Bezuiniging bij onderwijs Motor-getallen f3 -bed Is ook voor U ideaal! NIEUWS UIT DE OMGEVING BEURS - Q VERZICHT Uitbreidingsplan kwam ter sprake DINSDAG 8 MEI 1951 Dfc LblDSfc. LUURAN1 EERSTE BLAD PAGINA 2 Ruim anderhalf millioen stelt de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zich voor dit jaar te kunnen bezuinigen. Dit bedrag is volgens een nota aan de Tweede Kamer samengesteld uit een groot aantal posten en beloopt precies 1.661.800 gulden. Tachtig mille denkt de minister te kunnen bezuinigen op de post beur zen voor studenten uit Indonesië, die namelijk niet komen. Eenzelfde be drag vermeldt de post bijzondere middelbare scholen. Dc subsidies aan lagere nijverheidsscholen voor jon gens denkt de minister te verlagen met 133.000 gulden. Van de overige posten noemen wij: anderhalve ton op de subsidies voor huishoudscho len e-d., 70.000 gulden aan bijdragen voor zuiver wetenschappelijk onder zoek, twee ton op de algemene uitga ven voor universiteiten en techni sche hogeschool, 175.000 gulden op de post aanschaffing voor en uitbrei ding van de universiteiten en de T.H cn twee ton op de uitgaven voor kamp- en internaatswerk voor sociale jeugdzorg. BESTRIJDING RUNDERTUBER- CULOSE ZAL WELDRA BEGINNEN. Afhankelijk van een besluit van de Minister van Landbouw, kunnen binnen afzienbare tijd verordenin gen, van de bedrijfschappen voor zuivel en voor vee en vlees tege moet worden gezien, welke betrek king hebben op de landelijke be strijding van rundeftuberculose. Per jaar zal door het Rijk uit tegenwaardefondsen van de Mars hall-hulp tien millioen gulden be schikbaar worden gesteld onder voorwaarde, dat door de veehoude rij landelijk eenzelfde bedrag bij eengezameld zou worden. Voorstellen betreffende methoden van heffing, bestrijding en betalin gen van op te ruimen ziek vte wer den ingewacht. Voor de meeste gebieden is een kwartje per 100 kilogram melk vastgesteld. De voorwaarden voor bestrijding en vergoeding echter zijn nog niet buiten de werkvertrek ken van ontwerpers en beoordelaars gekomen. Zo kon een mededeling over een spaarfonds van 57 cent per koe nog niet bevestigd worden. Indien, zoals de verwachting is, bet ministeriële besluit spoedig valt, dan kan wellicht nog op 21 Mei, doch anders eerst vier weken la eer, met de inning der gelden, dus met het vijfjarige bestrijdingsplan, dat 100 millioen gulden gaat kosten, be gonnen worden. De KNAC raamt het aantal motor rijtuigen in ons land per 1 Mei 1951 (exclusief de 25.500 tractoren, voor namelijk landbouwtractoren) op 346.100 stuks, nl. 154.000 personen auto's, 6100 bussen, 108.000 motorrij wielen (inclusief driewielers) en 78.000 vrachtauto's. Het aantal rijwielen met hulpmo tor wordt geschat op 125.000 Vergeleken met de cijfers van het CBS per 1 Augstus 1950 bedraagt de toeneming: personenauto's 11 bussen 2 motorrijwielen 8 vrachtauto's 9 rijwielen met hulp motor ruim 100 België telt 80 meer personenauto's en 80 meer vrachtauto's en 30 meer motorrij wielen dan ons land. Het aantal autobussen is slechts ruim een derde van dat aantal in ons land. NIEUWE AALMOEZENIER. Zeer binnenkort zullen majoor ds. H. J. Diekerhof, luchtmachtpredi kant op de vliegbasis Twenthe en majoor-aalmoezenier H. P. Schins, werkzaam in het kamp Prinsenbosch bij Breda, met het Nederlandse aan vullingsdetachement naar Korea ver trekken. Aalmoezenier Schins werd in 1903 te Vaals geboren en kwam in Januari 1947 als kapitein-aalmcezenier in militaire dienst, en werd in April 1949 