WIE RAADT MEE?? VRIJDAG 2 MAART 195! DE LEIDSË COURAN1 TWEEDF BLAD - PAGINA 1 Rijksmiddelen in Januari Belangrijke stijging van omzetbelasting De eerste maanden van 1951 staat wederom in het teken van een zeer hoge opbrengst aan Rijksmiddelen. In totaal betaalde het Nederlandse volk 526 millioen aan belasting, vooral, de ontvangsten op de niet- kohier-belastingen waren zeer hoog. Gedurende Januari werd voor de gezamenlijke kohierbelastingen een aanzienlijk lager bedrag opgelegd dan in de voorafgaande maand, n.l. inclusief opcenten en vermenigvul digingsfactor voor de gemeentefonds belastingen 161.5 (v.m. 341.8) millioen. De totale ontvangsten uit hoofde van deze belastingen bedroe gen 191 (v.m. f 174.3 millioen). Het nog in te vorderen bedrag daalde met 29.5 millioen tot 1390.4 mil lioen. De niet-kohierbelastingen brachten 328.5 millioen op. Ter vergelijking diene, dat de raming voor 1951 in totaal 3109 millioen bedraagt. Het maandelijkse gemiddelde van 260 millioen werd dus ruimschoots over schreden. Gezien de ontwikkeling van onze economie, gepaard gaande met een toenemende verarming in ons land is het zeer de vraag, of de jaarraming wel zal worden gehaald. De loonbelasting staat vergeleken met de opbrengst in Januari 1950 sterk in het teken van de in Septem ber toegekende loonsverhoging. Ont vangen werd 84.2 (v.j. 70.1) mil lioen, bij een jaarraming van 625 millioen. Zeer hoog was het bedrag dat uit hoofde van de omzetbelasting binnenkwam. Hier werd 110 6 (v.j. 86.0 millioen afgedragen, oftewel precies een tiende van de jaarra ming. Uiteraard hebben de feestda gen in December hierin een belang rijk aandeel gehad. Van de overige posten noemen wij de volgende (in- millioen guldens; tussen twee haak jes de opbrengst over Januari 1950): vereveningsbelasting 27.8 (24.2), rechten op invoer 34.0 (28 3), gedis tilleerd 8.3 (7.5), tabak 27.7 (24.1), rechten van successie 8.8 (5.9) en motorrijtuigenbelasting 3.6 (2.8). Het bruto-kohierbedrag der beide buitengewone heffingen steeg met 4.8 millioen tot 3512.7 millioen. Hiervan heeft 2430.6 millioen be trekking op de vermogensaanwasbe— lasting en 1082.1 millioen op de vermogensheffing ineens. De ontvangsten op Tie beide bij zondere heffingen bedroegen 6.7 millioen, waarmede het totaal steeg tot 2814.1 millioen. Radio-Nederland achter IJzeren Gordijn Gisteren, 1 Maart, is Radio-Neder land begonnen met uitzendingen in de Franse taal, bestemd voor de lan den achter het „IJzeren Gordijn". Alle weekdagen zal dat deel van de bevolking van de Oost-Europese lan den, dat de Franse taal machtig is, op de korte golf (25, 31 en 49 meter) kunnen luisteren naar nieuwsbulletins en een causerie over actuele onder werpen op politiek, sociaal-econo misch of cultureel gebied, met name uit de Westerse landen. De uitzendingen, die 20 minuten duren en gehouden worden van 18.30 tot 18.50 en van 22.45 tot 23.05 Ne derlandse tijd, moeten, zo deelt Radio Nederland Wereldomroep ons mee, gezien worden als een Nederlandse, bijdrage tot de geallieerde krachts inspanning ten aanzien van de lan den achter het „IJzeren Gordijn" ook op het terrein van de -voorlichting. AMBONNEZEN IN WESTERBORK. De gerepatrieerde militairen van het voormalige KNIL en hun gezin nen, de bewoners van het woonoord Schattenberg, het voormalige kamp Westerbork, zullen plaats moeten ma ken voor de komende Ambonnezen. De dienst voor maatschappelijke zorg