MacArthur's ontslag VRIJDAG 18 MEI 1951 DE LEIDSt CO URANI EERSTE BLAD - PAGINA 2 NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK ESTAFETTE TE PAARD DOOR NEDERLAND. In het kader van het Zilveren Ju bileumjaar van de Kon Nederl Fe deratie van Landelijke Rijverenigin- gen, wordt er op 22 en 23 Mei a.s. 'n grote Estafette te paard dooi' Neder land gehouden met als eindpunt Pa leis Soestdijk waar H.M. de Konin gin op 23 Mei een oorkonde zal worden aangeboden. Er zullen totaal 2500 a 3000 ruiters deelnemen, die gezamenlijk een af stand zullen afleggen van ongeveer 3000 km. ,Ook de „Rijnruiters" van Hazers- woude/Koudekerk hopen aa?i deze Estafette deel te nemen en wel op 22 Mei. De route is als volgt: 4 uur Ge meentehuis Hazerswoüde-Dorp, Ge- meneweg, 4.30 uur Gemeentehuis Koudekerk a.d. Rijn. De oorkonde wordt afgegeven op de grens Hazerswoude-Alphen om 4.45 uur aan de eerste Alphense rui ter. De ruitervereniging „Prins Bern- hard"' uit Zevenhoven zal aan deze Estafette deelnemen op 23 Mei. De eerste ruiter van de vereniging zal starten om 7.30 uur te Leimuiden. Er wordt op verschillende plaat sen overgenomen, de route is als volgt: Leimuiden. Nieuv/veen, Zevenho ven, via de Sluitkade naar Mijdrecht De oorkonde wordt afgegeven te Mijdrecht om 8.30 uur aan de eerst startende ruiter van onze zusterver eniging. ALPHEN AAN DEN RIJN OPENING VERKENNERS-HOOFDKWARTIER. Vele voorbereidingen waren nodig, vóórdat het hoofdkwartier van de verkenners der St. Ansfried-troepen, ingericht in het gebouw nabij de Hof brug, waar jarenlang de fabrieks- ruimten waren van de Lak-, Vernis- en Verffabriek Gebrs. Scheerder, Donderdagavond door deken L. H. Nieuwenhuizen kon worden ingeze gend. O.l.v. de staf zwoegden de jongens avond aan avond om het hoofdkwar tier te verven, patrouillehoeken te maken met eigen verlichting en stijl volle versiering aan te brengen. In het midden, op de witte erewand, troont nu Maria, de Moeder der Ver kenners, tussen de haast levensgroot geschilderde figuren van St. Joris en St. Ansfried, resp. patroon van de beweging en de plaatselijke afdeling. Bij de plechtige opening, waarbij behalve alle parochie-geestelijken, ook het kerkbestuur, de afdelings commissie en leidsters en leiders van de Verkennersbeweging vertegen woordigd waren, straalde de blijde trots uit de ogen van de jongens, om. Zijn ultimatum gaf de doorslag Op zijn wekelijkse persconferentie heeft president Truman nieuwe bij zonderheden gegeven over het ont slag van generaal MacArthur. De president zei, dat hij reeds drie we ken vóór de bekendmaking ervan, het besluit had genomen MacArthur van al zijn functies in het Verre Oosten te ontheffen, omdat hij een andere opperbevelhebber wilde aan stellen. Wat dc president vooral tot het nemen van dit besluit heeft ge drongen is hel feit geweest, dat Mac Arthur op 20 Maart geheel op eigen gezag en zonder voorafgaand over leg met dc regering in Washington de Chinezen een ultimatum heeft gesteld. MacArthur bood bij die gelegen heid de opperbevelhebber van de Chinese strijdkrachten in Korea aan de voorwaarden van een wapenstil stand te bespreken. Tegelijkertijd waarschuwde hij de Chinezen voor de gevolgen van een weigering van dit aanbod. „Het uitvaardigen van dit ultimatum ging boven de be voegdheden van generaal Mac Arthur", zei de president. Toen Truman werd gevraagd of de brief van MacArthur aan sena tor Joseph Martin, waarin de gene raal het voorstel steunt de troepen van Tsjang kai 6jek tegen die van Mao tse toeng in het veld te brengen, de directe aanleiding was geweest voor