De Perzen sturen een ultimatum SABOTAGEWET DREIGT MET DE DOODSTRAF Sebewin wit niet tuióteien naai bet Jntem, Maf Verhevigde vervolging in China Verwoede gevechten in Korea Clootltutea aan Siim Hypnose onder nul NIEUWS UIT DE OMGEVING DINSDAG 26 JUNI 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 |">E SITUATIE in de Perzische olievelden is er de laatste 24 uur niet be- haaglijker op geworden. In en voor de haven van Abadan dobbert nog steeds een vloot van 24 tankers, wachtend op de afloop van het ge schil over de olie-ontvangstbewijzen, en bovendien heeft nu rar. Eric Drake, directeur van de „Anglo-Iranian" een Perzisch ultimatum gekre gen, dat hij voor Donderdagochtend moet beslissen, of hij bij de genaaste maatschappij wil blijven. Weigert hij, dan is hij ontslagen en wordt een op volger benoemd. tannië tegen Perzië zal uitvaardigen". Dit heeft Mateen Dafteri, een van de drie tijdelijke directeuren van de nieuwe genationaliseerde oliemaat schappij in Perzië. gisteren gezegd. Perzië erkent de jurisdictie van het Hof niet in kwesties die de souverei- niteit van Perzië betreffen" aldus Dafteri. Op het Perzische ministerie van binnenlandse zaken werd dit standpunt bevestigd. Mateen Dafteri verklaarde verder, dat de Engelsen bluffen indien zij zeggen, dat hun troepen zullen toe zien op een snelle evacuatie van de olievelden van Abadan. ,,De 3000 Britten, die in dienst zijn van de Anglo-Iraanse oliemaatschappij kun nen voor ons blijven werken of naar huis gaan, net wat zij willen" aldus Dafteri. Hij voegde hieraan toe: „Mi litair. sociaal en politiek, in elk op zicht zijn wij hier meester van de situatie. We maken ons niet onge rust over het gepraat over troepen. Er zullen geen moeilijkheden komen". Op de vraag, of het werk op de olievelden en de raffinaderijen ineen zou storten, indien de Britten allen plotseling zouden weggaan, schudde Dafteri zijn hoofd. .Er zijn genoeg Perzen", verklaarde hij lachend. Hij zei er aan te twijfelen, of de Britten wel zouden vertrekken. ,,Hoe dan ook, we hopen binnen zo kort mogelijke termijn de beslissing van de Engel sen te vernemen". SOMBERE VOORUITZICHTEN. Basil Jackson, een der officials van de Anglo-Iranian", die ook de (mis- Moeilijke positie Drake verkeert in een zeer moei lijke positie. Want terwijl uit het ulti matum zou blijken, dat Perzië op zijn aanblijven prijs stelt, is hij tegelij kertijd officieel beschuldigd van.... sabotage. Hij zou n.l. de olieproductie hebben doen stokken door de kapi teins van de tankers geen toestem ming te geven, de nieuwe Perzische ontvangstbewijzen te ondertekenen. Deze beschuldiging kan krachtens de nieuwe anti-sabotagewet indien zij wordt aangenomen Drake voor een militaire rechtbank brengen, die als maximum de doodstraf kan opleggen. Ook de andere Britse technici voe len zich met deze wet weinig op 'hun gemak, en de Britse ambassadeur, Sir Francis Shepherd, heeft dan ook krachtig tegen de wet geprotesteerd en er nadrukkelijk op gewezen, dat zij een massa-ontslag dor Britten tot gevolg kan hebben. Dat de" gevolgen van het stokken der verschepingen intussen al merk baar worden, blijkt wel hieruit, dat de asfaltfabriek in Abadan vandaag gesloten is, omdat de opslagplaats ge heel is gevuld. „Perzië zal met betrekking tot de eigendommen van de Anglo-Iraanse oliemaatschappij geen gevolg geven aan enig bevel of verbod dat het Internationale Hof van Justitie