in Drente zal hen in de provincie moeten onderbrengen, zo nodig ge bruik makend van de vorderingsbe voegdheid. De uit Indonesië gerepatrieerden verkiezen in het algemeen in het Westen des lands te wonen, waar zij zich schijnbaar beter thuis gevoelen. De huisvesting in Drente zal ook buitendien al met grote moeite ge paard gaan. Oude verkeersborden blijven geldig Naar aanleiding van enkele pro cessen-verbaal wegens overtreding van het parkeerverbod in de nieu we Wegenverkeerswet „wachtver- bod" genaamd heeft de Haarlemse ambtenaar van het O.M., mr. J. van den Oever, onlangs aan de kanton rechter de vraag gesteld of na de inwerkingtreding van de nieuwe We genverkeerswet de oude verbodsbor den geldig blijven. De Haarlemse kantonrechter mr. T. F. Raedt heeft nu bevestigd, dat de oude verkeers borden krachtens besluiten genoemd de oude wegen verkeersregeling, en via overgangsbepalingen opgeno men in de nieuwe Wegenverkeerswet, geldig blijven tot 1 Januari 1956. Over het parkeren op een afstand kleiner dan 12 meter van een bus halte, merkte de kantonrechter op dat ten aanzien van dit onderwero inderdaad een leemte in de nieuwe verkeerswet ontstaat. In het bewuste artikel wordt n.l. niet gesproken over openbare weg. Dientengevolge zou men. krachtens de wet zijn auto dus ook niet in een garage, die bin nen de vereiste 12 meter afstand ligt, kunnen parkeren. De kantonrechter betoogde echter, dat deze ontbrekende nadere om- schrijving in de nieuwe verkeerswet anzelfsprekend is. UITVOERHEFFING SPEK OPGEHEVEN Enige tijd geleden nam het Be drijfschap voor Vee en Vlees maat regelen, die er toe zouden moeten voeren, dat enerzijds het voor export naar Engeland benodigde kwantum bacon beschikbaar zou komen, ter wijl anderzijds de behoefte aan vette varkens zou kunnen worden bevre digd. Sedertdien is de prijs der vette varkens iets ten achter gebleven bij die der baconvarkens. Ten einde nu te voorkomen, dat een te groot aan tal varkens in het bacongewicht wordt opgeruimd, zodat we straks in Nederland zouden kunnen komen te staan voor een tekort aan vette varkens, is de exportheffing, die tot dusverre nog verschuldigd was voor spek en die 20 cent per kg bedroeg, ingetrokken. H. M. de Koningin zal op Donder dag 26 April in verband met het offi cieel in werking stellen van de slui zen te Spijkenisse een kort bezoek brengen aan de gemeenten Spijkenis se, Oostvoorne en Rozenburg. In Oostvoorne en Rozenburg zullen wa terbouwkundige werken bezichtigd worden. PASSENAFDELING DUITSE CONSULAAT-GENERAAL. Een in den Haag gevestigde pas- senafdeling van het Duitse consulaat- generaal te Amsterdam is alle tot haar bevoegdheid behorende werk zaamheden begonnen. Deze passen- afdeling bevindt zich in de gebou wen, waarin tot nog toe het Allied Permit Office werkzaam was. Het kantoor Nieuwe Parklaan 173 zal de schriftelijke aanvragen ter hand ne men, de mondelinge zullen door het kantoor Pompstationsweg 7 worden I behandeld. „VOORUITSTREVENDE PARTIJ VOOR WERELDREGERING". „De Vooruitstrevende partij voor Wereldregering" hield onlangs haar jaarvergadering in het Domhotel te Utrecht. Nadat verschillende jaarverslagen behahdeld waren, werd mr. W. Nier- strasz uit Bussum als nieuw be stuurslid gekozen. Hii aanvaardde de functie van waarnemend voorzitter. ChrBtelijke vakorganisaties,aange Het zwaartepunt der vergadering ?loteS, bij het C.N.V. was blijkens de viel op de aqtie voor