WOENSDAG 4 JULI Ï951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 TERUGKEER NEDERLANDSE GEVANGENEN UIT RUSLAND. Vanavond zullen in Oldenzaal ar riveren 26 van de 65 Nederlandse gevangenen, die onlangs in Duitsland zijn aangekomen. Zij zullen worden overgenomen door de marechaussee, die hen zal brengen naar het demo bilisatiecentrum in Amersfoort. Ge neeskundig en verder onderzoek zullen enige dagen in beslag nemen. Daarna gaan de ex-gevangenen naar huis. Voor zover de bijzondere rechts pleging belang in hen stelt, zullen zij door de justitie worden opgeroepen. DE RIJKSWERKPLAATSEN VOOR VAKONTWIKKELING Op grond van de verwachting dat ook in 1951 nog belangrijke aantal len gedemobiliseerde militairen zich voor scholing, her- of omscholing op de rijkswerkplaatsen zouden aan melden, heeft de minister van Socia le Zaken de raming van de uitgaven voor de scholing op de rijkswerk- plaatsen voor vakontwikkeling voor dat jaar aanvankelijk gebaseerd op een bezetting met 5000 cursisten. Een ingesteld onderzoek heeft uit gewezen, dat nagenoeg alle perso nen, die na voltooide scholing de rijkswerkplaatsen verlieten, werden geplaatst in het beroep, waarvoor zij' werden geschoold. ECHTELDS RAAD LUISTERT LIEVER THUIS BIJ DE RADIO. De gemeenteraad van Echteld komt Donderdag 5 Juli niet bijeen om te luisteren naar de radio-uitzending bij het honderdjarig bestaan der Ge meentewet. Tijdens de dezer dagen gehouden raadszitting verklaarden de raadsleden, liever thuis naar de radio te luisteren en zij namen der halve het verzoek, een speciale raadsvergadering te beleggen, voor kennisgeving aan. JACHT OP GEHEIME ZENDERS IN OVERIJSEL De rijkspolitie heeft in samenwer king met de P.T.T. een jacht ontke tend op de geheime zenders, welke reeds sinds geruime tijd veelvuldig in de aether zijn in Overijsel. Vooral op Zondagen wordt de provincie doorkruist op zoek naar deze aether- piraten, die zich veelal bezig houden met het uitzenden van gramafoon- platen en het maken van reclame. Deze week heeft de rijkspolitie en PTT tweemaal succes gehad. De eer ste maal bij Dedemsvaart en giste ren sloegen politie en PTT-ambtena- ren met succes toe in dc Krim bij Dedemsvaart. waar ten huize van W- van D. een volledige zendapparatuur in beslag kon worden genomen. De ze zender zond regelmatig uit onder de naam van „Volendam". Op het moment, dat de politie een inval deed in de woning van van D. had men juist de uitzending afgebroken, doch men had niet meer de tijd ge had de installatie op te bergen. De eigenlijke zender werd in een haver veld in de omgeving van de woning van van D. aangetroffen. BRIEFKAART UIT 1884 GEVONDEN. Bij het wegbreken van een brie venbus aan het R.K. Liefdesgesticht te Bolsward deed men een eigen aardig ontdekking. Tussen de bus en het deurpaneel vond men nl. een briefkaart, die blijkbaar bij het be zorgen niet in de bus was gevallen maar er achter. Het vermissen van deze briefkaart zal in 1884 aanleiding hebben gegeven tot heel wat misver stand. De kaart bevatte nl nadere afspraken voor een logeerpartij. Ze droeg twee stempels: op d? 2'i cent zegel een stempel van de plaats en tijd van herkomst: Rotterdam 3 Aug. '84 en op de linkerbenedenzijde een stempel als bewijs van aankomst: Bolsward 4 Aug. '84. De briefkaart was geadresseerd aan fam. Lijckle- ma-A. Nijeholt, die destijds het pand bewoonden. VERDACHT STERFGEVAL NA ETEN VAN KERSEN. In het Noordlimburgse dorp Baar- lo is een moeder van vier kinderen na het eten van kersen ten huize van de weduwe H. plotseling onder ver dachte omstandigheden