zijn ontslag, zei de president: „Ook al had de generaal deze brief niet geschreven, dan nog ~ou ik hem hebben ontslagen". Deze brief van MacArthur werd op 5 April in het Huis van Afgevaardigden voorgele zen cn gaf het sein tot de „Grote Twist". Zes dagen later ontsloeg pre sident Truman de generaal. JACHT OP KR AN ZINNIGE MOORDENAAR. De Franse autoriteiten te Rabat, in Marokko, hebben Donderdag een gebied nabij de plaats Azilal, in het Atlas-gebergte, tot „gevaarlijke zó ne" verklaard. In dit gebied ope reert een krankzinnige Moor, die in de afgelopen vijf dagen zeven per sonen heeft doodgeschoten. Tien duizend gewapende politiemannen cn burgers jagen, geholpen door een vliegtuig en politie-honden. op de krankzinnige. Niemand mag in de „gevaarlijke zóne" reizen zonder een speciale pas. Heeft men die, dan wordt men door een gewapende wacht vergezeld. Alleen wonende bewoners van de streek zijn naar el ders overgebracht. Auto's en vracht auto's rijden slechts in convooien door het gebied, waarbij de bestuur ders bewapend zyn. dat dit bezit hun niet op de eerste plaats was gegeven, maar door hen zelf was opgebouwd. De inzegening werd verricht dooi de deken, die een opwekkend woord tot de jongens sprak. De avond werd besloten met een kampvuur, dat er onder de enthousiaste leiding van de hopman graag inging. K.A.V. vierde Moederdag. De pl. afd. van de Kath. arbeidersvrou wen hield in de Sint Josephzaal een goed bezochte bijeenkomst, welke in het teken stond van de verering van het moederschap. De voorz., mevr. Haus-Kuif hield over dit onderwerp een inleiding, waarin de verheven heid van het moederschap naar voren werd gebracht en deze uitverkiezing geplaatst tegenover andere, verkeer de voorstelling van zaken betreffen de het moederschap. Spreekster liet tenslotte een woord van protest ho ren met betrekking tot de bekende motie-Andriessen. In het kader van deze avond ver zorgde mej. N. .Scheerder een decla matie. Vervolgens werd gezamenlijk het Laudate Domine gezongen. De leden, die het vorig jaar het moeder schap verwierven werden voorzien van een corsage, bij wijze van een kleine bloemenhulde, waarna een paar Marialiedjes werden gezongen. Bij een attractie bleek mej. Vrees wijk de gelukkige. Hierna zette de g.a., kapelaan Ver heul, de geestelijke achtergrond uit een van de roeping tot het moeder schap, waarop een toepasselijke de clamatie volgde door mej. N. Scheer der. Met een gebed voor de moeders werd deze eerste openbare huldebe tuiging aan het moederschap door de K.A.V., besloten. AVIFAUNA VIERT FEEST. Woensdag is de viering van het éénjarig bestaan van Avifauna be gonnen met een avond voor allen, die hun beste krachten hebben gege ven voor de bloei van de onderne ming. Donderdagavond was er een offi ciële bijeenkomst, waarop het ge meentebestuur en vele gasten uit binnen- en buitenland aanwezig wa ren. De tweede gala-avond werd op geluisterd met conferences van Lou van Rees en muziek van het Hon gaarse zigeunerensemble van Pali Lakatos. Boyd Bachman met zijn show-orkest verzorgde de dansmu ziek. Na het optreden van de bekende lady-crooner Dinah Kaye richtte de 'heer v. d. Brink het woord tot zijn gasten. Hij memoreerde de gang van zaken in het afgelopen jaar en zeide, dat de stoutste verwachtingen waren overtroffen. De heer v. d. Brink dankte allen van wie hij medewer king had mogen ondervinden. In een zeer gezellige stemming werd de avond verder doorgebracht en een keur van eerste klas artiesten zorgde voor een zeer geslaagd pro gramma. Burg. Witschey roemde de onder nemingsgeest van de heer