Zal er een Ambonnees dorp in Alphen a. d. Rijn komen? 3{,oxte Cfoty Gaat de Paardenbus verdwijnen? „Belgische Dag" te Bodegraven ■V OENSDAG 13 JUNI 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Zo getrouw-mogelijke afbeelding van Radja-ampan Liet ligt in de bedoeling van de he er G. v. d. Brink, de stichter van het Internationaal Vogelpark Avifauna te Alpben aan den Rijn op een terrein naast Avifauna een tweede bezienswaardigheid te laten opbou wen, nJ. een Ambonnees dorp. Het zal een zo getrouw mogelijke afspie geling moeten worden van Radja ampan, de Vier-Vorsten-Eilanden van Ambon, het mooiste Oosterse deel van dat gebied. De heer G. v. d. Brink, die hiertoe het initiatief heeft genomen, ver klaarde hiertoe te zijn gekomen naa r aanleiding van een verzoek, dat door een officiële instantie tot hem is gericht om een mogelijkheid te vinden, dat Ambonnese artisten een bron van inkomen konden vinden. ZELFS EEN NAMAAK-VULKAAN Dit verfcoek dateert van enkele weken geleden en nu reeds is het plan tot het opbouwen van Radja ampat zover gerijpt, dat, indien het benodigd kapitaal van ongeveer 300.000 gegarandeerd wordt, men dadelijk tot de uitvoering kan over gaan. Het gemeentebestuur van Al phen aan den Rijn zegde inmid dels alle medewerking toe. Het BINNENLAND. Tot officier in de Orde van Oranje Nassau is benoemd jonkheer A. H. M. Sasse van Ysselt, deken en pastoor te Oosterhout. Dc zaak tegen Westerling, die door John Thiessen Jr. voor de Haagse Rechtbank was gedagvaard wegens beledigende uitlatingen van Westerling is veertien dagen uitge steld. De 73-jarige heer H. Vreken is bij Nieuwstadt op het baanvak Sit- tardRoermond door een trein ge grepen en op slag gedood. Drie Duitse jongelui van vijf tien, zestien en achttien jaar tracht ten als verstekeling Nederland bin nen te komen. Te Rotterdam wer den zij echter ontdekt aan boord van het uit Bremen komende Ameri kaanse stoomschip Greely Victory. Zij worden per trein naar Duitsland terug gebracht. In twee buurtschappen van Winterswijk heeft zekere R. uit Doe- tinchem pompen uit de wei gestolen cn naar een handelaar in oude ma terialen gebracht. Bij zijn tweede be zoek aan die handelaar werd hij door de politie opgepakt. Een zweefmolen is ingestort op het UTHIL-terrein te Uithuizen. De heer S. liep een zware hersenschud ding op. De andere inzittenden wer den in een sloot geslingerd en kwa men er met een nat pak af. Bij het zwemmen in een vaart te Hollum (Fr.) is verdronken de 17- jarige jongeman C. Bakker. De bliksem is geslagen in de kerktoren te Jubbega (Fr.). De toren brandde af, dc kerk bleef gespaard. Ten gevolge van het droog ko ken van een pannetje water waarin een truitje werd gereinigd, zijn de kamers van een onderwijzeres aan de Perponcherstraat te Den Haag uitgebrand. In een stille vaart te Gorredijk heeft men een 65 cm. lange Ameri kaanse bijtschildpad gevangen, een van de meest gevaarlijke soort onder deze schilddragers De herkomst van het dier, dat over klauwen en vlijm scherpe kaken beschikt, is onbekend. BUITENLAND. West-Duitsland zal in het derde kwartaal van dit jaar waarschijnlijk een kolentekort van drie millioen ton hebben, zo deelde een woordvoerder van de Bondsregering heden mede. Hij zeide, dat deze verwachting ge baseerd is op de stijging van de in dustriële productie en de exporten, waartoe West-Duitsland contrac tueel verbonden is en waaraan het zich niet wil onttrekken, terwijl het voorts