j J[axte Qaif Zeer brede basis niet mogelijk Betekenis van het burgerschap in onze democratische staat! 'N SISSER DINSDAG 6 MAART 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 DE KABINETSCRISIS De informateur professor Romme heeft gisteren zijn besprekingen be treffende de zakelijke kanten van de samenstelling van een kabinet op zeer brede basis opnieuw ter hand genomen, nadat hem de vorige week was gebleken van overeenstemming tussen de fractievoorzitters en waar nemend-fractievoorzitters van KVP. PvdA, AR, CHU en VVD over het door henï aangeboden ontwerp- program bezien in het kader van een kabinet, waarvan de informateur het algemene politieke beeld had geschetst. De gisteren voortgezette bespre kingen hebben niet tot een overeen komstige eensgezindheid mogen lei- Suikeraflevering stopgezet In afwachting opheffing subsidie In opdracht van het Bedrijfschap voor Suiker hebben sinds gisteren de vijf grote suikerleveranciers, die ons land telt, de aflevering van sui ker moeten stop zetten, zo verneemt vanmorgen het A.N.P., dat zich naar aanleiding van geruchten tot de N.V. Centrale Suikermaatschappij te Am sterdam wendde. Slechts - met speciale toestemming van'het bedrijfschap mogen deze suikerfabrikanten aan enkele indus trieën, die zonder suiker niet verder zouden kunnen werken (zoals cho colaterie- en suikerwerkfabrieken, die voor de export zijn ingeschakeld) nog suiker afleveren. Grossiers e.d mogen echter wel suiker afleveren. De neiging tot speculatie van de handel heeft geleid tot het officiële verbod van het bedrijfschap. Bekend is dat de suiker in de vrije handel een hogere prijs zou doen dan thans met regeringssubsidie het geval is. Nu allerwege de verwachting heerst, dat de regering met het oog op het grote tekort op de betalingsbalans enige subsidies, o a. die op suiker, zal verminderen of opheffen, neemt het streven bij de handel naar voor- raadvorming steeds groter omvang aan om. zodoende na vaststelling van een hogere consumentenprijs, meer winst te maken. Anderzijds acht men het van over heidswege eenvoudiger om bij een nieuwe prijsvaststelling voor suiker de inventarisatie van de voorraden, die daarmee uiteraard gepaard moet gaan, te doen geschieden bij de on geveer 13 suikerfabrieken, die Ne derland telt, dan bij de zeer vele grossiers en kleinhandelaren. Van daar dat men de afleveringen bij de bron, de fabrieken doet staken en die bij de grossiers laat voortgaan. Vóórdat gisteren het verbod tot af levering door de fabrieken officieel werd, waren deze al reeds begonnen met zo klein mogelijke partijen naar de grossiers te doen afvloeien. ,.De situatie kan slechts verbete ren", aldus vernamen wij van een officiële woordvoerder, „als er een nieuwe regering komt, want die moet uiteindelijk beslissen over een alge hele of gedeeltelijke opheffing van de subsidie op suiker". „Hoe langer de kabinetscrisis duurt, hoe meer geld dat gaat kos ten", aldus deze woordvoerder. Straaljager neergestort Piloot omgekomen Tijdens het maken van een loo ping is gistermiddag om ongeveer kwart over drie een Gloster-straal jager van de vliegbasis Twente bo ven één van de militaire oefenter reinen te Harskamp neergestort. De piloot werd gedood. Twee straaljagers waren even over drieën boven Harskamp op de Ve- luwe aan het oefenen. Door tot nog toe onbekende oorzaak is één van de vliegtuigen neergestort op de met vliegdennen begroeide heide van het militaire