Schijnwerper op de Gymnastiek LEIDEN HEEFT DRIE KATHOLIEKE GYM. VERENIGINGEN MET 770 LEDEN De grote strijd: Warmunda, kijk uit voor Stompw. Boys Blauw Wit en PSV voor de poort van 't kampioenschap ZATERDAG 31 MAART l.A ÜE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 |_IET IS ALWEER enige jaren gele- den, dat wij een serie artikelen plaatsten onder de titel „Schijnwer per op de Voetbal". Alle katholieke voetbalclubs uit Leiden en omgeving verschenen in willekeurige volgorde voor het voetlicht. Daarna werd het licht gedoofd en verdween de Schijn werper uit de krant, ondanks de aandrang, die van verschillende zij den werd uitgeoefend, om na de voet bal ook de andere takken van sport eens te belichten. We meenden dit echter niet te moeten doen. En het gebeurdè dan ook niet. Maar dezer dagen werd er zó'n hevige en ge concentreerde aanval gedaan op de Schijnwerper, notabene door drie verenigingen tegelijk, dat wij zij liet zuchtend! besloten de veel geplaagde lamp weer uit het stof te voorschijn te halen en de stralenbun del te richten op de drie katholieke gymnastiekvereniginen, die Leiden rijk is, in volgorde van leeftijd: Groen Wit, Victorie en Sportief. De eerste vraag, die een niet ter zake kundige lezer zal opwerpen is ongetwijfeld: waarom moet Leiden drie kath. gym.-verenigingen heb ben? Is één grote vereniging niet voldoende en eigenlijk veel beter? Een vraag, die ook wij gesteld heb ben, toen we te gast waren bij afge vaardigden van de drie besturen, en die zó'n hevig debat teweeg bracht, dat alle voor- en nadelen in grote hoeveelheden door elkaar geslingerd werden. Maar laat ons eerst vertel len met wie wij het genoegen had den te spreken Men ziet op bovenstaande foto van links naar rechts: mevr. W. Mul lerv. d. Nouland, voorzitster van „Victorie", mej. W. Krol, voorzitster van „Groen Wit", mej. F. Breedeveld, secretaresse van „Sportief", en de heer P. Meershoek, tweede voorzitter van „Groen Wit", speciaal voor de heren-afdeling. „Eén grote vereniging zou ideaal zijn", hoorden we een der dames zeg gen. Doch zij liet er vlug op volgen: „Maar het zou practisch onmogelijk zijn". Zij werd direct bijgevallen door een ander, die opmerkte, dat de vereniging dan zó groot zou wor den, dat er beslist een betaalde kracht als administrateur nodig zou zijn. „Toch zou ik er wel wat voor voelen", liet mej. Krol er op volgen. „We zouden dan in ieder geval een prachtige keurgroep kunnen ma ken, bestaande uit de allerbeste le den. En dan zouden we tenminste in staat zijn de dure Stadsgehoorzaal af te huren voor een grote uitvoering. De afzonderlijke verenigingen zullen nu in kleinere zalen moeten gaan werken, hetgeen de uitvoering niet ten goede komt". „Maar vergeet niet", viel een an dere dame in, „dat we met één ver eniging zóveel leden zouden krijgen, dat we toch in verschillende zalen moesten trainen, met het gevolg, dat we dan toch parochiële groepen krij gen. Wat zou er dan voor een ver schil zijn met nu? Daar komt nag bij dat er altijd meisjes zijn, die niet met „dat kind" in eenzelfde vereniging willen zitten. Daarvoor moet je nu weer echt in Leiden zijn. Alsof de dochter van een kruidenier beter zou turnen dan de dochter van een ma chine-bankwerker „Zou het desondanks niet mogelijk zijn", liet nummer vier zich horen, „dat de drie verenigingen, hoewel zij afzonderlijk blijven bestaan, nauwer gaan samenwerken en b.v. gezamen lijk een goede uitvoering geven?" Alweer stof tot debatteren! We hou den er over op. Er zijr drie vereni gingen. En die zullen er wel blijven ook. Wj.A Misschien zou dit wel mogelijk zijn, V ICIOrit; ajs we ££n grote vereniging waren"! I (daar komt het weer!) Nu gaat bij „Victorie"' werd op 23 Mei 1945, allen de fantasie wérken. „Ja, dan dus kort na de