bevorderd tot majoor-aalmoeze nier. Hij diende tot 15 Maart 1950 in Indonesië. KRUISHEER JOS. DE MEULE- MEESTER Nog pas 33 jaar oud is Zaterdag avond na een ernstige ziekte in de St. Clarastichting te Rotterdam over leden de weleerw. heer Jos de Meu- lemeester O.S.C., kapelaan der Kruis vindingparochie. In 1943 werd hij priester gewyd. Na assistenties ver vuld te hebben o.a. te Bussum kwam hij in 1947 naar de Maasstad Het 25-jarig bestaan van de keu ringsdienst en vereniging „De Hya cinth" zal op Vrijdag 18 Mei in ..De Nachtegaal'' te Lissc worden her dacht. Na afloop van de jaarverga dering, die dan wordt gehouden, zul len bestuur en leden recipieren van 4 tot half 6. Op Maandag 21 Mei zal aan het personeel van de keuringsdienst door het bestuur een feestavond worden aangeboden, tijdens welke enige ju bilarissen zullen worden gehuldigd. LIJK AANGETROFFEN IN SCHEEPSRUIM. In het ruim van het Engelse s.s. „Sorel" is gisteren het lijk aange troffen van een 51 jarige man, ge naamd Steyard, afkomstig uit Ber gen in België. Zeer vc.mocdelijk is de man, toen het schip in Antwerpen was, onopgemerkt in het ruim ge vallen en verongelukt Het lijk ver keerde reeds in staat van ontbin ding. Lekker warm en volkomen geruisloze vering. NED. R.K. BOND VOOR LICHAAMLIJK GEBREKKIGEN VIERT 5-JARIG BESTAAN. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de Ned. R.K. Bond van Lichaamlijk Gebrekkigen, St. Lidui- na, werd in Rotterdam een herden kingsfeest gehouden. De dag werd begonnen met een gezongen H. Mis in de kapel van het Franciscus-Gasthuis, opgedragen door de geestelijk adviseur van St. Liduina, rector Burcksen Na een gemeenschappelijk ontbijt, begon om half twaalf de jaarvergadering in een der zalen van het Beursgebouw. Deken J. N. Niekel, die deze verga dering bezocht, hield een toespraak, waarin hij sympathieke woorden sprak over het doel en activiteit van St. Liduina. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer Luyten (Ven- lo); de penningmeester, de heer J. Rodoe (Rotterdam) werd herkozen. Een belangrijke statutenwijziging, waardoor de vereniging onderver deeld kan worden in diocesane bon den, werd aangenomen. Na deze vergadering werd door he. bestuur gerecipieerd. Hierbij wa ren o.a. tegenwoordig de heer Li vingstone, voorzitter van de Alge mene Ned. Invaliden Bond, een af vaardiging van de vereniging St. Franciscus EHBO, dr. v. Balen, me disch adviseur van St. Liduina. De bond telt bij deze lustrumvie ring vijftienhonderd leden, maar men hoopt dit aantal in de komende jaren aanmerkelijk op te kunnen voeren. KALF MET VIJF POTEN. Bij de veehouder C. Laan te Berk hout (.N-B.) is 'n kalf met vijf poten geboren. Het extra-poot is op dc rug geplant en het ziet er net uit als de andere, dus compleet met hoeven en haar. Volgens deskundigen komt een dergelijke abnormliteit zeer zel den voor. Het kalfje is goed gezond en het groeit voorspoedig. GEVAL VAN NEKKRAMP IN PIJNACKER In Pijnacker doet zich een geval van nekkramp voor bij de 16-jarige dochter van de gemeentewerkman van V. De patiente is in de bai*ak voor besmettelijke ziekten van het St. Hippollytusziekenhuis te Delft opgenomen. Haar toestand liet zich Zondag zeer ernstig aanzien, maar thans gaat zij vooruit. Haar 11-jarig zusje, dat eveneens enige ziektever schijnselen vertoonde, is uit voor zorg in hetzelfde ziekenhuis opgeno men. Bij haar is de ziekte echter niet geconsateerd. De openbare school is in verband met het laatste geval Maandagmiddag, na