eióse HuTspoj/7? Leids Koninginnefeest met attractief programma Rijksluchtvaartschool maakt propaganda op Kath.Lyceum Raad verstrekt crediet voor bouw R.K. Meisjesschool DINSDAG 10 APRIL 1951 Ut LEIUSh COURANT EERSTE ELAU - PAGINA 3 Op Maandag 30 April: Het bestuur van de Leidse Vere niging van Industriëlen heeft aan alle leden een circulaire verzonden, met het verzoek om het personeel der bedrijven op Maandag 30 April een vrije dag of middag te geven als collectieve hele of halve snipperdag Dit om de brede lagen der bevolking te kunnen laten deelnemen aan de feestelijkheden, die ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. Ko ningin Juliana in Leiden worden ge houden. Hoe de Leidse werkgevers hierop gereageerd hebben, is ons nog niet beikend. Maar wel weten we, dat de Vereniging Koninginnedag" voor het komende feest een bijzonder aantrekkelijk programma heeft op gesteld, waarvan we de grote lijnen reeds eerder publiceerden. Thans volgen hier nog enige nadere bijzon derheden. Op de eerste plaats dient er de aandacht on gevestigd te worden, dat schoolgaande kinderen van 9 tot 12 jaar, die geheel kosteloos wil len meedoen aan de spelen, wedstrij den, welke Maandagochtend 30 April om half tien op het sportterrein aan de Zoeterwoudse Singel worden ge houden, zich a.s. Woensdagmiddag (dus morgen!) van 2 tot 4 uur moe ten laten inschrijven in „Den Burcht". De Reveille, waarmede het pro gramma 's morgens om zeven uur opent, wordt verzorgd door drie bands. Voor de aubade, om kwart over acht op het Stadhuisplein wor den niet m;nder dan 1600 schoolkin deren verwacht. Daarna worden zij in de Stadsgehoorzaal onthaald op een feestprogramma, dat verzorgd zal worden door mej. Cia van Boort (poppenkast) en Geraldini (gooche laar). Inmiddels zijn dan de deelnemers aan de bromfietstoeht gestart. Het beginpunt is „Den Burcht'' en de af stand bedraagt 60 k.m door de mooiste delen van Leidens omge ving. Wie vóór of op 2'B April in schrijft bij M. C. Brokaar, Breestraat 67, C. Bock, Korevaarstraa 55. G J. van Galen, Haven 58, L. Erades, Hogewoerd 158 of J. C. H- Wittt, Morsweg 112 behoeft si'echts één gulden inschrijfgeld te betalen. Op de dag zelf bedraagt het inschrijfgeld 1.50. All? deelnemers(sters) ont vangen na afloop een herinnerings medaille. Men verwacht, dat de laatste deelnemers in ieder geval vóór half twee 's middags gestart zul'en zijn zodat iedereen weer in Leiden terug is voor het bromfiets - defilé. dat om half zes plaats vindt. Wandeltochten. De Oranje-wandeltochten zijn thans definitief op Maandagmorgen vastge steld. De afstanden bedragen 15 en 25 km. Dselnemers(sters) tot 16 jaar betalen individueel 0,50 of in groepsverband 0,25. Voor voiwasse- nen bedraagt het inschrijfgeld 0,75. Men kan zich tot 25 April aanmel den bij V/. P. Leenen, v. d. Sande Bakh.laan 19, giro 506863, of op ka mer 15 A van het Stadhuis. De start vindt tussen tien uur en half elf plaats aan de gym.zaal Langebrug. Daarna heeft om half twaalf op het Stadhuis, in de Burgezaal, een bijzondere plechtigheid plaats, wan neer de twee plaquettes, voorstel lend H.M. Koningin Juliana en H.K.H. Prinses Wilhelmina, onthuld zul'en worden. Deze plakuettes wer den uitgevoerd door prof. Wenke- bach en zijn een blijvende herinne ring aan de jubileumfeesten van 1948. Voetbal en muziek. Het middagprogramma vangt om twee uur aan met een voetbalwed strijd U.V.S.—Brits Militair elftal (uit Hoek van Holland) op het U.V S.