Gemeenteraad Noordwijk Ook de raad tegen grens wijziging met Sassenheim Wijziging reinigingsrechten werd door de raad afgewimpeld VRIJDAG 6 JULI 1951 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 2 Gisteravond kwam de gemeente raad bijeen onder voorzitterschap van loco burg. weth. E. L. de Witt Nadat de raad de radiotoespraken van min. v. Maarseveen en mr P. J. Oud had beluisterd, werd overge gaan tot behandeling der agenda. Om de wcthouderssalarissen met 10% te verhogen was de goedkeu ring van Ged. Staten ingekomen Van de feestcommissie van het Wit- Gele Kruis, samengesteld ter gele genheid van het 25-jarig bestaan der afd. was een verzoek ingekomen om een bijdrage voor de bouw van een magazijn. De kosten hiervan bedra gen 2000,Men verzocht om een subsidie van 1000,Besloten werd af te wachten wat het particuliere initiatief bij elkaar zou brengen voor dit doel en het ontbrekende bedrag tot een maximum van 1000 aan te vullen. Inzake verhoging crediet in reke ning-courant zal getracht worden het normale crediet van 750.000,met de Bank voor Ncd. Gemeenten te verhogen tot f 1.500.000, Voor de riolering van een gedeelte der Pickéweg over 'een lengte van pi.m. 195 m. bij het pension van de heer v. d. Zalm, werd een crediet van 7300,toegestaan. Na enige besprekingen werd besloten B. en W. te machtigen gronden in het Golfterrein te verkopen tegen een prijs van 12,per m2 voor mid denstandswoningen en 11,50 voor de bouw van kleinere woningen, echter onder die conditie dat aan koop alleen kan geschieden als men tot de bouw van woningen overgaat, zodat iedere grondspeculatie wordt uitgesloten. Op verzoek van het bestuur van do R.K. Meisjesschool voor VGLO werd een crediet van 1000,toe gestaan voor aanschaf van 3 trap- r.aaimachines. Door het R.K. Kerk bestuur was medewerking verzocht voor het inrichten van een nood- lokaal voor de R.K. Jongensschool in de voormalige openbare school, hetwelk zonder besprekingen werd toegestaan. Eveneens werd het ver zoek van de Herv. Schoolvereniging ingewilligd tot het beschikbaar stel len en inrichten van een noodlokaal achter de politiepost aan de School straat. Op het verzoek van Wilhel- minaschool voor de bouw van een gymnastieklokaal werd besloten dat deze school, op nader te bepalen uren gebruik kan maken van het door de gemeente te bouwen gym nastieklokaal, terwijl het verzoek voor het beschikbaar stellen van sportvelden op het Gemeentelijk Sportpark eveneens werd toegestaan. Inzake uitvoering Wegenverkeers reglement stelden B. en W. voor dit in handen te stellen van hun col lege. De heer Vogelaar kon zich in grote lijnen met dit prea-advies wel verenigen, doch niet over het punt, dat alleen B. en W. beslissen over de gesloten verklaring in één of beide richtingen van wegen. Na stemming werd het voorstel van B. en W. ech ter met 105 aangenomen, Het voorstel tot herziening der huur van de Caloramahuizen, welke aanvan kelijk was vastgcstqld op 6,40 per week en thans definitief vast te stel len op 6,45 werd z.h.s. aangeno men. Het rapport van de commissie voor het onderzoek van de meenterekening en van de bedrijven over 1949, bracht nog enkele discus sies voort naar aanleiding van de overschrijding van het toegestane crediet van 2300,voor de ver bouw van het bureau van gemeente werken met 7634,12, zodat deze verbouw ruim 10.000,heeft ge kost. Na enkele opheldering werden deze rekeningen voorlopig vastge steld. De voorgelegde begrotings wijzigingen 1951 werden zonder be spreking aangenomen. Aan heet slot van de vergadering legde