Vliegtuig ingeschakeld voor verkeer te regelen Hedenmorgen zijn 56 renners gestart De Hazerswoudse L.T.J. sneuvelde op het groene voetbaltapijt Buitenlandse sterren ditmaal te duur voor Noordwijk DINSDAG 5 JUNI 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 De wedstrijd Nederland-Noorwegen Teneinde een volledig overzicht te I zich op het verkeersplein bij Utrecht krijgen van de verkeersmaatregelen, bevindt kan door de grote afstand de die op grote afstand van Rotterdam j berichten niet rechtstreeks aan de voor de interlandwedstrijd Neder-1 centrale post nabij het Feyenoord- landNoorwegen moeten worden ge nomen om het verkeer over de Maasbruggen en door de Maastunnel te ontlasten, zal thans wederom van een vliegtuig gebruik worden ge maakt. Het eenmotorige vliegtuig PH NFW, waarmee gedurende twee uur voor de wedstrijd van morgen boven de grote aanvoerwegen zal worden gevlogen"wordt uitgerust met een politiezenider-ontvanger, waardoor een rechtstreekse verbinding met de centrale radiopost, die zich cp een brug in de nabijheid van het Fcyen- oordstadion bevindt, tot stand komt. De hoofdcommissiaris van politie te Rotterdam zal van het vliegtuig zijn bevindingen doorgeven aan de chef van de verkeerspolitie, die met zijn staf deze centrale post zal betrek ken. Deze, zal aan de hand van de binnengekomen berichten zijn maat regelen nemen. Daarom moet hij op ieder ogenblik een juist overzicht hebben van de toestand in en buiten de stad. Zeven radioposten in de stad kunnen het verkeer in hun onmid dellijke nabijheid waarnemen en doorgeven. Hoewel op de grote toegangswegen per motor en met radio-auto's zal worden gesurveilleerd, kan er stag natie ontstaan, die niet terstond wordt opgemerkt en tot grote moei lijkheden zou leiden, indien niet di rect maatregelen zouden kunnen worden opgemerkt. Alleen van het vliegtuig uit kan dit direct worden opgemerkt. Verder is het mogelijk om door middel van de luchtverbinding ge ruime tijd tevoren te bepalen of een geregeld verloop is ,tc verwachten. Indien de verkeersstromen op de grote routes tussen Amsterdam en Den Haag en tussen Utrecht en Go- rinchem morgen om zes uur aanzien lijk in sterkte zullen zijn afgenomen, is te verwachten, dat de auto's tij dig geparkeerd zullen zijn, als zich althans in de stad geen stagnaties zullen voordoen. Bovendien krijgt de centrale post zekerheid of een la cune in de autostroom tegen 't aan- vangsuur van,de wedstrijd het ein de van de aanvoer of een verkeers- stagnatie betekent. Ook vormt de ra dioverbinding van het vliegtuig een reserve, indien een der andere radio verbindingen tengevolge van een sto ring zou uitvallen. De radio-auto, die GYMNASTIEK- KAMPIOENSCHAPPEN NED. R.K. GYMNASTIEK- FEDERATIE. Onder grote belangstelling werden te Tegelen de persoonlijke kampioen schappen van de Nederlandse R.K. Gymnastiek-Federatie verwerkt, waarbij heel goede turnsport te zien is gegeven. Winnaar werd G. Peels uit Terwin- selen, die daarmede zijn kampioen schap van vorig jaar prolongeerde. De uitslag van resp. de nummers vrije oefening, paard voltige, ringen, brug, rek en paardsprong was als volgt: 1. G. Peels 57, 56, 5V/2, 54^, 55, 27M, totaal 301K- 2. A. Kerrenjans, Breda 52 y, 56, 49 54J4 56>s, 2834 totaal 29834 3. B. Stp, Den Bosch 53JS, 48, 54, 5434 52 en 24, totaal 288; 4. A. Sips, Breda, 56, 50, 48, 5134 54H en 22, totaal 282; 5. H. Hermans, Blerik, 50, 47, 5'%, 5434 52, 24, to taal 281; 6. P. R< oyakkers, Swalmen 5134 54, 52, 48, 52, en 2', totaal 28034 7 M. Haaren Ben Bosch to taal 26634 8. J. Muylkens, Kerkrade, 26334 9- H. de Waal. Delft. 