€iösekulpoL6' Rector Vester over de taak van kath. gezinsvoogden INRUILMOTOREN Pater O. Thomaasse voor het laatst bij St. Pauliisgroep Leidse Coöp. Boerenleenbank hield algemene jaarvergadering DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Het was helaas slechts een klein aantal leden van de Vereniging voor Kath. Gezinsvoogdij cn Patronage, ai'd. Leiden cn Omgeving, dat gister avond naar het St. Liduinahuis aan de Zoeterwoudsc Singel gekomen was, om te luisteren naar de geeste lijk adviseur, rector L. P. M. Vester, die een causerie hield over „De Prac- tijk van ons Werk". Ingeleid door do voorzitter, mr. J. Bcrgmeyer, sprak reetor Vester over de taak van een gezinsvoogd, waar voor eigenlijk slechts weinig algeme ne richtlijnen te geven zijn, omdat het aantal methodes even talrijk is als het aantal gevallen. Iedere pupil vraagt een aparte behandeling, over eenkomstig zijn aard en omstandig heden. De enkele richtlijnen echter, die wel te geven zijn, bevatten in ieder geval, dat de gezinsvoogd, zodra hij door de kinderrechter is aangesteld, moet beginner, zich in te werken in de omstandigheden van het gezin en het vertrouwen moet winnen van UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN PRIESTERFEEST VAN PASTOOR N. v. VLIET O.F.M., TE LOCHUM. Het veertig jarig priesterfeest van pastoor N. van Vliet O.F.M., dat op 27 Maart op plechtige wijze in zijn geboorte plaats Alphen aan den Rijn werd gevierd, nam in zijn parochie te Lochum twee dagen in beslag. Op Zondag 1 April werd het ker kelijk gevierd en Woensdag j,l. bui tenkerkelijk. De plechtige Hoogmis werd onder grote belangstelling in de Sint Josephkerk opgedragen. Prof. Ludgerius Zeinstra, een klas genoot van de jubilaris, die even eens jubileerde, fungeerde hierbij als presbyter-assistens en de beide neven van de jubilaris, de paters Anastasius en Simeon Rozestraten O.F.M. uit Alphen a. d. Rijn als dia ken en subdiaken. Een meisjeskoor zong een driestemmige feestmis o.l.v. de heer Helming. Pastoor Ponsioen O.F.M. uit Kranenburg hield de feestpredikatie. Onder de zeer vele parochianen cn andere plaatsgenoten, die ter re ceptie kwamen bevonden zich ook de burgemeester en de wethouders van Lochum. Een plechtig danklof besloot de kerkelijke viering. Hier na brachten de plaatselijke muziek korpsen „Aeolus" en „Advcndo" een muzikale hulde aan de herder der parochie, waarbij uiteraard zeer gro te belangstelling was. Het 40-jarig priesterfeest van pas toor van Vliet viel samen met het feit, dat hij 10 jaar pastoor te Lo chum was. Dit dubbele feest, bracht ook een meer dan dubbele feest vreugde der parochianen met zich mede, waarvan het allereerst Dins dagmiddag de jeugd van de St. Jo- sephparochie getuigde. De kleuters zongen om beurten hun liedjes, ver tolkten versjes en zegden samen- spraakjes, hetgeen gevolgd werd door aanbieding van vele cadeaux. Met het opvoeren van het toneelstuk je „Koning Habeba" van Godfried Bomans werd de middag besloten. Des avonds zong in de Schouwburg zaal het meisjeskoor van Gudula o.l.v. de heer W. Helming een wel komstlied, waarna de heer Th. Mil tenburg een feestrede hield en de dankbaarheid van de parochianen vertolkte door aanbieding van een prachtige koorkap. De heer Joop Biekman declameerde toepasselijke werken. O.l.v. de heer J. Hoffs bracht het parochieel toneelgezelschap voor het voetlicht het toneelstuk „Hoe Peerke Kustermans in de hemel kwam." Nadat de talrijke aanwezi gen de jubilaris en zijn uitgebreide familie hadden gelukgewenst en hun naam in het ï-eccptieboek hadden op getekend, volgde een gezellig samen zijn, waarvan het dankwoord van de jubilaris een einde maakte. BOSKOOP Logger gestrand. De Katwijkse logger K.W. 28 welke gisterenmid dag te ongeveer 1.45 uur de hefbrug over de Gouwe wilde passeren, werd door de