de heer Passchier een verkla ring af n.a.v. de in de vorige verga dering gevoerde critiek door de heer Vogelaar. Hij vestigde er de aan dacht op, dat de drie leden van de prot. chr. raadsfractie alsnog hun vertrouwen in het College van B. en W. wensen uit te spreken PROGRAMMA V.V.V. Ook V.V-V. heeft thans zijn pro gramma opgemaakt voor het sei zoen. Voor de maand Juli is vastge steld: 19 Juli Concert op de Kon Wilhelmina Boulevard door Excel sior", 24 Juli 1012 en 24 Strand feest voor kinderen van 610 en 1014 jaar, 26 Juli Opvoering van „De Kribbebijter" door de Noord- wijksc Toneelveren. „Louis Bouw meester"., in het Casino. Zaterdag 23 Juli te 3 uur n.m. voetbalwedstrijd het strand tussen „Noordwijk" en een badgastenelftal Aanmelding voor deze attractie kan geschieden aan het Informatie Bureau der VVV Huis ter Duinstraat. Ernstige brand voorkomen. Op het terrein van de fa. C. Alkemade aan de Vinkenlaan werd gistermid dag brand geconstateerd in een partij turfmolm, in de onmiddellijke nabijheid van het grote complex bedrijfsgebouwen. De brandweer welke spoedig ter plaatse was, kon geholpen door het bedrijfspersoneel brand in het beginstadium be dwingen. Slechts één der loodsen liep enige brandschade op. Mej. H. Wassenaar Ad. slaagde te Haarlem voor de acte handen arbeid en handwerken. Aan de Gem. Universiteit te Am sterdam slaagde Mevr. Vromans Dorssen voor Apothekeres. Reddingsbrigade. Door het plot selinge vertrek van de heer A. Pas schier, die hoofdleider was van de N.R.B., lijdt de Brigade, vooral nu het seizoen in volle gang is, een ern stig verlies. In deze vacature is voor zien door de tijdelijke benoeming van de heer G. Duindam, Pimper nelstraat 12. Geboren: Mechelina K. M. d. van Th. J. C. 'Verduin en C. M. M. de Boer. Dorothea A. B. d. van Th. J. C. Verduin en C. M. de Boer. An- dré E. z. van Th. A. Damwijk en M. Kraus, Nicolaas B. J. z. van W. J. Stumpel en Wilh. Fockema. Eduard P. z. van H. A. Eigenbrood en S. M. v. Leeuwen. Rieta B. M. d. van L. J. v. d. Berg en A. E. A. Wij- nands. Adrianus W. M. z. van W. A. M. Wamelink en C. A. v. Rijn. Wilhelmina C. A. d. van J. W. Wes- terop en H. J. Steenvoorden. Dick J. Gemeenteraad Voorschoten Zwembad ter sprake Gisteravond kwam de raad van Voorschoten bijeen voor de herden king van de uitvaardiging van de gemeentewet. Na het officiële ge deelte het beluisteren der radio-toe spraken werkte de raad in snel tem po de agenda af. Al de voorstellen werden aangenomen. Zo voteerde de raad 2000,voor de aan te leggen beplanting rondom de 2e Hervorm de School aan de Elstlaan en stelde zij een crediet van 600.beschik baar voor aanschaffing en plaatsing van plaatsnaamborden bij de toe gangswegen naar Voorschoten. Bij de rondvraag kwam mevrouw Ro mein-Oostveen met het plan naar voren om naast het College van B. en W. en naast de ambtenaar van sociale zaken een commissie in te stellen, die het College van ^advies dient. Zij stelde voor de commissie te benoemen uit de raadsleden. De commissieleden moeten dan persoon lijk contact onderhouden met de aan vrager en het College. Ongetwijfeld zal dit van de raadsleden grotere ac tiviteit vragen, doch de gemeente zou onderverdeeld kunnen worden in rayons. De commissie treedt ech ter niet in de rechten van B. en W. doch is zuiver adviescommissie. De voorz. deelde mede, dat er spoedig een voorstel zou komen tot aanstel ling van een sociaal werkster, waar door de werkzaamheden van de com- misie wellicht niet meer nodig zul len zijn, doch het plan kan worden bekeken. De heer Viveen