254; 10. Th. Bos Volendam, totaal 249H en 11. P. Smolders, Tilburg, 234 pun ten. De eerste zes geclassificeerde vormen tevens de keurploeg van 1951. Aan de winnaar werd na af loop de Leonidas wisselbeker uitge reikt. MOTORSPORT. Twee doden bij TT-races op Man De TT-races op het eiland Man werden ingezet met de races in de 350 cc junior-klasse. De Engelsman Geoffry Duke werd met Norton eer ste in twee uur 56 min. 17.6 sec. een gemiddelde snelheid behalend van 144.63 km per uur. Tweede werd zijn landgenoot Locket met Norton in 2.59.35 (142,024 km. per uur) en der de Brett (GB) met Norton in 3 uur 22.4 sec. (141.075 km per uur). In het begin van de race kwam de Norton rijder Wenman te vallen en werd zo ernstig gewond, dat hij latei- is bezweken. In de afgelopen nacht is de Engelse renner Douglas Lionel Parris, die tijdens de T.T.-races op het eiland Man als gevolg van een ongeluk ver wondingen aan zijn hoofd had opge lopen, bezweken. stadion doorgeven, doch wel met de rayonzender te Utrecht. Deze geeft de berichten door aan de rayonzen der te Vlaardingen, die de centrale post op de hoogte brengt. Aangezien het noodzakelijk is, dat parkeerterreinen met dezelfde snelheid de gearriveerde auto's op nemen, is het noodzakelijk de aan voer soms over verschillende par keerterreinen te verdelen. Deze zul len met de centrale post worden ver bonden door middel van zes z.g. han die-talkies. Zonder deze radiover bindingen zou, aldus de hoofdcom missaris van politie te Rotterdam, een stroom van ongeveer 8.000 auto's moeilijke verkeerswegen niet meer te verwerken zijn. De Nederlandse Spoorwegen zullen ten behoeve van de bezoekers van de interland voetbalwedstrijd Neder landNoorwegen tussen Amsterdam en Rotterdam enkele extra-treinen laten lopen. Deze treinen rijden alleen naar en van de halte Rotterdam Stadion. Bo vendien zal ook een aantal treinen van de gewone dienstregeling te Rot terdam Stadion stoppen. JEUGDTOURNOOI OM DE BISSCHOPSBEKER. De Amsterdamse juniorenkam pioenen DCG en RKAVIC zijn Zon dag als overwinnaars uit de bus ge komen van de Noord-Hollandse gega digden om de Bisscnopsbeker. Zij zul len Zondag dus met SJC en Aeolus in Sassenheim in het finale-tournooi om de Bisschopsbeker strijden. Morschkwartier. De uitslagen van het beker-tournooi zijn: Or. Groen 1SCO 1 34; Rouwkoop 2 M.kw. 1 1—2; UDO 1—VNA 3—3. Voor de kwartfinale hebben zich geplaatst SCO 1—M.kw. 1. UDO 1 en VNA 1. DE RONDE VAN NEDERLAND In Amsterdam kon men gisteren de eerste tekenen waarnemen van het grote wielergebeuren, de ronde van Nederland, waarvoor hedenoch- start. In de permanence, bij het cen traal station, kregen de renners voor zover zij reeds aanwezig waren hun truien, rugnummers en al wat een renner nodig heeft alvorens hij aan de start kan verschijnen. Hier zagen we een opgewekte Schulte, die op de kegelbaan zijn geluk beproefde. Drie poedels was het resultaat en „kegeljongen" Lake- man had weinig te doen. Anders was het toen Lakeman zelf met vaardige hand de bal over het hout liet rollen en meteen een „alle negen" wierp. De stemming tussen deze ploegmaats is uitstekend en Gerrit Schulte is er op gebrand om in deze ronde vuur werk af te steken In een hoekje van het koffiehuis zat de Belg Impanis, die naar Am sterdam is gekomen, omdat er mis schien nog een mogelijkheid is, dat