Het Lekke A Dak R'dams Philharmonisch orkest K. O. èióse hutspot?1# i BIOSCOPEN fZeiefioantjea ZATERDAG 9 JUNI 1951 uk LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Dirigent Ftöpee in 't zilver Ovaties van de gans gevulde Ge hoorzaal! Zo werd de zilveren diri gent bejubeld bij zijn binnentreden, evenals na de vertolking van de diverse werken. Dcor een vergissing (lach niet, de dirigent had zijn rok vergeten, en deze moest gehaald worden) begon het concert ruim een half uur te laat, met als gevolg een zekere, hoewel kleine agitatie bij de heren van 't orkest, en waarschijn lijk ook wel onder ons luisteraars. Eerst dan werd ons gegeven de onuitputtelijke fantasie van de den ker Mahler te bewonderen in zijn 4e Symphonie; beknopter van vorm dan zijn vorige en latere en zonniger van aard. Expressief en sober van middelen. De verwantschap van de thema's in de verschillende delen is ook hier sterk te bemerken. Ook aan deze Symphonie ligt een versje uit „Des Knaben Wunderhorn" ten grondslag. Al dadelijk klinkt 't op gewekte zonnige motief, 't Tweede deel is wat scherper van klank; de oproep ten dans, noewel gemoedelijk is toch tot een dodendans. Het Adagio, dat volgt is een voortreffe lijke variatie op cwee thema's en ten slotte zet de sopraan-soliste in met 't naïeve gedicht „Das himm- lische leben", dat vertelt van 't dan sen en zingen van heiligen en enge len. Mooi is dit werk met z'n thema's, die allerlei rhythmische ge stalten aannemen, met z'n geweldige fantasie. Onder de indruk van Mah ler's enorme inspiratieve kracht speelde het orkest Con Amore, hoe wel een zekere onrust niet te looche nen valt-en waardoor dan ook niet alles even duidelijk tot z'n recht kwam. Suzanne Danco zong „das Himmlische Leben" zoals de compo nist voorschrijft: met kindlich heite ren ausdruck. Het orkest was even wel te sterk van toon voor het mezza-voce, dat hier aangewend wordt. Men had 't voorrecht Su- sanne Danco nogmaals te horen in Ravel's Shéhérazade, en hier toon de zij haar muzikale distinctie, haar technische merites van zang cultuur. Het déclameerlied past haar uitmuntend. Haar tekstvertol king was mooi en aan sfeer heeft 't niet ontbroken. Het orkest *secun- deerde uitmuntend, blonk dan ook uit. Soliste en dirigent deelden sa men de hulde van de talrijke aanwe zigen. De grote passie van Flipse voor de imposante figuur van Mau rice Ravel was evident, toen hij „La Valse" dirigeerde. Er werd onmid dellijk contact gelegd tussen orkest en toehoorder. Dwingend is de ver tolking geweest, van dit merkwaar dig opus, en als opgenomen in de dynamische zinneverbijsterende hal lucinatie. En 't orkest? Even kundig als Flipse, want directie en vertol king waren één. Zo werd La Valse knap en overtuigend gerealiseerd. Nadat t gejubel ten einde was, be steeg Burgemeester Van Kinschot 't smaakvol versierde podium en sprak de jubilerende dirigent met waar derende woorden toe. Daarna hield de voorzitter van K. en O., de heer De Wilde, een rede en memoreerde het wel en wee van de Rotterdamse Philharmonie en haar leider, die in de 25 jaar van zijn dirigentschap zo veel gedaan heeft voor de orkest leden, voor de muzikale ontwikke ling van zijn musici, en voor zijn toehoorders groot en klein. Een blij vend geschenk werd de dirigent aan geboden en mevrouw Margot Flipse- Broeder, ontving als deelgenote in 't succes van haar echtgenoot, mooie VALKENBURG Aanbesteding. Uitslag van de gisteren gehouden aanbesteding voor het maken en het aanleggen van een nieuwe straat op een terrein gelegen aan de Hoofdstraat te Valken-burg. Z.H. J. A. Stomphorst Utrecht f 19.300.