Minister Lieftinck krijgt de wind van voren Auto op een onbewaakte overweg gegrepen 2 Doden, 3 zwaar gewonden VRIJDAG 29 JUNI 1951 DE LEID SE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Tweede Kamer Gistermiddag heeft de Tweede Ka mer de algemene beraadslaging over de zes wetsontwerpen tot wijziging en verhoging van belastingen voort gezet. Vele bezwaren van de K.V.P. De heer LUCAS (KVP) merkte op, dat Nederland in nood is en de offers der bevolking nodig heeft. Hij vond het onder deze omstandigheden juis ter te zoeken naar wat verenigt dan toe te spitsen de geschillen, die ze ker bestaan. Z.i. mag verlangd wor den, dat de offers naar draagkracht over de gehele bevolking worden verdeeld. Hij gaf de minister in overweging de werkingsduur der voorgestelde maatregelen te beperk- ken tot 31 December 1953. De minis ter mag zich niet de buiten de belas tingopbrengst nodige middelen ver schaffen door geldscheppende actie van de Nederlandse Bank. Konrt een Zondagsrijverbod, dan leek het hem billijk dat het belastingbedrag voor auto's wordt verminderd. Door de nota inzake de fiscale winstbepaling wordt de ondernemer niet tegemoet gekomen, meende spr. die verder verklaarde, dat zijn frac tie belastingen, die dc eigendom aan tasten onvoorwaardelijk afwijst. Ei mag verder geen sprake zijn van eer zover gaande nivellering, dat alle verschillen wegvallen. Tegen de voorgestelde verhoging der vermo gensbelasting zeide spr ernstige be zwaren te hebben, evenals tegen wij ziging der successierechten. De offers die al in de vermogenssfeer zijn ge bracht zijn buitengewoon zwaar. Z.i. kan het sparen slechts aantrek kelijk worden gemaakt door maatre gelen tegengesteld aan die welke de SCHOENEN VOOR DE ZOMER. De berichten in de pers over de door de regering voorgeschreven prijsver laging van schoeisel en de daardoor ontstane moeilijkheden in de schoen industrie hadden tot gevolg dat „de schoen" weer eens in het middel punt der belangstelling stond. Elke medaille heeft echter haar keerzijde en zodra het publiek bemerkte, dat de schoenprijzen aanmerkelijk ge daald waren, had men plotseling in teresse voor de luchtige, vlotte zo merschoenen, waarvan de prijs thans meer tot kopen lokt dan korte tijd geleden. Dat de ontwerpers der schoenmode dit jaar bijzonder aan trekkelijke modellen hebben gecre ëerd, zien wij o.a. aan de witte ge klede pump, geheel uit smalle suede bandjes samengesteld met open hiel. Een schoentje met geheel eigen „ca chet'' (links boven). De dames- en héren loafer, een uit Amerika geïm porteerde snit, heeft reeds eer. plaats bij ons veroverd, dank zij de soepel heid en goede pasvorm van dergelij ke schoenen, voor de moeilijke voet. Rechts boven zien we een loafer voor dames of jonge meisjes. De uitvoe ring is in licht beige calfs met crepe onderwerk. Voor heren is de loafer vervaar digd van bruin calfs met gevlochten voorblad (links onder). Tenslotte blijkt ook de herenmode niet te zijn vergeten. Rechts onder zien we een nieuwe variant op de altijd aantrek kelijke bruin-witte brogue snit, nu echter geheel geperforeerd nubuck, voorzien van bruin calfs neus en hièlband ter bescherming tegen sto ten en vuil worden. minister nu voorstelt. Hij had er geen bezwaar tegen, dat de grote vermogens worden belast, maar zijn grote grief was, dat deze overmatig zouden worden belast. Het totaal der belastingen mag niet groter zijn dan het inkomen der contribuabelen toe laat. De verzwaring van het successie recht zeide spr. slechts moeilijk te kunnen verduwen. Tegen verhoging van het recht in de rechte lijn had hij overwegend bezwaar. Wat de inkomstenbelasting aangaat vroeg hij verhoging van de grens van 8.000 tot f 12.000 en verder drong hij aan op differentiatie in het tarief. Tegen verlaging van de leeftijds grens voor kinderaftrek had sprekers fractie overwegend bezwaar. Verho ging van de omzetbelasting vond hij wel zeer bezwaarlijk voor