sterke stroom tegen de wal geduwd, waar een gemeerd liggend roeibootje danig in de knel kwam. Erger was, dat de logger met de voorsteven zo vast in de modder kwam te zitten, dat eerst na plm. 1 y uur manouvreren de boot los kwam. De scheepvaart had van dit ongewone obstakel veel hinder doch kon zij het met enige vertraging worden gaande gehouden. De Kat- wijkselogger kon tenslotte op eigen kracht de reis vervolgen. ZOETER*'.'OUDE Geboren: Anna Josepha Maria d. van G. J. Ammerlaan en Q. A. War merdam: Aloysius Martinus Johan nes Jozef zn van P. A. Vink en C J. Janmaat; Alida Cornelia Huberta, dr van N. van der Zwaan cn P. J, Rodenbux'g; Johannes Cornelis Jo zef zn van J. G. Koek en G C. van Meurs; Ronald Jozeph Petrus zn van G. Q. van de Kerkhof en A. G. M. Grossat; Christina Gerarda Maria d. van A. Th. M. Haagcn en M. M. Bos; Cornelia Petronella Maria The- resia dr van J. Cornelisse en J. P. C. van Doorn; Johannes Theodorus Pe- ti'us Maria zn van P. Th. M van Ga len en M. Pieterse; Berardina Alida Josepha dr van C. Q. van Santen en M. P. Berg. Ondertrouwd: K. P. M Jansen 23 j. cn B. J. H. van den Akker 22 j. Gehuwd: N. Bouwmeester 28 j. en C. J. M. Schijf 23 j. Overleden C. G. Schaffer 87 j. zyn pupil(len) en van de ouders. Want het is van het grootste belang, dat er tussen hem en het gezin een goede verstandhouding bestaat, 20- dat men de gezinsvoogd niet gaat zien als een indringer, maar als een vertrouwensman die helpen wil. Hij moet zich daarbij ook beperkingen opleggen cn niet verder gaan dan het doel waartoe hij werd aangesteld. Hoewel hij dus het vertrouwen moet winnen, zal de gezinsvoogd toch, naast een zedelijk overwicht, een ze kere reserve in acht moeten nemen. Zijn uitgangspunt moet altijd zijn zich in te leven in de gedachtengang van het gezin en zo de persoonlijk heid van de pupil trachten te voi'men. De gezinsvoogd moet niet zijn eigen denkbeelden opdringen maar de be langstellingscentra van zijn pupil zoeken, niet trachten van zijn pupil een ideaal mens te ïaken, zoals hij zich dat droomt, maar hem opvoe den tot een zelfstandige persoonlijk heid. Het werk moet opbouwend zijn, niet alleen controlerend, want het laatste is nooit positief. Het is meestal zeer belangrijk, dat de gezinsvoogd de band tussen zich zelf en de pupil tracht te leggen via de vrije tijdsbesteding en de hobby van de pupil. Wanneer er wederzijd se belangstelling bestaat voor een zelfde onderwerp, wordt gemakkelij ker een toenadering verkregen en het vertrouwen gewekt. Dit is nodig om bij de pupil verantwoordelijkheid te kunnen aankweken. Zeer belangrijk is het daarbij om de eigenwaarde van de pupil niet te krenken. Spr. behandelde voorts de persoon lijke band, die tussen gezinsvoogd cn gezin moet bestaan, haalde daarbij vele voorbeelden uit de practijk aan en wees tenslotte op de grote ver antwoordelijkheid, die een gezins voogd op zich neemt, wanneer hij door de kinderrechter als zodanig wordt aangesteld. Hierna ontspon zich een interessant en uitvoerig debat, naar aanleiding van de vragen die men stelde en waarover, behalve de inleider, ook verschillende leden hun licht lieten schijnen. Tenslotte mocht mr. Bergmeyer met grote voldoening op deze zeer nuttige avond terugzien en rector Vester hartelijk danken voor deze gedegen cn deskundige inleiding. Burgerlijke Stand Geboren: Joseph Franciscus Maria z. van J. C. Overdevest en C. H. van der Voort. Johanna Josephina Hen- riëtte d. van G. P. van Loenen en M. J. Vogelenzang. Maria Jacoba d. van G. P. van Loenen en M. J. Vogelen zang. Hendrika Maria Johanna d. v. S. P. Opdam en M. A. v. d. Krogt. Hans Peter z. van P. Brandt en A. M. H. T. van Dijk.' Overleden: G. Feenstra huisvr. van: Dubbelaar 55 j. M. Korswagen wedn. 82 j. Getrouwd: P. J. Verplancke jm. en C. E. Prins jd. A. IT. Steenbergen jm. en C. van Leeuwen jr. C BJok jm. en C. J. Verstraaten jd. II'. van Mastrigt jm. en J. J. M. van Vliet jd. A. A. de Vries jm. en A. Veldt ja J. Gerritsen jm en C. P. J. Mandors jd. O. D. Weima jm. en J. Huner jd. A.,J. de Bree jm. en C A. H. Schout jd. A. J. Eekooi jm. en J. C van der Heijden jd. A. Verbiest jm. en J van Wijk jd. A. van der Mey jm. en W. Rotte veel jd. J. G. Olijerhoek jm. en R. de Roode jd. S. Dubbelaar v/edn en M. M. Cossee jd. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „Over structuur en eigen schappen bij Cis- en Trans-Kaneel- zuur en verwante verbindingen", de 'neer R J. F. Nivard geboren *c Rot terdam en thans wonende te Leiden. CHEVROLET BEDFORD OPEL G. M C. GEBR. VAN ULDEN VERDAMSTRAAT 6 TEL. 23041 BRIDGECLUB VOOR R.K. „O. O." Gisteravond werd een viertallen- wedstrijd gespeeld, welke het vol gende resultaat had: Team Winkel molen wint van team Bik met 25 m.p., team de Groot speelt gelijk met team Mossel ieder 33 m.p., team Leo. navds wint van team Smit met 49 m.p., team van Gelderen wint van team Jansen met 7 m.p.r team Abs- woude wint met 23 m.p. van team Stuijfzand. NIEUWS UIT DE OMGEVING HILLEGOM Monumenten-wee, Sinds de Be vrijdingsfeesten wordt hier gewacht op 'n monument voor de gevallenen. Dat gedenkteken is er nog steeds niet, Gelden zijn ingezameld, doch er kan nog steeds geen overeenstem ming worden bereikt tussen het Co mité van actie en de Haagse Com missie. Sinds ruim 'n jaar staat in het Wilhelminapark een eenvoudig wit houten kruis en de burgerij is er rr.ee tevreden. De heer K. J. van Ge- mert, directeur van O.W. heeft thans een ontwerp gecreëerd om 'n ge metselde tuinversiering te maken, welke zal aansluiten bij een later de finitief aan te brengen monument. DE ZILK Been gebroken. Aan het Zilker- duinweg kwam een inwoner uit Zoe- terwoude die op een bromfiets reed. te vallen en brak 'n been Na 'n noodverband van de dokter werd de man naar 'n ziekenhuis vervoerd. Voor 't einddiploma Bloembol lenteelt slaagde de heer C. Bakker. Na een verblijf van 9 jaren in Lei- den, nam pater Otto Thomaasse O.F. M. gisteravond afscheid als aalmoe zenier van de St. Paulusgroep van het R.K. Lyceum. Alle zeeverkenners en talrijke oud-leden waren aanwe zig, toen de aalmoezenier zelf deze buitengewone troepbijeenkomst open de. Oude herinneringen werden weer i eens opgehaald, vooral door de aal- j moezenier, die in een geestige speech het wel en wee van zijn groep schilderde. In 1942 gekomen als godsdicnstle- 1 raar op de R.K H.B.S., zocht hij met- een contact met de jongens, waaruit al spoedig de St. Paulusgroep ont stond. Hoewel tijdens de oorlogsja ren onder moeilijke omstandigheden gewerkt moest worden, trad er met de bevrijding een troep naar buiten, J die de toekomst met vertrouwen te- j gemoet kon zien. Werd reeds in 1945 een kamp gehouden in Brabant, het jaar daarop klonk fier het „Piet Hein" over de Parijse Boulevards, j Velen zullen zich ongetwijfeld nog I wel de grote, fleurige groep Franse meisjes en jongens herinneren, die, dank zij pater Otto en zijn Paulus groep hier in Leiden een heerlijke vacantie doorbrachten, waarop op haar beurt, de St. Paulusgroep een bezoek bracht aan de Jamboree te Moisson (Frankrijk). Wat Pater Otto voor de troep heeft betekend bleek wel uit de spontane- i wijze waarop deze avond gevierd werd. Het oudste lid (in dienstjaren) van de groep, C. Schellekens. bood de scheidende aalmoezenier een ge denkboek aan, getekend door een loods van de stam, waarin op humo ristische wijze de ups en downs var de groep zijn weergegeven om Jaar /.ijn studiën m de paeaugo- gie en psychologie voort te zetten. Hij kan er van verzekerd zijn. dat hij in de harten der jongens altijd een plaatsje zal blijven innemen. Dinsdagavond hield de Coöpera tieve Boerenleenbank