Leidse Sociale Raad gaf een zeer practische gids uit cióse HUTSPOl/ff Het Leidse R.K. Vrouwengilde maakte reisje naar Noorwegen Burgerlijke Stand k unstleven in Leiöen J. v. Moorsel Zn. n.v. FLINKE JONGEMAN Voor de a.s. Feestdagen TRACTEER AMI ai NASI GORENG VAN ZIJP DONDERDAG 10 MEI 1931 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Uitgegeven door de Leidse Socia le Raad is verschenen een „Gids voor het Maatschappelijk Werk te Leiden" Het was in 1938, toen dit practische boekje voor de laatste keer .ver scheen. De nieuwste gegevens zijn er thans in verwerkt. De inhoud is zeer overzichtelijk in verschillende hoofdstukken verdeeld. Men vindt eerst de „Samenwerking en Organisatie, de verschillende in stellingen, die in de Sociale Raad samenwerken, o.a. het Sociaal Char- ritatief Centrum (R.K.) en het Kath. cociaal bureau, en de diverse com missies, zoals die voor de Onder houdsplicht enz. Van al deze orga nen wordt in het kort de doelstel ling omschreven, voorzien van na men, adressen, spreekuren, enz. van de bestuursleden. Het volgende hoofdstuk behandelt de „Ondersteuning en Maatschappe lijke Zorg in ruime zin", waarin op genomen zijn de kerkelijke instellin gen (o.a. de R.K. Armbesturen, de St, Vincentiusvereniging) en de bij zondere instellingen, als de Leidse Mij. van Weldadigheid, de Commissie Samenwerking Bijzondere Noden, enz., alle instellingen, die hulp van algemene aard verlenen. Daarnaast de organisaties voor ondersteuning in natura, de Gezinszorg, de dienst voor Sociale Zaken, enz. Een apart hoofdstuk is gewijd aan „Hulp voor bepaalde categorieën van personen", zoals schoolkinderen, zwakke kinderen, jeugdwerk, meis verheid (Kamer van Koophandel), Middenstandscentrale V akorganisa- ties, Onderwijs, enz. Deze vrije willekeurige opsomming moge voldoende zijn om aan te tonen van welk groot practisch nut dit keu rig verzorgde boekje is. Iedereen, die op een of andere wijze verbonden is aan enige tak van maatschappelijk werk in de ruimste zin van het woord, kan deze vertrouwde gids niet missen. Enige steekproeven overtuigden ons er van, dat de ge gevens tot het laatste toe zijn bij gewerkt, ook wat betreft de namen van bestuursleden, enz. De Gids is voor 1.50 in de boekhandel ver krijgbaar. BRIDGE BRIDGE-CLUB „DE SLEUTELS". De uitslagen van de tweede ronde van de viertallen afvalwedstrijden luiden: Groep A: Team Koch wint van team Bosse met 206 m.p.; team Vis ser wint van team Tielkemijer met 286 m.p.: team Beijer wint van team Uphof met 807 m.p.; team dam. Braams wint van team. v. Win- gen met 18 7 m.p. Groep B: Team Smolt wint van den Dekker met 309 m.p.; team Klarenbos wint van team Kreft met i5 m.p.; team Slieker wint van team Warnecke met 354 m.p. Groep A: dam. BraamsKoch 6 15; BeijerVisser 1116. Groep B: UphofTielkemeijer 4 10; Bossev. Wingen 913. Groep C: SliekerSmelt 512; Klarenbosv. d. Star 714. Groep d: WarneckeKreft 12; Den Dekker vrij. Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaatsexa- men geneeskunde de dames M. L. de Bruyn den Haag, M. Dubru Rotter dam, C. G. Kors Leiden, A. M. van Riesen Rotterdam, idem de heren G. N. Bink Rotterdam, J. F. Caljé Hardinxveld, R. Hali den Haag, J. J. Kofman Voorschoten, J. Mulder Delft, A. G. van Noort den Haag, P. van Santbrink Schiedam, C. Ver doorn Papendrecht, P. C. J. Versteeg Dordrecht, en J. van der Waal Rid derkerk. De bovenzaal van „De Doelen' was gisteravond zeer goed bezet, toen de vice-voorzitster, mevr. A. Tolcnaar jesbescherming, verwaarloosde jeugd I Rocbrock, de bijeenkomst opende van speeltuinwerk, zorg voor ouden van de Ned. Kath. Vrouwenbeweging, dagen, ziekenhuizen, Kruisverenigin- groep