de betrok ken industrieën. Hij vreesde, dat de export onmogelijk zal worden. Hij betreurde, dat over deze wijziging geen overleg met het bedrijfsleven is gepleegd. Kapitaal - vernietiging De heer VAN DE WETERING (CH) meende, dat de wetsontwerpen moeten worden gezien in het licht van het geraamde begrotingstekort en de bestrijding der inflationistische fevolgen ervan en in het licht van e ongunstige betalingsbalans. Hij pleitte voor een Zondagsrij verbod. Al wat niet nodig is moet worden afgekapt. Het volk moet worden doordrongen van de onont koombaarheid der zware lasten, maar ook met de overheid van de noodzaak van grote soberheid. Tegen verlaging van de leeftijds grens voor kinderaftrek had spr. be zwaar. De poging tot het wederinvoeren van een ondernemersbelasting vond spr. onjuist. Wat de motorrijtuigenbelastin? aangaat zeide hij, dat de vraag is of het nationale wagenpark de verho ging kan dragen, de transportbedrij ven hebben het al zeer moeilijk. Voorts vroeg hij of de parkeergeld- heffingen zullen verminderen. De vermogensbelasting en de successie belasting moeten z.i. niet worden be trokken in de tijdelijk noodzakelijke verhoogde belastingopbrengst. Z.i. zou het billijk zijn als het bedrag, dat aan vermogensbelasting wordt betaald, mocht worden afgetrokken. De wijziging der successierechten zag hij niet anders dan als kapitaal vernietigend. Eerder belastingverlaging De hêer WELTER (KNP) be schouwde de rede van de heer Hof- stra als de eerste verkiezingsrede van de Partij van de Arbeid, welke blijkbaar haar straatje heeft willen schoonvegen, waartoe naar spr.'s in zien wel reden is. In de rede van de heer Hofstra had spr. noch de moed, noch de bereidheid aangetroffen om feiten onder de ogen te zien. noch ook de wijsheid zijn eisen bin nen de perken te houden. De thera pie van de Partij van de Arbeid be rust op dwang en verhoging der be lastingen .Men zal z.i. moeten leren aanvaarden de consequenties van de afscheiding van Indonesië. Spr. meende, dat de voorgenomen bezuiniging niet reëel is. Deze minis ter kan beter belasting heffen dan bezuinigen, meende de heer Weiter, die het met de heer Van den Heuvel eens zeide te zijn, dat er geen be zuinigingscommissie uit de kamer moet worden gevormd, maar een uit deskundigen en dienstchefs. Naar zijn oordeel is verlaging van de be lastingdruk een der eerste vereisten. Er wordt met geld gesmeten. De heer VAN DIS (SG) zeide, dat er in het verleden met geld is ge smeten en voorts is er het verlies van Indië. Er wordt maar geld gege ven aan sport en spel e.d., De regering moet z.i. naar sterker bezuiniging streven. Spr. keerde zich tegen de verschillende wetsontwer pen, tegen elk waarvan hij ernstige bedenkingen had. Communistische bezwaren. In de avondvergadering heeft de heer HOOGCARSPEL (CPN) be toogd, dat de staatsschuld zo sterk is gestegen door de verkeerde rege- ringspolitiek. De sociale rechtvaar digheid komt z.i. in de regerings voorstellen in het gedrang. De rede van Malik besprekend, zeide de heer Hoogcarspel, dat men diens poging wil doen stranden om de oorlog op Korea lang te laten du ren om zich midderlerwijl paraat te maken voor de oorlog tegen de Sow- jet-Unie. De militaire toerusting is naar zijn oordeel niet te dragen voor ons land. Zyn fractie wijst de poli tiek der regering, welke zij funest acht, af en daarom ook de voorstel len tot belastingverhoging. Tegen verschillende deze voorstellen ont wikkelde hij vervolgens bezwaren. Meer bezuinigen. De heer RITMEESTER (VVD) be cijferde, dat de bezuiniging op de gewone dienst eigenlijk maar 113 millioen aan werkelijke bezuinigin gen laat zien. Op het departement van oorlog is nven z.i. nog niet door drongen van de noodzakelijke geest van bezuiniging. Het is de taak der regering te bezuinigen en als zij dat niet kan dan moet er een bezuini gingscommissie konven. De extra be- LOCOMOTIEF ONTSPOORD Op een onbewaakte