Inwerkingtreding Werkloosheids wet moet worden uitgesteld Moord door vergiftiging niet bewezen geacht Bond van Kleine en Jonge Kwekers het Bloemenbollenvak m dag< Piloot was twee en jarig J3eurs Overzicht WOENSDAG 13 JUNI 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Dc minister van Sociale Zaken heeft in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Andriessen in verband met het tijdstip van in werkingtreding van dc werkloos heidswet medegedeeld, dat hij bij schrijven van 10 Januari 1951 aan het bestuur van het Alg. Wcrkloos- hcidsfonds heeft doen weten, dat hij het op prijs zou stellen, indien de werkloosheidswet tussen 1 Juli en 1 September 1951 zou kunnen worden ingevoerd. Hij heeft daaraan evenwel toege voegd, dat deze inwerkingtreding al leen mogelijk zou zijn, indien de be drijfsverenigingen met de voorbe reiding van de invoering der wet, met inbegrip van de vaststelling van de wachtgcldpremie, tijdig gereed zou den blijken te zijn en zich voorts geen nieuwe ernstige economische' moeilijkheden zouden voordoen, wel ke de inwerkingtreding niet wel mo gelijk zouden maken. Intussen doen ziah bij bedoelde voorbereiding in enkele bedrijfstak ken, in het bijzonder bij dc vaststel ling van de wachtgeldpremie, moei lijkheden voor, voor welke nog geen bevredigende oplossingen zijn gevon den. Voorts noopt de economische toestand van ons land tot nadere Landbouw in de Eerste Kamer De Eerste Kamer heeft voor de eerste maal vergaderd onder voorzit terschap van mr J A. Jonkmans, die zijn taak begon met een rede, waar in hij warme hulde bracht aan zijn voorganger. Bij de behandeling van de begro ting van landbouw enz. voerden het woord de heren Louwes (WD), Kolff (Chr.-Hist.), Rip (Anti-Rev.), Kuiper (KVP), Brandenburg (Comm.), Kievit (P. v. d. A.) en Wendelaar (WD). Er was weinig critiek, veel lof. De minister zeide in de beantwoor ding, dat hij zijn beleid wil laten steunen op de internationale samen werking. Over de Benelux was de minister tevreden. Het protocol van 1947 heeft ons vele voordelen bezorgd. Onze producten hebben op de Belgische markt voorkeur en ons uitvoerquo- tum naar België en Luxemburg is veel groter dan vóór de oorlog. De stopzetting van de uitvoer van sla was afgesproken zodra de prijs van sla beneden een bepaald minimum zou dalen. De reacties op het plan-Mansholt, dat streeft naar samenwerking op landbouwebied met andere Europe se landen zijn volgens de Minister welwillend maar zeer voorzichtig. Volledige integratie vergt een boven nationaal orgaan. Het gerucht, dat de Minister tegen een dergelijk ge zagsorgaan zou zijn is onjuist. De minister ontkende ten slotte, dat'er op het gebied van het gebruik van dienstauto's op zijn ministerie van mistoestanden sprake is. De be trokken ambtenaar, waarop de Al gemene Rekenkamer doelde, is over zijn foutieve handelwijze ernstig on- houden. De begroting werd zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Vandaag vergadert de Eerste Ka mer weer. Paspoort-regeling opgeschort Naar wij vernemen is uitvoering van gewijzigde regeling voor de uit gifte van paspoorten, welke tot vele klachten heeft geleid, door de rege ring thans opgeschort. 