in Den Haag op verzoek van Groot-Brit- Nederlandse pater gearresteerd Naar het KNP meldt is pater Harry Hermans-CM- door de com munistische regering in China gear resteerd. Paler Harry Hermans had in Tientsin de leiding van een grote middelbare school. Van de bezetting van Tientsin door de communisten in 1948 af hebben de communistische autoriteiten getracht deze school on der hun invloed te brengen. Onver zettelijk en handig hcci't Pater Her mans de school weten te behouden en zijn leerlingen georganiseerd tot stoottroepen van de Katholieke Ac tie. Met de laatste aanval op de Kerk in Tientsin, waarbij Mgr. Jean de Viene en zo goed als alle missio narissen werden verdreven is pater Hermans een van de slachtoffers ge worden. Hij heeft niet kunnen of willen vluchten en werd gearres teerd. Vermoedelijk zal hij voor een volksgerecht worden gedaagd en vol gens het nu geldende recept worden veroordeeld om China te verlaten. Pater Harry Hermans werd 11 November te Maasbree geboren. WEER DRIE BISSCHOPPEN IN CHINA GEARRESTEERD. De H. Congregatie van de Propa ganda Fide heeft bekend gemaakt, dat in de maand Mei weer drie bis schoppen in China door de commu nistische Regering zijn gearresteerd. Het zijn dc Apostolisch Prefect van Yihsien, provincie Hopeh, Mgr. Mar tina Tarcisius, Italiaan, die naar Pe king werd overgebracht, de bisschop van Kangting, provincie Szetsjwan, Mgr Peter Silvanus Valentin, Frans man, die in zijn eigen diocees wordt gevangen gehouden, en Mgr. Frede rick Melendro, Spanjaard, aartsbis schop van Angking. Mgr. Melcndro werd op 28 Mei 1.1. gearresteerd met de priesters G. Alonzo, F. Hcras, F. Diez en J. Sastre. De redenen van hun arresta tie werden niet bekend gemaakt. Intussen verneemt het C.I.P. uit welingelichte bron, dat in alle Chi- DUNCAN IN IOWA DOOR WERVELSTORM VERWOEST Het plaatsje Duncan in dc staat Iowa is door een wervelstorm to taal verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers gevallen. De schade wordt officieel geschat op ruim honderdduizend dollar. De wervelstorm ging gepaard met zware regenval. Alle verbindingen met het stadje zijn verbroken. Maandag heeft radio Vaticana be kend gemaakt, dat de vroegere voor zitter van dc Katholieke actie in Hongarije. Mgr. Mihailowit&j, in de gevangenis is gestorven. Hij werd als een der mede-beschuldigden in *et proces tegen kardinaal Minds- zeotr tot twintig jaar eenzame op sluiting veroordeeld. nese steden van enige betekenis grote processen op touw zijn gezet tegen de „reactionnairen en de contra-revolutionairen. Op open bare plaatsen worden deze processen gevoerd als waren het sportieve ge beurtenissen in arena's of theaters. Als rechters treden hierbij op dui zenden fanatici, die om hun wreed heden bekend staan De verhoren worden door de radio uitgezonden, zodat grote massa's ze kunnen vol gen. Te Sjanghai b.v. heeft een arbeider met vrouw en kinderen in een fa briek terecht moeten staan. De radio verslaggever beschreef daarbij in détails alle fasen van het proces en ralayeerde o.a. de discussie tussen de openbare aanklager en de andere arbeiders. „Moeten wij hem doden?" vroeg de aanklager. „Dood hem" was het antwoord. „Moet het terstond?" „Terstond." En inderdaad werd de arbeider met zijn vrouw en kind enkele ogen blikken daarna ter dood veroordeeld ten aanschouwe van het publiek en ten aanhore van alle radio-luiste raars stierven deze drie een wrede