kwam in deze vergadering terug op zijn sug- gestïb, gedaan bij de behandeling van de begroting nl. een provisori sche zwemgelegenheid speciaal voor de vrouwel. jeugd. Hij was bang, dat er dit jaar niets meer van zou komen en zou gaarne vernemen hoe B. en W. hierover hadden gedacht. De burg. maakte de heer Viveen erop attent, dat de aanleg van een zwem bad al te grote financiële gevolgen vóór de gemeente had en dat daar wel niets van zou komen, maar dat aan een provisorische oplossing wel was gedacht, maar dat hij over het stadium, waarin deze plannen ver keerden, geen mededelingen kon doen. De heer Viveen drong hierna aan op een spoedige oplossing waar op de voorz meedeelde, na afloop de plannen ter inzage te zullen geven. z. van W. N. v. Beelen en G. A. Ver kuil. Jan z. van C. Kaptein en J. P. Wassenaar. Johannes C. z. van H. A. M. v. d. Berg en A. Smeltink. Ondertrouwd: R. F. Huiskamp 24 j. en E. Wouters 23 j. L. J. J. Schof- faerts 43 j. en E. S. Jonker 35 j. Getrouwd: G. Dijkhuizen en M. A. A. Ooms. F. E. v. d. Kloppe en C. J. Krug. GEMEENTERAAD VOORHOUT Gemeenteraad Lisse DE GASPRIJS De raad kwam gisteren in verga dering bijeen. Na het beluisteren dei- radio toespraken kwam het voorstel van B. en W. om verhoging van de gasprijs met 1 ct. per M3 aan do orde. De heer Scholtc was tot de conclu sie gekomen, dat aan deze verhoging niet zal zijn te ontkomen, doch hij stelde voor om de datum van ingang te nemen 1 Juni in plaast van 1 April. De heer de Koning achtte een ver hoging achteraf evenmin wenselijk, zodat hij zich met 't voorstel Schol- te kon verenigen. De heer van Leeuwen zag in de uitzonderingen voor de grootbedrij ven en dc bakkersbedrijven, die de ze verhoging niet gecalculeerd krij gen in de prijs, dus geen verhoging krijgen, een onbillijkheid, zodat hij voorstelde om de prijs voor alle ver bruikers te verhogen met 1 ct. per m3. De heer Tibboel verdedigde het voorstel van B. en W., terwijl de ver schillende leden van de gascommis- sie een en ander nader aanvulden. Het voorstel Scholtc, werd na de discussies, in stemming gebracht en aangenomen met 10 tegen 4 stemmen en 1 stem blanco. Het voorstel van Leeuwen om alle verbruikers met 1 ct. te verhogen werd verworpen met 13 tegen 2 stemmen, terwijl het voorstel van B. en W. geammendeerd met het voor stel Scholte werd aangenomen met 13 tegen 2 stemmen. Vervolgens kwam de drinkwater voorziening van dc Roversbroekpol der ter sprake. Het aanleggen van drinkwaterleiding komt op 100.000, hetgeen te duur is. B. en W. vragen een crediet van 2500.voor het onderzoeken van de mogelijkheid tot het slaan van Nortonpompen. Eveneens werd het crediet voor het bouwen en slopen van het huis van Van Houten, verhoogd. Deze werkzaamheden zullen waarschijn lijk spoedig aangevangen worden. De A.N.W.B. zal voor het verkeer op de randweg enige borden plaat sen, waarvoor een eenmalige subsi die van 280.werd verleend. Hierna werd de vergadering ge sloten. Aan de raadsleden werd in de ver gadering van gisteren een gedenk boek aangeboden over het honderd jarig bestaan der Gemeentewet 1851 1951 nadat geluisterd was naar de rede van resp. minister van Maarse veen en mr. Oud. De voorz. zeide, dat in de radio rede niet voldoende tot uitdrukking was gekomen de aanvallen van de departementen op de gemeentelijke zelfstandigheid, waarover hij een korte uiteenzetting gaf. De verpachting viswater Dinsdag se Wetering gaat niet meer door. De Wetering is vrij gegeven, alléén voor de hengelsport. Het Wetboek moest er aan te pas komen. Het voorstel vaststelling grens bebouwde kom, werd op verzoek van de wethouders, teruggenomen tot de volgende ver gadering. Het punt verkoop woning perceel Jac. v. B.