SWemièw aan „J.óaia ffieCta Verbluffend verslag van politie-school Opleiding 9 leerlingen kostte in twee jaar f160.000 Prinses Wilhelmina bij herdenking van Prins Hendrik DONDERDAG 19 APRIL 1951 DE LEIOSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 Politieke satire van Jan Derks in romantische omgeving aan de ayaeviand aan „Cluifauna" OVER DE BIJDRAGEN van de verschillende studentenverenigingen tot de 63e lustrumviering v. d. Utrechtse universiteit zijn geschillen gerezen. De opdracht tot organisatie van de viering is tegen de algemene ver wachting in niet verstrekt aan de Federatie van Utrechtse Studenten corporaties, maar aan het Utrechts Studenten Corps. Wel zijn de vier andere verenigingen later, op verzoek van de rector-magnificus, bij de voorbereiding van de feestelijkheden betrokken. Het U.S.C wenste echter een overheersende rol te spelen en maakte o.a. bezwaar tegen de opvoering van „Isola Bella" door de R.K. Studentenvereniging „Veritas". Het achtte dit spel van mr Jan Derks een ongeoorloofde concurrentie van het hoofdnummer „Dsjenghis Khan" en een voorbeeld van geld ver spillen. Het eind van de geschiedenis was, dat „Veritas" van het ge meentebestuur geen plaats voor de opvoering kreeg toegewezen. Kath Utrechtse studenten verzorgen de opvoering Ondanks deze strubbelingen gaat de opvoering van Isola Bella toch door. Men heeft hiervoor 't oog laten vallen op vAvifauna", dat fantasti sche mogelijkheden biedt voor open luchtspelen. Op Woensdag 21 Juni heeft de gala-première plaats, welke gevolgd wordt door een gala-nacht feest. De opvoeringen zullen worden herhaald op 21, 23 en waarschijnlijk 24. Juni. De aanvangstijd is 9 uur, derhalve tegen het invallen van de schemering. Extra uitgesponnen Dus extra voordeligwant bij een zelfde knotgewichl krijgt U een grotere knot- lengte! U kunt dus meer breien. Prachtige kleuren de beste wolkwaliteiten. Wasecht, kleurecht J Consumptie beper king niet meer dan 5 procent Onder leiding van de minister-pre sident is Dinsdag opnieuw een be spreking gehouden tussen een dele gatie uit de ministerraad en verte genwoordigers van de Stichting van den Arbeid over de lonen en prij- zen. De discussie had vooral betrek- land wordt gesmokkeld. Deze begint i ]Qng 0p de vraag, op welke wijze propaganda te maken voor de begin- vercjere prijsstijgingen kunnen wor- selen die de wereldvrede kunnen den voorkomen en weike situatie waarborgen. Door de eenzaamheid ZQU ontstaan ten aanzien van de lo- en de ontberingen gaan de diploma- jndien djt onverhoopt niet of ten iets voor zijn theorie voelen en niet' ten volle 20u blijken houden. Drie diplomaten, die op het eiland „Isola Bella" moeten gaan) confereren worden op het e.aand „Isola Piccola" aan land gezet. Vier staten hebben over dit plekje grond eindeloze ruzies gehad met het ge volg, dat het een soort niemands land is geworden. Geen van de sta ten durft de diplomaten eraf te ha len uit vrees door de andere van ex pansie-neigingen te worden beschul digd Zodoende moeten zij er nood gedwongen blijven en hun enige af wisseling is de aankomst van een vierde persoon, die in de nacht aan De plannen. Op een persconferentie, die giste ren in Avifauna werd gehouden, zijn de plannen inzake dit spel uit de doeken gedaan. De opvoering Zal plaats hebben op het plateau aan de vijver. De toeschouwers zullen niet op een tribune behoeven te zitten, maar aan tafeltjes, die rond de vij ver worden opgesteld. Ook elders in het park zal men de verrichtingen op het toneel kunnen gadeslaan dank zij diverse televisieschermen, terwijl het gesproken woord via een geluids installatie tot in alle hoeken zal doordringen. De omgeving is van dien aard, dat decorbouw practisch overbodig is. Men stelt zich ook voor het zwem mend gevogelte niet uit de vijver te verwijderen, zodat dit naar belie ven kan deelnemen aan het toneel spel en de balletten. De