dood. DE WERVEN VAN BLOHM EN VOSS. Een aantal leden van het Wcst- Duitsc parlement heeft een voorstel ingediend, waarin de regering wordt verzocht vijf millioen Mark beschik baar te stellen voor het herstel van de bekende scheepswerf van Blohm en Voss te Hamburg. Blohm en Voss was de grootste Duitse werf en is als gevolg van de overeenkomst van Potsdam geheel lukte) onderhandelingen met de Per zische regering heeft gevoerd denkt er anders over. Hij sprak gisteren in Londen sombere woorden over de toekomst van het oliebedrijf, en hij verwachtte een spoedige sluiting als de Perzen en dan vooral pre mier Mossadeq in hun onbuigzame houding volharden. Naar zijn me ning zal het minstens een jaar du ren, eer Perzië voldoende oliedes kundigen uit andere landen zal heb ben gekregen om de raffinaderij te Abadan gaande te houden. Doch het voornaamste probleem voor de Per zen ,aldus Jackson, is niet de techni sche staf, maar de verkoop van de olie. „Dit is voor 95 procent een zaak van uitvoer, en ik kén geen in dustrie met een uitvoer van 95 pro cent, die genaast is". De laatste 100 a 200 Britse vrouwen en kinderen zullen nu binnen 24 uur Perzië verlaten in Nederlandse, Zwitserse, Engelse en Amerikaanse vliegtuigen, die voor dit doel ge bruikt worden. HET STAKINGSRECHT VAN ITALIAANSE AMBTENAREN. De vakbonden van alle richtingen, die Italië's 1.600.000 staatsemployé's I vertegenwoordigen, hebben de „drei ging van de regering om hun sta kingsrecht onwettig te verklaren" veroordeeld in een gezamenijlk com muniqué, dat Maandag werd uitge geven. De regering heeft in snel tempo een wetsontwerp opgesteld, dat haar in staat moet stellen maatregelen te treffen op grond van een clausule in de Grondwet, waarin gezegd wordt, dat staatsemployé's in de uitsluiten de dienst van het land staan. De kwestie zal spoedig in het parlement ter sprake komen. In het communiqué der vakbon den wordt gezegd, dat het besluit van het kabinet de toestand verer gert. Zij zouden „elke maatregel, die nadelig is voor het fundamentele recht om te staken een recht, dat door de Grondwet gegarandeerd wordt bestrijden". De vakbonden noemden het regc- ringscompromis, om de pensioenen te verhogen en een loonsverhoging van drie procent toe te staan be lachelijk. Van man tegen man In een gevecht van man tegen man hebben de communisten man schappen van de verbonden troepen Dinsdag genoodzaakt zich ten Noord westen van Jongtsjon iets terug te trekken. Langs het gehele centrale font wordt verwoed gevochten, uit gezonderd in het Oosten, waar wat meer rust intrad. Ten Oosten van Kocmhwa ver overden de verbondenen een hoog gelegen terrein. De tegenstander deed een tegenaanval en Dinsdagmorgen duurde dit gevecht reeds zes uur. De Noordelijken slaagden er in, de verbondenen tot een terugtocht ach ter een artilleriespervuur te dwin gen. Een kleine Chinese eenheid drong zelfs door in de linies der verbonden troepen, doch werd spoe dig tot staan gebracht. Ten Noorden en Noord-Westelijk van Tsjorwon sloegen verbonden patrouilles een kleine groep verwoed vechtende Chinezen voor het me rendeel uiteen. Lichte aanvallen worden gemeld van het gebied ten Noorden en Noord-Westen van Janggoe en ten Noorden van Indje. Wederopbouw van Zuid-Korea Troepen der V.N. zijn begonnen niet wederopbouwwerkzaamheden in het door de oorlog verwoeste Zuide lijke deel van Korea. In de zwaargc- havende hoofdstad Seoel is