gestorven, vermoeden doen rijzen dat de vrouw kersen ook nog een kopje koffie ge dronken. Het plotselinge sterfgeval heeft het vermoeden do enrijzen dat de vrouw opzettelijk vergiftigd is. Haar echt genoot, de weduwe H. en een buur vrouw zijn gearresteerd. MET GOEDE AUTO NAAR HET BUITENLAND Het ministerie van Verkeer en Waterstaat deelde ons, in overleg met het ministerie van Buitenlandse Zaken het volgende mede: Enige tijd geleden is in de dag bladen een bericht opgenomen waar in gewaarschuwd wordt, dat de Ne derlandse consulaten in de West- Europese landen geen voorschotten in geld of reisbiljetten voor de terug reis naar Nederland zullen verstrek ken, indien vacantiegangers door eigen schuld in moeilijkheden gera ken. Waar gebleken is, dat regelmatig moeilijkheden worden ondervonden, doordat auto's of motorrijwielen van Nederlanders in het buitenland on klaar raakten, terwijl de eigenaren niet in staat'waren de in het buiten land vaak hoge reparatiekosten te voldoen, wordt er, in aansluiting op bovengenoemde berichten nog eens nadrukkelijk op gewezen, dat het vervoermiddel, waarvan gebruik wordt gemaakt voor reizen naar het buitenland, in perfecte staat dient te vin en dat voor gebruik in het bui- 'enland aan een motorrijtuig hogere -;sen moeten worden gesteld dan "•or het gebruik in Nederland, o..a. '->or de meer geaccidenteerde ter reinen. die worden bereden. i STADSNIEUWS Hoogleraarsbenoemingen te Leiden Prof. dr. L. Kukenheim Bij koninklijk besluit is benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Leidse universiteit, om onderwijs te geven in de Romaanse taal en letter kunde, dr. L. Kukenheim, thans le raar in het Frans, de oude talen en het Hebreeuws aan het Stedelijk Gymnasium te Alkmaar. Dr. Louis Kukenheim werd 22 Sep tember 1905 te Amsterdam geboren. Hij volgde de H.B.S. en slaagde in 1923 voor het Staatsexamen Gymna sium A. Hij studeerde aan de ge meentelijke universiteit van Amster dam en deed in 1930 doctoraal exa men cum laude in de Romaanse taal en letterkunde. In 1932 promoveerde hij op een proefschrift, getiteld: „Con tributions a l'histoirs de la gram- maire italienne, espagnole et fran- gaise a l'epoque dc la Renaissance". In 1937 deed hij doctoraal examen in de klassieke taal en letterkunde aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam. In 1930 werd hij be noemd tot leraar aan het Stedelijk Gymnasium te Alkmaar, om onder wijs te geven in het Frans, waarop 3iCexte Cf-utf BINNENLAND De Katholieke Melkhandelaren zullen op 18 en 19 Augustus op weekend gaan in St. Louis te Amers foort. Daar zullen zij luisteren naar voordrachten van prof. dr. Keule- mans O.Carm., dr. Olierook en prof. Veraart. Door het schichtig worden van het paard, kwam J. v. E., die op de Allemanswaard bij het Oyense Veer hooi aan het laden was, onder het paard terecht. Met ernstige inwen dige kneuzingen en een vermoede lijke beenbreuk werd het slachtof fer naar het ziekenhuis te Oss ver voerd. Italiaanse meisjes uit Milaan zullen vermoedelijk bij de N.V. Kristal-, Glas-, cn Aardenwerkfa- briek „De Sphinx" te Maastricht te werk worden gesteld. Italiaanse zusters zullen op Kasteel Bethlem de huishoudelijke verzorging voor de meisjes op. zich nemen. Een Ita liaanse Aalmoezenier zal de geeste lijke verzorging behartigen. De meis jes komen voorlopig voor één jaar. slaagt het experiment, dan komen er in de toekomst meer. Een brand in de bovenste ver dieping van 'n meubelfabriek aan de Haringkade te Scheveningen. deed drie werkbanken en een aantal sier- meubelen in vlammen