PÜN AKKERTJES De Kampioenscompetitie van de K.N.VJB. Docos won laatste wedstrijd... van kampioene Archipel Derby County op bezoek Ned. elftal naar Cura9ao Warmunda werd kampioen tegen kranig Oranje Groen Nederland versloeg België met 3-2 MAANDAG 21 MEI 1951 Ut LE1DSK CUUHAN1 TWEEDE BLAD - PAGINA 1 Naar het A.N.P. verneemt heeft dezer dagen een bespreking plaats gehad tussen dr. C. Benning, hoofd inspecteur van de volksgezondheid en de heer K. J. J. Lotsy, voorzitter van de K.N.V.B. teneinde een oplossing te vinden voor de moeilijkheden, waarin de kampioenscompetitie van de bond is geraakt door het feit, dat Willem II tot op heden geen enkele ontmoeting heeft kunnen spelen in verband met de te Tilburg geconsta teerde pokkengevallen en de voor zorgsmaatregelen, welke daaruit zijn voortgevloeid. Dr. Banning heeft in het onderhoud enkele voorwaarden gesteld, welke door de K.N.V.B., de bij de kampioenscompetitie betrok ken verenigingen en de supporters der kampioensclubs moeten worden nagenomen, wil aan Willem II wor den toegelaten alsnog deel te nemen. Deze voorwaarden omvatten het volgende: 1. De regeling van het programma wordt volkomen aan de K.N.V.B. overgelaten. 2. Aan de vereniging Willem II en de kampioensclubs, die Willem II be- zoeken, wordt opgedragen, dat men uitsluitend gebruik mag maken van een autobus, waarin maximum 30 personen worden vervoerd. In dit aantal zijn begrepen de spelers, de reserves, de trainer, masseur, T.C.- leden en bestuurder. 3. De bus van de bezoekende kam pioensclub is verplicht zich onmid dellijk naar het terrein te begeven en na afloop van de ontmoeting ook weer direct te vertrekken. 4. De uitspelende vereniging moet er zorg voor dragen, dat de suppor ters niet meegaan. Er wordt een drin gend beroep gedaan op de zelfdisci pline van de supporters van alle kampioensclubs om zich aan de voor waarde te houden, aangezien anders Willem II van de kampioenscompeti tie zal moeten worden uitgesloten. Deze bepaling betekent, dat om een tweetal voorbeelden te geven, geen supporters van Willem II mogen mee gaan naar Amsterdam, als Willem II in Amsterdam tegen Blauw Wit speelt, maar dat ook geen supporters mee mogen naar Tilburg, wanneer zij daar tegen Willem II uitkomt. 5. De kampioenswedstrijden van Willemll, welke te Tilburg, worden gespeeld (de thuiswedstijden) mo gen uitsluitend worden bezocht door bewoners van Tilburg zelf, met dien verstande, dat een plaatskaart al leen wordt verstrekt op vertoon van een geldig bewijs van inenting. Bij de thuiswedstrijden van Willem II worden geen plaatsbewijzen in voor verkoop gegeven. 6. Bij uitwedstrijden van Willem II is het de ontvangende vereniging verboden aan Willem II kaarten in voorverkoop te geven. 7. Militairen staan buiten deze re geling. Verder vernemen wij, dat dr. C. Banning zich het recht voorbehoudt, aan de hand van de ontwikkeling der situatie, strengere maatregelen te ne men, eventueel de maatregelen te verzachten, indien er een gunstige wending intreedt. Het nieuwe kampioens programma. In verband met een en ander ver neemt het A.N.P. nog, dat het pro gramma, zoals dat aanvankelijk was vastgesteld, is gewijzigd. De nog res terende kampioenswedstrijden zijn op de volgende data bepaald: Woensdag 23 Mei: DWSBlauw Wit. Zondag 27 Mei: Blauw WitHee renveen en Willem IIPSV. Zondag 3 Juni: Willem IIBlauw Wit