gjpjfeeióse hutspot/# u Het Lekke Qfiif f Kath. Textieldetaillisten zagen de rayon-fabrikage Dak ZATERDAG 21 APRIL 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 „St. Willibrordus", afd. Leiden EN GAAN MAANDAG NAAR ROTTERDAM De belangstelling had groter kun nen zijn op de bijeenkomst, die de Ned. Kath. Vakbond voor de Tex tielhandel „St. Willibrordus", kring Leiden en Omstreken, gisteravond in ,4n den Vergulden Turk" hield Niet alleen vanwege de aangekon digde filmvertoning maar vooral ook om de jongste gebeurtenissen te bespreken op het gebied van prij zen in de textielhandel. Het Hoofdbestuur heeft het nood zakelijk geacht een landelijke le denvergadering bijeen te roepen op a.s. Maandag, 's morgens om half elf in de Riviera-hal te Rotterdam, naar aanleiding van de besprekin gen, die met prof. Brouwers (Prijs- beheersing) gehouden zijn. De Vak groep vraagt alle detaillisten de huidige verkoopprijzen te handha ven, ook al zullen in de naaste toe komst de inkoopprijzen nog stijgen. Wanneer de detaillisten dit niet doen, wordt gevreesd, dat de minis ter een maximum-winstmarge van 17 k 18 voor de textielhandel gaat vaststellen. Momenteel zou zo'n ma ximum voor sommige artikelen niet onvoordelig zijn, doch wanneer de prijzen eens gaan zakken, wordt die vastgestelde winstmarge niet onmid dellijk opgeheven en zullen de tex- tiel-detaillisten in nog grotere moei lijkheden komen. De heer H. A. Braakman, voorzit ter, wees er op, dat ook de Midden stand hoe moeilijk hel ook reeds al is nieuwe offers zal moeten brengen. Ook voor de arbeider valt het, vooral tegenwoordig, niet mee de eindjes aan elkaar te knopen. Het vorig jaar zeiden de textiel-detailis- ten: als 1950 even goed wordt als 1949, mag ik niet mopperen. Welnu, voor de meesten is dit uitgekomen. Hopelijk zal men dit van 1951 ook kunnen zeggen. Ondanks verschillende bezwaren, vooral wat de nieuwe inkoopprijzen betreft, die soms hoger liggen dan de huidige verkoopprijzen en dus verlies brengen, was de vergadering over het algemeen voorstander van het Vakgroep-voorstel. De voorzit ter verzocht een zo groot mogelijk aantal leden a.s. Maandag naar "Rot terdam te gaan, waar dan gezamen lijk een standpunt bepaald kan worden. Fabricage van rayon. Vóór deze toegift werd het groot ste deel van de avond in beslag ge nomen door een lezing met filmver toning door de A.K.U uit Arnhem over de vervaardiging en toepassing van rayon-garens en rayon-vezels, een product, dat de meeste mensen kennen onder de foutieve naam van „kunstzijde". De ontwikkeling van de laatste jaren op het gebied van de rayon-fabricage, heeft dit pro duct verheven tot een geheel nieuwe textiel-grondstof, die met kunstzijde niets gemeen heeft. Momenteel is rayon na de katoen het meest gebruikte textiel-product. Een zeer instructieve film, ver toond door een der propagandisten van de A.K.U., liet vervolgens zien hoe rayon bereid wordt uit cellu lose, die uit naaldbomen (Scandina vië en Canada) verkregen wordt. De papier-achtige vellen cellulose worden in de fabriek tot een strope rige massa verwerkt, de z.g.n. vis cose, waaruit tenslotte de rayon- garens of de rayon-vezels gesponnen worden. De toepassingen hiervan zijn legio. Een interessante kleurenfilm, die enige modeshows weergaf en aardige vergelijkingen trok tussen de moderne kleding en de kleder dracht in de loop der eeuwen, liet zien welke resultaten