eióse hutspot/#' Zo ziet het lekke dak er uit Mr. J. Dirks besprak enige belasting - moeilijkheden 't Ideaal van allemaal.... met Pasen op een fiets van Langezaal ".LLEr.jm „Sursum Corda" r- EEN WORSTMAKER SLAGERSBEDIENDE NET MEISJE CHAUFFEUR ZATERDAG 17 MAART 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Zaterdag 17 Maart De K.V.P.-Jongerenkringen Lei den en Haarlem beleggen op Zondag middag 1 April a.s. van 3 tot 6 uur een propaganda-bij eenkomst „In den Vergulden Turk". Als sprekér zal op treden de oud-minister van O., K. en W., prof. dr. Jos. Gielen, over het onderwerp ,Is de democratie een ge vaar?" Ook de nieuwe jongerencom- missaris, mr. Th. Jansen, zal aanwe zig zijn. De Leidse afdeling van de J. O. heeft de organisatie in handen. Alle jongeren uit Leiden en omge ving worden voor deze belangrijke bijeenkomst uitgenodigd. Deze mid dag wordt cultureel omlijst. De Kon. Ned. Mij van Tuinbouw en Plantkunde, afd. Leiden e.o. houdt a.s. Woensdagavond om 8 uur in „Het Gulden Vlies" een belang rijke leden vergadering. Het nieuwe huishoudelijk reglement moet be handeld worden. En de heer A. G. A. van der Nes, hoofdassistent-tuin- bouwconsulent, zal spreken over „Korte en Langedagbehandeling van Bloemistsrijgewassen". We hebben al eens iets verteld over de Paasei-actie van de Kath. Kinderuitzending van Leiden. Hoe dringend het nodig is, dat zwakke kinderen enige tijd in een herstel lingsoord verblijven, daar kan iede re vader of moeder van meepraten. Welnu, U zult wel een blauw zakje in Uw bus gevonden hebben. Binnen enkele dagen worden deze (gevuld natuurlijk) door dames van de KAV opgehaald. Laat de dames niet voor niets komen! Dan hebben we nog een oud be richtje voor U. In de nacht van Woensdag op Donderdag is ingebro ken in het Casino-theater aan de Hoogewoerd. De dader heeft zich vermoedelijk door inklimming toe gang verschaft tot dit bioscooppand. In de cassa vond hij echter niet meer dan 15 gulden. Daarvoor moest hij eerst een binnendeur in elkaar trappenDe politie zoekt En dit kon men op Zaterdag 15 Maart 1851, dus 100 jaar geleden, lezen in De Tijd, Noord Hollandse Courant: Naar men verneemt is uit Leyden, door een der vermaardste kleedermakers, naar de Londensche wereldtentoonstelling ingezonden, een pantalon-monstre, welke door groote en kunstige bewerking het non plus ultra is, wat men tot dus verre in dit genre gezien heeft. Elke pijp heeft een lengte van 46 Ned. ellen, bij een breedte van 14 ellen, waarvoor de genius der tayors de fijnste cachemire van een doorschij nend citroengeel, heeft uitgekozen. Op elk der pijpen is door een kunsti ge borduurnaald de geheele maske rade, welke in Junij door heeren studenten te Leyden is gehouden, afgemaald: de figuren zijn levens groot, vol uitdrukking en de scha kering der kleuren is zeer gelukkig. Op het achterste gedeelte is, op eene meesterlijke wijze, de belegering van Constantine voorgesteld, op het oogenblik, dat generaal Damremont sneuvelt. Elke knoop draagt het ge lijkend portret (en bas relief) van den vervaardiger. Wie deze foto bekijkt, vraagt zich misschien af hoe het mogelijk is, dat één jongen twee stel benen heeft en zich bovendien zó onmogelijk kan kronkelen. Weest gerust. Dit is geen wonderlijke speling van de natuur. Het zijn drie jongens, die zomaar door het Lekke Dak kruipen van het gebouw Nieuwe Rijn 52 van de Kath. Sociale Jeugdzorg te Leiden. U kunt zich beter afvragen hoe dat Lekke Dak gedicht kan worden. Vele lezers hebben reeds aan onze oproep gehoor gegeven en zonden een grote of kleine bijdrage aan Nieuwe Rijn 52, al of niet per giro (230414). Nu willen onze lezers natuurlijk weten hoe de stand van zaken is. Welnu, in de eerste week brachten