en HeerenveenDWS. Zaterdag 9 Juni: Blauw WitPSV. Zondag 10 Juni: HeerenveenWil lem II. Woensdag 13 Juni: Blauw Wit DWS. Zondag 17 Juni: PSVHeerenveen en Willem IIDWS. Zaterdag 23 Juni: DWS—Willem II en HeerenveenBlauw Wit. Zaterdag 30 Juni: DWSHeeren veen en PSVWillem II. Zaterdag 7 Juli: Willem IIHee renveen. Zaterdag 14 Juli: Heerenveen PSV. De ontmoeting tussen Blauw Wit en Willem II wordt op een Woens dagavond gespeeld op een nog nader te bepalen datum. Alle bij de kampioenscompetitie betrokken verenigingen hebben zich bij deze regeling en de voor- 'aarden, daarbij gesteld, vclgaarne neergelegd. Eerste Klasse C: De Volewijckers DWV 0—1; KFC—SVV 2—1. 2e klasse A: VCS—TYBB 1 LFCHPSV 31: Blauw Zwartde Postduiven 2—0; HBCHillinen 0 3; LaakkwartierVVP 44. 3e klasse B: AlphenVios 53; RKAVV—Gouda 2—6; GDA—Wasse naar 22; RoodenburgTexas 52: WesterkwartierHoek van Holland 30; BMTde Hollandiaan 32. 4e klasse A: Hillegom—Lisse 2—3; LugdunumSJC 32; DocosArchi pel 3—2; ASC—Meerburg 3—4;VVSB -Rouwkoop 22; TeylingenTone- gido 23 4e klasse C: RijswijkCromvliet 2—2; BTC—DONK 1—1; DSO—Vogel 10; HDVKranenburg 51; Wad- dinxveenAlphia 21; Gouderak Steeds Volharden 21. 4e Klasse F: MartinitTransvalia 1—1; Lekkerkerk—Haastrecht 2—1; WoerdenVEP 2—0; Aeolus—Oude water 1—0; RDM—Florissant 3—2; SiodBodegraven 40. J^ET IS DOCOS tenslotte dan toch nog gelukt de laatste wedstrijd van de competitie in winst om te zetten. Het moge dan een schamele 3—2 overwinning zijn geweest, het feit, dat zij behaald werd op de kam pioen Archipel, wijst er toch wel op, dat nog niet alle vuur uit de club verdwenen is. Op 23, 26 en 30 Mei a.s. zullen, res pectievelijk te Rotterdam, Utrecht en Amsterdam wedstrijden worden ge speeld tussen vertegenwoordigende K. N.V.B.-elftallen en de Engelse eerste divisieclub Derby County. De belang rijkste van deze serie ontmoetingen is die van 30 Mei in het olympisch stadion te Amsterdam, waarin Derby als sparringspartner zal fungeren voor het voorlopig Nederlands elftal, dat een week later tegen Noorwegen uitkomt. D^rby County is een oude vereni ging, die reeds in 1884 werd opge richt. Hoewel het team al jaren lang in de middenmoot van de ranglijst huist, moet Derby County zeker be schouwd worden als een de rstekste Engelse ploegen. In het seizoen 1945/46 werd de cup gewonnen en verschillende spelers, die destijds aan het behalen van dit grootste succes, dat een Engelse ploeg kan behalen, hebben meegeholpen, maken thans nog deel uit van het eerste elftal. Aan de tour naar Nederland nemen 17 spelers deel, waaronder het complete League-team. De bekendste speler is ongetwijfeld de internationaal John Morris, links- of rechtbinnen, die in 1948 van Man chester United werd overgenomen. Andere spelers in het elftal van Derby County, die al eens in een ver tegenwoordigend elftal zijn uitgeko men, zijn Mozley (rechtsback), Har rison (rechtsbuiten) en Musson (rechtshalf). Ter gelegenheid van de viering van het 30-jarig bestaan van de Curagao- se voetbalbond wil men in Augustus a.s. op Curagao een tournooi organi seren, waarvoor uitgenodigd zijn Uruguay, de wereldkampioen, verder Portugal, Mexico en het Nederlands elftal. Bij het bestuur van de K.N.V. B. is dezer dagen een invitatie van de zijde van Curagao binnengekomen. :Tet bestuur zal zich binnenkort over deze aangelegenheid beraden. Dat wil