- G. A. Langeveld Leiden 17.200. 15.900.J. Kooijman Voorschoten Firma Gebr. Schelvis Heemstede 15.890.Firma C. Lampert Zn. Haarlem f 15.478.A. van Halem Leiden /14.700.G. v. Duin Kat wijk aan Zee f 14.218. bloemen. Dan was de voorzitter van de Maatschappij voor Toonkunst aan 't woord, en na eveneens de grote verdiensten van Flipse te hebben aangetoond ,bood nij hem een fraaie tuil bloemen aan. Hierna dankte de dirigent in een vlug, vlot woord, voor de hulde hem en zijn orkest gebracht. Burgemeester Van Kinschot en mevrouw, de wetnouders, en leden van de gemeenteraad met dames wa ren aanwezig, afgevaardigden van Toonkunst en andere verenigingen op muzikaal terrein. Dankbare en spontane reacties waren 't gevolg van de hoogstaande wedergave van een prachtig pro gramma. J. Kortmann. Naar Kevelaer! Leiden en omstreken gaan weer op bedevaart naar Kevelaer! Dat bericht heeft gewerkt als een zonnige dag na maandenlange regen; in blijde verrassing keken de leden van deze illustre Broederschap op; oude herinneringen werden opge haald over prachtige tochten met honderden pelgrims! de fijne sfeer van dat intieme Kevelaer moest ge roemd met vele woorden; en het kwam er uit als een feestkreet: wij gaan weer mee! En de aanmeldingen kwamen binnen, nu reeds uit Lei den en Warmond, uit Sassenheim en Zoeterwoude. De eerste deelnemer, die zich op gaf, was een heer van bijna tachtig jaar* „Wat ben ik blij, dat ik dat nog kan meemaken! Ik ben zeker toch erin blijven; de jongeren moeten het van ons overnemen; zoveel gezinnen hadden in de loop der tijden bijzon dere zegen te danken aan Maria van Kevelaer!". En de tweede candidaat was warem. pel een jongeman van 18 lentes: „Hij wilde graag mee naar Kevelaer, maar hij was geen lid. Of dat een bezwaar was?" Natuurlijk niet, iedereen kan mee, als men maar zorgt zich bij tijds op te geven. Wanneer we gaan? Dat is toch zeker bekend! Van Dins dag 21 tot en met Donderdag 23 Augustus. Houdt er rekening mee bij het opmaken van vacantieplannen! O jawel. 13 jaar onderbreking is een hele tijd, maar de trek naar O.L. Vrouw, Troosteres der bedrukten, zit er bij de katholieken van Leiden en omgeving zó oersterk in, dat de oude traditie met grote opgewektheid weer wordt opgenomen en voortge zet. De tijden zijn kwaad en het leven is duur, maar men heeft er graag een offer voor over om de bedetocht naar het goede, oude Kevelaer mee te ma ken. En wie kan ons beter door onze moeilijkheden heenhelpen dan Gods eigen liefdevolle en machtige Moe der! We gaan in hoog gezelschap; Mgr. Drs. P. Geise O.F.M., Apostolisch Prefect van Soekaboemi gaat niet al leen mee, maar zal ook in Kevelaer voor de pelgrims preken. Leidöe Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Geneeskunde F. J. Berenink den Haag, M. E. Blank Delft, J. R. Chan Jon Chu Paramaribo, H. J. v. d. Ha terd Kerkrade, J. Karbaat Rijswijk (Z.