de verkiezingen der Tweede Kamer in 195$. In sa menwerking met enige andere groe pen hoopt de partij in dat jaar ver sterkt naar voren te komen. Men was van mening dat de nood zaak van een wereldregering in ons land steeds meer door de bevolking begrepen wordt, doordat men inziet dat bewapening de volken ruïneert en niet in staat is enig land afdoen de te verdedigen. ZELF VOOR PAPIER ZORGEN! De vakgroep detailhandel in aard- I appelen, groenten fruit in Den Haag {doet een beroep op het publiek om 'bij inkopen zoveel mogelijk zelf voor I verpakkingsmateriaal te zorgen. Dit met het oog op de stijgende papier- prijzen en de schaarste aan verpak kingsmateriaal. HET LEDENTAL VAN HET C.N.V. Het ledental van de gezamenlijke ,De Gids" opgpnomen staat in het laatste kwartaal gestegen van 162.343 tot 165.866. DE STERFTE AAN INFLUENZA Volgens de op dit ogenblik bij het centraal bureau voor de statistiek beschikbare cijfers zijn in de maand Januari 1951 in de gemeenten met meer dan 20.000 inwoners, tezamen omvattende bijna 60 procent van de totale bevolking van ons land, in totaal 180 personen aan influenza overleden n.l.: '26 in de periode van 1 tot en met 7 Januari, 44 in de pe riode van 8 tot en met 14 Januari, 50 in de periode van 15 tot en met 21 Januari, 38 in de periode van 22 en met 28 Januari en 22 in de periode van 29 tot en met 31 Januari. Van -deze 180 slachtoffers waren er slechts 24 beneden 50 jaar, 39 van 50 tot en met 69 jaar en niet minder dan 117 van 70 jaar en ouder. Een vergelijking met de griepepidemie in 1949 is nog niet geheel mogelijk, aangezien de influenza toen vooral in Februari veel slachtoffers heeft geëist. In Januari 1949 stierven in de ge meenten boven 20.000 inwoners 279 personen tengevolge van influenza. Stelt men dit aantal tegenover de 180, die in dezelfde gemeenten in Januari van dit jaar aan influenza overleden, dan blijkt dat de epide mie, voorzover het de hier beschouw de periode betreft, ditmaal van veel minder ernstige aard is geweest. AUDIËNTIE BISSCHOP VAN HAARLEM. Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem zal Woensdag 7 Maart a.s. geen audiëntie verlenen. VLIEGENDE SCHOTEL. Een echtpaar in Den Haag kreeg twist tijdens het middagmaal. De man werd kwaad en wierp een bord met eten naar zijn vrouw. Het s^oeg tegen een deurpost en een scherf kaatste terug tegen de arm van de vrouw, waardoor een slagader werd doorgesneden. Zij moest per ambu lance naar het ziekenhuis worden! vervoerd. Gistermorgen omstreeks 10 uur is de 22-jarige motorordonnans van de luchtmachtstaf H. C. C. Deckers uit" Hilvarenbeek nabij het viaduct over de rijksstraatweg tp Wassenaar do delijk verongelukt. Hij botste in voTe vaart tegen een tankauto, die onder het viaduct uit kwam. Doordat dit viaduct hem het uitzicht belemmer- de kon het slachtoffer niet tijdig uit wijken. Acht van de tien mannen en vrouwen boven de veertig zijn vatbaar voor Rheumatische pij nen Dat komt omdat, als die eerste jeugo achter de rug is. de bloedzui verende organen allengs trager gaan werken. En zo is het dan de hoogste tijd om rege'matig Kruschen te ne men- De ze? minerale zouten van Kruschen heoben een natuurlijke aan sporende we. king op die bloedzuive rende organen. Naarmate die nu weer op gang komen, krijgen de onzuiver heden ^n he* bloed geen kans meer zich vast te zetten en hun slopende werk te doen Rheumatische pijnen maken chagatijnig