Lichting 1950 (II) moet V/2 jaar dienen Volgende lichtingen wellicht langer Herstel Bisschoppelijke Hiërarchie 1853—1953 Bijzondere mededeling ZATERDAG 10 MAART 1S51 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 WANNEER NEDERLAND de beschikking kan krijgen over kazernes in de Britse zóne van Duitsland, zal de diensttijd van de thans on der de wapenen zijnde lichting-1950 (II) worden verlengd van twaalf tot 18 maanden. Dit verklaarde vanmiddag de (demissionnaire) minister van Oorlog, mr. H. L. s'Jacob, er aan toevoegend, dat hij, hangende de kabinetscrisis, niet kon meedelen of deze verlenging van eerste oefening ook voor andere lichtingen zal gelden of dat de regering wellicht tot een nog grotere verlenging zal besluiten. December divisie, ds. J. C. Konings berger, hoofdlegerpredikant en mgr. Verhoeven, de bekende aalmoeze nier. Er zal in Brabant worden geope reerd in samenwerking met leger- luchtmacht, luchtafweer en uiter aard met de vechtwagens der cava lerie. Amerikaanse wapens eerst na October De sterkte aan parate troepen, die Nederland deze zomer op de been zal hebben, beloopt zodoende 14.000 man, t.w. een brigade in opleiding en "één in herhalingsoefeningen. Want tussen 27 Maart en 28 Septem ber zullen 70 000 man van de Ko ninklijke Landmacht, hoofdzakelijk Indonesië-veteranen, in vijf groepen van een brigade in werkelijke dienst worden geroepen. Aan het eind van de zomer zal dan, zoals minister s'Jacob het uitdrukte, het Neder landse leger in Europa uit de grond zijn gestampt. De regering hoopt, dat de Koninklijke Landmacht bin nen tien jaar over een totale sterkte van ca. 240.000 man zal beschikken De Indonesië-veteranen zijn ech ter alleen op papier tot brigades en divisies geformeerd en wegens on voldoende bewapening zal het op zijn vroegst volgend jaar mogelijk zijn, in divisieveröand te oefenen. Het ontbreekt deze veteranen bo vendien aan geoefendheid. Zij ken nen de Amerikaanse organisatievorm niet, waartoe de K.L. intussen is overgegaan. Deze factoren maakten het nood zakelijk. het kader zes weken en de manschappen vier weken onder de wapenen te roepen. In de maanden Maart-April zal de eerste brigade opkomen, in -Mei-Juni de tweede, in Juni-Juli de derde, in Juli-Augustus de vierde en de laatste in Augustus- September. De H-bngade, die langer in Indonesië moest blijven dan men oorspronkelijk had bedoeld, zal dit jaar niet voor herhaling opkomen. De Commandant Strijdkrachten te Velde zal dus deze winter de be schikking hebben over drie geoefen de mobilisabele divisies. CANADESE OFFICIEREN IntussenKorea verslijt meer wapens dan de Amerikanen hadden gedacht. De grote Amerikaanse wa penzendingen kunnen derhalve eerst na October en in het begin van 1952 worden verwacht, verklaarde minis ter s'Jacob. Toch kunnen, naar het oordeel van de minister, de manschappen op doel- trefende wijze worden geoefend De Canadese wapenhulp maakte het na melijk mogelijk, de troep een bewa pening te geven, die in aantal equi valent is aan de bewapening, die de Amerikaanse organisatievorm voor schrijft. Op verzoek van Nederland zal Canada voorts hoofdofficieren van infanterie en artillerie, die een ruime oorlogservaring hebben, aan de herhalingsoefeningen toevoegen. GEVECHTSGROEPEN 6000 MAN Het is de bedoeling, de Indonesië- veteranen te wennen aan het voor hen onbekende verband van regi mentsgevechtsgroepen ter sterkte van 6000 man. De vijf groepen zul len in het kamp Oirschot worden gelegerd, maar op de eerste dag der gevechtsoefeningen zal telkens een grote troepenschouw plaats hebben te Bergen op Zoom. Dan zullen de veteranen een paar vertrouwde ge zichten zien: generaal Dürst Britt, de voormalige commandant