oefenterrein niet ver van een bosrand, op een afstand van twee en een halve kilometer van de weg OtterlooHoenderloo, vlak bij een boswachterswoning. Direct na de ramp begaven zich hulpploegen van het infan- terie-schietkamp Harskamp naar de plaats des onheils, maar hulp mocht niet meer baten. Het vliegtuig, dat een kuil van vier meter in de grond had geboord, was totaal versplinterd. Ver in de omtrek lagen stukken metaal en het grootste van de stuk ken had slechts een oppervlakte van een halve vierkante meter. Na enig zoeken werden de portemonnaie en een spoorwegabonnement van de pi loot gevonden. KOSTELOOS VISUM VOOR AUSTRALIë. Van 1 April af kan men kosteloos een visum voor Australië krijgen. Wie niet voorgoed in Australië blijft, maar er voor een ander doel heen reist, kan een visum krijgen, dat gel dig. is voor twaalf maanden en voor een onbeperkt aantal reizen naar Australië. Met ingang van dezelfde datum zullen Australiërs, die Nederland gedurende ten hoogste drie maanden willen bezoeken, zonder visum in Nederland worden toegelaten. den, met de zakelijke zetelverdeling, als door de informateur nader uitge werkt, hebben niet alle genoemde fractievoorzitters zich in alle delen kunnen verenigen. Met name heeft een hunner niet kunnen instemmen met de aan zijn politieke geestver wanten toegedachte departementale zetels. De nadere overweging van dit ver loop van zaken heeft de informateur gevoerd tot de slotsom van de onmo gelijkheid van dc samenstelling van een kabinet op zeer brede basis. De informateur heeft in de loop van de dag ontvangen de leider van de anti-revolutionnaire Tweede Ka mer-fractie, dr Schouten, alsrr/ede achtereenvolgens mr. Van Maarse- veen, prof. Lieftinck, prof. Van den Brink, prof. Albregts, prof. Rutten en de heer Mansholt. De informateur zet zijn onderzoek naar de overgebleven mogelijkheden voor de totstandkoming van een ka binet voort. LAGERE WINST VAN DE NED. MIDDENSTANDSBANK. In haar verslag over 1950 deelt de directie van de Nederlandse Midden- standsbank N.V. mee, dat de bruto winst op ongeveer hetzelfde bedrag als vorig jaar kon werden gehand- hoofd (bijna ƒ7.000.000.). Maar de netto-winst was lager door een ver dere stijging van de lasten. Het be drijf soversehot bedraagt 700.362 (ƒ975.590), waaruit na diverse reser veringen een onveranderd dividend van 5 pet. op de preferente aandelen van 4^ pet. op het gestorte gewone aandelenkapitaal kan worden uitge keerd. De aan de bank toevertrouwde gel den daalden gedurende het verslag jaar met ongeveer 31 millioen tot 93 millioen. Het uitstaande crediet aan het bedrijfsleven steeg daarente gen met 12 millioen tot f 55.000.000. Drie nieuwe kantoorpanden zijn ge- OUD-VERKENNERS STEUNEN HUN BEWEGING Oud-leden van de Kath. Verken nersbeweging hebben Zaterdagmid- tijdens een bijeenkomst in de Sint Jorisherberg te 's-Gravenhage hun goedkeuring gehecht aan een organisatievorm voor oud-verken ners. Deze oud-leden willen onder meer actieve hulp geven aan de ver kennersbeweging in het algemeen en aan de groep waartoe zij behoord hebben in het bijzonder. De organi satie wil voorts „de geest van de ver kennersbelofte en de wet levend houden onder haar leden" en ,die geest uitdragen in de gemeenschap waarin zij leven en werken". Lid van de organisatie van oud-verken ners kunnen worden zij die de ver kennersbelofte hebben afgelegd en die minstens 18 jaar oud zijn. De le den dragen een eigen insigne. Zowel