Het bestaansrecht van kleine vervoer-bedrijven benadrukt STADSNIEUWS B en W van Voorhout tegen grenswijziging met Sassenheim DONDERDAG 5 JULI 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Door min. Wemmers De minister van Verkeer en Wa terstaat, de heer H. H. Wemmers opende gistermiddag in Bellevue te A'dam het vierde Beroepsvcrvoer- congres met een rede, waarin de bewindsman de bijzondere aandacht vestigde op het bestaansrecht van de kleine vervoerbedrijven als midden standsbedrijf. Verreweg de meeste van de onge veer 10.000 bedrijven in het beroeps- goederenvervoer .aldus de minister, zijn typische middenstandsbedrijven. Nog geen twee procent van dit aan tal beschikt over meer dan tien vrachtauto's. Zeventig procent be staat uit bedrijven en bedrijfjes met een of twee auto's. De minister was van oordeel, dat de kleine en mid delgrote bedrijven ook onder de toekomstige wettelijke regeling van het goederenvervoer met vracht auto's in het algemeen een mogelijk heid tot een bestaan moet worden gegeven. Spr. gaf echter te kennen, dat deze verklaring niet anders dan in het algemeen kan worden gesteld Onder een tank geraakt Ongeluk bij legeroefening Hedenmorgen is tijdens landings oefeningen van het leger in de om geving van Willemstad een ernstig ongeluk gebeurd, dat, voor zover thans bekend is, het leven heeft ge kost aan twee militairen en waar door twee anderen ernstig werden gewond. Aan de oefeningen namen negen tien tanks en drie landingsvaartui gen deel. Een der tanks kantelde in een sloot. Er bevonden zich vier mi litairen op de tank. Twee daarvan kwamen onder de 35-ton wegende Sherman-tank terecht. De twee an deren probeerden er nog af te sprin gen, maar werden toch nog geraakt en zwaar gewond. De sloot is ongeveer twee en een halve meter diep. Zij bevat niet veel water, maar wel veel modder. Omstreeks twaalf uur was men be zig de gekantelde tank op te lich ten. Dat zou geschieden met de hulp van drie andere tanks. De twee ernstig gewonde mili tairen, waarvan de namen op dit ogenblik nog niet bekend zijn, zijn onmiddellijk vervoerd naar een hos pitaal in Roosendaal. Gistermiddag is de 19-jarige oven- arbeider L. Dassen uit Maastricht, door gasvergiftiging in de installa tie der cement-draaioven van dè BNCI om het leven gekomen. De jongeman was in een der ovenruim ten afgedaald om iets van het nieu we apparaat, dat pas enkele dagen geleden in bedrijf was genomen, te controleren. Toen hij wegbleef werd een onderzoek ingesteld en men vond de man bewusteloos op de bo dem. Pogingen om de levefisgeesten op te wekken, baatten niet. FELLE BRAND IN HAARLEM. Om negen uur vanmorgen is een felle brand uitgebroken in een hou ten werkplaats, gelegen achter per celen van de Generaal Cronjéstraat in Haarlem-Noord. In deze werk plaats, behorende bij een herenmode zaak, was een lid van het personeel bezig met het vervaardigen van cel luloid reepjes voor boorden. De voor raad celluloid is in brand geraakt en een enorme steekvlam zette de ge hele werkplaats in vlammen, die on middellijk oversloegen naar de bo venverdieping van de herenmode zaak. Op deze etage woonde een echtpaar, dat nog te bed lag. Het werd gewekt door springende ruiten en wist zich in veiligheid te bren gen. De bovenverdieping brandde ge heel uit en ook de daaronder gele gen herenmodezaak kreeg grote brandschade. Het echtpaar, dat de bovenverdieping bewoonde, was niet tegen brand verzekerd en zag zich beroofd van zijn gehele inboedel. Het