igPtose |WttPflEg7 Uit het leven BLOM's Automobielbedrijf ZATKKUAG 31 MAART 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Zaterdag 31 Maart. Het treurige nieuws voorop. De 55-jarige mej. S., wonend in de Hui- zingastraat, gleed uit op het plaatsje achter haar woning, kwam te vallen en brak haar linker arm. Zij werd door de E.H.D. naar het Acad. Zie kenhuis vervoerd. De leden van de Vriendenkring weten, dat net morgen voor hen een zeer belangrijke dag is. Zie hiervoor de reportage-pagina. We willen daar aan nog toevoegen, dat de buitenge wone leden, dat zijn de dames, door de zusters van Bethanië, huize Ver bum Dei, Plantage 16, worden uitge nodigd tot aanbidding van het H. Sa crament in de kapel van Verbum Dei, a.s. Maandag bij voorkeur van 10 tot 12 en van 2 tot 6 uur. De Leidse dansleraar Evert Caste- lein slaagde als eerste buitenlander in Manchester (Engeland) voor het Internationale Scrutineers-diploma van The Official Board of Ballroom Dancing. Dit diploma geeft recht om chairman (voorzitter) te zijn van de jury bij nationale en internationale danswedstrijden. Bovendien slaagde de heer Castelein in Liverpool (En geland) voor het examen voor het „Fellowship" van The Imperial So ciety of Teachers of Dancing. Alhoe wel Stadskok niet bepaald tot de meest succesvolle leerlingen van de heer E. C behoord heeft, vindt hij het behalen van deze twee buiten landse diploma's toch wel een har telijke gelukwens waard. Hetgeen bij deze geschiedt! Vanmorgen bezoek gehad van twee jonge knapen, die eigenlijk heel boos waren op de Leidse Courant. Wat was ei gebeurd? In de uitsla genlijst van de R.K. Avondteken- school waren hun namen niet opge nomen, terwijl zij toch heus wel be vorderd waren van de 2e naar de 3e klas. Hetgeen ons aan de hand van keurige overgangs-rapporten werd bewezen. Vandaar, dat wij deze na men alsnog publiceren: W. J. Vis en Ch. W. Vis. Gefeliciteerd! Parochianen van St. Leonardus! Morgen is het feest, groot feest zelfs! De Hoogmis, die pater L. Retèl ter gelegenheid van zijn zilveren pries terfeest zal opdragen, vangt aan om kwart over negen. Willen de paro chianen de eerste bank vrij hQuden? De laatste H. Mis vangt aan 11.30 u. En willen de leden van „Het Zonne lied" nogmaals denken aan de gene rale repetitie, morgenavond om kw. over zes in de Stadsgehoorzaal, in gang Aalmarkt? Het lekke dak Tja, wat moeten we daar nu van daag over vertellen? U wilt natuur lijk weten hoeveel er deze week bin nengekomen is. Welnu, een bedrag van 124,50 werd in de afgelopen dagen ontvangen. Hiermede is het totaal bedrag van onze lezers ge groeid tot 613,Prachtig! En dat is nog niet eens alles. Want ook el ders in het land worden acties ge voerd om bijdragen te verkrijgen voor restauratie van het gebouw Nieuwe Rijn 52 van de Kath. Sociale Jeugdzorg te Leiden (giro 230414). Bovendien wordt hier en daar gratis materiaal geschonken, om de onkos ten van de verbouwing zo laag mo gelijk te houden. Het gaat dus goed. En het moet goed blijven gaan. Zo dat wij onze lezers aansporen vol te houden. Wie nog niets gegeven heeft, kan dit alsnog doen. Graag zelfs! Want er is nog heel veel nodig. Ook uit de buitengemeenten komen er de laatste dagen meer giften binnen. Men gaat het