bevrijding door kap. i zouden we ook een grote turnhal Mulder opgericht. Verreweg de mees- kunnen bouwen, een enorme bespa ring aan zaalhuur!" Maar we zouden van dit onderwerp afstappen.... te leden wonen in de dekenale paro chie. De vereniging groeide snel, zelfs tot 35G leden! Later werd het iets minder, toen er meer andere ont spanningsmogelijkheden terug kwa men. Thans is men de daling te bo ven en valt er zelfs weer een stijging te constateren. Er zijn momenteel 250 leden, verdeeld over groepen meis jes van 3 tot 10, van 10 tot 12 jaar en van 12 tot 16 jaar. De dames-turn- Nieuwe leden „En hoe staat het met de leden werving?" Alle clubs blijken graag nog een aantal nieuwe leden te wil len hebben. Vooral de heren-afde ling heeft nieuw bloed nodig. Zou- groep (boven 16 jaar) telt 65 leden. den er in de hele stad niet meer dan Bovendien is er een rhythmische j 10 katholieke heren te vinden zijn, groep van 11 tot 14 jaar en een der- die aan gymnastiek willen doen? gelijke groep voor dames (30 leden), j Kebben de anderen geen tijd? Of Het uniform is blauw met rode en geen zin? Of is het: onbekend maakt grijze biezen. De rhythmische groe- j onbemind? Vragen, waarop we geen pen oefenen in de gym-zaal Lusthof- j antwoord hoorden. Nu zijn er natuur- laan en de meisjes in de Medusa- lijk ook nog andere kath. sportver- straat. Enige tijd is „Victorie" een heren- groep rijk geweest, afkomstig van „Docos". Daarna hebben de heren een jaar op zichzelf gestaan en ver kregen toen aansluiting bij „Groen Wit". Kapelaan J. van Adrichem is de geestelijk adviseur, mevr. A. Holst-Kellenaars leidt de dames- en rhytmische groepen, terwijl mej. D. de Wekker zich met de meisjes belast heeft. Sportief Groen Wit „Groen Wit" is verreweg de oud ste club. Reeds in 1920 werd de ver eniging opgericht onder de naam „Klimop". Al spoedig werden ook heren- en jongensleden aangenomen. In 1936 werd de vereniging ingelijfd bij „De Graal", waardoor naamsver andering nodig werd. Tot aan de oorlog is dit zo gebleven. Tijdens de bezetting werd gewoon doorgewerkt; in 1943 werd zelfs nog een uitvoe ring gegeven. Inmiddels was de ka tholieke overkoepelende centrale op geheven, zodat de vereniging aansYal- ting zocht en kreeg bij het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond. Na de bevrij ding ging „Groen Wit" echter weer terug naar de Kath. Sportbond. De vereniging is niet gebonden aan een parochie, maar meer dan de helft van het aantal leden komt uit de St. Petrus-parochie. Er zijn thans 240 dames- en meisjesleden, onder verdeeld in groepen van 4 tot 6, 6 tot 3, 8 tot 10, 10 tot 12, 12 tot 14, 14 tot 16 en 16 jaar en ouder. De laatste groep telt 25 leden. Er wordt getraind in de gym.-zalen van de Gemeente lijke H.B.S., Burggravenlaan, en van de Kweekschool Oude Vest. Boven dien zijn er 10 heren- en 40 jongens leden, die oefenen in de gymzaal Lusthoflaan. De dames staan onder leiding van de heer de Troye, de meisjes onder mevr. Jonkers—-Straks, de heren en jongens onder de heer A. C. Goddijn. Kapelaan J. F. Franse is geestelijk adviseur. „Sportief" werd opgericht door pa ter Louwe op 5 Juni 1945. De meeste leden komen uit de Hartebrug-paro- chie en uit die van St. Leonardus (Haagweg). De kleuren zijn bruin- wit en het ledental bedraagt thans 230. Er werd echter met slechts 100 leden begonnen. Men had toen ge noeg aan vier lesuren. Thans heeft „Sportief" negen wekelijkse lesuren, sedert in 1948 een rhythmische groep werd opgericht, onder leiding van de heer A. Duindam, die ook de dames- groep leidt. De heer M. Opdam ver zorgt er de muzikale begeleiding. Er zijn twee groepen van 5 tot 8 jaar, drie van 9 tot 12, een van 13 tot 14, een van 14 iot 16, een van 16 tot 21 en tenslotte de damesgroep van, 21 jaar en