L Amerikaans speelgoed maakte 500 Leidse kinderen gelukkig Programma voor het Feest van de Arbeid E.H B.O.-wedstrijd Sociale Zondagmorgen van de kath. Tabaksbewerkers k unstleven in Leiöen Burgerlijke Stand EIÓSG HUTSPOT#? MAANDAG 16 APRIL 1951 UK LEIDSE COURAN 1 EERSTE BLAD - PAGINA 3 Wellicht denkt men in Amerika nog steeds, dat wij zo'n arm en uit geput volk zijn, dat zelfs onze kinde ren geen stukje speelgoed hebben. Men heeft er tenminste speelgoed inzamelingen onder de jeugd gehou den en een deel van deze American Care-goederen werden naar Neder land verzonden. Of wij het werkelijk nodig hebben, daarover zullen de Ned. kinderen, die met deze zending gelukkig gemaakt werden en worden, zich het hoofd niet breken. Ook de Leidse kinderen niet, die Zaterdagmiddag in het Haaggebouw, op uitnodiging van de Dienst van Sociale Zaken, een stukje speelgoed mochten komen afhalen. Na Zaan dam is Leiden de tweede stad in Ne derland, waar een dergelijke uitde ling gehouden werd. Zowel de di recteur van de Dienst voor Sociale Zaken, dr. S. Rozemond, als de ad junct-directeur, de heer E. A. N. Pley, de contact-ambtenaar van het Ministerie van Sociale Zaken, de heer M. Minke en weth. St. Menken waren bij de uitreiking aanwezig. Op lange tafels stond een bonte verzameling in het Boterhuis uit gestald: Poppen en teddyberen in alle maten, grote en kleine auto's van hout en plastic, fornuisjes, wasma- chientjes, telefoontoestelletjes, pop- penschommels, legspelen, prenten boeken, bouwdozen, enfin, noem maar op. Vijfhonderd Leidse kinde ren kwamen vol verwachting binnen en gingen blij naar huis. In hun handjes, of in moeders tas, bevond zich het geschenk, dat Amerikaanse vriendjes hadden gestuurd. Niet al het speelgoed was nieuw, maar het oude was toch meestal nog zeer goed bruikbaar. Het komen en gaan der kinderen nam twee volle uren in beslag en trok veel belangstelling van het markt-publiek, dat, aangetrokken door de muziek van twee accordeon- nisten, nieuwsgierig kwam kijken en veel plezier had in de opgetogen gezichtjes van vijfhonderd gelukki ge kinderen. Thans is het definitieve program ma samengesteld van de feestavond op Zondag 22 April a.s., ter viering van het Feest van de Arbeid door de Leidse afdelingen van alle katholie ke standorganisaties. De avond wordt verzorgd door de culturele vereni gingen, verbonden in de culturele sectie van de Vereniging „Katholiek Leiden". Het programma opent met het eer ste officiële optreden van de R. K. Harmonie (in nieuw uniform!) on der leiding van Henri Op ten Berg. Uitgevoerd worden: „Le Festival" en „Desath of Glory"., Daarna treeds „Comedia Catholica" (toneelgroep van de N. R. K M.) op met de één- acter „De gelegenheidsinbreker" van M. Vastbinder' „De Gastspe'.ers" ver volgen met de declamatie .'O. Lied" van Guido Gezelie en het Alma Ma terkoor sluit hierop aan met het „Ave Verum'' van Mozart en het „Sanctus" /an Palestrina. De R. K. Harmonie besluit de eerste helft van het programma met de „Russische Taptoe" (pijpers) en de ..Manoeuvre- marr.". Na de pauze vertolkt de K. A. B.- symphonie, onder leiding van J. Schramp, de „Suite de Ballet" van F. Poppy en de „Polonaise" van Cho pin, De toneelclub „Vondel", (onder. afd. van de K. A. B.) brengt „De Vei lige Haven" van Ad Bevers voor het voetlicht en een lid van „De Gast- spelers" declameert „Met Kloeken Arme" van Gezelie. De volksdans club „De Grote Ronde" danst hierna dc „Bloeiende Brem", „Erwten Pluk ken". ..Ho Man Ho", „Mollen er Kruisen" en „Zo is er maar eentje.' Een programma vol afwisseling, waarvan iedereen genieten kan. La ten de katholieken van Leiden door een grote opkomst meewerken aan de vestiging