met rayon verkregen kunnen worden. Lappen stof en confectie-producten waren in de zaal tentoongesteld, zodat de aanwezigen zich goed konden oriën teren omtrent de mogelijkheden, welke rayon de mode- en confectie- industrie thans biedt. Tijdens de pauze werd gecollec teerd voor „Santos". De opbrengst was 16,74. Lange Mare wordt NIET gedempt Hoewel de officiële beslissing van de Kroon nog niet gevallen is, ver nemen wij, dat de Lange Mare niet gedempt zal worden! Men herinnert zich, dat de Leidse Gemeenteraad het vorig jaar tot demping besloot, tegen welk besluit de burgemeester in beroep ging bij de Kroon. Om de ze reden bracht mr J. In 't Veld, mi nister van Wederopbouw, Woensdag 1.1. een bezoek aan Leiden. Wij me nen te weten, dat het besluit om niet tot demping over te gaan, genomen is in verband met de zeer moeilijke financiële toestand, die met zich mee brengt, dat er minder geld geïnves teerd moet worden. MOET UW BED WORDEN BIJGEVULD OF OPNIEUW OVERTROKKEN? Vraagt vrijblijvend prijsopgaaf! VLASVELD's LAGE RIJNDIJK 28 Beddenafdeling LEIDEN TELEFOON 22293 koning de visser een dag op zijn ko ninklijke plaats zitten. Dat geeft na tuurlijk de dolste belevenissen te zien. Enfin, komt U maar eens kij ken. Programma's verkrijgbaar bij: Stichting voor Katholieke Sociale Jeugdzorg, Nieuwstraat 45; Mevr. P. Walter, Zeemanlaan 8. Mej. G. Kop pers, v. Baerlestraat 4a. Mej A. Pley, Lage Rijndijk 106. de heer T. Tros, Oude Singel 94b. de heer H. de Hei de, Fagelstraat 43. Zo staan dus momenteel de zaken. Niet slecht, vindt U wel? Draag dan ook Uw steentje bij! Wel slecht, vindt U? Maar draag dan een grote steen bij. Het dak van het Sint Fran- ciscus Liefdewerk móet heel! Het gironummer is nog steeds 230414. STADSKOK. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Ned. Ind. recht de heren R. Crince le Roy, Den Haag; F. W. La- verman, Scheveningen; A. L. van Leeuwen, Moerkapelle; P. J. Bloirr Leiden. Geslaagd voor het doctoraal exa men II geneeskunde de dames C. Korehoff, Leiden; G. M. v. d. Wal, Den Haag; idem de heren J. Djaja diningrat, Scheveningen; A. J Eerdsmans, Leiden; R. Th. de Jongh Den Haag; P. J. H. Kramers, Ooit- gensplaaf; A. P. van Seters Dor drecht; W. Snethlage (cum laude) Middelburg; A. J. G. v. Wijk, Rijs wijk. Geslaagd voor tiet arts examen le gedeelte K. L. J. Hoefnagels, Kerk rade; J. C. van Wieringen. Delft. Arts examen 2e gedeelte J. G. Hoffman, Den Haag; C. L. Zaman, Amsterdam. Zaterdag 21 April. Morgen is het dan de grote dag van het Feest van de Arbeid! Mor gen gaan we allemaal naar de grote Stadsgehoorzaal, om te genieten van een mooi programma, dat verschil lende kath. culturele verenigingen gezamenlijk brengen. Wist U al. dat verschillende onderdelen van zang, muziek, toneel en volksdans aan el kaar gepraat worden met een ver bindende tekst door Wim Quint? U kent hem toch wel, de K.R O.-man van „Steek eens op, heren"? Het is nog altijd dezelfde Wim Quint van vroeger, toen hij nog in Oegstgeest woonde. Alleen is hij wat gegroeid (in de breedte) U mag deze avond beslist niet missen, want de kath. harmonie treedt dan voor het eerst officiëel op en wel in de gloednieu we uniformen. Als we de verhalen mogen geloven, zijn het pakjes, waar zelfs een schout bij nacht ja loers op wordt! En a.s. Maandagmorgen is er om l half tien in de Hartebrug een ge- door de E.H.D. naar het St. Elisabeth Ziekenhuis gebracht. Tegenover al deze narigheid staat het prettige bericht, dat de fa. H. Korswagen en Zoon, aannemers te Leiden, namens H.K.H. Prinses Wil- helmina opdracht gekregen heeft tot het bouwen van een boerderij op het landgoed „De Horsten" te Wasse naar voor de som van maar liefst 110.000.