evenwel ook allerminst zeggen, dat de Haagwegbewoners zo prima speelden. Verre van dat. De tekortkomingen waren maar al te vele en al te grote. Spelbeheersing en techniek blijven dikwijls maar al te veel uit, balcontrole en plaatsen zijn maar te dikwijls onvoldoende en het sjouwen van enkelingen is te weinig productief om succes te boeken. Maar van deze laatste wedstrijd kunnen we tenminste zeggen, dat het toch allerminst helemaal hopeloos met de Haagwegbewoners is gesteld. Goede leiding en bovenal regelmati ge training kunnen ertoe leiden, dat het verloren terrein uiteindelijk toch nog weer herwonnen wordt en daar om zullen we met belangstelling het werk van Docos in de toekomst blij ven volgen. Natuurlijk had Docos in deze laat ste wedstrijd de wind enigszins in de zeilen, omdat Archipel het kampioen schap reeds binnen had vanwege welk feit de Hagenaars vóór de aan vang van de wedstrijd door de heer A. van Schie, de Docos-voorzitter, werden gehuldigd en'dus geen be lang meer hadden bij deze wedstrijd. Na ruim een kwartier slaagden de gasten erin de leiding te nemen, toen keeper Smit van dichtbij werd ge passeerd (01), maar vijf minuten later maakte midvoor v. Dalen uit een corner gelijk (1—1). Vijf minuten voor de rust hernamen de Hagenaars de leiding (12), maar v. Dam bracht nog voor de thee andermaal de par tijen op gelijke voet (2—2). Ondanks vele technische en tacti sche tekortkomingen in het spel der Leidenaars, hadden we toch wel hoop op 'n gunstige einduitslag, indien ten minste de verdediging stand zou kun nen houden. Zulks geschiedde inder daad, maar de omzetting van Dub- beldeman op midvoorplaats vonden we toch geen verbetering, want er ging thans veel minder kracht van de aanval uit. Toen evenwel 20 min. na de hervatting Van Dam een niet te misser kans had benut en Docos zodoende de leiding had gekregen (32), groeide de hoop van de Do- cos-aanhang op een zege niet weinig. Hoewel aan beide zijden nog tal van kansen werden geboden, werd er verder niet meer gedoelpunt, zodat Docos met 32 won. Docos 22 Rouwkoop 21 Rouwkoop speelt de laatste wed strijd in Leiden tegen Lugdunum. BLOEMEN EN VUISTSLAGEN. Scheidsrechter G. Mollenvanger uit Purmerend, die dezer dagen zijn honderdste wedstrijd floot, kreeg wel een zeer eigenaardig presentje van een speler van de voetbalclub de Rijp. De wedstrijd de Rijp IIBerkhout werd vijf minuten na de rust onder broken, daar de scheidsrechter de rechtsback van de Rijp gelastte het veld te verlaten. De rechtsback kwam op de scheidsrechter af en gaf hem een paar vuistslagen. Scheidsrechter Mollenvanger staakte hierna de wedstrijd en de bloemen, die hem waren aangeboden, weigerde hij mede te nemen.' laatste competitiewedstrijd van Blauw Zwart, is in een overwinning voor de thuisclub geëindigd. Het eer ste doelpunt onstond in de 9e mi nuut toen Wils doorbraak, in zijn eentje op het doel afstormde en op schouderhoogte in de uiterste hoek doelpuntte. (10). Een klein kwar tier later belandde een fraaie voor zet van linksbuiten Raaphorst in het doelgebied van de Postduiven. Een der verdedigers mïste toen hij het leer 'wilde wegwerken en midvoor- invaller Uitendaal strafte die fout af met een goed doelpunt (20). Na de rust werd er met weinig animo gespeeld. In de Wassenaarse voorhoede verknoeide Piet van Rhijn diverse kansen met het gevolg, dat bij zijn medespelers de liefhebberij eruit ging. In de 17e minuut kreeg P. van Rhijn een strafschop te ne men. De bal werd wel zuiver, maar veel te zacht ingeschoten, zodat de Postduiven-keeper er weinig moeite meer had. L.F.C.