overleg met het geneeskundig toezicht, gesloten en geheel ontsmet. Vandaag zijn de les sen hervat. Ten gevolge van een hartverlam ming overleed gisteravond in zijn woning te Rhenen de heer C. W. Ouwehand, stichter en eigenaar van Ouwehands dierenpark, op de Greb- beberg. De heer Ouwehand werd op 31 Juli 1892 te Rotterdam geboren, was. Na de handelsdagschool be zocht te hebben, bekwaamde hij zich in de tabaksbranche. In 1916 nam hij de leiding op zich van een in Rhenen geopend filiaal van de Rotterdamse fabriek. Natuurliefhebber als hij was, had het landelijk Rhenen veel gro tere bekering voor hme, dan de gro te stad. In zijn vrije tijd wijdde hij zich hier aan het fokken van kippen. Na enige jaren kreeg hij ook de leiding van een grote pluimveevoe- derfabriek. Door de crises in de der tiger jaren werd het kiezen van een nieuwe koers noodzakelijk. Daar Ouwehand reeds lang enkele exo tische dieren bezat, besloot hij deze menagerie uit te breiden en tegen betaling open te stellen voor het pu bliek. Op 18 Juli 1932 op bescheiden schaal begonnen, groeide Ouwehands dierenpark in enkele jaren uit. Ook voor tegenslagen bleef de heer Ou wehand niet gespaard. In de Mei dagen van 1940 werden alle gebou wen in het park door het oorlogsge weld op de Grebbeberg verwoest. De tweede grote tegenslag kwam in 1944 toen alle dieren werden afgemaakt. Na de bevrijding bezat de heer Ou wehand nog de kracht zijn park op nieuw op te bouwen. Dit weekend heeft, behoudens een optimistisch bericht over de Deli Spoor, weinig nieuws voor de beurs gebracht en de gunstige stemming van Vrijdag werd dan ook niet ge prolongeerd. De belangstelling was voor Maandag wel zeer gering Olies openden nauwelijks prijshoudend en hadden wederom enig arbitrage-aan bod te verwerken, zodat tegen slot 296.5 werd betaald tegen een vorige notering van 298.5. Unilevers lagen ook vrij flauw en golden 227 (231.5). Van de drukte in de Philipshoek jl. Vrijdag was niets meer overgebleven. Na onveranderd op 257 geopend te zijn, hadden kleine winstnemingen een verlies van vier punten tot ge volg. Aku's daarentegen waren op 169 5 goed prijshoudend. De overige Industriesoorten licht verdeeld met kleine verliezen in dc meerderheid. De Scheepvaartmarkt had een iden tiek verloop doch hier kwamen de nadelige verschillen al onmiddellijk b(j de opening tot uiting. Hierna trad nog een verdere reactie in, zodat Scheepvaart Unie vier punten verloor en 150 noteerden, de overige soorten twee a drie punten lager Op de Indonesische sector was de stilte vandaag wel opmerkelijk. Geen der drie hoofdfondsen bracht het in de eerste drie tapel tot een notering. Ook hier werden overwegend lagere noteringen vernomen met verliezen van maximaal twee punten. Het be richt omtrent het inhalen der achter- tallige aflossingen op obligaties Deli Spoor had een stijging van 10 pet. voor de betreffende obligaties tot ge volg. Geadviseerd werd 72 bieden te gen een vorige notering van 62 De aandelen reageerden met en stijging drie procent tot 36 op het bericht, dat dividendbetaling na inhalen van dc achterstallige aflossingen moge lijk is. Indonesische Banken stil en weinig veranderd. Locale Banken daarentegen vrij lui. De Staatsfondsenmarkt was op nieuw lager, doch de daling was dit maal niet zo fors als Vrijdag jl. De conversielening 1947 was voor het eerst beneden 90 en sloot op 8 (90.5). Ook de dollarleningen waren ""Jp- wat lager. Amerikanen stil het agio werd onveranderd getaxeerd op 7.5 procent. Prolongatie 