Gilde, afd. Leiden. Ook de gen, enz. geestelijk adviseur, pater dr. Cala- „Hulp in bepaalde moeilijkhe- sanctius, O.Carp., was aanwezig. den" verwijst naar de verschillende i Adviesbureaux voor rechtzaken, so- Onmiddellijk kreeg mevr. Staal ciale kwesties, huwelijksvoorlichting Santvliet het woord. Zij hield een beroepskeuze, enz., met alles wat i causerie over Noorwegen en behan- daar zijdelings of rechtstreeks aan delde eerst de geopgraphie, aan de venbonden is. j hand van een landkaart, en de be- De volgende hoofdstukken behan- staatsmiddelen van de bevolking delen Huisvesting en Woningbouw, J (31,; millioen), die zich bezig houdt Sociale verzekering. Handel en Nij- met kustvisserij, walvisvangst, land- bouw, en veeteelt, bos-exploitatie met houtverkoop, erts-delven en het exploiteren van waterkracht voor de opwekking van electriciteit. Mevr. Staal weidde voors uit over de medische verzorging door dis trictsartsen, die grote moeilijkheden oplevert, wegens de grote afstanden tussen de nederzettingen. Ook het on derwijs werd aan een korte beschou wing onderworpen. Het kleuteron derwijs, alles particulier, is te duur. Het overige onderwijs is gratis, zelfs voor de universiteien behoef geen collegegeld betaald te worden. De la gere school duurt 78 jaar, waarna men een z.g. „Realschool", te verge lijken met de ULO, kan volgen, waarop. 3 jaar..gymnasium aansluit. Godsdienstig is de bevolking over- wegens Luthers. Bij staatsbenoemin gen is het lidmaatschap van de Lu therse Staatskerk verplicht. Er zijn Geboren: Nicolaas Paulus, z. van N. van Hooidonk en P. de Leeuw; Cornelis Johannes z. van G. Bis schop en J. Tulen; Joannes Adrianus Adolf Maria, z. van J. A. Lamboo en J. A. A. Kok; Jacobus Albertus, z. van J. Azier en A. ten Dam; Jacob, z. van G. van Rij en S. J. Rombaut. Getrouwd: A. van Oosten en E. Azier; J. H. Bink en A. M. van Vel- zen; A. Ommering en C. Beij; W. van Zijp en A. Camphorst; W. C. J. Montanus en J. M. C. Bekkering; M. J. Kpoij-en H. Penseel; F. Redel en A. M. de Jong; T. van Meerkerk en J. van Ciltert; E. J. Mugge en J. S. Bekooy; M. Boelee en M. C. van Tol; J. B. Olij en S. Slingerland; L. J. van der Meel en M. F. Verberg; J. H. Poel en C. W. de Roode; W. Veld- Overleden: A. de 1° Rie man 55 j.; A. Giezen wed. van van Lienden 81 j.; H. van der Grijn zoon 11 j. Aetherklanken VRIJDAG HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 K.R.O. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gramofoon- den verzocht de gelden af te dragen aan mevr. Barendse. Leiden van de Reisclub en andere liefhebsters, die de jaarlijkse tocht willen meemaken, gelieven zich op te geven en hun wensen kenbaar te maken omtrent het doel van de reis. Donderdag 10 Mei. Wanneer het tegen de zomer lopen gaai, wordt het nieuws minder. Dan gaan we allemaal zo'n beetje een zo merslaapje tegemoet. Er werdt niet zoveel meer vergaderd, schouwburg en concertzalen blijven leeg. feeste- lijki: bijeenkomsten worden tot een minimum gereduceerd, kortom; de drukte loopt af. En dat is niet te ver wonderen. Wanneer het w eer wat be ter wordt, wil men in de vrije uren wel eens iets anders doen, een fiets tochtje maken, of een wandelingetje, een uiirje wroeten in het volkstuintje, c-f zomaar eens in de open deur staan en tevreden een pijpje rokend de r.vi nd zien vallen in de straat. Zó bezien wekt het geen verwondering, dat de K.A.B.