begeleidende muziek voor „Isola Bella" werd gecomponeerd door de heer E. Poslavsky, die bij de uitvoering het uit 34 leden be staande Nederlandse Kamer-sym- phonie-orkest zal dirigeren. De balletten worden ingestudeerd door Son ja Later. Karakter van het spel. Het spel van mr. Jan Derks, dat wordt geregisseerd door de heer Wel ling, is een mengeling van revue en operette, waarin een ^poging wordt gedaan, om een eenheid te scheppen tussen toneel zang en dans. De schrijver heeft een spectaculair spel willen maken, waarbij de moderne mens geboeid en geamuseerd, maar ook ontroerd en gesticht kan kijken en luisteren. Het is een politieke satire, waarin een prachtig ideaal wordt verkon digd en zich bijna gelijktijdige de trieste wetenschap opdringt, dat er niet zo erg veel van terecht zal ko men. Of de opzet van het spel zal slagen is een vraag, die pas bij de première beantwoord zal worden. De schrij ver zelf houdt zich voorlopig bij de theorie, dat het pogen ree.ds schoon is, en bij het motto (aan Shakespeare ontleend), dat hij boven zijn leven heeft geplaatst: De wereld draait al zo menig jaar, hop heisa in regen en wind. Korte samenvatting. Een korte samenvatting van „Isola Bella" willen wij de lezer niet ont- zij stellen, voor het geval ze nog eens in de bewoonde wereld zouden ko men, een grondwet op, die berust op de Tien Geboden. k Wanneer zij uiteindelijk door een kruiser van de V.N. van het eiland zijn gehaald, lezen zij ten over staan van een samengestroomde me nigte hun nieuwe grondwet voor. Resultaat: uitbundig plezier en een tot een ballet uitgroeiend gelach, niet zozeer om de grondwet daar luis tert niemand naar maar om het uiterlijk van de diplomaten. In deze heren ontwaakt dan de beschaving. Zij laten zich scheren en verliezen met hun baard het geloof in hun grondwet. De tanden vragen: voor het vallen van de nacht nog oven aan IVOROL gedacht De regering heeft zich daarbij op het standpunt gesteld, dat behou dens een veTdere achteruitgang der economische omstandigheden de verbruiksbeperking niet .meer dan 5 zal dienen te bedragen. Derhalve komt, indien een meer duurzame overschrijding .der verbruiksbe perking van 5% zou plaats vinden, op een nader in .overleg met de Stichting van den Arbeid te bepalen tijdstip en in een nader te bepalen vorm, een ruimere compensatie in aanmerking met inachtneming van de dan eventuele gebleken achter stand. Afgesproken werd in verband hiermede, dat in het contact tussen de interdepartementale commissie voor de loon en prijspolitiek en de stichting van den Arbeid nader zal worden bezien of en op welke wijze een eventuele ruimere compensatie zal geschieden. GROENTEN VOOR WEST DUITS LAND. Op de grote veilingen in de Streek heerst thans grote drukte in verband met de groente-export naar Duitsland, die weer hervat is. Alvorens de groente, na geveild te zijn, wordt ingeladen, wordt zij dooi de Rijkskeurmeesters gecontroleerd, Foto toont: het laden van spoor wagons met bestemming Kasel Op de voorgrond een keurmeester be zig met het nemen van steekproeven. De mededelingen in het verslag der Algemene Rekenkamer over 1P49 over de politieschool in Hilversum zijn ronduit verbluffend zegt de Tweede Kamercommissie voor de Rijksuitgaven in haar rapport. Hier is op een dusdanig onverantwoorde Ijke wijze met de belastinggelden omgesprongen, dat de gedachte aan corruptie als.vanzelf opdoemt. De opleiding van 9 leerlingen, van wie er tenslotte 7 tot aspirant-offi cier van politie zijn benoemd heeft in twee jaar tijds 160.00J gekost. Het zou nuttig zijn te vernemen vi.n de minister van Justitie, waarom hij met deze opleiding is begonnen, hiewel er ter zake met de minister van Binnenlandse Zaken nog geen overeenstemming was be.eiki Onbegrijpelijk is, dat werkzaam heden, waarvan de icostet. door de Rijksgebouwendienst op f 7500 werd j geschat, later blijken 55.000 te zul- len gaan