'Sï PELTENBURG! Euch. Ziekentriduum te Leiden Se Vi-tijn in cL nieuwe made ADAAiSOlM Verfhandel „DE PELIKAAN" VRIJDAG 18 MEI 1951 üb LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Vrijdag 18 Mei. De Unie voor de Voedings- en Ge- notsmiddelenbedrijven, afd. Leiden (gezamenlijke organisaties van bak kers- en slagersbedienden) heeft ver gaderd en gesproken over doorvoe ring van de vacantieregeling bij par ticuliere slagerijen, die door het Col lege van Rijksbemiddelaars bindend is verklaard. De Unie besloot tot een bespreking met de gecombineerde besturen van de slagerspatroonsver- enigingen in Leiden, om tot een goe de regeling van de vacantie te ko men. Morgen wordt in het Prentenkabi net van de Rijksuniversiteit, Klok- steeg 25, een tentoonstelling openge steld van tekeningen en gouaches door H. M. van der Spoel. De ten toonstelling is dagelijks van 2 tot 5 uur geopend (behalve op Zondag) en blijft tot 17 Juni. Het Eucharitisch Triduum voor Zieken zal gehouden worden in de Parochiekerk van O. L. Vr Hemel vaart en St. Joseph, Herensingel, Leiden, op: WOENSDAG 13 JUNI 1951 DONDERDAG 14 VRIJDAG 15 Zieken uit Leiden kunnen aan vraagformulieren verkrijgen bij de Eerwaarde Zusters van het Wit Ge le Kruis te Leiden en aan het secre tariaat: Lage Rijndijk 19 Leiden, telefoon 23469. Eventuele deelname van buiten kan geschieden via de door de Z.E. Heer Pastoor aangewezen tussen personen: Voor Alphen aan den Rijn is dit bij de heer A. Breukel, Raadhuis straat 281, Alphen aan den Rijn, tel. 3265; voor Warmond bij de Wijkver pleegster Zuster C. M. Terlingen, Herenweg 53, Warmond. De aanmelding sluit op 1 Juni a.s. LEIDSE GEMEENTERAAD. Aan de gemeenteraadsagenda van a.s. Maandag is nog een punt toege voegd inzake de benoeming van ambtenaren van de Burgerlijke Stand. In verband met enige vacatu res stellen B. en W. voor te benoe men mevr. O. F. G. P. PrinsClarion en de heren L. A. Mennes en L. J. Pijpers, nilen uitsluitend belast met het sluiten van huwelijken. Voorts wordt voorgesteld om te benoemen tot ambtenaar van de B. S. de heer M. Brak, adjunct-commies aan de afdeling Bevolking, Burgerlijke Stand en Militaire Zaken van het gemeentesecretariaat te Leiden. overgangsexamens bij „endegeest" In de Psychiatrische Inrichtingen „Endegeest", „Voorgeest" en „Jel- gersmacliniek'' tc Oegstgeest slaag den voor het eerste overgangsexa men de zusters: F. van den Berg; A. M. Th. van Buitenen; M. A. Blom; H. ten Haken N. P. C. Konings; M. J. Millenaar; E. A. M. van Ooi; M. E. J. de la Rie; M. E. B. M. v. d. Stap; X. C. Treffers; F. van Urk; A. M. H. Vellekoop;L. C. Versluis; J. H. Wesseling; en de broeders: O. H. Dabroek; J. P. v. Eek; D. A. Noordegraaf en L. Ravensber- gen. Voor het tweede overgangsexa men de zusters: G. A. Boekhout, H. 