opgaan. Daar de fabriek vol staat met houtwaren en meubelen, zou de schade veel groter geweest zijn, wanneer het per soneel van een lompenhandel in de buurt, dat de brand ontdekte, niet zo snel en doeltreffend had ingegre pen. Een kapitale boerderij, een ge wone boerderij en een woonhuis te Deursen werden gisteren een prooi der vlammen. De brand is vermoede lijk ontstaan door spelende kinderen. De schade bedraagt ongeveer een ton cn wordt gedeeltelijk door de verzekering gedekt. Met een messteek in de onder buik werd een 75-jarige Amsterdam mer gisteren naar het Binnengast huis vervoerd, waar operatief ingrij pen noodzakelijk bleek. De dader kon worden aangehouden Beide mannen verkeerde onder invloed van sterke drank. Een 8-jarig meisje in Amster dam werd gisteren door een onbe kende vrouw beroofd van het geld. waarvoor zij boodschappen moest doen De vrouw zei, in haar porte- monnaie een paar stukjes chocolade te willen doen, omdat het meisje zo flink was. Toen het meisje de porte- monnaie niet af wilde geven pakte de vrouw deze uit haar hand en deed er inderdaad een paar stukjes cho colade in. Even later, toen het meis je weer in het. beursje keek. waren de 12.-, waarvoor zij boodschappen moest doen, verdwenen. Wegens de hoge kosten gaat de door de Minister van wederopbouw en volkshuisvesting aangekondigde prijsvraag voor het ontwerpen van een ideale woning niet door. Het be sluit daartoe is te rangschikken on der de maatregelen van de Regering tot beperking van de staatsuitgaven. De dader van de doodslag te Doetinchem, de 23-jarige G. H. van D., heeft bekend de dertig-jarige voddenkoopman H. E. met een mes te hebben doodgestoken. Beurs - O VERZICHT GROTE VRAAG NAAR CLAIMS PHILIPS De markt blijft vrij eenzijdig ge oriënteerd en de handel in claims Philips, nu nog twee dagen, is zo goed als geheel overheersend. Ook vandaag ging het weer vrij levendig toe en het schijnt dat ook de activi teit in de andere hoeken min of meer gestimuleerd wordt. Dc dagom zetten zijn in de laatste tijd althans gestegen tot ca 1.8 milïioen voor de aandelen tegen de vroegere „nor-, male" omzetten van ca 1.3. In de overige hoeken was de on dertoon vast. De koersdaling door de emisie Philips schijnt thans verwerkt te zijn .Vooral in de Scheepvaartaf deling vielen kleine winsten te con stateren. De cultuurmarkt blijft on belangrijk. De industriesector hield zich goed en kwam op een iets be ter niveau. hem na zijn doctoraal examen in 1937 ook het leraarsambt in de oude ta len werd opgedragen. Prof. dr. S. Dresden Bij koninklijk besluit is benoemd tot gewoon hoogleraar in de facul teit der letteren en wijsbegeerte aan de Leidse universiteit, om onderwijs te geven in de moderne Franse let terkunde, dr. S. Dresden, thans bui tengewoon hoogleraar aan deze uni versiteit. Dr. Sam Dresden werd 5 Augustus 1914 te Amsterdam geboren. Hij be zocht het Vossiusgymnasium cn stu deerde te Amsterdam en Parijs, waar hij Franse letteren cn philosophic studeerde. In 1937 deed hij docto raal examen philosophic, in 1938 doc toraal examen Frans. Daarna was hij leeraar aan het Amsterdams Ly ceum. Gedurende de oorlog beleef de hij vele onaangename gebeurte nissen en tenslotte verbleef hij van 1943 tot aan de bevrijding in een kamp. Daarna was hij wederom le raar aan het Amsterdams Lyceum en werd vervolgens op 14 Maart 1947 benoemd tot buitengewoon hoogle raar in de moderne Franse letter kunde cn hield op 23 Mei van dat jaar zijn inaugurele rede over dit onderwerp. Leidse Universiteit Geslaagd voor net propaedeutisch •xamen