van een traditie: het gezamenlijk vieren van het Feest van de Arbeid! Zij steunen door hun opkomst de verschillende verenigin gen, die zenstandig moeilijk of in het geheel geen kans zien een uit voering te geven, zeker niet voor een volle Stadsgehoorzaal! Zo gelukkig als deze met zijn verworven speelgoed zwaaiende kleu ter in het wagentje, waren alle kin deren, die met een geschenkje verrast werden. (Foto: „De Leidse Crt.") „Door de gladheid van het wegdek raakt een auto, bij het oprijden van een brug, te water. Men slaagt er in de inzittende te bevrijden. De pas sagier geeft echter geen tekenen van leven meer; de bestuurder heeft ver schillenden verwondingen opgelopen. Gelukkig zagen enige E.H.B.O.-ers het ohgeval gebeuren. Zij renden naar de plaats des onheils Zo ongeveer luidde de opdracht bij de E.H.B.O.-wedstrijd, die Zaterdag georganiseerd werd door de Kring Leiden en Omstreken van de Ned. Vereniging E.H.B.O. Zes ploegen na men hieraan deel. De uitslag luidt: Oegstgeest I 290 pnt., leider 77 pnt.; Voorschoten II 279 pnt, leider 72 pnt.: Voorschoten II 272 pnt, leider 75 pnt.; Oegstgeest II 247 pnt., leider 69 pnt.; Lisse II 223 pnt., leider 75 pnt.; Lei den 210 pnt., leider 60 pnt. Dr. M. v. d. Stoel, voorzitter van de centrale jury, besprak de opgaven en deelde met enkele waarderende en opwekkende woorden de uitslag mee. Met inbegrip van dc vorige wed strijd werd de einduitslag: Voorscho ten III 663 pnt., Oegstgeest I 616 pnt., Oegstgeest II 615 pnt., Voorschoten II 573 pnt., Lisse II 488 pnt.. Leiden 419 pnt. Als gevolg van dit resultaat zullen nu de ploegen van Voorscho ten II en Oegstgeest I afgevaardigd worden naar de Districtswedstrijden. DATA ZIEKENTRIDUUM. Het Ziekentriduum zal dit jaar ge houden worden op: Woensdag 13 Juni. Donderdag 14 Juni. Vrijdag 15 Juni. Ook personen buiten Leiden kun nen er dit jaar weer aan deelnemen. „St Willibrordus", afd. Leiden „Ik kom altijd graag bij de tabaks bewerkers. Daar heerst altijd een buitengewoon prettige geest, welke men slechts zelden in die mate bij de andere organisaties aantreft". Aldus de heer J. A. M. van Oyen, voorzitter van de Leidse K.A.B., tij dens de feestvergadering van giste ren, toen de R.K. Tabaksbewerkers- bond „St. Willibrordus", afd. Leiden, een Sociale Zondagmorgen hield. De heer van Oyen sloeg hiermee de spijker op z'n kop. Want de stem ming was gistermorgen werkelijk voortreffelijk. En dit ondanks de zorgelijke tijden, die vooral de ta baksbewerkers thans beleven. Zij hadden er goed aan gedaan ook hun vrouwen mee te nemen naar deze ochtend-bijeenkomst. Want het zijn vooral de vrouwen, op wie de hui dige zorgen het zwaarst drukken. Voor hen was deze ochtend een dub bel welkome afleiding! Jubilerende voorzitter. De dag begon met een H Mis op gedragen door de geestelijk adviseur, rector L. Vugt, in de kapel van de zusters Carmelitessen aan de Oude Vest. Hierna werd in een der zalen van het huis ontbeten. De zusters'hadden uitstekend voor alles gezorgd en mochten na afloop van de voorzitter hartelijke dankwoorden incasseren. Toen .allen verzadigd waren, sprak eerst de heer A. D. Mossel, voorzit ter, die wees op de moeilijke tijden, welke de tabaksbewerkers thans be leven, nu zij slechts drie dagen in de week kunnen werken. De leiding van de vergadering werd vervolgens overgenomen door j de heer W. Dijt, tweede voorzitter, die de heer Mossel huldigde in ver- band met zijn zilveren jubileum als j lid van de bond. Ruim 20 jaar is de jubilaris bovendien als voorzitter en j in die lange tijd heeft hij steeds op de bres gestaan voor de belangen van zijn mede-arbeiders, ook in de fabriek. Hij was er steeds op uit, al-1 dus