onze lezers een bedrag bijeen van driehonderd gulden, op enkele dubbeltjes na! Prachtig! Andere acties elders in het land, brachten ruim 250.op. Bo vendien stuurde een cementfabriek 10 ton cement gratis en voor niets. Uit Wijk bij Duurstede werden 5.000 waalstenen toegezegd. Ook al gratis! Zó moet het gaan! De eerste klap is gevallen. Die was een daalder waard. Nu de tweede klap. Heeft U al iets gedaan? Momenteel liggen de bouwwerk zaamheden even stop. Bij het open breken van de vloer werd ontdekt, dat een deel van de funderingen ook vernieuwd moet worden. Daar is om te beginnen een ijzeren balk van dui zend gulden voor nodig! Begin er maar eens aan. De R.K. Handelsreizigers van „St. Christoffel", die gisteravond verga derden, brachten spontaan een be drag van 12.85 bijeen. Zó moet het gaan! Heeft U al iets gedaan? Doe het dan vandaag nog! STADSKOK. LEIDSE GEMEENTERAAD. De gemeenteraad van Leiden zal op Maandag 2 April in openbare bij eenkomst bijeenkomen. GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van notaris A. H. Doyer te Leiden: het pand, waarin thans café „De Poort van Cleef" met bovenwoningen Haarlemmerstraat 311313 en Koestraat 13-13a in bod: 12.400, koopster mevrouw E. J. M. van Haasteren te Leiden qq voor 12.400. Het winkelhuis met boven woning -Hogewisrd 76 in bod 8.700, koper de heer P. G. Hil- gersom te Leiden qq voor 8.700. Het woonhuis en erf Middelste Gracht 22 in bod 3.200, koopster mevrouw E. J. M. van Haasteren te Leiden qq voor 3.200. Het woonhuis met tuin De Wetstraat 35 en het aangrenzende perceel grond na afmijning tezamen in bod 6.170, koper de heer Ph. van der Drift te Leiden qq van 6.720. Doktoren. De Zondagsdienst doktoren wordt waargenomen door: Van Bockel, De Graaff, Kors, Mey- boom en Veldhuizen. Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 17 Maart 13 uur tot Zaterdag 24 Maart 8 uur waargenomen door de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552 de Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door de Oegstgees- r Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Gistermiddag werd door de voor zitter van de Sociale Raad, de heer S. Menken, ten stadhuize de Com missie voor het oudeliedenvraagstuk geïnstalleerd. Reeds jarenlang leeft in de boezem van het bestuur van de Sociale Raad de wens om dit vraagstuk, dat na de oorlogsjaren steeds urgenter is ge worden, terdege te onderzoeken. Ge zien de verandering in de bevol kingsopbouw, waardoor het aantal bejaarden voorlopig nog steeds zal toenemen, kan hier niet met ter loopse voorzieningen volstaan wor den, doch dient dit vraagstuk in zijn algemeenheid onderzocht te worden en een oplossing bij voorkeur in overeenstemming met de financiële mogelijkheden gevonden te wor den. Om enkele aspecten te noemen, zal dus nagegaan moeten worden, welke de leemten zijn op dit gebied van de huisvesting, van de verzorging der maaltijden, van de vrije tijdsbeste ding en ontspanning. De Commissie kan hierbij gedeeltelijk voortbouwen op de resultaten van de arheid, welke een in de oorlogsjaren inge stelde commissie reeds heeft ver richt. Na de installatierede van de heer Menken, dankte de voorzitter van de Commissie, mr. D. J. Gorter voor het gestelde vertrouwen en sprak de hoop uit, dat de commissie er in zal slagen met redelijke en voor verwe zenlijking vatbare voorstellen, ten aanzien van de meest urgente vraag stukken op dit gebied voor de dag te komen. De Commissie is samengesteld uit vertegenwoordigers van de Dienst voor Sociale Zaken, de G.G.D., het Huisvestingsbureau, de Oudelie- deninrichtingen, de Raad van Ar beid en de U.V.V. Het secretariaat berust bij de se cretaris van de Sociale Raad, Nieuw- steeg 6. „ST. CHRISTOFFEL", LEIDEN