ëïósêRi/rspoT^ Guido P. van Paridon nam afscheid van de meisjes Weth. Jongeleen opende weer een nieuw woningen-complex MAANDAG 12 MAART 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Na negen jaar zag de koster, dat er licht brandde in het kerkgebouw. Hij waarschuw de enige huisgenoten en met z'n vie ren traden zij dapper de kerk bin nen. Daar troffen zij een man aan. „Wat doet U hier?", vroeg de koster. ,,Even schuilen voor d^ regen", zei de man. ,,Dat is niet pluis" dacht de koster. „Wacht, ik bel even de po litie op", Terwijl de koster aan de telefoon hing en zijn drie huisgeno ten de wacht hielden, zag de inbre ker kans om in de W.C. te verdwij nen. Hij deed het haakje op de deur en klom een twee drie odor het raampje naar buiten, zonder dat de wachters kans zagen hem tegen te houden. Toen de politie kwam, was de vogel al gevlogen. Hij vliegt nog steeds „N.R.V. afd Leiden bestond 40 Jaar De Nederlandse Reis vereniging, afd. Leiden, vierde Zaterdag het veertigjarig bestaan met een receptie „In den Vergulden Turk". Daar werd o.a. het woord gevoerd door dr.R. van Waard, algemeen voorzitter, de heer J. Panman, algemeen directeur, de heer C. P. Schinck, voorzitter van de Kath. Ned. Reisvereniging, afd. Leiden, en de heer A. v. d. Bosch, voorzitter van de Ned. Cristelijke Reigver., afd. Leiden. Onder de velen, die het bestuur kwamen gelukwensenn, bevond zich ook burgemeester jhr. mr, F. H. van Kinschot. Na afloop van de receptie zaten leden en genodigden aan een diner aan, in aansluiting waarop in de j grote Stadsgehoorzaal, die geheel gevuld was, een feestavond werd ge houden. De Rotterdamse zusterafde- ling voerde met 80 medewerkenden I de operette „In het Witte paard" op. Wat een drukte, geroezemoes en vrolijkheid, gistermiddag in de Vroo- lijcke Arke! De grote zaal puilde uit van meisjes, groot en klein. En in het midden troonde guido van Pa ridon. Ter ere van haar waren de verschillende clubs van het Sint Francisco Romanawerk bijeengeko men in het gebouw in de Lange Pieterskerkkoorsteeg en ter ere van haar werd het bonte programma af gewerkt. Want guido P. van Paridon nam gistermidaag afscheid van de clubs, nadat zij negen jaar aan het St. Fr. Rom werk verbonden geweest i§. Wat zij in die lange jaren heeft ge presteerd, laat zich moeilijk be schrijven. Dat is slechts af te leiden uit de dankbaarheid, die de meisjes betoonden, door spontaan een feest middag te organiseren, en gezamen lijk een programma in elkaar te zetten, voor te bereiden en uit te voeren. Vandaar die drukte gister middag rondom de scheidende guido, die temidden van familieleden en andere genodigden nu eens rustig op haar stoel kon blijven zitten, in plaats van te sjouwen en te zorgen, dat alles goed verlopen zou. Het heeft geen zin alle nummers te noemen. Het was een bont pro gramma van zang en spel, dans en voordracht, spontaan en vrolijk zo als alleen een opgewekte schare van jonge meisjes dat kan doen. Het moet voor de scheidende guido een grote voldoening geweest zijn dit vrolijke gedoe aan te zien, als een deel van het resultaat, dat na vzel moeizaam werken werd bereikt. En de dank, die de meisjes in lied en vers vertolkten, was zó hartelijk gemeend, dat geen officiële toe spraak of huldiging daarbij in de schaduw zou kunnen staan! Hulde aan de leidsters, die zich zoveel moeite getroosa hebben, om deze middag tot een succes te maken. De nieuwe hoofdleidster, die guido van Paridon opvolgt, is mej. Th. Schrettlen