godgeleerdheid de heren W. Baars te Rotterdam, J. Brezet te Rotterdam*. P. B. Dirksen te Leiden (cum laude). R. Houtsma te Oegst- geest, R. van der Kley te Leiden cn de dames I. C. Schroot te Leiden cn E. B J. Holtrop te Den Haag. docto raal examen Indologie (econ.) de heer A. Th. H. Koorenhof te Den Haag, candidaatsexamen wis- en na tuurkunde (K) Mej. F. A. Busch te Den Haag. candidaatsexamen Indo logie (taalk.) de heren R. Kadar Sa- tari te Leiden en R. Muljana Wiraa>- madja te Leiden. GOUDEN DOCTORAAT. Op Woensdag 11 Juli a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat aan de Rijksuniversiteit alhier promoveerde -tot doctor in de scheikunde dr. C. H. Ketner, thans wonende te Alk maar. EINDEXAMEN GEMEENTELIJKE H.B.S. Geslaagd voor het eindexamen afdeling A.: P. Admiraal Noordwij'k aan Zee: J. J. J. van Beek Voorschoten; J. Boelee Leiden; D. Cossee Leiden; mej. 7rna Figelsheim. tte Noordwiik aan Zee; W. J. Ford Oegstgeest; G. Gemert Leiden; mej. Annelies Gerrits Leiden; mej Bep van den Heuvel Warmond;. Jansen G. J. Warmond; G. H. de Jong Leiden; mej. Babs Kamma Leiden D. J. v. Kooten Leiden; A. W. Lepelaar Leiden; W. 'F de Moed Leiden; R. P. Ooterhuis Leiden; J. Redel Lei den; J. Spiering Oegstgeest; C. Var- kevisser Zoeterwoude. Afgewezen 1. Holland Festival „Orfeo" van Gluck Ditmaal was de tocht weer gericht naar het Gebouw van K. en W. te Den Haag waar Gluck's „Orfeo" door de Nederlandse Opera zou worden opgevoerd. In 1762 werd deze voor het eerst opgevoerd te Wenen. Ge kozen was de sobere versie in het Italiaans met een alt (in casu Ka thleen Ferrier als gast) in de rol van Orfeo. Voor een meesterwerk be hoefde de componist een meesterge- dieht waar en expressief, zodat de muziek hoger kon stijgen; een ge dicht van de'Calzabigi. Hij verheer lijkt de echtelijke trouw en liefde in zijn gedicht, dat antiek van karakter is Met zangers en dansers had Gluck heel wat te stellen en na zijn dood zijn er ten behoeve van deze heel wat fouten begaan. De dans wilde Gluck naar het voorbeeld van de Grieken als integrerend deel van de handeling beschouwd zien. Ook de koren hebber, een belangrijke rol, cn maken telkens weer grote indruk. De opera is bijna twee eeuwen oud en de uitvoering moeilijk, omdat de regie-techniek zo veranderd en ge- avancheerd is sindsdien, en toch moet de stijl gerespecteerd en ge handhaafd worden. Het is gebleken, dat het mogelijk is de le scene, rond de graftombe met koor van klaag vrouwen imponerend te doen zijn,1 onroerend was het niet. De echo van Orpheus' klachten worden door de hemelen weerkaatst en dc luchten zingen zijn lied. 't Is ontzaggelijk moeilijk deze fantasie waardig en naar waarheid te vertolken. Orfeo bereikt de Hades, heeft eerst 't no dige te kampen met de boze geesten. Nlcolaas Wijnberg ontwierp prachti ge decors cn costumes. Het langzaam zich oplossen van 't koor, deed 't voortreffelijk. Euredice worclt de Elysesche velden binnen geleid. Max Doyes schreef een geva rieerde choreographic, welke door 't bewegingskoor met Joh. Zuiver met Cesar Hom en Jan Rebel sierlijk en rhythmisch werden uitgevoerd in samenwerking met de balletgroep. Naast 't ballet staat 't zangkoor in z'n belangrijke functie. Gluck is meer lyrisch dan dramatisch en graag gebruikt hij de liedvorm. In zijn aanleg voor de opera is hij een voudig en veelal beschouwend. Een groot en gevoelig toonkunstenaar! De duistere mystiek van de Hades stelt hij tegenover de lichte geluk zaligheid van de Elysesche Velden, prachtig en gevoelig de tegenstelling gc-troffen. De karakteristiek