-voorjaarsvcrgHdering van gisteravond werd afgelast, om dat e. om half negen nog geen twin tig mensen bij elkaar waren in ..Pre diker", Janvossensteeg, te weinig voor de heer Huisman, om te spre ken over het zeer belangrijke onder werp van de lonen en prijzen. Jam mer! Want dit onderwerp had toch wel de volle belangstelling der leden mogen hebben, ook al zijn we in de maand Mei. Het weer was toch i*et zó mooi, dat het zonde was om bin nen te zitten. Wellicht was de regen er oorzaak van, dat de opkomst zo gering was. Hoe het ook zij, het be stuur overweegt thans twee moge lijkheden: de vergadering opnieuw vaststellen of helemaal achterwege te laten. Daarentegen was het gisteravond in de „Kleine Burcht" wel druk, toen GUY BARON. Onder auspiciën van het Concert bureau Beek gaf de Engelse pianist Guy Baron gisteravond een recital in „Lleine Zaal". Wij zijn in ons kleine land gezegend met een stel uitgelezen pianisten als daar zijn; Willem Andriessen, Van der Pas, Cor de Groot, Henkemans, Theo Bruins enz., enz. een onafzienbare reeks van hoogst begaafde musici, specialisten in de kunst en op hun instrument, die ons danig hebben verwend. De „Chromatische Fantasie x Fuga" van Bach, waarmede Guy Baron opende kon nog twijfel wekken of de pia nist al direct op volle toeren was, omdat de interpretatie vrij droog en stug was. Hij speelde een aantal be langrijke werken uit verschillende perioden. De hierdoor gewekte ver wachtingen werden teleurgesteld. De „Préludes" van Bate zeggen ons OBGSTGEEST slechts weinig katholieken, zodat het Alg. Coöp. Boerenleenbank. -— On- kath verenigingslever er niet opval- der voorzitterschap van mr. Valient- lend is, alhoewel in 1947 op het in- goed hield de Alg. Coop Boenen- tern, congres van de Kath. Vrouwen beweging te Rome ook een Noorse deputatie aanwezig was. Nadat spr. ook nog in het kort gewezen had op het thans algemene gebruik van de Noorse taal (vroeger werd er veel Deens gesproken), ver toonde zij een aantal lichtbeelden, voor een deel eigen opnamen, die tij dens een boottocht in 1950 langs de muziek. 7.45 Morgengebed en litur- j gehele kust van Noorwegen waren gische kalender. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Water standen. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.15 Symphonette orkest en solisten. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Vrouwenkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Gramofoonmu ziek. 12.30 Land- en tuinbouwmede- delingen. 12.33 Pianovoordracht. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katho liek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Lichte muziek. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Metropoleorkest. 14.40 Altsaxo foon en orgel. 15.00 Koorconcert. 15.25 Strijkkwartet. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor 17.45 Amusementsmuziek. 18.18 Ka tholiek signaal, commentaar uit de Benelux en West-Indisch commentaar 18.30 Lichte muziek. 18.25 Reportage. 19.00 Nieuws. 19.15 Regeringsuitzen ding: Verklaring en toelichting. 19.35 Lichte muziek. 19.48 Katholiek sig naal en politiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Promenade-or kest en solisten.' 20.50 „Ja, zo was 'tklankbeeld. 21.50 Radio Phil- harmonisch orkest en soliste (Ca. 22.25 Actualiteiten). 22.45 Avvondge- bed en liturgische kalender. 23.00 HILVERSUM II. 298 M. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. VPRO: 10.00 ..Thuis", cau serie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Orgel en zang. 11.10 Radiofuil- leton. 11.30 Pianovoordracht. AVRO: 12.00 Orgel en viool. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Sport en prognose. 13.00 Nieuws. 13.15 AVRO-allerlei. 13.20 Lichte muziek. 14.00 Voor de huisvrouw. 14.20 Ka merorkest. 15.05 Voordracht. 15.25 Cabaret. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Pianoduo. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht" 19.00 Meisjeskoor. 19.15 Prijzenpraat- je. VPRO „Breken en bouwen", cau serie. 19.50 „De groei naar wereld eenheid", causerie. VARA: 21.00 Ver zoekprogramma. 21.40 ^De Ducdalf". 22.00 Buitenlands weekoverzicht. 22.15 Gram. VPRO: 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avond wijding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15 ..Huwelijk van A tot Z", causerie. 23.3024.00 Gram. gemaak. Het was een prettige en interessan te causerie, met gramofoonplaten mu zikaal omlijst, die velen graag ge maakt zal hebben naar een vacantie- tocht door Noorwegen. Feest in September. Tenslotte volgden nog enige me dedelingen. Namens het Stadsbe stuur deelde mevr. Manders mede, dat de gezamelijke feestavond, die aanvankelijk in Mei gehouden zou worden, is uitgesteld tot September. Men hoopt, dat Toon Hermans het programma verzorgen zal!' Leden, die loten voor het kleuter huis Marijke verkocht hebben, wor- lenebank haar Jaarvergadering, die slechts matig was bezocht Bij de opening mocht de voorzitter Herin neren aan het 25-jarig bestaan van de Bank en wees op de grote voor uitgang. De kassier, de heer Rooden- burg, gaf een uitgebreid financieel verslag, waaruit bleek dat de omzet van de bank in vergelijking in 1949, bijna verdubbeld is. Ook de ontvan gen spaargelden waren f <9.000 ho ger dan in 1949. Zowel rekening als balans 1950 werden met alg. stem men goedgekeurd. De periodiek af tredende voorz. mr. Vallentgoed werd wederom herkozen, alsook het lid van de Raad van Toezicht de heer L. Oudshoorn. Het voorstel "an het bestuur om de naam der instelling te wijzigen in Alg. Coöp. Raiffeisenbank w.a. te Oegstgeest werd eveneens goedgekeurd. Bij de rondvraag bracht de heer v. d. Gevel naar voren om, gezien de omvang van de Bank deze de ge hele dag open te houden. Het be stuur zei overweging toe, waarop sluiting volgde. Vermelden we nog, dat de rente in lopende rekening werd verhoogd tot 5 en de spaar gelden tot 2,4 Jong leven in Dierenpark Wassenaar weinig. Fauré's „Nocturne in Es" was een van de meest geslaagde de momenten van voor de pauze. Bij L'Isle Joyeuse" van Debussy, vra3gt men zich af: Is deze vertolking de idéé van het werk? Van de werken van Chopin slaagde de tweede Ma de amusementsvereniging „Onze Club" een steravond hield, ten bate van de „Ilaak-in-actie". Nadat voor zitter J. W. Dirkse het zijne gezegd had, werd een gevarieerd program ma afgewerkt door het accordeonduo de twee Anja's, Joop Crama en zijn Molana Hawaiïans, het duo Bousie met zang en guitaar en een groepje gewichtsheffers, o.l.v. de heer Stok- kel. De heer Bey zorgde voor een liedje met 'n praatje en The Rhythm Boys omlijstten dit alles met muziek. Een collecte en een verloting brach ten ruim 400 gulden voor de Kan kerbestrijding op. Op de openbare lagere scholen van Leiden werd eveneens een inza meling gehouden ten bate van de Kankerbestrijding. Dank zij de me dewerking van leerkrachten en leer lingen werd het prachtige bedrag van 2.790,07 bijeengebracht, welk bedrag reeds aan de heer Bodegra ven is toegezonden. Ook Ambachts school, Huishoudschool enz. deden aan deze actie mee. A.s. Woensdag hoopt de heer A. Hollinga, hoofdcontroleur bij de N.Z. H.V.M. te Leiden zijn zilveren jubi leum te vieren. STADSKOK. Dezer dagen meldden wij de be noeming van ir. W. F. Engels tot di recteur van de dagschool voor Uit gebreid Technisch Onderwijs (U.T. S.). Abusievelijk werd vermeld, dat deze U.T.S. in het leven is geroepen door „Kennis is Macht". Het moet echter zijn door het Kon. Genoot schap „Mathesis