men be zig asphaltwegen te herstellen cn tramsporen aan te leggen. Vernielde waterleidingen en rioleringen zijn weer in orde gemaakt. Permanente stalen bruggen hebben tijdelijke stellingen vervangen cn belangrijke civiele gebouwen zijn in hun vroe gere staat hersteld. Een lichtpunt is, dat de oorlog Zuid-Korea tenminste betere wegen heeft bezorgd. Duizen den kilometers weg, die vroeger slechts twee of drie maanden van het jaar te gebruiken waren, kunnen Op een plattelandsbal te Stege (Denemarken) begon een meisje plotseling te lachen. En zij wist van geen ophouden. Ze keek van de ene gast naar de andere en iedereen dacht, dat hij uitgelachen werd. Maar omdat het meisje maar bleef lachen cn telkens weer een ander aankeek, begonnen ze geleidelijk aan mee te doen. Iedereen keek iedereen aan en allemaal dachten ze aan el kaar iets bijzonders te zien. En ge lachen dat er werd. De zakdoeken moesten eraan te pas komen en som migen vielen met tranen in de ogen amechtig op een stoel neev. Toen al le gasten moegelachen waren en zich een beetje verbaasd begonnen af te vragen, waarom ze nu eigenlk zo'n pret hadden gehad, lachte de jonge dame nog steeds. En toen zij een uur later haar gezicht nog steeds niet in een ernstiger plooi had, begon men de zaak vervelend te vinden. Ten- H slotte kwam iemand op de gedachte, ontmanteld. Het ligt in de bedoeling dat er met het meisje wel eens iets der voorstellers het crediet beschik baar te stellen voor de uitvoering van de eerste van vijf fasen van het herstel. Hierdoor zou de werf weer werk kunnen verschaffen aan dui zend man personeel. mis kon zijn. Een dokter werd ge waarschuwd en die constateerde, dat zij de lachstuipen had en dat het nogal ernstig was. Een beetje verle gen keken de balgasten elkaar aan. Toen ging het feest weer verder. thans bij dc slechtste weersomstan digheden dienst doen. De Zuid-Koreaanse regering heeft onder auspiciën van het Amerikaan se leger een organisatie in het leven geroepen ten behoeve van vluchte lingen, die tevens belast zal zijn met het herstel en de wederopbouw na afloop van de oorlog. Een functiona ris van de organisatie verklaarde, dat de organisatie er naar streefde, Ko rea zo spoedig mogelijk uit de chaos te helpen, wanneer een eind aan de vijandelijkheden zou zijn gekomen. HARDNEKKIGE BRAND TE WESTZAAN. De brandweer van Westzaan werd vanmorgen omstreeks negen uur ge alarmeerd voor een brand bij de N.V, verffabrieken Avis. Deze fabriek zal morgen haar 250-jarig bestaan vie ren. In een partij van enige tientallen tonnen zwavel was door broeiing brand ontstaan. Doordat de partij in een afgesloten ruimte was opgeslagen en ook doordat zich een enorme rook ontwikkelde kon de brandweer de vuurhaard moeilijk benaderen. Met zes stralen werd water gegeven. Via enige gaten in het dak heeft men met behulp van haken de partijen zwavel uit elkaar getrokken. Na circa ander half uur was het gevaar voor uitbrei ding bezworen Ongeveer 20 ton zwa vel en een hoeveelheid soda gingen verloren. Het gebouw zelf en de daarin aanwezige machinerieën heb ben geen schade opgelopen. Het be drijf "heeft geen stagnatie ondervon den. Ook de feestelijkheden gaan morgen normaal door. KATHOLIEKE DAGBLADPERS EN P.B.O. In de dezer dagen te Utrecht ge houden algemene vergadering van de Katholieke Nederlandse Dagblad pers is ernstige ontstemming tot uiting gekomen over een rede van de voorzitter van