uit Nijmegen Op de foto ziet men guido van Pa ridon naast mevr. van Paridon (ge heel rechts), temidden van genodig den en in spanning toekijkende meisjes, genieten \'an het aardige programma. (Foto: „De Leidse Courant") Dief ontsnapte door W.C -raam In het anders zo rustige Leiden is de laatste dagen wel enige beroering gekomen vanwege de inbraken, die hier en daar gepleegd worden! In de afgelopen nacht is er weer ingebro ken en wel in de Zuiderkerk Lamrner.schansweg Om Burgerlijke Stand Geboren: Rosa Maria Therésia, d. v. J P. van Breukelen en L. J. A. v. Rhoon; Cornelis Nicolaas Martinus, z. v. C. N. M. Halvemaan en P. J Brandt; Joseph Maria, z. v. J. G. Mathot en P. Nieuwesteeg; Pleuna Genaveva Maria Helena, d. v K. Ie Febre en A. A. de Groot; Bartholo- meus Jacobus Theodorus, z v. M. E. Uljee en L. J. E. Goddijn; Cornelis Amerik, z. v. D. J. van Duiven voorde en J. Schaart. Maandag 12 Maart. De „Haak-in-actie" gaat alsmaar voort! Nu hebben ook de grossiers, handelaren, tuinders, veiling- en can- tine-personeel van de Leidse Groen teveiling de handen ineen geslagen en reeds 'n aanzienlijk bedrag bijeen gegaard. Op de N.C.R.V.-steravond van 5 April zal dit bedrag, waar schijnlijk groter dan ƒ2000, overhan digd worden. Het is vandaag weer feest. De heer A. J. Diersman viert heden zijn zil veren jubileum bij de N.V. Kon. Ned. Grofsmederij. Ter ere van hem was vanmorgen op de grote kraan de vlag gehesen. De jubilaris werd, vergezeld van zijn moeder, door de directie ont vangen en toegesproken door ir. M. C. de Jong, die de ijverige hamerdrij ver prees om zijn trouwe en nauwge zette arbeid. Een enveloppe met in houd en een getuigschrift van de Ned. Mij. van Nijv. en Handel beze- fgelden deze woorden. De 15-jarige scholier T. D., wonend aan de Hooglandse Kerkgracht, had Zaterdagmiddag om kwart over vijf een ongelukkig ogenblikje, toen hij in het Van der Werffpark van een hekje viel. De E.H.D. constateerde een gebroken linkerbeen en bracht de knaap naar hec Acad. Ziekenhuis. En de toneelvereniging „Tot Ieders Genoegen" voerde Zaterdag avond in de Schouwburg het spel in tien tonelen „Moeder" op van G. van Heisteren. Het kon niet ontkend worden, dat verschillende rollen wat te zwaar waren voor amateurs. Maar bij elkaar was het toch een verdien stelijke opvoering, waarvoor de toe schouwers zich met een hartelijk ap plaus zeer dankbaar toonden. Er is in de komende dagen wel weer het een en ander te beleven in de Sleutelstad. A.s. Donderdagavond komen de kath. Leidse middenstan ders bijeen in „In den Vedgulden Turk", om te luisteren naar drs. H. Neefs, die zal spreken over de finan ciële en economische toestand van ons land, over de gevolgen daarvan voor de middenstand en over de wij ze, waarop de middenstanders zich moeten aanpassen. GROTE DAG VOOR TUINSTADWIJK Boerderij te huur aangeboden Nieuwe oplichterij Talrijk zijn de oplichtingen, die v/orden gepleegd door geraffineerde lieden, die gebruik makend van de nood der tijden allerlei men sen weten te bedriegen door het aan bieden van woningen. De politie te Gouda zoekt thans naar zulk een op lichter, die in allerlei bladen adver tenties plaatste waarin hij een boer derij te huur aanbood. Het spreekt vanzelf, dat op zulk een aanlokkelijke 'advertentie vele liefhebbers komen. De oplichter wist het vertrouwen der mensen te win nen door een mooi naamkaartje te geven en liet hen dan bedragen stor ten om verder in aanmerking te kun nen komen. Hij gaf hiervoor, netjes kwitanties af en daarna hoorde men r.iets meer van hem, noch van de boerderij. „Alg. Dgbl." H. B. G. VOOR DE RECHTBANK. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft het vonnis van de Haagse Rechtbank bevestigd, waarbij het H.B.G., te Lises, een der grootste bloembollenveilingen in Nederland, veroordeeld werd tot schadevergoe ding aan J J. Kapteyn te Heemstede. Het H.B.G. had, in een Augustus nacht van 1949, terwijl K. in het bui tenland vertoefde, in samenwerking met een broer van K de gehele bloembollenvoorraad uit een schuur van K. te Lisse weg laten halen, uit vrees, dat K. bij het H.B.G. gekochte bloembollen niet zou kunnen betalen. De rechtbank overwoog in haar vonnis ,dat het H.B.G. „on lichtvaar dige en onverantwoordelijke wijze te werk was gegaan" en daardoor mede een schok aan K's credietwaardig- heid had toegebracht. De rechtbank stelde het H.B.G. aansprakelijk voor de tengevolge daarvan door K. in zijn handelsdebiet geleden schade, volgens nader op te maken staat. DE ANDERHALF MILLIOENSTE. De anderhalf millioenste bezoeker van de havententoonstelling Rotter dam Ahoy is Zaterdag met het m.s. Westerdam naar Amerika vertrok ken. De heer E. B. van Putten kreeg 'leze retourreis RotterdamNew Vok aangeboden door de Holland Amerika Lijn. Zijn echtgenote en zoon mogen de reis meemaken. In de Verenigde Staten zullen zij vijf dagen gasten van de H.A.L. zijn. De thuis reis zal eveneens met de Westerdam geschieden. MERKWAARDIGE VONDST IN N.O.P. Bij het puinruimen is men in de Noordoostpolder, ten Zuiden van het vroegere eiland Schokland, op een wrak gestoten, dat in tegenstelling tot de meeste andere scheepswrak ken in de polder in goede staat ver keert. Naast het schip, dat waar schijnlijk uit de zeventiende eeuw dateert, trof men het skelet aan van een man. Kleding en laarzen bleken vrij goed in de veengrond bewaard te zijn gebleven. De afmetingen van het vaartuig zijn ongeveer vijf bij vijfentwintig meter. SOEST KRIJGT EEN GROOT VOGELPARK. Op een groot buiten in Soest, dat een oppervlakte heeft van 20.000 m2, zal de heer C. M. Henning, directeur van de Amsterdamse Kusthandel Fetter, ,een groot vogel- en bloemen- park openen. In dit park, dat „Avi- flora" zal heten, zullen pl.rn. 5000 vogels komen in grote voliëres. Het buiten, dat eens aan ex-bur gemeester Visser van Den Haag toe behoorde, heeft bij 1e aanleg in 1929 f 300.000 gekost. „Dalen wc niet met ons woning- peil?", vroeg wethouder A. J. Jon geleen zich Zaterdagmiddag af. toen hij was uitgenodigd door de Woning bouwvereniging „Tuinstadwijk", om de eerste sleutel uit te reiken van de tweehonderd woningen, die de Storm Buysingstraat, achter de drip uur Lage Morsweg, gebouwd werden. I „We dalen inderdaad' vervolgde de wethouder, maar wat hier gepres teerd is, kan er nog best mee door. Met een ruimer budget zou Leiden mooiere huizen kunnen bouwen, maar helaas maken de enorme be dragen voor de verdediging het be drag voor de woningbouw klein De vooruitzichten zijn waarlijk niet be ter." De wethouder feliciteerde de be woners van nummer 3, de heer en mevr. P. M. de Jong en hun vier kin deren. „Het recht op een eigen haard", zo zei hij, „geldt in Neder land zo mogelijk nog meer dan waar ook ter wereld. In ons land kan geen gezin buiten een vrij, eigen gezins leven". Met deze woorden ging de sluitel over in handen van d.e heer de Jong. De wethouder hees de vlag en ontving een sleutel met gedenk plaat als