16 Telefoongidsen In 5 delen gebundeld Het ligt in de bedoeling met de geleidelijke invoering van districts telefoongidsen te beginnen, zodra het lopende overleg met de onderne mers, die deze gidsen zullen moeten verzorgen, is afgesloten. Voor zover thans kan worden be oordeeld, zullen tegen het einde van 1952 deze gidsen in elk telefoondis trict kunnen zijn ingevoerd. Aan de aangeslotenen in elk dezer telefoon districten zal de eigen telefoondis- trictsgids kosteloos worden uitge reikt. De telefoongebruikers, die willen beschikken over interlocale gege vens betreffende andere telefoondis tricten (cq plaatselijke telefoonnet ten), zullen zich inderdaad, naar mate hun behoeften, de gidsen van die districten (netten) tegen beta ling moeten aanschaffen. Indien daaraan behoefte zou blij ken te bestaan en zulks in de prac- mk uitvoerbaar zou blijken, zullen deze gidsen in b.v. 4 a 5 delen ge bundeld verkrijgbaar kunnen wor den gesteld. Naar wordt aangeno men, zal het dus niet nodig zijn 16 afzonderlijke boekwerken te hebben. De practijk heeft overigens aan getoond, dat de behoefte aan de tot dusver gebruikelijke volledige in terlocale gids naar verhouding ge ring is, zoals moge blijken uit de omstandigheid dat voor het totaal aangeslotenen (ca. 500.000) met een oplage van ongeveer 60.000 kan wor den volstaan. Aangezien deze beperkte uitgifte economisch niet verantwoord is, kan hiermede niet worden voortgegaan. der overleg, met name met dc Stich ting van de Arbeid, nodig. Het uit stel, dat hiervan het gevolg is, brengt mede, dat in verband met de nood zakelijke tijd van voorbereiding aan invoering dier wet verbonden, aan de bovengenoemde data niet kon worden vastgehouden. De minister is van oordeel, dat het inderdaad wenselijk is, dat de Werk loosheidswet, de Ziektewet en de Kin derbijslagwet door dezelfde bedrijfs verenigingen worden uitgevoerd. Investeringen door Overheid De ministers van financiën en bin nenlandse zaken zijn van oordeel dat het noodzakelijk is de kapitaal investeringen door dc Overheid te beperken. De lagere publiekrechte lijke lichamen hebben zich bereid verklaard met dc Regering samen te werken om dit doel te bereiken. De ministers van financiën en bin nenlandse zaken hebben nu een vesteringscommissie voor de lagere publiekrechtelijke lichamen inge steld. Deze commissie heeft tot taak: a. te adviseren over de toelaatbaar heid van de uitvoering van aan haar voorgelegde plannen var lagere publiekrechtelijke licha men voor investeringen in roeren de en onroerende goederen, waarmee in totaal een kapitaal uitgave van meer dan 100.000 gulden zal zijn gemoeid; en over de aanschaffing door deze licha men van goederen van buiten landse herkomst; b. van advies te dienen over alle aangelegenheden op het gebied van de overheidsinvesteringen en daarmee samenhangende vraag stukken. Tot voorzitter van de commissie is benoemd mr. H. A. M. van den Dries, secretaris-generaal van het ministerie van financiën. TE TILBURG NOG VIER POKKEN-GEVALLEN. x de barak voor besmettelijke ziekten te Tilburg bevinden zich nog slechts vier pokken-patiënten. Drie hunner zullen binnen enkele dagen naar huis kunnen terugkeren. De arts G. Sas en de zes ver pleegsters, die de patiënten tijdens de pokken-epidemie hebben ver zorgd, zullen 22 Juni deelnemen aan een reis naar de bedevaart plaats Lourdes. Zij werden hiertoe in staat gesteld door de actie van een plaatselijk dagblad. De lokvogel Misdadig tweetal Een huiselijke twist in de Witten- straat te Amsterdam heeft misdrij ven aan het licht gebracht.. De ru zie tussen man en vrouw liep zo boog, dat de vrouw naar het hoofd bureau van polite liep en daar be kende de hand te hebben gehad in een beroving in 1948. Zij had toen als „lokvogel" gediend en een man mee genomen naar de omgeving van haar woning. Haar echtvriend sloeg de man neer