'v. d. Slik, L. M. Tollenaar en E. A. J. Wassenaar. (Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage) Junioren en adspiranfen van VNL, beneden de 16 jaar, die morgenmid dag naar de interlandwedstrijd Hol landBelgië (Zaterdagvoetbal) gaan, krijgen gratis kaarten van het bestuur. Zij moeten om half vier verzamelen op de hoek Houtlaan Rijnsburgerweg. Er zijn weliswaar convocaties uitgereikt, maar mis schien zijn er enigen vergeten. Van daar deze mededeling. Gisteravond hield de personeels vereniging Lichtfabrieken jaarverga dering in „RoyalDoezastraat. Voor zitter H. van Woudenbreg mocht een groot aantal leden verwelkomen. Spr. wees op het doel, waarmede vijf jaar geleden de vereniging werd op gericht: een betere verstandhouding onder het personeel. Dit doel is uit stekend bereikt. Bij de bestuursver kiezing trad de heer J. Wessel af. die jarenlang de belangen van het per soneel uitnemend behartigde. Men benoemde hem tot ere-lid. In zijn plaats werd de heer Tj. Wiersma ge kozen. Bij de rondvraag werd nog herinnerd aan de feestavond op 28 Mei a.s. STADSKOK. GOUDEN JUBILEUM VAN CON FECTIEBEDRIJF KORS. Grote belangstelling op receptie. Het gouden jubileum van het Con fectiebedrijf W. F. Kors en Zn-, Haarlemmerstr 241243, dat giste ren onder grote belangstelling is her dacht, moet voor mevr. H. J. Kors- v. d. Mark, echtgenote van de in '40 overleden oprichter en haar zoon. de heer A. J. Kors, wel bijzonder grote voldoening geschonken heb ben. Tijdens de gistermiddag in de bovenzaal van Cafè-Restaurant ..In den Vergulden Turk" gehouden re ceptie hebben zeer velen de gelegen heid aangegrepen om van nun be- belangstelling en waardering te ge tuigen. Onder hen. die de gelukwen sen aanboden bevonden zich burge meester Jhr. Mr. F. H. van Kinschot, wethouder A. J Jongeleen en de ge meente-secretaris, Mr. J. Bool, het voltallige bestuur van de afd. Lei den van de Kon. Ned. Middenstands bond van welk bestuur de voorzit ter, de heer W. Zwart, de woord- voei'üer was, de heer J C. J. Lam- bermont, voorz. van de Leidse Mid denstandscentrale, Mr. W B. H. A. Heskes en mej. E- Ph. Aalders, vice- voorz. en bestuurslid van de Stich ting Dodenherdenking, van welke Stichting de heer Kors secretaris is, Mr. W. de Clercq en de heer M. B. de Jong namens het departement Leiden van de Ned. Mij voor Nijver heid en Handel, de hei-en M. de Mar. cas en H. de Wilde namens het be stuur van de 3-Octobervereniging, vele zakenrelaties en vrienden. Behalve een schat van fraaie bloemstukken, mocht de heer Kors ook vele schriftelijke en telegrafi sche gelukv/ensen ontvangen. Aan deze receptie ging in de mor genuren in het jubilerende bedrijf aan de Haarlemmerstraat een huldi ging door het personeel vooraf Na een inleidend woord van de heer Kors, waarin de ontwikkelingsge schiedenis van de zaak op de voet werd gevolgd, voerden achtereenvol gens het woord de heer J. W. v. d. Waard, een zwager van de heer Kors mej- A. J. Koevoets namens het per soneel, die o.a. het licht liet vallen op de goede verstandhouding in het bedrijf, de boekhouder, de heer P. C. Planjeï en mej. H. J. Pitlo. Vele geschenken werden aangebo den. In zijn dankwoord stelde de heer Kors het personeel a.s. Maan dag een uitstapje naar Brussel in het vooruitzicht. HOLLAND^-BELGIE IN DE LEIDSE HOUT. De Leidse Sportstichting verzocht ons opname van de volgende ver- keersbepalingen, welke gelden voor de bezoekers van de ..Interland Voetbalwedstrijd HollandBelgië" op Zaterdag 19 Mei a.s. Ie. Alle voetgangers en wielrij ders moeten het park bereiken via de Houtlaan, Anthonie Duyckstraat. Op de beide speelplaatsen van de Nieuwe Christelijke U.L.O school en de Leidse Houtschool bevinden zich de officiële rijwielstallingen. 