uiteraard noodzakelijk zal zijn, dat er voldoende kolen beschik baar zijn voor huisbrand en de spoor wegen. De vulkaan van Ilna de Fogo (Kaap Verdische eilanden), die twee eeuwen in rust is geweest, is in wer king getreden. Op de uitbarsting volgden aardbevingen. De bevolking vlucht naar de kustplaats Sao Fi- lipe om niet door de lavastroom ge grepen te worden. Er zijn tot nu toe geen persoonlijke ongelukken ge meld. Kolonel Carlos Castillo Armas en Manuel Pedroza, die beiden ter dood veroordeeld waren, beschuldigd van een poging tot opstand tegen de de regering van de vroegere Guate- malaanse president Arevalos. zijn met vier andere „wegens opruiing" ver oordeelden langs een tunnel uit de gevangenis ontsnapt. In Dieppe zijn twee huizen, welke door oorlogsbombardementen geleden hadden ingestort. Een man, twee kinderen en een baby van drie maanden zijn omgekomen. Ne gen personen werden door brand weerlieden, havenarbeiders, spoor wegweden en padvinders uit de puin hopen gered. In Marseille is een „roterende" staking bij de kranten begonnen. Re dactie en technisch personeel „lossen elkaar af". De stakers eisen hogere lonen. Reddingsploegen hebben het wrak gevonden van het ambulance toestel, dat Maandag ten Zuiden van Buenos Aires is neergestort. De acht inzittenden zijn om het leven gekomen. Het toestel was op weg met een patiënt naar Buenos Aires. Aan boord bevonden zich nog een passa gier, twee artsen, een verpleegster en een bemanning van drie. stelt de nodige gronden belange loos beschikbaar en verklaarde voor het optreden van deze ar tisten geen belastingen te zullen heffen. Het idee is thans bij de hoogste Regeringsinstanties in studie en het resultaat wordt met belangstelling tegemoet ge zien. De uitvoering vergt volgens de heer v. d. Brink minder hoofdbre kens, dan het verkrijgen van de gel den. De directie van Avifauna wil aan het geheel leiding geven, en het zou een royale geste van de Regering z(jn, indien zij het kapitaal be schikbaar zou stellen en wel op een dusdanige voorwaarden, dat deze Ambonnezen, welke ten koste van alles behoed moeten worden tegen afzakken tot het laagste niveau in de maatschappij, zonder schulden lasten voor zich en hun gezinnen een bron van inkomsten van blij vende aard kunnen verkrijgen. Is het kapitaal volkomen garant gesteld, z(j het door de regering, zij het door diverse particulieren of instanties, dan zal weldra met de op bouw van de kampong kunnen wor den aangevangen. Er zullen dan direct een paar hon derd Ambonnezen in de gelegenheid kunnen worden gesteld om hun eigen toekomst in het nieuwe vaderland op te bouwen. Zij zullen dan in de gelegenheid gesteld moeten worden, nu reeds hun kunstvoorwerpen te vervaardigen, welke dan t.z.t. aan de bezoekers te koop kunnen worden aangeboden. Dit Ambonnese dorp zal hoogst waarschijnlijk het volgend jaar Mei geopend kunnen worden tegen een geringe vergoeding van ongeveer 0.50 per persoon. De opbrengst hiervan, alsmede van de voorwerpen die men verkoopt, komt dan geheel ten goede aan de gehele Ambonnese bevolking in Nederland. Het aantal bewoners van dit dorp zal een kleine 500 kunnen bedragen, vrouwen, mannen en kinderen. Zij zullen hier moeten leven geheel volgens de eigen zeden en gewoon ten. Zij zullen hun kunnen cn we ten, muziek, dans, krijgsverrichtin gen e,d. als bezienswaardigheid aan het Nederlandse volk aanbieden. In Radja ampat zal een meer worden aangelegd van 200 x 100 meter, waarop