-terrein aan de Wassenaarseweg, Tegelijkertijd treedt in de Stadsge hoorzaal het bekende Kindercircus Elleboog uit Amsterdam op Plaats bespreking hiervoor op Zaterdag 28 April. Om drie uur maakt het Leids Po- litiemuziekgezelschap een muzikale rondgang en 's avonds om acht uur komt „Sempre Avanti" met een r „Jong en Jolig" muziek-programma mocht ontvangen, aangeboden door in de Stadsgehoorzaal. Opgevoerd de heer W. A. Bergers, secretaris. wordt „Eduard wordt mens" Plaats bespreken eveneens op Zaterdag 28 April. Tenslotte houdt „Concordia" 's avonds een muzikale rondgang door de stad. Dit alles en nog veel meer zal men kunnen lezen in het program maboekje, dat op 20 April a.s. ver schijnt en gratis verkrijgbaar zal zijn. Directeur-organist en dirigent gehuldigd. Vandaag is het 12K jaar geleden, dat de heer H. A. Rijnbeek zijn func tie aanving als directeur-organist van het zangkoor van de St. Petrus- ker Tegelijkertijd viert ook de heer A. Devilee, dirigent, zijn koperen ju bileum. Men is deze mijlpaal niet geheel onopgemerkt voorbijgegaan. Om half acht werd een gezongen H. Mis tot intentie van de beide ju bilarissen opgedragen. Tijdens de repetitie, die gister avond gehouden werd, heeft pastoor Th. Beukers, in aanwezigheid van het kerkbestuur, de twee jubilarissen gehuldigd en gewezen op het mooie werk, dat in goede samenwerking door hen wordt verricht. De pastoor prees ook het jongenskoor, dat op hoog niveau staat en er toe bijdraagt, dat de Hoogmissen op Zondag zo goed bezocht worden. Met de beste wen sen voor de toekomst eindigde pas toor. De heer A. Devilee, vice-voorzit- ter van het zangkoor, bood namens de leden een geschenk aan de heer Rijnbeek aan, waarna de heer De vi'ee op zijn beurt ook een geschenk JONGENSGILDE SPEELDE „HET GEHEIM VAN DE KOMOOR" Het was gisteren een bijzondere „Meer Vreugde-avond", die de con tactcommissie van de K.A.B. uit de dekenale parochie in de Burcht had georganiseerd. Men had besloten eens wat meer bekendheid te geven aan het Jongensgilde. Achteraf kun nen we gerust vaststellen, dat men daarin geslaagd is. De leden van het Jongengilde voerden het toneelspel „Het geheim van de Komoor" op. Een leuke kampeergeschiedenis, waarin drie spoken van uit een oude ruïne brieven met dreigementen aan de tentbewoners sturen. Natuurlijk blijken de spoken achteraf smokke laars te zijn, die dank zij het dappe re optreden van de jongens in handen van de politie komen. De jongens in wier harten de hun kering naar avontuur en kamperen leeft, hebben dit stuk met volle over gave gespeeld. De jeugdige toeschou wers en de aanwezige ouders heb ben genoten, vooral bij de scène tussen de veldwachter en het boer tje. Trouwens,, toen de spoken op de planken kwamen, ging er ook een golf van enthousiasme door de zaal. Samenvattend kunnen wij zeggen, dat dit optreden van het Jongens- gilde erg in de smaak is gevallen. Wij hopen, dat de jeugdige acteurs nog eens spoedig op het toneel zullen verschijnen. Vanavond wordt de opvoering her haald. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal. RECHTZAKEN HAAGSE POLITIERECHTER. Te veel geld nodig. Een 45-jarige Leidse wasknecht had vorig jaar de gelden, die hij voor zijn patroon inde, niet afgedragen. Zodoende was er een tekort van ruim 387.