v. d. Brink en dankte hem voor hetgeen hij voor Alphen a. d. Rijn heeft gedaan. Spr. was van mening, dat er ook in de toekomst steeds een grote samen werking tussen gemeentebestuur en Avifauna mogelijk zou zijn. Hedenmiddag zullen de schoolkin deren en ouden van dagen de gast zijn van het „jarige" Avifauna. VERKEERSEXAMEN VEILIG VERKEER, 228 Schoolkinderen zijn geslaagd. De Ver. voor Veilig Verkeer nam de vorige week veikeersexamens af aan ruim 300 leerlingen van 9 plaat selijke scholen. De politie verleende hierbij welwillende medewerking door de diverse controle-posten te bezetten. Van de 313 kinderen werden er voor het schriftelijk examen 24 afge wezen. Voor het practische examen werden 39 leerlingen afgewezen. In totaal zijn derhalve 228 examinandi geslaagd. Hoewel zowel het schrifte lijke als het practische examen vrij eenvoudig waren, werden er opmer kelijke fouten gemaakt In een officiële bijeenkomst ten raadhuize op Donderdag 14 Juni n.m. 15.30 uur zullen de behaalde diplo ma's worden uitgereikt. Ongeval. Bij de rioleringswerk zaamheden in de G-rijpensteinstraat viel Donderdagmorgen omstreeks 12 uur. een zware rioolbuis van een kruiwagen en kwam op de linker voet van de 20-jarige arbeider J. Reijneveld, wonende in de Torenstr. Dr. Zwartendijk constateerde 2 ge broken tenen en ernstige beschadi ging van de voet. Geboren: Ellen I d. v. H. C. A. v. Straten en J. C. M. de Jong; Yvonne J. E. d. v. A. F. J. de Groot en A. Tuinenburg; Jan J. z. v. H. F. de Looij en W. Ansink; Robert F. z. v. H. de Vos en J. N. de Borst; Johanna M. d. v. J. Th. v. Leijden en M. C. v. d. Post; Nicolaas A. z. v. A. Wind- horst en J. P. Bijl: Josepha M. d. v. L. D. Le Grand en C. C. Cartens; Antje M. d. v. C. A. Oudshoorn en E. C. Rogaar; Trijntje d. v. L. Tuinenburg en C. Eberwijn; Albertha M. W. d. v. J. F. A. van Vliet en I. J. Vester. Overleden: J. Blanken 83 j.;J. Ver kade 14 j.; J. M. Kuijf 23 j. wonende te Nieuwkoop; L. v. d. Vlies 87 j. wed. van J. Uittenboogaard; Th. Hij- njan 82 j. Ondertrouwd: D. Boot 37 j. en A. C. v. d. Kemp 26 j.; H. C. Hoogeveen 26 j. en A. Martens 24 j.; W. C. Hoo geveen 23 j. en C. J. Martens 19 j.; J. v. d. Lee 23 j. en G. J. Ververs 22 j.; N. J. Nieuwenhuis 26 j. en J. de Boer 23 j. Getrouwd: P. J. Houdyk 35 j. en H. P. Prins 31 j.; E. A. v. Egmond 35 j. en A. Th. Bosland 32 j.; M. Kleijn 24 j. en E. S. Klarenbeek 19j. D. v. Zijtveld 32 j. en M. G. den Her tog 26 j. ALKEMADE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DE SCHOOLKINDEREN. Men schrijft ons uit Alkemade: Uit het jaarverslag van de dis- tricts-schoolartsen dienst over het jaar 1950 blijkt, dat het aantal kin deren, wier algemene lichamelijke toestand slechts matig voldoende is, in de gemeente Alkemade aanmerke lijk hoger is dan in de andere ge meenten, die onder dit district res sorteren. Gemeente: onderz. Geerlof en F. P. Grinwis. Gehuwd: L J. Brommers 44 j. en N. van den Ent 41 j. NIEUWKOOP Geboren: Bernadette Maria Johan na, d. van G. H. van Hecke en C. A. Molenaar; Marinui, z. van H. Jan sen en L. H. Stellingwerf; Theodorus Cornelis, z. van J. A. van der Lek cn C. A. Meijer. Gehuwd: J. Th. Koenis 26 j., won. te Opmeer, en M. H. van der Zwet leerl.