de Nederlandse Katholieke Grafische Bond (de werk nemersbond), de heer B. Leyn In deze rede heeft dc heer Leyn naar de mening van de Katholieke Neder landse Dagbladpers volkomen in strijd met de waarheid beschuldigin gen geuit aan het adres van de beide werkgeversorganisaties in het dag bladbedrijf en de beide journalisten- organisaties. De vergadering van de Katholieke Nederlandse Dagbladpers toonde zich in het bijzonder gegriefd over de onheuse wiize, waarop de heer Leyn zich heeft uitgelaten over de houding van de K.N.D.P., welke hij met de andere bovengenoemde organisaties vrees verweet voor de consequente doorvoering van de PBO in het dagbladbedrijf en in verband daarmede afzijdigheid. De vergadering stelde vast, dat het tegenovergestelde het geval is en besloot zich met. een protestschrij- ven te wenden tot het bestuur van de Nederlandse Katholieke Grafische Bond cn bovendien over te gaan tot publicatie in de pers, omdat men er prijs op stelde, dat de publieke opinie niet verkeerd zou blijven in gelicht over het oprechte streven van de K.N.D.P. naar de verwezen lijking van de P.B.O. Tijdens afwezigheid van de be woners is Maandagnamiddag een dubbel woonhuis aan het Kanaal te Assen uitgebrand, waardoor veertien mensen dakloos zijn geworden. BIM EN MUGLI BASLI BELEVEN EEN AVONTUUR IN GROENLAND MR. W. H. FOCKEMA ANDREAE VOORZITTER VAN DE RAAD VAN BEHEER VAN DE JAARBEURS. Mr. W. H. Fockema Andreae is be noemd tot voorzitter van de Raad van Beheer der Kon. Ver tot het hou den van Jaarbeurzen in Nederland en tot voorzitter van de Raad van Bestuur der Maatschappij tot Exploi tatie van Jaarbeursgebouwen N.V. WIJZIGING BESLUIT BIJZONDERE HUURPRIJZEN. Het besluit Bijzondere Huurprij zen, gebaseerd op artikel 4 van de Huurwet, legt de vaststelling van de huurprijs van een op of na 27 De cember 1940 gebouwd onroerend goed, waarvoor overheidssteun is toegekend, in handen van de Minis ter van Wederopbouw en Volkshuis vesting Tot dusver was daarbij in het besluit nadrukkelijk vastgelegd, Piet Dobbermansoverdrijftre Ja. „Baars boven baars" is zijn leuze, In één ding, denkt Piet, Overdrijf ik vast niet: TIP van BOOTZ in het riet.... 'n pracht keuze WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). KOEL WEER. Half tot zwaar bewolkt met op de meeste plaatsen enkele buien en een kans op onweer. Meest matige Westelijke wind. Koel weer. 27 Juni: zon op 4.21, onder 21.04; laan op 0.29 en onder 14.28 uur. M'l 1!U.1.1**4 Inz. Mevr. G. H. te A'dani onlv. 1 fl. TIP dat deze huurprijs niet hoger mocht zijn dan 30 boven de prijs, welke op 31 December 1950 gold voor een vergelijkbaar vroeger gebouwd goed. Deze bepaling is thans bij nadere overweging geschrapt. Zij geeft na melijk degenen, die met overheids steun een woning bouwen, geen zekerheid, dat de door dc minister vastgestelde huurprijs welke moet het overheidssubsidie een sluitende exploitatie moet mogelijk maken, na de verhuring gehandhaafd blijft. Het is immers mogelijk, dat de huurder, die zich tegen deze huur prijs verzet, door de rechter in het gelijk wordt gesteld. De voorgeschre ven vergelijking met soortgelijk vroeger gebouwd goed kan nu een maal tot verschillende uitkomsten leiden. Hierdoor zou de exploitant gemeente, woningbouwvereniging of particulier in moeilijkheden ko men. Afgescheiden hiervan is door de te verwachten rentestijging van bouw- kapitaal de vraag actueel geworden of