der 7 KOLEN voor alle doeleinden CREYGHTON Hooiqr.46 Tel. 20114 Suiker 91 cent De suiker zal van heden af voor de gebruiker maximaal 91 cent per kilo kosten. Dat heeft de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening gisteren besloten. De prijs van de suiker af fabriek is bepaald op 80 per hondera kilo van 5 Maart af. De Overheid zal er scherp op toe zien dat de handel niet boven dit prijsniveau uitgaat. Het was de be doeling de beslissingen van de toe komstige regering over het gehele subsidievraagstuk af te wachten, maar er dreigden intussen moeilijk heden te ontstaan bij de suikervoor ziening van de bevolking, zodat er voor de suiker een beslissing moest worden genomen. Het aantal gros siers en winkeliers dat nog over een voldoende voorraad suiker van de oude prijs beschikte, was namelijk te klein om een normale voorziening gaande te houden. De minister stelt nu de handel in staat suiker te leveren tegen de ver hoogde prijs, mede om een gevoelig verlies voor het landbouwegalisatie- fonds en dus voor de schatkist te voorkomen. Door deze beslissing kunnen de scher pe controlemaatregelen tegen het hamsteren van suiker wel verval len. Van een suiker-tekort is immers geen sprake. En ook dringende be roepen op winkeliers met oude voor raden, zoals dat van de loco-burge meester van Arnhem, zijn nu over bodig geworden. Hij had die winke liers namelijk verzocht er naar te streven dat hun voorraden zcveel mogelijk ten goede zouden komen aan de gezinnen, die werkelijk drin gend behoefte aar. suiker .Sadden, vooral de gezinnen die niet de mid delen hadden om voorraad in te slaan. EXAMENREGELING Benevens deze vijf brigades zal men in Millingen (bij Apeldoorn) in de loop van deze zomer 27 batal jons territoriale troepen zien oefe nen. De oefeningen voor deze een heden zullen korter duren dan die te Oirschot, nl. slechts 2 weken voor de manschappen en vier weken voor officieren en onderofficieren. Aan moeilijkheden, in verband met werkkring en examens zal door de regering, naar minister s'Jacob verzekerde, zoveel mogelijk tege moet worden gekomen. Er is een re geling getroffen via de minister van Onderwijs. De minister sprak echter tevens de hoop uit, dat het bedrijfs leven zich deze zomer even sportief zal betonen als het geweest is bij de herplaatsing van gedemobiliseerden. LICHTING-'51 RESERVOIR De minister verklaarde voorts, dat ons leger eerst op de voor ons land noodzakelijke sterkte zal zijn, wan neer alle lichtingen van 1945 tot 1955 beschikbaar zullen zijn In de ko mende jaren zullen de lichtingen worden uitgeput", d.w.z er wordt naar gestreefd, uit iedere lichting 40.000 dienstplichtigen voor de K.L. te halen. In vroegere jaren leverde dit geen moeilijkheden op, gezien echter het feit, dat in de crisisjaren 19321936 het geboortecijfer zeer laag was, kan verwacht worden, aldus de minister, dat men by de volgende lichtingen niet steeds aan 40.000 dienstplichti gen zal kunnen komen. Tekorten in die lichtingen zullen worden aangevuld met dat deel van de lichting-1951, dat niet als lichting wordt opgeroepen. De minister ver klaarde verder, dat het technisch niet mogelijk is, alsnog de lichtingen 1940—1945 onder de wapenen te roe pen. OOK 10.000 MARINIERS Naar voorts van officiële zijde wordt vernomen zullen ook 10.000 mariniers voor herhalingsoefeningen onder de wapenen worden geroepen. Het gaat hier om mariniers, die in de jaren 19451949 in Indonesië hebben gediend. Zij zullen in batal jons worden geformeerd. Ned. escadrille uit Ierland In afwijking van het bericht, dat het in Eglingtcn (Noord-Ier- land) gestationneerde Nederlandse escadrille de volgende week naar Nederland zal terugkeren, meldt