—.H.P.S.V. 3—1. De laatste competitie-wedstrijd heeft LFC de volle buit opgeleverd, Na 30 min. spelen wist Bijl met een goed schot de score te openen, waar mede ook de rust aanbreekt (10). Na de thee zetten de politiemannen alles op alles om deze achterstand te niet te doen, wat hun na 15 min. ge lukte door 'n goede kopbal van de rechts-binnen (11). Een aardige strijd ontwikkelde zich om de lei ding, waarbij LFC 't meest in de aan val was, doch steeds in de goed op gezette buitenspelval liep. Op een moment plaatste Bijl naar v. Mete ren, deze speler plaatste terug naar Bijl, die de hem geboden kans be nutte (21). LFC bleef aanvallen; daartegen raakten de HPSV-ers uit gespeeld en even voor het einde maakte Neuteboom nog een derde doelpunt (31). Verdiende overwinning ^"errk Warmond bracht een collectief bezoek aan Leiden. Reeds ver voor het aanvangsuur trokken de suppor ters naar het Zwarte Pad, om hun favorieten aan te moedigen in deze zware wedstrijd en 't was nodig. Reeds bij het begin ervaarde men de hoge sportieve plichtsopvatling van Oranje Groen en wcTd direct in hoog tempo aangepakt. Wie pijn lijdt leeft maar half. W Bestrijdt Uw pijnen met Zaterdagniiddagvoetbal Heel matige wedstrijd in de Leidse Hout Er waren naar schatting ongeveer 7500 toeschouwers bij deze wedstrijd op het prachtig gelegen Leidse Hout sportpark. Zulk een groot aantal mensen waren hier nog niet bijeen geweest, zodat het voor de organisa toren een eerste krachtproef bete kende. Dat deze in alle opzichten ge slaagd zou zijn, durven we niet be weren. Het was er vrij benauwd op de tribunes en dat de penningmees ter van de K.N.V.B., de heer Brunt, in de pauze nog moest horen, dat er geen plaats voor hem was. deed niet bepaald prettig aan.... Een andere tekortkoming was het gebrek aan ballen. We zitt rn hier nu eenmaal met het euvel van de sloten bij het terrein. national. Werkmans Wilskracht mar cheerde rond het veld en toen de spe- lerr het <errein hadden betreden «'erden de volksliederen gespeeld. Warmunda dat de toss gewonnen had en daarbij zon en wind in haar voordeel koos, was lichtelijk in de meerderheid, doch de primitieve po gingen konden de Or. Gr.-achtcr- hoede niet verontrusten. Enige ge vaar ontstond toen midvoor Meskerr kort achtereen enige goede kansen geboden kreeg, waarbij de richting echter nog niet gevonden was. In middels vernamen wij het gunstig verloop van de laatste pogingen van LDWS, dat reeds een veilige voor sprong op DOSR behaald had. Or. Gr. kwam enige malen gevaar lijk door, terwijl de Warmunda-ach- terhoede niet die rust vond, welke hen anders zo moeilijk te passeren maakt. Alleen keeper Rijnbeek had er goed het oog op. Enige gevaar lijke schoten werden stijlvol door hem behandeld. Het was aan dc Or. Groen-keeper te danken, dat Warm. ongeveer 25 min. na het begin een voorsprong kon nemen. Een door het midden gespeelde bal kwam terecht bij v. Hulst, die van ver een hard schot loste, waarbij de bal onder de keeper door in het doel belandde (01). Daar veerden dc Warm. sup porters overeind. Zou dit de aanloop zijn tot de overwinning? Or. Groen dacht daar anders