DAGEN COUPONS DINSDAG - WOENSDAG - DONDERDAG - VRIJDAG VROOR .v DREESRAUfN Indrukwekkende ontvangst van priesterzoon te De Kaag Opening van de nieuwe Leebrug nog niet de hèlftl MAANDAG 21 MEI 1951 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA i *4 in al onze stukgoedafdelingen wollen-, zijden- en katoenen stollen vitrage - overgordijnstol - tafelzeil lopers - balatum cocos - matrastijk flanel - graslinnen enz. tegen extra V lage prijzen ALPHEN Jietefiaantjeó AANGEBODEN 2* Gelden beschikbaar voor eerste Hypotheek. - Rente vanaf 3 Zk Fin-. Bel.- en Ass. Krt. ..Otto" Beukenlaan 9 Sassenheim Tel. 7488 en 7868. Na kan te o+' tiid 7329 en 7828 2 Wegens emigratie te koop aangeboden z. g. a. n. slaapkamer-ameublement. Te bezichtigen na 7 uur: Piet Heinstraat 3, Leiden. 2 Afrasteringen. IJzeren palen, harmonicagaas. prikkeldraad, ijzerdraad Voorts: golfplaten, asphalt, melkgereedschap. waskui- pen, bascules, gewichten, varkenstroggen. Galvani seren, vertinnen. Het van ouds bekende adres: A. J. Hartwijk, Nieuwe Bees tenmarkt 79, t.o. Markt- kantoor. Tel. 26627—24013. TE HUUR 2 Solex-verhuur 5. per dag. T. v. d. Sluis, Zee manlaan 39. Leiden Tel- 26281. Bespreek vroegtijdig Al unze huurders zijn all risk verzekerd. PERSONEEL 2 K- K. Buitenmeisje b. z. a. voor 2 dagen in de week, liefst Maandag en Donderdag. Br onder no 2057 bureau can dit blad. 2 Er biedt zich aan een R. K. Bakkersknecht (half was). Br. aan agent L. Crt. te Warmond. 2061 2 Werkster gevraagd. Aanmelding 's morgens: Mevr. Spendel, Maarsmans- steeg 8 (Lewenstein). 2059 2 Net R. K. Burgermeisje leeftijd circa 33 jaar, zoekt kennismaking met nette R. K. Jongen. Br. onder no. 1998 bureau van 'dit blad. 2 Net R. K. Meisje ge vraagd voor de ochtend, v. Haasteren N. Rijn 27a. DIVERSEN 2 Horloge- en Wekker- reparaties zo nodig in één dag gereed. Nergens beter, nergens goedkoper, daar om met 3 maanden garan tie. Alleen bii .De Horlo gemaker" G. Dijkstra, Haarlemmerstraat 186. te Leiden. 2 Naaimachine defect? Reparatie bii u aan huis, geen vervoer, niet wachten geringe kosten en met ga rantie. Naaimachine Ser vice- J. B. H. Schoots. Rijnsburg er weg 29B- Tel. 26664, Leiden. 2062 2 Uw defect horloge, pendule of ander uurwerk ruilen wij in met bijbeta ling voor nieuw. Ruime keuze dames- en heren- polshorloges. Waterdichte horloges vanaf f 37,20 m. garantie. Leidse Uurwerk- kliniek. Laee Riindiik 8. LANGERAAR Abonnementen Adver tenties worden aangeno men door: J. v. d. "IJL Langeraarseweg 232 LOONSTATEN 5 ct. per stuk VERZAMELLOONSTATEN 12 cl. per stuk Verkrijgbaar N.V. De Leidsche Courant - Papengracht 32-M De parochianen van de kerk van St. Johannes Evangelist te De Kaag hebben Zaterdagavond op grootse wijze de neomyst Ant. Harding, de tweede priesterzoon uit het gezin van H. Harding, in hun midden ver welkomd. In de prachtige lente-avond wapperden van vele huizen en boer derijen langs de Hoofdvaart van Ab- benes tot De Kaag de vlaggen en pau selijke wimpels. Overal stonden groepjes mensen langs de weg te pra ten en de ouden van dagen hadden hun stoeltjes in de voortuinen ge zet, om maar niets van de stoet te missen. Even over zes arriveerde de neo myst met zijn ouders aan de paro chiegrens te Abbenes, waar pastoor N. Pronk en de leden van het feest comité de jonge priester feliciteerden en welkom heetten. Daarna wex*d de feestelijke stoet geformeerd. Voorop ging het musi cerende „Canitc Tuba" uit Lisse. De leden van de Ruitervex-eniging Nieuw Vennep, in keurige rijcostuums, vormden het tweede en vierde ge deelte van de stoet, want tussen hen in reed het open rijtuig, waarin de neomyst met zijn ouders en pastoor Pronk waren gezeten. Het feestcomité reed achteraan. Terwijl de neomyst door de uit gestrekte parochie trok, verzamelden zich steeds meer belangstellenden bij de artistiek versierde kerk. Een prachtige erepoort van dennentak ken met witte en gele tulpen door vlochten gaf toegang tot het kerk pleintje, dat door de bloemen