Ontevredenheid over woningbouw Beleggingen op de spaarbank liepen dit jaar sterk terug Onderhandse aanbesteding van waterleidingsbëdrijf kwam er door ZATERDAG 17 MAART 1951 OK LEIDSE COURANT X-WEEDE BLAD PAGINA 3 GEMEENTERAAD LEIDERDORP De gemeenteraad van Leiderdorp kwam gisteren in vergadering bijeen Nadat een tiental punten onder de hamer waren doorgegaan kwam het voorstel van B. en W. ter tafel om de inzameling van papier, vod den en oude materialen te binden aan een vergunning teneinde de bo nafide opkopers en instellingen, die zich met de inzameling van afval stoffen bezig houden voor liefdadige en kerkelijke doeleinden, te bescher men. De heer Veldhuijzen (CH) kon hierin geen beteugeling van het kwaad zien waartoe blijkens de toe lichting van B. en W. de inzameling reeds heeft geleid, nl. het plegen van diefstal. Voorts was hij van me ning, dat schade zou worden berok kend aan kerkelijke instellingen. De voorz. antwoordde, dat alleen aan bonafide opkopers een vergun ning zou worden verleend en dat B. en W. zeer zeker niet voornemens waren kerkelijke en/of andere in stellingen te benadelen. De heer Los (AR) was van mening dat de bonafide opkopers er de dupe van zouden worden en dat het moei lijk zou zijn, bij inzameling voor kerkelijke doeleinden b.v. de ver gunning aan een bepaald persoon te binden. Hij achtte het nuttig effect van het voorstel zeer gering. De voorz. m'erkte op, dat het al leen de bedoeling was deze inzame ling in goede banen te leiden. De bonafide opkopers zullen daarvan niet de dupe worden doch zij zullen er wel bij varen. De heer Kuilenberg (RK) infor meerde reeds bij voorbaat naar de wijze waarop B. en W. de voorgestel de verordening zouden uitvoeren. Hij noemde als voorbeeld de inzame lingen, die gehouden worden door de Kath. Jeugdbeweging. De voorz. ant woordde, dat nu iedereen de inza meling ter hand neemt de jeugd er vaak naast zal grijpen. Op de uit voering der verordening kon hij niet vooruit lopen. De heer de Graaf (CH) was voor het voorstel van B. en W. omdat hij in de practijk had ervaren, dat be teugeling noodzakelijk is. De heer Van der Stoel (AR) acht' te het succes der verordening niet evenredig met de rompslomp die eraan verbonden was. Er zijn zoveel verordeningen, dat meR bfj het zien van een politieambtenaar zich zou gaan afvragen of men zijn pokken briefje wel bij zich heeft. De proces- verbaal-jagerij wordt er slechts door bevorderd. Nadat de voorz. de zaak tot de werkelijke proporties had te ruggebracht werd z.h.s. besloten de politie verordening terzake aan te vullen Moeilijkheden bij woningbouw Bij de rondvraag informeerde de heer Moraal (AR) naar de moeilijk heden die zich hadden voorgedaan bij de bouw van de middenstands woningen aan de Resedastraat. Niet om de moeilijkheden zelf, maar hij vroeg zich af hoe het nvogelijk was dat men minderwaardig materiaal had gebruikt onder leiding van een architectenbureau met drie inge nieurs een hoofdopzichter en een opzichter. Hij bracht hulde aan de gemeente-architect, die het ontdekt had en meende dat het hoog tijd werd de band met bedoeld architec tenbureau te verbreken, eventueel met afkoping van de laatste 5 hui zen van het plan. De voorz. antwoordde, dat inder daad het architectenbureau, i.e. de Ranitz, verantwoordelijk was voor de gang van zaken. Ook hij was zeer erkentelijk voor de activiteit van de gem.