mUni L de beste br Grote belangstelling voor Paas vee-tentoonstellin g de Voor het eerst in Leiden Leidse katholieke middenstanders kregen aanpassingcollege unstleven in Leióen Het sterke hart, dat Uw costuum jong houdt! Zwemschool voor invaliden wordt op 20 Maart geopend VRIJDAG 16 MAART 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Het was een schuldbewuste zon, die heaenmorgen ae Leidse Vee markt oesciietn. Schuldbewust, om dat op de in September 1.1. gehou den jubileum-tentoonstelling van de Vebo geen vleugje zonneschijn te zien was, maar s.echts regen, regen en nog eens regen, ureiuang. Van morgen echter was het prachtig, een vriendelijk zonnetje en een iris briesje, ideaal weer voor een vee tentoonstelling! Over het initiatief, dat het Vebo-be- stuur genomen heeft, schreven wij reeds 'eerder. Verschillende sprekers hebben hedenmorgen bij de officiële opening in ..Amicitia" er nog op ge wezen, dat een Paasvee-tentoonsteL ling voor J_,e:den en het omliggende boerenland van grote betekenis is; voor de boer een stimulans om vetvee van prima gehalte naar de markt te brengen, voor de slager een aanspo ring om het beste van het beste te kopen en aan zijn kianten voor te zetten. Da heer G. j. v. d. Stoei, voorzitter van de Regel ingscofhmissie, verwel komde in zijn openingswoord mr. L. A. Kesper, commissaris van de Ko ningin in Zuid-Holland, burgemeester jhr. mr. F- H. van Kinschot, de wet houders van Schaik .Jongeleen en van der Kwaak. dr. K. Reitsman, di recteur van het Slachthuis, de heer R. J. Meyer, commissaris van politie, de heer J. G J. Verhey van Wyk en mr. dr. P. G. Knibbe, voorzitter en secretaris van de Kamer van Koop- j handel en Fabrieken voor Rijnland. ir Th. J. C. M- Rijssenbeek en ir. K. i Verschuijl. namens het Ministerie van Landbouw dr. A. Burggraaf, in specteur van het Veeartsenijkundig Staatstoezicht, leden van de Leidse gemeenteraad en vertegenwoordigers van de Veehandel. Spr. wees er op dat met deze tentoonstelling een nieuwe periode was ingeiuid voor de Leids* veehandel. Burgemeester van Kinschot ver richtte hierna de officiële opening. Spr herinnerde aan enige historische Paaseebruiken in Nederland, die veelal van heidense oorsprong waren en door het Christendom werden overgenomen, zoa's de palmoaas, het paasvuur en de. paasos. Hulde aan het bestuur van de Vebo "voor het herstel van een oude traditie, door Leiden een Paasvee-tentoonsfeiling te geven. De heer J. G. J. Verhey van Wijk verzekerde, dat de Kamer van Koop handel met zeer veel belangstelling de werkzaamheden van de Vebo volgt en hoopte, dat dit initiatief niet het laatste zou blijken te zijn. Spr. bood de zilveren legpenning van de Ka mer aan als een der prijzen voor de bekroonde dieren. Nadat koffie geserveerd was, begaf het gezelschap zich naar het tentoon stellingsterrein, achter molen de Valk, dat met rietmatten was afge scheiden. Goede kwaliteit, In totaal waren ongeveer 100 die- dieren ingezonden, uiteraard voor het grootste :el runderen. Opmerkelijk was, dat het zwart- en roodbont vee in de meerderheid was; van het zwartbl aar-veeslag zagen we s.'echts enige vertegenwoordigers. De kwa liteit was over het algemeen zeer goed te noemen, ten bewijze, dat de Rijnstreek ook op het gebied van de vetweider ij iets kan presteren. Het rundvee was in zes rubrieken onder verdeeld. Voorts was er een rubriek vette kalveren, waarvoor de inzen ding miniem was en tenslotte een rubriek vette varkens, eveneens van zeer behoorlijk gehalte Twee markten voor nuchtere kalveren De directie van de Marktdienist te Leiden heeft het plan opgevat om naast de grote Vrijdagse Veemarkt en de steeds belang rijker wordende vette-varkens- markt op Dinsdag twee nuchtere kalveren markten te openen- Het is thans het seizoen waarin de meeste nuchtere kalveren gebo ren woiden en de boeren in Rijnland en omgeving hebben belang bij een gemakkelijke, snelle