voorbeeld volgen van onze lezer uit De Zilkü Wij zouden nu zo graag de volgende week willen vermelden, dat het bedrag tot f 800 opgeklommen is. Helpt U mee? STADSKOK. Doordat inspecteur K. Wijk, in specteur van politie te Leiden, met pensioen gegaan is, ontstond er een vacature, waarin voorzien werd door opschuiving in functies en door het benoemen van een nieuwe inspecteur: de heer H. Oudman, werkzaam op de politie-administratie te Zaandam. De nieuwe inspecteur, die als ambtenaar 3e klas. wordt toegevoegd aan de Al gemene Dienst, is 29 jaar oud en zal op 1 April in functie treden. Burgerlijke Stand Geboren: Christiaan Gijsbert, z. v. C. G. Koenen en L. O. Siahaya; Abraham Gerrit, z. v. G. van der Linden en A. Regeer; Karin Wilhel- mijn Maria, d. v. B. J. H. N. van Bouwdijk Bastiaanse en C. C. M. de Nerée tot Babberich; Jacob, z. v. J. Boekkooi en M. C. Oosterhout; Hen- drikus Johannes, z. v. C. Kromhout en P. H. Blij leven. Overleden: C. Crama, huisvr. v. Van Gelder, 59 jr.; A. Crama .zoon, 1 jr.; A F. Blansjaar, man, 66 jr.; B. Bodijn, man ,34 jr.; C. P. Marcelis, man, 43 jr. Doktersdienst. De dienst wordt morgen waargenomen door de dok toren v. Alphen, H. de Haan, De Jager, Jasperse en Stoffers. Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 31 Maart 13 uur tot Zaterdag 7 April 8 uur waargenomen door: de Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 20523; de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, Tel 20313. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wiihelminapark 8, Te lefoon 26274. GEM. AANKONDIGING INENTING TEGEN POKKEN. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis, dat op Woensdag 4 April a.s. tussen 14 en 15 uuf aan het Bureau van de Geneeskundige Dienst, Mare 13a, gelegenheid is tot kosteloze inenting tegen pokken voor kinderen tot de leeftijd van 2 jaar. Trouwboekje meebrengen. 2578 Feestavond in de Stadsgehoorzaal Het 75-jarig bestaan van het Ge nootschap „Kennis is Macht", dat enige weken geleden reeds met een drukbezochte receptie en vele toe spraken werd herdacht, is gisteren avond door leerlingen en oud-leer lingen met een feest in de goed ge vulde Stadsgehoorzaal opgewekt ge vierd. De heer J. W. Schneider, voorzit ter van de Jubileum-commissie, ver welkomde het bestuur van de school, de heer F. J. J. van Makkelenberg, directeur, de leraren, mr. W. J. Geertsema, als gedelegeerde van het Gemeentebestuur, de heer Schild- huyzen, die 27 jaar leraar geweest is ?n nog altijd veel belang stelt in .Kennis is Macht" de heren Mole naar, Filippo en De Tombe, gedele geerden van de Examen-commissie, en vele oud-leerlingen. Spr was dankbaar voor de medewerking, die hij van leerlingen en oud-leerlingen ondervonden had bij het organiseren van deze feestavond. Op de wijze van het Friese volks lied werd vervolgens het jubileum lied gezongen en speelde de K.I.M - band populaire melodieën. Daarna traden de dames B de Mik, E. de Mik, J. Krol en G. Lammers op als piano-solisten. Allen mochten harte lijk applaus ontvangen. Helaas was het iets te rumoerig in de zaal om werkelijk te kunnen genieten van Schubert, Chopin en van Beethoven. Het verdere programma vermeldde een Hollandse boerendans, waarbij de dansers en danseressen