(l.o) void perc. Alkemade 1262 254 21 Yi Alphen a/d R. 2883 532 18 Koudekerk 164 26 16 Leiderdorp 562 90 16 Woubrugge 365 56 15 Dit percentage van de gemeente Alkemade geeft te denken. Om nu het zwakke kind in deze gemeente te hulp te komen, is opgericht de afd. Akemade van de Katholieke Kinderuitzending in het Bisdom Haarlem. Deze vereniging beoogt de uitzen ding naar Koloniehuizen of pleeg gezinnen. De uiteindelijke beslissing heeft de schoolarts. Dezer dagen wordt een circulaire thuisbezorgd, waarop Uw taak is de- ze staat aangegeven. Schenkt u daar a.u.b. uw volle aandacht aan! DE KAAG EERSTE PLECHTIGE H. MIS. De weleerw. heer Ant. Harding van de Huigsloterdijk te Kaag-Abbe- nes zal Zaterdagochtend door mgr. Huibers, bisschop van Haarlem, pries ter worden gewijd. Om zes uur 's avonds zal de jonge priester feestelijk worden ingehaald in Abbenes. Een stoet van parochia nen en ruiters van de landelijke rij- vereniging Nieuw Vennep zullen de neomyst naar de kerk van St. Johan nes Evangelist begeleiden, waar om half zeven Lof is. Zondag om 10 uur zal de neomyst, die de tweede priesterzoon is uit het gezin van de heer H. Harding, zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. BOSKOOP Geboren: Henricus Martinus Ma ria, z. van H. van der Meer en J. M. Marcelis; Jolanda Arina, d. van J. A. Boer en A. Nijeveldt; Gerardus Jo hannes Maria. z. van C. van den Hoek en J. E. A. Streng. Ondertrouwd: H. M. van der Meu- len en J. J. Straver; Th. J. Zevenho ven en M. A. Luijbregt; M. van Maas dam en C. J. van der Eist; C. Ver meulen en J. van Dorp. Gehuwd: C. H. Maijenburg en C. Mourits; Th. J. Regtvoort en A. Nieuwesteeg; J. C. van Engelen en A. Nieuwesteeg; D. G. Koster en C. A. van Eijk; M. T. Versluis en A. Bos. KOUDEKERK Geboren: Gerrit Cornelis, z. van W. van Veen en H. van der Haven; Arie, van M. van Bostelen en K. M. HRHHHH Oudshoorn; Anna Jacoba, d. van M. Sursum Corda van vorige week). J. TER AAR Geboren: Albertus P. C., z. van H. J. M. Koeleman en J. H. Versluis; Cornelis A. en Pieter W., zoons van M. Heijns en H. Groenendijk; Fran- ciscus M., z. van C. J. Lek en A. M. Vermeulen; Engelina M. C., d. van C. Bouwmeester en J. M. van Leij den; Johannes H., z. van H. Chr. Pie- terse; Johannes, z. van P. Servaas en M. v. d. Ster; Antonius, z. van A. v. Lammeren en W. M. van Straalen; Christiaan D., z. van H. C. A. Broer en C. van Leeuwen. Ondertrouwd: J. de Bruijn 47 j. en M. E. v. d. Berg 20 j. Gehuwd: J. Witte 26 j. en G. van Harten 24 j. Overleden: C. van Heter en 87 j. ZEVENHOVEN Geboren: Marinus Leendert, z. van T. Kalshoven en J. H. v. d. Vlist; Johanna Maria, d. van M. Hassing en J. A. Meijer. ZOETER WOUDE Op Zaterdag 19 Mei hoopt de wel eerwaarde heer B. van Teylingen uit de handen van mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem de H. Priester wijding te ontvangen. De neomist zal die dag te kwart over zes vanaf de Lammerbrug feestelijk ingehaald worden. De op stelling van de stoet is: 4 Ruiters en 1 heraut gevolgd door versierde fiet sen, St. jansfanfare, landauer en volgauto's en een ruiterstoet. Bij aankomst aan het Raadhuis zal de burgemeester een toespraak houden en daarin zal de jeugdbe weging zich achter de St. Jansfanfa re in de stoet opstellen. Bij aankomst voor de St. Janskerk zal deken D. Bont een toespraak hou den. Aanvang van het lof is half acht. Op Zondag 20 Mei te 8. 15 uur zal de neomist de eerste plechtige H Mis opdragen, geassisteerd door deken Bont als presbyter assistens, kape laan L. van Teylingen, broer van de npomist, diaken, en kapelaan M. J. A. Huiberts sub diaken. De feestoreek zal gehouden worden door kapelaan L. van Teylingen. Plechtig lof 2.30, waarna receptie in ■het graalhuis. Men wordt verzocht de vlag uit te steken. Moedercursus. Vanavond om 7.30 begint de moedercursus in het pa rochiehuis aan de Schenkelweg. De genen, die willen deelnemen, zijn van harte welkom. (Zie advertentie NIEUWS UIT Dp