want ze verstoren Uw goede humeur; op de duur zit ge. Uzelf en anderen in de weg. Wordi lievei weer de oude. Neem Kruschen als een vaste dagelijkse gewoon te. (Ingez. Med.) NED. ECONOMISCHE HOGESCHOOL Geslaagd voor het eandidaatsexa- men in de economische wetenschap pen de heren M. van der Velden, Rotterdam, A. J Behagel, Scheve- ningen en J. D Ricardo, Rotterdam. Voor het doctoraal examen mevr. N. J. BosRijks, Rotterdam en de heren W. J. Valkenburg, Wassenaar, W. van Poelje, Vlissingen, A. van Doorn, den Haag en Tj. van der Ploeg, den Haag. VLIEGWIEL OMGESLAGEN. Gistermiddag is bii werkzaamhe den te Herwijnen bij Zaltbommel een 54-jarige arbeider om het leven ge komen. Toen een op een stellage ge monteerd vliegwiel op een auto werd gebracht sloeg de stellage om. waar door de man werd getroffen Hij was cp slag dood, Hij was gehuwd. SCHILDER BIJT MAN IN OOR. Tussen een schilder en de bewoner vari een huis, dat aan de buitenkant moest -wórden geschilderd. Ontstond gisteren in de Van Hogen dorpstraat te den Haag hooglopende ruzie. Fr was namelijk een ruit kapot en de schilder werd daarvan verdacht. De schilder kreeg een pak slaag, wat deze niet op zich liet zitten: hij beet de agressieve bewoner in het oor. VOORJAARSSCHOENEN SOE PEL EN LUCHTIG. Er was een tijd, dat een schoen sterk en zwaar moest zijn en vooral een dikke zool moest hebben. De eis van heden echter is: soepelheid. De Nederland se schoenfabrikant heeft zich aan die eis aangepast en veelal worden de schoenen van soepel, sterk boven leer gemaakt, dat geen voering be hoeft. Het boven- en onderwerk zijn er op berekend, zo weinig mogelijk weerstand te bieden bij de vele dui- De beige pump (onderaan links) is gemaakt van zgn. Snowcalf, onge voerd en uiterst buigzaam. De schoen met de vierkante uit snijdingen (rechts boven) is een in step, een type, dat in velerlei varia ties gebracht wordt met lage- of slee hakjes tot geheel plat toe, de zgn. flats. Het sandaal-type wint steeds meer veld. In het voorjaar en in de zomer zult u het in tal van variaties kunnen bewonderen. Foto rechts onder toont een soort in zwart lak met dikke kurkzool en links boven een zeer gekleed möïléF in bruin suède met hoge hak. Schoe nen met open hiel en teen spelen een grote rol. Beige, grijs en in mindere mate blauw met daarnaast een weinig groen en geel vormen het kleuE^n- programma van het dames-schoeisel voor het komende voorjaar. NOG MEER VERWARRING VAN MEEGEREN—VERMEER Naar de correspondent van het A.N.P. te Brussel verneemt, heeft de Rotterdamse havenindustrieel D. G van Beunin-ïen stappen ondernomen om de directeur van het scheikundig laboratorium der Belgische musea, professor Coremans, die mede het deskundigenonderzoek leidde in de zaak van Meegeren-Vermeer, voor het gerecht te dagen Het proces zal te Brussel worden gevoerd, tenzii de Nederlandse justitie mocht besluiten herziening van het in 1946 te Amsterdam gehouden proces. Volgens de heer van Beuningen is „Het Laatste Avondmaal" wel dege lijk een schilderij uit de zeventien de eeuw. Naar verder nog te Brussel wordt j vernomen, zal binnenkort van de hand van de Brusselse kunstkenner 'Jean Decoen een boekwerk verschij- j nen, waarin hij bewijzen aanvoert voor de authenticiteit van de „Em maüsgangers' en „Het Laatste Avond maal", en waarin hij verklaart, dat dit wel degelijk echte Vermeers zijn. Zigeunervete laaide weer op Een aantal leden van de