k J. v. Oyen herkozen tot voorzitter van de Leidse K.A.B. eióSëÏÏUTSPOT^' unstleven m Leiöen L Hoge prijzen en versobering Ongeorganiseerde studenten richten Contact-centrum op VBiJDAG 2 MAART 1951 DE LE1DSE (JOURAiNi EERSTE BLAD PAGINA 2 „9lot ex maat óiyaxettett aan V* „Wie wenst er schriftelijke stem ming?", vroeg de voorzitter. Nie mand, die zijn hand opstak. Tenslotte één stem, achter uit de zaal: „rol er maar sigaretten van!" Hiermede wer den de stembriefjes bedoeld, die klaar lagen voor de verkiezing van een nieuwe voorzitter, omdat de hui dige functionairs, de heer J. A. M. v. Oyen, "periodiek aftrad. Zijn herver kiezing als voorzitter van de K.A.B., afd. Leiden, was hiermede een feit geworden en verschillende sprekers hebben zich nadien uitgeput in lo vende toespraken, hartelijke felicita ties en goede wensen voor de toe komst. Eerst was het de heer A. de Kruiff, penningmeester, zojuist met de heer E. Prins eveneens herkozen, die het woord richtte tot de herkozen voor zitter en hem namens alle bestuurs leden hartelijk dankte voor de bui tengewoon vele werkzaamheden, die de heer Van Oyen voor de K.A.B. verricht. „Het zal moeilijk zijn", aldus de heer de Kruiff, „ooit zo'n goede voorzitter te vinden, wanneer deze eens niet terug zal lieren". De heer L. Weeber, districtsbe stuurder, sloot zich bij deze woorden aan, er op wijzend, dat de beweging staat of valt met het plaatselijk be stuur, in samenwerking met de gees telijk advivseur. In dit verband drcng spr. sterk aan op meer kader vorming en grotere belangstelling van de jonge leden voor de vor mingscursus. Ook de geestelijk advivseur, ree- teld worden. Dit geldt voor alles: brandstoffen, levensmiddelen, enz. In vele arbeidersgezinnen, vooral waar men met veel kinderen gezegend is, reikt het Zaterdagse loon slechts tot Donderdag! De driemaandelijkse kin- j derbijslag, eigenlijk bestemd voor extra aankopen als beddegoed, enz., moet vaak gebruikt worden om ge maakte schulden te vereffenen. Van enige weelde is geen sprake. Dat beweren slechts zij, die onze kinde ren een sinaasappel misgunnen! Versobering. I De toestand in het vaderland is slecht, vervolgde de voorzitter. Tel kens klinkt het: harder werken, so berder leven, meer sparen. Het le vensniveau zal omlaag moeten. Maar J. A. M VAN OYEN Herkozen voorzitter. kracht niet gebroken worden. Daar om zal de K.A.B. nauwlettend toe zien op de maatregelen, die genomen zullen moeten worden. Ten aanzien van de werkloosheid, waarschuwde de heer Van Oyen voor overdreven pessimisme. De toe stand is nog niet ernstig, ook niet in Leiden, waar de ontslagen textiel arbeiders thans weer aan het werk zijn We zullen vertrouwen moeten hebben in de door ons gekozen lei ding en pessimisme zou de hele be- weging neerdrukken. Wij katholie- toiTrv Bernefeld,"stak de voorzitter jken moeten voor alles vertrouwen een grote pluim op diens hoed, her- j op God en daarnaast onze plicht vet- innerend aan de prettige geest, die vuiler,, ieder op zijn eigen terrein steeds onder het bestuur heerst, j Aldus biddend en werkend zullen waardoor goed en vruchtbaar samen- i wij ook deze moeilijke en donkere Vincent": op 19 Maart en op 18 April kader-bijeenkomsten; op 22 j April viering van de Dag van de Ar- j beid. te samen met de andere Kath. Standsorganisaties; op 30 April de als er versoberd moet worden, zal jubileum-uitvoering van „Vondel"; dit toch eerst dienen te geschieden op 27 Maart toneelavond van „Her waar meer te versoberen valt dan bii j wonnen Levenskracht" en lest best arbeiders. Eer. trap moet nu eenmaal op 26 Mei in het Feyenoord-stadion van bovenaf geveegd worden. Ons i te Rotterdam de grootste encyclie- vaderland is arm geworden, maar ken-herdenking. Er zijn voor Leiden door de versobering mag de volks- 1-200 plaatsen gereserveerd. Mannen, vrouwen, jongens en meisjes, ieder een moet mee. Er zal een extra trein rijden! Ten aanzien van de mislukte po ging, om in Leiden een afdeling van de R.K. Werknemende Middenstand op te