S. G." te Leiden, kamp en J. C. M. Jonk. ZOETERWOUDE OOST- EN WESTBROEK POLDER Reconstructie poldergemaal In de gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van de Oost- en Westbroek Polder werd de rekening over 1950 vastgesteld aan inkomsten op f 7859,52, de uitgaven op 7158,52 batig saldo ƒ701.00. Het Bestuur stelde voor het pol dergemaal te reconstrueeren. De be- aan de firma Spaans te Hoofddorp, voor de vijzel, transmissie en ver plaatsen van de motor; het bouw werk aan de aannemers J. J. Rode- wijk en A. J. v. Bennekom en het herstellen van de motor aan N. V. Indumjj. po begroting werd daarna vastge steld op ƒ32.410 en de omslag op ƒ12.per h.a. Het periodiek aftredende bestuurs lid de heer A. G. J. Noordmten werd herkozen. Tot leden van de kascommissic werden benoemd de heren Jac. N. v. d. Salm. G. Belt cn J. Versteegen Wz. en tot plaatsvervangende leden de heren G. W. v. d. Poel, P. H. Ver steegen en J. D. van der Akker. Laatste BWi-c' zurka die hij speelde boven ver- staancje schroefpompen zijn deels wachting. Van de Etude kwam al heel weinig moois terecht. Schu mann's „Carnaval" was evenmin van smetten vrij. De voordracht is een zijdig, in deze toch zo verscheiden werken. Gejaagd is het spel, fouten blijven niet uit en het resultaat is kouder en harder dan hij het zich voorstelt. Onrustig is zijn pedaalge- bruik en de ware stemming wordt verstoord door onverklaarbare en onverantwoorde zware accenten bij afsluiting van een muzikale zin. 't Is een onprettige taak te wijzen op te korten in een uitvoering. Nadat men hem een paar maal had teruggeroe pen zete hij zich nogmaals aan de piano tot 't spelen van een toegift. J. Kortmann. verliezen het nuttig rendement; de transmissie blijft een eeuwigdurend onderhoud vragen en in de Diesel motor moeten nieuwe zuigers wor den gemaakt. Er is een plan gemaakt met een vijzelpomp rr/et geheel nieuwe aan drijving Deze werken te samen vragen een uitgave van 25.000. welke door de lening met een loop tijd van 20 jaar zal gedekt worden. Door de voorschriften omtreni maximale rentevoet zijn er moeilijk heden om de lening tc plaatsen dat in afwachting van de ontwikke ling van deze zaak een rekening cou rant van 4% zal gesloten worden. Met 89 stemmen voor en 7 tegen GENERAAL EISKNIÏOWER Of» PALEIS SOESTDIJK. Generaal Eisenhower is v ai middag kort voor half één op paleis Soest- dijk aangekomen. De generaal ge bruikte de lunch met H.M. de Ko ningin en Z.KJI. Prins Bcrnhard. Het bezoek aan het kortinklijk paar had een informeel karakter. Zoals bekend, en zoals generaal Eisenho wer dit vanmiddag ook duidelijk zei, is zijn tweedaags verblijf in Ne derland uitsluitend bedoeld als een inspectietocht; daarbij worden geen besprekingen gevoerd op regerings niveau. Tijdens zijn vorig verblijf in ons land was door verschillende om standigheden een bezoek aan Soest- dijk niet mogelijk. Omtrent het huwelijk van aarts hertog Otto van Habsburg met prin ses Regina van Sackscn Meiningen, dat vandaag te Nancy is gesloten, wordt nog gemeld, dat er een grote belangstelling voor bestond In de straten van Nancy verdrongen zich vandaag duizenden Oostenrijkers en Hongaren, gekleed in nationale kle derdrachten. Ongeveer de helft van de Europe se adel vertoeft thans tc Nancy; on der hen bevindt zich een veertigtal aartshertogen en prinsen. Uit Oos tenrijk reisden ruim duizend Oos tenrijkse en Hongaarse edelen met speicale treinen naar Nancy Ook ve le leden van de koninklijke families van Bourbon-Parma en Lichtenstein woonden de plechtigheid bij. M RK'I BERICHTEN LEIDEN, 9 Mei. Groente. Prei 814, Rabarber 513, Kroten, ge kookt 