-weg 23, maakte de tongen los. De leden Nijssen, Prins, v. d. Ploeg, Jansze, Lindeboom en van der Lans zeiden hierover hun mening. Zij stonden welwillend jegens het Wit Gele Kruis, dat de woning aan geboden krijgt voor 4.500.De voorzitter gaf een objectieve en za kelijke weergave en noemde het een principe kwestie met een zakelijke kant. Toch konden de leden v. d. Ploeg, v. d. Lans en v. d. Pol zich niet met het voorstel verenigen. Het lid v. d. Lans ging zelfs zo ver, om een voor stel in te dienen, het te verkopen aan het W. G. K. voor 9000.Dit werd echter door niemand onder steund. Vacantietoeslag gemeentepersoneel en verhoging wedde wethouders, werd door allen goedgevonden. Inzake het verzoek van de gemeen teraad van Sassenheim, betreffende grenswijziging Sassenheim-Voorhout, werd z.h.st. besloten te bevorderen dat dit verzoek niet verdei in be handeling zal komen. Bij de rondvraag informeerde het lid Prins hoe het toch stond met de verbreding hoek Engelse laanJac. v. B.-weg. Wethouder v. d. Nouland gaf een uiteenzetting van de besprekingen met de firma's Colyn en Vester, be treffende him medewerking. De fir ma Colijn was zeer coulant, maar de firma Vester blijft zulke hoge eisen stellen, dat dit de gemeente op 27.- per m. zou komen. Dit is te duur. Het lid v. d. Ploeg wilde wel iets meer weten over hot feit, dat enige personen, welke vee hadden lopen op het in aankoop zijnde weiland door de gemeente van de Aloysius- Stichting, 's avonds om half 10 door de politie aanzegging kregen, dat de koeien voor 10 uur er uit moesten zijn. De voorzitter gaf hierover na dere uitleg, waaruit bleek, dat de heer v. d. Ploeg niet geheel juist was ingelicht. Het weiderecht werd nader besproken. Alléén de heer v. Steyn heeft rechten, verder niemand. Openlucht muziek. Zaterdag avond om 8 uur wordt er een con cert gegeven bij het station Noord wij kerhout en Zondagavond 8 uur op Kerkplein Voorhout. Gegund. De aanleg van de wa terleiding voor de 50 nieuwe perce len in het Kievitspark is gegund aan de Firma IJsselmuiden als laagste inschrijver. Roeiwedstrijd. De jaarlijkse roei- wedstrijd voor leden van de N.K.J. B. stond wederom in het teken van een grote belangstelling. Aantal deel nemers 60. 1. Koos en Jan Borst; 2. W. v. Kempen Czn en W. v. Kempen Jzn; 3, Th. de Jong en Th. Warmen? hoven. Geboren: Petrus J. M„ zn van C. S. Warmerdam en M. M. J. Lange- veld; Neeltje, dr van J. C. Koppe en T. Emmerswaal. Ondertrouwd: F. J, Geurts, 26 jr en A. E. Augustinus, 25 jr; J. C. S. van Gent, 30 jr en K. v. d Broek 28 jr (Wermelskirchen) Duitsl. Gehuwd: C. J. A. Augustinus en P. Kortekaas; W. D. Caspers, en A, C. de Groot. Overleden: A. G. v. d. Lans 45 jr; echtgenote van A. G. v. d. Lans, Gemeenteraad Noordwijkerhout RIOOLPRAATJE Zoals alle raden in Nederland kwam de raad dezer gemeente Don derdagavond in vergadering bijeen niet alleen om het feit te herdenken van het 100-jarig bestaan der ge meentewet, doch ook om enige huis houdelijke zaken te behandelen. Het verzoek van het bestuur der R.K. Jongensschool om medewerking voor de aanschaffing van schoolmeu- belen voor het inrichten van eén les lokaal werd ingewilligd. Vervolgens kwam aan de orde wij ziging van de bouwverordening. Op voorstel van B. en W. werd besloten artikel 30 te wijzigen in die zin dat de hoogte van de benedenvertrekken nïinstens 2.60 M. moet bedragen in- plaats van 2.70 