3 yK pet. HILLEGOM Geboren: z. v. C. H. Pijpers en S. T. Buckens; d. v. J. M. Reeuwijk en G. A. Weijers; d. v. D. Stork en J. Planting; z. v. P. J. v. d. Ploeg en J. J. M. Meskers. Ondertrouwd: P. Peschier en J. J- Datema. Getrouwd: C. Hijlkema en A. Veld- huyzen van Zanten. Overleden: P. G. Topper m. 78 j. LEIDSCHENDAM Geboren: Hendrika Chr., 'd. van H. M. Verduin en S. Chr. Tetteroo; Nelljr. d. vap W. P. Keukenmeester en W. Vermeer; Gornelis Christiaan. van H. B. A. Lindhout en C. J. Har- kes. Getrouwd: J. H. Caspers en J. J. Roozenburg; M. Th. van der Ham en Adr. Cl. J. van der Ham. Overleden. Berend J. H. van Eldik oud 76 jaar weduwnaar van J. W. Gerhardt; Antonie Schaap oud 76 j. echtgenoot van N. Nou waart; Jacobus Kooiman oud 69 jaar ongehuwd. Geboren Martina G. M., d. van G J. A. Ammerlaan en E. A. M. van Leeuwen: Maïia., d. van A. A. J. van den Akker en M. S. van dei' Poel; Maria A. Th., d. van G. de Groot en J. M. Spaan: Roeland, z. van B. van Gent cn C. G van der Molen; Johan nes J. M.. van G. H. van Santen en A. M. Arkesteijn. Overleden: Cornelia J. van der Meulen echtgen. van W. C- van Wijk; Henririkus Kooren 79 j. echtgenoot van J. A Benjaminso (Hulp en Heif). LfSSE Zilveren jubileum. De bekende voorman van Openbare Werken, de heer Th. van der Voort, herdacht Maandag zijn zilveren jubileum. In de morgenuren werd de jubila ris in de versierde raadzaal door het college van B. cn W. ontvangen in het bijzijn van het gehele personeel van O.W. Burg. de Graaf schetste de jubila ris als een plichtsgetrouw voorman, die op een goede staat van dienst kan terugzien. In de laatste tijd is de ge meente zeer sterk uitgebreid en heeft vele wijzigingen ondergaan, waaraan de jubilaris zijn medewer king heeft verleend. Zijn werkkracht is een lichtend voorbeeld voor het ge hele personeel van O.W. Met aanbie ding van een enveloppe met inhoud cn met de bes*e wensen voor de toe komst besloot spr. zijn toespraak. Weth. Lefebcr en weth. Dibboel spraken de jubilaris toe waarbij zij hem in herinnering brachten de ver schillende werken welke in deze 25 jaren tot stand zijn gekomen heer directeur van O.W., de heer van der Drift, verklaarde dat hi] de jubilaris sedert de korte lijd dat hij hier is, heeft leren kennen ais bekwame voorman, die zijn werkzaamheden steeds met ambitie verricht. heren Knol, plantsoenbaas, Reesman en van der Laan spraken de jubilaris nog toe onder aanbieding van hun gelukwensen en een stoffe lijk blijk van waardering. De heer van der Voort dankte met enkele woorden B. en W. en allen, die voor hem en zijn familie deze dag een onvergetelijke hebben ge maakt. Geboren: Ariejenne Oh., d. van A. van Klaveren en C. H. de Bres: Maria H. A d. van Th. Mesman en G. J. v. d. Meij; Cornells F., z. van A. in Voorst en H. E. Piekaar. Ondertrouwd: C. W. Kloek 23 jaar met E. G. Warmerdam 21 jaar; M. Beelen 31 jaar met A.' M. Bcnvenuta van der Vlugt 26 jaar; N W. J. Her- rucr 20 jaar met J. Meijer 25 jaar; N. J- Leget, 25 jaar met J. C. van Duijvenbode 25 jaar. H. M. Hooger- vorst 26 jaar met A. van der Ploeg 25 jaar. Getrouwd: C. P. van Zonneveld met H. S. Wijsman: H. Holswilder met H. J. v. d. Meer; H. J. van Velzen met Jonkman; L. Riebergen met T. Griekspoor; R. P. Kortekaas met J. A. van Oeffelen; J. A. Helmus met A. van 't Wout; Overleden: Albertus van Leeuwen 2 weken; Gerritje van den Oever 8*' jaar wed. van G. Vermeij; Maria Vrij burg 66 jaar echt. van C. G. van den Aardweg. NOORDWUK Gymnastieklokaal. Door het