Nieuwe parochie te Lisse opgericht Zal Wit-Gele Kruis te Voorhout dokterswoning kopen? DINSDAG 3 JULI 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 EINDEXAMENS R. K. LYCEUM „ST. BONAVENTURA". Geslaagd voor eindexamen afdeling A. van het R K. Lyceum „St. Bona- ventura", Mariënpoelstraat 4, Lei den: J. Arnoldus, Oegstgeest; G v. d. Berch van Heemstede, Breda; R. Ber gers. Leiden; J. Bonnet, Leiden; E. de Bruyckère, Leiden; Th. de Bruyc- kère Leiden, A. Buyckx, Leidschen- dam, J. Castenmiller, Katwijk; C. Commissaris, Den Haag; H. de Frank rijker, Boskoop; L. de Gooyer, Noord, wijk; T. Groenen, V-oorburg; H. Hen- drix Rijswijk: H. van Heugten, Lei den, J. Hevdt, Leidschendam; T. Hubers. Sassenheim; G. de Jong, Oude-Wetering; W. Koene, Voorburg; A. Krekelaar Leiden; J. Moers, Zoe- termeer; K. van Paassen, Voorscho ten; K. Padberg, Leiden; J. Ruttten, Voorburg; L. Saris, Warmond; H. van der Stok, Leiden; C. Uylenbroek. Leiden; A. Vermeulen, Leiden; C. Wagenaar, Wassenaar; D. Warmen- hoven, Voorhout; L. Westgeest. Was- senaar. Geëxamineerd 34, geslaagd 30 candidaten. OVERGANGSEXAMEN CHR. LYCEUM. Bevorderd naar de tweede klasse: W. G. H. Bassie, D. v. d. Berg. J. G. Binnekamp. H. Blok, C. J. T. Bos, J. Boter, R. K. Fokkema. P. J. Guely, H. H. Harmscn, D. den Heeten, C. Hollander, H. v. d. Horst, A. H. J. Houwing, F. J. Kedde. H. v. d. Kwaak, W. Lambooy, H. P. v. Leeu wen, L. G. Toornvliet, D. P. v. d. Voort, F. de Vries. A. Abuys, P. Bui- tink, H Butcr, S. H. R. v. Eybergen, N. Haasnoot C. Oosterom, E. Pierha- gen, Tj. Plomp, A. J. Stolp, P. J. Stor. tenbeek, L. G. v. Veen, M. v. Vree- dendaal, G. J. Vrielink, A. v. d. Bos, L. Boter, J. A. Dankbaar, G. v. Driel, W. C. Eggink, O. Groenewoud, E. R. C. den Heeten. H. F. Jagerman, E. Jansen H. v. Klaveren, W. Linscho- ten, H.' J. Mechelse, J. J. v. d. Na gel, M. v. d. Plas. A. C. Puister, M. Roos, M. Smit, C. Stokman, R. C. Trommel, G. S. Westerink, F. T. Zil- verentant, H. H. J. Zwart. L. N. Baai- bergen, G. H. Bardelmeyer, T. Bui- tink R. N. J. Cupedo. J. Gordijn, A. C. de Groot, J. Holtrust, H. Kalsbeek, W. Kamphorst, T. Korbee, F. Kragt, G. A. Minnee, D. M. Passchier, W. G. v. Pijpen, P. v. 't Zelfde, G. Dias d'UUois. Afgewezen 22. Bevorderd naar de 3e kl. H.B.S.: A. S. Alting, G. Ch. Anker, J. W. Bakker. M. Bavelaar, J. Th. Bouina, G. C. Ciggaar, M. G. Feenstra, J. P. de Groot, W. M. Harinck, S. de Hoog, C. Kragt. B. C. Mekking, G. Moret, V. R. Nowack, H. H. v. Oosten, .M. Paats, C. Ravensbergen, C. M. Storm, E. J. Veldhuyzen, J. J. Verhaar. P. A. de Vries, G. den Heeten, J. Bruins- ma, K. M. de Groot, E. Hennipman, F. H. Ketting, D. v. d. Kwaak, J. J. Gemeenteraad Leimuiden De raad van Leimuiden kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Bakhuizen. Afwezig waren de heren N. P. Koot en H. V. de Rijk. Naar de mening van Ged. St. be hoort de verbreding van de Nokweg niet tot de strikt noodzakelijke voor zieningen. B. en W. waren ook de mening toegedaan, dat het hier niet een beslist direct noodzakelijke voor ziening betrof en stelden de raad voor het besluit tot verbreding van de Nokweg in te trekken. De raad besloot hiertoe m'St algemene stem- men. Op voorstel van B. en W. besloot de raad aan de daarvoor in aanmer king komende ambtenaren de z.g. vacantietoeslag toe te kennen. Koninklijk goedgekeurd is tot 1 Januari 1954 de heffing van bruggeld voor de brug in de Bilderdammer- buurt. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. St. besloot de raad aan Ged. St. te adviseren de wedde der wethouders te verhogen met een gelijk percentage als waarmede de wedden der ambtenaren tot nu toe zijn verhoogd. De voorz. deelde mede dat de ver ordening op de heffing en invorde ring van bruggeld, de kon. goedkeu ring slechts heeft verworven voor de tijd van 1 jaar. Dit is geschied, om dat verwacht werd, dat deze nieuwe verkeersweg dit jaar nog gereed zou komen en de tol zou worden opge heven. Aangezien de weg in 1951 nog niet gereed zal zijn, is verlenging van de bruggeld-heffing nodig. B. en W. stelden de raad voor om de bruggeld-heffing voor de brug in het dorp ongewijzigd weder vast te stellen en hierop ook voor het jaar 1952 weder de Kon. goedkeuring aan te vragen. Van het bestuur van de R.K. Jon gensschool was een vetzoek ingeko men om gelden beschikbaar te stel len voor het aanbrengen van een fietsenstalling bij genoemde school. De raad besloot in beginsel mede werking te verlenen. Aangeboden werd de begroting 1950—1951 van het woningbedrijf en de rekening diens' 19491950 van 't woningbedrijf. De voorz. deelde nog mede, dat de plannen inzake de wo ningbouw de nodige goedkeuring hebben verkregen. Thans kon echter niet doorgegaan worden omdat de gemeenten geen gelden kunnen le nen tegen 3j^%. Bij de rondvraag deelt de heer Buykx mede, dat hij het betreurde, dat B. en W. geen huis hebben toege wezen aan de heer Castelijn. De voorz. zei, dat dit wel gebeurd zou zijn indien het R-K. Kerkbestuur had kunnen aantonen, dat er spoedig een vergunning van de wederopbouw te verwachten was voor de bouw van een parochiehuis. Aan de heren F. Kroon en B. v. d. Voort, werd door de burgemeester in aanwezigheid van de leden van de raad het Ereteken Orde en Vrede uitgereikt in verband met de door hen in Indonesië doorgebrachte jaren 1946 t.m. 1949. v. d. Maas, F. A. v. Mameren, J. v, d. Mark, N. Mol, J. den Ouden, J, Oudwater, D. C. G. v. d. Plas, H. Ra- vestein, A. v. Tol, C. M. Varkevisser, E G. de Vries, C. H. Westerink, C. Wolff, D. Zwart, W. F. Slajer. Afge wezen 18- Bevorderd naar de 4e klasse HBS: M. Bax, D. Boersema, E. den Boon, H Bouwer, M. J. v. Breda, P. D. C. Broks, C. J .Buurman, J. Dirkse, J. ten Have, H. F Heuseveldt, H. G. v Kampen, H. J. v. Klaveren, L. Kluy- ver, J. C. J. Kuiken, M v. Leeuwen, C. Moolenaar, C. J. den Otter, G. M. M Segaar, A. W. G. Terpstra, E. v. Weelden, W. v. Leeuwen, A. W. C. Buis.'C. Favier, W. Flinterman, S. P. Hollander, A. Hollebeek, C. Horten- sius, C. J. Houtman, A. C. Jöbsis. Th. P. de Konink, P. v. d. Kwaak, C M. Lagemaat, J. v. d. Land, N. G. Minnaard, R. J. Molenaar, W. v. d. Plas, K. v. d- Spijk, W. H J. Tiele- man, H. N. Wolleswinkel. Afge wezen 8. Bevorderd naar de 5e klase HBS A (Lit. Ecom. afd.): C. Barnhoorn, J J. Binnekamp, G. Groeneveld, Chr. de Groot, M. G. Heemsbergen, K. Jansze, G de Jong, W. Kukler, H. Lindenburg, J. de Mey, B. Mul der, H. J. Nagtegaal, D. M. Passchier, S. Rensink, J. C. v. Rijs, M. C Storm. C. J. Verver. Afgewezen 7. Bevorderd naar de 5e klase HBS B (Math. phys. afd.): A. S. de Bode, P M. Boekling, A. Broekhuizen, H. de Graaf, R. J. P. de Groot, E. J. Hajer, B. J. Huurman, J E. Jöbsis. A Keus, J. J. v. Leeuwen, A. Lie- vense, E. W. Parlevliet, B. Smit, A. Vis, H Voorthuis, H J. Wolverkamp, A. W. Moolenaar, C. Parlevliet, J. Schoneveld, J. P. Smit. Afgewe zen 10. Burgerlijke Stand Geboren: Willem F. z. v. J. Rijs- -bergen en B. E. de Bruin; Andries H. J. z. v. L. P. A. v. d. Corput en J. C. D. Schouten; Karin J. d. v. J. F. v. Dunné en E. A. v. Maarse- veen; Maria Th. d. v. V. Peters en E. M. J. Verberg; Petra P. S. M. d. v. T. H. Perquin en M. C. v. Vel- sen; Thea d v. J. A. Tolenaar en A. L. H. Roebroek; Johannes z. v. W. de Gier en A. v. Vliet. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Voor het examen machine- sohrijven slaagden de dames N. Lanting, C. E. Verleun, L. van Gen- nip, N. Lommerse, T. Fransen, T. Heemskerk en A. Schniedewind; de heren G. J. Warmerdam, P. Romijn, K. Spierings en K. van E1. Voor het examen zetter G. van Leeuwen en voor drukker H. Pijpers. Geboren: d. van W. van Hou ten en G. B. Avé; z. van J. W. Keij- zer en A. H. van der Jagt; d. van T. W. van Roode en P. M. Ruttcn; d. van P. J. van Bemmel en J. C. Weijers. DE ZILK Loos alarm. Voordat een bloem bollenkweker naar een bruiloft ging in de Kleine Zilk, sneed hij eerst een partij bloemen voor de veiling De vrachtv/agen met bloemen werd ge parkeerd in de onmiddellijke nabij heid van de feestvierende familie. Toer. de zoon van P. na afloop van t feest de wagen met bloemen zag staan, meende hij, dat het gestolen bloemen waren en dat de dieven nog bezig waren op de tuin.. Hij maakte alarm en met stokken en zeisen trok men uit om de ongenode gasten het stelen af te leren. LEIDSCHENDAM Ondertrouwd: J. J. Remmerswaal en M. H. G. van Veen; D. Cornax en P. A. van Veen; A. J. H. 't Hart en M M. Zuijdwijk; C Q. Janson en A. C van Veen; Chr. C. Lakkerwa en Y. de Jong; H. J. Streur en S L. van Minde; C. Roos en M. Westerman; W. Breetveld en M. M. Hofland. Getrouwd: A. Hollander en J. Ver- kaart; W. Hardebol en M. H. Jan sen; J. G. van Kampen en C. de Jong; J. P. van der Kraan en M. M. Blokland; J. C. Nieuwenbroek en A C. van der Meer; A. J. C. Hoogen- bosch en A. P. Th. Verhoeff; K. J. W. Smit en G. M. van Rijn. NOORD WIIKERHOUT De heer P. C. van Lierop slaag de aan de R K- Leergangen te Til burg voor het examen bouwkundig tekenaar, voorbereidend architect. Onder bescherming van het Onbevlekt Hart van Maria B. en W. van Voorhout stellen de raad voor. bovengenoemd perceel te verkopen. Naar hun prac-advies luidt is de huurovereenkomst per 1 Juni 1951, aangegaan in 1911 met de heer H. A. G. Bots, teneinde. Deze dok terswoning staat reeds enkele weken leeg. Diverse gegadigden hebben zich reeds tot B. en W. gewend dit per ceel eventueel te kopen of te huren. Alvorens de vraag te behandelen aan wie 't huis ter beschikking zal wor den gesteld, wensen B. en W. eerst een antwoord op de vraag verkopen of verhuren. B. en W. menen de voorkeur te moeten geven aan ver kopen. Een der verzoekers voor huur is de ver. van het Wit-Gele Kruis. Deze ver. heeft sinds enkele jaren moei lijkheden met de huisvesting van haar wijkgeboifw en liet kruiswerk wordt hierdoor ernstig belemmerd. B. en W. zijn verder van mening, dat de overheid dit prachtige werk niet alleen moet stimuleren .maar ook zo veel mogelijk daadwerkelijk steunen. Aan het einde van het zeer uitge breide prae-advics komen B. en W. met het voorstel om dit gebouw aan Z.H. Exc mgr. J P. Iluibers, bis schop van Haarlem heeft ten be hoeve van de Katholieken in Lisse, Hillegom en Haarlemmermeer een nieuwe zelfstandige parochie opge richt. In de afkondigingsbrief in „St. Bavo" staat hieromtrent o.m.: Van de parochies: H. Agatha te Lisse en H. Joseph te Hillegom scheiden Wij die gedeelten af, welke gelegen zijn binnen de grenslijn, zo aanstonds vast te stellen. Bedoelde gedeelten richten Wij op tot een zelfstandige en van de overige pa rochies geheel vrije parochie, onder de titel van Onbevlekt Hart van Maria in het dekenaat Noordwijk. De pastoor, die over deze parochie als herder wordt aangesteld, zal naar het goedvinden van Ons en Onze opvolgers ten allen tijde kun nen worden ontslagen. Grondgebied van de nieuwe parochie. Het grondgebied van deze nieuwe parochie is als volgt vastgesteld: De grens begint op een punt aan do Westzijde van de Ringvaart van de Haarlemmermeer gelegen, bij dc brug aan de Kanaalstraat (Gemeen