m. Het verzoek van het bestuur der N.H. school om gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van een aantal nieuwe schoolmeubelen, werd hierna door de raad ingewil ligd. Hierna een voorstel van B. en W. tot het leggen van een riolering in 'n..gedeelte van de Hoogstraat (oud) Havendwarsstraat, Havenstraat en Kerkstraat, alsmede het bouwen van een gemaaltje ten behoeve van deze riolering. Het adviesbureau voor civiele inge nieurswerken Ir R. Bongaerts te Den Haag heeft voor de gemeente een geheel nieuw rioolplan gemaakt. Volgens dit plan moet ook het oude riool, dat voor 1900 is gelegd, wor den vernieuwd. Het riool in de Hoogstraat (nieuw gedeelte) is gelegd volgens het nieu we plan en ligt dieper dan het oude riool in het gedeelte van de Hoog straat. Havendwarsstraat en Haven straat. Ook het riool in de Viaduct- weg en in het gedeelte van de Kerk straat, ligt lager dan dit oude riool. Dit maakt het noodzakelijk het oude riool te vervangen door een nieuw riool volgens het plan Bongaerts. Dit is te meer noodzakelijk, omdat het oude riool de uitlozing vormt van het gehele riool van het dorp in de Schippersvaart. Dit oude riool ligt te hoog en heeft te weinig doorstromingswijdte. Daardoor zijn reeds enkele malen ernstige verstoppingen ontstaan. De raming volgens Ir Bongaerts is 95200.De kosten worden afge schreven in 30 jaren. Met alg. stem men besloot de raad het voorstel van B. en W. aan te hemen. Op voorstel van B. en W. werd tot plaatsvervanger van de heer C. A. van Paridon in de adviescommissie Woonruimtewet benoemd de heer C. J. Hogervorst. Hierna werd besloten aan L. v. d. Burg een stukje grond te verhuren vor een uitpad tussen de woningen Zeestraat 23 en 25 voor een bedrag van 1.per jaar. Hierna volgde de rondvraag. Het lid van der Sleet vroeg of het moge lijk is het gedeelte van de muziek tent wat uitgebreid is te overdekken. De voorz. zegde toe dit met B. en W. in overweging te zullen nemen. Kerkveilig. De bollenveiling voor kerk en armen in de St. Jozef parochie die gisteravond in café v. d. Geest werd gehouden, heeft 8.500 opgebracht. Geboren: Leonardus Th. J. z. v. A. Hóeks-Bakker; Cornelis W. z. v. F. Straathof-van den Berg; Lia J. B. d v. J. J. Kortekaas-Hesseling; Ca- tharina J. M. d. v. J. F. den Elzen- Bon; Antonia M. d. v. H. J. Nies- sen-Spruijt; Caharina A. J. M. d. v. J. de Groot-Mansveld; Petronella A. M. d. v. J. J. v. d. Burg-Heemskerk; Margaretha H. M. d. v. J. -W. Wei land-van der Lans; Antonius L. z. v. J. M. Opdam-van der Ploeg; Hille- gonda C. J. d.v. M. J. Tetteroo- Koster; Wilhelmina M. E. d. v. L. v. Weeren-Nihot; Hermanus Th. z. v. Th. A. van der Voet-Groene- woud- Overleden: W. A. Claris 71 j.; A. A. M. van Niekerk 58 jaar wed. v. M. C. Kaptein. Ondertrouwd: A. A. v. Elzakker 24 j. en A J J v Pelt 27 j.; Th. Jor- daan 26 j. en A. A. v. Elzakker 23 j. T. van Rijn 28 j. en M. C. Passchier 25 j.; C. J. vn Dam 31 j. en A. A. Turenhout 28 j.; A. P. Smit 31 j. en J. Heemskerk 30 j.; J. G. v. d. Berg 27 j. en J. C. Dotbe 26 j. Getrouwd: P C. Jansen 25 j. en H. Duivenvoorden 26 j. HILLEGOM Ondertrouwd: J. J. van Roode en J. Zandvliet; J. A. Warmerdam en G. C. de Haas. Getrouwd: D. de Ruiter en E. Tates. KATWIJK Geboren: Teunis, z. van A. Ouwe hand en A. van der Plas; Marijke, d. van P. van der Bent en M. van der Plas; Ar ie W., z. van Kr. Vooys en C. Hoek; Jacobus C., z. van W. C. Aanhane en J. W. de Mooy; Dirk J., z van L. de Graaf en A. de Jong; Bruin F., z. van J. G. Barendsema en M. J. van Rijn. Johannes B., z. van P. de Ruyter