mannen als vrouwen kunnen lid worden. De bijeenkomst stond onder lei ding van de hoofdcommissaris van de verkenners van de Kath. Jeugd beweging, H. F M. baron van Voorst tot Voorst. Wedren met de dood Een inwoner van Hengelo is dezer dagen met hulp van de KLM van de dood gered. De man leed aan rhyth- mestoornis van het hart en dertien dagen lang had men het uiterste ge daan om het leven van de 35-jarige te redden. De toestand van de pa tiënt werd echter met de dag kritie ken Totdat een collega van de be handelende geneesheer, die pas in Amerika was geweest, zich herinner de, dat hij daar van een nieuw ge neesmiddel voor deze kv/aal had ge-1 hoord. Onmiddellijk werd contact gezocht met de KLM, die onverwijld een telegram zond aan haar verte-1 genwóordiger in New York. Het vertrek van het lijntoestel, dat in New York voor de vlucht naar Amsterdam gereed stond, werd uitgesteld totdat een snelle auto met het geneesmiddel op het vliegveld j arriveerde. Inmiddels hadden de Twentse en de Nederlandse bank hulp verleend bij het overmaken van de nodige dollars en ook de douane op Schiphol had haar medewerking toegezegd Dadelijk na aankomst in Nederland kon het pakketje dus naar Hengelo worden gebracht en tien uur na de toediening van het ge neesmiddel was de patiënt reeds bui ten levensgevaar. Dit alles speelde zioh af in een tijdsverloop van minder dan 24 uur, namelijk van Vrijdagmorgen tot Za terdagmorgen. Mollenvanger neergeschoten Jachtopziener S. uit Vught ont dekte gisteren, dat in het Helvoirtse Broek onder Vught zekere De H. be zig was met het vangen van mollen. Enige kilometers verwijderd van de plaats, waar de verboden handeling gebeurde, stelde de jachtopziener zich verdekt op. Hij was er van over tuigd, dat de in overtreding zijnde man hem zou passeren. Toen De H. even later inderdaad per fiets voorbij kwam, gelastte de jachtopziener hem halt te houden. De H. gaf daaraan geen gehoor, waarop de jachtopziener enkele schoten uit zijn pistool loste. De H. werd in het onderlijf ge troffen en viel van zijn fiets. Hij is in één van de ziekenhuizen van Den Bosch opgenomen. NIEUW PROCES TEGEN K. P. M. Ter zitting van heden is voor de rechtbank te Amsterdam een nieu we procedure op verkorte termijn aanhangig gemaakt tegen de K.PM. Als eisers treden op Lokollo en Apon- no, de vertegenwoordigers van Ara bon. De vordering strekt tot vaststel ling van de onrechtmatigheid van de aanvoer van oorlogstuig en troepen door de K. P. M. gedurende de strijd op Ambon voor het tijdvak van einde September tot einde November 1950 Andei's aan in de vorige procedure tegen de K. P. M. wordt in deze nieuwe procedure de onrechtmatig heid van de gedragingen der K.P.M niet meer afhankelijk gesteld van de onrechtmatigheid der gedragingen van de Republiek Indonesia, daar het Gerechtshof te Amsterdam, zoals be kend, heeft beslist, dat de Nederland se rechter met. bevoegd is om de ge dragingen van een vreemde staat te beoordelen. In deze nieuwe procedure wordt eveneens uitgegaan van de beslissing van het Amtserdamse Gerechtshof, dat door de uitroeping van de R.M.S. het zelfbeschikkingsrecht van het Zuid-Molukse volk op rechtmatige wijze is verwezenlijk. VAN DE TRAP GEVALLEN. Gistermiddag is achter de deur van zijn woning in de Utrechtse Dwars straat te Amsterdam, onderaan een trap, het stoffelijk overschot gevon den van een 63-jarige grondwerker. Het onderzoek van de politie heeft uitgewezen, dat