en weinig kosten vergen de afzet dezer dieren. Na bespre kingen met vertegenwoordigers van het bedrijfsleven, is besloten deze markten te houden op Maandag van 7 tot 10 uur en op Dinsdag, tegelijk met de vette- varkens-markt (beide keren on der de overkapping). De directie verwacht dat boeren, handelaren slagers en grossiers dit initiatief zullen waarderen en hun mede werking willen geven tot het welslagen dezer plannen. De leden van de Ned. R.K. Midden standsbond, afd. Leiden, die gister avond naar „In den Vergulden Turk" gekomen zijn, moeten zich wel als schooljongens gevoeld hebben! Of an ders als studenten, die een college volgden. Want wat drs. H. Neefs ver telde over de huidige tijdsomstan digheden en het aanpassen daaraan van de Middenstand, liep uit op een zeer ingewikkeld betoog, waarvan slechts de met uiterste aandacht toe luisterende leden de draad konden volgen. Dit neemt niet weg, dat het een interessante causerie was. Me nigeen zal inzicht gekregen hebben in problemen, die hem vóór gister avond onbekend terrein waren. Drs. Neefs weidde eerst uit over de begrippen conjunctuur en structuur van een land, om daarna te wijzen op de omschakeling van vredes-econo- mie naar oorlogseconomie en de ge volgen daarvan voor het bedrijfsle ven. De omschakeling op de oorlogs economie brengt onvermijdelijk een Aether'danken ZATERDAG. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. grote versobering mee. Een van de grootste moeilijkheden van de hui dige regering is het rechtvaardig ver delen van deze versobering, die niet alleen op de ruggen der arbeiders te recht mag komen. De ondernemers hebben er trouwens nu al geducht van te lijden! Want de koopkracht van de arbeiders daalt, zodat de goe deren-omzet terugloopt en daarmede ook de winstmogelijkheden. Temeer, omdat vervangingswaarde maar ge deeltelijk doorberekend mag wor den. s De middenstand zal zich op deze toestand moeten instellen en zo be drijfseconomisch mogelijk te werk gaan. Op de eerste plaats zal de om loopsnelheid van goederen zoveel mogelijk bevorderd moeten worden door de artikel-sortering te verklei nen en het daaruit overblijvende geld in de meest courante artikelen te investeren. Op de grote vraag: hoe moet er thans ingekocht worden, zoveel mo gelijk of heel voorzichtig, m.a.w. zullen de prijzen nog verder stijgen of komt er binnenkort een daling, omdat de oorlogsindustrie voorlopig 19.30 VPRO. 20—24.00 VARA, VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 3 00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.18 „Onder ons gezegd". 8.23 Orgelspel. 8.45 Gram. (9.309.35 Waterstanden). VPRO: 10.00 Medische causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.35 Pianovoordracht. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Dansmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Politiekapel. 13.50 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Pianoduo. 14.50 Sallandsprogramma. 15.15 Banjo ensemble. 15.45 „Van de wieg tot het graf", causerie. 16.00 Gram. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Kamerorkest en soliste. 17.30 „Nederland industria liseert", klankbeeld. 17.40 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA- Varia. 18.20 Gramofoonmuziek. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse Defensie" 19.00 Artistie ke Staalkaart VPRO: 19.30 „Passe partout". causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Act. VARA: 20.15 Ge varieerd programma. 21.15 Weense muziek. 21.45 „Azië en het Westen", lezing. 22.00 „Old Chelsea", muzikale romance. 22.40 ..Onder de pannen", hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.25 Orgelspel. 23.45—24.00 Gram. HILVERSÜM II, 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 'Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Sport. C.25 Amusementsmuziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus 12.03 Lunchconc. (12.3012.33 Land en tuinbouwrnededelingen). 