belopen, welk beaiag nog zou moeten worden vermeerderd met 4 2.000 aan inrichtingskosten en 4000 voor het maken van een af rastering. Wanneer hier de minister van We deropbouw niet had ingegrepen, zou zijn ambtgenoot van Justrie deze be dragen aan een gehuurd pand heb ben veftimmprd. Een dergelijk on- vei antwoord financieel beleid ver dient, zo meent de commissie, scher pe afkeuring. Intussen was vóór het ingrijpen van de minister van Wederopbouw al ruim 16 000 aan het huurhuis be steed. Daarna heeft het ministerie van Justitie het oog laten vallen op een ander buiten, namelijk „Lommer rijk", eveneens te Hilversum. Onbe grijpelijk is het, dat de regering aan de eigenaar van het eerst gehuurde pand 55.000 schadevergoeding heeft betaald voor het annuleren van de huurovereenkomst en het terugbren gen van het huis in de oorspronkelij ke staat, ook al verviel daardoor diens aanspraak op een uitkering als vergoeding wegens oorlogsschade. Het zou nuttig zyn, wanneer de Kamer omtrent de hele gang van za ken in den brede zou worden inge licht, schrijft de commissie. Melk voor ieder schoolkind Het Centraal Schoolmelkcomité heeft een regeling getroffen, waar door het in samenwerking met ge meentebesturen mogelijk wordt op scholen gepasteuriseerde melk be schikbaar te stellen tegen een prijs, die belangrijk lager ligt dan de tot dusver berekende. In vele gemeenten zal de prijs zelfs tot 20 cent per liter kunnen worden verlaagd. Er wordt naar gestreefd finan cieel minder draagkrachtige gezin nen in de kosten tegemoet te ko men en in bepaalde gevallen gra tis verstrekking van melk moge lijk te maken. Het Centraal School melkcomité verwacht dan ook, dat, met medewerking van ouders en on derwijzend personeel melk thans bracht van ieder schoolkind. Gedurende het schooljaar 1947'48 dronken vierhonderdduizend kinde ren melk op schooL In 1948 was het de regering niet langer mogelijk fi nanciële steun te verlenen, waardoor een groot aantal plaatselijke comités de arbeid moest staken. Kraampakketten afgeschaft De verstrekking van het zoge naamde kraampakket aan verplicht en vrijwillig verzekerden voor re kening van de algemene ziekenfond sen is vervallen. Ook de verstrekking voor reke ning van de fondsen van een of meer van de genees- en verbandmidde len, welke deel uit maken van het kraampakket is,voor zover deze ver bandwatten, steriel hydrophielgaas, kresolzeeDoplossing, boorwater en wonderolie nodig zijn voor gewone verloskundige hulp, stopgezet. Dat een dief onbewust klein duimpje navolgde is hem noodlottig geworden. De man had voor een waarde van verscheidene honderden guldens aan materialen ontvreemd bij de sluiswerken te Vlissingen. De politie vond enke e p'uisjes van een jutezak en deze pluisjes werden ook aangetroffen bij het hek waar de dief over geklommen was. Hij was (althans van de zijde der politie be zien) een attent man, want hij had ook zijn verdere gangen met de pluisjes afgetekend. Men behoefde de sporen maar te volgen om hem in te rekenen. Hij was juist bezig zijn buit weg te bergen. Prinses Wilhelmina was gister avond tegenwoordig bij de Prins Hendrik-herdenking in het gemeente museum te Den Haag. Deze bijeen komst, die onder auspiciën stond van de Kon. Vereniging „Oranjebond", werd gehouden ter herdenking van het feit, dat wijlen Prins Hendrik morgen 75 jaar geworden zou zijn. Het programma vermeldde als iprekers: de burgemeester van Den Haag, mr. F. M. A. Schokking, ere voorzitter van de „Oranjebond"; dr. J A. van Hamel, ir. F. C. C. baron Tuyll van Serooskerken, voorzit- van het Nederl. Roode Kruis en Ph. D. baron van Pallandt van Eer de, hoofdkwartierscommissaris van de vereniging De Nederandse Pad vinders". De Kon. Zangvereniging „Caecilia" bracht enkele liederen ten gehore. Op Woensdagavond 2 Mei zal de A.N.W.B. in de omgeving van den Haag uitgebreide reflectieproeven op verkeersgebied nemen. Deze