is in deze opvoering met inzicht benaderd en culmineerde in de grote scène tus sen Orpheus en Euredicee, en dit dank zij Kathlen Ferrir en de so praan Greet Koeman, die luisterrijk zongen, in overeenstemming met de tekst, en een prachtig vocaal mo ment schiepen De zang van Nel Duval als Amor stond niet geheel op dezelfde hoogte. Charles Bruck had de muzikale leiding. Het orkest werd met bekwame hand gedirigeerd, wel luidend, met drang naar poëzie cn afwisselend van stemming. Waardig heeft Kathleen Ferrier zich van haar grote en grootse taak gekweten; de bewegingen van het sentiment, ge heel volgens Gluck's bedoeling, nooit hevig acterend, of handelend. Alles bijeengenomen was 't een be langrijke opvoering, interessant cn achtenswaard. De grote schare toe schouwers betoonde zich dankbaar en enthousiast. J. Kortmar.n. KLASSIEKE HINDOE DANS AVOND HIMA KESARCCODI. Het is voor ons Westerlingen al tijd min of meer moeilijk ons stand punt tegenover Aziatische kunstvor men te bepalen. Een avond als deze evenwel heeft zeer zeker een verhel derende invloed. Wij blijven natuur lijk wel vrij onwennig staan ten op zichte van het zuiver technische van dit dansen de honderden begrip pen, die alleen of hoofdzakelijk met de handen worden uitgedrukt, blij ven voor ons een gesloten boek maar toch is het, alsof we bij het vorderen van de avond er meer van gaan begrijpen, voor het overgrote deel intuïtief, terwijl ook de toelich tingen van de danseres zelf verhel derend werken, en tevens intrige rend. Zo waren wij er na de pauze geheel in, en durven nü, na afloop, met een gerust hart de volgende op merkingen te maken. Deze Hima stenares. De vaak ongelooflijk zwa re eisen, die sommige van deze klas- Kesarcod, is een begenadigd kun- sieke dansen stellen, volbrengt zij met een gemak alsof er geen moei lijkheden bestaan, en tevens bewe gen haar dramatische uitbeeldingen zich zonder uitzondering op zulk een niveau, dat zij inderdaad be schouwd mag worden als een waar dig vertolkster van deze waarach tige schone danskunst. De begeleidende muziek werd vanaf band of plaat uitstekend weer gegeven. Aanstaande Vrijdag danst Hima Kesarcodi hetzelfde program- me weer in de Kurzaal. J. H. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN VERKOOP OUDE RAADHUIS. Het oude raadhuis in de Raadhuis straat dat de vorige week door de aannemer Joh. Westmaas bij de openbare vrijwillige verkoping was ingezet op ƒ20.000 werd bij de he denmorgen gehouden afslag niet af gemijnd. De gunning is aangehou den tot 7 Augustus. Om het kampioenschap van Al phen. Hoewel Alphia Dinsdag avond in de ontmoeting tegen Al- phense Boys met verschillende in vallers het veld betrad heeft zij toch op gemakkelijke wijze van het zeer zwak spelende Alphense Boys we ten te winnen. Het geheel was een zeer matige vertoning, die absoluut niet boeide. Alphia won tenslotte met 20 dank zij doelpunten van Lagerweij en Achthoven. De rust ging met blanke stand in. BOSKOOP Windhondenrennen. Zaterdag a.s. aanvang 7 uur, zullen op het G. D.S.