— De propaganda-avond voor de Kankerbestrijding, georganiseerd door de pas opgerichte Leidse afde ling van het Koningin Wilhelmina- fonds, zal a.s. Woensdag gehouden worden in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal. Men heeft in de krant al kunnen lezen, dat twee pro fessoren iets zullen vertellen over deze gevreesde ziekte en over de middelen, die men thans reeds ge vonden heeft ter bestrijding van de kanker. Dit onderwerp is veler be langstelling waard! Het padvir.dsters-tambourcorps .Trozimah" voerde gisteravond in de Leidse Schouwburg het avontuur een overtreding „Alacibaba" op. Een repetitie-avond bij De Spelers v. St. Vincent Een dezer dagen kwamen we in een der bovenzalen van een der Leidse restaurants en daar trof ons een merkwaardig schouwspel. Op het teken van een statig heer verander den een aantal mensen, die wij tot dan toe als nuchtere zakenlieden ge kend hadden, plotseling in de meest merkwaardige wezens. Met verbazing zagen wij een heer met een snoek- duik achter een stoel schieten, ter wijl hij in onverstaanbaar gejammer om genade begon te smeken voor iets, dat hij niet gedaan had. Even later werd deze zelfde heer in de kraag gegerepen en weer verdween hij kermend achter een stoel. Een dame kreeg plotseling een anti pluimvee complex en tussen al deze wonderlijke gevallen door was een lieer, die in Leiden als zeer verstan dig en nuchter bekend staat, aai: het brullen, dat hy Napoleon was, of al thans een nazaat in rechte Lijn De dag daarop zijn we, nog diep or.der de indruk van al wat we gezien had den, door Leiden gewandeld. De man, die de avond te voren met een verwrongen gezicht de misdaad in optima-forma vertolkt had, stond be minnelijk een krentenbrood in te pakken en de kermende du!keiaar stond statig als altijd 10 meter elastiek af te meten. We zijn vlug verder gelopen, en durfden niet eens een begrijpend knikje te lanceren, ,;o onwaarschijnlijk geleken ons de gebeurtenissen van de vorige avond. We 20uden u nog graag veel meer villen vertellen over die wonderlijke avond in dat Leidse restaurant, maar dan zou de kaart die u inmiddels natuurlijk al gekochi hebt zijn 'errassend element gaap verliezen. 7 Mei a.s. kunt u dezelfde sensatie bileven als wij deze week, wanneer u om 8 uur in de Stadssenouwburg bent, waar enige da'mes en heren van de bekende St Vincentiüsver- eniging „Vive l'empereur" voor het veellicht gaan brengen. zongen H. Mis. Het kerkelijk zang- 1 van - - koor roept heren kerkzangers op, Onder de aanwezigen bevond zich om hun zo gewaardeerde medewcr- mevr. J. M. van Kinschot porhout king te verlenen. Mees, ere-presidente van de afde- Het Medisch Kleuterdagverblijf I ling Leiden en verschillende leiders „Margriet", Boerhaavelaan 4, kreeg en leidsters, waaronder mej. Els van vorige week bezoek van de Luxem- i Tol, guido van de Kath. Gidsen. De burgse minister van Volksgezond-heer L. J. Questroo dankte aan het heid en gisteren van 30 studenteneinde voor het alleraardigste spel, van het „Pedagoiska Institut" uit dat de meisjes vertoond hadden. Stockholm. De bezoekers werden i door