-H.); voor het artsexamen le gc deelte mej. H. L. Polak R'dam, idem de heren C. S. D. Hoekstein den Haag, D. J. N. v. d. Hoop Oosterbeek, F. v. d. Knoop Katwijk Zee, P. E. Nassy Leiden, W. Rodenburg R'dam, B. Weissmann den Haag; voor het artsexamen 2e gedeelte B. E. de Groot Oegstgeest, J. H. W. Pel Lei den, G. J. M. J. Tielens Maasstricht, J. H. v .d. Werf Noordwijk-Binnen. PAEDOLOGISCD INSTITUUT. Naar aanleiding van een uitlating van mevr. De Ruyter omtrent plan nen tot oprichting van een paedolo gisch instituut (vermoedelijk te Lei den) heeft de heer S H van Eijber- gen, lid van Prov Staten van Zuid Holland, aan Ged. Staten gevraagd om nadere inlichtingen. Hierop heb ben Ged. Staten geantwoord, dat hen tot dusver geen officieel verzoek om medewerking aan de oprichting van een paedologisch instituut in deze provincie heeft bereikt. Het is hun College echter bekend, dat plannen om tot de oprichting van eer. zodanige inrichting te geraken, ir, overweging zijn. Examens kraamverzorgster. Bij het Kraamcentrum Herengracht 4, Leiden, slaagden voor het examen Kraamverzorgster de dames: J. Boon stra te Voorschoten, C. Broeken Lei den, C. Klinkenberg Leiderdorp, C. v. d. Meer Roelofarendsveen, C. Mieremet Leiden, C. Mourits Nieuw koop, J. v. Rooden Leiden, M. Scha- fen, Leiden. GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van Notaris C. J. F. Dolk te Leiden: Herenhuis Witte Singel 64/64a in bod f 9000.—, koper de heer L. Zit man q.q. te Leiden voor 11.000. Herenhuis Gerrit Doustraat 1/la in bod 7200.koper de Heer J. Rave- stein q q. te Leiden voor f 7400, Herenhuis Vreewijkstraat 28/28a in bod 7300—, koper de heer J van Iterson q.q. te Leiden voor 7675.— Herenhuizen Vree wijkstraat 10 en 12 tezamen in bod 12.500.koper de Heer E. van Starkenburg q.q. te Oegstgeest voor f 13.600.—. Herenhuis Hugo de Grootstraat 24/ 24a in bod 6000.koper de heer E. van Starkenburg q.q te Oegstgeest voor 6500. Herenhuis Bilderdijkstraat 3 in bod 6900.koper de heer W. L. Leget q.q. te 's Gravenhage voor 7900.—. Herenhuis Bilderdijkstraat 17/17a in bod 7700.koper de heer J. W. Goddijn te Leiden voor 7700.1 Zaterdag 9 Juni. Men verzocht ons de zieken mede tc delen, dat de busjes voor het Zie- kentriduum dezer dagen door de Gidsen geleegd zullen worden. Mochten er onverhoopt op 10 Juni nog busjes zijn, die niet geleegd werden, dan wordt men verzocht hiervan mededeling te doen aan het Busjes-comité, Lorentzkade 1, Leiden tel. 31525. En de Commissaris van Politie te Leiden heeft de verkeersagenten op dracht gegeven streng op te treden tegen wielrijders, die zich door bromfietsers laten voortrekken, te gen wielrijders, die met z'n drieën naast elkaar fietens en tegen wiel rijders, die op de trottoirs fietsen. Drie zonden tegen de verkeersregels die tegenwoordig steeds vaker be dreven worden en waaraan een ein de gemaakt dient te worden. Niet meer met vriendelijke waarschuwin gen. Maar met de sterke arm, waar over de Politie steeds beschikt! Men zij dus gewaarschuwd. Een druk winterseizoen is achter de rug van de R.A.O.-club Kokschool R.I-T. te Leiden (de militaire koks opleiding in de Morspoortkazerne) Sergeant Hillenaar, de promotor van deze ontspanning, heeft niet minder dan 47 cabaret- en muziek avonden georganiseerd. Bovendien kaart-, biljart- en sjoelwedstrijden. Nu gaat hij het zomerprogramma be ginnen met een opcnluchtconcert van „Werkmans Wilskacht" (12 Juni. kazerneplein Morspoort), deel name aan de Leidse Avondvierdaag se (12, 13, 14 en 15 Juni) zomera vondconcert van „De Post" (26 Juni sportmiddag (29 Juni) en viering van het eenjarig bestaan van de Kok- school (3 Juli). Het Nederlandse Roode Kruis, afd. Leiden, gaat op Woensdag 20 Juni a.s. weer 47 medailles uitreiken aan donores van de bloedtransfusiedienst Bovendien zal de Landsteiner pla quette worden overhandigd aan een donor, die