— ontstaan. Om het gat te stoppen had hij geld ge leend, maar uiteindelijk zag hij geen uitweg meer en durfde ook niet meer naar zijn fabriek toe. Voor zijn vrouw deed hij alsof hij ging werken, maar hij spijbelde als een ondeugende jon gen. Door deze gebeurtenissen be landde hij voor de Haagse politie rechter. Hier bleek, dat hij reeds f 300.van zijn schuld had afbetaald. De oorzaak van alle ellende was dat hij teveel geld voor zichzelf nodig had. Uit trouwbreuk tegenover het gezin en de patroon is deze verduiste ring voortgevloeid, zeide de officier van justitie in zijn requisitoir. Alleen le omstandigheden van het gezin vor- nen een grondslag voor clementie, naar deze clementie heeft hij dan alleen aan zijn vrouw te danken. De officier eiste een voorwaardelijke ge vangenisstraf van zes maanden met een proeftijd van drie jaar. Het von- nic luidde conform. Dinsdag 10 April. Eigenlijk hadden we u al deelge noot moeten maken in de feestvreug de, welke Zaterdag heerste in de con- servenfabriek v. h. L. E. Nieuwen- huizen, toen de heer J. II. Vermeulen, meester-blikslager, zijn zilveren ju bileum vierde. Hij werd hertelijk toegesproken door de heer L. E. Nieu- wenhuizen, directeur die de jubila ris schetste als een harde werker met een sociale inslag .Een enveloppe met inhoud zette kracht bij deze woor den. De heer M. J. Heyn, bedrijfslei der, wees op de prettige samenwer king, waarna de heer C. Lau de ge lukwensen van het kantoorpersoneel overbracht. De heer H. J. Kasterop bood namens het jubileumfonds eveneens een enveloppe-met-wat-er- in aan. Tenslotte sprak de heer K. Mokkenstorm namens de vertegen woordigers en bood ook al een ge schenk aan. Over de fraaie bloemen manden spreken we maar niet eens! De jubilaris dankte na afloop harte lijk voor deze overstelpende bewijzen van belangstelling. Zondag werd in de St. Petrusparo chie een vrijblijvend eamen afgeno men aan, de deelnmers(sters) wan de godsdienstcursus voor 18-jarigen. Vandaag zal in de zaal van de heer Evert Kastelein, Hooglandse Kerk- gracht 48, een gezellige avond belegd worden, waarop de cursisten een ge tuigschrift voor trouwe opkomst krij gen. Aanvang 8 uur. Nu de tafeltenis-demonstratie van Zaterdag 1.1. zo goed geslaagd is, gaat Docos, afd. Tafefltennis, morgen avond in „De Kleine Burcht', Nieuwe Rijn 19, een algemene vergadering houden, waarop zowel leden als be langstellenden worden verwacht. Er wordt een bestuur gekozen en^ de aanwezigen krijgen nadere bijzonder- ken over „Marktanalyse voor de Kerk". Behalve de leden zijn ook verschillende gasten uitgenodigd. Dan is er a.s. Woensdag om half vijf een vergadering van de Vereni ging voor Schoolkindervoeding en -kleding te Leiden, in het gebouw Pieterskerkgracht 11. Op 23 April komt Wim Kan met zijn nieuwe cabaret-programma A. B.C.-Express" naar de Leidse Schouwburg, Wie Wim met Corrie Vonk wil zien, plus Joh. Elsensohn (als gast) en nog vele andere ster ren, kan er dus alvast rekennig mee houden. Aan de vleugel: Cor Le- maire. Mag Stadskok tenslotte u eens iets vragen? Het komt zo vaak voor, dat men de Redactie opbelt (20015) voor kwesties over advertenties, abonne menten, enz. Dat is onjuist, want voor die afdelingen zijn speciale num mers, hetgeen v. dagelijks in de kop van onze krant kunt zien. Het zoU niet zo erg zijn, ware het niet, dat de redactie-telefoon (20015) zoveel mo gelijk vrij moet blijven voor het bin nenkomen van berichten en nieuws. Heeft u echter iets te vragen of te zeggen over de inhoud van het redac tionele gedeelte in onze krant, dan kunt u bovenstaande nummer na tuurlijk gebruiken. Maar liever niet voor advertenties, enz. Wilt u er re kening mee houden? Graag! En be dankt! STADSKOK. J^eidsf. Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht, le gedeelte L. Th. Lehmann, Leiden. Burgerlijke Stand Geboren: Lambertus Christiaan zn hëdën te horen? Aanvang acht uur. j van W. Nieuwenburg en C. Betgen; i„ nit hlnd kunt n'c" 1 Pieter Johannes Cornells zn van P. Eldeis in dit blad kunt u .c B en G Rozi André zn van hoe Leiden op 30 April het Kor van de Waa] L H Dufresne; nefeest gaat vieren. M i Andries zn van A. van Hooidonk en dat de R.K. Toneelvereniging G. van Vegten; Wiebina dr van H. del' op diezelfde Maandagavond in MuWer en T stienstra; Hendrika „Den Bucht" een jubileumuitvoe- Antonia jacoba dr van D. van Pij- ring geeft, ter gelegenheid van het len en s> c E van der Heijde; Mar- 55-jarig bestaan? O.ugevoerd wordt t^na Angelina dr van J. C. van Eg- het Vlaamse spel „Suuske Perdeams j mond en a. H. Gommans; Willem van Ko Keepers. De prijs schijnt zeer j Bartholomeus zn van P. J. Roman en laag gesteld te zijn, zodat iedereen t j h. Hompes; Dirk Johan zn van D. er van kan profiteren. Houdt het al- j Bol en C. Massaar; Cornelis zn van vast in uw gedachte! C. van der Wiel en A. G. Verboog; En Vrij Lakenhal" een lezing met den gehouden voor leden van de ver eniging „Oud Leiden" over „Re cente ontdekkingen op het gebied van middeleeuwse wandschilderingen' door dr. P. Glazema. Tussen haakjes: ir. G. L. Driessen heeft een lijst sa mengesteld van 470 Leidse straatna men, die in de loop der tijden zijn dwenen of veranderd. Belangstellen den kunnen deze lijst aanvragen. We hebben u vandaag practisch niets anders te vertellen dan dingen die gebeuren gaan. De Ned. R.K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonifacius", afd. Leiden gaat a.s. Vrijdagavond een ledenvergadering houden in de zaal van Jean van Zijp, Hoogl. Kerkgracht 40. Na afloop zal er gezellig gekaart worden om prij zen! De Leidse Smalfilm gaat a.s. Vrij dagavond om 8 uur in „In den Ver gulden Turk" een ledenbijeenkomst houden, waarop de heer W. Dijker man, geassisteerd door mr. J. E. Stolp, een programma zal verzorgen. Zij zullen de film van de werkgroep ver tonen en alles wat daaraan vooraf ging haarfijn vertellen. De leden mo gen daarna het hunne er 9ver zeg gen. Tenslotte zullen nog enige films van de leden vertoond worden. En Donderdagavond a.s. is er om 8 uur in „In den Vergulden Turk" een zeer belangrijke bijeenkomst van de Alg. Kath. Werkgeversver., kring Leiden. Prof. dr. G. H. L. Zeegers, directeur van het Kath. Soc. Kerke lijk Instituut in Den Haag, zal spre- van der Stroom en M. Moolhuijsen Yvonne Josephine dr van A. C. Se- riese en C. M. Meijer; Cornelis Ma rinus zn van P. de Vries en J. van Duijn; Dorothea Jeanine dr van C. B. Arriëns en S. R. Wijnaendts van Resandt. Getrouwd: P. J. Scott Stokes jm en G. G. Knibbe jd; W. A. Haver- hoek jm en G. H. van der Lucht jd L. G. Zirkzee jm en P. Zuurdeeg jd; W Swaak jm en M. Duivesteijn jd. Overleden: J. Zwart man 46 jr; M. van der Ploeg wed. van v. d. Berg 69 jr; P. A. Passchaert man 70 jr E. W'indemuller gesch. van Jongkees 94 jr; M. A. Verbrugge wed. Jasperse 69 jr. BODEGRAVEN AUTOBOTSING. Op de Rijksweg van Utrecht naar Bodegraven kwam een zware vracht auto dwars over de weg om een op de andere rijbaan staande defecte auto op te halen. De vrachtwagen reed daarbij dwars door de scheiden de heg. Een snelnaderende personen auto kon niet meer verhinderen, dat hij tegen de achterzijde van vrachtauto opreed met het gevolg, dat een flink gedeelte van de'wagen werd afgescheurd. In de luxe wagen zaten behalve de bestuurder nog twee heren en drie dames. Van al deze inzittenden werd er slechts een, de 67-jarige heer