en het slachtoffer werd be roofd van 84 gulden. De man, die na deze bekentenis werd gearresteerd, gaf de feiten toe. Hij bekende bovendien brand te hebben gesticht in zijn eigen woning om een verzekeringssom van twee honderd gulden te incasseren. De politie gaat na, of dit tweetal misschien nog meer op zijn geweten heeft. AMBTSAANVAARDING MR. STRUYCKEN. Reeds binnen 24 uur na zijn aan komt op Curagao aanvaardde de nieuwe Gouverneur van de Neder landse Antillen, Z.E. mr. A. A. M. Struycken, in een plechtige zitting van de Staten zijn ambt Bij zijn aankomst bij het gebouw, waarin de Statenzaal zich bevindt, wordt Gou verneur Struycken begroet door de Commissie van Ontvangst uit de Sta ten. V.l.n.r.: de heren Tromp (Aru ba); Kwiei-s (Curagao); Voges Bo venwindse eilanden) en Gerharts (Bonaire), tezamen vormende de Commissie van Ontvangst en Uitge leide, Gouverneur Struycken en de Kapitein-Adjudant R. van der Beek. Even zichtbaar achter de Gouverneur is Mr. F. A, Jas, tot dusverre waar nemend Gouverneur. Het eeuwfeest van het Scapulier Sluiting te Haarlem Op Zondag 15 Juli zal over de ge hele wereld de plechtige sluiting worden gevierd van het Zevende Eeuwfeest van het H. Scapulier, dat op 16 Juli 1950 onder aanmoediging van Paus en bisschoppen overal met zoveel luister is ingezet. Officiéél zul len in ons land de sluitingsplechtig heden worden verricht door mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, die in de kathedrale basiliek van Sf. Bavo op 15 Juli om negen uur een Pontificale H. Mis zal opdragen, waarbij mgr. Huibex-s tevens de feest predikatie zal houden. De belangrijkste plechtigheden van "de sluiting van het Zevende Eeuwfeest worden echter in Enge land, het geboorteland van de H. Si mon Stock, gehouden. Vooral te Aylesford, waar hij volgens de over levering van Maria het H. Scapulier ontving, zullen rondom het Carmelie- tenklooster grootse plechtigheden worden gehouden, die door het gehele Engelse Episcopaat zullen worden bijgewoond. Daags tevoren, op 14 Juli, zal het stoffelijk overschot van de H. Simon Stock, dat eeuwenlang heeft gerust in een kerk te Bordeaux in Frankrijk, door de bisschop van Bordeaux naar Engeland worden overgebracht, waar het door Kardi naal Piazza in de Carmelietenkerk te Aylesford zal worden bijgezet. Pool pleegt moordaanslag Rechei-cheurs van politie vonden gistermiddag in het perceel Paul Krugerlaan 77 in Den Haag, onder een vloerkleed de 27-jarige mevr. de wed. M. M.B., van geboorte Pool se en gehuwd geweest met een Ne derlander. Zij had een aantal slag- en steek wonden en is naar het ziekenhuis Zuidwal overgebracht. Haar toestand is zodanig, dat zij tot op heden niet kon worden vex-hoord. De vermoedelijke dader van deze aanslag de 40-jarige Pool J. D., is te Schiedam gearresteerd. Hij was kort geleden ontslagen uit een ze nuwlij ders-inrichting. De vrouw is later overleden. Een dezer dagen kwam het bestuur van de bond van kleine en jonge kwekers in het bloembollenvak in vergadering bijeen. Het belangrijk ste punt van de agenda was wel de behandeling van de vraag of de Bond onder de huidige omstandig heden moest blijven voortbestaan en in welke voi-m. Er gingen n.l. stem men op om te trachten te komen tot een algemene Kwekersbond, zoals die in vroegere jaren in ons vak ook heeft bestaan. Unaniem was het bestuur van oor deel, dat de Bond, die zijn bestaans recht ten volle bewezen heeft, niet mag worden opgeheven, omdat de tijd daartoe niet rijp is. Zolang er zulke diepingrijpende maatregelen