de man in de nacht van Zaterdag op Zondag, vermoede lijk onder de invloed van alcohol houdende dranken, van de trap is ge vallen. Aangezien de man alleen woonde, is het ongeluk eerst Maan dagmiddag ontdekt. Er is geen enkele aanwijzing van misdrijf. WINKELIERSTER OVERVALLEN. Vrijdagavond om 19 uur stapte een onbekende man binnen in het krui denierszaakje, dat een 58-jarige we duwe drijft in de Vrouwjuttenstraat te Utrecht. Zonder iets te zeggen sprong de man op de bewoonster toe. die nog in haar winkeltje aanwezig was. Hij gaf haar een küap op het hoofd met een hard voorwerp. De hevig bloedende vrouw begon hard om hulp te roepen en de aanvaller nam haastig de vlucht zonder iets mee te nemen. Aangezien het vrijwel donker was, kon het slachtoffer, dat ter plaatse werd verbonden. geen enkel signalement van haar aanval ler geven. BINNENLAND Prof. dr. J. H. Gunning, oud hoogleraar in de paedagogiek, is te Hilversum op 91-jarige leeftijd over leden. „Mariaoord", eertijds pensionaat van de Ursulinen te Vught, is ver kocht ter uitbreiding van de inrich ting voor geesteszieken Voorburg". BU-TENLAND. In Nederland hebben alle kin deren op hun tijd de mazelen en heb ben alle inwoners minstens eens per jaar de griep. Dat hoort er zo bij. Maar in het buitenland aanvaardt men dat niet. In Australië worden irnmigrerende grieppatiënten in qua rantaine gehouden en thans vernemen wij uit Singapore, dat een Neder lands schip, dat op 'n Hollands „Tsjiwangi' heet, daar onder quaran taine is gesteld, omdat een Chinees jpngetje de mazelen bleek te heb ben. Een houthakker te Kassei was in de buurt aan 't dansen; hij dronk te veel en werd van de dansvloer verwijderd. Hij haalde zijn geweer en liet toen de anderen dansen door in het wilde weg op de menigte op de dansvloer te schieten. Twee doden en vier zwaar gewonden. De grensoverschrijdingen van Oost- naar West-Duitsland nemen zo danig toe, dat de Westelijke geallieer den besloten hebber er straf op te stellen, als een Oost-Duitser zonder verblijfsvergunning naar het Westen komt. WARMONDS JEUGD KREEG COLLEGE EEN DERTIGTAL jongelui uit ,Wa rmond, die in 1950 de leeftijd van 23 jaar bereikten, waren gisteravond op uitnodiging van het gemeentebe stuur in hotel „De Zon" bijeengeko men. Deze samenkomst hield ver band met een kort geleden genomen besluit, om aan allen, die bij de volgende verkiezingen voor het eerst hun stem zullen uitbrengen, het boekje „Burgerschap en burgerzin" uit te reiken Na een kort openingswoord van de burgemeester, jhr. mr. L. M. E. von Fisenne, gaf burgemeester M. P. A. Meissen van Wateringen een uiteen zetting over de betekenis van het burgerschap. Na er op gewezen te hebben, hoe in de Middeleeuwen in het poorterschap de sociale mens op de voorgrond trad, nam hij de rech ten en plichten van de huidige mens onder de loupe. Door het kiesrecht oefent men invloed uit op het be stuur van gerr/eente, provincie en de staat. Dit legt de verplichting van belangstelling voor de gang van za ken op, want door het uitbrengen van zijn stem is men mede verant woordelijk voor hetgeen door de ver schillende besturen wordt gedaan. In de oorlogsjaren is het sociale element in de mens in vela opzich ten verdrongen door het individuele en het gevolg hiervan is nog steeds merkbaar in bet egoisme en de lauw heid. Voor een goed burgerschap is echter een harmonieus samengaan van persoonlijke geldingsdrift en burgerzin noodzakelijk. Geen