zigeuner families Marks en Basili, in wier midden zich een half jaar geleden de tragedie van Sittard afspeelde, zullen binnenkort, vermoedelijk be gin April, weer voor de rechter ver schijnen. De twistende zigeunerfamilies heb ben elkaar 29 Januari weer ontmoet te Munstergeleen en daarbij is René Marks, bijgenaamd Paul, de enige Marks die niet bij de vechtpartij in Sittard aanwezig is geweest, door enige andere zigeuners aangevallen. Men poogde hem te wurgen met zijn eigen halsdoek. Plotseling klonk een schot, waarop de vechtenden uiteen stoven. Vier aanranders van Marks zijn ge arresteerd en zitten in voorarrest. Zij beweren dat René Marks een pistool had. Deze ontkent dat echter en zegt dat als dat waar was hij zich ~er wel mee zou hebben verdedigd te gen zijn aanvallers. De vechtpartij was ontstaan in een café waar Marks min of meer ge dwongen werd te tracteren. Hij deed dit ook, om ruzie te voorkomen, maar toen dezelfde vertoning zich in een volgend café zou gaan herhalen wilde Marks van zijn gezelschap af komen en probeerde door een achter deur te verdwijnen. Op weg daar heen is hij aangevallen. Waar de Showroom van de Radio-Gramofoonhandol komt van de Firma L. VAN GEELEN te LEIDEN Het zal zijn in het centrum van de stad. Wij stellen veel mooie prijzen beschikbaar. ZIE ETALAGE!! Haarlemmerstraat 55, t.o. Rex-Theater, Leiden KUDDE ZONDER HERDER. In de raad van Zuidlaren is het besluit gevallen, dat in de toekomst het plaatsje geen schaapskudde meer zal hebben, daar de exploitatie niet lonend is een een scheper vrijwel niet te vinden. In plaats daarvan zal een motor- grasmachine worden aangeschaft voor het korthouden van het gras op de zeven brinken en de sportvelden. Vier gevangenen uitgeklommen Gisternacht zijn vier gedetineerden door braak uit een cel op de derde verdieping van het huis van bewa ring aan de Gansrtraat te Utrecht ontsnapt. Alvorens er vandoor te gaan hebben de vier van inbraak ver dachte gedetineerden eerst nog het meubilair van hun cel gesloopt. Langs aaneengeknoopte repen van het beddegoed bereikten zij de bega ne grond van de binnenplaats en zijn daarna over de hoge buitenmuur ge klommen. De uitbraak is in de vroege ochtend bemerkt. Onmiddellijk toog de recherche op oriderzoek uit. Een politiehond raakte het spoor al gauw bij\ster, maar gis termiddag heeft een rechercheur een van de uitbrekers, zekere R. N., in de binnenstad op straat ontdekt en ingerekend. Een tweede zou zich in de loop van de dag uit eigen be weging bij de gevangenis hebben aangemeld. Tot drie maanden gevangenisstraf is gisteren door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld de 46-jarige distallateur W. E. H. M. M. uit Schie dam, die heeft terecht gestaan we gens overtreding van het Buitenge woon Navorderingsbesluit. Hij zou bij de opgaven omtrent de stand van zijn vermogen en gemaakte winsten geen melding hebben gemaakt van een be drag van 320.000 gulden, die hij in de oorlog met zwarte handel had ver diend. Hof in Den Bosch. Hij verklaarde onschuldig te zijn aan de dood van V. Dr Hulst uit Leiden, als getuige- deskundige gehoord, verklaarde, dat het schedeldak van V. bijzonder dun was. Met betrekking tot reactie-snel heden zeide dr Hulst, dat verdachte H. blijkbaar een seconde tijd had ge had om zich een andere „wilsact" op te leggen. Deze tijd kan redelijker wijs voor een aanstormende speler te kort genoemd worden. V. was uitgelopen