het bestuur van de Stichting 1 rondgeleid en ingelicht over de gang van zaken. De Korfbalvereniging „Crescendo' maakt bekend, dat de wedstrijd te gen Noorderkwartier morgen niet doorgaat, omdat de tegenpartij plot seling verhinderd is. En a.s. Maandagmiddag om 3 uur j zal in de studiezaal voor moderne letteren van de Universiteitsbiblio-1 theek, Rapenburg 7074, een ten- toonstelling geopend worden van „Negentien eeuwen Engels schrift" De N.V. Leidse Houthandel v. d. Kater en Wiethoff gaat op Maandag 30 April feestvieren, omdat de di recteur, de heer J. A. W. Kater, op die dag 80 jaar wordt. Vandaar dc receptie van 3 tot 5 uur in „In den Vergulden Turk". Een dag later, op Dinsdag 1 Mei, zal de heer J. J. v. d. Berg, Haagweg 234, herdenken, dat hij 25 jaar gele den in dienst trad bij de N.V. Olie handel Americol. Ook dit feit zal feestelijk gevierd worden met een receptie, van drie tot half vijf in „Het Gulden Vlies". Woensdagavond vergadert de Leid se Bond van Huis- en Grondeigena ren in „De Doelen". Er moeten enige bestuursleden ge- of herkozen wor den. Een dag later, op Donderdag 26 April, is er een bijeenkomst van de Kynologenvereniging „Rijnland in „De Harmonie". De heer Gebuis uit Rotterdam zal enige films verto nen op kynologisch gebied. En de heer Bebelaar, ook al uit Rotterdam, zal poedel-vragen beantwoorden. Tenslotte komt de Vereniging van Mathesianen volgende week Zater dag aan de beurt met een feest avond in de Schouwburg. Na de to neelvoorstelling is er bal in de Stads gehoorzaal-foyer. De jaarlijkse schoonmaaktijd wordt altyd bijzonder gekenmerkt door een groot aantal ongelukjes, ontstaan door dames, die van de trap vallen! Gisteren viel de 19-iarige mej. C. J. Z., wonend in de Bakkersteeg, van de trap, toen zij een hak van haar schoen verloor en deze wilde opra pen. Zij viel acht treden omlaag en brak haar rechter enkel. De E.H.D. zorgde voor vervoer naar het Acad. Ziekenhuis. Bovendien viel de 53-jarige mevr. J. S.B., wonend in de Jacoblaan, van een trapje. Zij liep een linker pols-fractuur op en begaf' zich naar het Acad. Ziekenhuis. Onderweg werd zij echter onwel, zodat de E. H.D. werd opgebeld, om haar weg te brengen. En de 68-jarige wed. C. F.J„ wo nend aan de Middelstegracht, stond op een keukentrapje ramen te ze men. Een scharnier boog door en de oude dame viel. Met een hersen schudding en een hoofdwond werd zij IT HET LEVEN van de Vrouw GESLAAGDE KINDERMIDDAG VAN DE K.A.V. Wie graag blijde kindergezichten ziet, had Woensdagmiddag even om 'n hoekje moeten komen kijken op de kindermiddag, die de groep K.A.V. gaf voor de kinderen van haar leden. Vol spanning waren allen voor de poppenkast en leefden mee met de lotgevallen van Jan Klaassei en de stoute Mikkie Mous. In de pauze werden zij getracteerd, Daarna zou er worden gegoocheld door de goo chelaar Geraldini. Voordat deze be gon, heeft hij de kinderen flink laten zingen, wat een waar succes werd. Zelfs de aanwezige volwassenen de den spontaan mee! Toen kwam het geheimzinnige goo chelen. Met gezichten vol spanning werd alles gevolgd. Het voortreffe lijkste was wel het bakken van koe ken. Een handomdraai.... en ze la gen voor je, om heerlijk op te peu zelen. Zo gauw kan moeder het niet! Het was 'n middag die door de aan wezige kinderen nog dikwijls bespro ken zal worden. Voor de initiatiefneemsters was 't weliswaar een vermoeiende, maar ook een voldoening gevende middag. Daarom hartelijk dank aan allen, die «"holpen hebben aan het slagen hier van. HET K.A.V.