van bei de mag overheersen. Spr. eindigde met een beroep op de aanwezigen zich te verdiepen in het boekje „Burgerschap en burger- opdat men zich duidelijk be wust zal worden, welke grote gees telijke belangen er in dsze tijd op het spel staan. De burgermeester 'van Warmond reikte vervolgens dc boekjes uit, na een overzicht gegeven te hebben van de indeling van het werkje. „Burgerschap en burgerzin" Het boekje „Burgerschap en burger zin-' geschreven door J. W. Renge- link en L. Mug is reeds in verschil lende gemeenten aan jonge Een jongen van 18 jaar in De Zilk had de gewoonte 's Zon dagsmiddags de banden te laten leeglopen van rijwielen, die voor het cafe Geerlings waren neergezet. Om aan deze kwajongens streek een einde te maken, lie ten een paar bezoekers hun bor reltjes rusten en gingen in de gang op de loer liggen. Na enige tijd verscheen de jongeling met het ventielcom plex en spoedig siste de eerste band leeg. Toen werd er plotseling „Ja" geroepen en op hetzelfde mo ment krabbelden de mannen in het gangetje overeind en stort ten zich op de jongeling. Het geluid van de leeglopende banden werd overstemd door jammerkreten, die eindigden met een plons. De dader lag in de Zanderijsloot. Toen hij weer op 't droge was en zijn fiets wilde pakken, ston den de banden leeg. De wrekers, die zo'n tijd in het gangetje hadden gelegen waren intussen naar binnen gegaan om hun schade in te halen. verstrekt. Voor deze streek heeft het gemeentebestuur van Warmond het initiatief genomen. In deze uitgave wordt op een ge makkelijk verstaanbare wijze de be tekenis van de burger in ons demo cratisch staatsbestel uiteengezet. Het eerste gedeelte behandelt de strijd in onze historie, die gevoerd heeft tot de vrijheid, zoals we die thans kennen De rechten en plich ten van de burger worden uitvoerig besproken en hieraan is toegevoegd een beknopt beeld van onze staatsin richting. Wij zijn er van overtuigd, dat dit initiatief van Het gemeentebestuur bij velen de belangstelling en het verantwoordelijkheidsbesef kan wak ker roepen, die in deze tijd zo ont zettend hard nodig zijn. Mogen dege nen die ..Burgerschap en burgerzin" hebben ontvangen het nauwkeurig doornemen. HWJT EGOM Voor motorrijders Door de bur gemeester is de Pastoorslaan aange wezen als oefen wee voor motorrij ders, die een rijbewijs willen halen. Zij moeten daartoe een verzoek schrift indienen bij de commandant dpr Rijkspolitie Middenstand De pl. afd. van de R.K. Middenstandsbond hield een le denvergadering in „Flora". Na de opening door de voorz. de heer F. Out. sprak de heer Jan Bakker van het Bondsbureau over het onderwerp „Strijders in de frontlinie?". Na een korte pauze werd gelegen heid gegeven tot het stellen van vra gen, die door de heer Bakker wer den beantwoord. De voorz dankte namens de vergadering de spreker en de heer F C. de Hosson de nieu we bondsvoorz. voor diens tegen woordigheid. Door Z. H. Exc. mgr. Huibers is tot lid van het kerkbestuur van „St. Martinus" in de vacature dr. A. van Straaten benoemd dr G- P. D. de Cocq d'Armandville. Geslaagd voor costumière mej. S. Aangeenbrug. Voor machineschrijven: de dames Fr. M. van Nispen tot Pannerden; W. Heirman. M. van Loon, A. Cardol, A. Kroon, E. Posthuma. T. Bultink en G. Kleywegt. En de heren P. War merdam en W. Feiken. Geboren: z. van J. H. Seysener en A. A. M. E. Bos; d. van A. N. van der Ploeg en W. J. M. de Groot; d. van F. Duinkerken en M. J. Seysenaar; z. van