ook hij zal kunen aantreden, zij het dan in de internationale ploeg. Een beslissing hieerover kon hedenoch tend vallen omdat de Fransen en Italianen gisteravond of morgenoch tend vroeg zouden aankomen. In hetzelfde koffie huis zaten enige tientallen Antwerpse meisjes, die een reisje door ons land maakten Toen zij Impanis ontdekten, was het fgelopen met zijn rust en moest hij handteke ningen zetten tot hij er kramp van in zijn pols had. De Belgische ploegen waren gis termiddag vroeg present. Nadat de formaliteitten waren vervuld trokken zij naar hun hotel. Jan Pijnenburg is door familieom standigheden verhinderd op te treden als leider van de Nederlandse C-ploeg. Hij wordt vervangen door J. v. d. Heyden, oorspronkelijk aangewezen als leider van de mternationale ploeg. Leider van de internationale ploeg wordt J. C. v. d. Berg. In deze ploeg zal Serge Meneguetti niet starten. In zijn plaats rijdt onze landgenoot de Best. ZES EN VIJFTIG RENNERS AAN DE START. Zesenvijftig renners, verdeeld over zeven ploegen, vormen de be zetting voor de vierde Ronde van Nederland. Er zijn er in vorige ja ren wel eens meer geweest, en het valt niet te ontkennen, dat deze ron de numeriek een ietwat pover figuur maakt vergeleken bij menige andere etappewedstrijd. Evenwel is het nog lang geen uitgemaakte zaak, dat een naar verhouding kleine bezetting in sportief en spectaculair opzicht een nadeel betekent. Want wanneei al te veel klein grut meerijdt dan kan het weliswaar invloed op het verloop van de wedstrijd hebben, maar een andere reden van bestaan dan gedurende een paar eteppes de kruimels oppikken, die van de ta fel der grote afvallen heeft het toch niet. En de „franje" van de renners stoet is er toch doorgaans halverwe ge de course al onverbiddelijk afge knipt. Hoe het zij, naar mate de be zetting kleiner is wordt de wedstrijd in elk geval overzichtelijker, en de gelegenheid voor combines gerin ger. Wat Nederland betreft is op een enkele uitzondering na het puikje van de wegrenners aanwezig. Ploeg A ziet er op papier met Schulte en Lakeman het sterkst uit, maar de vorm van het ogenblik zal van grote betekenis zijn. In de beide andere teams zitten namelijk ook uitsteken de krachten, en onder hen jongeren, die zeer zeker hun beste beentje voor zullen zetten met het oog op het feit, dat deze ronde tevens een selectie- proef is voor de Tour de France. De Belgen komen niet met hun al lergrootste cracks. Maar uit de drom men stugge, taaie en ervaren weg renners waarover ze kunnen be- sahikken hebben onze buren zonder moeite twee geduchte ploegen sa mengesteld. Men kan zo vijf of zes Belgen opnoemen, die stuk voor stuk in staat moeten worden geacht deze ronde te winnen. Bij de Fransen zien we een enkele bekende naam. Maar ze vormen een fabrieksploeg, en men moet toch aannemen, dat het merk waarvoor ze rijden de verdediging van zijn kleuren niet aan derderangs renners heeft toevertrouwd. Met dat al menen wij, dat deze ronde als ze regelmatig verloopt in eerste en laat ste aanleg een Nederlands-Belgische aangelegenheid zal worden, en dat men om tot de eerstaankomenden te behoren in elke etappe duchtig zal moeten „vlammen", zoals de Vla mingen zeggen. Ook zal, wie het op de eindzege aanlegt, van het begin af aan pootaan moeten spelen. Want gemiddelde snelheid zal hoog worden, en voor het inhalen van zelfs naar verhouding kleine achter standen zal de ronde te kort blijken te zijn. Er is nog even sprake van