over. Onbevangen speelden en omspeelden zij de War- munda-spelers, doch doelpunten ble ven uit, dank zij het goede doclvcr- aedigen van Rijnbeek. Na de thee trachtte Or. Gr. direct de achterstand in te lopen. Vooral midvoor en buitenspelers waren bij zonder actief, doen ook Warm. zat niet stil, maar stond tegenover een achterhoede, die zich niet liet pas seren. Vooral de midhalf verzette bergen werk en zorgde er voor, dat de Or. Gr voorhoede aan het werk bleef. Dit deed ze ook, maar in die periode toonde Rijnbeek zijn klasse. Schoten van ver en dichtbij ransel de hij uit zijn heiligdom, dikwijls ten koste va neen corner, die echter, hoewel goed genomen, steeds door v.l.n.r.: N. Witteman, H. Haverkort, G. Meskers, A. van Win- sen en J. van Winsen. Voor v.l.n.r.: H. v. Hulst, J. Zwaan, J. Rijnbeek, H. Zwaan, L. Faas en II. Meskers. (Foto „Dc Leidsche Courant") vele verdedigers kon worden weg gewerkt. In dc 20e minuut na rust ging datgene gebeuren waarop heel War mond wachtte. Over rechts werd een Warm.-aanval ingeleid. Witteman zette de bal hoog voor doel, zodat de keeper er juist niet bij kon. Mcskcrs zag de bal aankomen en vallend pas seerde hij keeper Koppens ten tweede male (02). Na dit doelpunt komt er meer rust in de Warm. gelederen. Speciaal de achterhoede groeit naar haar normale vorm en nu wordt de Oranje Groe nen niet veel gelegenheid gelaten, hoezeer zij hun pogingen ook voort zetten. Rijnbeek is deze middag bij zonder actief. Door tijdig uitlopen, voorkomt hij menige kans. Als dan de blauw-witte voorhoede het ook nog een paar keer probeert, wordt het duidelijk, dat deze stand ook do eindstand zal worden. Inderdaad de beide achterhoeden laten geen steek meer vallen en als scheidsrechter v. Weeren het einde blaast, begint het Warmunda-fecst, Na afloop kwamen allereerst de Oranje Groen-spclers met hun be stuur de eerste gelukwensen en bloemen aanbieden. Daarna volgde de voorzitter van de KNVB, de heer W. Caro, die namens do afdeling d< gelukwensen aanbood. De heer v. d Geer deed dit namens de groep Lei den van de Centraio Organisatie van Voetbalscheidsrechters en de heer Woudrichem namens de vereniging UVS. Toen kwam het LDWS-bcstuur sportief als altijd, met bloemen en gelukwensen. Ook DOSR bleef niot achter. De Warm.-voor/.itter, de heer Dc Greef, beantwoordde met een toe passelijk woord de verschillende sprekers. Daarna werd dc thuisreis aanvaard. Aan de tol wachtte de R.K. Muziekvereniging ,,St. Mul- thias". Bij monde van de voorzitter, de heer Waijers, werden gelukwen sen aangeboden, waarna dc feeste lijke intocht door het met vlaggen versierde Warmond aanving. Do be woners juichten do 4e klassers een welkom toe Feest in Warmond; bij Warmunda in het bijzonder!! R.K. A.V.V—GOUDA 2—6. Een voorzet van Wauthie naar De entourage was overigens inter- j Vermeer, die inschoot gaf aan Gouda Twee spelmomenten uit de wed strijd der Zaterdagmiddag-elftallen van Nederland en België Foto links: Het tweede doelpunt der Belgen. Keeper Woudstra ziet toe hoe de bal uit een schot van de Belg. rechtsbui ten in de uiterste hoek verdwijnt. Foto onder: Nog een goal? Neen, de bal „zat" wel, maar er was hands ge maakt, zodat dit Ned. doelpunt werd geannuleerd. (Foto's: Nic. v. d. Horst) Zaterdagmiddag heeft het Neder lands Zaterdagmiddagelftal in het Sportpark de Leidse Hout met 32 gewonnen van het