reeds 15 maal bloed gege ven heeft! Deze plechtigheid begint qm acht uur, in de cursuszaal van het Acad. Ziekenhuis. A.s. Maandag komen 30 Luxem burgse politieagenten naar Leiden, op bezoek bij hun Leidse collega's, met wie zij reeds enige jaren pretti ge relaties onderhouden Dinsdag ma ken de gasten een tocht naar Amster dam en Volendam. Woensdagmorgen worden zij door de burgemeescter op het Stadhuis ontvangen en 's avonds voetballen zij aan de Zoeterwoudse Singel tegen de Leidse agenten (aan. vang half acht, toegangsprijs 10 cent) Donderdag worden Velzen en IJmui- den bezocht en Vrijdag vertrekker de gasten weer naar huls. Hedenavond gaat de Ontspannings vereniging I. F. S. (SmitRöntgen- apparatenfabriek) het eerste lustrum vieren met een feestavond in „Den Burcht". Het programma vermeldt o. a. opvoering van „Tot wederdienst bereid." Zoals het Lekke Dak drupt, drupt het nergens! Zo heel langzaam drup pelen de giften binnen, de ene week meer dan de andere, langzaam maar zeker. Deze week kwam er weer ruim 100 gulden binnen, mede dank zij een Leids bedrijf, dat een hoe veelheid afval-metaal beschikbaar stelde. De opkoper gaf er 32,80 voor! De stand is momenteel ƒ2.341,55. We zijn dus nog lang niet waar we zijn moeten. En intussen verstrijken de maanden, die ons nog scheiden van de komende winter. Dan moeten de jongens van het St. Franciscus Liefdewerk weer onder dak zijn. Dan moet het Lekke Dak van het gebouw der Stichting Kath. Sociale Jeugdzorg, Nieuwe Rijn 52, Leiden, gerepareerd zijn! Helpt U een handje mee? Er zijn talloze ma nieren om dit werk te steunen. Van een bruiloftfeestje bleef er deze week tien gulden over voor ons Lek ke Dak. Stadskok ontmoette dezer dagen een goede vriend, die hem een riks in z'n hand stopte. Een ander zag dit en deed er een gulden bij! Vele kleintjes maken samen één grote! Maar dan moeten het wel zeer vele kleintjes zijn. Kom, doet U nu ook eens wat. Laat nu ook eens een envelopje met inhoud vallen i:. de brievenbus van Nieuwe Rijn 52. Of van de pastorie, Haarlemmerstraat 106. Of in die van Stadskok, Papen gracht 32. Of stuur een giro'tje op nummer 230414. Het kan niet sche len hoe. Als U maar iets doet! Daar wachten we nu op. STADSKOK. IN DE LEIDSE Trianon geeft in „Het houten paard" het bekende verhaal van de drie Engelse vliegerofficieren, die op een wel buitengewone manier uit een Duits krijgsgevangenen kamp wis ten te ontsnappen. Op zichzelf was de vindig niet zo origineel, want er werd gebruik gemaakt van een ge graven tunnel, maar de manier, waarop zij deze tunnel wisten te gra ven onder het oog van de Duitsers, was wel uitermate gedurfd Zij con strueerden nl. een houten paard, dat gebruikt werd voor springoefenin gen, en in dit houten paard was een man verborgen, die de onderaardse gang groef. Het karwei duurde ver scheidene weken, maar zij kwamen er. Het verhaal zit vol spanning en de nodige kampenhumor, terwijl de lotgevallen na de gelukte ontsnap ping ook zeer interessant zijn weer gegeven. Een echt Engelse film, zon der opgeschroefde effecten. Boven 14 jaar. Lido. De film „The Dancing Years" onder regie van Harold French is een film met bijzondere technische kwaliteiten. Noemen we in de eerste plaats de weldadig aan doende technicolor en vervolgens de muziek. Inderdaad worden oog en oren gestreeld door een weelde van kleuren en melodieën uit het Wenen van het begin dezer eeuw. Want de film speelt zich af in 1911 aan de buitenkant