in oud Hollandse costumes gekleed waren, het optreden van een zangkoor, on der leiding van de heer N. Verhoe ven, en de opvoering van „Het Slip pertje" een blijspel van de heer P. J Dorrenboom, onder regie van Lu- do Groffie. De zaal genoot van dit grappige spelletje, dat zich afspeelde in een Brabants zomerhuisje, en was na afloop weer royaal met applaus. Tenslotte zorgde de heer Jan Al- phenaar voor een dansje, op muziek van de International Melody Makers. En nam afscheid van gepensionneerden. De Personeelsvereniging van Ge meentewerken heeft gisteravond vier jubilarissen gehuldigd en af scheid genomen van enige collega's, die met pensioen gingen De avond werd geopend door de heer C. J. Mollevangor, die hartelijk werd toegejuicht, daar hij na het ernstig ongeluk van vorig jaar weer zover hersteld is, dat hij weer als voorzitter kon optreden. De adjunct-directeur, ir. D. Y. Lem, sprak vervolgens een kort woord ter nagedachtenis van de heer J. van Riet, chef van de afdeling be strating en riolering, die enige maan den geleden plotseling overleden is. Wij betreuren zijn verscneiden ten zeerste, aldus spr. Nadat één minuut stilte in acht was genomen, zong het koor van de P.V.GW., o.l.v de heer H. J. Barentsen, het „Ecce Quodomo Moritur" van Handel en ,Adoremus te" van Palestrina. Vervolgens werden de jubilarissen door ir. Lem toegesproken De heer H. Koome heeft 40 jaar de gemeen te als tuinman gediend, terwijl de heren L. van Es, B. J. v. d. Meer en H. F. Hanno, die wegens ziekte niet aanwezig konden zijn, 25 jaar lang ir, gemeentedienst zijn. Met een har telijke speech wenste de heer Lem de jubilarissen geluk. Afscheid werd genomen van de heren H de Jong, B. C. Klein, W. Prevo en W Harland, die de dienst in het afgelopen jaar met pensioen hebben verlaten. Na mens de Personeelsvereniging wer den nog enige woorden gesproken door de heer M. H. Nooteboom. De avond wérd verder gevuld met het optreden van het zangkoor, dat zeer veel succes oogstte. De toneel groep onder regie van de heer A. C. v. d. Woerd kwam voor het voet licht met ,,'n Wespennest". De mu zikale omlijsting van deze avond, welke o.m. werd bijgewoond door wethouder Jongeleen, was in han den van de Gitaco's o.l.v de heer Meyers en var, ,.The Mood Makers". Maandag 2 April a.s. wordt om acht uur novicen en postulanten onder richt gegeven in het gebouw Hoog landse Kerkgracht 48- Verwacht wor den alle novicen en postulanten van de afdelingen Wassenaar, Katwijk, Noordwijk, Voorhout. De Zilk, Lan- geraar. Hoogmade. Zoeterwoude Stompwijk, Oegstgeest, Leiden (Haag- weg) en Leiden (Hartebrug). Tertia rissen en alle belangstellenden in de Derdé Orde zijn van harte welkom. De spreker is pater de Lange O.F.M., visitator. De Algem. Militaire Pensioenbond (A.M.P.), afd. Leiden, vergaderde in het R.K. Mil. Tehuis, ter bespreking van de beschrijvingsbrief en de zeer benarde positie, waarin heden de ge pensionneerden verkeren door de voortdurende en onrustbarende prijs stijgingen. Dit werd uitgedrukt in door de vergadering aangenomen motie; de Algem. Militaire Pensioen- bond (A.M.P.), afd. Leiden, gehoord de besprekingen gelet op de nood in de gezinen der gepensionneerden en de voortdurënde en onrustbarende prijsstijgingen, waardoor