geweest, dat de bekende Belg Ray mond Impanis in de internationale ploeg zou worden opgenomen. Hij was hiervoor, zoals wij hierboven reeds mededeelde naar Amsterdam gekomen. Maar zijn reis was ver geefs, want weliswaar viel Mene guetti uit maar hiervoor kwam Cor de Best in de plaats, en niet Impa nis. Op de Dam, het traditionele zij het slechts symbolische vertrekpunt van de Ronde, schaarden zich al om ne gen uur de eerste toeschouwers te- jenover het paleis op het middenter- •ein. Een drie kwartier later stel den de renners zich op in de voor de helft voor het verkeer afgezette Pa leisstraat, eerst de Fransen in hun blauwe shirts, met achter hen de rood-gehemde internationalen. Ver volgens de Belgen van de A-ploeg in het groen en van de B-ploeg in het geel, gevolgd door de Nederlandse A, B en C-ploegen, onderscheidenlijk in het vermiljoen rood, parelgrijs en wit, een veelkleurige stoet, die een vrolijk aspect gaf aan het door de zon beschenen grijze plein. In deze volgorde werden zij door de voorzitter van de Ronde van Neder land, de heer Obers, voorgesteld aan de loco-burgemeester van Amster dam, de heer B C. Franke, die de erewimpel van de Ronde 1951 in ont vangst nam. Intussen speelde de ka pel van de Amsterdamse politie de volksliederen, de Marseillaise voor de Fransen en de internationalen, de Brabangonne voor de Belgen, het Wilhelmus voor de Nederlanders. Om 10.15 uur loste de loco-burge meester het startschot en zette de stoet zich in beweging, over he Damrak in de richting van de Val kenwegpont, onder de toejuichingen van het publiek. SCHERMEN D. J. VERZIJDEN IN SABEL FINALE. Onze stadgenoot, de heer D. J. Verzijden nam Zaterdag jl. met veel succes deel aan het te 's-Gravenhage gehouden sabelkampioenschap van het district Zuid- en Noord-Holland van de K.O.O.S. Van de 25 deelne mers bereikte de inspecteur in de finale met 9 gewonnen partijen ach ter de Haagse crack Chris van Uden de 2e plaats. Van Uden had 10 ge wonnen partijen. De 7 bestgeplaat sten uit deze wedstrijd zullen in de maand Juni tegen de bestgeplaat sten uit de andere districten trekken om het landskampioenschap sabel van de K.O.O.S. Int. Kampioenschappen te Noordwijk Noordwijk moet het dit jaar zon der „grote" buitenlandse sterren doen op de internationale kampioen schappen. Ook de „amateurs" vragen zulke hoge bedragen, dat het voor de organisatoren ondoenlijk is hen naar hier te laten komen. Ongetwijfeld is deze gang van zaken te betreuren, maar we menen, dat het zo toch r beter is. Beter geen dure „ama teurs" dan veel geld hieraan te be steden. Wij kunnen het geld onge twijfeld beter gebruiken, Dus zijn er ditmaal alleen „minde- buitenlandse sterren present, maar ook deze waren op de eerste dag nog niet in actie. Als geplaatste spelers staan bij het heren enkelspel de Philippijnen Am- pon en Deyro resp. boven en onder aan de lijst. Ampon is de favoriet voor de titel. Bij de sterkste niet-geplaatste bui tenlanders bevinden zich Conner (Zuid-Afrika), Shafei (Egypte), Vieira (Brazilië', Bartlett (Zuid-Afri ka) en Matous, die vroeger Tsjech was, maar thans statenloos. De Britse mej. J. Quertier is fa voriet voor de titel in het dames en kelspel. Onder haar staan in volgor de als „seeded" onze landgenote mevr. Schmier, mevr. Matous, mevr. J. Amouretti (Fr.), mevr. Bartlett (Zuid-Afrika), mej, Chr. Mercelis, mej. L. Manfredi en onze landgenote Nel Herrwsen. De uitslagen van de eerste dag zijn: Heren-enkelspel, eerste