van de Oosten rijkse hoofdstad, waar een groepje officieren danste onder aanvoering van de jonge Franzel. In het buiten tje woonde de jonge, begaafde maar arme musicus Rudi Kleber, die zelfs zijn piano wegens huurschuld ver kocht ziet. Hij wordt evenwel ont dekt door een jonge zangeres, die inderdaad over een uitstekende stem beschikt. Zij weet prins Reinalds te bewegen de jonge Kleber in zijn villa enige ruimte af te staan, maar al spoedig bemerkt de prins, dat hij daarmede ook de liefde van de zan geres verloor. Evenwel, de componist acht zich nog steeds gebonden door zijn woord aan het nichtje van zijn vroegere hospitaConflicten, die eindigen met een scheiding tus sen componist en zangeres en die wat al te scherp tot uitdrukking komen, zodat de KFC de film boven de 18 jaar keurde. Luxor draait deze week „De Zwar te Roos", een filmgeschiedenis, die ziah afspeelt in de 13e eeuw, 200 jaar na de Normandische overwinning op Engeland. De wonden van deze strijd waren nog niet geheeld door de tijd en er heerste nog steeds een bittere stemming jegens de aanval lers. Tot deze verbitterden behoorde een zekere Walter Gurnie, die bij zijn terugkeer uit Oxford vernam, dat hij de Normandische koning zou moeten dienen. In plaats daar van bevrijdde hij een aantal geker kerde landgenoten en vluchtte ver volgens naar het Verre Oosten, waar hij allerlei avonturen beleefde o.a. in een Mongools leger. Vanzelfsprekend heeft dc film een happy end. De ontstuimige Waltar keerde terug naar zijn geboorteland en vond er vrede bij de politieke verhoudingen, waartoe de liefde voor een allercharmantst meisje heel wat bijdroeg. Orson Welles en Tyrone Power spelen de hoofdrollen in deze zeer onderhoudende kleurenfilm, die toe laatbaar is voor personen boven 18 j. Rex stuurt ons deze week de zee op met het „Korvet K. 225", dat jacht maakt op Duitse onderzeeërs. Het korvet moet n.l, een convooi begelei den, dat op de Oceaan besprongen wordt door duikboten, er woedt een zware strijd. De commandant van dc K. 225 is speciaal gebeten op een onderzeeër, die een zwart kruis op de commando-toren heeft en slaagt erin, deze onschadelijk te maken. Een film van de zee en van strijd om het recht. Voor 14 jaar. Casino. De „Twee bolhoeden" hebben hun verblijf in Leiden met een week verlengd. Wie deze film niet gezien mocht hebben, zal dus nog gelegenheid hebben deze aardige film met een totaal ongekunsteld verhaal te genieten. Voor 14 jaar. WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). MEER BEWOLKING. Geleidelijk toenemende bewol king maar op de meeste plaatsen droog weer. Weinig wind. Onge veer dezelfde temperatuur als vandaag. 10 Juni: zon op 4.21, onder 20 56; maand op 9.37 en onder 0.26 uur. 11 Juni: zon op 4.20, onder 20.58; maan op 10.52 cn onder 0.40 uur. Doktersdienst A.s. Zondag 10 Juni zal de dienst worden waargeno men door. dr. de Bruyne, Hartman, Kors, Veldhuizen, Verbrugge. Apotheken De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 9 Juni 13 uur tot Zaterdag 16 Juni 8 uur waargenomen door: de Apotheek Boekwijt Breestraat 74, Tel. 20552, de Haven-Apotheek Haven 18, Tel. 20085 Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek Wilhelminapark 8 Tel. 26274. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Conrad Pieter, z. van P. W. Zaadnoordijk en G. H. van Gogh; Antonia Maria Catharina, d. van A. H. Piscaer en C. M. C. van der Kruijff; Antonia Jannetje, d. van A. Verschoor en A. van Rijswijk; Adria- nis Laurentius Maria, z. van J. C. J. van der Kroft en J. H. Oorthuijsen; Marinus Geertruidis Johannus, z. van W. J. Nederhoff en M. G. J. Rosber gen; Marie Elwine Magdalena, d. van D. A. H. Du Toit en C. G. A. Du Toit. Overleden: S. M. Stoeke wed. van Verhoog 77 j.; C. Reichart wed. van van Hingst van der Sluis 83 j. MARKTBERICHTEN TER AAR, 8 Juni. Groente. Peu len 6.307.60, doppers 8.20 alles per 10 kg., kassnijbonen 1.502.05, idem stek 1.051.40, stambonen 2.55, spinazie 1830 cent, idem B 8—13 cent, andijvie 2623 cent, pos telein 26—36 cent, rabarber 68 cent, tomaten A 1.30—1.60, idem C f 120 1.40, idem CC 1.101.30, idem kriel 0.401.00, nieuwe aardappe len 6267 cent, idem kriel 38 cent, waspeen 2536 cent, idem stek 18 cent, uien 17 cent, sjalotten 1821 cent alles per kg., bloemkool LA 46 57 cent, idem I 3456 cent, iJem II 2030 cent, idem III 1319 cent, id. stek 311 cent komkommers I 3338 cent, idem II 1930 cent, stek 17 cent alles per stuk; sla 2.003.60 per 100 stuks, bospcen 2136 cent, idem stek 1518 cent, selderij 47 cent, radijs 7 cent, pieterselie 38 cent, bosprei 3 cent, bos sjalotten 8 cent alles per bos, appelen 2839 cent per kg., aardbeien 31—68 cent per doosje, an jers 1530 cent per bos ROELOFARENDSVEEN, 8 Juni. Groente. Aardbeien gevlakt per doosje 4871 cent. idem 2 ons doos 7495 cent. idem afw. 2864 cent, kropsla 2 003.60, bloemkool 8.00 31.00, bospecn f 1529, Radijs 3, aardappelen f 46 pet 100, peulen 5.907.10. kassnijboncn 1720.50, idem stek 11—14.50 per 100 kg. Bloemen. Margrieten 3—9 ct., Papaver 516 cent, Irissen 4—18 ct., Fresia's 612 cent, Pyrethrum 520 cent, Bruidsanjers 28 cent, Esther Read 1030 cent. Duizendschonen 1537 cent. Anemonen 8—12 cent, Lathyrus 319 cent, Colvillei 1346 cent, Pioenen 4080 cent, Lelies 50 80 cent, Violieren 15—64 cent per bos. KATWIJK a. d. RUN. 8 Juni. Groente- Bospeen 31—47. aardbeien 2.652.90, rabarber 48.90, sla f 2.004.40, andijvie f 2548, poste lein 23—24, spitskool 13—24, ra dens 2.8011.90, bloemkool 1/41 43, idem II 3133, spinazie 68 sla-uien 15—20, selderie f 3.50— 4.20, stoofsla 1010.20, peterselie 2.00—5.50. prei 8.00—6.10, late aardappelen 13. VEUR, 8 Juni. Groente. Andij vie 4057 cent, spinazie 1633 cent, sla 2.003.30, postelein 1020 cent, bospeen 44—60 cent. tomaten 1.40— 1.79, aardbeien 37 cent per bakje, bloemkool 2036 cent, komkommers 3743 cent, komkommers krom 46 54 cent. AANGEBODEN 2 Kunt U een beetje niano spelen maar toch niet vlot, moderne Engelse Wals en Foxtrot Volg dan de nieuwe Amerikaanse piano-cursus. Muziekschool Zwaag. Korevaarstraat 5. Tel 24358. Les oc alle in strumenten. 2 Meisjesrijwiel. Te koop meisjesri.iwiel met (torpe donaaf 50.00. L. Erades, Hogawoevd 158. Tel. 23494. 2 Te koop: een kookka chel en een 2-pers. spiraal, (nieuw), en een Radiotafel. Te bevragen Straat ter Lee- de 17. 2314 2 Te koop: Motor krui ser jachtje. 7 m. lang 2.25 breed. 13 jaar oud. van staal, voor lage prijs ijze ren vlet van 10 ton. Scheepswerf Gebr. Tijssen, Utr. Jaagpad t.-o. no. 48. Leiden. 2315 2 Te koop een Bergheeft, met korte spil Te bevra gen bij N. Berg, Leidseweg 202, Voorschoten. 4746 T H.H. Bloembollenkwc- kers aangeboden een grote partij sinaasappelen- en Jaffakisten, zeer geschikt om bloembollen in te be waren. J. H. van Benten, Lindelaan 9, Roelofarends veen. 2326 2 Te koop aangeboden een tweeling wagen. zo goed als nieuw, kleur don kerrood. Br. onder no. 4776 bureau van dit blad. "2* Te koop aangeboden Tandem, met extra ver sterkt Frame, bijzonder geschikt voor motortandem In prima staat. Te bevra- gen Lijsterstraat 1. 