onderzoek naar de omstandig heden waaronder verleden week de vrouw van een fabrieksarbeider te Baarlo plotseling overleed heeft uit gewezen, dat er van opzettelijke ver giftiging geen sprake kan zijn. Toen de vrouw in de woning van de weduwe H. overleed, waren daar behalve deze weduwe ook de man van het slachtoffer en een buurvrouw aanwezig. Het vermoeden is gewet tigd, dat dit drietal zich alleen of in vereniging heeft schuldig gemaakt aan strafbare handelingen, die nauw verband zouden houden met het on bevoegd uitoefenen der geneeskun de. Voorlopig blijven deze drie in hechtenis. SNURKENDE BUURMAN MET MES TE LIJF GEGAAN. Het snurken van zijn buurman was voor een 60-jarige kamerbewo ner in de Perponcherstraat te 's-Gra- venhage een bron van voortdurende ergernis. Gisteravond besloot hij, na het gebruik van enige borrels, hier aan een eind te maken. Hij ging de buurman met een mes te lijf en be zorgde hem een wond aan de kin. De politie maakte verbaal op wegens mishandeling en verbond de messen trekker, die zichzelf in de hitte van, het gevecht ook danig had geraakt. en dat hieraan geen rechten ont leend kunnen worden. Het is be kend, vervolgde minister Wemmers, dat niet alle vervoerbedrijven wor den geleid op een zodanige wijze, dat van een doelmatige bedrijfsvoe ring kan worden gesproken. Niet altijd is voldoende bekwaamheid voor het leiden van een vervoerbe drijf aanwezig en niet altijd is de vervoerder zich bewust van de be langrijke dienende functie, die hij in het maatschappelijk leven heeft te vervullen. Na deze openingsrede hield dr. G J. Otten, algemeen secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Leeuwarden, een lezing over „De plaats van de middenstand in het economische leven". 29 krijgsgevangenen naar huis Van de 65 pas uit Rusland terug gekeerde Nederlandse krijgsgevan- genen, die in het kamp Friedland bij iöttingen verbleven, zijn er slechts 29 gisteravond in Oldenzaal aange komen. Van daar heeft de mare chaussee hen overgebracht naar het ontvangstcentrum te Amersfoort. De overige 36 krijgsgevangenen, die voor een groot deel tot de SS heb ben behoord, geven er de voorkeur aan in Duitsland te blijven. (Onder de terugkerenden behoort Hubertus van Meurs uit Leiden). Gisteravond omstreeks halt twaalf arriveerden 25 van de 65 uit Russi sche gevangenschap ontsiagen Ne derlanders in het demobilisatiecen trum „Het Boskamp" te Amersfoort. Zij hadden de reis van Oldenzaal af per autobus gemaakt onder escorte van marechaussee en rijkspolitie. (Onder de terugkerenden bevindt zich H. van Meurs uit Leiden. Negen Nederlanders zijn ziek in een hospitaal in Friedland bij Goet- tingen in Duitsland achtergebleven. De overige 31 Nederlanders, waar onder Hendrik Mussert een neef van de ex-leider van de N.S.B gaven er de voorkeur aan in Duits land te blijven. H. Mussert ging op 17-jarige leeftijd als lid van de Waf- fen SS naar Rusland. Enige van zijn lotgertoten vertelden dat H. Mussert in Duitsland door zijn broer is be- \verkt om niet naar Nederland terug te keren. De jongeman maakte tot Friedland deel uit van het transport. De heer Woning van de rijksre cherche, die met maj. Wellema, hoofd van de opsporingsdienst bij de aan komst van Nederlanders in Amers foort tegenwoordig was, ueelde ons mede, dat de gepatrieerden binnen enkele dagen zullen worden vrijge laten. Enige van de ex-gevangenen, die bij verstek reeds zijn veroor deeld. zullen zich later nog moeten verantwoorden. Hun