2e. Houders van een toegangs kaart gemerkt A, spelers en officials hebben toegang via de hoofdingang, tegenover de Paulus-Buysstraat. 3e. Houders van de kaarten ge merkt met B, C, D en E moeten via Anthonie Duyckstraat en Van Beu- ningenlaan naar het terrein komen 4e. Zij, die per auto of bus komen, moeten via de Warmondcrweg naar de v. Oldenbarneveldstraal, de Ho- gerbeetsstraat, Joh. de Wittstraat, Fagelstraat en Ledenberghstraat, al waar de auto's onder bewaking kun nen blijven en de inzittenden via de Van Slingelandlaan het terrein kun nen bereiken. Daar alle overige straten en lanen door politic zijn afgezet, raden wij U aan in Uw eigen belang de gege ven richtlijnen op te volgen, aldus de Sportstichting. EERSTE H. MIS VAN NEOMIST A. VREEBURG Morgen zal de neomist Albert Vreeburg uit handen van mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem,, de H. Priesterwijding ontvangen in de kathedrale basiliek St. Bavo te Haar lem. Zondag a.s. zal de neomist om half elf in de parochiekerk van de H. Petrus te Leiden zijn eerste plech tige H. Mis aan God opdragen. 's-Middags is er van 2 tot 4 receptie in het ouderlijk huis, Zoeterwoudse Singel 20, Leiden. De wijdeling heeft niet, zoals de meeste priesterstudenten, het klein seminarie doorlopen. Hij volgde het Gemeentelijk Gymnasium te Lei den en deed in 1942 eindexamen A. In 1943 ging hij naar „Hageveld", tijdelijk ondergebracht in „St. Bavo", Noordwijkerhout. Het jaar daarop vertrok hij naar Warmond, doch de hongerwinter onderbrak zijn philo- sophische studies. Na de bevrijding zette hij deze voort en deed ook zijn theologische studies in Warmond. Vóór zijn vertrek naar het Semi- nari was de heer Vreeburg prefect van de Mariacongregatie (jongens) in de St. Petrusparochie, lid van de parochiële K.A.-kern en lid van het kerkelijk zangkoor. LEIDS JEUGDPALRLEMENT. K.V.P.-motic aangenomen. Onder voorzitterschap van de heer J. Lamers vergaderde gisteravond het Leids Jeugdcentrum in het Stad huis. De publieke belangstelling was groot. Er was een aantal afgevaar digden van het Amsterdamse Jeugd- parlement aanwezig. Behandeld werd het onderwerp „Geloof en Politiek", waarover woordvoerders van de verschillende partijen hun mening weergaven. Na mens de Jongeren-organisatie in de K.V.P. werd dit gedaan door de heer G. Prinsen Jr.,-die dit vraagstuk principieel belichtte, waarna de heer H Molkenboer de practische zijde behandelde. Nadat de partijen hun meningen kenbaar gemaakt hadden, ontspon zich een interessant debat. De op de vorige vergadering door de K.V.P. ingediende motie, waarin het gemeentebestuur verzocht werd jaarlijks een burgerdag te organise ren voor de jongeren, werd met al gemene stemmen aangenomen en zal ter kennis van het college van B. en W. worden gebracht. Burgerlijke Statsd Geboren: Lambertus Franciscus, z. v. W Goddijn en W. L. Brakel; Wilhelmina Petronella, d v. H. Ver meer en W. P. Fakkel; Janna Ca- tharina, d. v. T. W. van der Klugt en J. H. Bekooij; Pieter Bastiaan, z. v. H. Mulder en C van Polanen; Maarten, z. v. J. Sou ver ij r. en G. de Jeu; Petrus Martinus, z. v