m het aller- noozalcelijkste levensonderhoud niet kan worden voorzien, het H.B. met klem verzocht met alle ten dienste staande en scherpste middelen er bij Regering en de Volksvertegenwoordi ging op aan te dringen, dat ook de gepensionneerden eindelijk zullen worden betrokken in verhoging der pensioenen. KOLEN voor alle doeleinden CREYGHTON Hooigr.46 Tel.20114 van de Vrouw VOORHOUT Jaarvergadering Coöp. Boerenleen bank. De Coöp. Boerenleenbank vergaderde in café „Boerhaave" on der voorzitterschap van de heer H. A. G Bots- lid van de raad van toe zicht. Wat de loop van het komende jaar zal zijn, aldus spr., is nog onzeker. De internationale toestand brengt vele ingrijpende vraagstukken. De overheid spreekt thans niet meer van millioenen maar milliarden. Hierdoor komen veel credieten in omloop dus ook veel geld ei» mogelijk zou hier een inflatie van kunnen ontstaan. De regering heeft hiertegen nu reeds maatregelen genomen en aan alle banken is bevolen de credieten in te tomen en de rente hiervan te verho gen, Mogelijk zullen wij kunnen, volstaan met een kwart procent de bedoeling is echter een procent. Het aantal leden bedraagt nu 179 v.j. 178). INTERNATIONALE BID- EN BOETEDAG VOOR VROUWEN Maandag 2 April a.s. zal een zeer belangrijke dag zijn voor alle katho lieke vrouwen van de gehele wereld. Omdat wij door het centrum van de Kath. Vrouwenbeweging al te laat werden ingelicht, zijn we verplicht langs deze weg onze leden hiervan in kennis te stellen. Op die dag (waarop de kerkelijke viering van het feest van Maria Boodschap plaats heeft), zal de internationale Katho lieke Vrouwenbeweging haar bid- en boetedag houden. Ik geloof niet, dat het nodig is bij de ernstige toe stand van de hele wereld, u nog te wijzen op het enorme belang van zulk een geestelijke krachtsontplooi ing. Iedere vrouw beseft en voelt spontaan aan, welke geweldige be langen er in de naaste toekomst op het spel zullen staan. We zijn niet meer verantwoord, wanneer we met de algemene ver vlakking en lichtzinnigheid meedoen en maar onverschillig afwachten, wanneer onze hoogste geestelijke en culturele goederen in een algemene catastrophe zullen worden aange tast en vernietigd. Zeer terecht wil daarom de Internationale Katholieke Vrouwenbeweging al het mogeliike doen om zulk een ramp te voorko men. Bidden en boeten (al klinkt het ook wat hard voor onze mo derne en verwende oren) is in de geschiedenis steeds het enig afdoen de middel gebleken om Gods Barm hartigheid over het schuldig mens dom af te roepen. Laten daarom onze Leidse dames op die dag zich één voelen met al le katholieke vrouwen van de gehe le wereld en op eigen gelegenheid een bijdrage leveren tot deze groot se actie. Ik zou u willen vragen om, indien dit enigszins mogelijk is, op die dag de H. Mis bij te wonen, de H. Communie te ontvangen en uw werk op te dragen tot de delging van de algemene schuld van het j mensdom. j Mogen onze Leidse dames zich op die dag nog wat beter bewust wor den, dat alleen een sterke interna tionale vrouwenbeweging in staat is om daadwerkelijk deel te nemen aan de oplossing van de grote we reldproblemen van onze dagen. Dat bewustzijn, dat we samen die be weging moeten opbouwen, mis ik in Leiden nog