A. G. Koppers en H. Strooband; d. van P. W. van de Reep en J. G. van der Lans; z. van B. J. van Roode en B. M. Uitenhoed. Ondertrouwd: P. R. van der Eist en G. W. van Steijn; P. Smallegange en M. van der Laan; J. B. C. Paarde- kooper en I. Schrama. Getrouwd: P. van Zanten en M. den Jonge; J. den Brave en M. J. Imanse. NOORDWITK Middenstand. De R.K. Midden standers vergaderden in Hotel Royal, waarbij wederom een 6-tal nieuwe leden konden worden geïnstalleerd. Op deze bijeenkómst hield de heer Louis Emmerik een causerie over „Reclame, krachtbron der onderne ming". .Spr. behandelde allereerst het doel van de reclame het stimu leren van de verkoop. Met klem wees spr. er op, dat de beste reclame voor de middenstander zijn etalage is, omdat deze de schakel is tussen koper en verkoper. De talrijke vra gen uit de vergadering wezen er wel op, dat het bestuur goed had gezien, dit onderwerp te laten behandelen. Tot afgevaardigde naar de Centrale Raad op 22 Juni a.s. werd benoemd de heer H. Verkade. De bespreking over deelname aan de bedevaart naar Heiloo op 5 Juni a.s. had tot uit slag, dat de propagandisten de leden persoonlijk voor dit doel zullen be zoeken. Het bestuur zal op de e.v. vergadering met nadere voorstellen komen. Van het hoofdbestuur was een schrijven ontvangen ever het Santos fonds, waarvoor in 1950 meer was uitgegeven dan ontvangen. Met klem aangedrongen voor dit fonds een of fertje te brengen. Besloten werd dat de Santos-commissie deze zaak ernstig ter hand zal nemen en de leden afgaan voor vrijwillige bijdra gen, terwijl ook besprekingen zullen worden gevoerd met Herw. Levens kracht over het houden van een speldjesdag. In de rondvraag kwamen twee zeer actuele onderwerpen ter sprake: de talrijke aanvragen van diverse instellingen voor gratis prijsjes voor een tombola en de winkelsluiting- wet. Ten aanzien van het eerste zal een gezamenlijk standpunt worden bepaald. Wat de winkelsluiting betreft is per circulaire bekend gemaakt, dat vanaf Maandag 12 Maart streng ge let zal worden op de handhaving van de wet. Tafeltennis. Gisteravond had in de grote zaal van het Juvenaat een tafeltennisdemonstratie plaats, waar bij zeer vooraanstaande krachten hun kunnen toonden. Er was een grote belangstelling, die voor de plaatselijke verenigingen goede vruch ten zal afwerpen. KOOPSCHOTEN Zondag 4 Maart trad de jonge dichter Michel van der Plas, wiens bundel „Going my way" in 1950 be kroond werd met de Jan Campen- prijs, op voor de Academie van de Studenten van 't Seminarie der Pa ters Capucijnen te Voorschoten. De Academie had hem gevraagd te spre ken over zijn eigen werk. Spr. be gon met een interessante en boeien de uiteenzetting over het leven en werken van twee buitenlandse dich ters, n.l. de Engelse dichter en to neelschrijver Christophor Fry en de Fransman St. John Perse Beiden zijn hier in ons land nog vrijwel on bekende personen en in Parijs kon M. van der Plasnergens een foto machtig worden van St. John Perse, totdat' hij eindelijk op de Ameri kaanse Ambassade slaagde. Hij noemde hen beiden „de dichters van het geluk" en had juist daarom de ze keuze gedaan, omdat hij in hun streven zo gaarne zijn eigen ideaal belichaamd zag. Deze keuze bleek inderdaad een zeer gelukkige te zijn en foen van der Plas daarna over ging tot het voorlezen uit eigen wer ken, werd zijn woord onder adem loze stilte gevolgd. Een prettig en leerzaam debat was het mooie einde van