921, Uien 19.10. Peen 10 30, Andijvie 2036, Stoofsla 1019, Witlof 13—36, Postelein 27, Winter peen 5.50, Spinazie 1014, Tomaten A 135—245 per 100 k.g. Komkommers 2850, Bloemkool 2069, Salade 5 9, Pieterselie 1.902.70, Radijs 8.50 11.70, Selderie 23.10, Raapstelen 1.80—3.20.. GOUDA, 10 Mei. Kaas. Aanvoer 180 partijen lc soort 1.952.02, 2e soort ƒ1.901.94, extra kwal. tot werd besloten het plan op te dragen f 2.07 Handel matig. TEXTIELHANDEL VRAAGT voor de afdeling gordijnstoffen. Bekendheid met etaleren strekt tot aanbeveling. Aanmelden mondeling of schriftelijk' BOTERMARKT 19, LEIDEN. Een prima Rund-, Kalfs of Varkensrollade. Maar U weet het toch, ook onze fijne Vleeswaren munten uit door smaak en kwaliteit. S. W. VAN GASTEL, Haarlemmerstr. 218, Tel. 25731 en F. A. KEMPERMAN v/h Gebr. Wijn nobel Hogewocrd 39, Telefoon 25832. Het Dierenpark Wassenaar, dat om I anderhalve meter gegroeid, zijn natuurschoon reeds een bezoek Pinksteren zal deze dame waard is, verdient ook om andere redenen belangstelling en waarde ring. Bij de jaarlijkse persrondleiding is er altijd weer een uitbreiding van de dierencollectie en van het werk terrein dezer instelling te constate ren. Zo is op het ogenblik in overleg met de gemeente Wassenaar een re geling tot stand gekomen, waardoor alle Wassenaarse scholen in de ge legenheid zijn hun lessen in natuur lijke historie en tekenen in het Die renpark te geven. Ook de Haagse Academie voor Beeldende Kunsten maakt gretig gebruik van deze unie- k_ gelegenheid. Het ligt in de be doeling om dit experiment in de toe komst uit te breiden tot de scholen van Den Haag en randgemeenten. Er bestaan plannen tot de bouw van een leslokaal ten behoeve van dit onderwijs. Bij een rondgang door het park is het opvallend, hoeveel dieren hier in de laatste tijd geboren zijn. Wij zagen onder meer een jonge leeuw, een jonge Tibetaanse buffel, een jonge bison en antilope en enkele jonge dwerggeitjes. Een wolf heeft vier jongen gewor pen, die door een hond worden ge zoogd. omdat de moeder ir. gevan genschap haar kinderen verstoot. Bijzonder mooi zijn de zeldzame witte poolvossen uit Siberië en de Amerikaanse Baribal beren. De sta tige giraffe is in de loop van het jaar Voor echt genoot krijgen, die momenteel met het s.s. Rijnkerk uit Oost Afrika on derweg is. Van de witstaart Gnoe, die in Zuid Afrika uitgeroeid is, komen hier nog vier exemplaren voor. Het zijn zonderlinge dieren, die de kop heb ben van een buffel, de staart van een paard en het temperament van een Hongaarse tapdanser. De vogelcollectie van het Dieren park is bijzonder mooi. Er is een rij ke collectie kolibris, de dwergjes uit het vogelrijk. Als de bladeren van de in de volière geplaatste planten worden nat gespoten, nemen deze diertjes zeer komische baden. Zij gaan op de top van het natte blad zitten en laten zich dan naar bene den glijden. Het is ondoenlijk een beeld van de vogelcollectie te geven, maar de zeldzaam mooie paradijsvogels en kroonduiven verdienen nog een ex tra vermelding, evenals de pastel- kleurige Princess of Wales parkieten. Voor de kinderen is er de grote attractie, de apen. Er zijn 5 soorten mensapen, waaronder een volwassen Siamang ohimpansee's, die met een trekwa gentje door het park rijden. Deze opsomming is uiteraard zeer onvolledig, maar wij hebben slechts een vluchtig beeld trachten te geven, dat waarschijnlijk voldoende is, om de lezers een bezoek aan dit schit terende Dierenpark te doen brengen. De Bilt zegtmooi of geen mooi weer met de Pinksterdagen. Maar iedereen zegt, dat Roselcur's producten altijd welkom zijn! Daarom hebben wij deze week: Botermoppen