maar al te zeer, en het is merkwaardig genoeg nog het meest bij de intellectuele dames en hogere standen. Toch is het klaar en duidelijk, dat alleen een sterke in ternationale R.K. Vrouwenbeweging invloed zal kunnen heben op het program van de Verenigde Naties; maar een sterke internationale vrou wenbeweging veronderstelt een de gelijke nationale vrouwenbeweging en deze heeft weer haar basis in een goede diocesane organisatie, die op haar beurt leeft van de vitaliteit van de plaatselijke afdelingen. Zo ziet u, dames, dat het lidmaat schap van uw eigen beweging heus geen verspillen is van tijd en geld, maar veeleer een bewijs, dat u uw taak in deze gevaarlijke wereld be grijpt en verstaat. P. dr. CALASANCTIUS, Geestelijk adviseur. WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). ZUIDELIJKE WIND Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enkele buien. Over wegend matige wind tussen Zuidwest en Zuidoost. Weinig verandering in temperatuur. 2 April: Zon op 96.15, onder 19.14; Maan op 05.08 en onder 14.29 uur. 3 April: Zon op 06.13, onder 19.15; Maan op 05.22 en onder 15.52 uur. OEGSTGEEST GEEN BLINDGANGERS, MAAK VOLTREFFERS De parochianen zullen morgen bjj het ter kerke gaan op het aanplak bord een groot plakkaat vinden met belangwekkende mededelingen. Deze mededelingen betreffen het drie voudig parochiefeest, dat in Augus tus wordt gevierd. Willen de dames en heren parochianen de papieren zakjes niet wat milder bedenken, op dat het driewerf geste-feest van Kerkwerve ook werkelijk dienover eenkomstig kan worden gevierd? WARMOND Steeds Vooruit kampioen. Na een hardnekkige en spannende nek- aan-nek-race tussen het Wassenaar- se The Swallows en het Warmondse Steeds Vooruit, welke strijd pas in de laatste wedstrijd van de compe titie werd beslist, is Steeds Voor uit gelukt de strijd tot een goed ein de te brengen door tegen The Swal low's, die twee punten achterstonden, een gelijk spel te bevechten (5—5), waardoor Steeds Vooruit definitief de bovenste plaats inneemt met twee punten voorsprong op Swallows. Het team van Steeds Vooruit, dat vorige jaar na eerst het kampioen schap in de laatste wedstrijden en daarna ook nog de promotie verlo ren zag gaan, heeft het ditmaal op fraaie wijze overgedaan, door de ge hele competitie door ongeslagen te blijven met slechts twee verliespun- ten door gelijke spelen tegen B.A.T. II en Swallows I. LISSE EINDEXAMEN RIJKTUINBOUW- SCHOOL. Het diploma der rijkstuinbouw- school voor de bloembollenteelt werd uitgereikt en toegekend aan: G. Th. Alkemade, Noordwijk; C. Bakker, Zilk; P. N. C. Clemens, Haarlemmermeer; G. J. J. van Eeden te Noordwijk; J. Mulder ie Leiden; W. H, F. Nelissen te Noordwijk; M. van Paridon te Katwijk; C. J. Par- levliet te Noordwijkerhout; C. J. van der Salm te Lisse; W. J. A. v. Schie te Noordwijk; J. A. W. v. d Veld te Lisse; G. E. Veldhuyzen van Zanten te Hillegom; C. G. M, Vreeburg te Lisse; J. J. M. Welling te Amster dam; W. van Zanten te Hillegom; L. H. M. Zwetsloot te Lisse. Jletefioantjeö AANGEBODEN Kunt L een beetje piano spelen maar toch niet vlot. moderne Engelse Wals en Foxtrot Volg dan de nieuwe Amerikaanse piano-cursus Muziekschool Zwaag, Korevaarstraat 5, Tel. 24358 Les od alle in strumenten. 