-architect. De verantwoordelij ke personen zullen terdege op hun verantwoordelijkheid worden gewe zen. De heer Lós (AR) vroeg of hier uit nog stagnatie was voortgevloeid en zo ja, of verhaal mogelijk was. De voorz. zegde toe een en ander nog nader te zullen onderzoeken. Genomen besluiten. De volgende voorstellen en beslui ten werd zh.s. cn zonder beraad slaging vastgesteld. De vergoeding van de kosten van het vakonderwijs der bijzondere scholen over 1950. De voorschotten op de explotatievergoedingen der bijzondere scholen, te weten voor de lagere scholen op 28,17 per leerling vermeerderd met het bedrag der overschrijding over het 5-jarig tijd vak 1943—1947, groot Z 14,34 per leerling. Voor de ulo-school op ƒ34.- per leerling. Verhuring van de 12 in aanbomv zijnde woningen aan de Hoofdstraat en Resedastraat, aan door B. en W. aan te wijzen personen. De huur prijs van de gehele woningen langs de Hoofdstraat werd vastgesteld op 42.65 per maand, exclusief water, van de benedenwoningen aan de Re sedastraat op 28.per maand en van de bovenwoningen op 36. per maand, alle exclusief water. De 32 won-ingen in het Zijlkwartier zul len worden verhuurd voor f 6.05 per week, inclusief water. Hier is een kleine verhoging in verband met de prijsstijgingen niet onmogelijk. De bezoldiging van het gemeente-per soneel werd nader geregeld i. v. m. dè verschenen Koninklijke Besluiten over 1950 on voor 1951 De verkoop van grond aan de heer L. G. Verstoep gelegen achter de bebouwing van de LindelaanKastanjelaanMeidootn- straa-t en de ontworpen bebouwing van de toekomstige Dorpskern, voor bebouwing met garages, werd na een korte geheime zitting aangehouden tot een volgende vergadering- Nadat de voorz. de heer Kuilenberg bij de rondvraag nog had ingelicht over de karige verlichting van sommige stra ten sloot de vooïz. de vergadering. Aan mei. J. G. Spies, adjunct- commies 2e klasse ter secretarie al hier. is op haar verzoek met ingang van 16 April a.s. eervol ontslag ver leend. Tot vakonderwijzer voor de li chamelijke oefening aan de openba re lagere school en de bijzondere scholen alhier is benoemd de heer F. J. van Dalen te Bodegraven. BOERENLEENBANK ZOETERWOUDE ALKEMADE Gunning verbouw raadhuis. In verband met de ontvangen goedkeu ring van Ged. Staten van het door de gemeenteraad uitgetrokken cre- diet van 56.000.voor verbouwing raadhuis en aanschaffing van meu bilair, is dit werk opgedragen aan de laagste inschrijver de fa. J. L. Zoet te Oude wetering voor ƒ38.150. BOSKOOP K.V.P. Na voorlezing der notu len las de secretaris het jaarverslag, waarbij de ledenwervingsactie nog eens ter sprake kwam. Voor een pa rochie als Boskoop is een ledental van 280 te weinig. Hier is werk voor de propagandaclub. De penn. had een batig saldo, hetgeen verkregen was doordat in het afgelopen jaar geen verkiezingen hadden plaats gevon den. In verband met het bedanken als bestuurslid van de voorz., de heer J. H. M. Rozemeijer, moest een nieuw bestuurslid worden gekozen. Door het bestuur werd een dubbeltal ge steld. Een tweetal stemmingen was nodig om het bestuur weer voltallig te maken. Als bestuurslid werd ge kozen de heer P. Korsen. De verkie zing van een voorz. moest driemaal overgedaan worden. Tenslotte werd de heer Th. de Jong als voorz. geko zen. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heren G. Neder- hof en J. Korver. Tenslotte bracht de heer G. Romijn verslag uit van de laatst gehouden Kringvergadering. Bij de rondvraag werden nog enkele interne aangelegenheden behandeld, waarna de waarnemend voorz. na mens het bestuur en de leden de scheidende voorz. dank bracht voor hetgeen hij in het belang van de K.V.P. had verricht. Esto. A.s. Zondag ontvangen de •?eel-witten het Goudse Olympia III. Vij verwachten een kleine zege van ie thuisclub. De reserves binden de trijd aan tegen de leiders van de 'e klas C n.l. NSV I. Wordt deze kamp gewonnen dan staat Esto II met de kopploeg gelijk. Het zal dus spannen om 12 uur op het Esto-ter- rein. Het derde elftal is vrij, evenals de junioren. De 50e verplichte algemene jaar vergadering van de boerenleenbank te Zoeterwoude werd gisteravond ge houden in het Parochiehuis Schenkel- weg. De kassier, de heer Th. van Meurs, fungeerde als secretaris en bracht een zeer breedvoerig jaarverslag uit. De belegging op de spaarbank liep terug met ƒ85.000.