ouder (25 leden). De rhyth mische groep (15 jaar en ouder) telt eveneens 25 leden. Deze vereniging gebruikt de gym.zalen in de Ursula- steeg en van het R.K. Lyceum, Ma- riënpoelstraat. De heer H. Brinkgreve leidt de meisjes en mej. F. Breede veld zorgt voor de kleintjes. Pater J. W. Hogenelst O.F.M. is geestelijk adviseur. Financiën Als we even het punt „financiën" durven aanroeren, gaan er van alle kanten luide kreten op! „Slecht", roept er een. ,We moeten drijven op de contributie der leden", zegt een ander. „Hoe kom je aan donateurs?", vraagt „Groen Wit". „Wij hebben er zegge en schrijve tien, nog wel fami lie van de leden natuurlijk". „Krijgt geen enkele vereniging dan subsidie van de parochie of iets der gelijks?", vragen we. Dan steekt er een storm op! „Was het maar waar!" „We hebben nog nooit een cent ge had". Alleen „Sportief" zwijgt. La ter vernemen was, dat deze vereni ging een subsidie krijgt van de Har- tebrug-parochie, bestemd voor de rhythmische groep. De voornaamste onkosten blijken te liggen in de zaalhuur en de salaris sen der leraren(essen). „Met veel veel rekenen en piekeren kunnen we er net uitspringen", vertelt mej. Krol, „maar dan mogen we ook beslist niets extra's doen. We zouden zo graag een evenwichtsbalk willen kopen, maar dat wordt veel te duur. enigingen voor heren, maar toch was de heer Meershoek er van overtuigd, dat het aantal herenleden van „Groen Wit" aanmerkelijk groter kon zijn. „De sfeer bij ons is prettig en wie regelmatig aan gymnastiek doet, voelt zich altijd fit. 't Is een pracht sport. Zet u dat maar eens in de krant. Misschien worden de heren dan wakker!" Ook bij de dames kon het nog be ter. „De meisjes krijgen we wel. Maar als ze wat ouder worden, gaat het mis. Dan komt de verkering er tussen en wordt de gymnastiek aan de kant gezet" „Je zou die verve lende jongens wel eens met hun kop in de gracht willen stoppen", zegt een der dames (wier naam we nu maar niet zullen noemenheel bloed dorstig. „Altijd-'moet de Liefde spel breker zijn. Hebben de jongens dan, aan zes avonden niet genoeg? Moet het meisje dan de zevende avond, dus de gym avond, ook nog opofferen?" We waren wel zo wijs hierop geen commentaar te leveren Inmiddels waren de tongen goed los gekomen. „Er is over het alge meen veel te weinig belangstelling voor de sport, ook voor de gymnas tiek. Het schijnt wel, alsof de jeugd van tegenwoordig bang is voor in- i Foto: „De Leidse Courant"). spanning. Het is geen kwestie van te veel verenigingen, maar de mensen willen vrij zijn. Ze willen zich niet pinden aan een club, die op bepaalde avonden beslag legt". Is het werkelijk zo erg? Zouden de meisjes, die nog geen lid zijn, er wer kelijk zo over denken? We kunnen het moeilijk geloven. Enfin, mochten er soms belangstellenden zijn, dan kunnen zij zich melden bij de dames J. Bokern, Pieterskerkgracht 1 (Gioen. Wit). R. Wesseling, Hogen- dorpstraat 1 (Victorie) en F. Breede veld, ten Catestraat 2B (Sportief;. Katholiei Tenslotte spreken we nog even over de kwestie, of het nodig is, dat er katholieke gym.-verenigingen zijn. In elk opzicht geldt hierop het ant woord, dat op alle kath. sportvereni gingen slaat We behoeven hierop niet nader in te gaan. Wat de gym.verenigingen betreft, wordt er bij kath clubs speciaal ge let op behoorlijke kleding. De meis- jï-s moeten broek-rokjes dragen en de dames lange broeken. Bovendien is oksel-bedekking voorgeschreven. Ook zijn er aparte voorschriften wat de oefenstof betreft, hetgeen evenmin nader uiteengezet behoeft te wor den. De kath. verenigingen waker, er voor, dat het typisch vrouwelijke element, voor zover het dames en meisjes betreft, bewaard blijft. De prestatie mag niet bovenaan staan; het gaat in de eerste plaats om de oefening, die lichaam