ronde: Nol ten sl. Klinkspoor 61 26 63; Wilton sl. Rhodius 61 62; Van Gasselt sl. Honig 62 6—1; Kramer sl. Akkersdijk 75 75; Linck sl. Horsman 62 61; Windt sl. Maris 61 16 61; Van Meegeren sl. Hoeke 63 63; I. Rinkel sl. Breu- kink 16 61 61; Lim sl. Tami- niau 86 61: Karamoy sl. Mut- saerts 64 63; H. Beernink sl Van Oort 75 64; Lathouwers sl. Volkmaars 26 63 75: Krijt sl. Van Swaay 61 6'3; Holst sl. Ma rinkelle 60 60; Dehnert sl. Lis sauer 75 62. Dames-enkelspel eerste ronde: mej. Tekelenburg sl. mevr. Lubbers 63 61; mej. Sehraagen sl.' mevr. Onder flinke belangstel ling ('n kleine 200 mensen) begon Zaterdagavond even over half acht de lang ver beide voetbal-match van onze L. T. J. tegen de L. T. J.'ers van Reeuw ijk en te Piet, dat je zo je grote roem moest overleven!! Over de wedstrijd zelf zal ik niet uitweiden, al leen wil ik even twee aardige scènes memoreren: op 'n gegeven moment huppelend als een pijl-snel hart, rende sierlijk met de bal voor zich uit langs de witte lijn, maar kon met al zijn elegante zwier het bruine leer toch niet vaak als 'n begerige prooi in de fluitje blies, verdwenen 22 bal weer 't veld zou inzen- sportieve mannen, die stuk den, miste hij grandioos de voor stuk hard gevochten hadden, toneel. bal, maar schoot meester - het voetbal- lijk zijn pantoffel huizen- sympathieke hoog de lucht in! Bravo dit keer niet ingespannen jy&eTudet ffaïdig"- Ten heidies en aal-vlugge be- dpelmond plaatsen.. Ten- weginkjes, waar hij meest al geen zij bij spint, maar dartelend als een jong veu len. was hij zijn tegenstan ders bijna steeds de baas en wist met flinke verre schoten zijn voorhoede aan het werk te zetten. Theo Hoogeveen. U kunt het ge- slotte onze Piet (die zich naar alle waarschijnlijk heid uit 't actieve voetbal spel zal terugtrekken) hij gooide te veel met zijn pet je naar de bal, sprong soms plotseling als 'n snoek te voorschijn, maakte per ver gissing wel eens 'n schijn beweging door over de bal loven of niet, beet met zijn resems aoor over L. tanden stevig op elkaar ge- •t^agDaLén&. dob. Reeuwijkers blij om hun Brugman!! Nog 'n andere moeizaam verworven over winning en onze jongens, met 20 verslagen, toch moreel onverslagen! aardigheid wil ik U niet verzwijgen: het schijnt, dat men in Reeuwijk niet 'al leen 's winters op het wa- elf jon- liep onverschrokken de bal voetbalboekje voor vlijt en in Hazerswoude voel ijver. Met straaltjes tege- dan in zulk geval de vaste lijk gutsten de transpiratie- di-upoeltjes van hun rood verhitte hoofden als een zichtbaar bewijs daarvan. Als man van de pers be zocht ik hun kleedkamer na afloop van de wedstrijd en onze jongens verzeker den mij, dat het 'n mooi voetbal-partijtje was ge weest. Jan van Vliet gaf als enig commntaar: „ik grond onder je voeten weg- ben wat stiif in dat gedeel- zinken met alle gevolgen klemd, vinnig van zich af, terwijl Antoon Meurs deed wat van hem werd ver wacht: hii stond al dravend en hollend zijn mannetje! Jan van Vliet, de harde, bonkige, ietwat „fors-ach- tige'' maar nooit onsportie ve spil maakte menige aan val onschadelijk en gaf zijn voormannen werk genoeg, maar helaas ontbrak aan onze voorhoede wel het een Piet - 'n glanzende dobber maar geen beet Bij de heren van Reeuwijk gold dezelfde lof voor de gezellige wedstrijd en voor de prettige sfeer, die er Msix>oxuM? w/VM iw fkrTT I onder de match heerste. De zijn herstelde breuk maak- NOBTWR WON DE VOOEZLNKU Reeuv/iiksc keeDcr verze_ te eeen