-terrein aan de Puttekade na tionale windhondenrennen worden georganiseerd door de Windhonden Rcnver. Rotterdam. Op het veld wordt een ovale baan uitgezet van circa 350 meter (in het rond geme ten. Vervolgens plaatst men start- hokken, draaiapparaat etc. en alles is gereed om de courses te doen aan vangen. Per ren zullen 56 honden tegelijk starten en het interessante is, dat thans in Boskoop zal worden gecourst volgens het in Engeland zo bekende puntensysteem. Hierdoor heeft men een indeling verkregen, waarbij de honden van nagenoeg ge lijkwaardige snelheid bij elkaar zijn geplaatst, welke in de loop* van de avond 3 x tegen elkaar uitkomen. Voor elke aankomst kent men pun ten toe, en wel: de le. 1 punt, de 2e 2 punten enz. De hond, die na 3 rit ten de minste punten heeft, is win naar. Op deze manier worden 5 wed strijden gelopen elk over 3 ritten, zodat men 15 tot 18 ritten te aan schouwen zal krijgen. Op deze ma nier is het programma zeer gemak kelijk te volgen, terwijl bovendien een deskundige per geluidsinstallatie het publiek van alles volkomen op de hoogte zal houden. Examens. Het diploma Bloem- sierkunst van de afd. Boskoop van de Ned. Mij. voor Tuinbouw cn Plantkunde kon worden uitgereikt aan: mevr. v. d. Kraak-Matse, mevr. v. d. Eijk-Esveld, mej. N. Ravcns- berg, mej. N. Spaargaren, mej. F. M. den Ouden, de heren M. Spaargaren, N. Dool, F. A. Schilthuizen, H. v. d. Wilt, M. J. Bos, Ph. H. L. Bayens, allen te Boskoop. Mej. A. H de Rui ter en mej. P. M. T. dc Ruiter te Hazcrswoude, mej. H. Stijp te Rot terdam, mej. Th. T. M. Burger en mej. L. de Vroom, bieden te Gouda, de heer J. Borger te Gouda en de heer Th. C, van Leeuwen te Reeii- wijk. Voor het examen gemeente ad ministratie I slaagde te 's-Gravcn- hage onze plaatstgenoot de heer J. Groeneveld, ambtenaar ter gemeen-» te-secretarie. De heer D. J. Lamoree slaagde akn de hogere hotelvakschool te Den Haag voor het eindexamen. Uitslag prijsvraag Veilig Verkeer. De uitslag van de Boskoopse Vci- lig-Verkeersweekprijsvraag voor de scholen luidt: Openbare school 8 winnaars, Rozenlaanschool 4, Ned. Herv. school 4, Nieuwstraatschool 8, R.K. School 4. In totaal werden 288 oplossing ingezonden. Aan de win naars wordt een autobustocht Tge- boden, welke a.s. Woensdag zal xats hebben. Vertrek 2 uur vanaf het gemeentehuis. HAZERSWOUDE De heer P. G. Offringa is te Leiden geslaagd voor het Mulo-di ploma B. KOUDEKERK Gemeenteraad. Dc raad komt morgenavond in vergadering bijeen voor de herdenking van het feit, dat 100 jaar geleden de gemeentewet werd uitgevaardigd. NIEUWKOOP Raadsvergadering. Donderdag avond om kwart over zeven komt de raad van Nieuwkoop in openbare zifting bijeen. Op de agenda komt onder meer voor: Herdenking van het honderdjarig bestaan van dc ge meentewet; aanvrage subsidie kos ten herstel van het voormalige raad huis, verkoop van de boerderij van het Ontginningsbedrijf, aankoop van land in het Zuideinde en behande ling bezwaarschriften tegen reini gingsrechten, hondenbelasting cn schoolgeld. ZOETERWOUDE De heer W. G. van Leeuwen slaagde te Utrecht voor het candi daatsexamen tandheelkunde UIT DE OMGEVING KATWIJK Gemeenteraad. Donderdagavond komt dc raad in vergadering bijeen. Enkele der 19 agendapunten zijn her denking van het feit, dat de afkondi ging van de gemeentewet 100 jaar ge leden heeft plaats gehad. Voorstel tot het onteigenen van gronden, gelegen in het „Molenblok" van J. Th. van Paridon. Voorstel inzake wijziging van de overeenkomst, gesloten met dc Staat der Nederlanden, betreffen de de huur van het recht tot het ex ploiteren van het strand. Voorstel tot het verhuren van grond gelegen aan de Zuid-Boulevard aan R. van der Ploeg, P. Pijl cn P. C. Bloot. Voorstel tot het verlenen van een subsidie in het exploitatietekort van het Chr. Lyceum aan dc Kagerstraat te Lei den. KATWIJK AAN DEN RIJN Voor het examen 5-j. H.B.S. slaagde de heer Jos. Castenmiller. Voor Ambtenaar bij de Rechter lijke macht, kantongerecht 's Gra- venhage, slaagde de heer Piet Cas tenmiller. LEIDSCHENDAM Raadsvergadering. De gemeen teraad komt morgenavond