vertegenwoordi gend elftal van de Zaterdagmiddag voetballers van België. Het was een heel matige wedstrijd, waarbij de kleine Nederlandse zege een ruime beloning was voor het ver toonde spel, zelfs in aanmerking ge nomen, dat de twee Belgische doel punten eigenlijk door de Oranjebroe ken cadeau waren gedaan. In de eer ste helft speelden de Nederlanders al een heel matige wedstrijd, daarna was het iets beter, of misschien wa ren de Belgen toen iets zwakker? De gasten waren al dadelijk sterk aanvallend en de Nederlandse verde diging moest alle zeilen bijzetten om onheilen te voorkomen. Het was op merkelijk, dat de Nederlandse verde diging telkenmale als de Belgen in de aanval waren bijna tot paniek voetbal kwamen. Toen er ongeveer 20 minuten was gespeeld kopte midhalf Schaap een voorzet der Belgen naar keeper Woudsma, ondanks dat deze gezegd had de bal aan hem over te laten en Belgische verdediging verraste, daarom uit was gelopen. De bal ver dween in het Ned. doel (01). Toen Siebenlist eindelijk een mooie kans kreeg, schoot hij huizenhoog over. Het spel der Nederlanders kenmerk te zich door slecht plaatsen en een totaal gemis aan balcontrole, welke factoren bij de Belgen veel beter ver zorgd waren. Siebenlist miste een tweede kans op de gelijkmaker, toen hij met alleen de keeper der gasten voor zich, precies in zijn handen schoot. Toen de gevaarlijke rechts buiten der Belgen, Heyman, die maar al te veel door de te trage van Maanen ongedekt werd gelaten, een fraaie bal op het Ned. doel had in gezonden, kon i'echtsback Wilhelm het leer gemakkelijk wegtrappen. Hij deed ook alsof hij zulks wilde doen, maar liet daarna de bal rustig gaan, waardoor keeper Woudsma ge heel misleid werd, zodat hij de bal in de uiterste hoek zag verdwijnen (02). Eerst daarna kwam er wat opleving in de Ned. ploeg en toen Heinen kort voor de rust de gehele slaagde hij er in met een fraai schot de achterstand te verkleinen (12). De eerste tien minuten na de her vatting waren een schrille tegenstel ling van het spel der Nederlanders voor de rust. Nadat eerst v. d. Oever een goed schot door keeper Derbo- ven gekeerd had gezien, slaagde de linksbinnenspeler Loosman er in uit een voorzet van Heinen gelijk te ma ken (22) en uit een nieuwe voor zet van deze speler gaf v. d. Oever de Ned. ploeg de leiding (32). Er was toen juist 6 minuten in de twee de helft gespeeld, maar het was, of de Ned. Ploeg het toen -weer welle tjes vond. Er volgde een stevige in zinking, terwijl de Belgen steeds meer kwamen opzetten. De aanvallen werden evenwel zeer slecht afge werkt en de Ned. verdediging hield toen ook goed stand, zodat tenslotte onveranderd het einde kwam. Voor de rust kregen de Belgen vijf corners toegewezen, Nederland twee. In de tweede helft waren deze cijfers resp. twee en vier. na9 minuten spelen de leiding -'O- Kort daarop weer een aanval. De keeper van A.V.V. liep uit, viel en liet de bal glippen, waarna Wau thie met een zachte rik de bal in het net liet rollen (02). Uit een vrije trap schoorde Watuhie opnieuw (03). Het vierde doel punt van Gouda was weer het ge volg van uitlopen en misvatten van de jeugdige A.V.V.