be stuur der R.K. Ulo-school is aan de raad een verzoek gericht, tot mede werking voor het stichten van een gymnastieklokaal. Daar het in de bedoeling ligt, dat ook de Wilhelminaschool en de Open gesteld over te gaan tot aankoop van de gronden aan de Gooweg, waarop voorheen heeft gestaan Villa -„De Burcht". Het complex, met inbegrip van de oprijlaan is groot 1.69.05 H.A., waarvan de koopsom zal be dragen 9500.Na het aanbrengen van enkele verbeteringen zal dit per ceel, behalve de laan, goede cultuur grond zijn en kan bij onteigening van andere cultuurgronden, dienst doen als plaatsvervangende grond. OEGSTGEEST Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het candidaatsexa- men electrotechnisch ingenieur de heer T. A. Schink. SASSENHEIM Geboren: Dirk, z. van L. van der Niet en C. M. van der Spruit; Ronald, z. v. J. L. Veldhuijzen van Zanten en H. M- Segers; Harry Marinus, z. van H. H. Cornells Langenhein en G. H. van den Brand; Bastiaan, z. van J. van Dijk en D. Païlevliet; Hendri- kus, z. van H. Overmeer en M. Hockx; Petronella Anna Maria Gemma, d. van P. H. Blom en A. M. J. Satter; Margaret Marianne, d van B. van Meijgaarden en A. de Vreugd. Ondertrouwd: G. van der Heiden 30 jaar en G. A. van der Voet 27 jaar: N. W. J. Herruer, 20 jaar cn J. Meyer 25 jaar. Getrouwd: W. Dirksen 29 jaar en B. H. Boot 23 jaar; R. V. Enrica Hui- zer 25 j3ar en R. B. de Ruiter 25 jaar; M- C. J. Plugers 25 jaar en A. Potman 29"jaar; J. H. Perfors 26 jaar en T. de Boei' 28 jaar; C. J. Verlint 67 jaar en N. C. Pijl 39 jaar. v>HTOIT Tocht ouden van dagen. De Oranjevereniging heeft weer een prachtige autotocht voor de ouden van dagen georganiseerd. Veertig eigenaars van luxe wagens hadden hun auto ter beschikking gesteld, zo dat Zaterdagmiddag 140 ouden van dagen een „uitje" hadden. De met bloemslingers versierde auto's, bege leid door een escorte van de rijks marechaussee, werden uitgeleide ge daan door honderden Voorhouters. De tocht werd begunstigd door prachtig zomerweer. In Amsterdam was de eerste pleisterplaats. Daar stapten de ouden van dagen over in twee salonboten, waarin zij een tocht door de Amsterdamse grachten maakten. Vervolgens werd de reis in een zeer opgewekte stemming voortgezet naar LJmuiden, de woon plaats van onze nationale doelverde- diger Piet Kraak, die in Voorhout was komen voetballen, om de gelden voor dit reisje bijeen te krijgen. In theater v. Ubbergen brachten burg. de Graaf en de voorz. van de O. V. hiervoor namens de ouden van da gen dank. De terugweg ging langs de bollenvelden. De ontvangst thuis was een hoogtepunt. Heel Voorhout was uitgelopen en de pl. muziekver. luisterde het geheel op. In café Kerkvliet werden de deelnemers nogmaals onthaald, waarna vele dankwoorden werden gesproken. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. Vrijdagavond 11 Mei om 20.00 uur komt de raad in openbare vergadering bijeen voor behandeling van een agenda van 22 punten. Op de agenda komen o.a. voor: Beëdiging van de heer C. D. van Oosten als raadslid en van de heer A. Oosterbaan als 2e wnd. gem, secr. Benoeming van 2 ambtenaren van dc burgelijke stand. Beschik baarstelling van een crediet van 5.200.voor de aanleg van riole ring en voetpad langs de Leidseweg. Voorstel tot het verlenen van een crediet ad 47.200 voor straataanleg enz. in „Klein Langenhorst" Voor stel tot het verlenen van medewer king voor de stichting van een nieu we R.K. Jongensschool. Aantal vergunningen niet uitge breid. Bij Kon. Besluit