-Bestuur. N.B. Dames, leden van de K.AAL, die de herdenking van 60 jaar rum Novarum" en 20 jaar „Quadragc- simo Anno" in het Feyenoord-stadion te Rotterdam op Zaterdagavond 26 Mei mee willen maken, gelieven zich zo spoedig mogelijk op te geven bij de heer A. Tuithof, Bloemstraat 1. Eigenlijk zou dr. P. Glazema gis teravond voor de vereniging „Oud Leiden" gesproken hebben over j rechter verschijnen V. had zes blik- recente ontdekkingen op het gebied i ken verf en een autoband meegeno weersverwachting .Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 0 10 uur). IETS MINDER WIND. Overwegend droog weer met nu en dan overdrijvende wolken velden. Meest matige Noord oostelijke wind. Vannacht plaat selijk nachtvorst, morgen over dag ongeveer dezelfde tempera turen als vandaag. 22 April: Zon op 05.31, onder 19.48; Maan op 21.21 cn ondcv 05.17 uur. 23 April: Zon op 05.29, onder 19.49; Maan op 22.56 en onder 05.37 uur. zo nabijheid, letterlijk af te breken, aan het proberen goederen van der den onder onze berusting te bescha digen, dekkleden over deklasten liggende stuk tc trappen, schuiten vastgenveerd zijnde los te gooien enz. Dc keren zijn niet meer te tellen, dat, zo wij het gezicht er niet op heb ben, omwonenden ons telefoneren of voorbijgangers aanbellen, dat het weer een afbreekpartij is. In de meeste gevallen komt nog hierbij en daar is het bovenstaande ongeval een sprekend voorbeeld van dat waarschuwingen in de lucht worden geslagen, totdat men dreigend gaat optreden. Het zal U wel interesseren, dat wij deze overlast in Amsterdam niet kennen, zodat <Jit geheel voor reke ning van de Leidse jeugd komt. Treurig is dat Leiden van alle ge meenten hiervoor bekend staat, in dit geval dan wat de gemeenschap peliike eigendommen betreft. Wij hopen, dat de ouders en opvoe ders van onze hedendaagse jeugd hun steun willen verlenen deze ex cessen de kop in te drukken. Hoogachtend, GROFNFWFGEN v. d. KWAST—v. d. SCHUYT Vorige week vertelden we. dat er op 17,43 na de eerste duizend gul den binnen was. Welnu, al spoedig kwam een oud vrouwtje 43 cent brengen, in de hoop, dat iemand an ders met 17 gulden de eerste duizend zou vol maken. Inmiddels zijn we er al ver overheen. Om precies te zijn: de stand is momenteel f 1.105,10. In Wassenaar werd een bruiloft ge vierd. Een Zoeterwoudse feestvier der ging rond en kwam de volgen de dag 12 gulden brengen! Mooi zo! Wanneer U een bruiloft, verjaardag of ander feestje in het vooruitzicht heeft, kunt U een prachtige spaarpot aanvragen bij de Kath. Sociale Jeugdzorg, Nieuwe Rijn 52. Leiden. De jongens hebben deze spaarpotten gemaakt volgens het model van hun gebouw, waarvan het dak nog steeds lekt! Gisteravond was er ver gadering van de Kath. Textiel-win- keliers. Een collecte kon niet gehou den worden, want „Santos" ging collecteren. Daarom nam het bestuur tien gulden uit de kas voor het Lek ke Dak. Hartelijk Dank! Welke or ganisatie volgt dit goede voorbeeld? Stadskok ontving hedenmorgen een brief met twee rijksdaalders, afkom stig van de Speeltuinvereniging „Ons Eiland". Het bestuur schreef „Ook onze speeltuinvereniging zorgt, even als U, voor de jeugd, zij het dan op een andere manier. Wy zenden U daarom 5.