overweg tus sen Raalte en Nijverdal is gistermid dag een auto door een trein gegrepen en grotendeels vernield. Twee der inzittenden werden daarbij vrijwel lasting op winst volgens de inkom- j terstond gedood, drie zwaar gewond, stenbelasting achtte spr. onredelijk. Daarin zag hij een terugkeer van de i De auto werd bestuurd door de ondernemersbelasting. Spr. ver- j heer G. C. Ridders uit HUlegersberg, klaarde zich tegen invoering van een Zondagsrijverbod te zullen keren. Naar zi.in oordeel mogen de vermo gens niet worden aangetast. De hef fing op vermogens zal rechtvaardig moeten zijn en een supplement op verhoging der successierechten af. de inkomstenbelasting. Hij wees een Minister LIEFTINCK maakte hier na een begin met zijn rede ter be antwoording van de gemaakte op merkingen. Hij zal deze hedenmid dag voortzetten. Te ruim kwart over elf werd dc vergadering verdaagd tot hedenmid dag een uur. IVOROL geeft helderwitte tanden! Rijwieltreinen in vacantietijd Speciale regeling voor grote steden De Ned. Spoorwegen zullen van heden af tot en met 1 September rijwielen voornamelijk met speciale rijwieltreinen vervoeren. Wil men verzekerd zijn van verzending in de loop van de nacht, volgende op de dag van aanbieding, dan moeten de rijwielen om uiterlijk 20.00 uur doch liefst vroeger ten ver voer aan de stations worden aapge- boden. Reizigers, die in dit tijdvak een rijwiel willen verzenden naar Am sterdam, kunnen dit alleen doen naar het Amstelstation, dus niet naar de stations C.S. en Muider- poort. Omgekeerd kunnen alleen cp het Amstelstation rijwielen ter ver zending worden aangenomen. Uit sluitend op Zondagen kan de ver zending van Amsterdam uit ook op het Centraal Station en het Muider- poortstation geschieden. Wie zijn rijwiel naar of van Rot terdam wil verzenden, kan dit uit sluitend doen naar of van de stations D.P. en Maas. Alleen op Zondagen kan men van Rotterdam uit ook rij wielen ter verzending aanbieden op de stations Feijenoord en Beurs. Voor Den Haag geldt de beper king het station Hollandse Spoor, dat op Maandagen, Donderdagen, Vrijdagen en Zaterdagen voor rij- wielvervoer gesloten zal zijn. Rij wielen van en naar Den Haag moe ten op de genoemde dagen dus worden verzonden via het station Staatsspoor. Ondergedoken bom Een der slopers van het aanne mersbedrijf de Bonth, dat bezig is het in 1944 verwoeste stationspost kantoor te Roosendaal met de grond gelijk te maken om er daarna een nieuw kantoor op te bouwen, kreeg j iets merkwaardigs voor zijn beitel. In een der fundamenten kon hij geen HET KONINKLIJK BEZOEK AAN ALBLASSERWAARD. Aangaande het bezoek van de Ko ningin en de Prins aan de Alblas- sctwaard en dc Vijfheerenlanden kan voorlopig worden medege deeld dat dit op 27 Juli a.s. zijn uit gangspunt zal nemen in de gemeente Vianen. Het verder deel van die dag zal, wat de Koningin betreft, in hoofdzaak besteed worden voor be zoek aan gemeenten gelegen in de Vijfheerenlanden. De dag wordt besloten met een ontvangst ten stad- huize te Gorinchem. De volgende dag zal de belang stelling de Alblasserwaard gelden met steunpunten als de Binnen- waard, Hardinxveld en Alblasser- dam met als eindpunt Sliedrecht, waar de hoge gasten zich inschepen op de „Piet Hein".. Over de bezoeken van de Prins AANGIFTEBILJET INKOMSTENBELASTING. Zoals bekend is, zullen de aan giftebiljetten voor de Inkomsten belasting over 1950 vóór 15 Juli a.s. ingevuld r^aar de Inspecteurs der be lastingen worden teruggezonden. In verband hiermede zal in de Roge- ringsuitzending „Verklaring en Toe lichting" van hedenavond te 19.15 uur over Hilversum I (402) een radio-vraaggesprek over hot invul len van het aangiftebiljet worden uitgezonden. GAAT WEGENWACHT SCOOTERS GEBRUIKEN? Het is niet uitgesloten dat men binnenkort op de drukke verkeers wegen motorscooters van de A. N. W.B. Wegenwacht zal zien. Op de weg RotterdamDen Haag gaat de Wegenwacht binnenkort proeven