De leden van de Ned. Kath. Ver. van Handelsreizigers, enz. „St. Christoffel", af. Leiden, die gister avond in „De Harmonie" ter verga dering kwamen, zullen niet geko men zijn om te vernemen, dat zij vanaf die avond geen belasting meer behoefden te betalen. Het was ook niet de bedoeling van mr. J Dirks, inspecteur der Directe Belastingen te Leiden, iets dergelijks te vertel len. Maar toch gaf mr. Dirks in zijn causerie menige waardevolle tip, waarmede de aanwezigen wis en ze ker rekening zullen houden. Het zal hun schelen in hun belasting bedrag! Misschien hebben zij zich er over verbaasd, dat een belasting inspecteur dergelijke tips gaf maar de spreker gaf ronduit toe, dat een belasting-inspecteur er niet alleen maar is om mensen het geld uit hun zak te kloppen. De ambtenaai heeft tot taak de wet naar billijkheid uit te voeren en ook voor het belang van de burgers op te komen. Zó be zien wordt het geven van die tips verklaarbaar! Mr. Dirks ving aan met uiteen te zetten, dat belastingen een deel van onze maatschappelijke verplichtingen zijn. Spr. weidde uit over noodzaak en doel van belasting betalen, mede in het licht van de christelijke be grippen over eigendom. Belasting heffing is een middel om het parti culier eigendom tot een sociale be stemming te doen geraken. Na deze algemene inleiding wilde spr. niet het hele belastingsysteem behandelen; dat zou trouwens onmo gelijk zijn. Mr. Dirks wilde slechts enige facetten behandelen van de belastingen, waarmede vertegen woordigers het meest te maken heb ben. Een van de moeilijkheden is de kwestie van de verwervingskosten. Alle uitgaven, die middellijk of on middellijk voor de vervulling van het beroep worden gedaan zoals voor contributie, vakkleding studie boeken, vallen hieronder en mogen tot een maximum van 5 pet. van het salaris afgetrokken worden van het inkomen. Uitvoerig behandelde spr. o.a. ook de buitengewone lasten, waarvoor aftrek mogelijk is, zoals het onder houd van ouders, zieke kinderen, sterfgevallen, enz. Aan deze kosten is vanzelfsprekend een limiet ge steld. Nadat mr. Dirks ook nog gewezen had op verschillende tariefsverande ringen in de inkomstenbelasting het is onmogelijk alle aangesneden kwesties in dit kader te behandelen besloot hij met de verzekering steeds bereid te zijn de belasting betaler van advies te dienen Velen weten niet welke uitgaven en pos ten verandering (ten gunste!) kun- 1 nen brengen in het te betalen be lasting-bedrag. Vele vragen. Een brede stroom van vragen kreeg mr. Dirks na afloop van zijn inleiding te behandelen. Duidelijk zette hij verschillende moeilijkheden uiteen en mocht tenslotte van de voorzitter, de heer. Conijn, een wel gemeend dankwoord incasseren voor deze verhelderende causerie. In zijn openingswoord verwelkom de de voorzitter twee bestuursleden van de Haagse afdeling, die als gast aanwezig waren. Pater L. Retèl, de geestelijk adviseur, mocht de ge lukwensen in ontvangst nemen van bestuur en leden, in verband met zijn zilveren priesterfeest en hield zijn gebruikelijke vijf minuten- speech, deze keer over het H. Kruis offer en de betekenis daarvan voor de wereld. Een kleine collecte, ten bate van het „Lekke Dak" van de Kath. So ciale Jeugdzorg te Leiden, besloot, deze zeer interessante en vrij goed bezochte bijeenkomst. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Ned. recht mevr. C. C. A. Zoet- mulder-Nijsingh den Haag. Geslaagd voor het candidaatsexamen Ned. Ind. Recht de dames M. Koderitsch Den Haag, I. Castelein Leeuwarden, idem de heren J. L. Israël den Haag, A. E. de Haan Delf£, A. C. Visser den aHag, K. R. Jonker Haarlem, H. Steeboom Leiden, A. F. Dahler Maarn (Utrecht) Geslaagd voor het doctoraal examen de Haan Delft, A. C. Visser den Haag, Ing Leiden, idem de heren H. C. van Dijk Leiden, J. C. W. Hoogstraten R'dam, J. W. van der Kraan Oegst geest, W. G. W. Loggers Bergen op Zoom, W. J. Sengers Rotterdam en de heer J. J. A. Wessel Dordrecht: geslaagd voor het arts-examen le ge deelte A. H. van Dijk Vlaardingen, C. Kalkman den Haag; geslaagd voor het arts-examen 2e gedeelte de da mes A. S. Auwerda den Haag, A. E. van de Ven Breda, idem de heren J. L. Engelenburg den Haag, A. A. Hart man den Haag en de heer J. G. C. Re- nardel de la Valette Leiden. RECHTZAKEN HAAGSE RECHTBANK. Laffe daad. Twee jaar gevange nisstraf eiste de off. *van justitie bij de Haagse rechtbank tegen de Leidse betonwerker A. G. F., die op 10 De cember jl. zijn 50-jarige stadgenoot A. V. in het gezicht had geslagen. De gevolgen van deze slag waren zeer ernstig, want V., die reeds aan het rechteroog blind was, verloor nu ook voor een groot deel het gezichts vermogen van zijn andere oog. De oorzaak was een geldkwestie en reeds eerder had verd. V. be dreigd. Toen deze op een avond door de Emmastraat ging werd hij plotse ling onverhoeds op het gezicht ge slagen. Aan de scheldwoorden die deze klap vergezelden had V. ge merkt dat F. de dader was. De off. vond het een uiterst laffe daad van verd., die overigens toch al geen schoon strafblad had. De ver dediger, mr. v. d. Ven, bracht tal van verzachtende omstandigheden naar voren en bepleitte onmiddel lijke invrijheidstelling van zijn cliënt. De rechtbank wees dit verzoek ech ter af en de uitspraak werd bepaald op 29 Maart. Dol van woede. Een Leidse schilder moest voor de Haagse recht bank verschijnen omdat hij zijn vrouw met een broodmes een steek in de zij had toegebracht. Volgens verd. moest de oorzaak van zijn woede gezocht worden in het gedrag Auto in 't water gereden TWEE DODEN Door tot nog toe onbekende oor zaak is gisteravond kwart over zes te Rotterdam een kleine grijze perso nenauto van de Abraham van Stolk- weg gezwenkt en de Schie ingere den. De wagen verdween geheel on der water, waardoor de 43-jarige me vrouw H. C. M de Goyervan Zan ten uit Schiedam en haar vijfjarig zoontje J. Th. J. de Goyer verdron ken. De bestuurster de 33-jarige mevr. B. C. FendersVan Zanten uit Rotterdam is in het St. Franciscus- gasthuis opgenomen. De auto kwam uit de richting Den Haag met een matige snelheid, ver telde ons dokter E. J. Linzel uit Vlaardingen, die er dicht achter reed. Plotseling zag hij de kleine auto vreemde bewegingen maken. Over een afstand van enkele tiental len meters reed de auto beurtelings op het trottoir en de rijweg, waarna hij recht op het water toe reed. Twee voorbijgangers sprongen terstond in de Schie, maar het ge lukte hun niet de portieren te ope nen van de auto, die ongeveer vijf meter uit de kant lag. Ook een po ging om hem naar de kant te trek ken mislukte, doordat het touw brak. Korte tijd later heeft men met twee dreggen van de brandweere, die in middels was gearriveerd met een gereedsqhapswagen, de auto naar de beschoeiing kunnen slepen. Dokter Linzel heeft direct met be hulp van een zuurstofapparaat kunst matige ademhaling toegepast, even wel zonder succes. Op zijn baancontrole is gistermid dag de 24-jarige spoor wegwerker J. van Pinksteren te Vught op een der spoorlijnen door Vught aan de Bos- scheweg door een goederentrein ko mende uit den Bosch gegrepen en op slag gedood. Hij laat een vrouw een kind achter. TWEE BUSSEN IN BOTSING. In de kom van het dorp Vogelen zang zijn hedenmorgen twee volbe- zette bussen van de N.Z.H., rijdende op de dienst HaarlemNoordwijk vice versa, met elkaar in botsing ge komen, doordat een van de bussen, bij het passeren van een wagen, aan de linkerkant van de