OMGEVING KATWIJK Geboren: Jannetje d. v. A. Guyt en M- van der Plas; Dirk z. v. D. van der Plas en M. de Jong; Huig z v. Zlemmelzv/aal en D Hus; Johan nes Pieter z. v. C. van Duyn en G. Barnhoorn; Martina Marijtje d. v. C. de Vreugd en M. Meijvogel; Paul Alexander z. v. E. J. van Zurk en F. C. Willekes. Ondertrouwd: C. de Jager en M. Groen; M. van Duyn en J. van Dijk; C. J. Hillebrand en T. M. C. Meijer; van Duyn en M. Souverijn; D. Blok en S. van der Boon. Getrouwd: W. R. Zwerver en A. Logeman; D Meijvogel on K. Hoek; J. Dubbeldam en G. van der Does; D. Ouwehand en A. W. Zuyder- duyn, L. Hellenberg en C. Haasnoot; Rottselaai* en J. Rijsdam. Overleden: J. Duindam 2 mnd.; J. van Leeuwen 84 j.; W. Keus 76 j. Voor diploma typen slaagde te Gravenhage Mej- Riki van der Valk. Haak-in. Voor de ,.Haak-in" bracht het gemeentepersoneel ter secretarie, de bedrijven, politie en brandweer een bedrag bijeen van 324.33. Jubileum R.K. Kerk. Zondag s. wordt met een plechtige Hoog mis het feit herdacht, dat Mgr Cal- lier, bisschop van Haarlem, 40 jaar geleden de parochiekerk consa creerde. KATWIJK AAN ZEE Jubileum. Op 22 Mei zal het 40 jaar geleden zijn dat de Oranjever eniging werd opgericht. De vereni ging telt op heden 1000 leden. Dat aantal kan veel groter worden en in dit jubileum-tijdoerk vooral zal ge tracht worden dit cijfer flink op té voeren. 50 jaar getrouwd. Op 23 Mei zal het echtpaar Abr, van Beelen, Ach terweg 14. zijn 50-jarige echtver eniging vieren. LEIT JSCHEND AM Van de zijde van R.K .A.V.V. het laatste woord gesproken in de kwestie met de supportersvereniging „Quo Vadis" door de geestelijk advi seur, kap. van der Voort, die na rijp beraad besloten heeft zich als geeste lijk adv. van Quo Vadis terug te trekken, terwijl daarenboven in over leg met de pastoor het besluit geval len is, dat de bestaande supporters vereniging, niet meer als een paro chiële katholieke vereniging schouwd zal worden. Het is voor de toekomst van R.K. A.V.V. beter, aldus de geest, adv., dat de supporters werkelijk tot R.K. A. V.V. behoren, doordat zij recht streeks aangesloten zijn bij haar, als niet-spelend lid of donateur en dat R.K. A.V.V. haar supporters recht streeks kan bereiken. Kapelaan v. d. Voort hoopt, dat als de eerste strubbelingen voorbij zijn Quo Vadis zichzelf zal opheffen en haar leden zal adviseren zich bij R.K. A.V.V. aar. te sluiten. Het be stuur van „Quo Vadis" heeft alle sup porters opgeroepen aanwezig te zijn op de zeer belangrijke vergadering, welke a.s. Maandagavond 8 uur wordt gehouden in „De Zwaan". Geboren: Clara d. van W. de'Zwart en E. Tand; Catharina Henriette Eli sabeth Maria dr van L. Th. Hooij- mans en B. J. E. Schrader; Adriana Maria dr van J. van Rijswijk en J. M. de Heij; Everaart zn van H. Kla ver en A. C Laarman. Overleden: Carel Ephraim de Vries 56 jr, echtgenoot van R. C. Grannetia. Ondertrouwd: Johannes N. J. van den Nouweland en Margaretha G van Lochem. Getrouwd: J. M. Blonk en C. M. Cloetingh; J. A. van der Kraan en J. van der Ham; A. A. Noordermeer en P. M. Th. Granneman; C. M. Frensch en A. P. Verreck; J A. van Bohemen en J. H. van der Kraan; D. Bazin en W. C. D. Groenheijde. LISSF Geboren: Maria Theresia Wilhel- mina dr van L. W. Berbee en G. A. J. v. d. Zwet; Petronella dr vai P. Kortekaas en G. W. Ouwehand; Gijsbertha Jacoba dr van R. de Jon ge en G. J. Munn'nk: Alida Maria Josephina dr van Th. P. v. d. Ploeg en H. W. A. Koelewijn; Ale:da dr van T. v. d. Beek en L. Schut. Ondertrouwd: Adrianus Petrus Cornelis Rotteveel, 26 jr te Sasen- heim en Johanna Clasina Romijn 23 