inbreuk Gd zijn Ên wilt U mijn waarde ring voor onze spelers? Doelman Reinier Van Vliet, op en top in vorm en Reeuwijkse keeper verze- Tr leerde mij met een schalks soms gigantische panter- In Duitsland werd de Vogezenrit guitig knip-oogje: „wat en tijger-sprongen, terwijl gehouden op een circuit van 266 km hebt U mii te pakken ge- hij hoge ballen en verre en ander. Leo Droogh was 'n eenzaam aanvalsleider, 'n Handig spelertje, dat tollend en rollend, zich draaiend en wentelend in allerlei bochten wrong, maar te weinig steun vond bij zijn mede-voor waart- sen. Toch bewees Arie van de Werf, de bekende Ha- ber op het groene rimpel loze grasvlak, maar beet kreeg hij niet! Rest mij nog te vermel den het spontaan en har telijk treffen tussen de bei de L. T. J.-voorzitters Mees de Jong en Gerard van Nierop. Zolang er zulke vuurvreters aan het roer zitten, zal de mot er niet in komen, jongens! Zater dag 16 Juni gaan wij ons kopje thee terughalen in Reeuwijk. Als de thee daar zo goed gezet 'wordt als hier bij Juffrouw Olierook (tussen haakjes: als U ooit bij Piet over de drempel komt, sla dan niet rechts af, maar loop gewoon door anders bent U verkeerd aangesloten!) dan zullen wij de smaak van thee en voetbal te pakken krijgen. Daarom jongens, flink ge traind a.s. Dinsdag-avond om 7.30 uur. Aan het einde van mijn gekrabbel vraag ik U. ge liefde lezers, vergeef mij deze stoute dwaasheid, dat ik U 'n paar maal wat waiian-gitaïist die tevens LniilteTI?e3ktè'ïeSeï rSSiïï lean tab gekruid en gepeperd. dat tweemaal moest worden afgelegd Van de 100 deelnemers, die waren gestart, volbrachten er 79 deze rit. Na het evenement werd een accele ratie en behendigheidsproef afgelegd. In het eindklassement werd onze landgenoot Nortier eerste met 936 punten, gevolgd door de Fransman Lefévre met 932 punten. had met die opgehemelde schoten uit de lucht pluk- Piet Stolwijk, die gevrees- te als vruchten van 'n on- de ster op papier, maar ik zichtbare boom. Jan Boe- kreeg al gauw door, dat re. onvermoeibaar zwoeger hij alleen gevaarlijk was. bijna dampend en brie- als hij de bal niet in zijn send als 'n paard, veegde bezit had en dan nog al- telkens met zijn machtige leen gevaar opleverde voor voeten de grasmat voor het mond-harmonica kan spelen, ook od het voetbal veld zijn partijtje mee te kunnen blazen! Hein van Nierop, de don kerste spruit van de fa milie, zag de toestand want ik deed het in al mijn onnozelheid, om U wat lichte kost voor te zetten tussen al die zware politie ke en sociale spijzen door. En als ik U slechts één maal een glimlach bezorgd heb dan Sank ik v'oSÏ de moeite somber in, want hij wist vele doorbraken te force ren. Adri van Wieringen POSTDUIVEN. Leidse Concourscommissie. Con- cours met oude duiven vanaf Cor- beil. Aantal vogels 1276, gelost te 6.30 uur met Zuidenwind, afstand plm. 420 km. Ie duif te 10.47.56 (1629.32 m.m.); laatste te 11.6.27 (1516.91 m.m.). Uitslag: F. Penseel 1, A. v. d. Linden 2, 29; C. v. Klink 3; H. Beij 4, 24; N. Waasdorp 5; A. Kop 6, 31; H. v. d. Luit 7; M. v. d. Meer 8; W. Maart 9; J. v. Alphen 10. Wedvlucht Jeugdgroep L.P.C. vanaf Weert, afstand 132 km. Ie duif te 2.44.15, laatste te 2.59.14 uur. K. Peter 1, 2, 3, 4, 5, 19; A. Groenewe- gen 6, 9; J. Optendrees 7, 21; W. v. Loon 8, 18; J. van Dijk 10. De Blauwband (Com. Sassenheim- Lisse). Wedvlucht met oude dui ven vanaf Noyon (Fr.) 315 km. In concours 81 duiven, gelost te 11 u. 30 min. Aankomst eerste duif 