—. Er waren 1289 spaarboekjes in omloop, 67 nieuwe werden afgegeven, 64 geheel terug betaald. Het is van het grootste belang, dat de spaargelden zich handhaven; door de nieuwe regerings-voorschriften zal in de toekomst slechts een gedeelte van de uit spaargelden verkregen middelen van de Bank als voorschot ten uitgegeven mogen worden. Hoe hoger de inleg des te groter kan dus het verstrekken van voorschotten gaan. Uit de overgelegde balans blijkt echter, dat de bank nog ver van de limieten af is, zodat er nog aan so- liede aanvragen ruimschoots kan vol daan worden. Het aantal leden van de Bank is van 182 op 189 gekomen. Uit de reke ning 1950 blijkt o.m. dat aan spaar gelden is ontvangen ƒ466.065.67 en terugbetaald ƒ550.916.46. Aan voor schotten werd ontvangen ƒ486.847.68 en gegeven ƒ555.036.36. De balans luidt: kas 29.384.26, uitstaande hy potheken 257.424.50. voorschotten met borgstelling ƒ27.950.19. Tegoed in lopende rekening o.a. Centrale Bank 319.853,91, rekeninghouders 237.745.58, effecten f 177.212.50, deelneming van publiek rechtelijke instellingen ƒ75.400.—. Nog te vor deren rente van voorschotten f 482.26 van effecten en deelnemingen ƒ2.539.71, totaal 1.139.893.52. Schulden: spaargelden ƒ969.559.08, schuld van lopende rekening a. re- LEIMUIDEN Papier-actie. „Een parochiehuis op papieren fundament: Kost u hele maal geen cent". Onder deze leuze zijn de jongens van de parochie begonnen om de zware lasten van een toekomstig pa rochiehuis te helpen dragen. Het oude papier is thans zo kostbaar ge worden, dat de inzameling hiervan royaal de moeite loont. Alle parochianen worden daarom beleefd uitgenodigd oud papier niet te verbranden maar te bewaren. De jongelui zullen het voor genoemd doel afhalen. „Het Groene Kruis"In café Kei zer hield „Het Groene Kruis" de jaar vergadering. Dr. Steijling, lid van het hoofdbestuur, en dr. van Kooten van het Kraamcentrum te Alphen a d. Rijn vertelden het een en ander over de ontwikkeling van „Het Groe ne Kruis" en de moeilijkheden, waar mede men vroeger en thans te kam pen heeft. Zr. Broekhuizen deelde mede, dat de kosten per dag voor kraamhulp vart 3.50 tot 6.zijn vermeerderd met 10 pet. sociale lasten. Het bedrag, dat men betalen moet, hangt af van de welstand van het gezin. De heer Beuk deed rekening en verantwoording over het afgelopen jaar. De inkomsten hebben ƒ6713.04 bedragen en de uitgaven ƒ56978.68. Batig slot 736.36. De kosten van het gebouw zijn in 1950 2068.63 geweest. Deze hoge kosten houden verband met de inrichting van het consultatie bureau. De begroting 1951 werd vast gesteld sluitende in inkomsten en uitgaven met f 4443.36. De heer Muijs las het verslag van de wijkverpleegster voor. Zij heeft in 1950 te Leimuiden afgelegd 600 ver- plegingsbezoeken, 76 bezoeken voor de t.b.c.-bestrijding, 34 bezoeken maatschappelijk werk, en 125 be zoeken voor zuigelingenzorg. In het gehele rayon heeft de zuster meer dan 2000 bezoeken afgelegd. De heer Muijs deelde mede, dat zuster Man- ta met ingang van 1 Juni a.s. gaat vertrekken naar elders. Aan haar is op de meest eervolle wijze ontslag verleend. Het Emmabloemfonds voor de t.b. c.