een zeer hoogstaande bijeen komst, die alle toehoorders rijker en gelukkiger had gemaakt. Baldadige jeugd. Het is de laat ste tijd weer erg met de baldadig heid van de jeugd. De klachten over vernielingen zijn legio. Ook dit weekeinde hebben baldadige jongens aan in aanbouw zijnde huizen veel vernield. Gelukkig heeft de politie een spoor te pakken en zijn enkele daders reeds op het politiebureau ge weest. Geboren: Adriana, d. v. Leendert Dijkman en Krijn avan der Nagel; Bernadette Geertruida, d. v. Johan nes Antonius- Siegfried Maria Stei- nebach en Maria Bol. Ondertrouwd: Abraham Francis- cus Warménhoven, 23 j. te Leid- schendam en Johanna Helena Chris tina van Heusden, 23 j. Overleden: Wilhelmus Johannes Maria Koot,, oud 5 maanden, z. v. Johannes Hendrikus Koot en Maria Antonia Gerarda van Mil: Johannes Adrianus Lamboo, oud 77 j„ echtgen. van Apolonia van Leeuwen; Jan Wil lem de Vink, oud 60 j.: Jan Jansen, oud 71 i„ echtgen. v. Trijntje Geer truida Visser. ZOETERMEER „Oud Soetermeer" In de gehou den ledenvergadering van het histo risch genootschap „Oud Soetermeer" werd de aftredende voorz. de heer H. Nieuwenhuiisen. herkozen. Uit 't jaarverslag van secretaris en pen ningmeester bleek, dat het ledenaan tal groeiende is en de vereniging in finantieel opzicht er gunstig voor staat. In 'n boeiende causerie schet ste de spreker van deze avond, de heer H Nieuwenhuijsen, de veran deringen, die Zoetermeer en het voormalige Zegwaart in de loop der eeuwen hadden ondergaan. Vereni gingen als het historisch genootschap .Oud Soetermeer" beginnen meer en meer in de belangstelling te geraken Deze hebben echter voor hun arbeid de hulp nodig van de bevolking, want alles, wat nog uit het verleden voorhanden is, is goeddeels in het bezit van particulieren. Teneinde de oude werken voor het nageslacht te bewaren wordt er een voortdurend beroep gedaan op de bevolking om deze zaken die voor de meeste par ticuliere weinig waarde hebben doch voor de vorming van een museum het uiteindelijk doel van de vereni ging van groot belang kunnen ziin. De spreker besloot zijn causerie „Een wandeling door het dorp" met een woord van dank voor de belangstel ling en sloot hiernvede deze vergade ring. KranenburgD.S.O. 1—3. DSO is op zijn dwaling van de vorige week teruggekomen en heeft de zware uitwedstrijd tegen Kranen-1 WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). HALF TOT ZWAAR BEWOLKT Half tot zwaar bev/olkt met hier en daar enige regen. Overwe gend matige wind tussen Zuid- West en Zuid-Oost. Vannacht bijna overal temperaturen bo ven het vriespunt, morgen over dag ongeveer dezelfde tempera tuur als vandaag. 7 Maart: Zon op 7.15, onder 19.29; Maan op 7-14. onder 18.11 uur. burg verdiend gewonnen. Het begin was direct goed en DSO gaf de toon aan. Met open aanvallen werd het landelijke doel genaderd en al spoedig doelpuntte van Buijtene na een zeer fraaie aanval over rechts. DSO was ook in de verdediging zeer goed op dreef terwijl de middenli- kjo de voorhoede prima steunde. Een vrije schop, listig door Schreuder genomen werd door Keijzer in net doel gelopen (20). Nog voor de rust maakte J. Hörters er 30 van. Na de thee was het spelpeil een stuk gedaald en was meest Kranenburg in de aanval, doch het juiste schot ontbrak. Het duurde ruim een half uur voor zij haar evenwicht omzette in een doelpunt (31). Met dit doel punt werd DSO wakker geschud doch kon niet meer tot scoren komen. De verdere uitslagen luiden: DSO -Gr. W. Vac 2 2—1; DSO 3—BI. Zwart 3 40; DSO 4Valkeniers 4 1; DSO 1Die Haghe 4 71; DSO 2 Z.