toen H achter de bal aan op ziin bedreigd doel kwam afgestormd. V. liet zich op de bal vallen ongeveer 3 a 4 passen van H. af. De speler he^ft blijkens de verklaring van dr Hulst op deze korte afstand niet kunnen reageren Hij speelde door en trapte zodoende tegen het hoofd van de op de grond liggende keeDer. Behalve dr Hulst werd o.m. ook als deskundige gehoord adjudant Metz van de scheidsrechtercommis sie van de KNVB Deze verklaarde, dat uitdrukkelijk in het reglement staat vermeld, dat de keeper zich in gevaar begeeft, wanneer hij uitloopt. De consequenties hiervan zijn voor rekening van de keener. Wanneer hij echter volledig in het bezit van de bal is, moet de tegenpartij het con tra-spel staken. De keeper zal neeen van de tien keer bij een dergelijke uitlooDpoging. aldus de heer Metz, een stoot tegen het lichaam hebben te incasseren De advocaat-?eneraal mr S. J. van der Hoeven, zeide in ziin reouisitoir bet aanvankelijk met het vonnis van de rechtbank eens te ziin eeweest. De verklaringen van de deskundigen hadden zijn zienswijze echter ten gunste van verdachte veranderd. Hij reouireerde vrijsnraak. Mr van der Hoeven voelde zich echter gedrongen enige woorden van critiek te uiten tegen de verruwing van de sport. Hij kantte zich tegen een mentaliteit, die z.i. tot uiting kwarr? bij een verklaring van de als getuige gehoorde scheidsrechter. De scheidsrechter, die op Tweede Kerst dag de bewuste wedstrijd had geleid verklaarde voor het hof, dat zijns in ziens 't spel niet direct fors genoemd kon worden. Hij baseerde dit blijk baar op het feit. dat hij slechts vier maai voor free-kick had behoeven te fluiten. Tijdens deze wedstrijd ziin er twee ongevallen voorgekomen. Een speler heeft zijn been gebroken en een tweede werd dodelijk gewond. Het soel werd niet gestaakt. Mr. van der Hoeven meende, dat te genwoordig de sportiviteit in de sport nogal ver te zoeken is Wan neer een wedstrijd, die twee gewon den heeft opgeleverd, aldus de ad vocaat-generaal, niet „fors" genoemd mag worden, dan huiver ik bij de gedachte aan een wedstrijd, die dan wel als zodanig wordt aangemerkt. Hij vroeg zich af. waarom het soel na het dodelijk ongeval niet is ge staakt. het zou ziins inziens van spor tiviteit hebben getuigd. Zware straffen eiste de Officier van Justitie bij de Haarlemse Recht bank gisterochtend tegen een 33- jarige sportvlieger, die op 21 De cember, te laag boven het Bloemen- daalse strand had gevlogen en tegen zijn passagier, die bij een vroegere behandeling van deze zaak een mein edige verklaring zou hebben afge legd. De passagier hield namelijk vol, dat de vlieghoogte niet beneden de tweehonderd meter was geweest, terwijl getuigen gezamenlijk anders verklaarden. De sportvlieger hoorde één maand gevangenisstraf, intrek king van het vliegbrevet voor zes j maanden en 300 gulden boete tegen zich eisen; de passagier wegens meineed zes maanden. DIRECTEUR VAN VOETBAL PRIJSVRAAG VEROORDEELD. De kantonrechted te Den Haag, mr G. J. M. van der Dungen, heeft he denmorgen de directeur van de voet balprijsvraag „Eennul", W. van der L. veroordeeld tot een boete van 1000 gulden subs 60 dagen hechtenis en een gevangenisstraf van een maand voorwaardelijk. De eis was 2000 gulden boete en een maand voorwaardelijk. Hem was tenlaste gelegd, dat hij door zijn wekelijkse voetbalprijs vraag de Loterijwet overtreedt. In het vonnis van de kantonrechter is