in open bare zitting bijeen ter afdoening van de volgende agenda: Benaming van enige straten; voorschotverlening vacantietoeslag; afsluiting kasgeld lening ad 100.000.subsidiever zoek fanfare St. Juliana te Stomp- .wijk. De zitting begint met de her denking van het honderdjarig be staan van de gemeentewet. Promotic wedstrijd. Morgen avond speelt het tweede elftal van RKAVV een promotie wedstrijd te gen Postduiven 2. Aanvang 10 uur. Voor het eindexamen van de hogere hotelvakschool te Den Haag, slaagde mej. A. J. van Malland. NOORDWIJK Calorama-huizen. Begin Maart van dit jaar zijn een gedeelte van de huizen op het Calorama-terrein aan diverse personen in huur gegeven en werd de huurprijs voorlopig vastge steld op 6.40 per week. Thans is door de Minister van Wederopbouw deze huurprijs met terugwerkende kracht vastgesteld op 6.45 per week. Voor het eindexamen van de hogere hotelvakschool slaagde te Den Haag, mej. B. van Hal. NOORD WIIKERHOUT V.V.S.B. VVSB houdt op 26 Juli des avonds te 8 uur een ledenverga dering in hotel van der Geest. De agenda vermeldt o.m. een bestuurs verkiezing en een verkiezing van een elftalcommissie. Dc training heeft voorlopig plaats op het oude veld aan de Langevelder- weg. Nog slechts 6 trainingsavonden en dc bal wordt weer aan het rollen gebracht in het Zilveren Bavobal- tournooi. Voor het B-gedeelte van het Mulo-examen slaagde mej. Willy Tomassen. SASSENHEIM Kind verdronken Gisterenmiddag te 4 uur is het 2lA- jarig zoontje van de fam. O. uit de Baron van Hcemstrastraat, toen het achter de ouderlijke woning aan het spelen was, tc water geraakt. De va der bracht de kleine op het drogo en in tegenwoordigheid van de doktoren v. Nes en Wint werd kunstmatige ademhaling toegepast. De levensgees ten bleken echter reeds geweken te zijn. OEGSTGEEST Begrafenis van mr. J. M. Wesse- link. Op de begraafplaats bij Het Groene Kerkje had gisteren de ter aardebestelling plaats van mr. J. M. Wesselink, oud-burgemeester van Bandoeng, die na een kortstondige ziekte op 69-jarige leeftijd overleed. Er was zeer grote belangstelling uit de kringen van het voormalige bur gerlijke bestuur in Indië, het Ned. burgerlijk bestuur en van militairen. Een broer van de overledene hield de lijkrede. Hierna sprak jhr. B. C. C. M. van Suchtelen, oud-gouverneur van Sumatra's Oostkust, die getuig de van de grote waardering, die de thans ontslapene door zijn werk in Indië heeft gewekt. Als laatste spr. sprak dc heer Maas uit Utrecht. Hierna werd het stoffelijk over schot in het familiegraf bijgezet. Aan het conservatorium tc Am sterdam slaagde met als hoofdvak piano, mej. Paula M. J. Blind. WASSENAAR Koningin Wilhelminavcr. Dins dagavond werd in het wapen van Wassenaar dc jaarvergadering ge houden van de K.W.V. onder voor zitterschap van de heer W. J. Hoo- geveen. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledental in het afgelopen jaar af nam van 1777 tot 1247. Het financieel verslag sloot met een klein nadelig saldo. In het jaarverslag werd verwon dering uitgesproken over het feit, dat er voor de viering van dc Ko ninginnedag op 30 April j.I. een nieuwe instantie, n.l. het Juliana- Comité is gevormd. De aftredende bestuursleden, de heren J. Stijnisen, H. Winnubst, wer den herkozen. Daarna werden de plannen voor de komende feesten besproken. De gemeente stelde het bekende terrein aan de Berkheistraat weer beschik baar. Op 18 Augustus zal het pro gramma worden geopend met de Sportmiddag en dc estafetteloop. Het traditionele Wassenaarsefeest zal gehouden worden op 22 cn 23 Augustus. Er zullen weer jeugd- en volksspelen worden gehouden, ring- ryderijen, optreden van de Wasse- naarse motorclub, gecostumeerde voetbalwedstrijd, bloemencorso en er zal een lunapark komen. ZOETERMEER Aanrijding. Op de Rijksweg no. 12 had een aanrijding plaats, door dat een auto inreed op een defecte wagen, terwijl men bezig was deze aan de kant tc duwen. Een wegen wachter werd hierbij gewond, ter wijl enige materiële schade ontstond. De rijkspolitic maakte een proces verbaal op. D.W.O.