en geest ver kwikt, die ontspanning geeft door inspanning, die onder de leden een goede clubgeest kweekt, verdraag zaamheid en begrip voor samenwer king. Die er voor waakt, dat mensen in de sleur van alledag in de een tonigheid van dagelijkse bezigheden in huis, school, fabriek, kantoor of winkel, niet lichamelijk verkomme ren of oud worden voor hun tijd. Die de spieren staalt en de geest ver kwikt. Opdat zij. die de edele gym- nastieksport beoefenen, frisse, flinke, sportieve mensen zullen zijn! ken, want het is zeer goed mogelijk, dat uit de eerste klasse A de twee onderste clubs automatisch naar de tweede klasse degraderen. Dit hangt er van af, of de Leidse Voetbalbond een of twee degradanten uit de 4e klasse K.N.V.B. krijgt toegewezen. Beide clubs uit het lage land zulen dus terdege moeten oppassen! Bo vendien staan ook de Stompw. Boys en Oranje Groen theoretisch gespro ken nog niet helemaal veilig wat de onderste plaats betreft! Tweede klasse A. In deze afdeling krijgen we mor gen de grote strijd AltiorWete- ringse Boys, de 2 leiders die beide 21 punten uit 13 wedstrijden hebben. In dit geval is het onmogelijk een kans berekening te maken. Slechts kan ge zegd worden, dat Altior het psycholo gische terrein-voordeel geniet. Een van beiden en dat kon wel eens de winnaar van morgen zijn! zal waarschijnlijk de gelukkige kam pioen worden, die automatisch naar de le klasse A mag promoveren! Een wedstrijd dus. waarvan zeer veel af hangt! Moge het in ieder geval een sportieve strijd zijn, de namen van deze twee katholieke voetbalveren! gingen waardig. En moge dan uitein delijk de sterkste winnen! VNA is overigens nog lang niet kansloos. De Leidenaars hebben 2 wedstrijden en 5 punten minder dan* de leiders en maken dus nog een goe de kans. Deze kans zal morgen zwaar verdedigd moeten worden, wanneer Kagia op bezoek komt. We geloven echter, dat de gastheren aan het langste eind zullen trekken, waardoor de spanning in de kopgroep bewaard blijft. Onderaan zal er waarschijnlijk maar zeer weinig spanning komen. Want het is wel zo goed als zeker, dat het A.Z.L. zal zijn, die de tweede klasse A. straks moet verlaten. Deze hekkesluiters zullen vermoedelijk morgen ook niet veel klaar maken, wanneer VTL als gastheer optreedt. St. BernardusMorskwartier is een strijd tussen volkomen gelijk waardige ploegen, waarover dus niets te zeggen valt. SJZ kan morgen thuis winnen van de Leidse Boys, al zijn we daar helaas niet zo heel erg ze ker van. In 2B moet VNL naar LDWS 2. Een klein kansje hebben de gasten wel, maar daar is ook alles mee ge zegd. VVOA gaat naar Teylingen 2 en zal alle zeilen moeten bijzetten om een behoorlijk resultaat te kuri- nen boeken. DE VOETBALPOOLS Zoals gemeld is een der laatste be slissingen, welke mr. Struycken als Minister van Justitie nam het afwij zen van onderscheidene aanvragen, welke op het departement waren binnengekomen, ten doel hebbende officiële vergunningen te verkrijgen voor het exploiteren van voetbal pools. Naar wij thans vernemen heeft mi nister Struycken overwogen, dat er uit practische overwegingen wel iets te zeggen zou zijn voor in wettelijke banen geleide voetbalpools. Hij heeft echter tegenover deze aspecten mo rele gesteld, die er tegen pleitten. Bij het afwegen van alle argumenten pro en contra heeft bij de minister vooral gegolden de zeer sterk gefun deerde opinie van de Kon. Ned. Voetbalbond. Deze wees op het grote belang, de sport gezond te houden en geen stel sel toe te laten, dat de uitslag van een wedstrijd voor alles en het spor tieve gebeuren, op de achtergrond stelt. Deze verschuiving van de be langstelling werd een ongewenste ontwikkeling van de mentaliteit der bevolking geacht. Ook werd er op gewezen, dat deze voetbalpools in het buitenland