proeven omvatten op de eerste plaats de toetsing van veertien soorten reflec terend materiaal, aangebracht waarschuwingsborden. Voorts zal opnieuw een demon stratie worden gehouden met het rood-reflecterend driehoeksteken, dat de A.N.W.B. wettelijk verplicht wil zien ter aanduiding van een bij duis ternis op de rijbaan stilstaand voer tuig. Tenslotte zal worden nagegaan of het nuttig en verantwoord is, re flecterend materiaal toe te passen op de witte achterspatborden van rij wielen, waardoor men bij avond nog betere zichtbaarheid van de wielrij der beoogt te verkrijgen. Een groot aantal autoriteiten op verkeersge bied zal de proefnemingen bijwonen. Fabriek ingestort De nieuwe fabriek voor staalcon- constructie, die voor de firma Dec kers en Lammers te Sittard in aan bouw was, is gisterochtend om onge veer 6 uur ingestort. Het betonnen dak kwam van een hoogte van on geveer zes meter, naar beneden, waardoor het gehele gebouw van dertien bij vijf en twintig meter, dat bijna klaar was, werd vernield.. Omdat er zich niemand in de buurt begond zijn er geen persoon- buurt bevond zijn er geen persoon lijke ongelukken gebeurd. De scha de wordt op ongeveer een ton ge schat. De oorzaak moet toegeschreven worden aan het niet voldoende ver hard zijn van het beton als gevolg van het natte weer. K.V.P. IN OCTOBER. Op Zaterdag 20 en Zondag 21 Octo ber houdt de Katholieke Volkspartij te Utrecht een congres, waarop als algemeen onderwerp behandeld zal worden „De toekomst van ons volk". Op vier sectievergaderingen worden de volgende onderwerpen ingeleid: de plaats van Nederland in Europa; de plaats der katholieken in ons volk; meer eenvoud en meer ar beid en tenslotte de huidige econo mische politiek en de daaraan te stellen eisen. In de voltallige zitting van Zater dagavond zal vermoedelijk de heer Lefevre, voorzitter van de C.V.P. in België, spreken over de toekomst van Europa. In de voltallige verga dering van Zondag zal prof. mr. C. P. M. Romme een rede houden. AMBTENAREN LIETEN ZICH OMKOPEN Vier Haagse ambtenaren zijn gis terochtend door het Haagse gerechts hof veroordeeld, omdat zij, werk zaam op het Rijksbureau metalen,, zich hebben laten overhalen om in ruil voor borrelpartijen en buiten lands reisje de aanvragen van be paalde firma's met „bijzondere zorg" te behandelen. Twee van hen kregen een maand, de derde een maand voorwaardelijk en de vierde werd vrijgesproken. Stampersgatse aanmerkingen Dwarsbomen bij de vleet! De vereniging „Algemeen Belang" te Stampersgat, waarvan alle man nen boven 18 jaar automatisch lid zijn wanneer zij niet uitdrukkelijk de wens te kennen geven van lid maatschap af te zien gaat voortaan tegen elk besluit in zake woningbouw te Oud-Gastel in protest. Daartoe heeft de vereniging haar voorzitter en secretaris gemachtigd. „Algemeen Belang" is een vereni ging, opgericht tot het verdedigen van de belangen v*n het tot de ge meente Oud -en Nieuw-Gastel beho rende kerkdorp Stampersgat, dat de overtuiging is toegedaan, dat het ge meentebestuur van Oud-Gastel het kerkdorp bescnouwt als een vijfde wiel aan de wagen. De drie Stampers gatse raadsleden kunnen daar niets aan veranderen omdat zij door de overigen toch worden weggestemd, zo zei de voorzitter van „Algemeen Belang", de hoofdonderwijzer J. Korsmit, tijdens een vergadering van de vereniging. „Algemeen Belang" is van oordeel, zo zei de voorzitter nog, dat de wo- ningbouwpolitiek van het gemeente bestuur bestuurtechnisch onaanvaard baar is en moreel onverantwoord. Hij zei deze beweringen te gronden op het feit, dat te weinig woningen wor den gebouwd op het kerkdorp en te veel in de kom der gemeente Oud- Gastel. Daarom zal „Algemeen Be- Lang" de aanwezige leden waren het daar aLen mee eens tegen ieder besluit van de raad om wonin gen in Oud-Gastel te bouwen, in be roep gaan. „En wij moeten elk protest win nen", aldus voorzitter Kortsmit, „omdat