en M. Boonekamp. Ondertrouwd: A. van Duyn en KI. van Duyn; A. Baay en S. P. van der Kraan; H. van Rijn en J. Hoge wo ning; J. Ouwehand en H. van der Plas; W. Ouwehand en C. Klok. Getrouwd: D. Zwaan en D. Ouwe hand; G. Haasnoot en J. Kraalenoord; Chr. Dekker en W. J. van der Mark; A. van der Lely en N. va nder Bent. Overleden: N. Guyt 19 jaar. LEIDSCHENDAM Banken voor ouden van dagen Enige tijd geleden heeft de bond voor ouden van dagen bij het ge meentebestuur het verzoek ingediend om medewerking te verlenen voor het plaatsen van rustbanken in de gemeente. Mede in overleg met de provinciale waterstaat heeft de meente thans bericht gezonden dat aan het verzoek kan worden voldaan Het ligt nu in de bedoeling banken te plaatsen op het Sluisplein en ook bij het raadhuis. Te Den Haag slaagden voor dc akte gemeente administratie de he ren A. J. Buys en H. N. W. Raat die reeds als ambtenaar op de gemeente secretarie werkzaam zijn. ZOETERMEER Gouden professiefeest. Op Zon dag 8 Juli viert de Eerw. Overste Tarcisia haar Gouden Professie-feest. Om 9 uur plechtigf Hoogmis. Van half 3 tot half 4 is het receptie in de bewaarschool. De jubilaresse werd geboren te Zoetermeer 27 Juli 1881, trad in het klooster op 5 April 1899 en werd geprofest in Juli 1901. Als bijzonderheid kan nog vermeld wor den, dat deze zuster in 1926 haar zilveren feest ook in haar geboorte plaats mocht komen vieren. Schietver, Diana. De schietver eniging „Diana" hield een wedstrijd om de wisselbeker. De uitslag luidt als volgt: Erekorps: P. v. d. Meer 227 pnt.; D. de Jong 216 pnt. Klasse A: J. Woldendorp 237 pnt; Ph. v. d, Wees 230 pnt. Klasse B: A. de Wilde GEMEENTERAAD WASSENAAR Behalve voor de herdenking van het 100 jarig bestaan van de Ge meentewet kwam de raad van Was senaar gisteravond o.m. bijeen voor het behandelen van twee kwesties, die op het ogenbuik in de gemeente in het middelpunt van de belangstelling staan, nl. de regeling van de z.g. reinigingsrechten en het nemen van verschillende besluiten, die in verband staan met het instel len van de weekmarkt. Wat de wijziging in de regeling van de z.g. reinigingsrechten betreft, het volgende: Sinds enkele jaren wordt in deze gemeente deze belasting geheven De aanslagen in deze belasting wer den berekend naar de belastbare op brengst van het perceel of het per ceelsgedeelte, dat men bewoont. Vooral in verband met de vele ge vallen van dubbele woning leverde die regeling allerlei moeilijkheden op. Vandaar dat B. en W. het voor nemen te kennen gaven, tegelijk met de invoering van de z.g. unifor me vuilnisemmers, ook de regeling van de reinigingsrechten te herzien. Gedacht is daarbij aan een z.g. re tributieheffing, in plaats van de tot nu toe geldende aanslagregeling. Retributie wil zegjgen, het heffen van een vergoeding voor diensten, die door de gemeente aan de ingeze tenen worden bewezen. Het princi piële verschil tussen deze voorge stelde regeling en de vroeger gel dende is, dat voorheen iemand in de reinigingsrechten werd aange slagen naar zijn financiële draag kracht en dat volgens de nieuwe regeling iedereen hetzelfde zal moe ten betalen. Tot nu toe varieerden de aansla gen in de reinigingsrechten van 3 tot ƒ25.per jaar. B. en W. hadden voorgesteld, voor aan een tarief te heffen van f 0.60 per vuilnisemmers per maand, welk bedrag ook per maand zou worden geïncasseerd. Alleen voor degenen, die tot nu toe een bedrag van f 3 per jaar betaalden, de z.g. minst draagkrachtigen dus, wilden B. en W. een overgangsregeling in het le ven roepen Zij zo.uden