de marine-voorlichtingsdienst, dat de Nederlandse marinevliegers, na af loop van de voorgenomen oefen periode van zes weken medio Maart overgaan naar de vliegbasis St. Mer- ryn in Cornwall voor de voortzetting van hun opleiding. Ook het grond personeel zal naar St, Merryn gaan. EEUWFEEST OP KOMST /^Vp 4 Maart 1953 zal het 100 jaar geleden zijn, dat Paus Pius XI de breve „Ex qua die arcano" uitgaf, waarbij in Nederland de Bisschoppelijke Hiërarchie werd hersteld. Die afgelopen 100 jaren waren een beslissende periode ten aanzien van wat men pleegt te noemen „de Katholieke emancipatie". Ir. verband hiermede is op b Maart j.l. ten overstaan van notaris Swane te Utrecht in het leven geroepen de ..Stichting 18531953", welke zich ien doel stelt de eeuwfeestviering te stimuleren en op passende en stijlvolle wijze te organiseren. Behalve de organisatie van een aantal nationale manifestaties van Katholiek Nederland, beoogt de stichting een voornamelijk coördinerende taak te vervullen ten aanzien van parochiële, diocesane en andere buiten kerkelijke vieringen. De leiding der stichting berust bij de raad van bestuur, waarin zitting hebben de voorzitters der zes Katholieke standsorganisaties alsmede de voorzitters van een achttal centrales van Katholieke Organisaties. Voorts hebben in deze raad van bestuur zitting vijf priesters, aangewe zen door de Aartsbisschop en de Bisschoppen van Nederland als vertegen woordigers hunner diocesen. Het presidium van de raad van bestuur en van de stichting berust bij ar. F. J. M. A. H. Houben. Commissaris der Koningin in Limburg en mgr prof. dr. R. R. Post. hoogleraar aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen. De dagelijkse leiding der stichting is in handen van een directorium onder voorzitterschap van mr. J- Derks. Van dit directorium maken mede deel uit de heren H W. Chr. Nieuwenhuijs, penningmeester, W. A. Grollen- berg. mr. R. Höppener en mr. F. J. van Thiel. Het algemeen secretariaat van de stichting is voorlopig gevestigd Buiten- iof 5, Den Haag. Het presidium der stichting zal binnenkort aan de besturen van alle Katho'ieke organisaties en instellingen, wier werkgebied zich niet bepaalt tot een bepaalde plaats, streek of diocees, uitnodigen om een vertegen woordiger van hun bestuur aan te wijzen, die zitting zal hebben in de repre sentatieve raad van Katholiek Nederland, welke raad bedoeld is als een advies-college voor de raad van bestuur en het directorium. Nachtelijke Paasviering De bisschoppen van 's-Hertogen- bosch en Roermond hebben toege staan, dat in hun bisdommen de plechtigheden van Paas-Zaterdag in de nacht worden gevierd! De geeste lijkheid kan van dit verlof gebruik maken, mits zij kans ziet in de kor te tijd, welke aan Pasen voorafgaat, een en ander behoorlijk te regelen. Voor het bisdom Haarlem is een dergelijke regeling dit jaar nog niet te verwachten. MGR. DR. A. HANSSEN VICARIS- GENERAAL. Naar wij vernemen heeft mgr. G. Lemmens, bisschop van Roermond, aan zijn geestelijkheid medegedeeld, dat hij in verband met zijn ge zondheid een gedeelte van zijn werk zaamheden heeft toevertrouwd aan mgr. dr. A. Hanssen, bisschop-coad jutor van Roermond, en wel de Ka tholieke Actie, de jeugd en jonge renbeweging, de sociale en sociaal- charitatieve kwesties en de huwe lijksaangelegenheden. Met het oog hierop, heeft mgr. Lemmens zijn coadjutor mede benoemd tot vicaris- generaal. KAPPERSCONCOURS IN DEN BOSCH Zondag zullen kappersbedienden uitkomen op een nationaal competi tie-concours, dat onder toezicht van de katholieke bondvan kappersper- soneel, „Sint Cosmas" in het Bossche Casino zal worden gehouden. Deze wedstrijd is een finale, waaraan zestig herenkappers