J. W. uit Den Haag, gewond en naar de „Wijk" in Gouda vervoerd. De beide auto's konden op eigen kracht weer huiswaarts keren. Omdat de Nederlandse verkeers- luchtvaart nog steeds te kampen heeft met een tekort aan vliegers, beijvert de Rijksluchtvaartschool zich propaganda te maken onder de mid delbare schooljeugd. Onder auspiciën van de afdeling Voorlichting van het Ministerie van Verkeer en Water staat werd daartoe gisteravond in de aula van het Kath. Lyceum aan de Mariënpoelstraat een voorlichtings avond gehouden, waarop zowel de leerlingen als hun ouders waren uit genodigd. De heer S. A. Spieienburg, vlucht- commandant beechcraft van de Rijks luchtvaartschool hield een boeiende causerie ovei de opleiding tot ver keersvlieger. Spr. weidde eerst uit over de keuringsvoorwaarden, die vrij streng zijn, en zette vervolgens uiteen waarom de Rijksluchtvaart school van haar toekomsitge leerlin gen een diploma 5-jarige HBS moet eisen. De moderne vliegtechniek is immers niet alleen een kwestie van handen- en voetenwerk. Het komt Laatste Berichten STAKING BIJ VERKADE Vanmiddag is ook bij de Verkades fabrieken te Zaandam een staking uitgebroken. Na het schaftuur bleken een aantal ongeveer honderd fabrieksmeisjes niet bereid de arbeid te hervatten. De directie van de Ver- kades fabrieken meende nog niet in staat te zijn nadere bijzonderheden bekend te maken. OPHEFFING VAN STUDE IN NED.- INDISCH RECHT. Staatsblad 90 vermeldt een Kon. Besluit tot wijziging van het Acade misch Statuut, waarbij de studie van het Nedgrlands-Indisch Recht wordt opgeheven. Er zijn enige overgangs bepalingen getroffen. UIT DE OMGEVING ^OncPHOTRN Gunning kerkbouw. Het bou wen van een kerk en klooster aan de Zaaiersweg te Amsterdam voor rekening van de Eerw. Paters der H. Familie, volgens ontwerp van de archicten ir. H. A. van Oerle en J. J. Schrama te Leiden, is gegund aan het annemersbedrijf Gebr. G. en P. Niersman te Voorschoten. OORHOUT „Kraaienmars." Een ieder, die in het voorjaar langs het enige bos van formaat wandelt, zal als dieren vriend met genoegen steeds de vele vogelnesten waarnemen in de toppen der bomen. Evenwel zijn er ook mensen die met argus-ogen dit na tuurschoon aanschouwen. Bedoeld v/orden hier allen, die wel eens last gehad hebben van kraaien bij de bloembollen. Nu is het al een paar lentes zo, dat de kraaienfamilies een ware invasie pleegden in het Over- bos. Dit jaar schijnen de families zo ver te zijn uitgebreid, dat deskun digen niet minder dan 500 nesten verwachten in de komende weken. Een comité heeft zich gevormd en gelden zijn opgehaald oir hier paal en perk aan te stellen. Ook zijn spe ciale vergunningen verschenen plus een jager, die nu drie weken lang meedogenloos de kraaien uit de bo men zai paffen. HILLEGOM De heer A. P. v. d Berg slaag de voor het diploma vervolgcursus 5e klasse tekenen aan de St. Joseph- gezellenver. te Haarlem, alsmede voor het rijksdiploma praktijk tim meren. DE ZILK Brillepech Door het beslaan van de brilleglazen reed de 24 jarige H, een 11-jarige andere wielrijder aan. die tegen de grond smakte en een ernstige hoofdwonde opliep. Merkwaardige lieden Vroeg in de morgen begaf zich gisteren de bloembollenkweker B. naar zijn land. In de onmiddellijke nabijheid daar van stonden twee auto's. Naderbij gekomen zag hij 'n viertal personen zijn tulpen met bol en al uit de grond te trekken en wel met de grootste snelheid. B. vroeg de lieden of ze toestemming voor dit werk hadden, waarop geantwoord werd, dat men meende daartoe geen