jr; Joannes Laurentius Warmerdam 25 jr en Cornelia Martina Johanna van der Aart( 23 jr. Getrouwd: M. Beelen en A. M. B. v. d. Vlugt; C v. Werkhoven te Hil- legom en M. Th. v. d. Kamp; Nico laas J. Leget te Leiden en J. C. van Duijvenbode; N. W. J. Herruer te Sassenheim en J. Meijer; W. E. de Kooker en W. Coors te Hillegom. DE ZILK Vernieuwing Zilkerduinweg- Tussen de boerderij „Oud Wasse naar" en de Hoogduinweg moet de weg worden vernieuwd. Het verkeer moet worden omgelegd en is voorlo pig als volgt: van de richting Noord- wijkerhout: HoogduinwegRegen- vlietweg; van de richting Haarlem: Wassen aarscheweg Hoogduinweg. Gevolg hiervan is de verplaatsing van de bushalten. Van de richting Noordwijkerhout: halte „Geerlings" naar hoek Hoogduinweg; halte „Vlas veld" tegenover café van Stralen. Richting uit Haarlem: inplaats van voorbij Kerkvliet even daarvoor. Voor regenvlietweg en Wassenaarse weg geldt voorlopig één richtings verkeer. Middenstand. De pl. afd. van de R.K. Middenstandbond hield leden vergadering in café Klinkenberg. Na opening installeerde voorz. Prins de nieuwe g.a. kapelaan Willing en be val hem de belangen der Kath. Mid denstanders gaarne aan. Kap. Willing dankte voor het gesprokene en zal zoveel mogelijk met de organisatie meeleven. Besloten werd op 21 Juli een bloempjesdag te organiseren ter gunste van Santos. Gememore«erd werd de liefdadigheids-voetbalwed strijd en die der mozaiken. Waar de L.L.B. niet reageerde op het verzoek van deelname inzake etalage-versie ring bij de bloemendagen ging dat niet door. Bij het agendapunt „recla me" kwamen de tongen los. Duide lijk werd uiteengezet dat doel uit sluitend is terrein voor de midden stand te winnen en niet om elkaar te beconcurreren. Een maandelijks pu blicatie zal worden gegeven, de be groting zal in een binnenkort te hou den vergadering worden besproken. Voor de deelname aan de bedevaart naar Heilo op 5 Juni kan men zich tot 21 Mei bij de penningmeester opgeven. NOORDWIJKERHOUT .VERSCHURE RICHT MACHINE FABRIEK OP. Met een maatschappelijk kapitaal van 1.010.000, verdeeld in 1000 ge- se- en 10 prioriteitsaandelen, elk van 1000 is opgericht de Machinefabriek Noordwijkerhout N.V. te Noordwij kerhout Doel is het uitoefenen van het bedrijf van machine- en con- structiefabriek in de meest uitge breide zin, de handel in machines en alles wat daarmede samenhangt. Ge plaatst en in contanten volgestort zijn 300 aandelen. Hiervan neemt Verschure en Co's Scheepswerf en machinefabriek N.V. 299 gewone aandelen, en de heer H. J. M. Ver schure. die de directie voert, 1 aan deel. Commissarissen zijn de heren P. Goedkoop Dzn, en ir J. A. M. Ver schure. NOORD WIJK Reddingsbrigade Gisterenavond hield de N.R.B. een werkers-verga dering in „Dc Zeeleeuw" ter bespre king van het zomerprogram. De voorz. de heer E. de Groot, deelde mede, dat de werkzaamheden aan de nieuwe reddingspost, dank zij de medewerking van vele leden, goed verloopt. Hit ligt in het voornemen om deze strand post op Zaterdag 9 Juni a.s. in gebruik te nemen, waar aan een enig bfficieel tintje gegeven zal worden. Na behandeling van in gekomen en uitgegane stukken waarbij een schrijven hetwelk was gericht aan de heer Jan v. d- Niet met een complimentatie bij de ko ninklijke onderscheiding door hem ontvangen op 1 Mei 1.1. bracht de heer Passchier verslag uit van de Contact-commissie van de bond. De documentatie over het reddingswerk is in voorbereiding en de bonds- stranddag op 21 Juli a.s. zal te Mon ster gehouden worden. Een verheugend feit noemde de voorz. het, dat de N.R.B. in het ge hele