te Leiden in „In den Vergulden Turk" haar 41e algemene jaarvergadering, welke werd geleid door de voorzitter, de heer W. Bink Deze schetste in zijn openingswoord de algemene toe stand en de gevolgen, daardoor ont staan voor de banken. De crediet-ver. lening nam sterk toe terwijl ook door diverse land- en tuinbouworganen een beroep werd gedaan op de Cen trale Bank cm hen van middelen te voorzien. De credietbeperkende maatrege len van de Nederlandse Bank bezor gen de Boerenleenbanken, behalve veel extra werk, de nodige beleids- moeilijkheden. De stijging van de grondstoffenprijzen, waardoor de schltld van ons land in het buiten land onverwacht toenam, en de meer dere credietaanvragen, zijn de rede nen, dat de regering verschillende maatregelen heeft moeten nemen om de crediefverstrekking af te remmen Crdanks het feit, dat de bank over voldoende eigen middelen beschikt, zal zij boven zekere grenzen bij de Nederlandse Bank gelden moeten op nemen tegen een rente van 3\z °/c Gewezen werd op het grote belang em de beleggingen bij de spaarbank- te versterken, waardoor de liquidi teit wordt verhoogd en minder ge bruik behoeft te worden gemaakt van de Nederlandse Bank Tenslotte sprak de voorzitter een nankwoord aan kassier en personeel voor het vele werk, wat in het afgelopen jaar v.crd verricht. Hierna had de verkiezing plsats van een lid van het be-ruur en de Raad von Toezicht. Het aftreder de bestuurslid, de heer L. Ve'haar, werd met grote meerderheid van stemmen herkozen, terwijl in de vaca^cw*. welke was ontsta«n omda* de neer l van Egn.ond meende wegens mjn l.r ge leeftijd zich met meei herkies hear te moeten stellen, de hees P. van Egmond „:era genozen. Met cen hartelijk woord van dc- voorzit ter werd an het ifgetreden lid af scheid genomen, waarhij hem cen aandenken werd overhandigd. Vervolgens bracht de kassier, de neer Tj Kuvpers financieel verïlag uit over 1950, waaruit Week, da* de beleggingen bij de spaarbank net ruim drie ton waren toegenomen an de drie millioen gulden was b"ra- derd, de voorschot en credietoao- vragen belangrijk toenamen en alie debiteuren zonder onderscheid a3n hun verplichtingen voldeden Het was een veimassing voo? tf, vergadering, dat de heer Th. Visser, directeur der Coöp Centr. Ra:ffci- senbank te Utrecht, de vergaderin.. bijwoonde en een krachtig, opwek kend woord sprak in verband mef de werking en doelstelling van d-. Boerenleenbanken NOORDWÏÏK Donderdag 5 April. Bij informatie aan het Belasting- Pater Otto, die als aalmoezenier kantoor, bleek ons, dat de schade, die zal worden opgevolgd door pater door de student-inbreker enige tijd Raymund van Sasse van Ysselt O.F geleden in het gebouw Breestraat M„ vertrekt Zaterdag naar Leuven Boommarkt werd aangericht, thans geheel is ingehaald. De laatste spo- -ren van deze onverantwoordelijke j studententstreek zijn uitgewist, zodat j men weer regelmatig aanslagen zal kunnen verwachten. Hetgeen na tuurlijk erg prettig is. Ook adspirant- I emigranten RECHTZAKEN HAAGSE POLITIERECHTER. Op de koffie. Voor de Haagse politierechter verscheen een koop man uit Alphen aan de Rijn, die zich verantwoorden moest, omdat hij koffie zonder bon had gekocht en eveneens bonnen. Voor een andere affaire was hü inmiddels reeds gear resteerd. Conform de eis werd hij voor deze feiten veroordeeld tot 100 gulden boete of 30 dagen met verbeurdver klaring van koffie en bonnen. De verkoopster van de koffie uit Noordwijk, werd in deze zaak con form de eis veroordeeld tot f 50, boete subsidiair 25 dagen. Oneerlijke dienstbode. „Ik wilde de lepeltjes laten verzilveren en daarom nam ik zo mee naar huis", zei de jeugdige dienstbode uit Leiden tegen de Haagse plitierechter waar voor zij moest verschijnen wegens diefstal. Zij had bij de afwas lepel tjes van haar mevrouw verdonkere- maanS.. De