van 0,80 voor 0,65 per 200 gram Boterkoek van 0,90 voor 0,75 per 250 gram Parel sprits van 0,70 voor 0,58 per 250 gram En niet te vergeten: Moederdag-taarten met praliné crème en hazelnoten voor ƒ2,50 per stuk. BANKETBAKKERIJ ffioóeCeUl BREESTRAAT 54 LEIDEN. Voor de afd. Administratie van industriële onder neming te Leiden wordt gevraagd een verk- Sollicitaties met volledige inlichtingen over tot nu toe verrichte werkzaamheden, leeftijd, schoolopleiding, verlangd salaris in te zenden onder no. 3891 aan het Bureau van dit blad. twee alleraardigste lp mpt ppn trpk-rvn- U zelf eens met de Pinksteren op een heerlijke vanaf f I. Prima start U met onze beroemde race-fietsen JOCO en VAN HAUWAERT. Uit voorraad leverbaar in acht kleuren! HAARLEMMERSTRAAT 295. Grote sortering Merk-Rij wielen als Fongcrs - Simplex - Maxwell - B.S.A. Norman - The Dog enz. BERINI-MOTOREN. Betaling regelbaar. Eng. kinderwagen 3 Voor Moederdag. Echt platelen fruitlcstje f 1.49 met losse inzet met gaatjes in mooie pasteltinten uit gevoerd. Alleen met inle vering van deze adverten tie. I.V.A.. Haarlemmerstr. 48; Nova. Noordeinde 43. Leiden. Setefaumtjea Zeer apart model. Te bevr. Brederodestr. 42. 3 Landbouwers. Hooivor ken. zeisen, zeisenbomen, mestrieken. ballastschop- pcn. water-veevoederfor nuis, 100 L.. grasmachine, bascule, gewichten, maten, melkemmers, varkenstrog gen. kippengaas harm- gaas, asfalt, waterslang, ijzerdraad. aardbeinetten, ijzerwaren, gereedschap pen, waskuipen grote va ten. Lage prijzen. H. J. C. Beerenfcnger, Nwe Bees tenmarkt 19, Tel. 23151, Landbouwhuis. 1926 2» Met Pinksteren er op uit? Vlug even een paar filmpjes gehaald bij Foto Kino Bouwcns. Breestr. 3. Reeds vanaf 98 ct. Afdruk ken 10 ct. Grote omzet, daardoor de laagste prij zen cn al uw fotowerk in 1 dag gereed. 33» Ruime keuze Simplex en L.J C. snort- en tour- rijwielen. Grote sortering onderdelen, tassen, ban den. zitjes, enz. Alles mot volle garantie. Mag. Achil les, B. Sjouke. Hogewoerd 9. Lid Fin. Instituut. 3 Gevraagd flink zelfst. meisje voor hele of halve dagen, begin Juni. Mevr Pomméc. Tomatenstr. 4._ 3 Eiken-, Essen- en Wil gen afrasteringen, Palen Klaverruiters, Essen bo- nenstokken, Essen steck- stokken voor roeiboten en brandhout te koop. Van Leeuwen. St. Aagtenstr 21 bii de Veemarkt. Tel. 20898. 1922 Lunchpakket; Ham, Gek. Geld Varkenslever, Tong- galantine, tesamen 250 gram voor1,05 200 gr. Gek. Geld. Varkenslever voorƒ0,95 PETER LEENEN 32» Heren, waarom nog langer gezocht, het aange wezen adres voor ieder modern herenkapsel is* Alex v. d. Lek, Apothe- kersdiik 2. Leiden. Voor Moederdar» Boldoot Eau de Cologne 4711. 3 Wegens plaatsgebrek modern massief slaapka merameublement. compl met toilettafel. 3 deurskast enz. Eventueel toilettafel apart. Te bevr. Utr. Jaag pad 20 .tussen 57 uur. *2» „Kosine" geeft de hoog ste prijs voor goud. zilver en iuwelen Grote keuze in verlovingsringen gou den zilveren en verzilver den artikelen. Het adres ^or alle reparaties cn uur werken, Steenstraat 16. Tel 26854 3 Tc koop wegeps emi gratie. nieuw slaapkamer ameublement. old-finish. Te bevr. tussen 7 cn 8 u. Piet Hoinstr. 3, Leiden. 3 Een latje of lat, in de Houthal vindt iedere knut selaar wat. Nog enige ge bruikte platen hardboard, balken enz. Wat „de Hout hal" biedt, vindt men elders niet. „De Houthal". Hogewoerd 99 .Tel. 22536 3 Gevonden een goud kettinkje met hanger in het portaal van de R.K Kerk tc Stomowijk Tegen advertentickosten ter. te verkrijgen bij Jos. Vu ij ten Dr. van Noortstraat 72. Stompwijk. 3879 Voor advertentie Telefoon 208"'

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3