te Lisse). In noordwestelijke rich ting gaat de grenslijn vanuit dit punt langs de zuid-westelijke achter zijden van de panden aan de Kanaal straat tot zij in de Tulpenstraat uit mondt. Deze laatste straat volgt zij in het midden in noordelijke richting tot aan het punt, waar zij de Kanaal straat ontmoet en loopt dan vervol gens midden door de Kanaalstraat naar het westen Op het punt van de Kanaalstx-aat, waar de Julianastraat begint, gaat de grenslijn in noordwestelijke rich ting verder met dien verstande, dat de huizen aan beide zijden van de Wagendwarsstraat en het verlengde van deze straat zullen blijven beho ren tot de parochie van de H. Agatha te Lisse. De grenslijn gaat steeds in noordwestelijke richting verder ten noorden van de bestaande huizen aan de Meer- en Houtstraat en de van der Veldstraat, tot zij komt aan een punt recht tegenover de as van de Wilhclminastraat. Vanaf dit punt volgt de grenslijn dc noord-oostelijke richting tot zij uitkomt in de as van de Wilhelminastraat. Deze straat volgt zij in het midden tot waar de Julianastraat de Wilhelminastraat kruist, vervolgens loopt zij langs de noord-oostelijke achterzijden van de woningen aan de Julianastraat in west-noordwestelijke richting, buigt achter de woningen langs de Heere weg terug naar het zuiden tot in de Julianastraat. waar deze op de Heereweg uitmondt; kruist de Hee- reweg en loopt tussen de panden Heereweg no. 78 en Heereweg no 76 door. Vervolgens gaat de grens lijn aan de achterzijden westzijden van de woningen langs de Heereweg in noordelijke richting Nadat dc lijn aldus de bebouwde kom verlaten heeft, gaat zij in noordelijke richting tot aan het kruispunt van de Loos ter weg met de Zwarteweg. blijft echter aan de Oostzijde achter de bebouwing de Loosterweg volgen tot aan de burgerlijke grens tussen de gemeenten Lisse en Hillegom. Van daar loopt de nieuwe parochiegrens langs de gemeentelijke grens tussen Lisse en Hillegom tot aan de Rijks straatweg: deze dan volgend tot de brug van de Steenfabriek, en van daar midden door de Arnoudsloot tot in de Ringvaart van de Haar lemmermeer. Deze in rechte lijn doorsnijdend gaat de grenslijn voort tot de Hillegommcrdijk, en na deze Hillegommerdijk gekruist te hebben, tot in het midden van de iJtocht. Het midden van deze IJtocht vol gend in zuidwestelijke richting naar de Lisserwcg gaat de grenslijn mid den over deze Lisserweg verder tot waar het zogenaamde Turfspoor be gint. Over het midden van het Turfspoor voortgaande bereikt dc grenslijn de Lisserdijk; deze Lisser- dijk kruisend komt zij uit in de Ringvaart van de Haarlemmermeer. In het midden van deze Ringvaart voortgaande komt de grenslijn ten slotte aan het punt bij de bestaande brug aan de Kanaalstraat, vanwaar zij is uitgegaan. Deze grensregeling heeft, wat be treft het gedeelte tussen de Kanaal straat en de Wilhelminastraat, een voorlopig karakter. Pastoor en kerkbestuur. Ter behartiging van de tijdelijke en stoffelijke belangen dezer nieuwe parochie richten Wij een Kerkbe stuur op, bestaande uil de tijdelijke Pastoor als voorzitter en verder vier Kerkmeesters Tot Pastoor benoemen Wij de Weleerwaarde Heer J Staadegaard en tot Kerkmeesters, deze eerste keer rechtstreeks en in alphabetische volgorde de heren: J. P. Clemens Joh.z.; C. M. Jonkman; A C. Paar- dekooper en H. P. van der Reep. Omdat de gelovigen dc grote wel daad der nieuwe parochie niet kun nen genieten voordat aldaar dc kerk gebouwd zal zijn, bepalen Wij, dat de bewoners van de nieuwe parochie tot zolang de nieuwe kerk in ge bruik zal worden genomen zullen blijven beschouwd worden als be horend tot hun tegenwoordige paro chie, zodat tot dat tijdstip