per maand een bedrag van 0.25 betalen, zo lang zij na 31 Decembei '50 het zelfde pand zullen blijven bewonén. Mening van de raad. De heer C. E. v. d. Berg vond het aantal gebruikte vuilnisemmers een onjuiste maatstaf voor het bereke nen van ieders aandeel in de reini gingsrechten. Er zijp. vele ingezete nen, die krachtens deze nieuwe re geling meer moeten gaan atalen dan tot dusverre het geval was. De oude regeling was volgens spr. veel beter. Ook de heer Boender meende, dat deze regeling aanleiding zou ge ven tot allerlei onbillijkheden. De heer A. J. van Bemmelen wees er op, dat o.a. de grote gezinnen, die met een emmer niet .toe kunnen ko men, nadeel van de nieuwe regeling zullen ondervinden Nadat nog de lieren van Leusden, v,- d. Lee en Duyvestcin hadden ge- sproken_en de heer v. d. Vis de be zwaren van de heer Boender wat de samenwoning betreft had onder schreven, lichtte weth. Hazenberg het standpunt van B. en W. in deze nader toe. Maar toen verschillende sprekers in tweede instantie aan het woord kwamen, bleek, dat de weth. de vele bezwaren tegen de nieuwe regeling niet weggenomen had, zodat het op stemming aan kwam. De heren van Gunsteren en Hortensius stemden, met de vier wethouders voor, 11 leden stemden tegen, zodat het voorstel werd ver worpen. Enkele andere voorstellen van B. en W., verband houdende met de uitreiking van de uniforme vuil nisemmers werden door het college teruggenomen. Aan de orde kwam het verzoek van de Stichting tot oprichting van een bijzondere school voor lager on derwijs in de omgeving van de Backershagenlaan. (Bedoeld is hier een z.g. Nutsschool voor vernieu wingsonder wijs). B. en W. hadden de Raad voorgesteld de gevraagde me dewerking te verlenen, omdat de aanvrage aan de bij de wet gestelde eisen voldeed. Van verschillende kanten werden nadere inlichtingen aan het college van B. en W. vraagd. En na ampele bespreking werd besloten de beslissing o\tC dit pupt aan te houden tot de vol gende vergadering, die in Septem ber zal worden gehouden. Regeling van de markt. Voor het instellen van de week- mai-kt, waartoe de raad vorige maand besloot, moesten diverse be sluiten worden genomen. O.m. moest worden vastgesteld een z.g. markt- verordening. Een ontwerp daarvoor was aan de raad toegezonden. Daar- 234 pnt.; P. de Bruin 231 pnt. Klasse C: E. Verboom 219 pnt. Sport. A.s. Zaterdagavond om 7.15 uur speelt DSO op eigen terrein een nederlaag wedstrijd tegen Was senaar. Hengelsport De Hengelsportver eniging „De Vriendschap" hield een hengelwedatrijd te Woubruglge. De prijzen luiden als volgt: le W. v. Dorp, 2e C. Havenaar, 3e J. v. Die- men,'4e W. Huurman, 5e O. Brussé en de 6e I. Heemskerk. De heer H. v. d. Spek slaagde te 's-Gravenhage voor het toelatings examen le kl. Chr. Lyceum; J. de Wilde slaagde eveneens te 's Gra- venhage voor het examen Mulo B, in stond o.m. dat de marktmeester door B. en W. benoemd en ontsla gen zal worden en dat de toewij zing van de standplaatsen zal ge schieden door deze functionaris, vol gens door B. en W. al naargelang van de omstandigheden vast te stel len richtlijnen. Verder stelden B. en W. bepalingen voor, waardoor het goede uiterlijk aanzien van de markt wordt gewaarborgd. Wat de marktgelden betreft had den B. en W voorgesteld de tarie ven zo vast te s+ellen, dat de markt de gemeente geen winst en geen verlies zou opleveren. De jaarlijk se kosten voor het instandhouden van de markt raamden B. en W. op 2900. B. en W., wensten het marktgeld vast te stellen op 10 per jaar per meter ofwel 0.20 per marktdag