in ons vak bestaan, die alle van bo venaf opgelegd worden, blijft waak zaamheid geboden. Ook heeft de Bond bewezen, dat de ideeën, welke hij naar voren bracht, gezond waren en levensvatbaarheid bezitten. Zo b.v. het uit de markt nemen van plantgoed, zoals, dit het afgelopen najaar geschiedde tegen redelijke prijs, is een gedachte, die reeds en kele jaren geleden door de Bond naar voren werd gebracht. Ook is het bestuur van mening, dat alle ideeën van de Bond op de duur wer kelijkheid zullen worden, omdat zij gezond zijn en voor elk vakgenoot aanvaardbaar. Zij werden reeds op 19 Maart 1947 ter kennis van de Mi nister van Landbouw V.V. gebracht. Kort samengevat: a. Vrije teelt voor alle erkende vakgenoten c. Het stichten van een egalisa tiefonds, waaruit eventueel de opkoop van overtollig plaat materiaal bekostigd kan wor den; q. Het belhoud van binnen- en buitenlandse minimumprijzen. Inmiddels kwam de teelt van hya cinten vrij en het vak heeft deze vrijheid volkomen kunnen di-agen. Zonder bezwaar zou de teelt van narcissen vrij gegeven kunnen wor den en het is eigenlijk verwonder lijk, waarom het vak niet de macht en kracht schijnt te bezitten dit te bewerken. Het surplusfonds zou ge voeglijk kunnen verdwijnen er plaatsmaken voor een egalisatie fonds, dat het vak in eigen beheer zou kunnen nemen. Verschillende zaken het vak be treffende passeerden de revue er bestaande grieven in verband met de „maatregelen" werden besproken, Medegedeeld werd ter vergade ring, dat het bestuurslid W. Gerrit sen uit de Zilk per vliegtuig met zijn gezin onderweg was naar Australië. Hem werd een goede en voorspoedi ge reis van heler harte toegewenst. Ook aan de emigratie moet bij voort during de volle aandacht worden besteed. De jongeren in ons vak zul len zich niet blind moeten stai'en op de geringe plaatsingsmogelijkheden, die ons vak uiteindelijk nog biedt. Er is voor een bescheiden aantal hunner plaats, doch de geweldige bevolkingsaanwas, die ook de bol lenstreek heeft, kan door het vak niet worden opgevangen. Daarom zullen in 't bizonder de jongeren, die wat durf en ondernemingsgeest bezitten, er goed aan doen van de thans bestaande emigratie-mogelijk heden gebruik te maken. Canada, Australië en Nieuw Zeeland bieden een zeer ruim perspectief. Straalj ager neer gestort Bij luchtvaartdemonstraties boven Uithuizen is gistermiddag om half zes een straaljager van de vliegbasis Leeuwarden neergestort. De piloot, kapitein vlieger-waarnemer G. Dei- bel, kwam hierbij om het leven. Het toestel nam met drie andere straalj agex-s deel aan demonstraties, die tijdens de legerdag op de-ten toonstelling Uthil werden gegeven. Bij een oefening gleed een jager in de bocht af en stortte neer dicht bij een boerderij. Bij het neerkomen op de grond explodeerde het toestel vrijwel terstond. De brokstukken werden over de naburige weilanden verspreid. Volgens ooggetuigen maakte het vliegtuig van kapt. Deibei een afwij kende beweging, toen het bevel voor de stunt was gegeven. Het zat al telkens veel hoger in de lucht dan de andere toestellen en kwam een eind achter de andere toestellen aan. Hoe wel omtrent de oorzaak van het on geval niets met zekerheid valt te zeg gen, wordt op grond van deze waar nemingen verondersteld, dat de pi loot moeilijkheden met zijn motor had. Mogelijk was Deibei van plan naar Leeuwarden terug te keren. „Ik acht de aan deze vrouw ten - laste gelegde moord, subsidiair po ging tot moord niet bewezen. Zij dient hiervan mijns inziens te wor den