onze gemeenteraad nog al tijd niet rechtsgeldig beëedigd is. Toen anderhalf jaar geleden de ge meenteraad moest worden be- eedigd, was de burgemeester ziek. De raadsleden hebben toen de voorgeschreven eden afgelegd is de handen van de oudste wethou der van het vorige college van B. en W. Dat was onjuist. Het oudste aanwezige raadslid had de eed die nen af te nemen en daarom heeft Oud-Gastel nog altijd het unicum van een niet rechtsgeldig becedigde gemeenteraad". „Algemeen Belang" heeft het ge meentebestuur van haar voornemen- in kennis gesteld. BEURS - O VERZICHT STAATSBOND SEN MARKT WEIFELEND. Na een tweetal spannende beurs- dagen waarop de Nederlandse Staats fondsen onder invloed van de stij ging van de rentevoet, het mislukken van de 3 ys pet. lening 1951 en de verhoging van het officiële disconto zeer flauw lagen, trad gisteren enige rust in. De beurs vertoonde iets meer stabiliteit en op de obligatiemarkl ontstond bij opening op de slotprij- zen van Dinsdag, een licht herstel. Hoe voorzichtig overigens in deze on zekere omstandigheden wordt tc werk gegaan, blijkt wel daaruit, dat in de nieuwe staatslening slechts voor 106.000 is omgezet. Gisteren was deze zo belangrijke beurshoek, waarop deze week aller aandacht was gevestigd, aanmerkelijk rustiger. On dernemingslust ontbrak volkomen, van steun kon niet gesproken wor den, wel scheen enige dekking tot het herstel, dat tot een fractie beperkt bleef, bij te dragen. In ieder geval en dit was het kenmerk van deze beurs de Staatsfondsenmarkt was niet zo uitgesproken flauw als op de vorige dagen. Er heerste een weife lende stemming en bij het sluiten van de markt bleek, dat de Conversiele ning, die gedaan was van 93 lA tot 93 13/16, weer tot het eerste niveau was teruggekeerd Investeringscerti ficaten bewogen zich ongeveer op het vorige peil, nl 93 1/16 tot 93 5/16. De nieuwste staatslening wist 1/8 procent van het disagio in te halen en werd genoteerd op 98 5/8. Van de Aandelenmarkt viel weinig te ver tellen. Kon. Olie had wee: enig bui tenlands aanbpd te verwerken en Oleef dientengevolge beneden de 300. De weekstaat van de Neder iandsche Bank duidt op de verdere uitputting van onze deviezenreserve maar had hier geen merkbare uitwerking. De grote internationale fondsen waren merendeels onveranderd, maar op merkelijk was dat AKU voor het eerst sinds geruime tijd de „brug" van 170 in benedenwaartse richting is gepasseerd. Aandelen. Fokker rea geerden niet op de mededeling, dat wellicht binnenkort de jaarstukken te verwachten zijn. Scheepvaartfond sen lagen ongeanimeerd en nauwelijks prijshoudend Cultures trokken alleen enige be langstelling voor HVA die tot 130 op liepen. Aandelen Besoeki verbeter den 6 pet., op het jaarverslag over 1949. Aandelen van Scheepbouwon- dprnemingen hadden een verdeeld aanzien: Wilton Fijenoord was 2 pun ten hoger, Nederlandsche Scheeps bouw daarentegen werd 2% pet. Ia ger gewaardeerd Voor Algemene Exploratie was de beïangstellin; weer iets groter. Ingevolge de hogere productie liep de koers tot 82 op. Voor certificaten van Amerikaans fondsen zakte het agiopercer.tage tot 9X in. Prolongatie 31/4 pet. De Solex Rallye - 1951 Op 5 Mei weer naar Schiphol Het ligt in de bedoeling evenals in 1950, ook dit jaar een Solex Ral lye Schiphol te organiseren. De re denen hievoor zijn velerlei, waarvan wij hier noemen: het 25-jarig ju bileum van Van der Heem N.V. te Voorburg, de bakermat van de So lex en het feit, dat de K.L.M. het wel zeer op prijs stelt om, gezien de allerprettigste ervaringen van het vorige jaar, de Solexers weer op Schiphol te ontvangen. Ook het gro- :e enthousiasme waarmee men voor ie le Rallye inschreef en waaruit tevens ook de behoefte aan een der gelijk evenement bleek, werd een re den het experiment te herhalen. De Solex-Rallye-Schiphol op 5 Mei a.s. is in twee delen gesplitst. a. De eigenlijke Rallye, waarbij op bepaalde tijden uit vastgestelde plaatsen wordt gestart en via uitge stippelde routes naar Schiphol wordt gereden; b. De klassementsproef genaamd „K.P.