herinnering. Grote eenvoud. De voorzitter van Tuinstadwijk, de heer M. I. Smit, had bij de aan vang van deze korte plechtigheid ge- Wilt U iets weten Emigratie naar Nieuw-Zeeland is B. en W. van Soest hebben alle ook mogelijk voor iemand, die in Nederland geboren is en hier woont, medewerking gegeven bij de tot standkoming van het vogelpark. BOSBRAND OP DE VELUWE. De eerste bosbrand op de Zuid- west-Veluwe in dit seizoen heeft gis termiddag in de buurt van Ede ge woed. Op de Hulleberg ten Noord westen van Ede hadden jongens een vuurtje gestookt, dat zij niet on der controle konden houden. Door de vrij sterke wind breidde het vuur zich snel uit. De post Ede van de Veluwe Bos brand weer heeft drie kwartier over het blussen gedaan. Vijtienduizend vierkante meter den nenbos is een prooi van de vlammen geworden. ST. CLEMENS RETRAITEHUIS NOORD WIJKERHOUT Voor jongemannen, die begin April onder de wapenen moeten ko men, wordt nog een retraite gehou den van Zaterdagavond 17 Maart tot 20 Maart in het Retraitehuis te Noordwij kerhout. Spoedige opgave gewenst bij de directie. Charlotte Kohier gaat het Am sterdams Toneelgezelschap verlaten en zal het komende seizoen deel uit maken van het Rotterdams Toneel, dat onder leiding staat van Ko Ar- noldi. maar de Belgische nationaliteit heeft. Hij komt echter niet in aanmerking voor financiële steun van Rijkswege. Mogelijk is er voor hem een Belgi sche regeling te treffen. Nadere in lichtingen verschaft het kantoor Emi gratie naar Nieuw-Zeeland, Anna Paulownastrar t 58, Den Haag. Het Huisvestingsbureau te Leiden is gevestigd op het Stadhuis. Men kan er dagelijks terecht van 9 tot 12 en van 2 tot 3 uur. behalve op Zater dagmiddag. Vraag: Kunt U mij inlichten waar de toegangsbewijzen verkrijgbaar zijn, voor de binnenkort te -pelen wedstrijd NederlandArsenal, wel ke gespeeld wordt in het Fey en oord stadion te Rotterdam? Antwoord: Het is nog helemaal niet zeker, dat Arsenal inderdaad komt. In ieder geval, indien het zo is, zijn er kaarten in voorkoop ver krijgbaar in Rotterdam (o.a, het Feyenoordstadion) Den Haag enz. Een Friese Club bestaat naar ons weten niet in Leiden. SCHEEPSBERICHTEN Groote Beer (emigranten) A'dam/ Sydney 11 7880 m. Z.O. Guardafui; Roma (repatr.) Djakarta/R'dam 11 500 m. Z.O. Colombo. wezen op de grote nood, die nog steeds heerst op het gebied van de huisvesting, en op de grootst moge lijk eenvoud, die bij de bouw van deze woningen betracht was Deze huizen zijn gebouwd met de z.g.n. verminderde rijksbijdrage, hebben 'n ingebouwde schuur en missen alle uiterlijke versierselen. Maar met de korte riemen, die architect A. Cat- hier had heeft hij voortreffelijk ge roeid. De wethouder deelde voorts nog mede. dat, als alles meeloopt, Tuin stadwijk dit jaar 382 woningen ge reed krijgt. De heer Cathier, zeide bij de aanvaarding van de opdracht gevreesd te hebben, dat hij in de toekomst wel eens met bedorven eieren bekogeld zou worden. Maar als de bewoners van deze huizen hun eieren drie maanden willen vasthou den. zullen ze waarschijnlijk hele maal niet meer gooien. Want het wo nen in deze huizen zal beslist erg meevallen. De heer A. Goossen bracht de ge lukwensen over van de Federatie van Woningbouwverenigingen in Zuid Holland, De heer A. Schone- veld deed dit namens de Leidse Fe- deratie. De heer J. A. Leen sprak tenslotte namens Tuinstadwijk en wekte de nieuwe bewoners op een buurtvereniging te stichten Een van deze nieuwe huizen was ter demonstratie