1999 3? Attentie. Wil repare ren gebroken porceleinen Saksische groepen, antie ke borden beelden kristal ivoor, koper brons enz Schoonmaken en vernissen van schilderijen reparatie Persische kleden. Brem mei' Haarlemmerstraat 99. ingang Goe-Gerritsteeg 1. Tel 22791 72 Gelden beschikbaar voor eerste Hypotheek Rente vanaf 3 Vt Fin-, Bel.- en Ass. Krt. ..Otto" Beukenlaan 9 Sassenheim Tel 7488 en 7868. Na kan- tco*- tiid 7329 en 7828 Te koop: Motorrijwiel, merk Puch 125 c.c. 1948. Prima conditie. Pas ge moffeld. Met papieren. Uiterste priis 485.Des avonds na 5 uur of Zater dagmiddag Hoge Rijndijk, Ommedijkseweg 2, bij café Ik Leer nog. 2588 72 Te koop Austin 1937, 4-deurs in goede staat, nieuwe banden. A. J. Hoekstra, Rijksstraatweg 340c. Wassenaar. Telefoon no. 3632. 2855 7? Pootaardappelen: Doré, Eigenheimer, blauwe Eigenheimer. Noordeling, IJselster. in de kiem. H. A. v. d. Berg Boerhaave- straat 45. Voorhout. Tel. Sassenheim K 2532-7586. Natuurlijk wist U reeds dat wij als speciaalzaak ge vestigd ziin op het gebied van Rotan-meubelen. Wii r 1 mvaardigen zelf, en mo- Li daardoor beweren, jn-gens beter. nergens •goedkoper- P. Hachmer. 1 Kraaierstraat 15, Tel. no. j81500. (4849) 3T Te koop: Morris eight '36. 4 pers. m.. open kap en gereviseerde motor, loopt 1 op 11 775. L. C. Otto. Herenweg 21. Noordwijk-B. 2818 S* Te koop aangeboden in goede -taat zijnd Dames- rijwiel bil P. J. Ruijgrok, Kerkweg. Voorhout. 2583 7? Te koop aangeboden klein model kaaspers met 5 vaten, kaaskuip in-h. 75 liter, klein model hand- karn. Br. no. 823 Brouwers Adv. Bur. Wassenaar. 2612 S* Aangeboden door par ticulier zwarte Duitse pia no in zeer goede staat. Br. onder no. 2873 bureau van dit blad. Zij- en Buitenboordmo toren wederom leverbaar. Duits Fabrikaat. König, \Y, P.K. 395.—. 2V< P.K. 495.Teolin jachtlak, Teoflux lakken in ver schillende kleuren. Kwas ten in vele uitvoeringen. Verfkrabbers, Plamuur- messen, Verfspuiten, Alt, Mare. 2854 "S Alt op de Mare heeft geweldig succes met Anti- en Superroest, om roest van chroom te verwijderen. Nelsoline om het chroom te conserveren. Een jaar lang geen verder onder houd Alt op de Mare heeft prachtige poetsolie voor het onderhoud van het lak werk van uw rijwiel. Ver der autowas. soldeer-vloei- stof. hulpmotorbougies, Bougiesleutels, Motorbril- len. Electr. claxons voor lichte motoren. 2854 5? Voor eerste en plechtige H. Communie: co mammie beeldjes, schilderijtjes, wi.i- watersbakje, porceleinen com kop en schotels 1.85, Relig. prentenboeken De jeuners f 3.40 zilveren colliers, kruisjes, medail les. ringetjes armbanden. Kerkboeken ook in cellu loid en Darelmoer. Rozen krans, 'ederen. benen en alpaca étuis. Nieuwe col lectie portemonnaies. R. Paauw, Noordeinde 3 Roe- lofarendsveen. 2876 IN 1951 OOK VOOR U EEN ZILVEREN JUBILEUM OFFICIAL GENERAL MOTORS DEALER voor de districten, Leiden, Alphen en de Bollenstreek LEIDEN Werkpl. en kantoor Wielmakerssteeg 23 Magazijn Levendaal 80 Tel. (1710) 20361 -22826 RIJNSBURG Hofstraat 17 Tel. (K 1718) 2805 "S Alt op de Mare heeft jongensfiets, 1214 jaar, 60.zware Nelson met VAPmotor die nog ingere- deiï moet worden f 375. Dames Nelson z.g.a.n. 160.Rode sportfiets met 3 versn.-naaf en ver lichting. Eng. Herenrijwie! met 3 versn.