de heer Dijt, om nieuwe leden te winnen en aan zijn activiteiten mag iedereen een voorbeeld nemen. Als stoffelijk blijk van waardering ontving de heer Mossel een vulpen houder. Ook het lid P. Smit vierde zijn zil veren jubileum. De heer Dijt schet ste hem als een goed verenigings man, die steeds trouw ter vergade ring komt, iets wat niet van alle le der gezegd kan worden. Ook aan de heer Smit komt dus veel dank toe voor hetgeen hij in het belang van de bond gedaan heeft. De echtgeno ten der jubilarissen ontvingen een fruitschaal. Niet alleen de Kerk Rector Vugt dankte eerst voor de gelukwensen, die de voorzitter tot hem gesproken had, in verband met zijn benoeming tot rector van „De Voorzienigheid en wees er vervol gens op, dat de katholieken in alle omstandigheden blyde mensen kun nen zijn. omdat zij steeds het voor uitzicht hebben op een beter leven. Ook schetste de g.a. de zorg, die de Kerk steeds aan de dag legt voor de tijdelijke vooral sociale belan gen van haar leden. Goede resulta ten kunnen echter niet door de Kerk alleen verkregen worden; wij allen moeten helpen de problemen tot een oolossing te brengen. De voorzitter, die op deze dag als lid jubileert heeft hierbij het goede voorbeeld ge geven. Hij deed dit werk niet voor zichzelf, maar vooral voor zijn mede arbeiders. Op deze dag past hem daarvoor veel hartelijke dank. Trouw aan dc K.A.B. De heer Evers, vice-bondsvoorzit- ter, overhandigde beide jubilarissen de officiële oorkonde en deed een LITTER IS SACRUM SPEELDE „HET GEHEIM VAN DR. SPENCER". Litteris Sacrum gaf Zaterdagavond in de Schouwburg een zeer genoeg lijke opvoering van „Het geheim van Dr. Spencer" door mr. H. M. Plan ten. De geschiedenis speelt zich af in een oud Engels landhuis, waarin pa pieren verborgen moeten zijn, die het resultaat bevatten van jarenlange wetenschappelijke onderzoekingen op het gebied van de kankerbestrijding. De betreffende onderzoekingen wer den verricht en op schrift gesteld beroep op de leden, om trouw te blijven aan de K.A.B., die nooit de klassestrijd gepreekt heeft, maar steeds de weg van het overleg volg de. De K.A.B. zal trouw blijven aan dit standpunt zoals bij de jongste loonronde wel gebleken is. Op dit stramien borduurde de heer van Oyen nog even voort, wijzend op de propaganda, die thans door C. P.N. en E.V.C. gevoerd wordt. Wie aan deze oproep tot staking en ver zet gehoor zou geven, gaat alles af breken, wat in zovele jaren moei zaam is opgebouwd. E.V.C.-stakingen kunnen bovendien niets dan ellende brengen, omdat er geen kassen be schikbaar zijn, om uitkeringen te ge ven. „Laat ons trouw blijven aan onze leiding", aldus de heer van Oyen, „ook al neemt het N.V.V. de laatste tijd een twijfelachtige houding aan. Dit wil niet zeggen, dat de K. A.B. tevreden is met alle huidige re geringsmaatregelen. De belangen van de grote gezinnen worden niet genoeg behartigd. De K.A.B. zal daarom nauwlettend toezien; laten de leden het hoofdbestuur steunen, door trouw te blijven! De heer J. van Bellekom bracht namens de leden hartelijke geluk wensen over aan beide jubilarissen. Ondertussen genoot men van koffie met gebak en dampten de mannen grote sigaren. De rook was er te snij den! Met een dankwoord tot allen, die hem en de heer Smit zoveel lof hadden toegezwaaid, sloot de voor- maand bij de salarisuitbetaling deze zitter deze prettige bijeenkomst. verhoging zal worden toegekend Wegens vertrek naar Sumatra. Het district Leiden van de Verken ners van de Katholieke Jeugdbewe ging nam gisteren afscheid van de A.D A., pater Crispinianus, O. Cap., die binnenkort naar de Missie hoopt te vertrekken. In de kapel van de Bisschoppelijke Nijverheidschool