hunne echten en verplichtingen tegenover hun tegenwoordige parochiekerk blijven voortbestaan. In verband met bovenstaande grensregeling komt het Ons ook ge wenst voor de grens tussen de Paro chies; H. Agatha te Lisse en H. Hart van Jesus te De Zilk als volgt te wijzigen: De Oostgrens van de parochie van het H. Hart van Jesus tc De Zilk zal vanaf het punt, waar dc Spoordijk de burgerlijke grens tussen de ge meenten Hillegom cn Lisse kruist, in zuidelijke richting samenvallen met de burgerlijke grens tussen de Gemeenten Lisse en Noord wij ker- hout Van de Parochie van het H. Hart van Jesus te De Zilk wordt dus af gescheiden het gedeelte, dat gelegen is ten oosten van deze grenslijn, welk gedeelte omvattende het aan de Gemeente Lisse behorende deel van de buurtschap Halfweg aan de Parochie van de H. Agatha te Lisse zal behoren. Deze wijziging zal ingaan op de dag waarop de nieuwe kerk van het Onbevlekt Hart V3n Maria te Lisse in gebruik zal worden genomen. Als het bovenstaande verordenen Wij en stellen Wij vast, bevelende, dat het door allen, wien het aangaat zal geëerbiedigd en onderhouder worden Deze regeling, gaat uitgenomen de wijziging tussen de Parochies H. Hart van Jesus te De Zilk en H Agatha te Lisse in op 5 Juli 1951 OEGSTGEEST Raadsvergadering. De raad komt 5 Juli te 19.15 uur in vergadering bij een voor de herdenking van de uit vaardiging der gemeentewet. E. H. B. ü.-oefening. Het zag er gisteravond op de Hofbrockerlaan niet zo evg mooi uit. Er lag een jon geman onder een auto en een gewond ervoor. In de auto zelf bevonden zich twee bewusteloze personen. Gelukkig bleek het geen ongeval te zijn, doch een oefening van de E. H. B. O. in samenwerking met de aid Rijnland van het Rode Kruis. De E. H. B. O.'ers, die tevoren niet in kennis waren gesteld van deze oefening en bij wijze van alarm naar de plaats des onheils waren ontbo den traden doortastend op Onder toezicht van enkele doktoren be handelden zij de slachtoffers. Na afloop van dc oefening werd er in de L. O. School aan de Terwec- weg een bijeenkomst gehouden, tij dens welke de oefening besproken werd. STOMP WIJK „Juliana" vraagt subsidie. Het fanfarecorps ..Juliana" te Stompwijk heeft aan het gemeentebestuur een subsidie ten bedrage van 200.ge vraagd. Hoezeer B. cn W. ook waardering hebben voor genoemd fanfarecorps, toch kunnen zij aan het verzoek voor lopig niet voldoen want ten aanzien van subsidie-aanvragen is in het al gemeen het standpunt ingenomen, dat op verzoeken welke in de loop van het jaar inkomen, niet wordt in gegaan. Deze verzoeken worden aan. gehouden tot de behandeling van dc ontwerp-begroting voor het eerstko mend jaar. „Juliana" moet dus nog enige tijd geduld hebben. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. Op Donderdag 5 Juli 's Avonds om 19.25 uur komt de raad van de Gemeente Voorscho ten in openbare vergadering bijeen, om het feit te herdenken dat 100 jaar geleden de gemeentewet werd afgekondigd. Daarna wordt dt agen da afgewerkt, vermeldende een voor- I stel van B. en W. tot beschikbaar stelling van een crediet van f 2000.— voor de aan te leggen beplanting rondom de 2e Hervormde school aan de Elstlaan. Verder vraagt B en W. nog een crediet van 600 voor aanschaffing cn plaatsing van plaats- naamborden. Nieuwe plaalsnaamborden In gevolge een bepaling van de Wegen verkeerswet zullen een aantal borden met het opschrift Voorschoten wor den aangekochtt. De borden dienen geplaatst te worden bij de toegangswegen van de gemeente dus bij de Vinkweg, de Valkenburgseweg, de Haagweg (2) de Papelaan. de Veurseweg en de Voor- schoterweg. In totaal dus 7 borden cn 7 palen. Hiervoor is benodigd een