-route", waarbij de deelnemer uit elke willekeurige plaats in Ne derland per welk vervoermiddel dan ook met zijn Solex naar een nader op te geven punt in de omgeving van Schiphol kan komen om alleen de „K.P.-route" te rijden en daarna op Schiphol alles mee te maken. Deelneming staat open voor een ieder, die op de dag der Rallye in het bezit is van een Solex (dus ook Solex-huurders). Het streven is er op gericht om opnieuw een evene ment van zuiver toeristische aard te organiseren. Dus zeer bepaald niet een snelheidsrace. Aan het eind van de Rallye zal op nieuw door een klassementsproef tot schifting van de deelnemers zonder strafpunten worden overgegaan. De aard van deze klassementsproef blijft uiteraard tot de laatste dag geh?im. Na de klassementsproef komt men op Schiphol aan en wordt men via een tankstation, waar men gratis kan tanken voor de thuisreis, geleid naar het pare fermé. Door het feit. dat het ditmaal me de een jubileurr.Tallye geldt ter ere van het 25-inrig bestaan van Van der Heem N.V. is er een groot aan tal prijzen beschikbaar gesteld, tot een waarde van meer dan ƒ.5.000.. benevens een wisselbaker, die door de Verzekeringsmii. „De Zeven Pro vinciën'' is beschikbaar gesteld. Bo vendien krijgt iedereen, die het fi- nishstempel heeft ontvangen een Ral lye plaouette. De startolaatsen voor dit laar zijn de volgende: Amsterdam. Hilversum, Amersfoort. Utrecht Haar'em. Zaan dam. Gouda, Den Haag, Rotterdam en Leiden. Aetherkbrken NCRV: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten, 8.15 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.30 Mor gendienst 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Pianorecital. 12.00 Lichte mu ziek. 12.30 Land- en tuinbouwmedo- delingen. 12.33 Kamerkoor. 13.00 Nieuws. 13.15 Zigeunerkwintet. 13.35 Gramofoonmi'-'ick. 14.00 Tuinbouw- praatje. 14.15 Gramofoonmuziek. 15.00 Voordracht. 15.20 Strykwartet 16.05 Surinaamse volksmuziek. 16.30 Gramofoonmuziek. 16.40 Voordracht. 17.00 Verzoekprogramma. 17.30 Frie se uitzending. 17.45 Koperkwartet, 18.00 „Mankracht voor do lucht macht",, causerie. 18.10 Orgelmu ziek. 18.30 „Een verantwoorde vaean- tiebesteding", causerie. 18.45 Gees telijke liederen. 19.00 Nieuws en zending: „Verklaring en toelichting". 19.35 „Een goed woord voor een goede zaak". 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20 05 „Zii gnron»Mi in dc nacht", hoorspel. 21.00 Philharmo- nisch orkest en solist. 21.55 „De le vende kerk", causerie. 22.10 Bijbel en muziek. 22.30 „Langs rit: wegen van kunst en schoonheid". 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuws en weerberichten.. 8.18 Gramofoonm"'*mk. 8.50 Voor dc huisvrouw. 9.00 Gramofoonmuziek. VPRO: 10.00 .Kinderen en mensen", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Viool en piano. 11.10 Radiofci'illeton. 11.30 Orgel en tenor. AVRO: 12.00 Dans muziek. 12.30 Land- en tuinbouwme- dedelingen. 12.33 Snort. 13.00 Nieuws. 13.15 AVRO-allorlei. 13.20 Promenade Orkest 14.00 Voor de huisvrouw- 14 20 Kamerorkest. 15.00 Voordracht. 15 20 Gramofoonmuziek. 15.35 Hersengymnastiek. VARA: 16.00 Gramofoonmuziek. 16.30 Voor de jeued. 17.00 Filmprogramma. 17.20 Muzikale causerie. 1800 Nieuws. 18.15 Felicitatie 18.45 „Denk om do bocht". 19.00 Meisies- koor. 19.15 Prijzenpraatie. VPRO: 19.30 „Breken en bouwen", causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.10 Reportable. 20.35 „De groei naar wereldeenheid", causerie. VARA: 21.00 Lichte mu ziek. 21.30 Aetherforum. 22.00 Bui tenlands we"koverzicht. 22.15 Lichte muziek. VPRO: 22 40 ..Vandaag" cau serie. *>2.45 Avondw;'ding. VARA:: 33.00 Nieuws. 23.15 Huwelijk van A, tot Z",causerie. 23.0024.00 Gra- I mofoonmuziek.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 5