te Voorhout, wtrd 's morgens een plech tige Hoogmis opgedragen. De predi katie werd gehouden door de D. A„ rector L. P. M. Vester, die ais tekst gekozen had uit het Evangelie van deze dag: „Christus gaat uit ons midden, maar in de geest zal Hij altijd bij ons blijven". Zo ook de scheiden de aalmoezenier. Hij zal vertrekken naar de Missies van Sumatra, om de taak te volbrengen door zijn overste hem opgelegd, maar in de geest zal hij altijd bij ons zijn. Na de H. Mis was er een gezamen lijk ontbijt in een der zalen van het internaat. Hierna had een groot In disch festijn plaats; de deelnemers waren Ba taks, Dajaks, Javanen, Pa poea's. enz. In schetsjes en speeches werd pater Crispinianus alle lof toe gezwaaid en dank gebracht voor de vele verdiensten aan het district be wezen. Als waardig afscheidscadeau werd hem een timmerkist aangebo den; elke afdeling had voor een stuk gereedschap gezorgd. Ook de warme maaltijd werd op de B. N, S- genuttigd, waarvoor de broe ders alle lol toekomt. Onder deze maaltijd werd pater Crispinianus door velen toegesproken, o.a. D. C., Th. Scholte, de Overste van de Con gregatie van dc Broeders van O. L. Vrouw van Zeven Smarten, de heer Witte van de Districts-commissie, enz Aan het einde dankte pater Crispi nianus voor de prettige samenwer king met het district. Het was spr. heerlijk te weten, een hecht Katho liek Thuisfront achter te laten, dat steeds in gedachte en gebed bij hem zal zijn. Een plechtig Lof besloot deze dag, waarna nog gelegenheid was pater Crispinianus persoonlijk de hand te drukken. LOONSVERHOOGING VOOR UNTVERSITE ITS PERS O NE EL? Unie van Overheidspersoneel verzoekt de 5 uit te betalen. Aan het College van Curatoren van de Rijks-Universiteit te Leiden is een schrijven gezonden door de Plaatselijke Unie van Bonden van Overheidspersoneel, waarin de aan dacht van het College wordt geves tigd op een mededeling van de Mi nister van Binnenlandse Zaken, dat de uitbetaling van de laatste 5 loonsverhoging, ingaande 19 Maart j.l. aan het Rijkspersoneel nog deze maand zal kunnen plaats vinden. In verband hiermede verzocht de Unie aan het College te willen be vorderen, dat ook aan het Rijks- universiteitspersoneel te Leiden uiterlijk aan het eind van deze Commissaris der Koningin bezocht het Openbaar Slachthuis te Leiden Hedenmorgen heeft de Commissa ris der Koningin in Zuid-Holland, mr. L. A. Kesper, een bezoek ge bracht aan Leiden, speciaal om zich op de hoogte te stellen van de vlees industrie en -export. Om elf uur werd mr. Kesper ten huize van de di recteur van het Openbaar Slacht huis, dr. K. Reitsma, ontvangen. Om half twaalf volgde de officiële ontvangst aan het Slachthuis. Hier werden de heren J. C. Choufour en H. Vis, leden van de wetenschappelij ke staf, aan de commissaris voorge steld, evenals de heren G. P. Ber gers, voorzitter van de Kath. Slagers patroonsbond, afd. Leiden, en D. de Roode, voorzitter van de Ned. Sla gershond, afd. Leiden. Een kleindoch tertje van de heer De Roode bood mevr. Kesper een bouquet bloemen aan. Alle afdelingen van het Slachthuis werden bezocht. De commissaris toonde veel belangstelling voor het slachten zelf en de wijze van bewa ring in de koelcellen. In de machine kamer werd gedemonstreerd hoe de koude temperatuur verkregen wordt en ook de nieuwe schaft- en wasloka len van het personeel werden bezich tigd. Geen enkel onderdeel van het pro ces werd overgeslagen. Zo werd dc Commissaris ook in de gelegenheid gesteld te zien hoe varkens be dwelmd worden, alvorens de slachter zijn werk begint, en hoe het vlees gekeurd wordt, voordat het naar de winkel wordt vervoerd. In het labo ratorium werd gedemonatreerd op welke