toe stemming nodig te hebben, „omdat de bollen voor iedereen waren". Het duurde geruime tijd, eer de „heren" overtuigd waren, dat ze foutief had den gehandeld. Omdat ze B. de scha de vergoedden, werd er geen politie werk van gemaakt. Was B. echter in uur later op zijn tuin gekomen dan waren zijn bollen zonder betaling verdwenen geweest. ZOETERMEER Uit het politiedagboek. Bij een gehouden controle bleek een aantal winkeliers in deze gemeente sterke drank in voorraad te hebben zonder in het bezit te zijn van de vereiste vergunning ingevolge de Drankwet, Een en ander heeft een proces-ver baal en inbeslagname van de contra bande tengevolge gehad. Aanrijding Op de rijksweg ter hoogte van kilometerpaal 11 vond Vrijdagnacht een aanrijding plaats tussen een luxe- en een vrachtauto. De zwaar beschadigde luxe auto werd door de rijkspolitie in beslag genomen en het rijbewijs van de be stuurder van deze auto werd inge nomen. in de eerste plaats aan op een goed verstand en een behoorlijke kennis van wiskunde, natuurkunde, aëro dynamica, enz. Een door Polygoon-Profilti opgeno men smalfilm „De Vliegende Hollan der" gaf de jongens enig inzicht in de wijze, waarop toekomstige vliege- s worden opgeleid. Zij zagen hoe de held van het verhaal, Theo Bruyn reeds in de 4de klas H.B.S. vlieger wilde worden en hoe hij tijdens de zomer-vacantie op Teriet bij Arn hem een zweefvliegcursus volgde. Na zijn eind-examen werd hij goed gekeurd voor de R.L.S. en kreeg op Ypenburg de theoretische opleiding van een jaar. Daarna volgde nog an derhalf jaar vliegopleidign op Gilze- Rijen bij Breda, om tenslotte uit han den van dr. A. Plesman, president-di recteur van de K.L.M., zijn brevet te ontvangen. Vele taaie uren. Maar vóórdat het zover was, had Theo vele taaie uren moeten blokken en was hij vaak met zijn instructeurs in lestoestellen omhoog gegaan. De film, van uitstekend commentaar voorzien, gaf hiervan een voortreffe lijk beeld. De close-ups in de lucht, de sensationele loopings en de in structieve lessen in de Harvard- en Beechcraft-vliegtuigen waren film technisch van zeer goed gehalte. Mo gelijk dat de film in totaal een iets te rooskleurig beeld gaf van deze opleiding. Daar was het tenslotte een propaganda-film voo'. De vele moei lijkheden, die zich tijdens de oplei ding voordoen, zal de aspirant-vlie ger vanzelf ontmoeten. Is hij werke lijk uit het goede vliegershout gesne den, dan zal hij zich overal doorheen n en evenals Theo r~ verloop van 2 Yi jaar zijn ouders en verloofde kunnen uitnodigen voor eei. tochtje in de lucht! De heer Robert sprak nog een pro pagandistisch woord voor de Leidse Luchtvaartclub, waarbij de jongens reeds tijdens hun H.B.S.-jaren in de vliegsfeer gebracht worden Moge lijk krijgen zij ook de kans een soms gratis! zweefvliegcursus op Teriet te volgen. Tenslotte beantwoordde de heer Spierenburg tientallen vragen, die de jongens op hem afvuurden over de opleiding, kansen, risico's, enz. Als toegift vertelde de heer Spieren burg nog iets over zijn vlieg-erva- ringen tijdens de oorlog en mocht tenslotte met de andere medewer kers aan deze avond, van rector Geurts een hartelijk dankwoord in casseren voor zijn propagandistische causerie. Op de film hadden de jon gens o.a. de vlieger-instructeur Henk van Overvest gezien, een oud leerling van de kath. H.B.S. De rec tor hoopte, dat nog vele leerlingen zijn voorbeeld zouden volgen! MARKTBERICHTEN LEIDEN, 9 April. Groente. Boe renkool 19—20, Prei 8—15, Rabarber 32, Kroten 46, Kroten, gekookt 12 