—". Ontzaggelijk aardig vinden wij dat. Wie volgt'' Tot a.s. Maandag hebben de Leidsche brid gers nog gelegenheid in te schrijven voor de grote Bridge-drive van a.s. Woensdag in „Royal", Doezastraat, ten bate van het Lekke Dak. Inschrij vingen aan de bekende adressen. Bo vendien wordt op Zaterdag 5 Mei (noteert U het alvast?) in de Leid se Schouwburg een opvoering gege ven van de opera comique* in drie bedrijven „Si j'étais Roi", oftewel „Als ik Koning was". De baten zijn geheel bestemd voor het Lekke Dak! De vermaarde Franse componist heeft zich eens afgvraagd, wat hij doen zou, wanneer hij Koning was. Hij maakte er een opera van, waar in een eenvoudige visser een ko ningsdochter redt van de verdrin- van middeleeuwse wandschilderin gen, maar omdat hij geen foto-mate riaal kon bemachtigen om deze lezing te illustreren, moest een ander onderwerp gekozen worden. De leden, die de grote pers tot in de hoeken vulden, kregen toen een en ander te horen over opgravingen en ontdekkingen door de Rijksdienst van Oudheidkundig Bodemonder zoek. In een zeer interessante lezing vertelde dr. Glazema over dc graf heuvels, Romeinse kelders, heirwe- gen, grotten en ruines van kerken, die de Rijksdienst vooral in Brabant en Limburg heeft blootgelegd. Uiteindelijk kwam spr. toch nog op zijn oorspronkelijk onderwerp, toen hij vertelde dat in Aardenhout (Zeeuws Vlaanderen) graven waren blootgelegd, die van binnen met fresco's beschilderd waren. Tot nu toe had men dergelijke graven al leen maar gevonden bij Sluis. Dr. Glazema meende, dat deze vondsten dateren uit de tiende eeuw. Aan de agende van de Gemeente raadszitting op a.s. Maandagmiddag zijn nog twee punten toegevoegd. B en W. stellen voor een rechts vordering in te stellen tegen J. A. J. die enige tijd geleden schade ver oorzaakte aan de stenen trap van „De Lakenhal" in de Scheistraat,, ter grootte van 500,—Tot dusver is het niet gelukt de vordering vol daan te krijgen. Het gemeentebestuur ontving voorts een aanbod tot geldlening op onderhandse schuldbekentenis van ƒ500,— a parti met een looptijd van vijf jaar, tegen een rente van 3%. Zondagsdienst Hulsartsen A.s. Zondag 22 April zal de dienst wor den waargenomen door: Dr. Lange- zaal. van Leeuwen, Meyboom, Nieuwszwaag, Verbrugge. Apotheken De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lei den wordt van Zaterdag 21 April 13 uur tot Zaterdag 28 April 8 uur waargenomen door de Apotheek Her ding Blanken Hogewoerd 171, Tel. 20502: de Apotheek Reijst Steenstr. 35. Tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek Wilhelminapnrk 8 Tel 26274. Burgerlijke Stand Geboren: Gertruda Adriana Elisa beth Apolonia dr van J. Leenheer cn A. C. A. Vink; W'illy dr van W. Blok en C. van Wijngaarden; Joke Carina dr van A. J. Kok en G. J. F. Beijer; Helan Gepke dr van T. W. der Kin deren en C. Reitsma; Maria Jannetje dr van J. Heijmans en G. J. La Lau; Izak zn van J. H. Moenen en S. La- terveer; Jan Cornelius zn van J. L. Kanbier en L. C. van den Ouweelen; Johan Hendrikus zn van J. L. Kan bier en L. G. van den Ouweelen; Antje dr van D. van der Boon en A. Panschina; Wilhelmus Jozef Leonar- dus Maria zn van J. J. Angevaren en J. A. H. A. Remaut; Margaretha Martina dr van J. de Pan cn H. Se- lier Overleden; S H. Filemon wed. v. Hofkes 77 jaar; A. van Leeuwen zn 14 dagen; N. Duindam dr 35 jaar; M. A. de Klerk vr. 57 jaar; J. S. van Wijk wedn. 85 jaar men. Bovendien had hij zich een tas, die een der buspasagiers