een enorme omvang hebben aangenomen, welke maat schappelijk ongewenst is. Naar het ANP verneemt, zal de justitie de strijd tegen de clandes tiene pools met kracht voortzetten. De nieuwe minister van justitie, mr. Mulderije deelt volledig het stand punt van zijn voorganger. DAMMEN. DISTRICTSKAMPIOENSCHAP L.D.D.B. Bij de eind wedstrijden voor het Districtskampioenschap van de L.D. D.B. werd er in hevige tijdnood knap geblunderd, zo zelfs dat Heemskerk in gelijke stand feitelijk de partij cadeau gaf en vrijwel direct opgaf. Slingerland en Hassefras deden bei den een foutieve zet en hier was het eindresultaat een gelijk spel: Huis manHeemskerk 20; Slingerland Hassefras 11. De eindstand werd: W. Huisman (Leiden) 6 pnt., kampioen; Zijlstra (Alphen) 5 pnt.: Slingerland (Lei den) 4 pnt.; Heemskerk (Leiden) 3 pnt.; Hassefras (H'woude) 2 pnt. W. Terlouw (Bodegraven) onlangs kampioen van Leiden en Omstreken, behaalde nu ook het jeugdkampioen schap van Zuid-Holland en komt met Pinksteren uit voor het jeugdkam pioenschap van Nederland. LEIDSE VOETBALBOND OOK ALTIOR - WET. BOYS IS BELANGRIJK aan te wijzen. Is het L.D.W.S.D.O.S.R.? Of zal WarmundaStomp. Boys van groter belang zijn? Beide wedstrijden hebben dit gemeen, dat de kanshebbers op het kampioenschap thuis spelen en dat de thuisclubs met iets betere papieren voor de dag komen. Echter niet zóveel beter, dat men bij voorbaat al overwinningen van L.D.W.S. en WarmundS kan voorzien. Laat ons dan uiteindelijk de eer geven aan de leider in deze afdeling en WarmundaStompw. Boys de belangrijkste wedstrijd noe men. We geloven in ieder geval, dat het voor de Warmondenaren een van de zwaarste thuiswedstrijden worden zal. Zeker, wanneer de neder laag der Stompwijkers van twee weken geleden een vergissing was! Warmunda zal morgen wel moeten j eveneens winnen, al achten wij D.O. winnen, wil deze club tenminste bo venaan blijven staan. Tenslotte heeft L.D.W.S. nog steeds twee verlies- punten minder! Zo zoetjesaan nade ren we de wedstrijden, die beslissend zullen zijn. Wie wordt kampioen? Nog een open vraag. Slechts is zeker, dat de kampioen van IA automa tisch promoveert naar de 4e klasse K.N.V.B., zonder dat daarvoor pro motie-wedstrijden gespeeld behoeven te worden. Zowel voor Warmünda als voor L.D.W.S. een aansporing om hun Uiterste best te doen en de uit eindelijke eerste plaats te berei ken! S.R. zeker in staat voor een verras sing te zorgen. Tenslotte is LDWS niet onoverwinnelijk, zoals gebleken is, en zijn de Leidenaars de laatste maanden niet meer zo op dreef als in het begin van de competitie het geval was. Belangrijk is ook ZLCSVLV. Wanneer ZLC morgen verliest, is het practisch zeker, dat de Leidenaars onderaan blijven staan en zullen moeten degraderen. Ook dit ge schiedt automatisch! Dus zonder de gradatie-wedstrijden. Ondertussen zullen ook Rijpwete- xing (10 punten uit 14 wedstrijden) De Leidenaars kunnen morgen en DOSR (10 uit 13) uit moeten kij- K.N.V.B.-OVERZICHT DE STRIJD OM DE ERETITEL IN 4 A EN 4C r\E INHAALPROGRAMMA'S van de laatste weken hebben we wa U ren zo pessimistisch het van tevoren te voorspellen weinig re sultaten opgeleverd en het bestuur van Afd. II is zo verstandig gewor den om dergelijke experimenten ni et meer te herhalen, zodat we aan het eind der competitie wel zullen zien hoe net loopt. Ons dunkt intus sen, dat er vooral in afdelingen waar de tegenstanders dicht by el kaar zitten heel goed in de week een extra wedstrijd gespeeld kan worden. Laten we hopen, dat het program- gezien de weerstand in de laatste morgen volledig wordt afge werkt. Dat is voor de eerste klassers hier en daar zeer belangrijk. In de eerste klasse C staat Blauw Wit voor de poort van het kampioen schap. Wanneer de Zebra's de las tige uitwedstrijd