-bestrijding heeft een batig saldo van 971.13. Binnenkort zal de Em- mabloem-collecte weer gehouden worden. De heren D. L. Hakker, C. A. W. Buijks en H. V. de Rijk worden her kozen tot bestuursleden. De heer Muijs wees er nog op, dat het verple- gingsmateriaal dikwijls veel te lang door de leden werd vastgehouden. keninghouders ƒ81.730.38, overheids- betalingen 97.64, zegeldepót Centr. B. 7.437.75, vacantiebonnen-depót 350.reservefonds 77.433.33, kas- verschillen f 294.80. Saldo winst 2.334.79 (v.j. 3.423.95). Het lid van de raad van toezicht, de heer W. M. v. d. Salm en de twee plaatsvervangende leden van het be stuur, de heren J. Berk en L. A. Droogh, werden bij enkele candi- daatsstelling herkozen. In de plaats van het bestuurslid, de heer H. J. v. d. Krogt, die zich wegens hoge leeftijd niet meer her kiesbaar had gesteld, werd hij enkele candidaatssteHing gekozen de heer G. P. van der Krogt Hz. De heer H. J. van der Krogt werd bij zijn afscheid na 34 jaar zitting in het bestuur in waarderende woorden toegesproken door de voorz., de heer W. M. v. d. Salm, door de directeur, de heer G. P. v. Leeuwen en door de kassier, de heer Th. v. Meurs. Er werd besloten ƒ500.— te ge ven als een feestgave bij het gouden jubileum aan de Kruisverenigingen elk naar verhouding van hun aantal leden. Bij de rondvraag hield de heer C. P. Omtzigt een beschouwing over de aard van de beleggingen met het oog' op eventuele devaluatie en drong aan op mee geven van hypotheken in plaats van belegging in effecten. Uit de daarop gevolgd® discussie werd de gedragslijn van het bestuur mede door de Centrale Bank geregeld - goedgekeurd. Er werden door de heren A. Slin gerland en C. P. J. Paardekooper sug gesties naar voren gebracht om voor kleine voorschotten de mogelijkheid te openen deze te verstrekken zonder borgstelling en b.v. een instelling naast de Bank te stichten, waaraan ieder jaar een bedrag te geven tot dekking van eventuele verliezen. Waar nu reeds op charitatief ter rein gegeven wordt werd de moge- iijkheid aangegeven om aangaande het zuivere doel van de Bank, sociaal werk te doen. Er volgde een uiteenzetting van de kassier omtrent de reeds eerder door de Centrale Bank in die richting ver strekte pogingen, welke nu in handen zijn van vakgroepen of standen met cteun van de regering. Op het einde van de vergadering werd de mededeling gedaan, dat het gouden jubileum zal gevierd wor den op 3 en 4 April a.s. AARLANDERVEEN Voor het candidaatsexamen ci viel ingenieur slaagde aan de tech nische hogeschool te Delft de heer N. Karsemeyer. HAZERSWOUDE (Gr.) St. Bernardus. Bij velen ligt de smadelijke nederlaag tegen SJZ nog vers in het geheugen. Zondag a.s. krijgt St. Bern. opnieuw de kans te gen de Zoeterwouders. In de laatste twee wedstrijden werden er vijftien doelpunten gescoord. Wil St. Ber nardus nu niet struikelen in deze eindspurt, dan zal er flink, doch sportief, gevoetbald moeten worden. Aanvang van de wedstrijd om half drie. Verdere programma: LDWS 4 St. Bernardus 2, aanvang 12 uur; St. Bernardus 4Altior 4. aanvang 12 uur; Altior ASt. Bern. A, aanvang 12 uur. Vertrek van het Par.huis 11.30; VNL BSt. Bern. B. 1.15 uur. Vertrek vanaf het Parochiehuis om 12.15 uur. DE KWAKEL Dragersyereniging. Woensdag avond hield de dragersvereniging _,St. Godefridus" haar jaarvergade ring in café Pouw. Uit het jaarver slag blijkt, dat door de vereniging, welke 301 leden telt, 10 volwassenen en 5 kinderen naar hun laatste rust plaats zijn gedragen in het afgelopen jaar. Het jaarverslag van de penn. jeeft een batig saldo van 119.92 aan. In de vacature A. v. Diemen. welke van woonplaats is veranderd, werd gekozen C. Hogervorst. De aftredende leden A. v. Rotten en Th. Voorn wer den herkozen. De contributie blijft gehandhaafd op 3.50 per gezin. Con tributie zal voortaan door een bode worden opgehaald. TER AAR