aantal is nog niet bekend. Er was voor de aankomst van dit transport opnieuw veel belangstel ling van familieleden. Enkelen van hen wachtten reeds van Zaterdag af in Amersfoort op de terugkeer van hun verwanten. Vandaag mag iedere repatriant een bezoeker ontvangen. Reclame in de Kamer Gistermiddag is in de verga dering der Tweede Kamer iets geschied waarop trouwe bezoe kers van de bijeenkomsten van dit hoge college al enige jaren hebben gewacht. Bij de stemming over de mo tie van de heer Van den Heuvel werden na elkaar afgelezen en dit pleegt te geschieden met luider stemmen de namen van de heren Janssen en Tilanus. De combinatie van de namen dezer afgevaardigden van K.V.P. en C.H. verwekte grote vrolijkheid. HOOFDBEWONERS WILDEN INWONEND ECHTPAAR OP STRAAT ZETTEN De familie Den B. uit 's-Graven- hage, bestaande uit mevrouw, haar echtgenoot en 2 broers van de laat ste, wonende aan de Schenkweg, heeft de Maandagnacht op het poli tiebureau doorgebracht. Dit was het sluitstuk van een ru moerige avond, waarop de familie Den B. het inwonende gezin M. op straat had trachten te zetten. Er liep reeds lang een ontruimingsprocedu re tegen de familie M. maar dit duur de Den B.'s allemaal veel te lang. Maandagavond drong mevrouw Den B., geassisteerd door de drie mannen de apartementen van het inwonende echtpaar binnen, en be gon de kamers eenvoudig te ontrui men. De meubels werden op straat ge zet. Dit alles werd aanleiding tot een felle ruzie. De politie rukte uit en nam de familie Den B. mee om in het politiebureau „wat af te koelen" en een procesverbaal wegens huis vredebreuk te incasseren. „Trouw" Vervangingsmiddel voor wol De Amerikaanse legeruniformen zullen voor 20 a 30 procent uit een nieuwe synthetische vezel worden vervaardigd, met het doel een daling van de wolprijzen te bewerkstelli gen. Sommige deskundigen -geloven, dat de nieuwe vezel schapenwol in dezelf de mate zal verdringen als zijde door nylon is verdrongen. Het vervangingsmiddel voor wol heeft, naar beweerd wordt, alle eigen schappen van de natuurvezel en zou in vele opzichten zelfs beter zijn. EERSTE WOENSDAGSE GROENTE- EN FRUITMARKT Gisteren is de eerste Woensdagse groente- en fruitmarkt om 1 uur be gonnen. Er was een overweldigende belangstelling niet alleen van nieuwsgierigen. Vele huismoeders waren naar de markt gekomen, om haar inkopen te doen. De markt op Woensdag wordt voorlopig en kele maanden op proef gehouden, maar naar de belangstelling te oor delen, voorziet zij een grote be hoefte. zodat deze marktdag ver moedelijk wel definitief zal worden. Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaatsexa- men godgeleerdheid de heer C. J. Pak te Leiden en mej. T. Mayer te Leiden; propaedeutisch examen godgeleerd heid de heer C. van Wijngaarden te Leiden; voorbereidend kerkelijk exa men de lieren P. C. de Bruin te Lei den, P. H. de Pree te Leiden, H. A. J. Smits te Alphen a. d. Rijn en J. W. Falkenburg te Heemstede. Gepromoveerd tot doctor in de let teren en wijsbegeerte op proefschrift getiteld „Klank- cn vormleer van het dialect van Overflakkee" de heer H. C. Landheer te Gorinchem; tot doctor in de geneeskunde op proefschrift ge titeld „Influences on fat tolerance" mej. IJ. M. Trap te Haarlem; tot doc tor in de geneeskunde op proefschrift getiteld „Gastroscopie en Gastrobiop- sie" de hqer A. H. Wiebenga te Lei den. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN De heer I. Zonneveld slaagde aan de landbouwhogeschool te Wage- ningen voor 't ingenieursexamen tro pische bosbouw (met lof). Voor het doctoraal examen in de economische wetenschappen slaagde aan de Econ. Hogeschool te Rotterdam de heer J. A. M. van Vliet. BODEGRAVEN Voor het ing. examen tropische bosbouw slaagde aan de landbouw hogeschool te Wageningen dc heer J. v. Leeuwen. BOSKOOP Boomkwekerij-export. Blijkens het jaarverslag van het bedrijfschap voor Sierteeltproducten is de export van boomkwekerij-artikelen, verge leken hij 1949 naar waarde toegeno men .Dit zal mede een gevolg zijn van de devaluatie van de gulden, want de belangrijkste verhoging van de uitvoer, vindt men bij die landen, die niet hebben gedevalueerd, n.l. de V.S., Canada, Zwitserland, Zweden is het eerste land dat boomkwekerij producten als vrij artikel heeft ver klaard. Een verdere uitbreiding van de export zal voor een belangrijk deel afhangen van het vakmanschap van kweker en exporteur en van kwali teit en gezondheid der producten. Doordat met San-José schildluis be smette geïmporteerde vruchtboom onderlagen naar Duitsland zijn ver zonden heeft Duitsland scherpe maat regelen t.a.v. de invoer moeten tref fen. Ook Zwitserland heeft zijn eisen verzwaard. De grootste afnemer in 1950 was West-Duitsland met 3.505.000 tegen 3.202.000 in 1949. De tweede plaats wordt ingenomen door Engeland met 3.380.000 tegen ƒ3.458.000 in 1949. De Scandinavische landen en Fin land nam met 2.392.000 af. KOUDEKERK Geb.: Arie, z. v. A. Scheer en A Bakker; Herman, z. v. H. Schellin- gerhoudt cn J- Guldemond; Jan, z. v J. Brommers en S. Hoogeveen. LANGERAAR Het Jongengilde. Het is een ge denkwaardige week voor het Jon- gensgilde van de katholieke jeugd beweging te Langeraar. Immers, 23 jongens werden tot de handslag toe gelaten. Vier maanden lang is hun de leus van 't Gilde: „Sta klaar" voor ogen gehouden. Het was dan ook met vreugde dat er 23 jongens de goed keuring van hun hopman kregen. De aalmoezenier, kap. H. Buijs, be gon om half acht uur met een kort Lof, wat door de jongens gezongen werd. Na het Lof hield hij een gloed volle toespraak, waarin hij de jon gens wees op de belangrijke daad, die zij nu gingen stellen. Zij beloofden voor hun hele leven klaar te staan voor God, voor de Kerk en voor het vaderland. Spr. hield de jongens het grote voorbeeld van de H. Grignion de Montfort voor ogen, die alles weg schonk en altijd klaar stond voor an deren. Na de predikatie werd de Gilde- vlag ingezegend waarna de jongens tot voor de altaartreden kwamen, waar Hopman Lenting de gebruike lijke vragen stelde cn hun de hand slag gaf. Persoonlijk ontving iedere jongen daarna nog van de aalmoeze nier de priesterlijke zegen, waarme de deze korte plechtigheid eindigde. OUD-ADE Kordaat optreden voorkwam uitbreiding van de brand. Tijdens een korte, maar hevige bui, die Woensdagmiddag boven ons dorp losbarstte, sloeg de bliksem op een der bergroeden van de hooiberg nabij de woning van de heer J. v. d. P. Spoedig stond de nok in lichterlaaie. Met emmers water werd het vuur duchtig bestreden. De brandweer was spoedig ter plaatse en gelukkig mocht men er in slagen, dank zij dc krachtdadige hulp van vele dorpsge- Zoals bekend is heeft dc raad der gemeente Sassenheim zich bij schrij ven van 20 Juni 1950 met een adres tot de Koningin gewend met het ver zoek bij dc Staten-Generaal een voorstel van \vct tot wijziging van dc grens tussen Sassenheim en Voor hout in te dienen, waarop G. S. de raad der gemeente Voorhout ver zocht