van 20 Fe bruari 1951 is het voorstel van de Raad dd. 15 Februari 1950 om het maximum aantal vergunningen in gevolge de Drankwet nader vast te stellen op veertien, afgewezen. Het kruispunt LeidsewegVoor- schoterweg. Naar aanleiding van vragen in de raad omtrent de keersbeveiliging van het kruispunt LeidsewegVoorschoterweg hebben B, en W. aan de A.N.W.B. gevraagd om in deze aangelegenheid een ad vies te willen uitbrengen. Dit advies komt op het volgende neer: 1. het aanbrengen van een as-streep ter lengte van 100 m. op de Voorschotel' weg. 2. Het markeren van een ge deelte van de kantstrook van de van de rij wieloversteekplaats op de Leidseweg met behulp van het Ze bra-patroon. Daar het college zich met de voorgestelde maatregelen vol ledig kan verenigen, werd aan de dir.-hoofding. van de Prov. Water staat verzocht te willen bevorderen, dat bedoelde maatregelen zo spoe dig mogelijk worden uitgevoerd. Onveilig verkeer. Zondag kwa men twee weggebruikers bij 't Haag se Schouw op een onaangename ma nier met elkaar in botsing. Het wa ren de motorrijder E. L. uit Rijsoord en de fietser H. v. B. uit Den Haag. Laatstgenoemde stak het drukke kruispunt over zonder voldoende op te letten en kwam daardoor onder de motor terecht. Zijn rechtervoet werd gewond. Maandagmiddag omstreeks vier uur waren het twee bromfietsers, waarvan er één te ver uitweek en kwam te vallen. Op de hoek van de Papelaan-Oranjekade werd één der bromfietsers aangereden door een auto. De fietser kreeg een diepe wond aan zijn hoofd, die door dr. Kuypers verbonden werd. WASSENAAR SUBSIDIE MIDDELBARE MEISJESSCHOOL UITGESTELD. De minister van O. K. en W. heeft de voorzitter van de Tweede Kamer WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). Weinig verandering in temperatuur. Matige tot vrij krachtige wind tussen Noord en Noordoost. Plaatselijk enkele buien maar morgen ook verspreide opkla ringen. Vrij koud voor de tijd van het jaar. 9 Mei: Zon -op 04.58, onder 20.16; Maan op 03-09 en onder uur. een opgave doen toekomen van de voorgenomen verminderingen; tot een bedrag van 1.661.800 op de be groting van O. K. en W. Het ligt in de bedoeling de voor genomen verminderingen op te ne men in een volgend wetsontwerp tot wijziging van de begroting. Zoals bekend komt de behandeling van deze begroting de volgende week in de Tweede Kamer aan de orde. Genoemde verminderingen wil men verkrijgen door het uitstellen van een aantal subsidies, waaronder ook valt de subsidie van de middel bare meisjesschool te Wassenaar. GEMEENTERAAD TER AAR Papenveer het eerst aan de beurt Onder voorzitterschap van burg. B. J. Hogenboom kwam de raad van Ter Aar in vergadering bijeen. In behandeling komt een voorstel van B. en W. tot wijziging van het maximum van het in rekening-cou rant bij de N.V- Bank voor Neder landse Gemeenten op te nemen cre diet. Dit maximum bedraagt nu ƒ80.000. Een kasgeldlening groot 120.000 lag in de bedoeling maar deze kan door deze bank niet ver strekt worden. De voorgeschreven rentevoet geeft op dit punt veel moeilijkheden. De bank wil wel tot 1 Juli de rekening-courant verhogen tot een bedrag van ƒ350.000. Voor 1 Juli zal de gemeentemoeten slagen met een kasgeldlening. Bij goedkeu ring dezer verhoging zullen alle be-, staande werken hieruit voorlopig gefinancierd kunnen worden. De heer C. van Vliet merkt op, dat het geld op deze manier verkregen heel wat meer rente kost, terwijl de heer v. Rijn het nogal doorzichtig vindt van de Bank geen geld voor een lening maar wel voor lopende rekening te hebben. Voor het ogen blik is er echter geen andere weg en de raad geeft haar fiat aan het voor stel van B. en W. Uitbreidingsplan Papenveer. B. en W. stellen vervolgens voor over te gaan tot aanleg van de ont- sluitingsweg in het uitbreidingsplan Papenveer. Deze aanleg wordt een noodzakelijke kapitaalsinvestering geacht. De raming van het werk be draagt ƒ26.216.