A. Wij- nands en A. C. Burgmeijer; Harma Helene, d. v. J. van der Wolf en M. va nden Oever; Adriana Maria, d. v P. P. Devilee en A. M. van der LENTEGELUID UIT PARIJS Dc wereldbcfaamde mode-koning Paquin, die Parijs slechts zelden verwisselt voor shows in de groot ste steden van het vasteland komt a.s. Zaterdag en Zondag bij uit zondering in Amsterdam en hij Laatste Berichten DE „ATOMISCHE KRACHT" VAN DE V*S. Donderdagavond heeft senator Wayne Morse, lid van de Amerikaan se senaatscommissie voor de strijd krachten, gezegd, dat hem was mede gedeeld, dat „in de tijd van negen tot twaalf maanden" de „atomische kracht" van de Verenigde Staten geducht zou toenemen. De republi keinse senator heeft deze uitlating gedaan tijdens een radirede. ASL HET WAAIT IN PAKISTAN. Vrijdag hebben de Pakistaanse autoriteiten in Dacca medegedeeld, dat door de wervelstorm, die verle den week een afgelegen gebied van Oost-Bengalen teisterde, mogelijk 500 personen om het leven zyn ge komen en ongeveer 2.000 personen zijn gewond. Reeds zijn 300 doden begraven en de autoriteiten schaften, dat nog 200 personen worden vermist. BOUWBEDRIJF „HAAKT" EEN GEBOUW IN. Een daartoe ingestelde commissie, oetaande uit werkgevers- en werk nemersvertegenwoordigers /an het bouwbedrijf, stelt zich voor, bij een voldoende esultaat van een „Haak- in" actie in het bouwbedrijf, het Ko ningin Wilhelminafonds niet een be drag aan geld aan te bieden, maar een of meer te Kauwen huizen Dit huis of deze huizen zou(den) voor het Koningin Wilhelminafonds van blijvende waarde Kunnen zijn. De werkgevers- en werknemersor ganisaties iri heT bouwbedrijf stellen voor. dat alle werknemers cp Dim, dag 22 Mei a.s één uur overwerken Het loon over dit uui zouden de werknemer- dan ter t «.schikking kunnen stellen van het Koningin Wilhelminafonds. De werkgevers wordt verzocht he totale loonbedrag van ie werkne mers over het extra uur te \erhogen met een bijdrage van het bedrijf. TWEEDE DAG ZONDER NIEUWE GEVALLEN VAN POKKEN. Gisteren was het de tweede dag in opeenvolging, dat te Tilburg geen geval van pokken werd geconsta teerd. De quarantaine voor twee zus terkloosters werd heden opgeheven, evenals voor verschillende personen, die in hun woningen moesten blij ven. De directeur van de G.G. en G.D., dr. E. Ausems, verklaarde zich zeer tevreden over de huidige gang van zaken. Meer; Elisabeth Trijntje, d. v. E. G Turk en E. T. van Harberden; So phia Ida Catharina Anna. d. v. W. Verver en P. J. Johannes, Johannes Jacobus Cornclis, z. v. J. C. J. Blom en M. C. Colijn. Ondertrouwd: P. Grootenboer en R. W. Paauw; J. Kramp en W. van Duuren; J. Veefkind en M. l'Ecluse- L. Duijzend en C. Sira; W. J van der Steen en H. van Schoonder- woerd den Bezemer; H. de Vink en A. M. Bus; C. de Haan en M. Stoof; J. B. Oonk en E. S. Groen; J. C Zaal en A. Verstraten; C. van Zome ren en E. B. Eppenga. Overleden: M. C. van der Ben, vrouw, 83 jr. zal er in het gerestaureerde Arastel- hotel de Voorjaarslijn aangeven, ge- basseerd op de letter X. Teken dus dc Ietter X en men heeft de mode lijn. Bij alle modellen van Paquin zal men deze indruk kunnen vesti gen; daarbij zal men worden herin nerd aan het silhouet van dc diabolo, waarmee dc