15, Uien 36, Peen 724, Andijvie 38—48, Witlof 11—42, Stoofsla 44- 64, Spinazie 3850, per 100 kg. Kom kommers 27—47, Salade 5—24.50 per 100 stuks. Radys 9.30—13, Selderie 4, Aabarber 23, Raapstelen 4.805,30 per 100 bos. LEIDEN, 10 April. Varkens- en kalverenmarkt Aanvoer 286 stuks Zware: 182—186, lichte:: 168—172, zouters: 160—165, zeugen: 158—172. Handel tamelijk vlug, enkele één cent boven notering. Nuchtere kalve ren 29: 35—45 BODEGRAVEN, 10 April. Kaas. - Aanvoer: 35 partijen, 1ste srt. f 1.98 —2.05; 2e srt. 1.92—1.97. ROTTERDAM 10 April Veemarkt Aanvoer 6124; vette koeieh 800, gebruiksvee 1170, vette kalveren 50, graskalveren 286, nuchtere kalveren 2295, varkens 144, biggen 448, paar den 175, veulens 3, schapen 76, wci- dc/ruiglammercn 19, bokken/geiten 58. Vette koeien 2.50—2.80, 2.30 2.50 2.002.30; vette kalveren 2.603.00 2.302.60, 2.202.30; graskalveren 330 230 150; nuchtere kalveren 49 45 40; varkens 40 35 25; slachtpaarden 2.05 1.95 1.80; schapen 170 130 90; kalfkoeien 1050 825 700; melkkoeien 1050 825 700; vare koeion 675 575 525; vaarzen 675 600 500; pinken 475 400 325. Vette koeien: kleiner, slepend, onveranderd, vette kalveren als v. week flauw, vooral niet hoger. Gras kalveren; iets minder, slepend, voor al niet hoger. Nuchtere kalveren: iets korter, redelijk, iets lager. Biggen groter, lui, stabiel. Slachtpaarden: iets minder, stroef, met staande prij zen. Schapen- als v. week, stroef, iets hoger. Kalfkoeien: iets korter, flauw, als vorige week. Melkkoeien: iets korter, flauw, als vorige week. Vare koeien tamelijk, lui, onveran derd. Vaarzen: als v. week, zeer stroef, constant. Pinken als v. week, zeer stroef, constant. TER AAR, 9 April. Groente. Witlof I 0,28—0,32. idem II 0,11— 0,19, idem stek 0 03—0,06 Spinazie 0,270,50, idem stek 0,19. Andijvie 0,360,42. Postelein 0,41 all'es per kg. Sla I 0.10—0,16 idem II 0,06— 0,09 per stuk. Radijs 0,07—0.08 per bos. Stoofsla 0,751,30 per kist. ROELOFARENDSVEEN. 9 April. Bloemen. Elisabeth 0,46—0 58; Bartigon 0,480,71, Rose Copland 0,38—0.68 c-nobcr 0.28—0.51. Golden Harvest 0.48—0,72. Sc. Admiraal 0,59. Olympiade 0 46—0,55. White Virgine 0,400,52. Couleur Cardinal 0.500.56 Crown Imperial 0,41 0,52. White Sail 0,38—0.58, Utopia 0,48—0 62 Rosa Bella 0,80— 0 85. Tromp 0,65—0,70 Tindal 0.62—0 72, v. d. Eerden 0,500,62. W Pitt 0,48 0.69. Elm us 0,750,91 D ubbele tulpen 0,320,62 Narcissen buiten 0.06—0 17, Narcissen glas 0,18—0.37. Anemonen 0,180,30 Irissen 0.40 0,61, Lathyrus 0,16—0.70. lil. Druifjes 0,05—0.12, Freesia's 0,23—0,50. GEMEENTERAAD WARMOND Onder voorzitterschap van de burg. jhr. mr. L. M. E. van Fisenne kwam de raad in openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving de heer H. W. Nijman. Van de prov. ver. tot bestrijding van de tuberculose was bericht binnengekomen, dat ver moedelijk in de eerste helft van dit jaar zal worden overgegaan tot doorlichting van de bevolking. Besloten werd aan de ver. voor zwakzinnigen-zorg te Leiden een subsidie te verlenen voor de door haar geëxploiteerde jeugdwerkplaats Mede werd besloten tot het verlenen van een subsidie voor dc huishou delijke voorlichting ten plattelande i.v.m. een georganiseerde kookcursus. Voor dc bouw van een R.K. Meis jesschool voor gewoon lager onder wijs werd een crediet verstrekt van f 115.780. Het rijwielpad. Als steeds was het rijwielpad weer een onderwerp van bespreking. Tc dezer zake was door de gemeente architect weer een uitvoerig rapport opgemaakt. Hieruit bleek, dat de weersomstandigheden steeds