4.52.57, snelheid 970 m„ laatste 5.57.12, snel heid 810 m. A. P. Eist 1; G. B. Roo- denburg 2, 7; J. A. Meeuwissen 3, 5; P. C. Baartman 4; C. v. d. Veek 6, 19; C. v. d. Zwart 8, 16; Th. Lindaard 9; H. van Niekerk 10, 11, 12. De Rijnklievers (Leiderdorp) Wedvlucht vanaf Orleans met oude duiven; in concours 123 duiven, gelost 10.30 uur piet Z.O. wind; aankomst le duif 19.28.58, snelheid 942.74. Er werden maar 18 prijzen op de dag der lossing behaald, de rest op Maandag. Uitslag: P. J. de Vos 1, 26; Joh. Veld 2, 23; Chr. v. d. Pluym 3, 4, 5, 9, 12; H. v. Diggelen 6; Ant. Polak 7, 21; A. Rijsbergen 8; M. Jongeleen 10, 24, 26, 19, 20, 22. le kampioen Vitesse werd Chr. v d. Pluym met 169.41 pnt.; 2e kam pioen Vitesse werd J. F. W. Truijers Jr. met 138.66 pnt.; 3e kampioen Vitesse werd M. Jongeleen met 138.11 pnt. Warmond. Wedvlucht vanaf Orleans, afstand 512 km. Gelost om 10.30 N. wind. Uitslag 1ste vogel 19.14.25, snelheid 977.22 m. per min, P. v. d. Drift 1, 2; 6, 9; M. d. Vroo- men 3, 11, 12; M. v. Stijn 4, 5; Ad. Vroomen 7; W. v. Winsen 8; W. v. Leuveren 10. De Blauwband (Alphen a. d. Rijn). Wedvlucht met 164 duiven vanaf Orleans, afstand 509 km., los 10.30 uur Z.O. wind later Noord; eerste duif 7.23.12, laatste 9.27.4. Uitslag: P. G. Borgers 1, 2, 3, 5, 6, 17, 19, 22, 24, 25, 39, 42, 44; H. v. Vegten 4, 8, 11, 12. 27, 34; H. Bauer 7, 33; J. A. Mens 9. 20; G. v. d. Ham 10. Alphense Vrienden. Wedvlucht vanaf Noyon, 308 km., in concours 91 duiven, le 4.48.1 (984 m. per min.), laatste 5.15.52 (930 m. p. min.); A. Vernes Jr. 1, 6, 16; A. Groenendijk 2, 12; J. de Jeu 3; E. v. Willigen 4; H. P, de Wit 5; H. Hoogeveen 7, 11, 14, 15; J. Oppe 8; D. Verkade 9; N. van Bijster veld 10. Reisduif (Hazerswoude). Wed vlucht met oude duiven vanaf Noyon, afstand 302 km. In concours 75 dui ven, gelost om 11.30 met N.O. wind; eerste duif 4.42.51, snelheid 978 me ter, laatste 5.16.31, snelheid 871 me ter. Uitslag: A. van Walderveen 1, 10, 17, 18; A. H. Fase 2: P. J. Fase 3, 8, 13; W. Lindhout 4; C. van der Kemp 5; W. G. de Jongh 6, 15; C. Groen 7, 11; P. van der Malen 9, 12, 14, 19. „De Rijnmonders" (Katwijk). Wedvlucht vanaf Noyon, afstand 309 km.; in concours 63 duiven, gelost om 11.30 uur met N.O. wind, eerste 17.06.32, snelheid 917.82 m., laatste 188.03.59, snelheid 782.52. Uitslag: N. Verkaik 1 en 11; Kr. Schaap 2 en 10; L. Noort 3 en 7; E. J. Belt 4, 6, 9, en 14; D. Barnhooi-n 5; A. Grimber gen 8 en 12. Marinkelle 61 62; mevr. Raay- makersMechel sl. mej. Kiek 63 64; mevr. de Jager sl. mej. v. Dal- sum 36 61 86; mevr. Herreilers sl. mej. Herfkens 63 61; iwevr. v. Loon sl. mevr. LosecaatVermeer 1 86; mej. Schouten sl. mej. Smeets 86 61; mej. Muilmeister mevr. Nicolai 75 61; mevr. VlielanderHein sl. mej. Eggersman i1 64; mej. Kruisinga sl. mevr. Dehnert Jr. 63 62; mevr. v. Haa- gen sl. mej. L. Raymakers 57 63 *51, mevr. Hoyer sl. mej. Lubbers 6—2 6—2. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: mej. Smeets en Breukink sl. mej. Raymakers en Maris 63 63; mevr. Loon en Volkmaai-s sl. mej. v. Dalsum en Dehnert 1412 108; mevr. Herreilers en Nolten sl. mevr. VlielanderHein en Fabius 64 86; mevr. v. Berkel en L. Rinkel sl. Tekelenburg en Honig 63 64; mej. Grosveld en Taminiau sl. de heer en mevr. Marinkelle 60 62; mej. Kruisinga en Klinkspoor sl. mevr. Lubbers en Kramer 6—3 2—6 64; mej. v. d. Torre en Karamoy sl. rrrej. Lubbers en Keuls 60 62; mevr. Dehnert Jr. en Rhodius sl. mej. Muilemeister en Horsman 