in een bus had laten liggen, ook maar toege ëigend. Uit de stukken las de officier dat men V. in Katwijk als een krui meldief beschouwt. Hij was reeds vaker veroordeeld De officier eiste twee maanden gevangenisstraf, de politierechter deed er de helft af. Van W. had golfplaten meegenomen omdat het dak van zijn kippenhok zo lek was dat zijn kippen bijna wegspoel den. De officier eiste tegen hem zes weken gevangenisstraf. Het vonnis luidde: 25 boete subs. 10 dagen. Valse aangifte. De schilders- knecht D. J. J, van R. uit Warmond had in zijn vrije tijd zijn hand ver stuikt. Daar hij niet wist dat dit on der de Ziektewet viel, was hij van mening dat hij nu geen loon uitbe taald zou krijgen. Hij deed het daar om voorkomen alsof het een onge val tijdens het werk betrof. In een huis waar hij werkte zou hij gestrui keld zijn over een lat die op de trap lag. Men geloofde dit aanvankelijk en van R. incasseerde gelden inge volge de Ongevallenwet. Later kwam het bedrog uit en thans stond van R. voor de groene tafel by de Haagse politierechter. Hij legde een volledige bekentenis af. Reeds vaker was hij veroordeeld en zo had hU bUv. nog I twee voorwaardelijke straffen lopen. De officier eiste twee maanden ge vangenisstraf. Verdachte vond deze straf wel juist, alleen zou hij die twee maanden graag in de winter uitzitten. Dat schryf je maar aan de officier", zei de president en hij ver oordeelde van R. conform het re quisitoir. Burenruzie. Burenruzies zUn voor de Haagse politierechter aan de orde van de dag. Ook nu weer be trof het een dergelijke affaire. Op de Herenstraat hoek Koninginnelaan te Leiden had een dame een buur vrouw, waarmee ze ruzie had, aan gereden met een kinderwagen. Buur vrouw, ook niet mis, beantwoordde dit met een daverende klap van haar tas. Er ontstond een gevecht, waarbij wederzijds schoppen en sla gen vielen. Ook sneuvelden delen van de wederzijdse kapsels in het gevecht. De aanrijdende dame was begonnen constateerde de politie rechter het vei'weer van verd. dat de aanrijding per ongeluk was terzijde schuivend, 20.of 12 dagen. De volgende zaak was tegen het zoontje van de buurvrouw. Deze had op de avond, volgend op de slag aan de Koninginnelaan met veel succes de ruiten van naastaan inge gooid. Tot zijn verweer voerde hij aan dat buurvrouw de gewoonte had om zijn vader van boven uit een raam met water tc gooien. Om het evenwicht te bewaren werd ook de ruitengooier met f 20.subs 12 da gen beboet. De ruiten waren inmid dels al vergoed. Laatste Berichten DE RAMP VAN DE „AFFRAY". H.M. de Koningin heeft aan dc En gelse koning haar deelneming be tuigd met dc ramp, welke dc Engelse duikboot „Affray" is overkomen. DE ROOFOVERVAL TE ECHTELD. Dc rijksrecherche zet met kracht het onderhoek naar de dader van de roofoverval op de 5ü-jarige veehou der van K. tc Echteld voort. Dr. Hulst uit Leiden heeit in het zieken huis Bethesda te Tiel de sectie ver richt. Een kogel van een F.N-pistool no. 7.65, die het hart van K. door boorde, werd verwijderd. Verder heeft een Tielnaar dc poli tie medegedeeld, dat hij het slachtof fer in de nacht van Dinsdag op Woensdag omstreeks half een, dus enige uren voor de overval, in het centrum van Tiel met een hem onbe kend persoon heeft gezien. Deze en nog enige andere aanwijzingen die de politie in de loop van de dagen kreeg, worden naarstig onderzocht. RECHTZAKEN HAAGSE POLITIERECHTER. Oneerlijke