door de fa Vroom ei Dreesman zeer modern en prac- tisch ingericht. Missie-naaikring in het zilver De Leidse Missie-naaikring viert op 6 April a.s. het zilveren bestaans- feest. Een kwarteeuw lang kwam iedere week ook in de moeilijke oorlogsjaren een aantal dames bijeen, om te werken aan de ver vaardiging van paramenten voor de Missie. Hierdoor kon aan vele uit j Leiden vertrekkende missionarissen onmisbare steun verleend worden. Ook meerdere priesters uit. de om geving wei-den door deze kring ge holpen om hun Missie-werk te kun nen beginnen. Daarom is er alle reden tot jubi leren. De dames wensen op dit feest echter niets voor zichzelf. Zij ver langen slechts, dat het hun mogelijk gemaakt wordt dit werk voort te kunnen zetten, dat in de loop der jaren reeds door zovele donaties werd gesteund. Maar door de steeds oplopende prijzen van materiaal wordt het steeds moeilijker aan de aanvragen te kunnen voldoen. Daar om wordt bij gelegenheid van dit jubileum een extra beroep gedaan op de katholieken van Leiden, om op een of andere wijze te helpen dit mooie werk in stand te houden. Besloten werd bij verschillende adressen een enveloppe aan te bie den, waarop staat aangegeven, dat er nog steeds veel nodig is. Het vers besluit: Al Uw giften groot of klein zullen ons steeds welkom zijn! Moge deze wens in vervulling gaan, opdat de zilveren kring dit mooie werk nog lang kan voortzet ten! I En Vrijdagavond a.s. komt, even eens in de „Turk", de Leidse Smal film Liga bijce Het mede-lid A. Forma zal zijn reisfilm van de Ri- vièra en Zwitserland draaien. Boven dien zullen van deze reizen een aan tal kleuren-dia's vertoond worden. Hetgeen bij elkaar een leerzame avond kan worden. Zaterdagmiddag om drie uur ko men de leden van „St. Augustinus", Vereniging voor R.K. Onderwijzers, afd. Leiden e.o., ook al in de „Turk" om een bijeenkomst te houden. De agenda's voor de algemene en K.O.V.- vergadering zullen behandeld wor den. Waarvoor het bestuur een min stens even grote belangstelling ver wacht als voor de onlangs gehouden jaarvergadering. De Maatschappij voor Toonkunst te Leiden meent, dat de opera in Ne derland te weinig belangstelling ge niet. Daar moet verandering in ko men. Vandaar, dat op Vrijdag 16 Maart a.s. in de Stadsgehoorzaal een Opexaconcert gegeven zal worden, waaraan medewerken Gré Brouwen- stein (sopraan) en Frans Vroons. Zij worden begeleid door de pianist Pierre Palla, die ook enige soli zal spelen. Uitgevoerd worden fragmen ten uit Opera's van Verdi, Bizet, Mascagni, Massenet en Puccini. .s. Donderdagavond vergadert het Leids Jeugdparlement, om half acht in het Stadhuis, kamer 125. Be handeld wordt het onderwerp „Voor welke problemen stelt Oost-Azië ons?" Een dag eerder, op Woensdag 14 Maart hoftdt het genootschap Neder landEngeland een bijeenkomst, waarop mej. E. Brandon zal spreken over Australië. In verband met de huidige emigratie wel een belangrijk onderwerp. Er zal tevens een smal film over dit werelddeel vertoond worden. Aanvang 8 uur in het Oos ters Instituut. Rapenburg 61. De heer A. Schrama, wagenvoerder le klas, herdenkt a.s. Woensdag het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de N.Z.H.V.M., oftewel de Blauw Tram. We hebben er zo'n idee van, dat dit feit niet onopgemerkt voorbij zal gaan. En nu het Lekke Dak! U hebt het natuurlijk allemaal gelezen in de krant van Zaterdag 1.1. Is dat niet het geval, dan wil Stadskok u nog wel een krant laten bezorgen. Want iedereen moet