Oosterse prauwen en sche pen zullen varen. Van de hierdoor verkregen gron den wordt een namaak-vuurspuwen- de berg opgeworpen, terwijl er voorts een heuvelrug wordt gescha pen in de natuurlijke vorm, mede ter beschutting tegen de Westerse winden. Tegen de helling worden paal-woningen gebouwd, zoals dat daar de gewoonte is, en zoals de men sen in hun eigen cultuurstaat zijn en wonen. Er zullen een 8001000 tal palmbomen en andere tropische bo men en planten aan het geheel het eigen Oosterse cachet geven. Temid den van deze omgeving zullen de kunstuitingen van dit volk in zyn verscheidenheid te bewonderen zijn. Loffelijk ingrijpen. De heer v. d. Brink, die van me ning is, dat deze mensen nimmer naar hun eigen land zullen terugke ren wil leiding geven aan het verschaffen van een toekomst voor hen. Van hun verdiensten zullen ze dan zelf in de toekomst de weg we ten te banen. Voor alles moeten ze zelfstandige mensen worden in deze omgeving, waartoe zij, met steun van hier en daar, geestelijk niet in staat zijn. Het doelloos leven van de ene dag in de andere is teveel geestdo dend, dat zij in zich de kracht zullen opbrengen om de nodige zelfstandig heid aan de dag te leggen. Die ruggesteun is het Nederlandse volk aan zich verplicht te geven en een taak is hier weggelegd, aldus de heer v, d. Brink, in de eerste plaats voor de regeringsinstanties En snel handelen is van zeer groot belang. Het Ministerie van Uniezaken, dat momenteel deze plannen in onder zoek heeft kan ten deze een belang rijke stimulans zijn. Hoe eerder deze mensen als zelf standige bevolking in het Nederlands bedrijfsleven worden opgenomen, des te beter werk heeft Nederland verricht. Van de 18 deelnemers slaagden er 14, de dames Rie Broers, Rie de Jong To de Jong, Annie van Niekerk, Ans v. Bennekom, Ria Jongerbloed, Ali Koot, Toos van der Voort, Rie van der Voort Mevr. R. Vet-Nobel. Heren: Wim van Rijn, D. Willi- boodse, K. Zindwijk, Theo Vet. Burgemeester de Hollander feli citeerde de E.H.B.O. met het behaal de succes. De examinator dr. Bij- laard uit Boskoop werd een kistje sigaren aangeboden. KOUDEKERK Teruggekeerde militairen. Gis teravond vond ten raadhuize een be groetingsbijeenkomst plaats voor de laatste uit Indonesië teruggekeerde militairen. Op deze avond was het voltallige college van B. en W. aan wezig. Het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" had voor het gemeentehuis het volkslied gespeeld en marsmu ziek ten gehore gebracht. Burgemees ter J. Verheul heette allen welkom en was dankbaar voor de behouden terugkeer. Ook in de raadzaal voerde de bur gemeester het woord, waarbij hij o.a. het overlijden van de militair H. v. Leeuwen memoreerde. Vervolgens werden oorkonden uit gereikt aan: L. de Wit, C. de Jong, W. Schellingerhout, J. W. C. Ke.tel en G. J. de Ligny. De heer D. de Vogel sprak namens de thuisfronten. LEIMUIDEN Geest en Vriesekoopsc polder. Ingelanden van de Grote Heilige Geestpolder kwamen in vergadering bijeen. De rekening dienst 1950 werd vastgesteld. Inkomsten 8161.53. Uit gaven 8228.97. Nadelig slot f 67.44. De begroting 1951 werd vastgesteld sluitende in inkomsten en uitf*'-"-' met /21875.09. De lasten over 1951 werden weder bepaald op f 15.per H.A. Tot leden van de commissie belast met het onderzoek der reke ning 1951 werden benoemd de heren W. Timmers, J. Keyzer en F. Hul- sebos en tot plaatsvervangers de Geboren: Berend, z. van G. Huis man en A. Huisman; Elisabeth