wijze het bacteriologisch on derzoek verricht wordt. De beide slagersverenigingen had den bovendien een kleine expositie ingericht, waarop het uitsnijden van vlees getoond werd. De verschillende soorten varkens-, rund- en kalfs vlees waren tentoongesteld, evenals enige soorten van vleeswaren, waar van het gezelschap proeven mocht. De Slagersvakschool in Utrecht, van welk bestuur dr. Reitsma voorzitter is, exposeerde enige producten van de tentoonstelling, die vorige weck gehouden is. Nadat de commissaris met veel be langstelling van dit alles kennis ge> nomen had, bood de fa. Tieleman en Dros een lunch aan in „Het Gulden Vlies". Hierbij waren ook burgemees ter en mevr. van Kinschot, mevr. Reitsma en weth. D. van der Kwaak aanwezig. In de middaguren bezocht de Com missaris nog de fabriek van T. en D. speciaal om zich op de hoogte te stel len van de wijze, waarop het vlees verder bewerkt en voor uitvoer klaar gemaakt wordt. Het onofficiële be zoek droeg een ongedwongen karak ter. Laatste Berichten SERRARENS OFFICIER IN HET LEGIOEN VAN EER. De Franse regering heeft de heer P. J. S. Serrarens, secretaris-gene raai van het Internationaal C-hriste lijk Vakverbond, benoemd tot offi cier in het Legioen van Eer. Deze onderscheiding is de heer Serrarens ten deel gevallen wegens zijn vele verdiensten op het terrein der bui tenlandse politiek en als waardering voor de grote activiteit, waarmede hij de Christelijke vakbeweging op in ternationaal terrein heeft gediend. MACARTHUR OP IIONOLOELOE AANGEKOMEN. Maandag om 11.30 uur Nederland se tijd is Mac Arthur op het vlieg veld Hickam (Honoloeloe) aangeko men, op weg van Tokio naar de Ver enigde Staten, aldus een in New York opgevangen radiobericht. door een zekere dr. Spencer, die in middels overleden is. 4 Als het doek open gaat, heeft de tegenwoordige bewoonster van het landhuis, mevr. Agatha Hammond, een huis vol gasten en personeel. Verschillenden van hen zoeken om uiteenlopende redenen naar het ge heim van dr. Spencer. Er gebeuren eigenaardigste dingen. Als de wind des nachts langs de vensters giert, sluipen er donkere gedaanten door het huis, die zo af en toe iemand een mes in de rug planten. Het politieonderzoek levert weinig resultaten op en intussen gaan de geheimzinnigheden voort. In dit spel, dat zo'n aardige ont knoping heeft, ligt een mengeling van spanning en humor; Litteris beeft beiden tot hun recht doen ko men in een zeer goede opvoering. Jet ReitsmaKlein Wassink speelde de rol van mevr. Hammond goed. Zeer goede vertolkingen gaven F. Verste gen, als butler, Joke Bartelmans v. d. Lans, als het verliefde nichtje, Bram Hasselbach en Truus Hoge- windv. Oortmersen respectievelijk de geheimzinnige notaris en mevr. Devenish. Ook de overige medewerkenden, waarvan Herman Frentzen in de rol van Lord Mal vern voor de vrolijke noot zorgde, acteerden zeer verdienstelijk. Opnieuw bloedplasma-gevcrs. gevraagd. Twee jaar geleden heeft het Roode Kruis hier ter stede een grandioze propaganda gevoerd voor de werving van bloedplasma-gevers. Wij hebben die actie toen van harte gesteund, we tend welk een grootse taak het Ne derlandse Roode Kruis door middel van de Bloedtransfusiedienst verricht, Ongeveer 15000 bewoners van Lei den en Omgeving hebben zich toen tijdens die Roode Kruisactic beschik baar gesteld voor de afname van een kleine hoeveelheid bloed en het Roo de Kruis was daar dankbaar voor. Evenwel, de zieken en gewonden vragen steeds opnieuw, steeds meer om bloed en daarom is het Roode Kruis een nieuwe actie begonnen om bloed te verkrijgen. Door heel de stad Leiden huis aan huis zijn circulaires verspreid met de oproep zich beschikbaar te stellen voor