2322 2* Jubilea's Trouwen, of Verloven. Naar het Antiek Binnenhuis, daar zal ik wel slagen, voor een geschenk van blijvende waarde. Ge beeldhouwd kastje, dito kist, koper. tin. porselein. Muusse, Hooigracht 59, te lefoon 23264- 2" Gelden beschikbaar voor eerste hvootheek Rente vanaf 3Y»% Fin. Bel. en Ass. Krt .Otto" Beukenlaan 9 Sassenheim. Tel 7488 en 7868 Na kan- mortiid 7329 en 7828 2 D. K. W. 250 cc aange boden, voetversnellinfl. prima lak, chroom, km - teller. Te bevragen Linde laan 27. Leiderdorp. Tele- foon 26649.2301 2* Accordeon. Te koop een knopklavier. 5-rijer Te be vragen Lindestraat 4 2303 2 Jonge Hennetjes!!! Alle ingeënt. Prima kwali teit gegarandeerd. Prijzen billijk. Broederij Groene- veld Opfokbedrijf. Rijks- Erk. 15386. Vlak Bouman- weg 26ATel. 25590. Zon dags gesloten. 2266 2* Zeilboot te koop aan geboden. Alles in prima staat, prijs 125. Te be vragen Uiterstegracht 123. 2 Iets aparts vindt U al leen bij ons. Wederom ont vingen wij een prachtcol- lectie bruiloftshoeden en mutsen, waarvan wij de alleenverkoop hebben. Na tuurlijk vanouds bekend en goedkoopst. G. v. Brus sel. Haarlemmerstr. 267. 2* Wij hebben meubelstof fen per meter. Pluche reeds vanaf 12.15, gobelin van af 6.90. Ook hebben wij een grote sortering hand- weefstoffen in diverse des sins en prijzen. Complete woninginrichting Henk Re geer, Haarlemmerstraat 105 en 101. tel. 26602. Lei den. 4767 2* Hengelsport. Grote keu ze voor elke beurs, zowel spitcano-werphengels als gel. Nylonsnoer. leefnetten schepnetten, foudraals, vouwstoeltjes, vistassen, complete vistuigen hengel- sportlectuur enz. Sinds 50 jaar. L. J. den Holder, Jan- vossensteeg no. 75-77. Tel. no. 26901. 2307 2* Te koop: dames-, he ren-. jongens- en meisjes- rijwielen 20 en 25 hand naaimachine 37-50. op- klapbedden 22.50. kapok bedstel 35.ledikanten f 9.Partij „Mecano" Speelgoed 15.moderne lap costuumstof 25. Hob belpaard 2.50. Hooigracht 55 (Geen winkelhuis) GEVRAAGD 2* Verpleegster h. b. b. h. zoekt gest. z.-sl. k.. v. n. 1. voor gebruik in Academi sche vacanties. Liefst in Oeestgeest. Br. onder no. 4766 bur. v. d. blad. 2* Viswater te huur ge vraagd van particulier in omgeving LeidenAlphen. prijs of nader overeen te komen aan Aug- Jansen, Jac. Mosselstraat 74. Den Haag.4754 2* Piano te koop gevraagd geschikt voor zangclub. Be taling contant. Br. met volledige beschrijving en naaste prijs onder no. 2324 bureau van dit blad. 2 Granaathulzen, koper. Wij betalen voor: roodko per f 2.603.10, granaat hulzen 2.geelkoper 1 251.50 zink 180. lood 1.50. aluminium 1.251.60. alles per kg. Alles contant afgehaald. Technische Handelsonder neming Tesselschadestraat 35A. Leiden, Tel. 24662. 2* Zeer grote oude kope ren kroon te koop gevr., alsook oude tinnen voor werpen, oude tafellampen, antieke kastjes, ronde tafel enz. Br. onder no. 4537 Bur. van dit Blad. 2* Stukje slechte grond te koop gevraagd 1000 M2. Opgaaf, prijs en ligging onder no. 2310 bureau van dit blad. 2* Te koop of te huur ge vraagd 2 H.A- best land, geschikt voor bloembollen met of zonder gebouwen. Omgeving Langeraar of Roelofarendsveen. Aan vaarding Augustus-SeDtem ber. Br. onder no. 2294 bu reau van dit blad. PERSONEEL 2* Net Dagmeisje gevraagd liefst van buiten, Sassen, Maredijk 45. Leiden. 