werklieden. De tim merman C. V. uit Katwijk aan Zee en de lasser en bankwerker S. van W uit Leiden werkten in een garage van de Blauwe Tram. Beiden konden ze echter hun handen niet thuis hou den en daarom moesten ze voor de kingsdood. Uit dankbaarheid laat de groene tafel van de Haagse Politie- Wat lezers schrijven BALDADIGE JEUGD EN F.EN TRAGISCH ONGELUK Leiden, 20 April Zoals in een vorige editie van uw blad vermeld, hebben op de Nieuwe Rijn tegenover oris, tijdens het klei- lossen enige jongens zich zo onge past gedragen met het gooien van klei naar een arbeider, intens bezig zijnde met zijn zware werkzaamhe den, dat deze laatste uit woede de schop naar een van hen heeft ge gooid met het ongelukkige gevolg dat van een van deze knapen de achillespees werd doorgesneden. Zeer betreurenswaardig vinden wy dit feit. Wij moeten U ervan in kennis stellen, dat ook wij met onze medewerkers door de schoolgaande jeugd bekogeld zijn en intimidatie onzerzijds hen op het laatst heeft weerhouden nog verder met dit spel letje door te gaan. Regelmatig is het grootste gedeel te van de jeugd bezig onze eigen dommen vóór het Utr. Veer liggende, en die van andere expediteurs in on- Een geval van pseu..o-vo0eip heeft zich voorgedaan in de gemeente Broek in Waterland. Ongeveer veer tig kippen van de heer J. de Boer zijn in het destructiebedrijf te Purmerend vernietigd. Hr. Ms. onderzeeboot Tijgerhaai, die een ocfenreis naar de West heeft gemaakt, wordt'van ochtend om on geveer tien uur bij de ondcrzcedienst aan de Waalhaven te Rotterdam ver wacht. Aanvankelijk dacht men, dat het schip pas Maandag zou binnen lopen. BtiKk I li N LEIDEN, 20 April. .Groente. per 100 kg.: gele kool 21.2ü—22.80, prei' 920, rabarber f 2029 uien 1.— andijvie 57 --67, stool'sla i 3948, witlof 939, spinazie 3133, per 100 stuks' komkommers 45 47, bloemkool 5177, salade 5— 16, pet* 100 bos: pieterselie 8-12, radijs 11.50—14.10, selderie 2—3, rabarber 1516, raapstelen 4. tot 6.10. TER AAR, 20 April. Groente. Witlof I 27—36 cent, idem II 19—25 cent, idem stek 818 cent, spinazie 5181 cent, idem afw. 10 cent, an dijvie 48—63 cent rabarber 1421 cent, prei 915 cent, uien 15 cent, sjalotten 11 cent, waspecn 27 cent, idem stek 9 cent al es per kg.; sla L 915 cent, idem II 48 cent, boem kool 18 cent per stuk, radij; 6—12 cent per bos, vellen 0 35 1.15 per kist. Bloemen: Cinerama's 4050 cent per pot KATWIJK a. d. RIJN. 20 April. Groente. W a.s peen I 2250 idem II 14.80--24.90. witlof I 28 -36, idem II 13- '25, rabarber f 15—IC knolselderie 3—6, cla 1518 rn- dys 911.60, andijvie 3641. rode kool 2035, winterpeen 5 107.60 spinazie 2140. ROELOFARENDSVEEN. 20 Apri Groente. Sla I f 5 8013 40 idem II 5—6.20. witlof 3341, radii G, spinazie 60 - per 100, aardbeien" I 1.20—2.70. idem II f 0.60—1.43 per doosje, Bloemen. Sonja 4260 cent Donyzetten 48--59 cent. Golden Har vest 4263 cent Rauenbof 52—GO ct White Sail 44—58 e nt, Rose Beha 80 —90 cent. Sanders 48—54 rent, Flam menspel 46—52 cent. V/ Witt 4155 cent, Bartigon 3850 cent. Moe 1 rde 5667 cent Rose Copland 42 -58 cent. Piccadilly 5667 cent. E Eddy 5061 cent, Sc. Admiraal 3644 cent Elisabeth 40 -06 cent, Narcissen 9— 29 cent. Lathyrus 1853 cent Iris sen 3046 cent, Anemom n 14 -22 ct., Fresia's 1841 cent Rhododendron 4590 cent, Dhoronicum 616 cent en tuinplanten 0.701.75.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3