een af doende verbetering van dit pad had den belemmerd. Dit pad van tegels te voorzien werd om financiële reden niet uitvoerbaar geacht, omdat de be treffende kosten minstens f 15.000. zouden bedragen. Na uitvoerige be spreking werd besloten af tc wach ten of bij beter weer een afdoende verbetering mogelijk was, waarvoor de raad een termijn van een half jaar toestond. Besloten werd aan het bestuur van de School met dc Bijbel medewerking te verlenen tot het inrichten van een bestuurskamer. Op voorstel van B. en W. werd be sloten aan de heer A. M. Scholtens te verkopen 5000 M2. bouwgrond in het Overbos, teneinde hierop een land huis te bouwen. Waterleidingtarieven. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een overeenkomst met de drinkwa terleiding „De Drie Gemeenten" in zake levering van drinkwater ten be hoeve van de drinkwatervoorziening in de Sweilandpolder. B. en W. hadden eerder voorge steld het tarief overwater in dien zin te wijzigen dat contractanten van 500 M3. water voor de eerste 500 M3 overwater zouden betalen f 0.25 per M3. en voor het verdere overwa ter 0.20 per M3. Voorheen bedroeg de prijs steeds 0.30 per M3. Aange zien de waterleiding-commissie te dezer zake een rapport had inge diend, waarin de meerderheid van deze commissie mededeelde, dat dit voorstel te verstrekkende was en B. en W. nog geen gelegenheid hadden gehad dit rapport te bestuderen werd dit punt aangehouden tot een vol gende vergadering. Dc verordening tot heffing van vergunningsrecht werd in dien zin gewijzigd dat dit recht voor een nieuw tc openen bedrijf werd ge bracht van 100.op 175.en voor wat betreft het hotelvergun ningsrecht en verlof A van f 25.-- op 45. Besloten werd met de Bank voor Nederlandse Gemeenten een reke ning-courant- overeenkomst aan te gaan tot een maximum bedrag van f 75.0000. Het bouwvolume. De heer dc Greef deelde mede, dat B. en W. met Gcd. Staten een onderhoud hadden gehad met be trekking tot de toewijzing var. dc bouwvolume voor dit jaar voor deze gemeente. Bij dit onderhoud is ge bleken dat G. S. in geen geval een grotere bouwvolume willen verlenen dan 24 stuks voor de eerste drie ko mende jaren Wel bestond nog een ongelijkheid om een bouwvolume te krijgen voor dc bouw van woningen vcor ouden van dagen en zo in deze gemeente een industrie zou worden gevestigd tot het verkrijgen van een bouwvolume van industriewoningen. Zowel de heer van Vliet als de heer Elburg drongen er op aan deze aan gelegenheid in het college van B. en W. nog eoris aandachtig tc bekijken hetgeen d° voorz. toezegde. De heer Weijers wees er op, dat nog steeds niet zijn geïnd dc abon nementsgeiden voor de drinkwater voorziening over het eerste kwar taal 1951, waardoor dadelijk twee kwitanties te gelijk zullen moeten worden bamald, hetgeen voor velen een bezwaar zal zijn. De heer van Sehie meende, dat in het Lageland nog betaald moest worden over het vierde kwartaal 1950. De voorz. zegde onderzoek toe. De heer van Rijn wees op de slech te waterlozing in deze gemeente, waardoor ontoelaatbare toestanden ontstaan. Met klem drong hij op voor ziening aan. De heer van Vliet wee? op de gevaarlijke verkeerstoestand nabij de Sweilandstraat, waarbij de voorz. voorziening toezegde. De heer van Elburg informeerde naar de toe stand van dc waterdruk in deze ge meente, waarin nog steeds geen ver betering is gekomen. De voorz. wee. er op dat B. en W. op een spoedig" voorziening hebben aangedronger Hierna sluiting.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3