-keeper. Hij liet de bal weer glippen en Koster schoot in (04). Nogmaals is A.V.V. onfor tuinlijk. De bal ketst tegen de keeper en draait in het net (05). Nu komt A.V.V. wat beter op dreef en ci»Jt Gouda danig in het nauw A.V.V. krijgt een vrije trap toegewezen, welk genomen wordt door C. van Dorp. De bal belandt op het hoofd van v. d. Meer, die schitterend in kopt (15). Nog geen tv/ee minuten daarna weet Gouda geen uitweg Piet Hakkaart komt door een haag van spelers door en schiet keihard in (2—5). Na de rust blijft A.V.V. ge ruime tijd sterk in de aanval. Gouda forceert ten laatste een doorbraak, welke uitloopt op een hoekschop voor Gouda. Vermeer zet mooi voor en door een kopbal van Hommels wordt de stand voor Gouda 26. HILLEGOM—LISSE 2—3 Het eerste succes was voor Lisse daar v. d. Berg handig gebruik maakte van een te zacht terugge speelde. bal, om deze langs de uitge lopen doelman in hét net te plaatsen Kort hierna volgde een vrije schop wegens hands op het Lisse-doel, waaruit v. d. Aar met een vlijm scherp schot doelman Ruigrok kans loos passeerde (11). Hoewel na de rust het tempo wel wat gezakt was, werd er aan beide kanten hard gewerkt. Bij het twee de doelpunt van Hillegom, gescoord na 10 min., werd de Lisse-doelman Ruigrok geblesseerd, waardoor hij het veld moest verlaten. Als plaats vervanger verscheen nu doelman Baak, die zeer actief bleek. Meyer wist al spoedig de gelijkmaker voor Lisse te fabriceren en tien rr/inuten voor het einde werd na goed samen spel tussen Meyercn Wassenaar door laatstgenoemde het winnende doel punt voor Lisse gescoord 23. ROODENBURG—TEXAS 5—2. Een door Roodenburg vrij luste loos gespeelde wedstrijd, rnet d< thuisclub veel sterker, man-: zonder de nodige activiteit en een hoocleo gemis aan schutterscupaciteiten. Uit een strafschop werd het vo ir Loge man 10, waarna Texas gelijk wist te maken (11), Nog voor rust bracht van Dorp de stand op 2—1, maar nog voordat de eerste spelhelft was ver streken, werd het opnieuw gelijk (2 2). Na rust bleef Roodenburg sterk aanvallend, echter voorlopig zonder succes. Eindelijk gelukte het A. du Prie 32 te maken zelfs 4—2 en vijf min. voor 't einde bracht F. v. d. Zeeuw de eindstand op 5—2 V.V.S.B.—ROUWKOOP 2—2 Binnen 5 minuten wist midvoor v. Gijlswijk de score te openen (1—0). Koomen maakte er na oen kwartier met een onhoudbaar schot 20 van, waarbij een ieder verwachtte, dat VVSB reeds gewonnen had. Na de rust kwam Rouwkoop geweldig op zetten. Elke bal werd door hun ach terhoede en middonlinie naar voren geknald zodat de VVSB-defcnsie handen vol werk kreeg. Uit een scrimmage maakte de middenvoor der gasten er 21 van. Fel werd er hierna gestreden, De Voorschotena ren roken de kans op een gelijk spel en bleven hiervoor dan ook verbe ten - vechten. Kort voor hot einde kopte een der VVSB-backs in eigen doel waardoor dc eindstand 22 werd. LUGDUNUM—SJC 3—2. In deze voor beide ploegen onbe langrijke wedstrijd, was S.J C. m de aanvang sterk aanvallend, waarna de thuisclub het spel geheel in han den nam. Het duurde echter gcrui- men tijd voordat uit een voorzet van Teeuv/en, Verhoeven kon inschieten (10). SJC liet zich niet onbetuigd maar vond in keeper Oudshoorn een groot struikelblok. Vlak voor rust werd het uit een als voorzet bedoel de bal door Mizee 20. Na rust heeft de tegenpartij niet veel meer in te brengen en als Mi- zee de stand tot 30 heeft weten ep te voeren, gelooft Groen-Wit het wel. Goede schoten van Ruigrok en Groenewoud brengen de einduilsl." op 32.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 5