bondsleven actief optreedt, doordat de heer M. Plug zitting heeft genomen in het districtsbestuur en de heer Passchier de gewestelijke contact commissie. De heer S. Ver loop bracht verslag uit van da bonds vergadering waarin besloten werd, dat de bondskampioenschappen zul len gehouden worden op 1 Juli in „De IJzeren Man" te Vught. Het in grijpendste op deze bijeenkomst was wel het voorstel van district Zuid om de bondscontributie met 100% te verhogen en op 50 cent te brengen Ondanks het feit dat meerdere afd. hiertegen bezwaren in brachten, werd dit voorstel aangenomen. De afd Noordwijk was sterk tegen dit voorstel. Daarna kwam' in bespreking de zomercampagne. De strandwacht was. dank zij de instructeurs reeds geformeerd. Om de werkzaamheden van deze strand wacht goed te laten functionneren werd besloten, dat de strandpost Zondags van 26 uur alleen toegan- gelijk is voor de leden, welke zijn ingeschreven en de gediplomeerden van de NRB. Het zwemmen in het Golfbad zal evenals vorig jaar ook nu weer ter hand worden genomen, zodat de jeugd daar weer kan leren zwemmen. Als instructeurs gaven zich op mevr. Tilburg, W. Smit. G. Duindam en L. C. v. d. Bent. Een tweetal stranddemonstraties zullen WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). DROOG WEER. Droog en afgezien van enkele overdrijvende wolkenvelden zon nig weer. Vrij krachtige tot ma tige Oostelijke wind. Iets hogere temperaturen. 19 Mei: Zon op 04.42, onder 20.2 Maan op 18.44 en onder 03 20 uur. doorgaan, evenals de Chrysanthen- wedstrijd. .Maandag a.s. organiseert men een tocht naar de fruit-bogaard van de heer Pennings, terwijl op 5 Juni een evcursie wordt gemaakt naar Hoofd dorp, Aalsmeer, Hilversum en Am sterdam met een rondvaart door de havens. Ruim 40 deelnemers werden reeds ingeschreven. Daarop volgde een nabeschouwing bloemencorso, waarbij lering werd getrokken uit de fouten. Twee nieuwe leden werden inge schreven. VOORSCHOTEN Commando-wisseling bij MOC. De commandant van het MOC te Voorschoten, de kapitein ter zee J. K. Muller, is met ingang van 4 Juni 1951 eervol ontheven van zijn func. tie. Hij zal op voornoemde datum overgeplaatst worden naar het Ko ninklijk Instituut van Marine, waar hij met ingang van 2 Juli 1951 belast zal worden met het bevel over dit Instituut. De kapitein-luitenant-ge neraal ter zee C. Hendrikse, die eer vol ontheven is van het bevel over Hr. Ms. Hertig Hendrik en de func tie van hoofd artillerie opleidingen, zal met ingang van 4 Juni 1951 be last worden met het bevel over het M.O.C. Ondertrouwd: Klaas Mulder 23 jr en Alida Petronella Bolle 25 jr. Gehuwd: J. v. d. Meer en M. J. Kaaijk. Geboren: Carolina, dr van J. J. Rietmulder en C. M. F. Bancken; Arie Theodorus, zn van G Mol en D. Minnee; Johanna Maria, dr van A. W. van Orizande en J. M. Henne- veld; Greet je dr van J. Nust en W. A, Buutfeld; Leendert Jan zn J B. v.' Boeren en L. Kleinjan; Marian ne Helen, dr. van Th. L. Theelen en H. Kohnen. WARMOND De ooievaar is er. Gisteren wer den de ingezetenen verrast door de komst van de ooievaar. Hij nam di rect bezit van het nest staande voor de buitenplaats „Oegstergeest" aap de Herenweg, het alom bekende ooievaarsnest. Met grote spanning wacht men thans af of dit bezoek blijvend zal zijn. WASSENAAR Inenting tegen ^pokken. Van gemeentewege zal gelegenheid wor den gegeven voor kosteloze inenting en herinenting tegen pokken op a.s. Woensdagmiddag 23 Mei te 3 uur in het Wijkgebouw van Het Groene Kruis aan de Heerenweg 1. R.K. Volleybalvereniging. Le den van de R.K. Tafeltennisvereni ging „The Swallows" hebben