en vlaggen een nog intiemer- sfeer had dan gewoonlijk. Misdienaars in rode togen en klei ne bruidjes, die kennelijk zeer verge noegd waren met haar taak op deze Zaterdagavond, leidden de jonge priester door een ere-haag van de ruiterij de kerk binnen, nadat „Ca- nite Tuba" het „Aan U, o Koning der eeuwen" had gespeeld. In de kerk sprak pastoor Pronk een kort welkomstwoord namens de pa rochie. De neomyst gaf zijn eerste priesterlijke zegen, waarna een kort Lof de kerkelijke plechtigheid be sloot. Daarna volgde het slot van de fees telijke intocht. Opnieuw formeerde zich de stoet van ruiters en musici, die de neomyst naar zijn ouderlijke woning begeleidde, waar deze een woord van dank sprak voor de har telijke en grootse ontvangst. De Eerste Plechtige H. Mis. Om tien uur Zondagmorgen werd de neomyst door bruidjes en misdie naars van de pastorie naar de kerk gebracht, waar hij zijn Eerste Plech tige H. Mis opdroeg. De jonge pries ter werd hierbij geassisteerd door pastoor Pronk als presbyter assistens, pater Breukel zijn heeroom als diaken en rector v. Steyn als sub diaken. Het parochiële mannenkoox*, ver strekt door zangers uit Nieuw Ven nep, zong onder de bezielende leiding waagd had zijn ziekbed te verlaten, om even getuige te zijn van het grote feest, dat men zijn broer bereid had. Na de receptie werd er een Lof ge houden, waarbij de neomyst geas sisteerd werd door kap. Harding en pater Breukel. Pastoor Pronk dankte alle paro chianen, die -zo spontaan hadden me degewerkt, om deze ontvangst van een jonge priester te doen slagen. De Kaag heeft In dit weekend ge toond een priesterfeest te kunnen organiseren en wij zijn ervan over tuigd, dat de neomyst deze grootse ontvangst en de hartelijkheid, die hij mocht ondervinden, nimmer vergeten zal. Dwars door Leiden Propagandamars van „Steun Wettig Gezag" Na afloop van de max's werden de manschappen in de school Lange- i brug op een verfrissing onthaald. Majoor Warmoltz heeft hier de Re- i serve Rijkspolitie dank gebracht voor de verleende medewerking. In specteur D. Verzijden herhaalde de ze dankwoorden voor de Reserve Ge meentepolitie. Beide onderdelen van „S.W.G." hebben door deze keurige mars ongetwijfeld bijgedragen tot meerdere bekendheid van het insti tuut. Wij herinneren nog even aan de propaganda-avond, die hedenavond in de Standsgehoorzaal wordt ge houden, aanvangend om 8 uur. Kaarten zijn gratis aan de zaal ver krijgbaar. Omlijst door een pro gramma van toneel en hawaiïan- muziek, zullen twee sprekers het woord voeren over de Nationale Re serve en de Reserve Gemeentepoli tie. Het aantal nog beschikbare kaarten is beperkt. 1 Men leze ook de publicaties over melk als „beschermend" voedsel van het Voorlichtingsbureau van de Voedingsraad. Foto: NIC. v. d. HORST. va ndc heer B. Duwl de meerstemmi ge Mis in honorem Sancti Friederici van Jos. Gruber en na de plechtig heid de priestercontate „Hulde, heerlijkheid en eer" van Th. v. d. Bijl, waarbij een solopartij werd ge zongen door J. Harding, een broer van de neomyst. Een andere broer, H. Harding, bespeelde het orgel. Tijdens deze H. Mis, die o.a. werd bijgewoond door prof. Hammei'stein, oud-kapelaan van de parochie en wethouder Ransdorp van Haarlem mermeer, zou de feestpredicatie ge houden worden door kapelaan Har ding, broer van de neomyst. Daar de ze wegens ziekte verhinderd was, werd deze taak overgenomen door pastoor Pronk, die naar aanleiding van de tekst „Zo mogen de mensen ons achten als dienaren van God en uitdeler van Zijn geheimen", de be tekenis van het priestex-schap uiteen zette. Spr. wenste de jonge priester toe, dat de mensen naar zijn woord zouden hunkeren gelijk de mensen in Galilea naar het woord van Chris tus hunkerden. Zich tot de familie wendend, sprak de pastoor een hartelijke gelukwens voor de uitverkiezing van een tweede priesterzoon en hij besloot zijn pre dicate met een beroep op alle paro chianen, om te bidden voor priester roepingen. Drukbezochte receptie. Om