. Totaal uitslag: 1. Prof.wijk II; 2. gew. part. 5021; 2. Stadhuis 2 ge won.part. 5032; 4. Sleutelring. Na afloop van het tournooi wer den door de heer J. van Egmond de prijzen aan de winnaars uitgereikt, waarbij het zestal van Professoren- wijk in het bezit kwam van de uit geloofde wisselbeker „Lecrtura Trofee".

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6