de huurprijzen van nieuwe wo ningen in feite gehouden zullen kunnen worden beneden de tot dus ver geldende grens van 130 Door het lid van de Tweede Kamer, mr. Ten Hagen, zijn hieromtrent aan de regering vragen gesteld, In het ant woord op deze vragen zal de rege ring haar standpunt in deze uiteen zotten. De Sowjet-ambassadeud te Den Haag heeft aan het Ministerie van Buitenlandse Zaken te 's Graven- hage mededeling gedaan, dat bin nenkort uit de Sovjet-Unie een nieuwe groep van 65 uit krijgsge vangenschap ontslagen Nederlan ders verwacht mag worden. De na men der betrokkenen zijn nog niet bekend. Nadere gegevens hierom trent zullen zo spoedig mogelijk worden bekend gemaakt. 7. Een ademloze stilte heex-ste in de zaal toen Mugli Basli zich massief te genover Geoffrey Wicked plaatste. De speurder kruiste zijn armen over zijn borst en keek geweldig. Wicked viel echter niet om. Hij beantwoordde Mugli's blik met zijn vreselijke ogen. Mugli moest naar die vreemde ogen van Wicked blijven kijken. Wicked begon nu zonderlinge gebaren te maken, terwijl hij langzaam en drei gend op Mugli toekwam. De detecti ve zag Wicked s ogen groter en groter worden; eerst schenen het schoteltjes, daarna soepborden en tenslotte me ren. Basil zag niets meer dan die ogen Hij kreeg een zwevend gevoel in zijn achterhoofd en voelde zich slaperig. Een ogenblik wankelde de zware man heen en weer, als een wrakke toren in de storm, toen sloeg hij achterover. Twee zaalwachters vingen de detec tive op. HILLEGOM Voetbal De fusie tussen de voetbalverenigingen Hillinen en Hü- legom is door de KNVB bekrachtigd Hierdoor wordt aan de katholieke spelers van deze verenigingen ge makkelijk de gelegenheid geboden zich thans aan te sluiten bij de R.K. Voetbalver. „Concordia" DE ZILK Rijwiel gestolen De heer J. plaatste zijn rijwiel onder de over kapping van Café Bloemlust zonder het karretje op slot te zetten. Pas was hil Bloemlust binnen of er ging iemand met z'n fiets weg. Op een fiets van W. zette J. de dief achter na en ook de heer U. uit Noord wij- kerhout hielp met z'n auto zoeken. Op de hoek van de St. Jacobstraat werd de fiets gevonden, doch de dief is spoorloos verdwenen. Inbraken Bij verschillende be woners van de Zilkerduinweg is in gebroken. Er worden uitsluitend por- temonnaies met inhoud vermist. De inbrekers zijn nog niet gevonden. Vrachtschip gezonken Een vrachtschip van de firma G. is ge zonken. Door gebruik te maken van een roeiboot kon het gezin van de schipper zich redden. Men zal tracht ten het schip weer drijvende te krij gen. Aan de R.K. Kweekschool te Bergen (N.H.) slaagde als onderwij zeres mej. I. Remmers waal. LÏSSF Geboren: Johannes Maria Hendri- kus z. van H. M. de Lange en E. Marcus; Sebastianus Joannes Eve- rardus z. van J- P- Raaphorst en C. G. v. d. Voort; Cornelia Levina Jo- zina d. van W. de Jonge en J. dc Koeijer; Franciscus z. pan J. Th. v. d. Reep en A. C. Ruigrok; Hendrika Christina d. van S. Hoogeveen en G. Tij sen. Ondertrouwd: C. J. Kamp 27 jaar te Haarlemmermeer en Th. A. Dui venvoorde 22-jaar; A. Koppenaal 27 jaar te Voorburg en G. D. Geerdes 25 jaar; W. Th. C. Broekhof 29 jaar en E. M. van Rooijen 27 jaar; A. T. Turk 34 jaar te Voorhout en B. G. V. d Poll 34 jaar: A. G. Trompert 28 aar te Haarlemmermeer en J. J. Lieverse 25 jaar; J. de Vos 24 jaar on G. C. v. d. Voort 25 jaar; J. C. Grimbergen 27 jaar en M. M. v. d. Laan 24 jaar te