vrijgesproken*'. Deze woorden sprak gistermiddag de officier van Justitie bij de Haagse rechtbank tij dens de behandeling van de zaak tegen dc 36-jarige vrouw W. G. H. de Z. uit Den Haag. De vrouw werd er van beticht haar echtgenoot M. A. van E. in Februari 1948 rattenkruit te hebben toege diend, ten gevolge waarvan hij op 5 Maart 1948 in de Ramaer-kliniek in Den Haag zou zijn overleden. Op 23 Febr. moest verdachte, al dus haar relaas voor de rechtbank, op last van haar man, rattenkruit gaan halen ter verdelging van de ratten in de winkel. Toen zij 's avonds het avondeten bereidde voor haar man, die altijd laat thuis kwam .strooide zij eexx theelepeltje vol rattenkruit in dit eten. Twee dagen later was "Van E. ernstiger ziek geworden. Op 4 Maart was hij symptomen van krankzinnigheid gaan vertonen. Hij werd toen over gebracht naar de Ramaer-kliniek, waar hij de volgende dag overleed. De sectie op het lijk van Van E. had de dokters geen aanleiding ge geven vergiftiging te veronderstel len. Een ernstige leveraandoening kan, aldus het medisch rapport de zelfde verschijnselen oproepen als een phosphor-vergiftiging. Dr. Hulst uit Leiden verrichtte in 1950 op last van de politie een twee de sectie op het lijk,, doch kwam eveneens tot de conclusie, dat duide lijke vergiftigingsverschijnselen niet te constateren waren. De KLM Skymaster „Edam" is gisteren op Honoloeloe aangekomen met aan boord de„Austin", die op wereldreis is. Het bijzondere van deze vlucht was, dat de „Edam" op Honoloeloe arriveerde vóórdat het toestel van het eiland Wake naar Honoloeloe was vertrokken. Dat kon omdat tij dens de vlucht van Wake naar Ho noloeloe dc internationale datumlijn werd gepasseerd. Zo kon ;het ook gebeuren, dat ge zagvoerder J. Bak, die 11 Juni jarig was, op Wake zijn verjaardag vierde en op Honoloeloe nogmaals, al was het toen dan een dag later, maar nog wel 11 Juni. Gezagvoerder Bak was dit jaar dus tweemaal jarig. R.K. BOND VAN ZIEKEN- VERPLEGENDEN. Op het kasteel Bouvigne bij Bre da wordt de jaarvergadering van de Ned. R.K. Bond van Ziekenverple- genden gehouden. Uit het jaarver slag bleek, dat het ledenaantal van de bond de 40.000 heeft overschre den. Zuster A. Pasmans werd ter verga dering herkozen als lid varx het hoofdbestuur. Zuster E. Kex-sten, wijkverpleegster te Maastricht, werd als nieuw lid van het hoofdbestuur gekozen. Er 'was een voorstel van de afdeling Amsterdam, Maria te kie zen als patrones van de bond en aan de tot nu toe gevoerde naam offi cieel toe te voegen Salus Infirmorum (Maria Heil der Kranken). In prin cipe ging de vergadering met dit voorstel accoord. Bij de statutenwij ziging zal de naam veranderd wor den. In de middaguren van Dinsdfg hield dr. A. van der Wex-ff een cau serie over de opleiding van de ver pleegster. Ruim zestig procent van de ver pleegsters treedt in het huwelijk. De vorming van lekenverpleegstex-s zal met het oog op hun latere maat schappelijke taak dus anders beho- ST. WILL1BRORD -P UT IN ZOUTELANDE GERESTAUREERD. De St. Willibrord-put te Zoute- lande (Z.) is thans gerestaureerd. Deze put dankt haar naam aan St. Willibrord, die volgens de' legende met zijn staf uit de grond helder zoet water deed opwellen, omdat de bevolking geen drinkwater had. Tot Walcheren drinkwaterleiding kreeg leverde deze put het water aan ve len uit de omgeving. Daarna werd zij verwaarloosd. Men hoopte voor de restauratie de steun van monu mentenzorg te verkrijgen, maar toen deze uitbleef, heeft de gemeente de restauratie zelf bekostigd. GEVAREN