en 25 dames- kappers en -kapsters zullen deelne men, die in acht wedstrijden reeds met succes zijn uitgekomen. Minister s'Jacob over de verongelukte straaljager Over de vier ongelukken met straaljagers (waarvan drie met dode lijke afloop, die kort na elkaar zijn gebeurd, heeft minister s' Jacob gis termiddag meegedeeld, dat hem na zijn persoonlijk bezoek aan Twente en Leeuwarden niet is gebleken, dat iets wijst op één bepaald verschijn sel. Alle vier de ongelukken zijn te wijten aan verschillende verschijnse len. Alle geruchten over sabotage of iets dergelijks zijn uit de lucht ge grepen. De vliegers zijn in het geheel niet in hun moreel geschokt. Mis schien zullen enige verbeteringen in de opleiding nodig zijn. De verongelukte Meteors waren van Engelse origine, waarmee de mi nister niet wil zeggen, dat zij van mindere kwaliteit zijn dan de door Fokker gebouwde straal jagers. DE BOUWSTOP. Het Tweede Kamerlid de heer An- driessen (KVP) heeft aan de Minis ter van Wederopbouw en Volkshuis- ting schriftelijk de volgende vragen gesteld:: 1. Wil de minister mededelen op grond van welke feitelijke gegevens de bouwstop, welke volgens de be richten in de pers op 5 Maart jl. is ingegaan, is afgekondigd? 2. Wil de minister verder mede delen of er andere en, zo ja, welke overwegingen hebben gegolden voor deze bouwstop dan die, welke uit de in vraag 1 bedoelde gegevens voort vloeien? 3. Kan de minister mededelen hoelang de meergenoemde bouwstop ongeveer zal duren en welke normen hij denkt te hanteren om tot ophef fing er van te kunnen overgaan? 4. Wil de minister tenslotte mede delen of de datum van 5 Maart fa taal is, zodat geen enkele uitzonde ring op de getroffen maatregel zal kunnen worden toegestaan? WIRE-RECORDERS WEBSTER WIRAMPHONE WIR* O GRAPH EKKO zijn thans nog voor de OUDE PRIJS uit voorraad leverbaar. RADIO GRAMO L. VAN GEELEN HAARLEMMERSTR. 55, t.o. Rex-Theater, Leiden Tel. 20593 v STADSNIEUWS Klankbord in dekenale kerk In de dekenale kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Joseph is boven de preekstoel een nieuw klankbord aangebracht de jubi- leumgave der parochie bij het 25- jarig bestaan. Het zeer grote, malhonie-houten klankbord is ontworpen door ir. dr. Schweigman uit Den Bosch Het be werkstelligt een aanzienlijke ver sterking van het geluid, beter en klankrijker dan door een radio-in stallatie zou kunnen worden verkre gen. De parochianen zullen morgen de proef op de som kunnen nemen. Over deze aanwinst voor de de kenale kerk zullen we nog nadere mededelingen doen. „IN EIGEN HANDEN". De film „ln eigen handen" is aan gekondigd als een nieuwe Nederland se speelfilm, waarvan de slagzinnen luiden: Zoon tegen vader Modern of conservatief 'n Eeuwig weerke rend probleem. Een en ander zal de indruk wek ken, dat het hier een film betreft, welke aansluit op de na-oorlogse producten als „Niet tevergeefs en „De dijk is dicht". Dit is echter niet waar en wij zijn er van' overtuigd, dat hier niet in de volle betekenis van het woord over een speelfilm kan worden gespro ken. „In eigen handen" werd ver vaardigd in opdracht van de Alge mene Nederlandse Zuivelbond en zij tracht de toeschouwer er van te door dringen, dat een boer zijn melk aan een coöperatie moet leveren. Of dit al of niet zo is, kunnen we rustig in het midden laten. We willen slechts vaststellen, dat het hier een propagandafilm betreft. Wie deze film gaat bekijken als een propagandafilm, zal kunnen con stateren, dat zij in haar soort niet slecht is. Aan het herhaaldelijk op de voorgrond schuiven van de coö peratieve gedachte kan men dan geen aanstoot nemen en het liefdesgeschie- denisje plus verschillende aardige vondsten bij de