Haarlemmermeer. Getrouwd: N. Th. v. d. Veldt te Hillegom en J. A. Wassenaar; N. v. d. Leede en L. J. Broekhuizen; J. M. Uittenbogaard te Oegstaeest en P- Tol; J J. v. d. Meer en E. O. Sorge: A. Th. v. d. Meer te 's-Gravenhage en G. W. M. Smakman. Overleden: C. A. Oppelaar 89 jaar wed. J. Los; C. Walraven 75 jaar, echtg. van N G. Ri.igersberg. VOORSCHOTEN St. Laurentiusharmonie Op het Zondag te Berkel gehouden concours heeft de harmoniever. St. Laurentius weer enige goede resultaten geboekt St. Laurentius kwam uit in de eerste afdeling Harmonie en behaalde daar een 2e prijs met 279 punten. Het ver plichte nummer heette Suite van Flessin^ en het vrije nummer 'L Ita- lienne a Alger van Rossini. Voor de marswedstrijd behaalde St. Lauren- tuis de eerste prijs met 102 punten. Tevens kwam zij door deze presta tie in het bezit van de Bavo-wissel- beker. Aan het concours werd door 11 korpsen deelgenonven. Vanzelf sprekend kwam het gezelschap in n beste stemming aan en kon ook wel een ererondje door het dorp er af. Het korps stond onder leiding van de dirigent de heer L. Th. Jansen. SVLV Woensdagavond om half acht a.s. is het een trainingsavond voor dc adspiranten. De training voor de junioren en senioren komt deze keer te vervallen. WASSENAAR Tentoonstelling bij de Zusters. Zaterdag en Zondag is in de gym nastiekzaal van de R.K. Parochiale Scholen in de Kerkstraat een ten toonstelling gehouden van school werk en van handwerken, hand arbeid en tekenwerk van de leerlin gen der lagere en der uloschool. Weth. K. Huibregtse had zich bereid verklaard het openingswoord te spreken Hij bracht hulde aan de leerkrachten van deze school voor de wijze, waarop met grote liefde en ijver gewerkt wordt in het belang van de jongens en meisjes, die de school bezoeken. De opening van de tentoonstelling op verzoek van zuster Melania knipte mevr. De Bruijn het traditio nele lint door werd opgeluisterd met frisse zang door de leerlingen van de eerste twee klassen der Ulo school, onder leiding van dc heer Q. H. J. Calis. Dc genodigden maakten daarna een rondgang lan^s het op smaak volle wijze uitgestalde schoolwerk en fraaie staaltjes van handwerk- en handenarbeid. ZOE TERMEER Voetbal In een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Moercapelle heeft DSO in een gewijzigde opstel ling gelijk gespeeld: 4—4. DWO II speelde haar 2e beslissings wedstrijd tegen ADO 9. Werd de eer ste verloren, deze werd met 21 ge wonnen. Het was geen mooie, doch wel een spannende wedstrijd. Er zal nu nog een beslissingswedstrijd moeten volgen. DW'O-convbinatie speelt Woens dagavond 7 uur op eigen terein een wedstrijd in de zomeravondcompeti tie tegen Zwart-Blauvv. Zaterdagavond speelt DSO l op haar terein voor de nederlaagserie tegen RKAVV uit L'dam. Geboren: Cornelia Magdalena d. v. J. van Loenen en K. van den Berg; Sara d v. O. Molendijk en D. Blij - leven. Getrouwd: H. A. van den Bulk 29 jaar en L. Th. Opdam 27 jaar: M. C. Bom 29 jaar cn J. P. Goedegebuure 23 jaai Overleden: P. Hage 49 jaar echtg. v. C. M. Geluk. DE KWAKEL Geboren: Maria Gijsberta, d. van F. M. G. Woelden en M. W. Romijn; Wilhelmus Antonius Maria, z. van B. H. de Wit en J. W. In de Haak; Johanna Maria, d. van J. Kouwen- hoven en E. Schelling. Ondertrouwd: H. Burkhardt en W. Oprei; M. W. van den Aneker en M. H. Westerbos. Getrouwd: F. Stokkel en A. M. van Dam.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2