half drie 's middags werd er een druk bezochte receptie gehouden in de pastorie. Bijna alle parochianen maakten van deze gelegenheid ge bruik om de jonge priester persoon lijk de hand te drukken, waarbij me nigmaal ook een geschenk werd over handigd. Namens het feestcomité sprak de heer Groen in 't Woud woorden van gelukwens tot de neomyst, waarna hij namens de pax*ochianen een en veloppe met inhoud aanbood. Tijdens de receptie arriveerde ka pelaan Harding, die het er op ge- Propaganda maken is eenNnocilijk iets. Men moet de juiste toon weten te vinden, aantrekkelijk en pakkend, zonder te overdrijven. Het moet in druk maken en de belangstelling wakker schudden. Welnu, aan dit al les voldeed de propaganda-mars, die Zaterdamiddag door Leiden werd gemaakt door verschillende onder-1 delen van het Instituut „Steun Wet- j tig Gezag", met het doel meer be- kendheid te geven aan deze reserve- diensten, die, mocht ons land onver hoopt ooit in gevaar komen, klaar zullen staan om leger en politie de helpende hand te bieden. Een legerorder, betreffende een reisverbod voor militairen, in ver- band met het pokkengevaar, verhin derde, dat 140 man van de Nationale Reserve konden m.eelopen. Maar de 120 man Res. Rijkspolitie en de 40 man Reserve Gemeentepolitie, de laatsten uitsluitend uit Leiden, zorg den toch voor een aantrekkelijk schouwspel. Met het Leidse Politie- muziekgezelschap voorop max-cheer- den zij om half vijf vanaf het Sta tionsplein over Haarlemmerstraat en Breestraat. Het geheel maakte on danks de warmte, een zeer gedisci plineerde indruk en langs alle stra ten was de publieke belangstelling groot. Aan de voorzijde van het Stad huis werd gedefileerd voor een aan tal autoriteiten: loco-burgemeester St. Menken, de heren R. J. Meyer, D. v. d. Wal en D. Verzijden, resp. commissaris hoofdinspecteur en in specteur van politie te Leiden, mr. dr. E. P. Verkerk, burgemeester van Boskoop en voorzitter van de Gewes telijke Commissie Z.-Holland Noord- Oost van „Steun Wettig Gezag", mr. J. L. J. A. van Mechelen, secretaris van het Gewest, majoor W de Gast, speciaal belast met de Reserve Rijks politie, majoor mr. R. Warmoltz, dis trictscommandant van de Rijkspo litie, majoor Kuiperié, garnizoens commandant van Leiden, overste De Back, commandant van de Soc. Med. Dienst van de Marine te Leiden, prof. Milo, een deputatie van de Studentenweerbaarheid „Pro Pa- tria", de voltallige Leidse commissie van „Steun Wettig Gezag" en de heer C. Zandbergen, voorzitter van de Propagandacommissie. (Foto: „De Leidse Courant"). Kerngezond en gul van lach met driekwart liter... elke dag!*) beschermend" voedsel No. 1 Neem elke dag per 4 personen niet minder dan 3 liter melk, karnemelk, pap of yoghurt te zamen. Wie rekent wéét 't Zaterdagochtend werd de nieuwe Leeburg tegenover de Warmonder Tol officieel in gebruik gesteld. Be halve de dijkgraaf van Rijnland, mr. Slagter, wiens rede wij reeds publi ceerden, werd nog het woord ge voerd door burgemeester du Boeuff van Oegstgeest, mr. Bolsius, lid van Ged. St.., loco-burgemeester Dekker van Warmond en de heer Meerpoel Foto: NIC. v. d. HORST. van de Kamer van Koophandel te Leiden. Alle sprekers toonden zich verheugd over de goede samenwer king, die aan de totstandkoming van deze brug ten grondslag lag Op de foto ziet men, hoe de 7-ja- rige Elisabeth Fockema Andreae, dochtertje van de secr. van Rijnland het lint doorknipt. U nadert een oversteekplaats voor voetgangers. Iedere beker melk is een beker gezondheidEngéén angst voor IE kèrngezond wil zijn zonder last te hebben van „Verborgen Tekortenmoet in de éérste plaats genoeg MELK drinken. Want melk is onze beste en voor iedereen voordelige bron van uitnemend eiwit de ruggegraat van onze kalkvoeding. Melk is bovendien rijk aan onmisbare vitamines! Als vaste regelMelk of karnemelk bij de boterham, pap of vla als toespijs, een scheut melk in soep of stamppot. Bedenk melk is goedkoop

Leidse Courant | 1951 | | pagina 8