weg belandde. De beide autobussen werden zeer ernstig beschadigd en vijftien van de inzittenden liepen verwondingen op, onder wie de beide bestuurders. De gewonden werden ter plaatse behan deld, waarbij bleek, dat één van hen levensgevaarlijk letsel had opgelo pen. Het verkeer ter plaatse moest worden omgelegd, doordat de twee wrakken de rijweg blokkeerden. La ter zijn de autobussen weggesleept. Op de Rijksstraatweg ZwolleHee renveen bij Steenwijk is gistermid dag een ernstig ongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de dertig jarige kolenhandelaar W. Hagen doorn uit Meppel. De cabine van de vrachtauto van H. werd als een har monica in elkaar gedrukt, toen de wagen tegen de achterkant van een truck met oplegger reed. H. is later in het ziekenhuis gestorven. Een Been was volkomen verbrijzeld. De kolenhandelaar R. J.' H. de Vries uit Wolvega, die ook in de ca bine zat, liep zelfs geen schrammetje op. HONGAARSE ATTACHé VRAAGT ASYL. De handelsattaché der Hongaarse legatie te 's-Grvenhage, die naar Boe dapest was ontboden, heeft aan de Nederlandse regering asyl gevraagd. Zijn verzoek is nog in behandeling. zijn vrouw die slordig was. Er was ruzie ontstaan over een ka pot ruitje. De zoon mengde zich hierip, waarop de man in woede ontstoken een mes had gepakt. Hier op was de vrouw tussenbeide geko men en had een steek opgelopen. De off. van justitie eiste 9 maan- van zijn vrouw. Van nature was hij I den gevangenisstraf met aftrek, uiterst netjes in tegenstelling met Uitspraak 29 Maart. Zij wilde in het klooster blijven Slagers in Arcen hadden een koe'"gekocht in her klooster St. Paul. Bij een van hen werd het beest op stal gezet. De volgende morgen bleek de koe verdwe nen. Allerlei vermoedens kregen een onverwachte ontknoping toen er van het klooster een te lefoontje kwam dat de koe voor de kloosterpoort lag te loeien om binnengelaten te worden. De koe bleek 's nachts te zijn los gebroken en had de vier kilome ter lange weg in het nachtelijk duister weten terug te vinden. Een belangrijke voorraad stapel- pïoducten is in de schuren en koel huizen opgeslagen. De afzet van wit te kool was het belangrijkst, daar hiervan 17.C20.000 kg. werd verkocht, hoofdzakelijk naar de Verenigde Sta ten. De voorraad was per 3 Maart als volgt (tussen haakjes is van Dec. 1950 toen de wintervoorraad binnen was), rode kool 841 wagons (1.981), gë'.e kool 718 (1414). Deense witte kool 857 (2.559), uien 698 (1.260), peen 533 (1.189) en kroten 353 (617) wagons van 10.000 kg. Van witlof, dat voor het eerst geïnventariseerd werd was de hoeveelheid 93.501 me ter. Het hangt, verder van export af of de voorraden tijdig geruimd zullen zijn. SCHADE AAN GRAANGEWASSEN DOOR WILDE ZWIJNEN. Evenals vorige jaren worden de ak kers in Noord-Limburg, die in de nabijheid van het Rijks woud liggen, 's nachts weer bezocht door wilde zwijnen, zulks ten spijt van de hard nekkige vervolging, waaraan deze die ren bloot staan. Sommige percelen tarwe en rogge zijn radicaal omge woeld en de schade is zo groot, dat de boeren deze regelmatige voor jaarstrek als een plaag beschouwen. De bagage van de pseudo-filmpro- ducer Michael Howard, die enige tijd geleden is uitgewezen, is gisteren in het Palace Hotel te Scheveningen a contant en zonder verhoging van op geld verkocht. Er was weinig belang stelling. Zoals men zich zal herinneren, heeft deze oplichter vorig jaar on der opgave van een valse naam zijn intrek genomen in het Scheveningse hotel. Toen de politie belangstelling voor Howard begon e krijgen en te vens bleek, dat er weinig zou kun nen komen van het betalen van de rekening, liet de directie van het Pa lace Hotel beslag leggen op de bagage van de man. De catalogus