M., d. van G. C. Vis en Th. A. van Halderen; Johannes G., z. van S. IJpma en J. Boer; Hilda, d. van J. Horsman en C. Rietdijk; Arie, z. van C. van Veen en A. den Hartig. Ondertrouwd: C Schoenmaker 24 jaar en T. van Dijk 23 jaar; Chr. Adr. Compeer 35 jaar en C. Nelis 38 jaar. TER AAR Tocht voor Ouden van dagen. Door het comité, dat de jaarlijkse tocht voor ouden van dagen organi seert zijn ook nu weer voorbereidin gen cn plannen gemaakt om uit te gaan. De reis zal dit jaar gemaakt worden met een grote plezierboot. Het doel van de reis is Rotterdam met bezichtiging van de havens en zo mogelijk een bezoek aan de Maas tunnel Om deze reis en een goede verzorging mogelijk te maken is een beroep gedaan op de gemeentenaren. Nog van andere zijde wordt mede gewerkt om de financiën voor dit doel te versterken. De R.K. Voetbal vereniging „Altior" zal een wedstrijd spelen op het Altiorveld tegen een Districts Politie-elftal op Zaterdag 16 Juni 's avonds om 7 uur. T.A.V.V. zal eveneens voor dit doel spelen op Zaterdag 23 Juni. WOUBRUGGE Gemeenteraad. De raad van Woubrugge komt op Maandag 18 Juni des avonds om 19.30 uur in ver gadering bijeen voor behandeling van o.a. Derde 5% salarisverhoging voor het gemeentepersoneel; toeken ning van vacantietoeslag aan het ge meentepersoneel; div. Subsidie-aan vragen; aanvragen van Ph. H. Eskes en G. van Lienden om een tegemoet koming ingevolge artikel 13 van de L. O. wet 1920; aanstelling in vaste dienst van A. Kroon; waterleiding aansluiting Ofwegen en Veender- polder; verbetering Vrouwgeestweg; verbetering bocht nabij N.H. Kerk te Hoogmade. VOORSCHOTEN Na de toespraak van burgemeester mr. J. J. Croles ter gelegenheid van de officiële ontvangst van de Bel gische ambassadeur te Bodegraven, welke te ongeveer 12.30 uur gister middag in het raadhuis plaats vond, werd nog het woord gevoerd door de heer J Jongeneel, voorz. van de vereniging van Kaashandelaren. Met veel waardering getuigde spr. over het bezoek van de ambassadeur aan deze voorjaarskaasmarkt. Immers de Bodegraafse handelaren zijn trots op hun markt. Op deze markt wordt alleen aangevoerd de hooggeroemde volvette boerenkaas Spr sprak de wens uit, dat de fabrieksbaas, hoe goed ze ook moge zijn, toch nimmer de boerenkaas zal kunnen verdrin gen. Nederland neemt een belangrijke plaats in als kaasexporterend land. België is momenteel de belangrijk ste afnemer. Ruim 83 van de in België ingevoerde kaas komt uit Nederland. Hoofdzakelijk is dit een gunstig gevolg van de Benelux-over- eenkomst. Maar ook spreekt hieruit, dat de kwaliteit van de Nederlandse kaas door de zuidelijke naburen op prijs wordt gesteld. Spr sprak de wens uit dat in de toekomst deze banden nauwer zouden worden aan gehaald en dat een intensiever sa menwerking vruchtbare resultaten mag dragen. Nadat er verversingen waren rond gedeeld stelde mr. J. J Croles een heildronk voor op het welslagen van de Benelux. Ter ere van de buitenlandse gas ten prijkte in de raadszaal een aar dig geslaagd bloemwerk, uitgevoerd door de firma Lemkes en Zoon te Alphen aan den Rijn, voorstellende de Belgische vlag op een wit veid. Na enige tijd begaf het gezelschap zich naar Hotel „Van Haaften" voor het gebruiken van de lunch, wat het einde betekende van het officiële gedeelte van deze goed georganiseer de en vlot verlopen voorjaarskaas markt onder de internationale titel „Belgische dag". Toekenning prijzen. De prijzen, verbonden aan deze j