75 61; mevr. LosecaatVermeer en Lathouwers sl. mej. Herfkens en Akkersdijk 62 64. R.K. A.T.C. (Alphen a. d. Rijn). Laatste competitiewedstrijd R.K. A.T.C. in Den Haag tegen Houtrust VII: H. E. Giel tegen Allart 26 64 63; H. E. Kuiper tegen Verwe gen 7—5 4—6 6—2; D. E. Mevr. R. dc Grooth tegen mej. L. Breukel 61 62; D. E. Mevr. Buss tegen mej. Dongelmans 63 61; G. D. Mevr. dc Grooth en de Groot tegen mej. Hofman en Allart 61 62; G. D. Mevr. Buss en Kuiper tegen mej. Dongelmans en Verwegen 62 63; H. D. de Groot en Giel tegen Allart en Verwegen 61 61; D. D. dames de Groot en de Grooth tegen de da mes Breukel en Dongelmans 61, 6—2. SCHAKEN INTENATIONAAL TOURNOOI TE NEW YORK. Na de tweede ronde van het in ternationaal schaaktournooi te New York luidt de stand: 1 en 2 Euwe en Reshevsky elk l'A pnt; 3. Shainswir 1 pnt 1 afgbr, partij; 4, 5, 6 en 7 Bisquier, O'Kelly de Galway, Naj- dorf en Horowitz elk 1 pnt; 8. Gui- rnard A pnt -f 1 afgbr. partij; 9, 10 en 11 Evans, Kramer en Fine elk pnt; 12. Byrne 0 pnt 2 afgebr. partijen. BINNENLAND Bij het zilveren priesterfeest van pastoor C. P. M. Holtkamp Zondag in De Rijp werd door hem een oud ge bruik hersteld. Tientallen jaren ge leden werden in de gemeente De Rijp en Graft bij bijzondere gebeur tenissen levensmiddelen onder be hoeftige gezinnen verdeeld. Daar, waar men vermoedde, dat het op prijs werd gesteld, werd nu tijdens het feest van pastoor Holtkamp, on geacht de gezindheid, vlees bezorgd. In de afgelopen nacht brak brand uit in de; boerderij van de landbou wer H. Martens te Brouwhuis. De brand had reeds een flinke om vang aangenomen toen de familie leden wakker werden. De landbou wer Martens moest via het venster raam in veiligheid worden gebracht twee zoons sprongen uit het zolder raam. De brandweer kwam te laat. BUITENLAND —Tussen Villena cn Aleoy (Spanje) is een autobus van een berm gestort Negen personen kwamen om het le ven en sommige werden gewond. dr. Napoleao Rodigues Laureano, een Braziliaans deskundige in zake kankeronderzoek, is op 36-jarige leeftijd te Rio de Janeiro aan de kanker overleden, aldus meldt de „Times''. De Belgische douane-ambtenaren vroegen een chauffeur, wat hij in zijn- auto, .ingericht als koelauto, ver voerde. De chauffeur antwoordde: „vlees". Terwijl hij dit zei, begaf het een valse bodem in de auto en een hoeveelheid van vijf ton koffie kwam er uit rollen. Volgens de Belgische politie behoorde deze auto aan een internationale smokkelbende, die koffie uit België via Nederland naar Duitsland smokkelde. HAAGSE POLITIERECHTER. De dakgoot gesloopt. Een koop man uit Leiden moest voor de Haag se Politierechter komen omdat hij de dakgoot had gesloopt van het huis dat hij bewoonde. Het lood en zink was door hem verkocht. Samen zou hij 101 kg. hebben verkocht, doen verd. voerde aan dat de dakgoot hiervan maar een klein bestand deel uitmaakte. De rest had hij op volkomen wettige wijze bij boeren opgekocht. De officier van justitie eiste tegen de man, die reeds vaker veroordeeld was, een gevangenisstraf van vijf maanden met aftrek. Da raadsman, mr. G. A. Jansen op de Haarde, voerde aan dat verd. uit radeloos heid had gehandeld. Het was Zater dag voor Pasen en verd. had prac- tisch geen cent meer in huls. Toen had hij de goot gesloopt en het dak op primitieve wijze weer hersteld. De Politierechter veroordeelde ten slotte tot vier maanden gevangenis straf m. a.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 4