-naaf 160. 5? Overcompleet een nog ongebruikt groot vloer kleed. Te bevragen Heren straat 15, Voorhout- 2833 72 Norton 500 c.c.Piano modern vleugeltje tegen aannemelijk bod. Ook ge negen te ruilen. Tevens in prima staat zijnde Norto. Beide Nieuwe Riin 96 te lefoon 21070. 2860 Voor zeevisserij heb ben wii vissers garen, beug- haken. lood. werpmolens. reels en werphengels. Voor het binnenwater: pa lingfuiken. kleine gebben en kruisnetten, dobberha- ken, cachou, tanol. L J. den Holder. Janvossensteeg 75-77. Tel. 26901. 2862 72 Te koop aangeboden huis in de omgeving Mare- singel, eeg te aanvaarden per 1 Juni. Br. onder no. 2866 bureau van dit blad. SP Kabinet klein formaat, eiken, dubbelgebogen in prima staat. Zeer aparte Franse schermerlamtpen. ketels, bloempotten, koper, tin, porcelein en blauwe borden. Het huis voor aparte geschenken. Muusse Hooigracht 59 Tel. 23264. Te koop gebr. dames-, heren-, j-ongens- en tran- soortrij wielen, in prima staat. W. v. d. Wiel. Ko ningstraat 2. Telef 21478. f? Voor uw feesten. Prachtig damast tafelpa pier, servetten menukaar ten. naamkaartjes, mutsen, mirletons, confetti, voor drachten. moppenboekjes, slingers enz. Alleenver- kooD allernieuwste scherts- artikelen tegen sterk ver daagde prijzen, dit alles al leen bil G. van Brussel. Haarlemmerstraat 267. 72 Te koop: 300 gebruikte in goede staat zijnde één- ruiters, plus 200 M. ver- warmingspijpen 2-2 y« dms, Lijsterstraat 15. Leiden, Tel. 25962. 2607 2? Hout, Triplex, Hard board. Voor U besluit hout te kopen, even bij Van Dijk aanlopen. Langestraat 2B, bij N. Rijn. tel. 25845. 72 Rijwielkoopjes. Te koop Fongers Dames rijwiel met S. A. Drieversnellingsnaaf en tr.ommelremmen pracht rijwiel, een Eng. Herenrij. wiel met Boschlampen 55 L. Eradus. Hogewoerd 158, telef 23494. 2868 72 Te koop zeer solide com plete Dames-, Heren-, Jon gens- en Meisjesrij wielen 35.Sjoelbak met schij ven 15, gangloper 17.50, twee persoons bedste! f35. eén persoons kapok bed- stel 25.ledikanten 9 trapnaamaohine 85. Hooigracht 55 (Geen Win kelhuis). 2865 7? Kosthuis aangeboden in eenvoudig gezin, met huiselijk verkeer. Cen trum stad. Br. onder no. 2848 bureau van dit blad. "S* Gevraagd tegen 1 Mei een aankomende jongen voor de tuin bij G. Olst- hoorn. Weipoortseweg 28, Zoeterwoude. 2602 Kruiwagens, Polderwa gens. steenwagens, hand karren te koop. A. de Ru, Haven 17. Leiden. 2852 72 Biedt zich aan een hulp monteur. in bezit van rij bewijs A voor in de Ga rage. of voor tijdelijk langs de weg. Brieven onder no. 2858 bureau van dit blad. PERSONEEL 72 Gevraagd een net R.K. flink meisje, in gezin met 4 kinderen voor dag en nacht. Goed loon. Brieven onder no. 2856 bureau van dit blad. 72 Biedt zich aan een jon geman van 20 jaar om op geleid te worden als bank werker, om in het bezit te komen van diploma '2de monteur. Br. onder no. 2357 bur. van dit blad. 72 R. K. Huishoudster ge vraagd, tussen 40 en 50 jaar bij vader met 2 zoons. Br. onder no. 2614 bur. van dit b*ad. 72 Nette Jongen gevraagd eeftijd 1415 jaar. Stoom- wasserij ..Meerzicht". Veer- straat 20. Oude Wetering. 3* Gevraagd wegens hu welijk, eenvoudig net R.K. Meisje of jonge werkster, niet beneden 18 jaar. v. g g. v. voor drie ochtenden per week. Mevr. Pollman. Hoogstraat 3, Leiden. 