rechter geloofde dit verhaaltje niet erg, temeer daar zij bij de po litie een andere lezing had gegeven. ,,'t Was om mevrouw een pleziertje te.doen", beweerde verdachte nu. terwijl zij aanvankelijk de diefstal had bekend. Ook vroeger was zij reeds voor een dergelijk feit veroor deeld. Veertien dagen gevangenisstraf eiste de officier. „Ik ga in hpger be roep", dreigde de verdache doch dit weerhield de politierechter er niet van haar conform dc eis te veroor delen. kunnen weer aan het kantoor terecht voor hun fiscale eind afrekeningen. Voor de laatste maal: Dc Paasei- actie! Daarvoor moeten wij u eerst een verhaal vertellen. Een van de da mes, die zo vriendelijk was haar me dewerking te verlenen bij het opha len van de zakjes, moest ergens haar paparassen gaan afdragen. Zij deed dat wegens grote haast aan de buitendeur. En rekende toen niet op de hevige windstoot, die plotseling om de hoek van de straat kwam aan rollen. Met het tragische gevolg, dat alle papieren uit haar handen gerukt werden. Nu was die dame geen twin tig jaar meer, zodat zij niet als Fan ny Blankers-Koen achter de paperas sen kon aanhollen. Maar wat nu? Men weet nu niet meer precies aan welke huizen de zakjes wel of niet zijn opgehaald. Daarvoor en nu komen we dan eindelijk na een lange omweg zo is Stadskok soms waar we moeten zijn wordt ieder een, die nog zo'n niet opgehaald zak je in huis heeft, allervriendelijkst verzocht dit even te bezorgen bij mevr. van Welyvan Deene, Bree straat 12. Dan kregen we vanmorgen nog een boze brief van een lezer. Let wel. Hij was niet boos op Stadskok, hoewel zulks ook vaak voorkomt! Maar goed, die lezer was boos over' het feit, dat er op het gedeelte Langebrug, tussen Steenschuur en Zonneveldstr., maar èèn gaslantaarn brandt. Zodat men, komend van de Steenschuur, bij het Nutsgebouw de hoek omgaand, in vóór de oorlog een goede samenwer king bestond tussen de verschillende middenstandsorganisaties door mid del van de plaatselijke Middenstands centrale, welke echter tijdens de be zetting werd opgeheven. Na de be vrijding, t°en elke organisatiever- band nog zoek was, is een plaatselij ke actiecomité geformeerd, dat tot nog toe op zeer verdienstlijke wijze de economische belangen van Je middenstanders heeft behartigd. Tot nog toe staat het feitelijk gehele los van de organisaties. Het bestuur was van oordeel, dat dit niet langer getolereerd kon worden en vond het noodzakelijk, dat het werk onder auspiciën van de organisaties gere glementeerd moest worden Dien aangaande had een bestuur contact -*ezocht, met de katholieke leden l elke echter niet voor reglemente- f ng waren en thans stelde het be- 'uur de gang van zaken in handen van de leden. De heer Sehumacher i zette in het kort uiteen de wijze waarop het comité was tot stand ge- i komen. Intussen :s echte1 de opzet het stikke-donker belandt, met He i Middenstand. Gisteravond ver-- gaderde onder presidium van de heer Alkemade de R.K Middenstandsver eniging in café Flora, waarbij tegen woordig was de voorz. vst de Oioc. Bond, de heer F. C dc Hosson. Als voornaamste punt op de agenda stond vermeid „Bepaling van ons standpunt, tegenover het Midden stands-actiecomité Doör de voorz. werd er allereerst op gewezen, dat huis" heeft aangekocht, om op dit KATWIJK Jubilé. Het was voor Zuster Felissima gisteren wel een zeer bijzondere dag. Het was 12M jaar geleden, dat zij zich met volle toe wijding aan het Kleuter-onderwijs gaf. Begrijpelijk dat dit-niet onge merkt kon voorbijgaan. De viering hiervan had onder grote belangstel- in het Parochiehuis plaats. De voorz. van het schoolbestuur, pastoor Hesp. was de eerste, die de jubilaresse toe sprak en woorden van dank bracht aan de feesteling voor de goede zor gen aan de jeugd besteed. Dan wa ren het de oud-leerlingen, die onder