—HG A 2 1—1; Quick Jun.- DSO Jun. A 1—4; HMSH Jun.—DSO Jun. O 15; RVC Jun.DSO Jun. E 120; DSO Pup.Quick Pup. 31; DWO Jun. COliveo Jun. -1; DWO Jun B—Gr. W. Vac Jun. -0; DWO 3—Paraat 3 3—0. Geboren: Johannes Gerardus Ma ria, d. v. J. H. Adegeest en M. J. Friggen; Maria Martina Adriana, d. v. L. Bolleboom en M. Reuneker; Magdalena Geertruida, d. v. H. Stolp en A. Snijder; Aaltje Clasina Marga- retha, d. v. A. J. van Reeuwijk en E. Vis. WASSENAAR Geboren: Johannes A. P. M., z. v. L. H. Zwetsloot en M. G. M. Gras, Molenweg 17; Robert Th. M., z. v. A. M. Remmerszwaal en R. M. Go- vaerts, Wass.slag 9; Victor M., z. v L. J. P. Smeele en E. T. C. v. d. Oever, Wittenburgerweg 5; Adolf, z. v. C. G. Vaardenburg en B. Imthorn v. Z. v. Nijeveltstraat 291; Johannes, A. M., z. v. F. Konings en M. G.. Boel, Rozensteinstraat 25. Ondertrouwd: J. de Haan (Amster dam) en Fl. v. d. Vlugt; J. R. de Boer en A. S. v. Hemmen (Groningen); J. v. Biezen cn H. H. v. Wijngaar den; A. A. Duijvestijn (Den Haag) en G. Hofstra. Getrouwd: J. Verburg en G. J. Huner; J. Misifc en F. M. Coomans de Ruiter: M. H. J. Compc-er en M. C. Heemskerk: L. de Romijn en J. P. v. Noord; A. Dijks en K. B. v. d. Berg: W. v. d Zwaan en A. C. Vis ser; E. J. Inkson en Jkvrwe V. G. A. Laman Trip; L. Pot en M. C. Mol- kenboer. Overleden* Josina M. Goedemans, 77 j. e. v. T Bergman; Mietje Cohen, 50 j. e .v. P. Smit. UIT HF RUMgTREFK DE KWAKEt KDO IAmsterdamse Boys 110. Het was al spoedig te zien, dat KDO deze middag geen gemakkelijke opgaaf had tegen de Amsterdamse Boys. Deze club had van de 7 ge speelde wedstrijden er 5 gewonnen, 1 gelijk en 1 verloren. De toss werd gewonnen door KDO. Al dadelijk werd er door KDO goed aangepakt en dit werd na vijf min. reeds beloond door een mooi doel punt, dat werd gemaakt door links buiten Haak. Later is gebleken, dat dit het enige doelpunt zou zijn. Beide clubs deden hun uiterste best, maai de verdedigingen gaven geen krimp. KDO had enkele kansen voor de rust, maar de lat bracht tot 2 maal redding voor de Boys. Na de rust weer hetzelde beeld. Het spel werd wat rommelig, omdat het te kort werd gehouden. Met een 10 over winning eindigde deze wedstrijd waarin keeper De Jong een paar zeker schijnende doelpunten wist te voorkomen. Geboren: Nelly Johanna, d. van F. Bolte en N. J. Klaassen: Jacoba Cor nelia Maria, d. van P. G. J. Pouw en J. L, de Kuijer; Johannes Nicolaas, zn van J. M. van Doorn en A, M. van Muijen. Ondertrouwd: Jacob Stevens en Ilse Maria Beatrix Kranenburg; An- thonius Cornelis van Es en Johanna Clazma Verlaan. Overleden: Cornelia Clasina de Jong 60 j. echtgenote van D. J. van der Broek. TER AAR Cursus brandweerpersoneel. Het personeel van de Ter Aarse brand weer zal een cursus gaan volgen, welke zal gegeven worden te Nieuw- veen in het Raadhuis. De cursus staat onder leiding van een bekend instructeur uit Leiden. Geboren: Cornelia J. H., d. van J. Th. v. d. Hoorn en A. J. Mank; Johannes C„ z, van Th. M. Janssen en S. J. v. d. Vlugt; Joanna G. W., d. van P. J. Uijttewaal en M. Blom; Petrus A. A. Mz. van Chr. Th. Uijt tewaal en A. C. Verdel Ondertrouwd: Th. M. Baak 26 j. en J. M. Kouwenhoven 22 j. Getrouwd: A. Kolman 24 j. en G. J van Bijnen 2'i j. Overleden: A A. M. Valentijn 4 j.; I'. Hulsbos 84 j.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2