nemen met een motorscooter voor zien van zijspan. Na de proefneming zal worden beslist of meer motor- scooters ten behoeve van de We genwacht zullen worden aange schaft. directeur van de Galak gecondenseer de melk mij. te Rotterdam. Met twee Oostenrijkse gasten, het echtpaar Hofmann uit Wenen, zijn vrouw en pleegdochter mcj. E. C. Borsdorf, maakte de heer Ridders een auto tocht. Het gezelschap kwam van Hellen- doorn en wilde blijkbaar via de prachtige autoweg over de Lage Heu vels naar Holten. Vlak voor de straatweg NijverdalRaalte passeert de autoweg de spoorlijn ZwolleAl melo. Er is voldoende zicht. Dc voorkant van de auto, een gro te Chevrolet, was de spoorlijn reeds gepasseerd toen de wagen aan de rechterzijde door de trein werd ge grepen. Het rechter achterwiel drong zich tussen het loopwiel van de loco motief en de rail, waardoor de ma chine uit de rails werd gelicht Over een vrij grote afstand, ongeveer vijf- LIJST VAN VERMISTE PERSONEN. De Staatscourant van heden bevat in een afzonderlijk bijvoegsel een lijst van vermiste personen, van wier overlijden vanwege de minister justitie aangifte is gedaan. De lijst van vermisten hieft o.a. betrekking op personen, die omkwamen in Os- wiecim (Polen), Sobidor (Polen) Bergen-Belsen (Duitsland), Bevern (Duitsland), Wobbelin (Dui/tsland), Neustadt (Duitsland), Szezedzyk (Polen), Kaapstad (Zuid-Afrika), Wustegiersdorf (Duitsland), Dachau (Duitsland), Narwa (Rusland), Mo- syr (Rusland) en in andere, niet na der omschreven plaatsen in Polen. NAT. DEMOBILISATIERAAD SLUIT WERK AF. Minister-president Drees heeft gis teren aan prins Bernhard namens de regering dank gebracht voor de tact, wijsheid, stuwkracht en toewijding die Z.K.H. als voorzitter van de Nat. Demobilisatieraad heeft getoond. Het was namelijk dc slotziting van de raad. De Prins stelde vast, dat het goede verloop van de demobilisatie mede te danken is aan een reeks ten goede samenwerkende factoren on aan de karaktereigenschappen van de demobiliserende militairen. VREEMDE DINGEN IN EEN KANTOOR TE ZAANDAM. In het kantoor der Directe Belas tingen te Zaandam gebeuren de laatste tijd vreemde dingen aldus meldt „Trouw". Enige weken gele den brak er tijdens de werkuren een brand uit, dat door spoedig in grijpen van de ambtenaren werd bedwongen. Men hechtte aan dit voorval niet veel waarde, maar toen zich meer eigenaardige gebeurtenis- j sen voordeden, kwamen men tot dc De wegenwacht is reeds overge- 1 conclusie, dat een zonderling aan gaan tot het vervangen van het hui- .het :e'nij dige motorenpark. De twee cylinder len £Id,e„7"lmtf Zll Z ^gï 1' ,T.U r sen op slot gezet, maar de slcuteities motoren die thans m gebruik «ju. van sloteKn vcrdwcnen. Vcrnielin- blyken te kostbaar. Langzamerhand j werdcn aangcbracht in watcr. 11-ï W=cT J^cvangen door ]eidingbuizen en dezer dagen vond het kantoor een vernield een cylinder B.S.A. motoren. In En- beweging krijgen, ook niet toenJiij j geland heeft ^de wegenwacht reeds j stempel en werden van een bureau f* j 1"1 een zo goed als nieuwe vulpen er een paar maal met de voorhamer I vijftig van dergelijke motoren be- op sloeg. Bij nader onderzoek bleek - er metaal in de weg te zitten, waar der opzichters eens een kijk je kwam nemen en constateerde, dat hier een onontplofte bom van 250 kilo was „ondergedoken". Het pro jectiel stond schuin naar boven ge richt en moet dwars door de beton nen fundamenten zijn heengeslagen. Via de politie werd de mijnop- ruimingsdienst gewaarschuwd. De werkzaamheden ondervonden be grijpelijkerwijze enige stagnatie. AMERIKA EN NEDERLAND WISSELEN BOERENDOCHTERS UIT. Drie Amerikaanse boerendochters zijn op weg naar Nederland waar zij ongeveer vier maanden in Neder landse boerengezinnen onderge bracht zullen worden. Deze meisjes maken deel uit van een groep van 58 Amerikaanse jongeren die in het kader van het internationale uit wisselingsprogramma voor platte landsjongeren enige tijd in het bui tenland zullen doorbrengen om ken nis te maken met het boerenbedrijf in andere landen en zich op de hoog te te stellen van de daar heersende zeden en gewoonten. Uit Nederland zullen dit jaar vijf boerendochters naar Amerika ver trekken, t.w. Martje Goldhoorn uit Steendam post Meedhuizen, Mida Jacoba Bakhuis uit Heerde, Anneke van der Velde uit Rauwerd, Ita Posch uit Stompetoren en Gerda Margreeth Geerhgs uit Utrecht. Zij worden omstreeks 1 Juli in Amerika verwacht. 