aanbieding van een geschenk zich uitten in dankbaarheid. Ook de kleu ters bleven niet achter in hulde- en dankbetuiging en daadwerkelijke bewijzen hiervan. De verschillende geschenken bestonden uit een mis saal, actetas, boeken, bloemen- en fruitmanden. Met spel, dans en jolijt werd. onder tractatie van de be langstellenden, klein .en groot want vele ouders deden ook van hun be langstelling blijken, de middag ver der aangevuld. Zelfs de trieste, re genachtige middag vermochi hier aan geen afbreuk te doen. Het was voor Zuster Felissima een heerlijke NOORI WI1KERHOUT Coöp. Boerenleenbank. In „Het Wapen van Noordwijkerhout" werd de 48e alg. vergadering gehouden van de Coöp. Raiffeisenbank. De voorzitter hield een openingsrede, waarin hij een terugblik wierp in het afgelopen jaar. Hij zeide, dat de bank ruimschoots tevreden kon zijn met de resultaten over het jaar 1950. Het spaargeld is met 180.000 gestegen, de credietzijde van de rekeninghou ders is vermeerderd met 160.000 en de uitstaande credieten en voorschot ten zijn verhoogd met ƒ230.000. De totale inkomsten en uitgaven zijn ge stegen van ruim 4 millioen tot 8 mil lioen. Het aantal spaarrekeningen is toegenomen met 61, het aantal voor schotten met 21 en het aantal reke ning-couranthouders met li. Nadat de notulen waren gelezen werd tot lid van de raad van toe zicht gekozen de heer J. Remmers waal en tot lid van het bestuur de heer J. R. Zonneveld. Vervolgens had de vaststelling plaats der rekening en balans over het jaar 1950. De ontvangsten bedroegen 8.426.897.39 en de uitg. 8.406.343,41, 'n batig saldo dus van 20.553.97. De bezittingen bedroegen 1.825.907.80 en de schulden 1.821.820.25, saldo winst 4.087.55. Hierna deed de voorz. mededeling, het bestuur het oude „Recht- gevaren van dien. Vooral op de fiets moet deze situatie, aldus onze lezer, zeer gevaarlijk zijn. Hij vraagt zich af, of de Lichtfabrieken, nu zij be zig zijn alle gaslantaarns voor electri- sche te verwisselen, geen aandacht meer besteed aan he't onderhoud van de gasverlichting, gedurende de tijd, dat we het in vele straten daarmee nog moeten stellen. De lezer vreest in dj,t geval, dat men de put gaat dem pen, wanneer het kalf eenmaal ver dronken is. Gistermorgen heeft Leiden weer eens een schoorsteenbrandje beleefd. Deze keer was het perceel, bewoond door dc fam. V„ in de Groenoord- straat aan de beurt. De Brandweer kwam aangesneid om het zaakje te blussen en moest natuurlijk weer constateren, dat de brand ontstaan was door de vuile schoorsteen. En gistermorgen is op de Haar lemmerstraat een paard op hol gesla gen, terwijl de voerman, de heer J. uit Warmond, ergens aan huis zaken stond te doen. Het paard rende over de Haarlemmerstraat en kwam op de hoek Koestraat in botsing met een personenauto. De laatstè werd flink beschadigd en de eerste kwam tot stilstand. Zodat het ongeluk tenslotte nog tamelijk goed afliep. Dc Bridge-wedstrijd, die „O O." op 11 April a.s. zou houden ten bate van het Lekke Dak wordt uitgesteld tot Woensdag 25 April, aanvangend om half acht in „Royal", Doezastraat. STADSKOK. HAZERSWOUDE sie geworden, omdat nu hierin zit ting hebben afgevaardigden van de organisaties Deze commissie is vol ledig bereid om meerdere afgevaar digden op te nemen en van de gang van zaken rekening en verantwoor ding te geven doch is tegen elke re glementering De heer de Hosson gaf op zeer duidelijke wijze weer, hoe het hoofd bestuur staaf tegenover de z.g. ac- tie-comité's, waarin hij duidelijk naar voren bracht, dat hij veel res pect heeft voor het werk dezer co- mité's, doch het noodzakelijk achtte een plaatselijke Middenstands-cen trale te formeren onder wiens aus piciën de commissies kunnen wer ken. Hij vond het overbodig deze commissies aan reglementen vast te leggen. Na zeer langdurige discus sies