opname vormen een aardige verluchting van de propa gandistische gesprekken, welke ge voerd worden. Twee Leidenaars, Jo de Cler en Dick Schenk, spelen mee in deze rol prent. Het geheel is werkelijk niet onaardig, maar zoals uit het vo renstaande moge blijken wie denkt een speelfilm te gaan zier teleurgesteld huiswaarts keren. Zondagsdienst doctoren. A.s. Zondag 11 Maart zal de dienst wor den waargenomen door: Dr. Van Es, Lahr, Sneep, Stoffers, Teeuwen. Doodschrik bij weerzien De Groningse politie deed een in val in een huis, waar zij een zekere L. Omlo aantrof, een beruchte fi guur uit de bezettingstijd, die het vorige jaar Maart dooi de bijzondere strafkamer te Groningen bij verstek was veroordeeld tot 20 jaar gevan genisstraf. O. deed in de oorlogsjaren dienst als blok-oudste in Neuengamme en enkele andere concentratiekampen. Hier gedroeg hij zich op brute wijze en deed mee aan mishandelingen, Tegen het eind van de oorlog ver trok hij naar Zweden en vestigde zich in Stockholm. Woensdagmiddag verscheen hij plotseling in Groningen en begaf zich naar het huis van zijn ex- schoonvader, de 77-jarige J C. Huy- gens. De oude man was zo ontdaan door dit plotselinge bezoek, dat hij enige tijd later aan een hartverlam ming is overleden. O. werd gearres teerd en overgebracht naar de recht bank. De offcier van justitie heeft hem echter op vrije voeten gesteld, om dat hij tegen zijn vonnis verzet heeft aangetekend, terwijl bovendien geen bevel tot inhechtenisneming tegen hem was uitgegaan. Men heeft even wel zijn paspoort ingehouden. Bin nenkort kan een nieuwe dagvaar ding tegen hem worden tegemoet gé- zien. Het blijkt voorts, dat O. reeds vo rige week in ons land was terugge keerd. Toen hij echter bij Oldenzaal over de grens kwam, werd hij door de marechaussee gearresteerd, daar hij voorkwam op de lijst van gezoch te personen. Reeds toen werd hij na overleg met de offcier van justitie op vrije voeten gesteld De politie in Groningen wist hiervan evenwel niets en ging daarom opnieuw tot arrestatie over. ZATERDAG 10 MAART Door de politie zijn gisteren aange houden en in het bureau te Leiden ingesloten de 42-jarige H. J. B. en de 31-jarige L. K., beiden werkzaam op een textielfabriek te Leiden, die een grote hoeveelheid wol ontvreemd hebben. Bij de heren thuis werd een voorraad aangetroffen, ter Waarde van ongeveer duizend gulden. Veel prettiger vinden wij het be richt, dat het echtpaar D. Nieuwen- burgJ. Zitman, Groenesteeg 43, a.s. Dinsdag 50 jaar getrouwd zal zijn. De bruidegom was voorheen een be kend oopman in potplanten, die langs de straat ventte. De laatste ja ren eohter, nu hij wat slechter ter been is, winkelt hij thuis. Om half vier vannacht ontdekte de chef-controleur van de Nachtvei ligheidsdienst een rook-ontwikkeling op de Hooigracht. Hij waarschuwde de portier van de Conservenfabriek T. en D. en samen togen zij op on derzoek uit. Alras bleek, dat een rook- kast in brand stond. Onmiddellijk holde een der mannen naar de tele foon om de Brandweer te waarschu wen. Maar door een of andere om standigheid kon geen aansluiting verkregen worden. Toen stapte de controleur op zijn fiets en snelde naar de Langebrug. Direct rukte de Brandweer- uit en bestreed met. twee rtralen het vuur. De schade bleek nogal mee te vallen. Een hoeveelheid vlees ging verloren en de rookkast werd beschadigd. Het had erger kun nen zijn! De ophaaldienst van oud papier. lege flessen en beenderen, uitgaande van het Sociaal Charitatief Centrum (Kath. Sociaal Bureau) is Maandag begonnen. Natuurlijk verloopt de or ganisatie in het allereerste begin niet zo vlot als men wel zou wensen. Maai- dat wordt wel beter. In het systeem is thans een verandering