jeugd zich straks wel weer zal vermaken. Voor dat Paquin zich het komen de weekend in de Nederlandse open baarheid zal vertonen, heeft hij de pers gelegenheid geschonken iets meer te vernemen over dat X-begin- sel in de mode van deze lente Alle modellen zullen lijnen tonen, die el kaar als het ware kruisen, waarbij de ruimte opzij verwerkt is. Het geen en profil een vlakke lijn sug gereert. Door dit ontwerp lijkt het schaduwbeeld fijner en ranker. Zak doekjes, schootjes en overrokken, geraffineerd aangebracht, onder strepen die X-lijn. Eleganter dan dc New look! Doordat de lengte van de rokken zal variëren tussen 36 en 40 centi meter boven de grond, wordt wel duidelijk gedemonstreerd, dat de tijd van de schadelijke new look voor goed voorbij is. De mouwen zijn veelal driekwart of kort en „vier kant", beneden de schouder ingezet, waardoor het geheel een breder in druk maakt. De overheersende kleu ren zijn zwart, beige en rose. De nauwe kokerrok zal zich hand haven; de jasjes zijn nauw aangeslo ten terwijl ze op de heupen vaak als vleugels uitstaan. Ook ziet men ze geknoopt over een half verborgen vestje in contrasterende kleur. Ze zijn uitgevoerd in grijs of grijsbruin flanel of in roestkleurige en beige wolstof. Tailleurs hebben fijn geplisseerde ruime rokken; daarbij maakt het jasje effect door laag aangebrachte, diepe zakken. Zijden shantung en een klein zwart-wit ruitje zijn het gewenste materiaal. Bij namiddag jurken wordt opzij van de nauwe rok ruimte gesuggereerd door dra perie; gewild zijn fijn geweven wol- stoffen in abricot, peach en ook hier Voor cocktail jurken gebruikt Pa quin een vrij hoge, rechthoekige halsuitsnijding en een strak lijfje; uitwaaierende plissé's of geplooide losse panden opzij zullen het geheel een sierlijk effect geven. Zwart fail le, organza of zijde zijn geliefde stof fen; het klassieke zwart dreigt te worden verdrongen door grijs in ve le tinten. Er komen twee soorten avondja ponnen. Sommige zijn sluik en nauw, met shawl, in contrasterende kleu ren. die, over de schouders geslagen, de indruk maken van een cape'je. Het weelderige „groot gala" heeft ook een strenge rechthoekige hals lijn; de rok is enorm wijd golvend en heeft inzetten van kant tussen faille of organza, gecombineerd met geplisseerde tulle, in tere kleuren als rose, wit en parelgrijs. De mantels zullen vanaf de arm lijn ruim vallen, door stijve plooien (overhemdsstijd) en door geplisseer de panden, of. voor kameelharen sportmantels door dubbele panden. Redingotes vertonen dezelfde op de heupen wijd uitstaande lijn als dc mantelpakjes. Dit effect wordt be reikt door plooien, die de ruimte schuin naar opzij verwerken. De mouwen zijn kort of halflang. Als een rieten dak Ook in deze lente zal iedere vrouw het model hoed kunnen dragen, dat bij haar type past. Opmerkelijk zijn de zeer grote puntige hoeden, die dc vorm hebben van een rieten dak. Ook zijn er strenge herenhoeden in satijnvilt en soms worden linten met bloemen of van mooie materialen fedragen om het haar te bedekken, lelfs worden heuse edelstenen als garnering gebruikt. Men verbaze zich overigens niet over dergelijke decoratie; er worden namelijk ook zwart leren ceintuurs gedragen