bedrag van 600.aanschaffing cn plaatsen inbegrepen. ONVOORZICHTIGE JONGEN ONDER TRAM. Gisterenmiddag omstreek^ half vijf is de 9-jarige H. de C. uit de van I Kempenstraat door een tram. komen de uit de richting Leiden, gegrepen. De jongen wilde van de Leidseweg dc Badhuisstraat inrijden, maar heefl niet uitgekeken. De fiets, die vermoe- I delijk niet van hemzelf was werd door de tram gegrepen en totaal dub- belgevouwen en gebroken. De jon gen zelf kwam in de heg terecht cn p nog tamelijk goed afgekomen. Hij had een diepe hoofdwonde en en kele ontvellingen en is voor onder zoek naar het Academisch ziekenhuis vervoerd. Daar klaagde hij over pijn in zijn rug. Aanvaring. Zondagmiddag wilde Z. met zijn motorboot vanaf dc Vliet de Krim invaren. Bij het maken van de bocht ontdekte hij, dat zijn roer niet reageerde. Hij kon een aanvaring met een in de bocht liggend kajuit- jacht niet meer voorkomen. Een da me, die op dit jacht de aanvaring zag aankomen, trachtte nog haar boot af te duwen, hetgeen niet gelukte. Zij kwam echter met haar hand bekneld te zitten werd zo ernstig gewond, dat overbrenging naar tm' -«iekenhuis noodzakelijk was. Er v voor het behoud van haar hand ^esd. Feestavond Leidseweg-Noord. Was het de vorige week de beurt van de kinderen, thans werd de ouderen van de Leidseweg-Noord een feest avond aangeboden, die men weder - het Wit-Gele Kruis te verkopen voor de prijs van 4.500.vrij op naam. Verder menen zij enkele voorwaar den aan deze verkoop te moeten ver binden. Uitdrukkelijk wijzen B. en W'. er op dat uitsluitend dc zorg voor de volksgezondheid invloed op de prijsvaststelling heeft uitgeoefend en dat bij eventueel niet doorgaan van deze voorgestelde verkoop, deze I prijs nimmer bij volgende onderhan delingen bindend kan zijn. Raadsagcnda De raad van de gemeente Voorhout is in openbare vergadering bijeen geroepen op Don derdag 5 Juli des avonds 7.30 ter herdenking van het feit, dat 100 jaar geleden de gemeentewet werd afge kondigd. Daarna volgt de gewone agenda met o.a. Verpachting visrecht; ver koop perceel Jacoba v. Beieren weg 23; Vacantietoeslag gemccnteperso- neel; verhoging wedde Wethouders; grenswijziging SassenheimVoor hout; verkoop van twee woonhuizen Prof. Nolcnslaan 5 en 5a aan de heer H. Philippi. Viswater Dinsdagse Watering vrij Het viswater van de Dinsdagse Watering werd sinds een aantal ja ren verpacht. Deze tormijn liep 1 April af. Momenteel hebben zich twee gegadigden opgegeven. B. cn W. stellen dc raad echter voor, niet tot verpachting over te gaan, daar door de bouw van nieuwe woningen dit water binrj.cn afzienbare tijd bij na geheel in de kom van de gemeen te zal zijn gelegen. Zij menen dat het bezwaarlijk voer dc omwonenden zal zijn, dat hun bij eventuele ver pachting het recht van de hengel sport te beoefenen ontzegd zou kun nen worden. om als steeds zeer geslaagd mag noe men. De voornaamste taak op deze avond had het toneelgezelschap van Leidse weg-Noord onder leiding van de heer A. Arents; dit gezelschap bracht n.l, twee korte toneelstukjes voor het voetlicht. Beide stukjes boden de spelers alle gelegenheid hun gaven in het komi sche genre naar voren te brengen. Dc muziek van deze avond werd verzorgd door enkele accordeonisten, waarvan een ook al weer een buurt bewoonster was! Na de voorstelling volgden een dansje en wat spelletjes in zeer opgewekte stemming. De voorz. van de Buurtvereniging had deze avond met enkele woorden ingeleid en sprak vooral een woord van welkom tot de heer de Bres, ge meentesecretaris en zijn echtgenote en voor de beide raadsleden, de heer Griffioen en mevr. Romün-Ooslveen. Dumnicuws. De uitslagen van de zomer-damwedstrijden