weten, hoe het gesteld is met het gebouw van de Kath. So ciale Jeugdzorg. Nieuwe Rijn 52, Leiden. De eerste reacties zijn al bin nen Toen Stadskok Zaterdagavond thuis kwam, lag er al een envzloppe op hem te wachten, zonder afzender, met het opschrift „Voor het lekke dak". Er zat een tientje in! En he denmorgen werd op het bureau nog een enveloppe bezorgd, eveneens zonder afzender, waaruit een biljet van vijf en twint'ig gulden te voor schijn kwam! Het begin is er dus! Zo moet het gaan!! Wat er bij pater Dyunstee, de aalmoezenier, op de pastorie Haarlemmerstr. 106, of aan het gebouw Nieuwe Rijn 52, bezorgd is, hoort u Zaterdag wel. Er gingen hedenmorgen al geruchten, dat het Postkantoor extra personeel beeft moeten aannemen, om alle binnenge komen girobiljetten te kunnen ver werken! Het gironummer, vraagt u? Wel, nummer 230414, ten name van de Kath. Sociale Jeugdzorg te Lei den. Hartelijk dank aan de milde ge vers, die de eerste spits hebben af gebeten! Wie volgt? Er is al een kath. vereniging, die Stadskok beloofd heeft, dat er op de eerstvolgende ver gadering gecollecteerd zal worden voor het lekke dak! Zo moet 't gaan! STADSKOK. Laatste Berichten Kabinetscrisis De informateur prof. Romme heeft hedenochtend bij zich ontvangen de heer H. H. Wemmers, thans een der directeuren van de Staatsmijnen. De heer Wemmers is partijloos en be schouwt zich als een exponent van de gedachte var de „derde macht". Men mag aannemen dat prof Romme hem heeft gevraagd of hij eventueel voor een ministerszetel in aanmerking wenst te komen De heer Wemmers zal zijn antwoord nader overwegen. PROTEST TEGEN SUIKERPRIJS VERHOGING. De raad van vakcentralen verzond hedenmorgen een telegram aan de ministerraad, waarin gezegd wordt, dat de suikerprijsverhoging betekent, mede toegeven aan speculanten ten koste van verbruikers. De verhoging geschiedde, zo wordt gezegd, zonder overleg met het georganiseerde be drijfsleven. De vakcentralen maken daartegen ernstig bezwaar en ver zoeken spoedig overleg -over de so ciale consequenties van de prijsver hogende maatregelen. Het Haagse matrozen koor van Theo van Elferen is uitgenodigd in de grote vacantie in Brazilië te komen zingen. Behalve concerten in de grote ste den zoals Rio de Janeiro zal het koor ook twee radioconcerten moeten geven. ONRUST IN BARCELONA. Naar schatting hebben ongeveer 300.000 arbeiders in Barcelona het werk neergelegd uit protest tegen de hoge kosten van het levensonder houd. Er heerst opwinding in de stad. Schreeuwende groepen bestormden trams en taxi's. Volgens waarnemers is de toestand ernstig. HET BEZOEK VAN PRINS BERNHARD AAN Z. AMERIKA. Op verzoek van de Nederlandse re gering zal Z.K H. de Prins der Neder landen dit jaar wederom een offi ciële reis ondernemen en wel naar Uruguay, Argentinië en Chili, ten einde op deze wijze de uitdrukking te geven aan de hartelijke betrekkin gen, welke Nederland met deze lan den onderhoudt. De reis zal een aan vang nemen op Zaterdag 24 Maart a.s., waarbij Z.K.H op de heenreis in Europa gedeeltelijk gebruik zal maken van de Dakota, die daarvoor beschikbaar is, en verder van 't lijn- toestel op Zuid-Amerika van de K.L.M. De officiële aankomst te Monte video is vastgesteld op Maandag 26 Maart om 18.40 lmt. Het officiële bezoek aan Uruguay eindigt op Zen dag 1 April a.s. Op Dinsdag 3 April begint het officiële bezoek aan Ar gentinië, dat tot 10 April zal duren, waarna Z.K.H van Buenos Aires naar Santiago de Chile vliegt alwaar het officiële bezoek zal duren tot Dinsdag 17 April. Na een bezoek aan het Chileense en Argentijnse meren- district zal Z.K.H. met het K.L.M.