heeft zijn gevoelens hierom trent kenbaar te maken. Aldus richten B. en W. van Voor hout zich in een prae-advies tot de raad, waarna zij vervolgen, dat deze zaak langdurig in studie is geweest. In de allereerste plaats doelen B. W. op het historisch gedeelte n.l. de Ruïne van Teylingen, welke vele eeuwen geleden van de stichting af tot Voorhout's grondgebied heeft be hoord. Het gemeentebestuur wenst deze historische plaats te behouden om de mogelijkheden van eventuele restauratie en exploitatie in de toe komst tot ontwikkeling te kunnen brengen. Een uitbreidingsplan, re gelende de bestemming voor dc gron den, gelegen nabij deze ruïne is zells a«t> de zon dagenlang op Uw hoofd schijnt of de wind een ondeugend spelletje speelt met Uw kapsel, dat Is het ideaal van iedere vrouw, die cr ook in dc vacantie verzorgd wil uitzien. Maar zonder een goede grondslag gaat dat niet. Een nieuwe permanent zal U dat heel speciale gevoel van onbezorgd heid geven, dat voortkomt uit de weten schap. dat er met Uw uiterlijk „niets kan gebeuren". Pas als U weet, dat Uw haar niet dor en vlasachtig is. (lat dc krul stevig zit en het model U staat, durft U zich vrij bewegen. Wij voorkomen dor worden van het haar en garanderen U een kapsel, dat alle weersomstandigheden trotseert, met onze permanent Eugène cn met dc Pcrma-tièda. Deze z.g. vloeistof-perma nent is bovendien niet onaangenaam warm op het hoofd en kan ook voor geblondeerd haar gebruikt worden. Een Perma-tièda kost slechts f 17,50. Daarbij hebben wij een nieuwe droog- kap in gebruik genomen, waarin het haar door middel van vochtige lucht een natuurlijk vochtgehalte blijft behou den. De efficiency van dit apparaat ver heugt onze clientèle iedere dag. Vóoi ifw vacantie dus eerst even naar Haute coiffure - Soins dc beauté STEEN STRAAT 57 Telefoon 21721 en 20477 noten, de woning te behouden, als mede een deel van de hooiberg. Het nablussingswerk duurde nog gerui me tijd voort. Voor de betrokken veehouder, die een prachtige berg goed gewonnen hooi had, betekent dit een lelijke schadepost. Rijkspolitie hield al te nieuwsgie rigen op veilige afstand. ZOETER WOUDE Te Haarlem slaagde voor het kassiers-examen de heer E. C. J. Paardekooper Azn. ZOETERWOUDE (H. R.) Oranje-comité Het Oranje fu- mité kwam in jaarvergadering bij een. De ballonwedstrijd-commissie bracht verslag uit, waarbij blleek dat de navolgende kinderen de prij zen. aan de wedstrijd verbonden, ge wonnen hadden: 1. Kees Wesseling (Oude Schild). 2. Wim de Groot (Den Oever); 3. B. Wesseling (Hyp- politushoef4. Liesje de Vrind (Wieringerwerf)5. Wim v. Leeu- wen(idem); 6. Ria Splinter (Midden- meer). Aan de kinderen, die hun kaartje terugontvingen, maar bui ten de prijzen vielen, zal als troost prijs een rol frujetta worden uitge reikt. Het comité besloot verder ook dit jaar een autotocht voor ouden van dagen tie organiseren, wederom in September. De medewerking van alle bewoners van Zoeterwoude (HR) is daarvoor echter vereist. B. en W. van Zoeterwoude zal wor den verzocht voor dit doel een huis- aan-huis collecte te nvogen houden in de week van 7 tot 13 Juli a.s. Als deze collecte eenzelfde resultaat op levert als die van verleden jaar, zal het comité ook dit jaar de ouden van dagen weer een plezierige dag kunnen verschaffen. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Gouden bruiloft. Woensdag was het 50 jaar geleden, dat het echtpaar L. N. WeijcrsA. C. van Rooyen in het huwelijksbootje stap te. Voor de eenvoudige woning aan de Weeresteinstraat 40 prijkte een fraaie erepoort en binnen stonden frisse bloemstukken. De bruigom bloemistarbeider van beroep, is 75, gezond en flink; de laatste jarén go- nietend van een welverdiende rust. De bruid telt 72 lentes, is eveneens gezond en doet haar huishoudentje en zelfs de was nog. Het huwelijk werd gezegend met 14 kinderen, waarvan er nog 12 in leven zijn. De feestdag werd begonnen met een H. Mis uit dankbaarheid te 9 uur in de S. Martinus. Tussen 4-5 nam. was er een zeer druk bezochte receptie in Zomerzorg, waar velen geluk wensen en geschenken aanboden. Vanzelfsprekend bracht de muziek een serenade. Vermelden we nog, dat het gouden paar niet minder dan 75 kleinkinderen heeft en twee achterkleinkinderen. reeds in voorbereiding. Ten tweede achtten B. W. grenswijziging eco nomisch ook niet noodzakelijk, b.v. van een inééngroeicn van industrie terrein is geen sprake. Ten derde, staat vast dat bij een grenswijziging, de gemeenteinkomsten minder zul len worden. Ten vierde wonen dc bewoners wel buiten de kom der ge meente Voorhout, maar zijn zij geenszins verstoken van de nodige voorzieningen cn in geen enkel op zicht ten achter gesteld bij de overi ge bewoners der gemeente. Ten vijf de wensen B. en 'W. de omliggende cultuurgronden te behouden, voor bloembollenteelt en agrarische be drijven. Vervolgens verwijzen B. W. de raad naar de oorzaak van het ver zoek der gemeente Sassenheim. Hoofdzakelijk is het argument dat dit gedeelte der bewoners van Voor hout. allen te Sassenheim ter kerke gaan. Dit vloeit echter voort uit pa rochie-indeling etc. De stelling, dat een aantal afgelegen woningen zou moeten behoren tot de gemeente, waarvan de kerk het dichtstbij ligt, is onhoudbaar, en indien deze wer kelijk als uitgangspunt voor grens wijziging zou gebruikt worden, dan zou de gehele gemeentelijke indeling van Nederland veranderen. Op grond van bovengenoemde fei ten achtten B. W. in het volle be sef van hun verantwoordelijkheid voor de belangen der gemeente zich verplicht een afwijzende houding aan te nemen tegenover het adres tot grenswijziging. Zij vertrouwen dat het College en de raad zich met hun standpunt zal kunnen vei enigen. Verder verzoeken zij de raad, te be vorderen, dat het verzoek van de Raad der gemeente te Sassenheim niet verder in behandeling zal wor den genomen. KATWIJK AAN ZEE BLIKSEM SLOEG IN LICHTMASTEN Tijdens een hevige onweersbui gistermiddag sloeg de bliksem in 2 lichtmasten aan de Noord-Boule vard. Eén werd zwaar, dc andere licht beschadigd. ATWIJK AAN DEN RIJN Woningbouw. Langs de Nieuwe Duinweg zullen door de Bouw- en Handelsmij „Huis en Hof" te Gra- venhage een 12-tal woningen wor den gebouwd. De heer H. J. Lindenbergh slaagde te Wageningen voor het examen. LEIDSCHENDAM Nieuw bestuur RKAVV geïnstal leerd. Dinsdagavond vergaderde RKAVV in het Patronaat De g.a., kapelaan v. cl. Voort, hield een korte inleiding over de taak van de ka tholieke jeugdleiders. Spr. wekte be stuur cn leden op samen te werken om RKAVV groot te maken. Dit ern stig priesterlijk woord werd besloten met de plechtige installatie van het nieuwe bestuur. Voorzitter Bleys bracht vervolgens warme hulde en dank aan hen, die voorheen RKAVV hadden gediend. Ernstig en met klem protesteerde hij tegen de leugen, dat het nieuwe be stuur door kuiperijen tot stand zou zijn gekomen. Hij wekte alle sport vrienden op hun eerlijke en sponta ne medewerking te geven voor de groei