tegen Haarlem tot een goed einde welen te brengen, is het pleit beslecht. In de eerste klasse E is zulks even eens het geval met PSV, indien de Eindhovenaren van Limburgia we ten te winnen. In de 2e en 3e klasse hebben we weinig kampioensaspiraties meer te verwachten, zodat we in onze be schouwingen kort kunnen zijn. UVS gaat op bezoek bij DFC en als de Leidenaars hun vorm van de laatste wedstrijden hebben weten te behouden, zit er ook in deze wed strijd een winstkans. In de 3e klasse A kan LFC win nen van de Zandvoortmeeuwen en Blauw Zwart van Hillinen, terwijl we in de B-afdeling een overwin ning verwachten van RKAW op de hekkesluiter Texas en van Rooden- burg op BMT. Hoe Alpjien zich zal houden tegen Wassenaar is niet zo moeilijk te voorspellen, indien de Wassenaarse club zich de laatste kans op het kampioenschap niet wil laten ontnemen. In de vierde klasse A heeft Ar chipel de lastige wedstrijd tegen Hillegom in de Bollenstreek te spe len. Dat kan wel eens een tegenval ler voor de Hagenaars opleveren, waardoor de kansen van ASC en SJC weer iets stijgen, aangenomen althans dat zij zelf weten te winnen resp. van Teylingen thuis en Lisse uit. Docos en Rouwkoop spelen de strijd tegen de laatste plaats. De Haagwegbewoners hebben de kans nog in eigen hand en we geloven MOTORSPORT Op het bekende circuit van Zand- voort worden Zondag 6 Mei a.s. door de KNMV motorraces georgani seerd, waarbij het accent geheel op de internationale deelname zal wor den gelegd. Vanzelfsprekend verschijnen ook onze Nederlandse cracks aan de start De zijspanraces, die door het spec taculaire karakter altijd zeer in de wedstrijden dat een overwinning der Leidenaars lang niet tot de on mogelijkheden behoort. Tenslotte LugdunumMeerburg en WSB—Tonegido. Zo bezien heb ben de thuisclubs hier de beste kan sen. In de vierde klasse C trekt de grote strijd DSO—Alphia ongetwij feld de meeste aandacht. Slaagt de Zoetermeerse club erin te winnen, dan behoudt zij de beste kansen op de kampioenstitel, al kan Rijswijk door een zege op Vogel voorlopig de leiding nog behouden. HYPOTHEKEN en voor alle andere zaken op het gebied van on roerende goederen louw-en Makelaarsbedriji v.d Drift Meerburg Wanneer het Lugdu- num'-terrein morgen bespeelbaar is, komt het eerste elftal voor de zware taak te staan op de thuis geleden geflatteerde nederlaag revanche te nemen Of Lugdunum het zover zal laten komen, gezien hun nog be staande kampioenskans, is een vraag die we in het voordeel der Leide naars zouden willen beantwoorden. Of zouden Zandbergen en de zijnen voor een verrassing willen zorgen? Aanvang 2.30 uur. De opstelling voor Meerburg 1 luidt doel: J. Pelk; ach ter: A. G. v. Mil, F Zandbergen; midden: B. de Jeu. A. Owel, P. Zand bergen; voor: Th. Zandbergen, N. Romijn, J. v. Velzen, P. Ramaker, J. Zandbergen. Het tweede elftal krijgt morgen bezoek van SJC 3, aanvang 2 uur. Meerburg 3 trekt morgen naar Stompwijk om daar de derde elftal- Iers van Stompw Boys 3 partij te geven. Aanvang 12 uur. vertrek 11 u. ner fiets vanaf de Rijnegommestraat. De junioren spelen eveneens od ei gen terrein en wel tegen de Weter. Boys jun. Aanvang 12 uur. S.V L.V.-pro<*ramma voor Zondag: ZLC—SVLV, 2.30 uur, Da Costastr.; SVLV 2Warmunda 2, 2.30 uur, smaak vallen zullen, in afwijking van I Elstlaan; Rypwetering 2—SVLV 3, vorige jaren,thans ook internatiio- naal zijn, wat ongetwijfeld de aan trekkelijkheid zal verhogen en onze Nederlandse zijspanrijders in staat zal stellen te tonen, wat zij in inter nationaal millieu waard zijn. 2 uur; SVLV 4—VNL 2, 12 uur, Elst laan; SVLV 5SJZ 4, 2 uur, Rouw koopterrein; Foreholte ASVLV A, 1.20 uur; SVLV BWarmunda C, 12 uur. Rouwkoopterrein; SVLV c SJZ a, 3 uur (Zaterdagmiddag).

Leidse Courant | 1951 | | pagina 8