12.50 Sport. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Gram. 14.00 „Wij ma ken een Paasgroep". 14.10 Gram. 14.20 Engelse les. ,14.40 Harmonie-orkest. 15.10 Kroniek van Letteren en kun sten. 15.45 Vrouwenkoor. 16.05 Gram. 16.30 Meerstemmige liturgische mu ziek. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Film muziek. 18.15 Actualiteiten. 18.25 Lichte muziek. 18.48 Sport: „Dit is leven", voer de jeugd. 19.00 Nieuws. 19.15 Sport. 19.23 Gram. 19.52 Jour- wel goedbedoelde belan] nalistiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gram. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op Heren!" 21.00 Amusementsmuziek. 21.3C „Uit het dagboek van een dorpspastoor", hoorspel. 22.30 „Wij luiden de Zon dag in!" 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22—24.00 Gram. van de meest dringende materialen is voorzien, kon spr. helaas geen ant woord geven. In de textiel-branche is een daling echter eerder te ver wachten dan in de metaal-nijverheid De middenstander zal echter vol komen op de hoogte moeten blijven en zijn zaken-instinct, dat hem vaak tot raadgever dient, op peil dienen te houden. De voorzitter, de heer J. C. J. Lambermont, sprak hartelijke dank woorden, waarna nog een interes sante discussie volgde Van de mededelingen noteerden v/ij. dat op 11 April een avond belegd wordt, waarop 5 leden als sprekers zullen optreden De geld-inzameling van Santos (T.B.C.-bestrijding) werd in aller belangstelling aanbevolen. De voorzitter mocht tot zijn grote vreugde weer enige nieuwe leden verwelkomen. Op 6 Mei wordt een bezinningsmorgen gehouden. En de Leidse afgevaardigden naar de Cen trale raad zullen een voorstel indie nen tot meer reclame voor de mid denstand via de radio. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Ned Recht de heren P. L. de Haseth A'dam, P. J. Swens Haarlem. Candidaatsexamen Ned. Recht de dames A. Cleveringa Leiden, A. F. M. Bolwin Wassenaar, A. W. F. Ka merman Den Haag, J. Bouman Den Haag, E. van der Sluis Den Haag, H. G. K. Streeder Leiden, idem de he ren S. A. Ligtenbelt Den Haag, R. F. de Vooys R'dam. W. N. Grypink Den Haag. N. Luitse Den Haag., A. A. Nieuwkerk A'dam A. H. Dijck- meester A'dam, H. H. M. op de Laak Den Haag, J van der Spek, Zoeter- meer, N. Scholtens, A'dam, D. H. R. Schuurman, R'dam, W. F.,van Groo- tel. Den Haag, J. D. Jansen. R'dam. F. H. Roessel, Tilburg. W. K. van der Velde, Den Haag, P. Mulder, Den Haag, V. F. Chr. Truijen, Den Haag, J. W. A. Willema. Wassenaar, C. P. M. van Beek, Wassenaar, A. J. Ch. van der Noorda, Wassenaar en de heer T. J. Th. Gerritsen, Den Haag. candidaatsexamen II geneeskunde de dames C. van Hou welingen. Rot terdam, J. A. van Tricht, Den Haag, J. J. der Weduwen, Delft N. Wes terling, Rotterdam, idem de heren A. H. Bergink, Dei Haag, P. J. Blaauw Voorburg, J. H. Bouma, Noordwijk aan Zee, M. J den En gelsman. Axel. Th. A. C. Hanegraaf. Eindhoven, A. J. F. van der Kar, Echt. P. van Leeuwen, Rotterdam, E. M N. Oosterbaan. Wassenaar, E Scheffer, Den Haag, R. J. Scholt meijer, Heemstede, Tan Hassan Lei den, L. Ph. de Vries, Voorburg en de heer L- N. Zaaijeï, Voorburg, J. W. Pinke, Voorburg. Burgerlijke Stand Geboren: Antonia Maria d. van A. F van Kesteren en J. H. de Man. Ja cob d. van C. Haasnoot en M. van der Boon. Ronald z. van M. J. Han sen en C. J. Aniba. Overleden: L. C. Romijn man 54 j. C. de Lange vrouw 87 j. Ondertrouwd: D. C. Zwaan jm. 30 j. en J. Muller gesch. 31 j. L. Stikke- lorum jm. 25 j. en M. Zandvliet jd. 21 j. J. L. H. Vierkant gesch. 