Primeur. Door de tuinder J. v. d. Vlugt te Nieuwveen is heden de eerste sla aangevoerd aan de Coöp. Centr. Veiling te Ter Aar. De sla werd verkocht voor de prijs van 19 cent per stuk. 1 RIJP WETERING OVER PATER ZOETEMELK. Ik ging vragen om over hem te mogen schrijven.en ik werd ge vraagd voor hetzelfde. En toen ik op de Rijp wetering kwam, werd ik op de weg even aan gehouden, en of mijn Engelbewaar der het hem verklapt had, die mij aanhield, had het ook al gauw over Pater Huub. Ja, en als je dan met een plan loopt dan kun je toch geen kieke boe gaan spelen. En misschien zijn er zo meer, die over hem en zijn komend feest (40 jaren Priester) lopen te denken en misschien willen gaan schrijven. Daarom schrijf ik nu over 29 Juni, Zijn dag. Dat is niet telaat. Ja.maar toen we jong waren, waren wij hoogstens 5 minuten voor tijd aan de trein en NU meesten- tijd een kwartier. En bovendien moeten wij wel vroeg werken. Daarom zet ik nu even in. Dan kan gespaard en bewaard en 15 April gegaard worden, en wordt dat voor onzen jubilaris een goede dag. B. VAN LEEUWEN, Pastoor St. Joseph, Hillegom. UIT DE OMVING KATWIJK K. en O. De belangrijkste pun ten van de agenda voor de leden vergadering van de veiling K. en O. waren; behandeling van de agenda van de jaarvergadering van het Centraal Bureau van de Veilingen in Nederland en aankoop grond. In het algemeen kon de vergadering zich met de voorstellen en praeadviezen van het Centraal Bureau verenigen De grondaankoop betrof een perceel grond van pl.m. 600 m2, eigendom van de heer Joh. Korpelshoek en aansluitende voor een_ gedeelte aan het veilingterrein, tussen de panden van de genoemde eigenaar en M. J. Korpelshoek De gronden waren te koop van 9.per m2. met ver plichting van hypotheek te nemen hierop. Uitvoerig werd door de ver- gadering hierover van gedachten i gewisseld doch ten slotte werd het bestuursvoorstel tot aankoop met bijna algemene stemmen aangeno men. Hierna sluiting. Politiek. In een vergadering besprak de heer A. Wassenaar, lid van de gemeenteraad de mogelijk heden van het heden en de toekomst van de gemeente. Spr. besprak hier bij de noodzaak van bebouwing waarvoor gronden nodig zijn en liet hierbij duidelijk uitkomen dat de intensieve tuinbouw door b.v. glas cultuur bij de tuinders de volle aan dacht behoort te hebben Ook be sprak spr de verzilting der gronden. De houding van het gemeentebestuur is in deze schijnbaar welwillend ten opzichte der tuindersbelangen doch de tuinders hebben weinig vertrou wen in het gemeentebeleid. Dan be sprak de heer W. de woningbouw, waarbii volgens hem meer aandacht besteed diende te worden aan de etagebouw. Goede cultuurgronden worden gebruikt voor bebouwing, b.v. aan het Witte Hek waar kleine huizen gebouwd worden ap kost bare grond. KATWTTK AAN ZEE Diefstal. Er waren veel onder delen van machines ontvreemd bij de heer N. Het bleek, dat ze per auto waren weggevoerd. Maar de politie was de dieven te gauw af met gevolg, dat de Haarlemse politie ze kon inrekenen en naar Katwijk over brengen. Het waren R. en v. L. uit Haarlem. Ze zijn ter beschikking van de justitie gesteld. NOORD WIJK Kunstkring. Na een piano-recrtfcl van de begaafde pianist Jean Frans- sen had gisteravond een ledenver gadering plaats van de Kunstkring. Van bestuurszijde was een voorstel ingediend, om gezien de teruggang van leden, gepaard gaande met min der goede financiële uitkomsten, de afd. te doen opheffen. De aanwezi ge leden waren echter niet zo pes simistisch en een geheel nieuw be stuur, bestaande uit mevr. Tappen- beck-Meylink en de heren mr. Han- nivoort, Janzen en Neefjes, waaraan nog een junior-lid zal worden toege voegd, zullen trachten de Kunstkring nieuw leven in te blazen. Schietvereniging. De wisselme dailles werden deze week gewonnen door: J. Vink 97 p., Ie klasse; H. v. d. Hulst 97 p., 2e klasse; W. Faase 92 p., 3e klasse. Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw. Donderdagavond vergaderde de Kon. Mij. van Tuinbouw in Hotel Het Hof v. Holland Bij de mededelingen gaf de voorz. een overzicht van de stand van zaken van het a.s. bloe- menfeest. Unaniem werd besloten hieraan de volle medewerking te geven. Het jaarverslag van de penn. was bevredigend. De uitslag van het puntenstelsel was: 1. J. H. Lindhout, 2. J. de Groot en 3. mevr. S. A. v. Ko nijnenburg, waarvoor kleine geld- prijsjes werden toegekend. Besloten werd op Zaterdag 31 Maart een ex cursie te houden naar de „Hofstad- bloem" in de Houtrusthallen te 's Gravenhage. De aftredende be stuursleden P. de Groot, mevr. Ruig- rok-v. Oosten en H. Schipper wer den met alg. stemmen herkozen. Na een geanimeerde bespreking over de ingezonden planten en bloemen werd deze bijeenkomst gesloten. Dammen. In de derde klasse werd M .Wijnands kampioen na een hevig duel met J. v. d. Zwan, waar bij in de voorlaatste ronde M. Wij nands de leiding van hem overnam en behield. J. v. d. Zwan werd met het kleinst mogelijke verschil tweede. In de 2de klasse zijn de krachten aan elkaaï gewaagd. Met nog 3, resp 5 partijen te spelen in groep A en B is nog weinig definitiefs te zeggen over mogelijke finalisten. In de eerste klasse daarentegen zijn de finalisten bekend. Dit zijn GEMEENTERAAD VOORHOUT Gisteren kwam de raad van Voor hout in openbare vergadering bijeen. De heren Spieren-burg (wegens ziek te) en Lindeboom zonden bericht van verhindering. De voorz., burg. De Graaff stelde voor allereerst het punt te behande len van de onderhandse aanbesteding van het gemeentelijk waterbedrijf. B. en W. hebben, volhardende in hun eenmaal ingenomen standpunt, dat het onverantwoord is voor een dergelijk groots werk een openbare aanbesteding te houden, gemeend de heer J. H. J. Kording van het Rijks instituut voor Drinkwatervoorziening te moeten uitnodigen een toelichting te geven. De hoofdingenieur van het R. v. D. de heer v. Hulsbergen was eveneens aanwezig. In het kort me moreerde dc voorz. het verloop der beide voorgaande vergaderingen. Al heeft de raad dit punt reeds éénmaal verworpen, toch meenden B. en W geadviseerd door het R. v. D., een deskundige toelichting te moeten geven op hun standpunt. Meerdere leden brachten hun be zwaren naar voren. De heer v. d. Ploeg bevreemdde het, dat er twee van deze heren aanwezig waren. Hij zou zich bijna af gaan vragen, of B. en W. zich wel bekwaam genoeg ach ten. Deskundige toelichting. De heer v. Hulsbergen Verklaarde nu, dat dit speciale werken zijn. Wat het nieuwe gebouw betreft, die zou door elke aannemer gebouwd kun nen worden. Er moet echter een wa terkelder komen. Elke technische fout hierin kan bij de consumptie van het water funeste gevolgen heb ben- Tijdens de werkzaamheden móét de waterlevering doorgang vinden. Volgens ervaringen van het instituut (met schade en schande wordt men wijs) kunnen, aan de hand van deze ondervindingen, alleen aannemers uitgenodigd worden welke daartoe capabel zijn. Ook de heer Kording sprak in die geest. Hierop ontstond een discussie, web ke bijna twee uur duurde. Vragen en opmerkingen waren niet van de lucht. De heer v. d._ Lans had ge meend, dat er veel érnstiger proble men waren. Een openbare aanbeste ding zal evengoed bonafide aanne mers doen inschrijven. Hij blijft vóór een openbare aanbesteding. De beide wethouders verdedigden het voorstel kort en goed. Tegenover dit levenswerk (v. d. Noulanid) wil ik verantwoord