van deze week luidden: R. D. Thierry—G. van Kuyk 02 B. van Bern melenG. Oostergo 11; A. TempelmanG. Weggen 20; G. OudshoornS. H. Zitman afgebroken; J. Oosterom W, J. v. d, Graaf 20; J. Overduin J. M. dc'Bruyn 20; S. v. d. Mey W. van Egmond 11; L. Hemmes J. Simons 02; R. D. ThierryA. W. Zoetemelk 02. Aan het Chr. Lyceum te Vlaar- dingen is benoemd tot leraar ge schiedenis dc heer W, D. J. Lafebcr. SPORTFEEST Begunstigd door zeer goed weer werden Zaterdagmiddag de wed strijden aangevangen. De voetbal wedstrijd DWOB tegen Stomp- wijkse Boys-B werd door DWO met 21 gewonnen, DWO-CVerken ners 1 1. Verder werden de ver schillende oefeningen afgewerkt en om ruim 5 uur gingen allen huis waarts om zich te verkleden voor de optocht. De stoet vertrok om pre cies 7 uur van het DWO-terrein voorafgegaan door de districtband van de Haagse Verkenners. Het was een prachtige stoet. De route werd in zijn geheel afgewerkt cn om even over half negen werd de kerk be reikt ter bijwoning van een kort lof als hulde der jeugd en Zondag werd aangevangen met de Hoogmis cn alg. Communie van allen. Ook hier waren zeer velen aanwezig. Hierna volgde een ontbijt in het parochiehuis waar een kleine 200 kinderen aanzaten. Dc wedstrijden vingen weer aan om 12 uur. Bc- 'gonnen werd met een voetbalwed strijd DWO-AStompw. Boys-A welke werd gewonnen door DWO met 70. Do afd. gymnastiek gaf een aardi ge demonstratie van haar kunnen. De geluidswagcn van de heer G. luisterde het geheel op met muziek en microfoon. De onderscheiden prijzen werden met een toepasse lijk woord op geestige wijze door de geestelijke adviseur, kapelaan Schut, uitgereikt. Hij sprak de hoop uit, dat deze dag een goede propa ganda mocht zijn voor de R.Kath. jeugd. Voor de gymnastiekdemon- stratie werden nog bloemen aange boden door de meisjes aan het tweede elfal van DWO, dat in haar afdeling het kampioenschap had be- j haald. Dc diverse prijzen, die zijn toege kend luiden als volgt: Hardlopen jongens: le pr. P. Scholten: 2e P. Lexmond. Verspringen: le P. Scholten; 2e P. Lexmond. Hoogspringen: le P. Lexmond; 2e J. de Vree. Driekamp: le P. Scholtcn. A Junioren: Hardlopen: H. Adc- gcest le pr; Verspringen: J. Sien- tics le pr; Hoogspringen: H. Ade- geest le pr; le pijs: H. Adegeest. Junioren tot 14 jaar: Hardlopen: 2e prijs N Adegeest; Verspringen; 2e pr. N. Adegeest; Hoogspringen: 2e pr. J. van Zoelen. Doelschoppen junioren: le prüs H. Adegeest; 2e pr. C. Bolleboom. WEERSVERWACHTING Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 „uur. ENKELE BUIEN Veel bewolking met enkele buien. Matige, langs de Wad- denkust tijdelijk vrij krachtige wind tussen West en Noord. Koel weer. 4 Juli zon op 4.25, zon onder 21,02; maan op 3.49 cn onder 21.48 uur. Doelschoppen pupillen: le prijs N. Smit; 2e pr. B. van der Vlist; Afdeling meisjes: Hardlopen: 1ste prijs J. Bolleboom, 2e prijs Ria Woo ning. Groep B: le prijs L. Hoogma; 2c prijs B. Kneppcrs; groep C. le prijs Tini Bolleboom; 2e prijs Gerda Bol leboom. Verspringen: Groep A: lc prijs Jannie Bolleboom; 2e prijs Gerda Bolleboom; groejp B. le prijs Leen- tje Hoogma; 2c prijs Leentje Arke- stcijn; groep C: lc prijs Tini Bolle boom; 2e prijs Ada van der Ven. Hindernisbaan: groep B: lc prijs Tini van der Goes; 2c prijs Leni Hoogma; groep C: lc prijs Annie van der Ven; 2e prijs Tini Bolleboom. Geboren: Adriana d. v. A. Brug- geman en A. A. Trumpic; Alexan der T. z. v. P. Hermus en A. M. de Wit. Ondertrouwd: A. Nugteren 26 j. en J. Roos 26 j. Overleden: M. Houtman 64 j. echtg. van J. Kouwenhoven. Getrouwd: H. H. Schans 22 j. en E. P. van Duyvenbode 20 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 3 Juli. Vette Varkens. Aanvoer 322 stuks. Notering: zware 1.86—1.92, lichte 1.77—1.83, zeu gen 1.651.75. Handel vlug. Boven dien nog 4 nuchtere kalveren. ROTTERDAM, 3 Juli Vee. Aan voer: 3878 totaal, w v. 730 vette koeien, 865 gebruiksvee. 