ge bracht en Maandag wordt er weer opgehaald. Even geduld dus. Zij die bericht gezonden hebben, dat er het een en ander klaar staat, kunnen er zeker van zijn, dat het sooedig wordt opgehaald. In het vervolg zal1 nauw keurig rekening gehouden worden met de wensen, inzake de dag van ophalen, enz. Leidse Gemeenteraad Aan de agenda voor de vergade ring van de gemeenteraad van Lei den. op Maandag 12 Maart, om twee uur, zijn de volgende punten toege voegd: Voorstel tot het verlenen van ont slag aan mr R. Streng, loco-secreta ris, in verband, met zijn vertrek naar Amersfoort, als secretaris van het College van Curatoren van het Gym nasium. Benoeming van een Secretaris van het College van Curatoren van het Gymnasium. Voorgesteld wordt mej. mr. A. P Schilthuis, hoofdcommies ter secretarie. Voorstel tot het aanvaarden van de door A. W. Sijthoff's Uitgevers maatschappij N.V. aan de Gemeente gedane schenking van twee gedenk ramen voor de raadzaal van het Stadhuis. Voorstel inzake het aankopen van de percelen Waardgracht nos. 59, 101 en 103, voor resp. 1.100,f 1.150, en 1.345,—. VOORSTEL TOT UITSTEL VERBOUWING SLACHTHUIS Het raadslid J. H. Schüller (PvdA) heeft het volgende voorstel inge diend, ter behandeling tijdens de zit ting van de Gemeenteraad van Lei den op Maandag 12 Maart a.s. Leiden 9 Maart 1951 Aan de Gemeenteraad van Leiden Ondergetekende stelt voor, het voorstel vervat in het ingekomen stuk No. 64-1951, inzake het treffen van enige voorzieningen aan het Openbaar Slachthuis, aan te houden en Burgemeester en Wethouders uit te nodigen, de directeur van Ge meentewerken opdracht te geven om, in overleg met de directeur van het Openbaar Slachthuis, een ver eenvoudigd, technisch verantwoord, plan te ontwerpen voor de meest ur gente voorzieningen aan het Open baar Slachthuis. w.g. J. H. Schüller De Ned. Kath. Ver. van Handels reizigers, enz „St. Christoffel", afd. Leiden, gaat a.s. Vrijdagavond om 8 uur vergaderen in „De Harmonie". Mr. H. J. Dirks, ontvanger der di recte belastingen, zal spreken over „Do Vertegenwoordiger en de Be lasting". Dat kan spannend worden! En de R.K. Kappersbedienden van „St, Cosmas", afd. Leiden komen a.s. Dinsdagavond reeds bijeen in „De Harmonie", om verschillende kwes ties betreffende de vakscholen te behandelen. Bovendien komt colle ga A. Switser uit Amsterdam een demonstratie met toelichting geven van haarknippen en Föhngolf. Stadskok is vandaag erg lang van stof. Bij wijze van uitzondering dan, want zó is hij niet. Behalve vandaag. En wel zó lang van stof, dat hij aan de Hutspot niet voldoende had. Wat hij vandaag aan alle lezers van Lei den en omliggende dorpen te ver tellen heeft, kunt u vinden op de re portage-pagina, eerste pag. van het tweede blad. Wilt u het eens aan dachtig lezen? En er een goede con clusie uit trekken? STADSKOK. 250 gulden en een fiets gestolen In de nacht van Donderdag op Vrij dag is ingebroken in het kantoor van de Vereniging voor Internationaal Jeugdverkeer, gevestigd in het per ceel van de Stichting K. en O. Plant soen 25, Leiden, De dader(s) heeft (hebben) een geldkistje, waarin zich ongeveer f 250,bevond, en een rij wiel meegenomen. Dat hij (zij) onge stoord zijn (hun) gang kon(den) gaan bleek wel uit het feit, dat er chocolademelk gedronken was! Tot op heden heeft de Politie de da- der(s) nog niet kunnen achterhalen. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraat-exa men Ned. Recht mej. S. G. J. Del- prat, Amsterdam; doctoraal-examen Ned. Ind. Recht G. M. A. Inkiriwang, Leiden, J. F. Dudok van Heel, Naar- den; candidaatsexamen psychologie mej: J. C. IJsel de Schepper Oegst- geest; doctoraal-examen geneeskunde II L. F. Arron, Paramaribo, J. C. Collenteur, Voorburg, E. J. Jongejan, Boskoop, J. W. Reicher, Rotterdam, H. J. Ronner, Voorburg, J. Wind- horst, Bodegraven; arts-examen 1ste gedeelte mej. H. J. M. Bronswijk. W assenaar; arts-examen 2e gedeeite mej. J. C. Hijmans, Velp, en de he ren H. H. Baggen Schinveld, H. M. Paanakker, Wassenaar, A. J. W. Schellekens. Rijswijk. Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 10 Maart 13 uur tot Zaterdag 17 Maart 8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Rapenburg 9, Tel. 24807; de Apotheek „Tot Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 48, Tel. 21060; de Oegstgeester Apotheek, Wilhelmina- park 8, Tel. 26274. Burgerlijke Stand Geboren: Cato, dr van P. Harte- velt en J. W Moenen, Cornells Pe trus Maria, zn van H. H. Orntzigt en M. G. M. van den Berg; Albert, zn van A. Jonkers en W. van Leeuwen; Cornelia Engelbertha Petronella, dr van A, N. Mank en P. M. A. Cocx; Theo Johan, zn van C. van Varick en J. Borsboom; Catharina, dr van G. Collé en H. Kluivers; Myriam Theadora dr van W. G. Ziegelaar en C. E. van Wetten; Petronella Gêer- truida Maria, dr. van J. P. Opstal en M. T. Klerks; Wilhelmina dr. van J. van Rijssel en M. G. de Kooker; Leonardus Jozeph Maria, zn van C. P. van Fulpen en G. M. Jansen; Pe tronella dr. van H. van der Heyden en P. Koet: Math. Robert Charles Leopold zn van M. van der Linden- en C. Bloém; Martijntje Helena Ma ria dr. van J. van Duijn en P. de Korte. Overleden: A. C, Niemeijer, man 75 jr; C. J. Aanhane, vrouw 69 jr. KL. - Dagkalender Correspondentie: Secretariaat Ver. „Katholiek Leiden", Dijkstraat 3, Leiden, telefoon 22761 Maandag 12 Maart: 20.15 uur De Doelen bijeenkomst St. Adelbert- vereniging prof. dr. Willebrands spreekt over „De Eucumenische Ge dachte". Woensdag 14 Maart: 20 uur Hotel Central bijeenkomst Jongeren KVP; 20.15 uur Rectoraat Hooigracht 29 vergadering R.K. Sted. Comité voor Vacantiebezigheden. „DE NEDERLANDSE DAGBLAD PERS". In de gisteren te Amsterdam ge houden vergadering van „De Neder landse Dagbladpers" is tot voorzit ter benoemd de heer J. W. Henny, directeur van het „Leids Dagblad." GEM. AANKONDIGING INENTING TEGEN POKKEN. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis, dat op Woensdag 14 Maart a.s. tussen 14 en 15 uur aan het Bu- reau van de Geneeskundige Dienst, Mare 13a. gelegenheid is tot koste loze inenting tegen pokken voor kin deren tot de leeftijd van 2 jaar. Trouwboekje meebrengen. 2005 ZOETER WOUDE LEIDERDORP Vrouwenbeweging. De Neder landse Katholieke Vrouwenbeweging organiseerde een bijeenkomst voor haar leden 'r. het Parochiehuis. Me vrouw Landman van het bureau voor huishoudelijke voorlichting hield een zeer interessante en leerzame lezing over voeding en huishoudgeld. Deze onderwerpen zijn zo veelomvattend, dat er wel meer avonden mee vol gepraat hadden kunnen worden. De prettige spreektrant noodde ooè nog tot vele vragen, zodat ten slotte door het late uur er een eind aan gemaakt moest worden. Jammer genoeg was de opkomst niet bar groot, waf de winterse koude wel mede sch-'^Vdig aan zal zijn. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 9 Maart. Groente. Per 100 kg.: rode kool 16.1016.50, sa- voye kool 8.909 70, groene kool 14, boerenkool 2140, rapen 7.70 7.90, prei 1123, rabarber 44— 48. kroten f 66.50, kroten, gekoekt 17—19, uien 1—3.80. peen f 10—21. spruiten 2180. andijvie f 483-f sla 116. v/itlof f 1146. win terpas- telein f 36—39. spinazie f 69—18. per 100 stuks: salade 9.5015.10. kno'- selderie 510, per 100 bos: pieterse lie 1719, selderie 46.70. ROELOFARENDSVEEN, 9 Maart Groente. Witlof I 38—44, ditlof II 1019, witlof stek 512.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2