—. Voorgesteld wordt de aanleg in eigen beheer uit te voeren. Dc voorz. stelt voor in comité generaal te gaan ten einde de ge meente architect gelegenheid te ge- echter heeft de politie proces ver baal opgemaakt. Er mag alleen op gefietst worden als uit aangebrachte borden zou blijken dat het een rij wielpad is. Voorts vreest de heer Versluis, dat de sloot langs de Langeraarse weg tussen grote en kleine brug door de dempingen in onhoudbare toestand zullen gaan verkeren. De voorz. antwoordt dat Lek ver gunning heeft gekregen tot demping ter breedte van het gehele perceel. De toestand kan inderdaad zo wor den dat spr. ook gelooft dat de raad ter gelegener tijd een besluit zal moeten nemen ter reconstructie van dit gedeelte. De heer Fr. Sassen pleit ervoor dat het gereconstrueerde deel van het Kerkpad zal worden voorzien van een teerdek. In ver band met de voorschriften omtrent kapitaalsinvestering zal dit opnieuw bekeken moeten worden. De heer C. v. Vliet wil de aange legde uitwijkplaatsen in Korteraar afgewerkt zien. Voorts beklaagt hij zich over de trage vorderingen bij de bouw van de ambtswoning voor de burgemeester. Het onafgewerkt blijven liggen van de uitwijkplaatsen vindt zijn oorzaak dat de aanleg eerst moest zakken voor tot bestra ting wordt overgegaan. Ook zijn de klinkers hiervoor niet voorradig. De bouw van de ambtswoning is iuist de laatste weken goed gevorderd. 3-jarig kind drorik van fles met azijn Het 3-jarig zoontje van C. J. Vaentijn te Korteraar heeft een fles met azijn-extract weten te bemach tigen, en hieruit gedronken. Toen de kleine veel pijn kreeg werd de dok ven de raad nader in te lichten over ter geroepen en deze achtte onmid- technische aangelegenheden de uit- delijke overbrenging naar het zie- voering betreffende. Na heropening kenhuis noodzakelijk. Naar we ver komt dit punt opnieuw in behande- nemen is de toestand van het kind ling. De weg krijgt een lengte van j zeer ernstig. 250 meter; als wegdek een klinker-1 bestrating; en ook zullen er enige/ <U.PHEN AAN DEN RIJN duikers in aangebracht worden on? goede doorstroming van waterde be-Geboren: Jansje G. E., d. v. H. hpvnrrteren Bakker en J. Roos; Edeltruda E., d. De heer C. van Vliet is er voor om v. H. v d IJssel en C v Gils; Jo- de aanleg nog uit te stellen. Voor de banna H., d. v G. v. Wilgen en M. komende drie iaren zijn 40 wonin- van Wilgen, Theunis ,z. v. H. J. D. gen toegewezen. De vorig jaar toege-!Srmts Cn J. Ver voort; Jasper, z. v wezen woningen zijn in Langeraar TTeunis de Jong en K. J. de Jonge; n" nog pas in aanbouw, en spr. |Georgius J._M„ z. v. J. G J. Schra- bare School hiervan gebruik zullen Leidseweg ter plaatse van de samen- l-imnon makpn u/nnnppr npt lnkaa kunnen maken, wanneer het lokaal gebouwd zal worden aan de Wasse- naarsestraat, stellen B. en W voor de gevraagde medewerking te willen verlenen. komst met witte ingestrate blokken, 3. Het plaatsen van een waarschu wingsbord „Gevaarlijk kruispunt" op 250 m. vóór het kruispunt op de Voorschoterweg. 4. Het aanbrengen van een bord met onderschrift „Ver keer van rechts". 