2318 2* Leerling Kapster ge vraagd leerling of vergev. leerling. Goed loon. Snelle opleiding. Maison Henry. Ereestraat 41. 2321 2* Banketbakkersleerling gevraagd. G J. Schouten. Noordeinde 77a, Roelof arendsveen. 2330 2* Openbare Leeszaal „Reuvens" Breestraat 27. vraagt zo spoedig mogelijk 2 meisjes, leeftijd circa 14 jaar. Aanmelden dagelijks. 2' Gevraagd wegens dienst plicht een Boerenknecht, of arbeider. Goed kunnende melken, bij G. P. Warmer dam, Stompwijkseweg 33 Leidschendam. 2302 TE HUUR 2 Solex te huur. Alleen per week. Spier. Diefsteeg 19, Leiden. Bespreek vroegtijdig voor uw vacan- tie. 3317 2* Voor vacantie te huur in Apeldoorn, dicht bij bos sen Mod erg Huis, 2 ka mers. keuken, 3 slaapka mers. J. Prins, Hulstweg no. 13. 4784 ff Te huur, gemeubileer de kamers zonder pension voor 2 R.K. Heren of R K. Studenten. 1 gr zonnige goed gemeubileerde kamer met str. water en 1 kleine slaapkamer z. geschikt v. 2 vrienden. Gebr. bad en Tel. Professorenwijk. Br. onder no. 2329 bureau van dit blad. 2* Solex-verhuur 5. per dag. T. v d Sluis. Zce- manlaan 39. Leiden Tel ?-G281 Bespreek vroegtijdig Al unze huurders zijn all risk verzekerd. 2* Zaal te huur met par ketvloer. Geschikt voor alle feestelijke gelegen heden, piano aanwezig. Consumpties kunnen wor den meegebracht. Bespr. vooral vroegtijdig, W. F. v. Wijk. Hogev/oerd 106. Tel. 24414. W0NINGRUIL 2 Wie ruilt mijn gezellige bovenwoning (vrij uitzicht) Hoge Rijndijk met schuur voor fietsen voor heel huis met tuin en minstens vier slaapkamers of 3 slaapka mers en badkamer. Brie ven onder no. 2311 bur. v. d. blad. 2 Woningruil Van War mond naar Den Haag. Ik heb een normale arbeiders woning met twee prachtige kamers keuken enz. Zoek bescheiden huisje in War mond. Br. onder no. 4781 bureau van dit blad. DIVERSEN 2 Aangeb. net kosthuis met huiselijk verkeer. Br. onder no. 2319 bureau van dit blad. 2 Wie heeft mijn zilve ren Rozenkrans gevonden? Laten liggen in de Petrus- kerk j.l. Donderdag 8.30 uur gedachtenis van mijn overleden Moeder. Terug tc bezorgen. Mevr. de Wed. de Koning, Leliestraat 110. ogewoerd 109. repareert alle Herenhoeden- Stomen. Modeleren, nieuw lint en leer. 2257 2 Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint. r.ieuw leer eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen. hoe- denkliniek. Donkersteee 3. 2 Attentie. Wii repare ren gebroken porceleinen Saksische groepen, antie ke borden beelden kristal ivoor, koper brons enz Schoonmaken cn vernissen van schilderijen reparatie Persische kleden. Brom mer Haarlemmerstraat 99 -ngang Goe-Gerritsteeg 1 2311 Tel. 22791. 2 Geniet van de zomer op een Berini. Dc ideale bromfiets motor. Past op ieder rijwiel. Prijs slechts f 59.Ook betaalbaar in termijnen. Inlichtingen bij de hoofdagent Rijwiel- on Motorhandel Van Zijp, Haarlemmerstraat 295 to Leiden. 4744 2 Nu is het tijd om uw stoelen, fauteuils en bed den vakkundig te laten re pareren en te overtrekken met prima materialen cn bekledingstoffen door wo ninginrichting Henk Ro geer Haarlemmorstraat 105 en 101. Tel. 26602. Leiden. 2 Autorijschool, Citaxbc- drijf. Gediplomeerd instruc teur. goedgekeurd lesma teriaal. snelle volledige opleiding rijbewijs. Taxis dag en nacht beschikbaar. Auto-verhuur ook zonder chauffeur. Marks. Mors- straat 60a tol 26584. Park straat 5a. tel 22513. 2327 TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt f 150. uitsluitend tegen contante h?*aling.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3