het initiatief genomen voor de oprich ting van een plaatselijke R.K. Vol leybalclub. De plannen zijn thans zo ver gevorderd, dat vermoedelijk de volgende week voor de eerste maal gespeeld zal kunnen worden. Men kan zich tot 26 Mei a s melden bij het voorlopig secretariaat: Schoutstraat 5. Paedagogisch Beroepskeuzeburcau. Door de verschillende Wassenaar- se R.K. Standorganisaties, die samen werken in de Raad van Overleg is het initiatief genomen tot het op richten van een R.K. Paedagogisch Beroepskeuzebureau. Secretaris is de heer P, van Rooyen, hoofd van de St. Jan Baptistschool, Poortlaan 7a, tel. 3797. Tot hem kan men zich voor nadere inlichtingen wenden. Voor het doctoraalexamen rechten slaagde aan de rijksuniver siteit te Utrecht de heer R. J. E. M. van Zinnicq Bergmann. ZOETERMEER Druk waterleiding valt weg. De transportwaterleiding in de ge meente zal tengevolg van de ver nieuwing van de Broekwegbrug over geeeven worden en wel in het laatst een gedeelte definitief moeten wor- van Juli en in de eerste helft van den verlegd. Deze werkzaamheden Augustus. Deelgenomen zal worden aan de bondsstranddag te Monster, terwijl eventuele deelname aan wed strijden en prestatietochten in Zui- derbad te 's Gravenhage. te Gouda en te Katwijk/Zee in handen ge steld werd van de Hoofdleider. De gebruikelijke propaganda-avond in het Casino is in voorbereiding en za] zo mogelijk in begin Augustus Naats vinden. Schietvereniging. De wisselme dailles werden deze week gewonnen door: J. Heus. 95 p. le klasse: M. J. Cas- pers, 94 p. 2e klasse; H. Bredon, 92 p. 3e klasse. Northgo Ruiters. Ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan der Kon. Federatie van Landelijke Rij- verenigingen in Nederland zal op Woensdag 23 Mei een Oorkonde per estafette aan H.M. de Koningin wor den aangeboden- Deze oorkonde passeert alle plaat sen van Nederland waar een Lande lijke Rfivereniging is gevestigd De plaatselijke rij vereniging zal de oor konde 's morgens te 5 uur van de Defensiegebouwen te Voorhout naar Noordwijkerhout brengen. IVIij v Tuinbouw en Plantkunde. Gisteravond vergaderde in „Het Hof van Holland" de Mij voor Tuin bouw en Plantkunde. De leden zullen dit jaar wedijve ren in het kweken van de margriet- plant. De schoolfloralia zal weer zullen worden uitgevoerd in de nacht van Zaterdag 19 op Zondag 20 Mei a.s. Van des avonds 11 uur zal de druk of verminderen of wegvallen, behalve voor de Voorweg en de J. L. de Rijweg. Zomerdienstregeling Citosa. In de op 20 Mei inwerking tredende zo merdienstregeling van de Citosa zijn verscheidene wijzigingen aange bracht. De voornaamste daarvan voor Zoetermeer zijn hieronder aan gegeven. Lijn 1: Boskoop-Benthuizen-Zoe- termeer-Voorburg-Den Haag. De dienst van 19.-27 van Boskoop die tot dusver niet verder reed dan Zoeter meer, is doorgetrokken naar Den Haag. Uit Boskoop naar Den Haag is toegevoegd 'n dienst om 21.27. Van af 6.27 tot 22.27 wordt tussen Bos koop en Den Haag een constante uur- dienst gereden. Op Zondag wordt ook een constante uurdienst gereden en wel tussen 7.27 en 22.27 uur. Lijn 8. In verband met de her-in schakeling van het station Zoeter meer is deze lijn bij wijze van proef, tot nader aankondiging uitgebreid met een tweetal verbindingen Delft- Zoetermeer resp. 7.20 en 17 uur en twee in omgekeerde richting resp. 8 uur en 17.35. Voorts zijn de tus sentijden van het gedeelte Gouda- Zoetermeer enigszins herzien, zulks i.v.m. de bij lijn 2 genoemde aan sluiting in de Zuidplaspolder op de Rotterdamse bus.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2