2875 72 Net R. K. Burgermeis je b. z- a. voor winkel in de namiddaguren en enkele hele dagen per week. Br. onder no. 2616 bureau van dit blad. Voor direct gevraagd een net Dagmeisje. Mevr. Broerse. Schapenstees 3. Leiden. 2606 R.K. Weduwnaar zoekt een huishoudster. Br. on der letter K aan R. Paauw, Kantoorboekhandel. Roe- lofarendsveen. 2877 Gevraagd: R. K. Meisje voor de huishouding in ge zin met 4 kinderen. Huise lijk verkeer'voor de dag of dag en nacht. Mevrouw Versteeg, Stationsweg 6A. Administratie. Voor uw administratie biedt zich aan een ervaren boekhou der die enige dagen be schikbaar heeft. Br. onder no. 2843 bur. v. d. blad. Biedt zich aan een R.K. Boerenarbeider of een los werkman. Br. onder letter A. aan agent P. Wortman. Rijp wetering. 2618 GEVRAAGD 72 Een rustend echtpaar, zoekt voor direct of later, liefst in Oegstgeest. 2 ka mers en een kabinet, on- gem. of gestoff. en liefst met kookge egenheid. Is bereid een hoge huur te betalen. Br. onder no. 2864 bureau van dit blad. 72 Biedt zich aan R. K. Boerenzoon goed kun nende me'ken en rijden. Bij wed. of bej. mensen op veebedrijf. Br. onder no. 2871 Dorpsstraat 8. War mond. *2* Gevraagd een flink meisje boven de 20 jaar. huiselijk verkeer, werkster aanwezig. Rijksstraatweg 465, Wassenaar Tel. 4201. Koper, Zink. Wii beta len nog steeds 1.407 per kg. voor oud lood, zink koper, aluminium, tin, gra naathulzen 2.— per kg- Alle partijen klein en eroot contant afgehaald. Tech nische Handelsonderne ming Tesselschadestr. 35a Telef. 24862. Leiden. 2781 *2? Gevraagd in R. K. ge zin net meisje v. d- en n. met huiselijk verkeer. Ge heel zelfstandig kunnende werken. Mevr. v. d. Maat, Regentesselaan no. 218. Den Haag. 2803 W0NINGRUIL 7? YVoningruil: Voorscho ten Leidse weg Leiden. Ka mer en suite, zit-slaapka- mers, zolderkamer voor-, zij. en achtertuin. In ruil voor huis omgeving Mors- kwartier, eventueel ook nieuwbouw. Br. onder no. 2851 bureau van dit blad. 'S' YVoningruil. Aangeb. vrij huisje in Leiden, ben. 2 kamers, keuken met - plaatsje en grote zolder, 4.60 per week. Gevraagd iets groter huisje met tuin Leiden of omg. Br. onder no. 2832 bureau van dit blad. DIVERSEN *2* Zelfs de kleinste Za kenman is verp.icht boek te houden. Zit hierop niet tot laat in de nacht te zwoegen, laat een vakman dit billijk voor U doen. In lichtingen onder no. 2845 bureau van dit blad. 2? Herenhoeden stomen. modelleren, nieuw lint. ïeuw leer eventueel ver groten of verkleinen. Voor v akwerk Van Velsen, hoe- denkliniek Donkersteee 3. 72 YVaar houden wij brui loft, clubavond, vergade ring repetitie enz? Na tuurlijk in de nieuwe mo dern ingerichte feestzaal van Jean van Zijp, Hoog landse Kerkgracht 40, Tel. 22287 met vrije keuken, prima piano ruim toneel. 3? Behangen. Laat uw ka mer behangen door een vakman, nieuwste staal boeken, vrijblijvend prijs opgaaf. Bel dus op telefoon 31610 Leiden. Adres Woon ark .Dankbaarheid'' Kort Galgewater Leiden 2861 7? Uitslag verloting L.V. en A.V. ..Roodenbure": 1120, 1123. 1873. 655. 1789, 650. 754 1182 151. en 1420. Prijzen afhalen P. v. Polanen. Kooilaan 4. Iets te verkooen? Dan 'n Telefoontje plaatsen

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3