VAN DE WONINGBOUW Ontstellende cijfers uit Amsterdam. „De Katholieke woningbouwver enigingen behoren in de bouwplan nen van de regering gekend en ge consulteerd te worden. De instelling van de minister In 't Veld houdt een groot gevaar in voor de Katholie ken", aldus werd verklaard op de vergadering van de Bond van Katho lieke Woningbouwverenigingen te Haarlem gehouden. Afgevaardigden uit Amsterdam gaven ontstellende cijfers over de bouw van kleine woningen in de hoofdstad. Van de 55.000 woningen, welke momenteel in Amsterdam worden gebouwd, bevat slechts 23 pet. meer dan één slaapkamer. In Sloterdijk, waar een geheel nieuw stadsdeel ontstaat, bezit slechts 13 pet. van de woningen meer dan één slaapkamer. In verband met het acute gevaar, dat de huisvesting der Ka tholieke gezinnen loopt, besloot de Bond contact te zoeken met de Twee de Kamer-fractie en het Katholiek Instituut voor Volkshuisvesting. „BEATRIJS" IN DE OPEN LUCHT. In de maanden Juni (van dc 27c af) en Juli zullen in het Openlucht theater te Amstelveen bij goed weer regelmatig voorstellingen worden gegeven van het bekexide mysterie spel „Beatrijs" in de béwerking van dr. Felix Rutten. Deze uitvoeringen komen ten bate van het fonds Kerkenbouw in het bisdom Haarlem. Er zijn 120 medewerkenden, o.a. leraren van de Middelbare scholen te Amsterdam; de regie heeft Toon Noyons. De vereniging „Katholiek Amsterdam" verleent haar mede werking. Dc voorstellingen vangen aan des avonds half 9 en eindigen om elf uur. Zij zijn niet toegankelijk voor kinderen beneden de 14 jaar. MEINEDIGEN GESTRAFT. Wegens het afleggen van een meineed, waardoor een onschuldige verdacht werd van diefstal van eer. bakfietsondex'stel en daardoor zes maanden gevangenisstraf heeft on- dergaan, veroordeelde de. Arnhemse rechtbank het echtpaar Van D. uit Nijmegen tót zware straffen, man kreeg nl. een jaar en negen maanden; de vrouw eer. jaar en T maanden gevangenisstraf. De verdediger verzocht de recht bank zijn cliënte onmiddellijk in vrij heid te stellen, daar zij zich reeds geruime tijd in voorarrest bevindt. De rechtbank was na raadkamer bereid bet verzoek van de raadsman in te willigen, zodat zij op vrije voc ten kon jvorden gesteld. De rechtbank zal over 14 dagen utispraak doen. Leidde twist tot doodslag Aan de-officier van justitie te Mid delburg werden voorgeleid de 43- jarige landbouwer J. C. de M. uit St. Jansteen en diens 46-jarige echt genote M. de M.S. In het gezin van de M. zou vaak onenigheid hebben bestaan tussen de ouders en de 17- jax-ige zoon Johannes. Donderdag in de vroege ochtenduren overleed deze zoon. Het stoffelijk overschot vertoonde sporen van geweldple ging. Er werd een ondex-zoek inge steld cn sectic verricht, waax-na Zon dag de oudex*s door de rijkspolitic werden gearresteex-d. Maandag werd door het pax'ket uit Micldelbux'g in de ouderlijke woning van de over ledene een onderzoek ingesteld. Men acht het niet uitgesloten, dat onenig heid in het gezin de aanleiding is geweest tot een familiedx-ama. Han gende het onderzoek ontbreken na dere gegevens. Weinig verandering Gisteren maakte de beurs een on belangrijke indruk en incidentele koersverschillen buiten beschouwing gelaten, kwam er in het koersnivcau zo goed als geen verandering. De koersvorming in Amsterdam Rubber viel aanvankelijk enigszins tegjen. Dividendgeruchten (de beurs ver wacht 9 pet.) waren oorzaak, dat in de morgenuren dit fonds vrij vast was, waaribij op 119 ((117) werd ge handeld. De eerste officiële notering