per strekkende meter. Bovendien werden aan de raad enkele maatregelen voorgesteld in verband met de verkeerssituatie op marktdagen. De Berkheistraat, waar de markt zal worden gehouden, zal op marktdagen voor alle verkeer in beide richtingen gesloten worden verklaard. Deze voorstellen betreffende de markt leverden weinig stof tot spre ken op en werden zonder stemming aanvaard. Besloten werd voorts aan de af deling Wassenaar van de Neder landse Vereniging E.H.B.O. voor het jaar 1951 een subsidie toe te ken nen, gelijk aan het nadelig saldo op de begroting van de afdeling met een maximum van 600. Het bestuur van de R.K. Jongens school in de van Heeckerenstraat kreeg een voorschot op de vergoe ding voor de vakonderwijzers, die verbonden zijn aan de afdeling V.G. L.O. Met ingang van 1 September a.s. zal aan deze afdeling begonnen worden met het geven van onderwijs in liet vak metaalbewerken. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. om een perceel grond groot 455 m2 om niet in eigendom over te nemen van de Wilhelmina Alidastichting. Deze grond is no dig om te kunnen overgaan tot het verlengen van, het rijwielpad langs de Schouv/weg, waartoe de raad onlangs besloot. Het bestuur van de school voor Chr. Nationaal Onderwijs aan de Heerenweg kreeg de gevraagde me dewerking voor het inrichten van een afdeling VGLO-onderwijs met ingang van 1 September a.-s. Geslaagd aan de econ- hoge school te R'dam voor het candidaats- examen in de economische weten schappen de heer W. J. R. Rozen broek. STOMPWIJK E.H.B.O. De R.K. E.H.B.O. had dit jaar bij de vergadering weinig belangstelling. Op 12 Jan. 1952 zal de vereniging haar le lustrum vie ren. Het plan'bestaat dan een wed strijd te houden, doch dit plan ont moet enige financiële bezwaren, te meer daar de aangevraagde subsi die door B. en W. is afgewezen. De penn. had bij haar begroting een ba tig saldo van f 139. Op 29 Juli a.s. zullen bij de kerk formulieren worden uitgereikt voor de nationale verloting ten bate van het R.K. E.H.B.O.-werk, terwijl voor hetzelfde doel op 5 Aug. a.s. een collecte zal worden gehouden. Voorz. Kuipers, die zich niet her kiesbaar had gesteld werd met enige hartelijke woorden bedankt voor wat hij voor de ver. heeft gedaan. In zijn plaats werd bij acclamatie gekozen de heer M. Venne. De oefenavonden zullen worden gehouden op de 2e en 4e Dinsdag van elke maand onder leiding van zus ter Nieuwenhuizen. RECHTZAKEN HAAGSE POLITIERECHTER. Aanrijding. Voor de Haagse Po litierechter stond een chauffeur uit Zoetermeer terecht, die in Dec. 1950 te Leidschendam een aanrijding had veroorzaakt en een wielrijder omver had gereden. Verdachte gaf eerst de schuld aan het slechte weer, doch gaf later toe, dat hij niet voldoende met de om standigheden rekening had gehou den. De aangeredene had een half jaar niet kunnen werken, tengevol ge van de aanrijding. Het slachtoffer had er nu nog last van. De officier van justitie meende, dat het aan de schuld van verdachte te wijten was dat het slachtoffer zwaar lichame lijk letsel had bekomen, doch wilde gezien de omstandigheid dat de scha de vergoed was en het weer zo slecht was, geen vrijheidsstraf vragen doch een boete van 200 subs 100 dagen. Verdachte vond dit wel heel veel. De politierechter vond dat verdachte hoogst roekeloos had gereden en veroordeelde hem tot 125.boete subsidiair 25 dagen. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER A Geeft op alle borden acht die in Uw belang z(jn aangebracht.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 10