25.000 op 13159. De prijs van 25.000 gulden in de 513e Staatsloterij, derde klasse, -twee de lijst, is gevallen op nummer 13159. steld. Bij het gebruik van één cylin- j Cen vulpotlood ontvreemd." De re der B.S.A.-motoren zal een derde cherche heeft een onderzoek inge- deel van de exploitatiekosten wor-1 steld, maar de dader is tot nu toe den bespaard. spoorloos. 5)e kanten uoox fravcen in friankiyk MEM MOET VAM AAMPAKKEM WETEM Voor Nederlandse boeren en land arbeiders. die van aanpakken weten en tegen een hard leven niet opzien, bestaan in Frankrijk goede mogelijk heden om zich op te werken, hetzij tot opzichter, bedrijfsleider, deel- pachter of zetboer, hetzij indien men over het nodige kapitaal be schikt tot eigenaar van een be drijf. Dit is dc conclusie van een rap port, dat door een commissie in op dracht van de minister van Sociale Zaken is opgesteld. De omstandigheden van de Neder landers, die zich jaren geleden direct als zelfstandige landbouwers, tuin bouwers of veehouders hebben ge vestigd, of die zich in de loop der jaren een eigen bedrijf hebben ver worven, mogen niet ongunstig wor den genoemd. De bedrijven, die de commisie heeft bezocht, wekten in het algemeen de indruk van een ze kere welstand. Ook de toekomst werd door de rr/eeste boeren optimistisch beoor deeld. Hier tegenover stond de me ning van een vooraanstaande Franse landbouwer, die van een overpro ductie in de Franse landbouw sprak, en die een omschakeling naar de ver bouw van producten voor de indus trie, zoals vlas, voorzag. Ook de Bond van Nederlandse boeren in Frankrijk beoordeelde de toekomst minder optimistisch. Dit slaat niet op de veehouderij, waarvoor de toe komst met gerustheid werd tegemoet gezien. In het algemeen werd de commis sie de verzekering gegeven, dat het voor landarbeiders die hun vak ver staan, en die ook overigens uit het goede hout zijn gesneden, ongetwij feld mogelijk moet worden geacht, hun positie te verbeteren. Dit voor uitzicht is echter alleen weggelegd voor hen, die een taaie volharding aan de dag leggen en die zich bij harde levensomstandigheden weten aan te passen. Niet voorbijgezien mag worden, dat het dikwijls heel moeilijk is in Frankrijk aan een bedrijf tc komen Er zijn in Frankrijk vele boerenbe drijven. welke door financiële om standigheden van de Franse eigenaar of door het ontbreken van een op volger ten verkoop zouden worden aangeboden, ware het niet. dat de Franse boeren veelal aarzelen om hun bezit van de hand te doen, mede met het oog op mogelijke wijzigin gen op monetair gebied. De Nederlandse arbeiders waren in het algemeen met hun lot tevre den. Over de loon- en arbeidsvoor waarden werden in het algemeen geen gegronde klachten vernomen. De „staat van arbeider" moet door hem, die zich eenmaal als zelfstan dige wil vestigen, als een noodzake lijke, zij het' moeilijke overgangstoe stand gezien worden. Boerenzoons, die als landarbeider naar Frankrijk gaan, hebben, volgens de bepalingen van het in 1948 met Frankrijk gesloten verdrag, uiterlijk na een verblijf van vier iaar daar te lande, recht op medewerking van de Franse autoriteiten bij de verkrijging van een eigen bedrijf. honderd meter, werden de rails ver nield. De auto werd tegen een dub bele telegraafpaal gesmakt, welke bij de grond afknapte. De vernieling was groot, en de toestand van de inzit tenden deerniswekkend. Mevrouw Ridders en haar Oosten rijkse vriendin bleken