voorjaarskaasmarkt, werden als volgt behaald: Groep A, kazen van 20 kg. en zwaarder: 1. G. J. v. d. Arend, Nieuwkoop, 28 kazen 591 kg. a f 2,48; 2. J. Moons, Bodegraven, 16 kazen 431 kg. a f 2,46; 3 W. Hoo- gendoorn, Zwammerdam, 24 kazen 528 kg. a 2,42. Groep B, kazen van 1520 kg.: 1. L. Rijkaart, Zwammerdam, 51 ka zen 950 kg. a 2,38; 2. G. A. Ver geer, Nieuwkoop, 50 kazen 905 kg. a 2,37; 9. A. J. v. d. Hulst, Alphen a d. Rijn, 53 kazen 910 kg a 2,70. Groep C, kazen van 1015 kg.: 1. Jac. de Groot, Lange Ruige Weide, 38 kazen 491 kg a 2,38. 2. C. A. v. Donk, Rietveld, 60 kazen 744 kg. a 2,31; 3 J. D. Reijneveld, Koude kerk aan den Rijn, 62 kazen 835 kg. a 2,30. Groep E, kazen van 5Vi kg. tot 8 kg.: 1. A W. Veelenturf, Bodegra ven, 39 kazen 301 kg. a f 2,22. Groep D, kazen van 810 kg.: 1. M. de Bruin, Bodegraven, 63 kazen 606 kg. a 2,25. Groep F, kazen 3Yi5 kg. en lichter: 1. W L. Agterof, Bodegra ven, 225 kazen 988 kg. a 2,32. Voor de afgelegde grootste afstand naar de Bodegraafse markt: le pr. J. Ruitenberg, Maarsbergen; 2e pr W. de Wit, Lisse; 3e pr. W. aLnge- W. de Wit, Lisse; 3e pr. W. Lange- ALKEMADE „Stad en landschap". Het insti tuut „Stad en Landschap van Zuid Holland" zal op 30 Juni zijn jaarvergadering houden in Pavil joen De Brasem. Na afloop van de vergadering wordt een bezoek ge bracht aan de 36 Oostenrijkse wo ningen te Roelofarendsveen, waarna een boottocht over de Brasem- en Kagerplassen volgt. HAZERSWOUDE (H. R.) De Belgische ambassadeur ontving te Bodegraven kazen ten geschenke. E.H.B.O. De E.H.B.O. welke deze winter gehouden werd en onder leiding staat van Dr. Blau- wendraad en mej. M. Plomp, is thans geëindigd. Een dezer dagen hebben de deelnemers examen moeten doen. r>jj de opneiiing van ae openbare lagere school aan de Rijndijk in het jaar 1937 heeft de gemeente de ver plichting op zich genomen, om de daarvoor in aanmerking komende kinderen naar de openbare lagere school in het dorp te vervoeren. Van af 1 Jan. 1938 tot 10 Mei 1940 heeft dit vervoer plaats gehad door mid del van een autobus. Tengevolge van de oorlogsomstandigheden moest naar een ander vervoer worden uit gezien, hetgeen gevonden werd in paardentractie. Deze paardenbus is momenteel nog steeds in gebruik. De heer Blok, veehouder, draagt zorg voor het vervoer, stelt zijn paard be schikbaar en stalt het vervoermiddel op zijn erf. Thans worden ruim 40 kinderen per paardenbus vervoerd. De kinderen moeten echter in ver band met het langzame vervoer erg vroeg van huis en komen ook later terug. Zodoende zijn de kinderen te lang onderweg en zo gebeurt er in de wagen, waar geen toezicht is, nog wel eens kattekwaad, waarvan de bus thans duidelijk de sporen draagt. De bus ziet er haveloos uit en be hoeft een grondige revisie. Nu de gemeente toch voor de noodzakelijk heid staat van grotere uitgaven voor de paardenbus, acht het gemeentebe stuur de tijd aangebroken om naar een andere vervoermogelijkheid uit te zien. Dit zal dan weer een bus worden. Verder is het de bedoeling van B. en W. om met deze bus dan tevens het vervoer van de kinderen van de B.L.O. school te Leiden te doen geschieden, zodat hiermede de vervoerskostenvergoedingen kunnen worden uitgespaard. Derhalve stel len B. en W. voor het vervoer van leerlingen een autobus aan te schaf fen en deze bus in eigen beheer te exploiteren. Na aanschaffing van de bus zal de oude paardenbus worden verkocht tegen het hoogste bod. Gemeenteraad. Vrijdagsavond 15 