- lijntoestel, dat op 26 April Buenos Aires verlaat en 28 April te Schiphol arriveert, naar Nederland terugkeren. Na bovengenoemd bezoek aan het merendistrict zal Z.ICH. nog een be zoek brengen aan de Nederlandse landbouwnederzetting te Tres Ar royos in de omgeving van Bahia Blanca. VOORSCHOTEN Kind overreden door jeep Gistermiddag wilden twee jon getjes de Leidse weg oversteken ter hoogte van huize Ter Wadidng, Op dat moment naderde er een jeep. Een van de ventjes bleef op het trottoir staan, maar de ander, de driejarige Keesje Valentijn stak de rijweg over. Het kind werd door de jeep gegrepen en tegen de grond ge smakt. Aanvankelijk scheen de toe stand van het jongetje niet zo ern stig te zijn, maar kort na het arrive ren van dr. Stoel raakte hij buiten bewustzijn. De dokter liet het kind naar het Academisch Ziekenhuis vervoeren. Men vreest, dat het slacht offertje na tegen de grond ge smakt te zijn een wiel van de jeep over zijn lichaam heeft gekregen. Het kind, dat inmiddels tot bewust zijn is gekomen, verkeerde vanmor gen nog in levensgevaar. marktberichten ROTTERDAM, 12 Maart. Vee. Aanvoer 1401 totaal, 708 vette koeien en 693 varkens. Prijzen- vette koeien 2.40—2.60. f 2.10—2.40 en 2.00— 2.10- varkens f 1.72—1.69—1.60 per kg. licht gewicht. Offic. Publicatie OPHEFFING AFWIKKELINGSBUREAU K.N.I.L.-CENTRUM. Het ministerie voor Unie zaken en overzeese rijks delen maakt het volgende bekend: 1. Het afwikkelingsbureau van het K.N.I.L.-centrum te Nijmegen zal met ingang van 1 April 1951 worden opgeheven. 2. De werkzaamheden van dit bureau zullen worden voortgezet door de afde ling „militaire personeels- zaken" van het ministerie van Uniezaken en overzee se rijksde en (Binnenhof 7. 's-Gi-avenhage). 3. Euroce^e ex-KNIL-mili- tairen, die vermenen nog een vordering o.a. te heb ben od het v.m. KNIL. kunnen deze nog tot uiter lijk 30 Juni 1951 uitslui tend schriftelijk voor brengen bii de sub. 2 ge noemde afdeling. 2* Biedt zich aan juf frouw. 45 jaar. om aan huis te komen verstellen en stoppen of lichte werk zaamheden te doen. tegen kleine vergoeding. Brieven agentschap P. W. Lemmers Leimuidcn. 2023 2? Verloren, Donderdag 8 Febr. 1.1. Rozenkrans (paar'emoer) met goud kruisje (gedachtenis), gaande van Herensingel naar v. Hogendorpstraat 11. alwaar vinder het gelie ve teeen beloning terug te bezorgen. 2595 Leidsche Auto-rijschool De bekende autorijschool voor Leiden en omgeving. Lesprijs slechts 4.50 per lesuur, v. d. Meij. Mare- dijk 159. Tel. 21280, Lei den. 2603 2* Hoera!! het leed is bij na geleden. Vanaf 24 Maart, is onze geheel nieuwe en modern ingerichte feest zaal weer beschikbaar voor bruiloften partijen, clubavonden, vergaderin gen enz. Jean van Zijp, Hooglandse Kerkgracht 40. 2* Aangeboden grote par- tii palen alle maten. J. J. Nederhof. Paoelaan lpn te Voorschoten. 2018 Te koop z g. a. n. dres soir f 55, eiken nachtkast je 12.50, sleemodel stofzui ger voor buiten 25. heel mooie fauteuil 15. heel mooie partii blauw aarde werk borden en schalen, alles goedkoop F. v. d. Pluym. Janvossensteeg 51. 2* Een plank, een stok. een lijst of een lat: in „De Houthal" vindt elke knut selaar wat. U slaagt door onze service. „De Hout hal" staat klaar voor de knutselaar. Geen filialen, Hogewocrd 99. tel. 22536.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3