120 vette kalveren, 261 graskalvcren, 778 nuch tere kalveren, 182 varkens, 472 big gen, 192 paarden, 47 veulens, 185 scha pen en 46 geiten of bokken. Prijzen: vette koeien 2.70—2.90, 2.40—2.60, 2.002.40, vette kalveren 2.70 3.10 2.50—270, 2.30—2.50 per kg. licht gewicht; graskalveren 350— 250180; nuchtere kalveren 5652 —47. slachtpaarden 2.00, 1.95 cn 1.90 per kg. levend gewicht; scha pen 1008575; lammeren 80 6550; kalfkoeien en melkkoeien 1060875750; varekoeien 710 610570; vaarzen 725675575 cn pinken 525475400 vette koeien aanvoer als vorige week, handel sle pend, niet geheel prijshoudend; veile kalveren: aanvoer gewoon, handel willig, pryshoudend: graskalveren aanvoer groter, handel kalm, prijzen onvesranderd; nuchtere kalveren aan voer iets minder, handel tamelijk, prijzen hoger; biggen aanvoer als vo rige week, handel stug. prijzen iets stijver; slachtpaarden aanvoer ge woon, handel traag, niet geheel prijs houdend; schapen aanvoer als vori ge week, handel lui. prijzen even la ger; lammeren aanvoer als vorige week, handel lui. prijzen iets hoger; kalf- cn varekoeien aanvoer matig, handel stil, prijzen stabiel; varckocicn aanvoer iets groter, handel slepend, prijzen iets minder; vaarzen en pin ken aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen onveranderd. BODEGRAVEN, 2 Juli Kaas. Aangevoerd 172 partijen. Eerste soort 2.212.28, tweede soort 2.15—2.20 extra soort tot f 2.45 per kg. Handel flauw. NOORDW1JKERIIOUT, 2 Juli. ..Dc Eendracht". Aanvoer* 750 sloffen aardbeien. Aardbeien van 2.60 3.90 per slof. Frambozenaardbcicn 3.50 per slof, Aardappelen I 0.20 en idem II 0.18 per kg. ROELOFARENDSVEEN. 2 Juli. Groente. Aardbeien 3055 cent, Frambozenaardbeien 3659 cent per half pond; kropsla 2.206.40, an dijvie 26—29, bospeen 1423, bloemkool f 826. aardappelen 13 18 bosuien 46 per 100; peulen 3.20—9.60, doperwten 3-80—4.80. capucijners 3.304.60, blauwschok kers 5.806.60, tuinbonesn 1.60— 2.00, kassnijboncn 12.5014.50, id. stek 6.50—8.50 per 10 kg.; Augur ken: grof 25.25, bommen 14.75 en stippel 5.50 per 25 kg- Bloemen Ester Read 622 ct,. Colvillie 10—32 cent, Colvillie nymph 7080 cent, Campanula 518 cent, Duizendschonen 515 cent, Lathyrus 318 cent, Scabiosa 2226 cent, Le lies 2080 cent. Rozen 3545 cent, Ixia's 8—13 cent. Anjers 48 cent, Aglaia 2232 cent. TER AAR. 2 Juli. Groente. Pcu- n 4.00—0 40. idem B f 1.70—3.90, doppers 4.GU4.70, capdoppcrs 4.10 4.50, witte capucijners 5.105.60, blauwschokkers 6.tuinbonen 1552.15, alles per 10 kg.; kassnij boncn 1.20—1.45, idem B 1.00— 1.10. idem stek 5580 cent, natuur- snijbonen 1.25—1.30, stamprinses- scn 1.25J .55. idem stek 65 cent, nieuwe aardappelen 1719 cent, idem kriel 1215 cent. andijvie 2030 ct., waspeen 2535 cent, idem stek 10 cent. postelein 1829 cent, kroten 21 cent rabarber 48 cent, prei 14 cent, spinazie 25 cent, spitskool 14 cent. tomaten A 7090 cent, idem C 5090 cent idem CC 25—35 cent, idem ge scheurd 1650 cent. alles per kg.; Au gurken D 65 cent, per kg.; bloemkool I 2231 cenï idem II 1420 cent, id. Ill 811 cent. komkommers 1923 cent, idem krom 1118 cent, idem stetk 710 een', alles per stuk; sla 2,50—6.30 per 100 stuks, bospeen 24 34 cent, idem B 1419 cent, idem stek 513 cent, bosprei 13 cent, bos uien 26 cent, boskroten 1115 cent, bossjalotten 7 cent alles per bos. sloofsla 50 cent per kist aardbeien 17 54 cent per doosje, aardbeien 1.20 —2.10 per slof.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3