Juni a.s. om 8 uur komt de raad van Voorschoten in openbare verga dering bijeen. De agenda van deze vergadering bevat de volgende pun ten: Vaststelling van een nieuwe Badtarieven-verordeningverhoging van de electriciteitstarieven; idem een van de gastarieven; het beschik baar stellen Man een crediet van 99.000.voor de bouw van een gashouder voor de berging van onder hoge druk; opheffing van de paardenbus en tot het beschikbaar stellen van een maximum crediet van 6.620.voor de aankoop van een autobus voor het vervoeren de schoolkinderen van en naar de Rijndijk en Leiden; het beschikbaar stellen van een crediet van f 20.000. voor onderhoud en aanvulling van het brandweermateriaal; beschikbaar- stellen van een crediet ad ƒ5.200. voor de aanleg van riolering en voet pad langs de Leidseweg; beschik baarstelling van een vergoeding ad ƒ810.aan de heer J. Gips in ver band met de kiosk halte Zilverfa- briek. Wit-Gele Kruis. Op de vergade ring van het Wit-Gele Kruis is be noemd tot secretaris dezer vereni ging de heer F. R. M. Meltzer en tot penningmeester de heer drs. J. R. Eysink Smeets. Marinekapel concerteerde. Gis teravond gaf de Marinierskapel o.l.v. de directeur, de heer Gijsbert Nieuw- land, een concert in het burgemeester Berkhoutpark. Dit concert werd door de Kon. Marine' aangeboden aan de burgerij van Voorschoten. - De heer M. G. Emeis is met in gang van 1 Juli 1951 benoemd tot secretaris-penningmeester van de Bosch-Gasthuispolder te Leiden en eveneens tot secretaris-penningmees ter van de Steven Hofjespolder te Voorschoten. SASSENHEIM JAARLIJKSE KERKVEILING. De jaarlijkse veiling voor kerk, armen, Sint Bernardus en het nieu we priestergraf, die gisterenavond in het K.S.A.-gebouw werd gehou den, is zeer geslaagd. De belangstel ling was groot en op alle voorwer pen werd druk geboden. In totaal werden er 350 nummers geveild; hieronder waren de meest uiteenlo pende zaken, zoals bloembollen, worsten, schemerlampen, enz. Een pond gerookte paling ging b.v weg voor achttien gulden, twee rookwor sten bracht achtttien gulden op en een fles Ouwe Klare niet minder dan zes en twintig gulden! Voor een schemerlamp werd grif twee en twintig gulden gegeven en een bu reaulamp bracht er zes en dertig op. Ook de partijen bollen gingen voor hoge prijzen weg. Een hoeveelheid van duizend stuks kostte tachtig gulden en een partijtje Golden Har vest bracht vijf en tachtig gulden in het laadje. Vijf kg. nieuwe aardappe len ging voor 78.van de hand. De heer Wesseling heette namens het veilingcomité alle aanwezigen welkom. Spreker was de tolk van het gehele comité toen hij zeide dat hij niettegenstaande de financieel slechte tijden het volste vertrouwen in deze veiling had. De offervaardig heid onder de katholieken is nog zeer groot en daarom was hij er van overtuigd, dat de opbrengst wederom groot zal zijn. De heer Wesseling wees dan op het goede doel: steun aan de armen, die er, al menen velen van niet, toch nog zijn: steun aan Sint Bernardus waar onze oudjes een welverdiende oude dag genieten; verfraaiing van de kerk, die toch het middelpunt van ons aller leven is WEERSVERWACHTING lildig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). IETS WARMER. Over het algemeen veel be wolking en morgen overdag kans op enkele regen- of on weersbuien. Matige tot vrij krachtige wind tussen Zuid en Zuid-West. Iets hogere tempe raturen. 