37 j. en M. C. Huizer jd. 25 j. P. J. Scott Sto kes jm. 23 j. en G. G. Knibbe jd. 21 j. C. A. van Akkeren jm. 22 j. en W. H. Arts jd. 18 j. G. van Nieuwkoop kedn. 58 j. en J. G. den Older jd. 50 J. Gerritsen jm. 24 j. en C. P. J. Manders jd 22 j. P. J. J de Ruy jm 25 j. en C. S. Stikkelorum jd. 26 j H. Wouters jm. 36 j. en E. H. van der Weyden jd. 26 j. H. Meijer jm. 26 j. en N. M. Taverne jd. 23 j.. A. Tem pelaar jm. 25 j. en L. van Deelen jd. 22 j. P. Segaar jm. 33 j. en M. van Steenbergen jd. 29 j. L. G. Zirkzee jm. 32 j. en P. Zuurdeeg jd. 30 j. A. Hannaart jm. 29 j. en J. Braggaar jd. 27 j. P. Schouten jm. 24 j. en H. M. PAASCANTATE-PASSIESPEL. Onder auspiciën van de Christen Studentenraad. Gisteravond hebben verscheidenen zich opgemaakt tot een pelgrimstocht naar de Stadsgehoorzaal om in hoog ernstig samenkomen de eeuwig blij vende, devote gedachtenis van het wereldbeheersende lijden van onze Heer Jesus, mediterend op te roe pen. Het Passiespel „de Kruisweg" van Henri Ghéon, uit het Frans ver taald door de Vlaamse dichter A. Speekaert, schildert de lijdensweg, sober maar diepzinnig in veertien stonden; door de volksfantasie is de geschiedenis aldus ingedeeld. Het podium was amphitheatersgewijze met plateaus gemengd en bassenkoor. Het 6e vers is aan twee sopranen toebedeeld met cello en cembalo en een prachtig koor; vers 7 besluit het streng een voudige, maar moeilijke werk. Berg hout werkt uitsluitend met eigen krachten, ook in de solopartijen. Al slaagde 't een beter dan het ander allen hebben toch veel gedaan, wat prijzenswaard is. Koor en orkest hebben zoëls men dat van Berg hout gewend is alles in 't werk gesteld om de wedergave zo goed mogelijk te doen zijn, als uiting van religieuse kunst. In de aanvang van de avond sprak de voorzitter een kort inleidend woord en heette het gezelschap trannentreden Spaanse studenten welkom, dat in irappenireaen „n„r07iff Holland vertoeft, en nu aanwezig was oi I Bach's fraai verhoogd. Door gewas en pal men waren orkest en zangers borgen. In bonte stoet komen van achter af links de Inleider en de spe- j Iers, het Pelgrimskoor, twee man- J t nen, twee vrouwen, rechts komen K\/P„rnofi<a in de tien, die het volk vertegen woor- IIIL/lIC III lid. digen. De Inleider plaatst zich ge-' I j I heel afzijdig van de anderen, op een J6UQOPari0m0nt verhoging en onbeweeglijk z'n mooie kop (als van een oude Kerk- Gisteravond kwam het Leids Jeugd vader) geheven, leidt hij elke statie parlement, onder voorzitterschap van De eerste verteller, een stoere jje heer Lamers. in zitting bijeen. lange verschijning, geeft de geschie denis plastisch weer. Opgetogen zijn wij over zijn spel en de dictie. De tweede verteller, wat fijner ge bouwd, subtieler van wezen, beeldt meer speciale personen uit: Simon van Sirene, Joannes. Ook hij was op de kruisberg. De vrouwenrollen wa ren de vrome vrouwen, die Jesus bijstonden op de lijdensweg Maria, Maria Magdalena, Veronica. De an dere groep stelde aanvankelijk het Sanhadrin voor, dan het volk, dan de mensheid, die elk op eigen wijze het lijden aanschouwt, in zich op neemt, en beschouwend reageert. De regisseur B. Hageman heeft wonde ren gedaan en heeft met het Pel grimskoor een diep doorvoeld artis tiek schoon bereikt. Henk Berghout gaf met het Collegium Musicum en het Leids Studenten Zangkoor een waardige en waardevolle muzikale omlijsting door de tussen de ver schillende staties fragmenten uit Bach's „Mattheu Passsion" uit te voeren. Tenslotte voerde Berghout Can tate no. 4 van J. S. Bach uit met zijn Studentenkoor en orkest. Heel 't beknopte werk draagt een antieke kleur, is majestueus, en donker van van klank. De tekst is van Luther. Met belangstelling hebben wij dit, welhaast nooit uitgevoerde werk ge hoord. Na een Sinfonia, zette 't ge mengd koor in. Vers II is voor solo sopraan en alt begeleid door cello (die een extra pluim verdient) en cembalo. Nogmaals treedt de so praan-soliste naar voren door een vaardig gespeeld obligaat-viool be geleid. De verzen 4 en 5 zijn voor' J M. E. Sesef jd. 21 j'. W. F. van Kat wijk jm. 25 j. en J. M. J. van dei- Tuin jd. 22 j. H. C. van Strien gesch. 