vermeldde 28 num mers. De ene leren handkoffer van Howard bracht ƒ50.op en de an dere 34.Zijn smoking éing voor 46.zijn colbertcostuums brachten ƒ42—, ƒ28—, ƒ62—, ƒ80—, 30— en ƒ64.op. Het hoogste bedrag werd geboden voor een klein draagbaar radiotoe stel, dat 100.opbracht. Howards sokken en zakdoeken brachten niet meer dan 15.op en zijn dassen gingen voor 12. marktberichten LEIDEN, 16 Maart. Groente. per 100 kg. witte kool 5-706.90, rode kool 6.5019.90, savoye kool 6—10.80, groene kool 7—13.80, boerenkool 1337, rapen 5.40 6.60, prei 819. kroten 46.90, kroten gekookt f 1217, uien 0.70 4.80, peen 5.5026, spruiten 15 _76. andijvie 61—76, sla 134—141, witlof 1137; spinazie 6480; per 100 stuks: salade 5.919.0: per 100 bos: pieterselie 1419, selderie 1.803.70, rabarber f 4348, en raapste'en 4.304.80. TER AAR, 16 Maart. Groente. Witlof I 29—40 cent, idem II 17—26 cent, idem stek 214 cent, andijvie 58 cent, spinazie 6480 cent, sprui ten 53—58 cent, idem los 20 cent, uien 13 cent, sjalotten 1013 cent, waspeen 5—6 cent alles per kg. sel derij 45 cent per bos, sla 19 cent per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 16 Maart. Groente. Waspeen I 1025.50, idem II 5.7514. kroaen f 69.25, spruiten f 4460, gele kool 10.80 12. groene kool 1620, boeren kool 1529. uieen 2.105.40, kmo-1- selderie 77.10, Eigenheimers 8.608.80. winterpeen 3.104.70, witlof I 4048, idem II 2130, rode kool f 1518, spinazie 6974 raapsteel 19. Gevraagd in gezin met 2 kleine kinderen een R.K Zelfst. hulp in de huishouding voor dag en nacht. Goed met kinderen, kunnende omgaan. Leeftijd boven 22 jaar. Goede behandeling. Goed loon. Werkster aan wezig. Aanmelden:, Ter- weeweg 114, Oegstgeest. GEVRAAGD: Flinke hulp in de huishouding boven de 18 jaar. zelfst. kunnende werken, goed loon. Zaterdagmiddag en Zondag vrij. Brieven onder no. 2178 bu reau van dit blad. Bootartikelen ZEILMAKERIJ TROOST HAVEN 14, LEIDEN GROTE SORTERING DIVERSE MERKEN 7 - TEL. 26545 Financierings Instituut Met dank voor de aangename zakenrelatie gedurende vele jaren, delen wij onze afnemers mede, dat de ijs- fabricage met ingang van 19 Maart 1951 wordt ge staakt. De levering en bezorging wordt voortgezet door de Leidse Kristalijsfabriek A. VAN TUIJN - Nieuwstraat - Leiden In aansluiting aan het bovenstaande, delen wij U mede, dat wij gaarne de vroegere afnemers van de Ijsfabriek van het Openbaar Slachthuis van ijs zullen voorzien. LEIDSCHE KRISTALIJSFABRIEK A. VAN TUYN. Telefoon 25573. Abonneert U op AANKOMENDE SLAGERSBEDIENDE Aanmelden: Modelslagerij. Pauëlsen, Kerkstraat no. 5 Noordwijk. 2180 <3 L A") in LUOD IN ELKE UITVOEDING CLA'jBE WERKINQ Tl AC WEM* r-(akti5-7 qiAs VEWILVEPD Getm2)ullaart 'AUTO LEIDEN W QEHAÜD qu>s NARM5IRAAT3TEL- 25*106 'V AUTOMOBIELEN VOLSKWAGEN DE LUXE 1950 VOLKSWAGEN DE LUXE 1949 FORD PREFECT 1949. CITROëN 11 SPORT 1949. T. J. NATZflJL HAZERSWOUDE Rijndijk 214. Tel. Koudekerk K1714-366 gevraagd, genegen alle werkzaamheden te ver richten. Zonder goede ge tuigschriften onnodig zich te melden. Verhuis- en transportbedrijf S. A. van Leeuwen, Zoeterwoudse- weg 7, Leiden. LEIDSE VLEESHOUWERIJ vraagt: en een (genegen een wijk te bedienen). TH. WESTGEEST - Lange Mare 90 LOONSTATEN 5 ct. per stuk VERZAMELLOONSTATEN 12 ct. per stuk Verkrijgbaar N.V. De Leidsche Courant Papengracht 32-34 gevraagd bij C- de Jong, Langeweg 11, Roelofarends veen. 2192 Gevraagd voor colportage van loten, waarvan trek king eind April a.s. ENIGE PERSONEN m. g. g. v. Brieven onder no. 2182 bur. van dit blad. gevraagd voer melkauto geheel zelfstandig kunnende werken, v. g. g. v. Brieven met opgave verlangd sala ris onder no. 28685 bureau |van dit blad.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3