die bezet zijn met oude munten. In de mode zullen zijn witte twill shawls, bedrukt met vogel-, kersen- of vlindermotieven in levendige kleuren. Veelkleurig zijn de colliers, die worden gevormd door smalle fluwelen banden ln de kleuren van de japon; ook zijn in trek colliers vao schelpen op zwart lak. En U moet het van ons aannemen* Paquin schrijft ook juwelen als versiering voor; zijn mannequins dragen zelfs diamanten broches, die opzij onder de ceintuur bevestigd zijn. Hiermede hebben wij de geheimen rondom de nieuwe modelijn X ont huld, zoals Parijs die dezer dagen in Amsterdam zal openbaren. marktberichten LEIDEN 18 Mei, Veemarkt: Fok stieren aantal 13., slachtsticren aan tal 6., kalf en melkkoeien 135, 750 1060., hndel levendig, varekoeien e.a. 154, 7 500—7 850, levendig. Vette koeien 100., 7 7257 1125, stug en duur. Vaarzen 40., 7 520—7 850, leven dig. Pinken 25., 7 280—7 480., leven dig. Graskalveren 1., handel leven dig. Vette kalveren 19., levendig. Vette kalveren 19., nuchtere slacht en fokkalveren 20., 7 607110, han del levendig. Vette schapen 90., 7 110 7 150., stug en duur. Weideschapcn 127., 7140—7 180., stug en duur. Vet te lammeren Zuiglammeren 40, 7 607 90, stug en duur. Weide lammeren 1144, 7 557 70, stug en duur. Zeugen 41., Schrammen 457 7 557 92, handel kalm. Biggen 972 7 22745., handel kalm. Paarden 4., Veulens 3., Bokken en geiten 20, 715 7 40., handel matig. LEIDEN 18 Mei kaasmarkt: Goud se kaas (zware) hoogste 210, aantal partijen 55, Goudse kaas lc soort laagste 197, hoogste 205, Goudse kaas 2e soort laagste 190, hoogste 196, aantal partijen 1. Leidse kaas hoogste 181. Handel matig. LISSE, 17 Mei. Bloembollen. Bedden va n3 R.R. Per Bed: Narcis sen: Inc. Flower Record 7 50.Inc. Helios 7 16.Inc. Scarlet Elegance 7 22.Inc. Verger 7 80.Trompet E. H. Krelagc 7 45.Trompet Gol den Harvest 7 40.Trompet King Alfred 7 22.Tulpen: Parkiet Allard Picrson 7 24.—; Mendel Tulp White Sail 7 27.—: 11 regels Darwin Tulp Demeter 7 18.45 regels Dubbele Tulp Wm. Koordes 7 95.19 regels Elt. Mariotte 7 170.32 regels Dub bele Tulp Lion d'Or 7 260.33 re gels Dubbele Tulp Joseph Israels 7 140.27 regels Dubbele Tulp War ren Austin 7 240.45 regels Dub bele Tulp Clare Garden 95.11 regels Darwin Holland's Glory 7 330. in een trein, die plotseling stilstaat 1 B Bo> 6 Copanhoj-n Ze hebben in RADIO een keus van jewelste in al de le klas merken, van de goedkoopste af en nu zijn ze ook aan de spits met TELEVISIE n.J. 2 merken en een eigen televisie station en technici w.o. met 6 Jaar Philips Laboratorium ervaring. |e wordt cr bovendien prettig bediend, niets is ze te veel. Als je er b.v. jc toestel laat repareren en het duurt langer dan verwacht, krijg je ijskoud een ander toestel in gebruik. Ofschoon je er mrt een gerust hart contant kunt kopen, zijn ze met huurkoop ook erg soepel, 't Is wel de drukst bezochte zaak op dat gebied. Nee, geef mij maar PELTENBURG, daar voel je echt safe. N.B. De nantjjging i.d. ingez. Televisie meded. advertentie was 'n uiting van jalousie ile metier. Op aanraden van de Philips Directie zullen wij onze tijd en energie beter gebruiken. Wij kwamen a.d. spits door arbeidzaamheid en vljjt en door de Cost voor du baet