reeds overle den toen medische hulp kwam. De overweg ligt in dc onmiddellijke na bijheid van de Nederlandse thermo- genische fabriek, zodat snel hulp kon worden geboden. De heer Ridders, zyn Oostenrijkse gast en zijn pleeg dochter werden zwaar gewond. Na dat eerste hulp was verleend zijn zij naar het Diaconessen-ziekenhuis te Almelo overgebracht. Het treinver keer werd ontwricht. Tot vroeg in de ochtend was men bezig met het her stel van de lijn. Tegen middernacht was de toe stand van de 72-jarige heer Hofmann en van de 46-jarige mej. E. C. Bors dorf zorgwekkend. De heer Ridders maakte het redelijk wel. Mgr. dr. B. Alfrink zal Zondagmid dag a.s. op de terreinen der Heilige Landstichting bij Nijmegen het door de kunstenaar Piet Gerrits vervaar digde monument der Bergrede plech tig inzegenen. Na afloop der zegening zal mgr. Alfrink een plechtig Lof celebreren in de Coenakelkerk der stichting. De A.N.W.B. zal Zaterdag op de ledenvergadering in Den Haag de verheugende mededeling doen, dat voor de eerste maal in de geschie denis het aantal leden de 250.000 heeft bereikt. Dat betekent, dat een op de tien Nederlandse gezinnen een lid van de A.N.W.B. telt. De Wegenwacht heeft thans honderd duizend leden. Geval van pokken in Limburg In de gemeente Geleen is cen ge val van pokken geconstateerd. Enkele dagen geleden, toen de diagnose nog niet vaststond, zijn alle maatregelen genomen om uitbreiding der ziekte te voorkomen. Het Ls niet duidelijk wanneer en waar de patiënt de infec tie heeft opgelopen. Het onderzoek naar de oorsprong der ziekte is in volle gang. De be volking der gemeente Gelcen en Sit- tard is aangeraden de adviezen, wel ke ter voorkoming van verdere uit breiding worden gegeven, nauwkeu rig op te volgen. Het laat zich aanzien, dat door het vroegtijdig nemen van maatre gelen verdere uitbreiding der vair**, kan worden tegengegaan. TRAGISCH. Vorige week werd in een pand aan de Zuiderstraat te Delft het bejaarde echtpaar Schippers—-Schrier be dwelmd door gas aangetroffen. Met behulp van een zuurstofapparaat kon den dc levensgeesten worden opge wekt, doch de beide echtelieden moesten in het gemeenteziekenhuis worden opgenomen. Dinsdag j.l. overleed echter dc vrouw. De toe stand van dc man was toen bevredi gend. Donderdagmorgen mocht hij het bed verlaten om een laatste blik te slaan op zijn vrouw, die vandaag wordt begraven. De man wüs nog maar kort op de ziekenzaal terug, toen ook hü overleed. GREPEN IN DE SUIKERPOT. Uit dc grote suikerpot van een sui- kerwerkenfabriek in Den Haag is ruim tien ton suiker verdwenen. Bij controle werd een chauffeur gegrepen, die een paar dozen suiker tc veel op zijn auto had. Een maga zijnmeester liet zich suikerwerken zonder betaling thuis bezorgen. De portier bleek voor enkele personeels leden wel erg toeschietelijk bij con trole te zijn. Hij kreeg ook snoep goed thuisbezorgd. Een suikerwerker van de fabriek copieerde het bedrijf op zijn zolder. Hij maakte op reke ning, maar niet ten profijtc van zijn baas suikerwerk thuis. NACHTELIJKE BEROVING. Een 53-jarige bewoner van de Vespuccistraat te Amsterdam is vlak bij huis door een onbekende neerge slagen en van zijn portefeuille, in houdende ongeveer 2500, beroofd. Ongeveer kwart voor één hoorden enige late burgers hulpgeroep. Zij snelden toe en vonden de man, die- bloedend in zijn gezicht was ge wond, op dc hoek Vespuccistraat Balboastraat, op straat liggen. Hij was enigermate versuft van de harde vuistslagen, die de rover hem had toegebracht. Dc dader was reeds in het nachtelijk duister verdwenen. De aangevallen man had vermoe delijk in enige café's iets gedron ken, meldt het „N. v. d. D." Hier was waarschijnlijk de betaling uit zijn welvoorziene portefeuille opge vallen, waarop de onbekende hem achterna was gegaan De recherche van het bureau Adin. de Ruyterweg heeft de zaak in onderzoek.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 5