zijn. Wij zijn geen deskundigen en juist daarom, ge hoord hebbende de deskundige advie zen van het R. v. D. is het tegenover de gemeente niet te verantwoorden als B- en W. deze adviezen niet op volgen. Het voorstel, in stemming gebracht, werd nu aangenomen met 6 tegen 3 stemmen. Tegen waren de heren Beelen, Lans en Poll. De kosten van het werk. Direct hierna wenste de voorz. de raad bekend te maken, hoe de hui dige begroting er momenteel uitziet. In Juli 1950 stemde de raad toe in een begroting van 75 duizend gulden. Nadere toelichting van de heer Kor ding maaxte uit, dat in de eerste plaats door de prijsstijging der ma terialen en ook het te laag ramen van enkele posten dit bedrag nu ver hoogd zou moeten worden met 17.630.—. Als een tweede crediet zal dit in een volgende vergadering aan de raad voorgelegd worden. Eerst zal echter ook de aanbesteding afge wacht worden. Bij de ingekomen stukken was een door 16 personen ondertekend schrij ven (bewoners der Boerhaavestraat), waarin zij aandrongen op lediging van de aldaar nog bestaande beer putten. In een voorgaande raad was hier omtrent reeds ernstig gediscussieerd. B. en W. hadden gezorgd voor land bouwers, die de beer weg wensten te ha'en. maar meerdere bewoners ble ken niet van zin te zijn de wagens zelf te vullen. De heer v d. Ploeg vroeg nog, waarom dit schrijven niet eerder aan de vergadering was voorgelegd. Vol gens de voorz. zijn er echter ingek. st., welke een advies vereisen, alvo rens te worden aangeboden aan de raad. Van de rest der agenda dienen we nog te noemen het verlenen van een eervol ontslag, ingaande 1 Mei a.s.. aan de heer F. H. Stikkelbroeck, als hoofd van gemeentewerken. Dit in verband met zijn benoeming te Noord wiikerhout. Na een korte rondvraag volgde sluiting. Retraiteclub „St. Dominicus". Na open in werden al'ereerst 51 nieuwe leden geïnstalleerd. Het aan melden van zoveel leden ineens, is te danken aan d-e actie, welke hier voor gehouden is. De bescheiden der penningm. wer den in orde bevonden- Bij de bestuurs verkiezing kwamen geen veranderin gen er werden resip. de voorzitter en twee commissarissen voor de tijd van twee jaar herkozen. Bij een verloting in de vorm van retraiten vielen twee kaarten ten deel aan mevr. de Groot heer J. C. Hoogervorst. voor groep A L. W. Turk en Th. Vink en voor groep B. J. v. Houten, Th. Zwetsloot en F. Drost, welke laatste geen voorwedstrijden behoef de te spelen. Hoewel door R.D.C. uit Rijnsburg toch enkele van zijn sterkste spelers uitgezonden werden, zijn allen uit geschakeld. In groep A pleit dit voor de prima vorm, waarin Th. Vink en L. W. Turk verkeren, zodat de fi nale met spanning wordt tegemoet gezien. De eerste ronde hiervan be gint reeds a.s. Maandag. De finale der 2e klasse zal nog één of als het tegenloopt twee weken moeten wachten. De uitslag der laatste voorronde was: le klasse: J. v. SchootenJ. Pe- schier 11; P. v. SchootenJ. v. Houten 02; W. LeeuwenburgTh. Zwetsloot 02; A. TurkH. Verkuil 02; L. W. TurkA. Leuven 20; G. HoekTh. Vink 11; A. van RooyenP. v. Egmond 02. 2e klasse: J. ter VeenJ. Olijer- hoek 02; D. VinkD. Plug 02; J. ZuidhoekC. v. Beveren 11; J. v. RooyenM. v. d. Berg 20; K. LeeuwenburgP. de Bruin, uitgest.; H. de VriesK. ter Veen 11; M. MulderJ. v. d. Niet 02; J. Korte- kaasP. Vink 02. 3e klasse: G. de BruinTh. van Deursen 02; N. v. SchieM. Wij nands 02; J. v. d. ZwanJ. Zwet sloot 20. -onwiTKERHOUT Zondagsdienst doktoren. De me dische dienst wordt in het komende weekeinde waargenomen door dokter K. A. v. Praag, Herenweg 20, tele foon 385. SASSENHEIM Floris Schouten Vrouwenpolder. De ingelanden van de Floris Schouten Vrouwenpolder, gelegen onder de gemeenten Sassenheim en Warmond, hielden hun jaarvergade ring in „De Oude Post" te Sassen heim. De jaarrekening over 1950 werd na controle van de Commissie voor het nazien van de jaarstukken, als volgt vastgesteld: gewone inkom sten 6897.11 en uitgaven 7606.68, nadelig saldo derhalve f 711.57, nog te vorderen wegens polderlasten e.a. rond 1100.De omslag bedroeg over 1950 18.