werd besloten te trachten een Middenstands-centrale te formeren en de commissie te handhaven onder de toegezegde voorwaarde, dat zij rekening en verxntwoording aan de organisaties zal doen. De heer Sehu macher bracht dank aan de vergade ring, dat deze kwesfie tot een alles zins bevredigende oplossing is ge bracht en hoopte op een prettige sa menwerking in het belang van de Noordwijkse Middenstand. -—?NAAR UIT HET POLITIERAPPORT. Ten nadele van O. aan de Rijks straatweg werd er 's nachts van uit een hok achter zijn woning 4 konij nen ontvreemd. De recherche stelt een onderzoek in. Op de Rijksstraatweg had een aanrijding plaats tussen een perso nenauto, bestuurd Toot' K. uit Dor drecht en een motorfiets bestuurd door P. uit Leiden. Naar de oorzaak schitterend gelegen terrein een nieuw bankgebouw te plaatsen. Er moet echter nog nader overleg ge pleegd worden met de Centrale Bank. het gemeentebestuur enz., zodat geen nadere mededelingen daarover kon den worden gedaan. De kassier gat nog enige cijfers, o.a. ledental per 1 Jan. 1951: 371. In 1959 traden 12* spaarders :toe. Bij de rondvraag werd gevraagd wat het Rechthuis met terrein gekost heeft. De voorz. antwoordde: 25.000. Winkelsluiting. Met ingang van de schuldvraag wordt door de politie 1 April tot 1 October mogen de kels vanaf Maandag tot en met Vrij dag geopend zijn tot 19.00 uur en Zaterdags tot 20 uur. Zondags moe ten zij gesloten zijn. De winkeliers en het publiek dienen er rekening mede te houden, dat na genoemde tijden niet meer mag worden ver- koght en gekocht. nog een onderzoek ingesteld, motorrijder en zijn 15-jarige zoon. die op de duo-zitting zat, werden ernstig gewond. Per ziekenauto wer den zij naar het Academisch Zieken huis vervoerd. Auto en motorfiets werden beide ernstig .beschadigd en zijn voor nader onderzoek naar het politiebureau overgebracht. Laatste Berichten NEDERLANDSE TUINBOUW ONGERUST. Op de heden in Krasnapolsky te Amsterdam gehouden vergadering van de afdeling Tuinbouw van het Koninklijk Nederlands Landbouw- comité werd de grote ongerustheid uitgesproken over de gevolgen, wel ke voor de Nederlandse tuinbouw zullen voortvloeien uit het stopzetten van de import van agrarische produc ten naar West-Duitsland. Waar in vorige jaren in de maan den AprilMei voor welke perio de de import voorlopig is stopgezet de exportwaarde van de naar West Duitsland uitgevoerde tuinbouwpro ducten een bedrag van pl.m. 20 a 25 millioen gulden, uitmaakten, moet worden aangenomen, dat door het wegvallen van de Duitse markt het te verwachten grote overschot van producten een düsdanigp markt be dervende invoed zal uitoefenen, dat de uiteindelijke schade voor de Ne derlandse tuinbouw op tenminste het dubbele van dit bedrag moet wor den geschat. De vergadering heeft het hoofdbestuur opgedragen, in sa menwerking met de zustei-organisa- ties en de regering dusdanige maat regelen te overwegen, dat aan de te verwachten catastrophale gevolgen het hoofd kan worden geboden. OVER DE 38e BREEDTEGRAAD. De verbonden legers zijn Ponder dag in groten getale langs het gehele centrale front de 38ste breedlegraad overgetrokken. Onder hevivuur van de vooruitgeschoven troepen van naar schatting achttien to. vieren twintig Chinese divis'es. VISSERSBOOTJE GESTRAND. Een IJntuidense kotter is heden morgen om 10 uur op de derde bank voor het Noorderwad, nabij Bloe- mendaal door machineschade aan de grond gelopen. Het scheepje is lekje- slagen en loopt thans vol water. De twee mannen, die 2ich aan boord be vonden, zijn overboord gespi'ongen. Zwemmende en geholpen door een Zandvoorter, die hen wadend tege moet ging en hen een lijn toewierp, bereikten zij veilig het strand. In een op het strand opgerichte tent werden zy op verhaal gebracht.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2