was echter 116 1/4, dus nog beneden Maandag. Hierna volgde eeix klein herstel tot 118. H.V.A. aanvankelijk eveneens wat luier, ondanks de be richten dat Indonesië zijn vroegere plaats als suikerexporteur weer wil gaan innemen en de recente oogst waarschijnlijk de eerste naoorlogse suiker-uitvoer mogelijk maakt. Ook hier volgde een licht herstel tot 127 1/2. Tabaksaandelen in doox'snee weinig veranderd. Het dividend van 9 pet. der Java- China Pakqtvaartlijnen, dat Maandag voor genoemd fonds een koersstij ging van vijf punten tengevolge had veroorzaakte gisteren een iets gun stiger tendenz op de. scheepvaait- markt. Vrijwel alle papieren maak ten een klein avance, waarbij Hol- land-Amerika lijn op 177 1/2 (174 1/2) de leiding had. De Industriemarkt behield haar lusteloos voorkomen. Olies bleven vrij stabiel op circa 300, waarbij de arbitrage zich afzijdig hield. De slot- notering was 299 1/2 (300). Unilever hielden zich iets beter en sloten een half punt hoger. Philips daarentegen gold 238 (240). Bij dc incourante soorten waren aandelen Allan 93 (95), ondanks de hervatting van de dividendbetaling. De beux-s houdt echter tekening met cexi mogelijke kapitaalsuitbreiding bij dit bedrijf. De emissie van van der Heem was ter beurze nog xiiet voldoende be kend. De aandelen noteerden op 138. Zowel de Nederlandse als de Indo nesische credietinstellingen kwamen op een lager niveau. Staatsfondsen zetten de koersdaling van Maandag niet voort, maar lagen eerder wat beter. Ook de 3 3/4 procent dollar- certificaten noteerden een kleinig heid. Certificaten van Amerikaanse Aandelen in ovèreenstemming met Wallstreet vrij vast, het agio bleef op 3 1/4 pet. onveranderd. Prolongatie 3 1/4 pet. MODERNE LORELEI. Het gc- nipentebestuur van St. Goarhausen in' Duitsland heeft een speciale at tractie bedacht om toeristen tc trek ken. Zij is gebaseerd op de bekende legende van de Lorelei, de schone verleidster die de schippers op de Rijn door haar gezang betoverde. De 29-jarige Gisela Koch is aangewexen om de rol van de moderne Lorelei te vervullen. Hier zit zij op de rots komt haar haren, die een meter lang zijn, terwijl zij uitziet over de Rijn vallei. Voor de-schippex's, die de Rijn bevaren is het maar te hopen, dat zij niet, zoals hun ongelukkige „voor gangers" onder de betovex-ing van de sirene raken. In het restaurant van het Londense vliegveld zaten twee mannen tegeno ver elkaar. Eien man uit New-York en een man uit Parijs. De Amerikaan droeg een spiksplinternieuwe Stet- son-hoed en de Fransman had een paar suéde schoenen aan, waarnaar iedereen met afgunst keek. Tien mi nuten lang zaten ze daar. En omdat ze gebiologeerd werden door eikaars nieuwe kledingstukken, begonnen ze een praatje over de laatste creaties van de Franse exi de Amerikaanse mode. „Mooie hoed hebt u", zei de Par ij- zenaar. „Aardige schoenen zijn dat", zei de New-Yoiker. En ze praatte weer ver der over de prijzen van schoenen en hoeden in hun beider landen. Toen rolde het vliegtuig voor. waarmede de Amerikaan naar New-York moest. En even later kwam de machine voor Parijs. Maar voor de beide mannen op hun plaats zaten, hadden ze een metamorphose ondex-gaan. De Frans man namelijk had een stetson op het hoofd en de Amerikaan droeg een paar suéde schoenen. De man uit Parijs had nogal bekijks. Want op zijn pantoffels stap te hij de cabine in.. „Wat kan mij het schelen", zei hij. „Ik ben toch vlak bij huis en je moet die hoed eens bekijken

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6