— per H.A. De om- slagpliehtige grootte is ongeveer 193 H.A., terwijl de grootte van de Kooi- polder is rond 49 H.A., die eveneens door de Floris Schouten Vrouwen polder wordt bemalen. De begroting voor 1951 werd vast gesteld aan inkomsten en uitgaven op 6252.13. De omslag werd voor 1951 geraamd op 18.per H.A. Overwogen werd de omslag met 2.per H.A. te verhogen, gezien het geringe voordelige saldo, doch dit werd na uitvoerige besprekingen niet aangenomen. Tot poldermeester werd herkozen de heer J. J. Langeveld, die aan de beurt van periodieke aftreding was, terwijl tot plaatsvervangend Polder meester, eveneens na schriftelijke stemming, wegens ziekte van de heer Langeveld, werd benoemd de heer P. J. G. v. d. Plas. Besloten werd tot verkoop van de KOLEN voor alle doeleinden CREYGHTON Hooigr.46 Tel. 20114 machinale (ruwolie) bemalings-in- richting, daar deze reeds lang is ver vangen door een electrische bema ling. VOORSCHOTEN SPOEDEISENDE RAADSVERGADERING Gemeente sluit lening van 250.000 Gisteravond werd de raad van Voorschoten bijeen geroepen voor een spoedeisende vergaderig, waar in de raad ter behandeling kreeg het voorstel van B en W. om een vaste geldlening van 250.000 tot dekking van kapitaals-uitgaven ten behoeve van de bedrijven Het be sluit werd z.h.st. genomen. Verschil lende raadsleden waren met kennis geving afwezig. De voorz. deelde mede, dat de heer P Buwalda (Prot. Chr.) ontslag als raadslid had aange vraagd in verband met zijn vertrek naar Canada. De lening wordt aangegaan tegen de volgende voorwaarden hoofdsom f 250.000, rente 3Yi koers pari, looptijd 30 jaar, commissie 48 Op name mogelijk per 1 April, doch uiterlijk 15 April 1951. Paard op hol. Op de Leidseweg ter hoogte van de Tolstraat sloeg het paard van de heer v d. N., die aan het verhuizen was, op hol. Bij het raadhuis slaagde de wachtmeester der rijkspolitie, de heer Timmermans er in, hoewel met grote moeite en hoewel het voor hem zeker niet van ernstig gevaar ontbloot was, het paard tot stilstand te brengen. Daar door werden persoonlijke ongeluk ken en materiële schade voorkomen. Verzilvering Paasvacantiebonnen. Op Woensdag 21 Maart a.s. van 2022 uur bestaat er voor L.T.B.- arbeiders gelegenheid om hun va- cantiebonnen te verzilveren bij de heer J. G. v. d. Ploeg, Leidseweg 10. S.V.L.V. Programma voor het weekend: SVLV 2Warmunda 2 2.30 uur Elstlaan; Lugdunum 8SVLV 3 2 uur Rouwkoopterrein: KRV 3SV LV 5 12 uur; SVLV B—Warmunda C 12 uur Elstlaan; SVLV C—DOSR C 12 uur Rouwkoopterrein; Docos a SVLV. a 3 uur; SVLV b—UDO a 4.15 uur; SVLV cHazerswoude a 3 uur. Doktersdienst. De Zondagsdienst wordt dit weekeinde waargenomen door dr. F. J. M. Tonino, Voorstraat 23, telefoon 493. ZOETERMEER Denk om de fietsendieven. Ge durende de laatste 14 dagen zijn te Zoetermeer 5 fietsen ontvreemd. De dieven maken gebruik van de duis ternis om hun slag te slaan De bij café's en dergelijke inrichtingen ge plaatste rijwielen moeten het in het bijzonder ontgelden, doch het komt ook voor dat fietsen van de erven worden weggehaald. Het verdient aanbeveling, zeker na het invallen der duisternis, de fieten in een be hoorlijk afgesloten ruimte te plaat sen. Zondagsdienst. Dr. de Bruyn neemt de doktersdienst waar en zr. Droog de wijkverpleging.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 9