47 j. en T. M. Feun jd. 34 j. J. Bink jm. 25 j. en M. Driedijk jd. 33 j. S. Dubbelaar wedn. 36 j. en M. M. Cos- see jd. 34 j. I: Pardon jm. 27 j. en C. van Dijk jd. 28 j. J. V. van der-Zon Pracht jd. 25 j. H. Spiets jm. 23 j. en jm. 31 j. en J. W. Krol jd. 28 j. Het onderwerp van deze bijeen komst was „Voor welke problemen stelt Oost-Azië ons?" Deze proble men werden uitvoerig besproken. Diep werd ingegaan op de histori sche groei van Oost-Azië en het hui dige stadium van dit werelddeel werd van vele kanten belicht. Vervolgens bracht de commissie tot voorbereiding van een gezamenlijke avond door de P. v. d. A., V.V.D., A.R., C.K. en K.V.P. rapport uit. Na dere mededelingen hierover volgen nog. Door de fractie Jongeren K.V.P. werd een motie ingediend, met als doel de belangstelling voor het staat kundig leven bij de jongeren los te slaan. Deze motie luidt: Het Leidse Jeugdparlement op 15 Maart 1951 ten Stadhuize in ver gadering bijeen, spreekt de wense lijkheid uit om in de gemeente Leiden te komen tot het jaarlijks houden van een zogenaamde „Bur gerdag" vooi allen, die in dat jaar de kiesgerechtigde leeftijd hebben bereikt. Zij baseert dit verlangen op grond van het feit, dat hierdoor bij de jongeren de burgerzin wordt aangekweekt, het stemrecht hoger wordt gewaardeerd en de democra tische gedachte versterkt. Zij verzoekt dan ook met na druk aan het college van Burge meester en Wethouders de organi satie van een „Burgerdag" ter hand te willen nemen. De motie werd i.v.m. het vergevor derde uur in handen gesteld van de Raad van Bestuur v. h. Jeugdparle ment en zal op de volgende zitting in discussie wbrden gebracht. Een Vormvast costuum heeft vanzelfspre kend alle eigenschappen van een goed costuum: het zit prettig, het past perfect, het is gemaakt van het allerbeste materiaal. Maar een Vormvast costuum heeft méér een Vormvast costuum heeft een hart, een stérk hort. De soepele veerkracht van het onovertroffen Vormvast binnenwerk houdt Uw costuum blijvend Jong! C 4 A Vormvast is inderdaad: Perfectie. ïk Confectie,/ De Leidse afdeling van de Alge mene Nederlandse Invalidenbond gaat weer een nieuwe activiteit toe voegen aan haar activiteiten om de belangen van de invaliden te behar tigen. In samenwerking met de R.K. Invalidenbond „St. Liduina" afd. Leiden en het gemeentebestuur, is men gekomen tot oprichting van een Zwemschool voor Invaliden, welke op Dinsdag 20 Maart a.s. 's avonds om 8 uur door weth. St. Menken in „De Overdekte" zal worden geopend. Men heeft de ervaring, dat inva liden, zo zij er al toe komen om zwemles te nemen en in een open bare zwemgelegenheid te verschij nen, veel opzien baren. Alle andere zwemliefhebbers volgen met hoe de pogingen van een invalide, om zich in het water voort te bewegen. Een belangstelling, die de invaldie uiteraard veel liever niet heeft. In Den Haag geschiedde het onlangs, dat een man, van wie beide benen geamputeerd waren, in het zwem bad verscheen, temidden van 60 a 70 andere zwemmers. Binnen enkele minuten stonden alle zwemmers aan de kant te kijken en zwom de inva lide alleen in het bad Dit alles heeft geleid tot de con clusie, dat invaliden de gelegenheid moet worden geboden gezamenlijk op een apart uur te kunnen zwem men. Daar komt bij. dat voor deze mensen een speciale lesmethode no dig is. Iedere invalide heeft een an der gebrek en moet dus apart ge ïnstrueerd worden. De A.N.I.B kwam na vele onder handelingen tot het resultaat, dat de invaliden van Leiden en omgeving, leden van beide verenigingen en •niet-leden, in „De Overdekte" een afzonderlijk zwemuur krijgen en wel Dinsdagavond van half negen tot half tien. De prijs is uiterst laag gesteld op 0.15 per uur (normaal 0.50. Nuttige instelling. Voordat een invalide er toe mag overgaan zwemles te nemen, moet hij eerst medisch gekeurd worden. Hiervoor hebben de doctoren C. P. van Nes, P. Wittebol en J van Nes zich beschikbaar gesteld. De leiding van deze zwemschool is in handen 'van de heer J. B. van Seters en