dc afname voor eenmaal van een hoeveelheid bloed. Enkele honderden hebben zich beschikbaar gesteld, zich aangeboden of opnieuw aangeboden, maar hun aantal 307 tot heden is nog veel te gering. Daarom wagen wc het weer deze actie van het Roode Kruis te ondersteunen en wij doen het gaarne. Fn wij bevelen ieder de ze sympathieke daad van harte aan. Het kost u geen geld, wat in deze tijd al heel veel wil zeg gen Het kost u alleen enige tijd en het kost u enig bloed, waarvan u misschien zo rijkelijk, zo overvloedig voorzien Is, ter wijl duizenden er naar snakken... Geboren: Veronica Margaretha, van J. A. van Vliet en S. van Zwieten de Blom; Carel Hendrik, van J. C. M. Mocns en C M. Ny- pels; Miep, dr van W. Knöptels en W, W. M. Bessem; Hessel, zn van L. Franssen en E. E. J. W. Hageman; John Peter zn van J. Kager en E. J. Roem; Leendert zn van L. de Mooij en G Zwaan; Izaak Willem, zn van J. T. van Leeuwen en J. Piet; Geer- truida Petronella, dr van J. P. van I het Acad.'Ziekenhuis, Leeuwen en C. van Rookhuijzen, I Ingezetenen van Leiden cn omge- Overleden: K. J. van Duin, doch- ving, het Rr.ode Kruis rekent op U ter, 1 jr. I en dat doen wij ook! Voelt U dat aan? Welnu dan, zelfs indien u de oproep niet meer bezit, geeft u in groten ge tale onmiddel.ijk op aan het Roode Kruis, Rynsburgerwcg 3, Leiden. U is van harte weikom. Later krijgt U dan een oproep voor bloedafname in gestolen was. Dc politie ging op zoek en ontdekte, dat de 32-jarige J. S. en de 44-jarige I. V., beiden uit Lei den, de daders waren. Zij hadden ge noemde artikelen sedert November 1950, telkens in kleine hoeveelheden, H IIuit het pakhuis gehaald Slechts een wollen'dekens bestelde? Het"èiek"»n- j doel van de buit knn noS achterhaald Maandag 16 April Weet u nog hoe wij enige dagen ge leden van een dame, die zogenaamd namens het Diaconessenhuis opbelde bij een Leidse winkelier twee huis wist van niets en betaalde dus gepresenteerde rekening niei. Welnu, de Leidse Politie is er Zater dag in geslaagd de daderes te vinden. Het was de 41-jarige mevr. J. M.S. uit Leiden, die de dekens inmiddels alweer verkocht had. Zij werd op het Politiebureau ingesloten en zal ter zake van oplichting worden voor geleid. Maar opdat u door deze oplichterij toch vooral niet een al te slecht beeld zult krijgen van onze Leidse bevol king, vervolgen wij onmiddellijk met een beter bericht. Dc elfjarige knaap H. B. viel Zaterdagmiddag om half vier in het water van de Nieuwe Rijn, toen hij op de Botermarkt een stuk hout uit het water wilde vissen, i Dc 26-jarige G. v. d. Bey uit de Pms Frederikstraat, zag het gebeuren cn 1 dook met een kloeke duik in het on- frisse, koude water. Even later stond de drenkeling weer op de kant. H j i liep naar huis (in de St. Jorissteeg), f waar de E.H.D hem even later kwam opzoeken. Het onderzoek wees uit, dat hij van zijn plotselinge bad geen na delige gevolgen had overgehouden. A.s. Woensdagmorgen om zes uur zal door de Leidse Postduivenclub op het Staatspoor, achter de Ambachts school, een massa van 3.000 duiven gelost worden. Dc heer B. Geenjaar zal dit zaakje voor zijn rekening ne men. Vraag niet waarom dit gebeuren gaat, want dat vermeldt het bericht niet. Verwacht ook niet, dat Stads- kok gaat kijken, want zes uur in de mórgen vindt hij een heidens uur om op straat te zijn. Verkeerd, natuur lijk. Maar zo is hij nu eenmaal. Vandaag werden aan de Lichtfa brieken twee zilveren jubilea ge vierd. De heer W. Looman en de heer J. van Oosten, beiden werkzaam op de administratie, werden door de directeur, ir. Y. Ykema, toegespro ken. Spr. hoopte, dat zij nog lange tijd hun beste krachten aan het be drijf zouden geven. Zij onderscheiden