5. Het markeren meent, dat het eerste contingent van genoemde 40 woningen ook eerst in Langeraar zal worden gebouwd, dus voor men te Papenveer gaat bouwen aldus de heer C. van Vliet is er nog wel enige tijd gemoeid. De voorz. zegt dat dit niet juist is. Het eerst zal er gebouwd worden te Papenveer Waarschijnlijk een acht tal woningen. Het ligt in de bedoe ling ook enige particulieren in dc gelegenheid te stellen te bouwen met behulp van de financiërings re geling. Na het Papenveer zal dan Langeraar volgen en daarna Aardam. B. en W. werken volgens plan. Wan neer er niet gebouwd zou worden te Papenveer dan was ook de grond aankoop niet nodig geweest. De heer v. Vliet verklaart nu een andere kijk te hebben gekregen op deze aangelegenheid. De heer Hoogervorst wijst op het belang om het z.g. rode dorp uit zijn isolement te halen. Spr. wijst erop, dat bij eventuele brand dan blussing onmogelijk zou zijn. De heer v. Vliet verklaart zich te gen uitvoering in ei gen beheer. Spr. voelt er meer voor het werk aan te besteden. De voorz. zegt dat de ontsluitings- weg bij het uitbreidingsplan Aardam ook gedeeltelijk in eigen beheer is uitgevoerd en dit heeft geen reden tot klagen gegeven. Ook aanbestedin gen hebben moeilijkheden opgele verd. Toezicht is natuurlijk van veel belang. Ook weth. Hollander pleit voor uitvoering in eigen beheer. Zonder stemming wordt het voorstel van B. en W. ten slotte door de raad aan genomen. Goedgekeurd wordt nog een wijzi ging in de Gem. begroting en be groting Gem. grondbedrijf. Rondvraag Bij de rondvraag informeert de heer G. Versluis of op het z.g. wan delpad langs de nieuw aangelegde Langeraarseweg ook gefietst mag worden. Dat mag niet zegt de voorz. Het zal wel onbekendheid zijn dat het soms gebeurt. Reeds tweemaal kooper A.C.z. ma en A. B. J. Rodewijk; Cornelia M. A., d. v. H. S. Kroft en C. C. G. v. Niekerk; Anna, d. v. H. Speksnij der en A. A. v. d. Dool; Klaas G. A., z. v. A. Kastelein en G. J v. Dijk. Ondertrouwd: Martinus Klcijn, 25 j. en Elisabeth S. Klarenbeek, 19 j Dirk van Zijtveld, 32 j. en Marrigje G. den Hertog, 2G j.:; Johannes W. A. van Niekerk, 27 j. en Ida J. M. Kortmann, 23 j. Getrouwd: Lambertus W. v. >i. Laan, 28 j. en Helena Spaan, 25 j.; Johannes Hofman, 27 j. en Joanna van Dolder, 26 j.; Jan Veldkamp, 23 j. en Margje van Dolder, 18 j. Overleden: Wilhelmus B. Odijk, 4 j. en5 m-.; Martinus van Sidderen Maas, 77 j.; Jansje van Heusden. weduwe van Jacob Meerloo, 83 j. BODEGRAVEN Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde de heef D. Vonk voor het candidaats-examen rechten. Geboren: Wijnanda Maria. d. v. J. C. Pauelsen en A- M. Beek: Maria Judith, d. van A. van DamGraats- ma; Bastiaan. z. van J. de Oudsten v. Welzenis; Bobelinus Wilhelm An dreas, z. van P. Bakkerv. Pelt. BOSKOOP Geboren: Adrianus z. van W. Ramp en J. Goedhart; Geert C„ z. v. E. J. Hoogerbrug en M. M. de Jong: Gerardus P- F. J., z. van C J. van Tol en M. E. Steenland; Johanna, d. van G. M. Jacobs en A. M. Winants: Jan- nie. d. van H. Baars en J. Boijenga. Huwelijksaangiften: D. G. Koster en C. A. van Eijk. Huwelijken: C. J van Schaik en Nji Mariah Aart: Adr. J. Bavelaar en G. A. Bavelaar; P. J. 't Hart cn Alida Ravenhorst. ZOETER WOUDE Zaakvoerders-examen. Na afloop van een 2^-jarige cursus door de L. T.B. te Leiden gehouden, zijn voor het examen tot zaakvoerders te Haar lem geslaagd de heren P. C. J Paar- dekooper A.C.z. en Jac. J. Paarde-

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2