mej. A. van Dorsten, beiden lid van het Genootschap voor Heilgymna stiek, Massage en Physio-techniek. Zij leiden sedert Nov. 1950 ook de Loopschool van de Leidse A.N.I.B. di zich in een grote belangstelling van de invaliden mag verheugen. Terloops kan nog medegedeeld wor den, dat de Loopschool met ingang van 5 April a.s. een uur langer de beschikking krijgt over de gym.zaal van de Gem. H.B.S., zodat het mo gelijk zal zijn ook met dames-lessen te beginnen. Een dergelijke zwemschool be staat in Den Haag. Ook in Rotter dam wordt zwemles gegeven aan in validen, maar .niet in deze vorm. Uit beide steden zullen invalide zwemmers naar Leiden komen, om op de openingsavond een demonstra tie te geven. Vermeld dient nog te worden, dat er 15 instructeurs be schikbaar zijn om de invaliden van Leiden en omgeving les te geven, afkomstig van de zwemvereniging „De Watervrienden". In het verslag van de openings plechtigheid hopen wij gelegenheid te hebben om te wijzen op het nut van zwemles voor invaliden Het is vanzelfsprekend, dat de zwemkunst levensvreugde schenken kan, de veiligheid van iedere zwemmer be vordert, de invalide een stap nader brengt tot hetgeen validen doen en soms zelfs de invaliditeit kan ver minderen. Om al deze redenen is de stichting van deze zwemschool toe te juichen. WARMOND Aanbesteding. De aanbesteding voor de bouw van een school voor g.l.o. met 6 leslokalen, personeels- kamer enz., welke, bouw zal plaats vinden onder leiding van het archi tectenbureau ir. H. A. van Oerle en J. J. Schrama te Leiden, is thans de finitief bepaald op Dinsdag 20 Maart des voormiddags half twaalf in Hotel de Stad Rome. Laatste Berichten DE SNELTREIN DONCASTER— LONDEN ONTSPOORD. Bij Doncaster (Yorkshire) is de sneltrein DoncasterLonden uit de rails gelopen. Twee wagons zijn gekanteld. Vol gens de eerste berichten zijn tenmin ste zes en misschien tien personen om het leven gekomen. De eerste vier rijtu:^en liepen uit de rails, i hebben deelgenomen. Vrijdag 16 Maart. Hier volgt een belangrijk bericht voor de Hongaren, üie in Leiden ver blijven A.s Dinsdagmiddag drie uur zal oen Hongaarse geestelijke in de Hartebrug biechthoren voor zijn landgenoten. Nieuws van het Lekke Dak? Na tuurlijk. Stadskok is gisteravond naar de Midens tends verga icring ge weest. Daa, ontmoet.e nij leden, die zeer veel sympathie hebben voor het v/èrk van de Katha Sociale Jeu"d- zerg Nieuwe Rijn 52, Leiden giro 230414, en die dit op stoffelijke wijze wilden komen De een stopte Stads kok een einden in z'n hand. „Voor het lekke dak" fluisterde hij. Een ander haalde een rijksdaalder te voorschijn. „Ik wil ook wel een steentje bijdragen", voegde hij er toe. Zo waren er meer En zo moet het gaan! Als u Stadskok in de ko mende weken ontmoet, loop dan maar 'n straatje om, want anders bent u zogezegd de sigaar! Die vriend van ons was eindelijk klaar met denken. Hij heeft zijn gift klaar stort op de giro, deelde hij vanmor gen mede. We zullen afwachten. Don derdagmorgen kwam er nog een oud vrouwtje op Nieuwe Rijn 52. „Ik moet rondkomen met de 18 gulden van Drees", zei ze. „Vee? kan ik dus niet missen. Maar ik wil toch ook niet hebben, dat die iongens natre- genen. Hier hebt u een gulden". Juist, die kant moeten we op! STADSKOK. waarvan twee dwars kwamen te staan. Vele passagiers zijn gewond door vliegende glassplinters. Het on geluk gebeurde kort na het vertrek. DE LICHTING 1949 II GAAT EERDER MET GROOT VERLOF. Als blijk van waardering voor de bij de oefening Crenscendo getoonde toewijding en ijver zal de lichting 1949 H op 22 Maart met groot verlof gaan in plaats van op 1 April, aldus in een dagorder van gen. majoor A. T. C. Opsomer, de commandant strijdkrachten te velde. Deze dag order is vóór de aanvang van het défilé voor de Koningin en Prins Bernhard voorgelezen aan alle troe pen, die aan de oefening Crescendo

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2