zich steeds door hun aangenaam en bescheiden optreden. Vandaar de en veloppen en oorkonden, die ir. Yke ma hun overhandigde. De heer J. J. C. Snel, voorzitter van de Jubileum commissie, bood geschenken aan na mens het personeel en de heer H. P. C. Maas, kassier, zette de heer Loo man een speciale pluim op de hoed. Dit inspireerde de heer L. Gerver- dinck om hetzelfde te doen bij de heer van Oosten. Voor dit alles dank ten de jubilarissen hartelijk. Natuurlijk weer twee schoorsteen brandjes. Zaterdagmiddag om 4 uur was de fam. van N. in de Van Ho- gendorpstraat aan de beurt en om zes uur volgde de fam. D. aan de Oranje gracht. In beide gevallen was vuil in de schoorsteen de oorzaak van het kwaad, dat door de Brandweer be streden werd. Het houdt niet op met de diefstal len in Leiden. Bijna dagelijks moe ten we dergelijke sombere berichten vermelden. Op 12 April werd bij. de Politie aangifte gedaan door twee winkeliers uit de Morsstraat, dat uit hun'pakhuis aan de Kruisstraat maar liefst 450 dubbele stukken huishoud zeep en een hoeveelheid pakpapier worden. Beide inbrekers zitten nu vast op de Zonneveldstraat. A.s. Wonesdagavond gaat dc pers.-ver. „Ico" (Imenexco) feestvieren in „Den Burcht" met een cabaret-program ma „Zet 'm op!" onder leiding van conferencier Gó Hcyncn. Dat wordt een drukke Woensdag avond. Want „Sempre Avanti", het Christelijk Mandoline en Toneelge zelschap, geeft ook een uitvoering van zang en muziek, gevolgd door de opvoering van „Het Poppenuur". Zaterdag 21 April wordt in de Stadsgehoorzaal een ontspannings avond gegeven voor het personeel van de Kon. Ned. Grofsmederij, mot j muziek, acrobatiek, toneel enz. STADSKOK. Vincentianen beklimmen het toneel Onder de stille werkers van St Vincentius, heerst op het ogenblik een ietwat revolutionaire geest. Na jarenlang in stilte en voor het over grote deel van het publiek onbekend, werkzaam te zijn geweest, lopen zi.i nu met ernstige plannen rond, dit incognito op te heffen. Zij gaan daar toe zelf, het toneel beklimmen. Hier door zal dc zakenman, die zijn leven tot nu toe achter de toonbank van een herenmodezaak ges'elen heeft, opgeroepen worden tot de staat van voddenraper (van Parijs bijv.), de man die het meer geestrijke vocht onder de mensen brengt wordt voor één avond heilsoldaat en de slager kruipt in hei velletje van een prin cipieel vegetarier. „Of al deze rollen in een stuk ver enigd worden?" vraagt U. Nu, heel éérlijk gezegd, we weten het nog niet. maar de titel van het toneelstuk: „Vive l'Empereur" laat alle mogelijkheden open. Begin volgende week start de kaai- tenverkoop. Op het ogenblik, nu de kaarten nog bij de drukker liggen te drogen, is een groot aantal kaar ten reeds besteld, door degenen die van het snode plan gehoord hadden en deze gelegenheid, om eens een bij uitstek vrolijke avond met als pret tige achtergrond een goed doel niet voorbij wilden laten gaan. Maak U niet al te ongerust, er zijn er nog voldoende over. maar wel adviseren wij U er vlug bij te zijn want ander: zou de mogelijkheid niet uitgesloten zijn, dat U op 7 Mei a.s gedwongen bent thuis te blijven, daar op het mement dat U Uw beslissing zou ne men, de Schouwburgzaal reeds uit verkocht zou zijn. marktberichtfn ROTTERDAM, 16 April Vee. Aanvoer 1386 totaal; 678 vette koeien en 707 varkens. Prijzen: vette koeien 2.56—2.85, 2.35—2.55 en 2.00—2.30 en varkens f 1.84, 1.80 en 1.74 per kg. levend gewicht Vette koeien aanvoer als vorige week handel tameiijk, le en 2e kwaliteit iets hoger ir. prijs, 3e kwal. onveran derd; varkens aanvoer iets korter handel kalm, prijzen gemiddeld ah vorige weex.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3