-nicuws. Zaterdag 7 Juli des avonds 18.30 uur speelt het twee de elftal de beslissingswedstrijd te gen A.D.O. 9 voor een plaats in de 3e klas afdeling Den Haag op het terrein van Tonegido tc Voorburg. Zij die deze wedstrijd willen bijwo nen kunnen zich voor oen bus op geven bij de heer Th. Adegeest. Sta tionsstraat 165. Voor het candidaatsexamen tandheelkunde slaagde aan de Utrechtse universiteit dc heer M. C. J. Bakker. Voor het diploma landbouw- boekhouden slaagden dc heren A. Vollebregt cn C. Bos. Hot spreekuur van het Kraam- ccntrum „Delfland" voor dc leden van het „Groene Kruis" wordt niet gehouden op Donderdag a.s. maar op Vrydag 6 Juli van 2 tot 4 uur, Stationsstraat 31 alhier. SPORT BILJARTEN L.B.B. WINT VAN DE B.B.B. De ontmoeting tussen de L.B.B. cn B.B.B. te Leiden is door dc L.B.B. gewonnen. Van de 28 partijen die er gespeeld werden, wisten dc B.B. B.-ers er 15 tc winnen, dc L.B.B. 12, terwijl een partij door tijdnood moest worden afgebroken. Deze par tij zal morgen tegelijk met de return match in Lisse worden uitgespeeld. Doordat in deze kamp 30x het moyenne plus 10 caramboles wordt gespeeld, is Leiden overwinnaar ge worden met 344 caramboles. De B.B.B. zal morgen wel trachten, deze achterstand weg te werken. De persoonlijke kampioenschappen tussen beide bonden zijn geëindigd met 5 kampioenschappen voor do L. B.B. en 1 voor de B.B.B. De volgende spelers wisten het kampioenschap te winnen: C. Faas (B.B.B.), C Schouten, N. Langezaal, B. Turk, J. v. d. Wilk, A. Kramers, allen L.B.B.. Zondag 8 Juli a.s. worden in Lei den de Streekwedstrijden der N.B.F. gehouden. Dan wordt de ontmoeting UtrechtLeiden gespeeld. De wedstrijden vinden plaats in het clublokaal van T.O.G. gevestigd Ha ven 40. Voor de L.B.B. zullen uitkomen: D. Wallaart ('t Zuid), E. Keijzcr (T. O.P.), T. Fasel (De Spijkerbak), C. v. Duijn (De Drei Pottekens), J. G. Wassink (T.O.G.), D. Snik (S.D.O.), F. Scheffer Jr. (De Spijkerbak), C. Plaizier (De Carambol). Aan belangstelling zal het die wed strijddag niet ontbreken. De ontmoe ting te Utrecht wordt Zondag 15 Juli gespeeld. Laatste Berichten ANTWOORD OP HET VOORSTEL' VAN RIDGWAY. Volgens radio Peking cn radio Pjongjang hebben de Noordelijken de uitnodiging van generaal Ridgway voor het houden van voorbereidende besprekingen over een staken van het vuren tussen vertegenwoordigers van beide partijen aanvaard. Als datum wordt genoemd Zondag 8 Juli en als plaats Kaesong in niemandsland. marktberichten WOERDEN, 4 Juli. Kaas. Aange voerd 259 partijen. Prijzen: lc soort 2.22—2.28, 2e soort f 2.1.5—2.20, zware tot f 2-40 per kg. Handel traag. TER AAR, 3 Juli. Groente. Peu len 4.40—7.80, idem B 2.10—3.50, doppers 4.30—5.20, idem B f 2.70, capdoppcrs t 4.30—5.20, witte capu- cijners 4.80, tuinbonen f 1.90—2.40, alles per 10 kg.; kassnijboncn 1.35 1.60. idem E 1.151.20, idem stek 6080 cent, stamprincessen 1.25 1.50. alles per kg.; sla I 3.90, idem II 2.10 per 100 stuks; Aardbeien 23 29 cent por doosje, Aardbeien 1.50 1.70 per slof.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3