en de bloei van RKAW. Een bizonder woord van dank en hulde werd gesproken tot de heer Koen Scholtes, die het kledingfonds zulke onschatbare financiële diensten be wees en nog bewijst. RKAVV is door- en-door gezond. De diverse elftallen hebben allen op een eervolle plaats in de competitie 1950-'51 beslag we ten te leggen c-n het tweede en derde elftal zijn zelfs kampioen. Er is geen twijfel mogelijk, aldus eindigde voorz. Bleijs zijn gloedvolle rede, of RKAVV gaat een mooie toekomst tegemoet. Daarna volgde de z.g. Praatavond. Het bleek overduidelijk, wat er on der de AVV-ers leeft en met hoeveel onuitblusbaar enthousiasme zij allen trachten hun voetbalclub zo goed mogelijk te dienen. Het nieuwe be stuur nam met belangstelling kennis van menige wensen van frisse ideeën De Vriendschap. Wedvlucht van Pont St. Maxence, een afstand van 333 km., de eerse vogel 11.36.02. Laase 11.45.45 Uitslag was: 1.5.7. Gebr. Nieuwen- broek; 2.8. A. Aarts; 3.4. J. van Geijlswijk; 6.9.10. van Heiningen. NOORDWIJK Gemeenteraad. De agenda voor de gemeeneraad van hedenavond te 7.15 uur is als volgt: Verhoging crediet in rekening-courant; Crediet voor riolering in gedeelte Pické- weg; Aankoop grond aan de nieuwe Zeeweg; Regelen voor de verkoop van gronden in het golfterreinplan; Een viertal verzoeken ingevolge art. 72 der L.O. wet; Uitvoering We genverkeersreglement; Herziening huur woningen Calorama; Voorlo pige vaststelling van de rekeningen der gemeente cn de bedrijven over 1949; Begrotingswijzigingent De hoofdinspecteur van politie te Noordwijk verzoekt namens de ouders opsporing, aanhouding en te rugbrenging van de minderjarige Margaretha Johanna Diels, geboren te Noordwijk op 18 Mei 1934, zonder beroep, wonende van Limburg Sti- rumstr. 52 te Noordwijk. Signalement lang 1.60 meter, gezet postuur, blond haar, bruine ogen, kunstzijden ja pon, met blauwe, rode en gele rui ten, bruine schoenen, vermoedelijk rode sokjes. Zij heeft op 16 Juni jl. om 13.00 uur de ouderlijke woning verlaten en is daarin tot op heden niet teruggekeerd. Een ongeluk wordt gevreesd. WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). OVERDAG IETS MINDER KOUD. Vanavond en vannacht flinke Dpklaringen. Weinig wind en ta melijk koud. Morgen overdag weer toenemende bewolking maar nog overwegend droog weer. Meest matige wind tussen West en Zuid. Iets hogere tem peraturen. 6 Juli: zon op 4.27, zon onder 21.01; maan op 6.11 cn onder 22.33 uur. LISSE De lieer L. J. van Zijl slaagde tc Beverwijk voor het examen on derwijzer. Mej. D. Simonis slaagde voor het einddiploma M.M.S. VOORSCHOTEN Jaarverg. S.V.L.V. Direct na dc opening van de goed bezochte jaar vergadering van SVLV gaf de voorz. dc heer M. Lakeman een kort over zicht van het afgelopen jaar, waarin hij o.a. memoreerde dc grootse vie ring van het 25-jarig bestaan. De secr. de heer J. M. Janssen liet in zijn jaarverslag dc groei van de ver. uitkomen. In 1946 waren er 105 le den. thans 241. Het aantal donateurs was toen 55 thans 245. Ook de afd. Handbal verheugt zich in een grote bloei. Vooral het aantal juniorledcn neemt gestadig toe. Dc heer S. Duin dam is bereid gevonden de training van dc dames op zich te nemen. Dc finantiële positie van SVLV is niet slecht. De kas beschikt over een ba tig saldo. Dc exploitatie van de „Pi- co Bello" is in eigen beheer geno men. wat een besparing van onkos ten betekent. Voor het nieuwe jaar werd een nieuwe kascommissie be noemd bestaande uit dc heren C. de