14 Juni; zon op 4.20, onder 21.00; maan op 14.46 en onder 1.12 uur. en de totstandbrenging van het priestergraf. Tot slot dankte spreker allen die aan deze veiling hadden medegewerkt. Gedurende deze veiling werd er een gratis verloting gehouden en voor de hongerigen en dorstigen werd koffie en brood geserveerd. De opbrengst van de veiling is 12.631; (vorig jaar 10.990) Onder vrolijke gramofoonmuziek van de firma IJsselmuiden, gingen de aanwezigen bepakt met „koop jes" om half twee huiswaarts. WARMOND Geboren: Willem, z. van W. de Vos en Z. Boom; Maria C., d. van P. C. van Leeuwen en W. van Kempen; Elisabeth J. M., d. van C. v. d. Willi gen en A. Walhink; Theodorus J. M.. z. van Th. Duijnhoven en W. v. d. Voort; Jacobus F. M., z. van J. Ver- sluijs en E. v. d. Voorn; Wilhelmina Fr., d. van W- A. van Es en J. de Pater. Getrouwd: C. J. Schijf 22 jaar en J. Schrier 23 jaar; H. J. Knopjes 21 jaar en A. A. van Nobelen 18 jaar; B. W. J. Mulder 21 jaar en J. H. de Roo 20 jaar. Overleden: J. J. van Seggelen 75 jaar echtgenoot van M. van Diest; J. Th. Cleuters 92 jaar echtgenote van H. J. Paanakker: T. Hou weling 73 j. weduwnaar van J. M. Nederlof. ZOETERMEER De heer L. A. J. M. van Aalst, ambtenaar ter gemeentesecretarie, slaagde te 's Gravenhage voor het diploma Gemeenteadministratie. Wilt U iets weten Vraag: Route Lisse naar Heer, hoe veel km.? Antwoord: Lisse, Leiden, Zoeter- woude, Zoetermeer, R'dam, Dor drecht, Moerdijk, Terheijden, Breda. Tilburg, Oirschot, Best, Eindhoven, Weert, Keipen, Wessem, Susteren. Sittard, Maastricht, Heer, afstand ruim 260 km. Vraag: Route LeidenVenlo per auto; hoeveel km.? Antwoord; Leiden, Alphen, Bode graven, langs Utrecht, Everdingen, Deil, Zalt Bommel, Den Bosch, Heeswfjk, Veghel, Gemert, Deurne, Venray, Horst, Venlo, afst. 185 km. Vraag: Ro.ute Hazerswoude naar Haarlem, van Haarlem naar Medem- blik, van Medemblik naar Harlin- gen; hoeveel km.? Antwoord: Hazerswoude, Leiden, Sasenheim, Lisse, Haarlem, afstand 36 km.; Haarlem, Velsen, Bever wijk, Castricum, Alkmaar, Heer Hu- gowaard, Spanbroek, Abbekerk, Me demblik, afstand 62 km.; Medem blik door Wieringermeer naar Den Oever, Afsluitdijk, Kornwerd, Har- lingen, afstand 60 km. Vraag: Route AnkeveenNijkerk en terug langs andere route, hoe veel km.? Antwoord: Ankeveen, Laren, Eem- nes, Eembrugge, Holk, Nijkerk; af stand 42 km. Terug Nijkerk, Hoog landerveen, Langenoord, Zeldert, Baarn, Hilversum, 's Gravenland, Ankeveen; afstand 50 km Vraag: Route SassenheimErle- com; hoeveel km.? Antwoord: Sassenheim, Leeghwa ter, Leimuiden, Alphen, Woerden, Utrecht, Zeist, Doorn, Amerongen, Rhenen, Opheusden, Zetten, An- delst, Nijmegen, Erlecom; afstand 145 km. Vraag; Route LeidenLunteren en LeidenEpe; hoeveel km.? Antwoord: Leiden, Alphen, Woer den, Utrecht, Zeist, Woudenberg Scherpenzeel, Renswoude, Lunteren; afstand 85 km. Lunteren, Roekei, Otterlo, Apeldoorn, Vaassen, Ernst, Epe, afstand 50 km. Vraag: Betreffende bezoek Dom toren te Utrecht. Antwoord: Dagelijks te bezichti gen van 917 uur, toegangsprijs 30 cent p. p. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 13 Juni.. Kaas. Aangevoerd 357 partijen, le srt. ƒ2.22—2.28; 2e srt. ƒ2.16—2.20; zwa re tot 2.37. Handel flauw. TER AAR, 12 Juni. Groente. Peulen 5.307.80, doppers 6.20 alles per 10 kg., kassnijbonen f 1.25 1.40 idem stek 8090 cent, stamprin- cessen 1.50, andijvie 9 cent alles per kg., sla 22.90 per 100 stuks. VMtBOND VOOR VEILIG VERKEER Beweegbare brag

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2