overwogen, dat men, om aan deze prijsvraag te kunnen deelnemen een exemplaar van „Eennul" moet kopen. Daardor wordt verhoging van de verkoop van „Eennul" bereikt en economisch voordeel beoogd. Tot dusverre zijn tegen de direc teur van ,Eennul" wegens over treding van de loterijwet door voet- voor de geschatte verliezen als ge bal- en puzzleprijsvragen acht dag- volg van de staking. HVA en Deli vaardingen uitgebracht. Op zes hier- waren zelfs circa twee punten hoger, van is een veroordeling gevolgd, I Amsterdam Rubber bleef goed op waartegen steeds beroep is aangete- j peil en voor de incourante Rubbers BEURS - Q VERZICHT VRIENDELIJKE STEMMING. De iets betere stemming, die Woens dag tegen slot inzette, werd gisteren geprolongeerd. De executieveiling is Woensdag om half vier afgebroken, nadat circa 50 kavels afgedaan wa ren. Gezien het nog grote aantal ka velingen (circa 150 stuks) laat het zich aanzien, dat de veiling ook vol gende week nog zal worden voortge zet. Evenals Woensdag was gisteren de interesse voor de veiling groter dan op de beurs en de prijzen die betaald werden waren vrijwel alle hoger dan de officiële noteringen. In tegenstelling tot de verwachtingen vormt de veiling dus geen drukken de factor voor de beurs, integendeel zij is eerder een stimulans. De Indonesische fondsen met name de grote Cultures, bleven ongevoelig kend. VOOR 152 KRAAKJES 614 JAAR GEëlST De procureur-generaal eiste zes en een half jaar gevangenisstraf te gen de 32-jarige fabrikant H. H. uit Bussum, wegens meermalen gepleeg de diefstal met braak. De Leeuwar der rechtbank had hem tot zes en een half jaar, met aftrek, veroor deeld. Om zijn cartonnagefabriekje in Bussum draaiende te kunnen hou den, pleegde verdachte in 1949 en 1950 152 kraakjes, die hem f 13.000 opleverden. De Tilburgse voetballer J. H. van de derdeklasseclub uit de Brabantse afdeling van de K.N.V.B. „Zigo 3" was door de rechtbank in Breda tot twee maanden hechtenis veroordeeld daar hij tijdens een voetbalwedstrijd te Tilburg op 26 December 1949 de keeper van zijn tegenpartij C. V. van de derde klasser „Anthonius" door een trap zodanig had verwond, dat V. een breuk van het schedeldak opliep. Aan de gevolgen hiervan is V. overleden. H. ging in hoger beroep bij het heerste er enige vraag. Indonesische credietinstellingen waren eveneens gunstig gedisponeerd. Algemene Ex ploratiemaatschappij trok in een open hoek verder aan tot 63. De Scheepvaarthoek bleek volko men onverschillig te staan tegenover de berichten omtrent een nieuwe Indonesische staatsrederij. Reeds vroeger zijn dergelijke berichten verschenen (Djakarta Lloyd), maar ter beurze acht men het onmogelijk in een tijdsbestek van tien jaren een efficiënte rederij van de omvang der KPM op te zetten. Aandelen Paket- vaart waren dan ook een punt hoger. De overige soorten waren eveneens vrij vast met winsten van maximaal twee punten. De Industriemarkt was over het algemeen genomen niet ongunstig gedisponeerd. Philips en Unilever verbeterden circa twee punten, Aku daarentegen moest een punt prijs geven. Ook Kon. Olie was op 309^ vrij vast. Van de Staatsfondsen- markt valt niets belangrijks te ver melden. De voornaamste fondsen konden zich goed handhaven. De be langstelling voor Amerikanen was iets groter, hetgeen gepaard ging met een stijging van het agio tot circa 11 pet Prolongatie 2 1/4 pet.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 5