Bruijn. Paul van Leeuwen en mej. A. van Bemmelcn. Do bestuursleden, dc heren C. For- tanicr, J. M. Janssen en H. Niers man die periodiek aftraden, werden allen herkozen. In dc vacature van dc voorz. de heer M. Lakerrten, die wegens gezondheidsredenen SVLV gaat verlaten, was door het bestuur voorgedragen dc heer L. J. v. Aken. De leden stelden als eandidaat de heer A. Knappers. Bij de gehouden stemming behaalde de heer L. J. van Aken 26 Stemmen, de heer A. Knap pers 41 stemmen. Bij dc verkiezing tot voorz. behaalde de heer A. Knappers 51 stemmen en de heer C. Fortanier 15 stemmen. De kcuzc- eommissie, bestaande uit de heren C v. d. Valk, J. Oljéc, T. Kncyber. J. Niersman en Chr. van den Bos werd in zijn geheel herkozen. De trainings commissie zal voortaan bestaan uit de heren A. Kneyber, H. Langver cn C. v. d. Valk. Dc heer M. Lakeman werd wegens zijn vele verdiensten voor SVLV tot erc-voorzittcr benoemd. Dc lieer T. Lam boo opperde het idee orrp een reiskas te vormen. Het bestuur had hiertegen geen bezwaar maar zij wilde toch dc werkzaamheden hier door niet uitgebreid zien cn advi seerde de heer Lamboo de organisa tie zelf ter hand te nemen. De heer P. Karrcmans bracht een woord van hulde aan de heer G. Klaasen. die elke week zo accuraat en trouw een grote incassowijk voor zijn rekening neemt. De G.A. kapelaan van Oosterom bracht in z'n toespraak dank aan de heer M. Lakeman, voor zijn vel*' werk in deze vereniging. Verder had spr. nog een verzoek aan de dames om vooral in eigen kring propagan da te maken voor de handbal. „De Zwaluw". Wedvlucht van af Pont St. Maxence. Afstand 338 km. In concours 115 duiven, gelost om 6.15 uur met Z.O.-wind. Eerste duif 11.24.49. snelheid 1090, 55 m. per minuut. Laatste 11 48.26 sec., snelheid 1020.02. .Uitslag: M. G. Sterft 1,25; C. de Mooij 2; H. H. J. v. Klaveren 3,5, 28; Th. v. Bcrnc 4,31; G. Zwaan 6 H. Schoo 7,13; J. P. v. d. Assen 8,14! 18,20,32; C. Zwaan 9,19; B. m! Keijzer 10. ZOETERMEER Broekwegbrug. Vandaag is het betonwerk aan de nieuwe Brockweg- brug gereedgekomen. Ook de verdere afwerking vordert gestadig. Ver wacht wordt, dat de nieuwe brug in September opengesteld zal kunnen worden. MARKTBERICHTEN GOUDA, 5 Juli. Kaas. Aanvoer 266 partijen. Prijzen; le soort 2.20 —228. 2e soort 2.14—2.19, extra kwaliteit tot 2.46 per kg Handel kalm. NOORDWIJKEKHOUT, 4 Juli. Veiling „De Eendracht". Aard beien van 2.10—3.00 per slof, Fram- bozenaardbeien f 3.50 per slof, tuin bonen 25 cent per kg.; doperwten 40 cent per kg. Aardappelen II en III 16 cent per kg. Aanvoer 850 sloffen aard beien. ROELOFARENDSVEEN. 4 Juli. Groente. Aardbeien 18—43 cent, Frambozenaardbeien 36—55 cent per half pond kropsla 2—7.10, bloem kool 8—29, bospcen 11—40, andij vie 2133, aardappelen 15—19, drielingen J' 8—13 per 100, peulen I 5.60—10.80, idem II 4 20—5.70, doperwten f 4.505.90, capucijners 4.005.50, blauwschokkers C.20 6.90, tuinbonen 2.25—2.95, kassnij- bonen 1417, snijbonen v. grond 13—14.50, idem stek f 6.50—9.00, prinsessebonen 23.—, dubb. stambo- nen 15.50—17 50 per 10 kg. Augur- kn: grof f 12.75, bommen 9.75 en stippel 6.25 per 25 kg. VEUR, 4 Juli. Eiercnvciling. Op de eierenveiling waren aange voerd 4730 kippeneieren. Prijzen wa ren: 1500 no. 1 14.75—15.26, 1010 no. 2 13.25—14.20; 2150 no. 3 12.55 13.00, 70 no. 4 11.35—12 55; 55 kip pen 1.85—2.80, 15 hennen 33.80, 29 hanen 0.60—2.70, 10 duiven 40— 50 cent, 57 konijnen 16.20.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3