te laten uitgaan GRIJP NU UW KANS om aan Prima Grondverf te komen Onze prima kwaliteit GRONDVERF 7 2,p. k; Bij afname van minstens 5 kg 7 1,90 p. kg. Onze bekende kwaliteit GLANSVERF vanaf 7 3,- P- kg. Verder ruim gesorteerd in verf en witkwasten, groot en klein, verfschrappers en plamuurmessen, siccatief, terpentijn, lijnolie, cellulose-lakken, thinner, diverse vernissoorten w.o. bootlakken, Alpha muurverf en witkalk. Witkwasten te huur. pelikaanstraat 27 TELEFOON 25813 LOONSTATEN 5 ct. per stuk VERZAMELLOONSTATEN 12 ct. per stuk Verkrijgbaar N.V. De Leidsche Courant Papengracht 32-34 2 Gevraagd leeTling voor I 2 Een persoon, R.K., brood- en banketbakkerijzoekt een kosthuis. Geen A. C. Castelein, Lage Riin- beroepshuis. Br. onder no. diik 9. Leiden. 2023 I 2019 Bur. v. d. Blad. 2 Crème boterhambordjes met ribrand 29 ct. Kinder kopjes met oor 29 ct. Platte of dieoe borden met randmotief 39 ct. 5-delige nesten schalen met lijn- decor. compleet f 2,98. I.V.A.. Haarlemmstraat 48. Nova. Noordeir.de 43, Lei den. 2016 2 Loper en Regenjas ter overname. Pracht loper 90 x 3.50 m.. zuiver wol f 120,Blauwe regenjas, maat 50 van 7 125.voor f 65,beide nieuw. Stille Riin 11.2024 2 Te koop: Een prima kipper. Merk Bedfort, met vooraandrijving. Te bevr.: Boerhavestr. 4, Voorhout. TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De oriis bedraagt 7 150. uilsluitend tegen contante be'ahne 2 Porseleinen theepotten 98 ct., alle maten zelfde prijs. Koffiepotten f 1,49. Porseleinen kop en scho tels 39 ct. Broodschalen 7 1,49. Botervloten 7 1.49 Sauskommen f 1,49. Grote aard.schaal 98 ct. I.V.A., Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43. 2 Te koop: wandel wagen 1950. electr. Vclo wasma chine met wringer, 125 v.. metaaldraaibankje. 4 cy linder motor voor boot, geheel electr. met water pomp. 12 gegalv. spanten voor tourboot, plm. 10 m. compl. met roerstel. Hoge woerd 48. 2022 2 Verloren in Citosabus Zoeterm—Leiden: vrijbil- jettenboekje H.T.M., gele tram. Voor vinder geen waarde, numm. bekend Tegen bel. te sturen: H. J Foray, Noordpolderkado 130. Den Haag. 4109 DE FOTO. DIE IN GEEN ENKEL KATHOLIEK HUISGEZIN OF SCHOOLLOKAAL MAG ONTBREKEN prachtige belichting en weergave der gelaats expressie. Degenen, die Pau: Pius XII s.echts kennen van kranten- oi tijdschrift-reproducties, zullen nu iets van het enthousiasme der Rome pelgrims begrijpen. De Rome-pelgrims zelf zul- ien het hoogtepunt van hun reis terugvinden in deze verheven afbeelding van de Kerkvorst. Ondanks de uiterste zorg die aan dc vervaardi ging werd besteed, kon de particuliere prijs zeer laag worden gesteld, n.l. 7 0.60 per exem plaar. Verkrijgbaar bij onze administratie ad 7 0.60 of franco per post 7 0.80. \17ij zyn er in geslaagd de hand te leggen op de authentieke foto, die de beroemde Ca nadese fotograaf Karsh maakte van Zijne Hei- i.gheid Paus Pius XII. De reproductie, vervaar digd op zwaar houtvrij kunstdrukpapier, in een formaat van ongeveer 24 x 32 cm stcvt u de Heilige Vader voor in biddende houding met BESTELBILJET Aan „De Leidsohe Courant", Leiden. Zend mijex. PORTRET PIUS XII per giro betaald per postwissel betaald

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3