richten, betreurde de voorzit ter, dat er geen contact was opgeno men met de K.A.B. Overigens achtte spr. h«t niet mogelijk, dat Leiden een bloeiende afdeling zou kunnen krijgen. weersverwachting (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). KOUD WEER Veranderlijke bewolking met nu en dan opklaringen en hier en daar enkele lichte sneeuw buien. Meest matige Oostelijke wind. Vannacht op de meeste plaatsen lichte vorst, morgen overdag temperatuur slechts en kele graden boven het vries punt. 3 Maart: Zon op 7.24, onder 18.22. Maan op 5.43, onder 12.22. leden van buiten, die lid zijn van een Leidse vakafdeling is het aantal zelfs tot 2155 gestegen. Ook penningmeester A. de Kruiff kwam met een goedverzorgd jaar verslag. Hij meldde een eindsaldo van 1.977,93, terwijl er 8.553 88 was uitgegeven. Voor beide functio narissen had de voorzitter hartelijke dankwoorden. De heer Kok uit Am sterdam, propagandist van de Volks krant, beval het eigen dagblad van de K.A.B. in de belangstelling der leden aan. Wegens ziekte van de heer de Bol ster kon het optreden van „Thomas- vaer en Pieternel" dit jaar niet door gaan. Een andere traditie echter werd niet gebroken, want reeds de aller eerste opmerking in de rondvraag luidde: hoe staat het met ens eigen gebouw? De voorzitter kon thans mededelen, dat de K.A.B. het gebouw absoluut terugkrijgt, hoewel eerst de financiële consequenties onder het oog gezien moeten worden. Het was reeds even voor half twaalf, toen deze geanimeerde en tamelijk goed bezochte jaarvergade ring in „De Harmonie" gesloten werd. Tweehonderd „ongeorganiseerde" cives van de Leidse Academie kwa men gisteravond in het Prytaneum bijeen, om een poging te doen tot enigerlei oplossing te komen, ten aanzien van het gezelligheidsleven van hen, die niet bij het L.S.C. of overeenkomstige organisaties zijn aangesloten. De bijeenkomst was voorbereid door pl.m. 35 ongeorgani seerden, die een voorlopig werkcomi té hadden gevormd. De voorzitter van dit voorlopig co- mit', de heer R. M. H. Koesoeo Joedo, herinnerde bij zijn inleiding van de besprekingen aan het oorspronkelijke na-oorlogse streven tot uitbouw van Corps en V.V.S.L. tot de enige, tevens alle studenten omvattende, gezellig heidsorganisaties, waarmee ook op dit gebied de groeiende civitassfeer vorm zou vinden. Allengs is echter gebleken, dat een groot deel der studenten zich niet bij deze organi saties aansloot. Daarmede ontstond een lacune in de vorming van een be langrijk deel der studenten, aange zien immers het onderling contact buiten de studiesfeer een belangrijk element is in de academische vor ming, die meer wil zijn dan vakop leiding. Legio oplossingen zijn ge zocht, geen heeft tot dusverre alge mene aanhang gevonden. Geen rigoureuse veranderingen. Spr. omschreef de doeleinden, die thans door het voorlopig comité wor den nagestreefd, om ondanks de ver werken mogelijk wordt. De heer Van Oyen dankte voor alle vriendelijke woorden en zegde toe ook in de toekomst zijn beste krachten aan de K.A.B. te zullen geven, in de hoop, dat de jóngeren er zich thans op zullen voorbereiden S ooit voor een dergelijke functie ge- j onderafdelingen, de commissies (spe- te (periode wel weer te boven komen! Druk programma. De voorzitter dankte nadien allen, die op enigerlei wijze de K.A.B. in het afgelopen jaar gediend hadden: de besturen van vakorganisaties en Flinke ledenwinst. Het jaarverslag van secretaris P. Feiten, was als altijd keurig verzorgd en gaf een goed overzicht over de vele activiteiten in het afgelopen jaar. De Leidse afdeling telt thans 1832 leden (vorig jaar 1700). Met de Hoge prijzen. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter aan het jubileumjaar 1951, nu herdacht wordt, dat 60 jaar geleden Rerum Novarum en 20 jaar geleden Quadragesimo Anno werd uitgevaardigd: Beide Pauselijke en cyclieken zijn de grondwet gewor den voor de beweging. Er is sedert dien veel bereikt, maar meer nog staat de K.A.B. te wachten. Spr. bestreed de opvatting, dat de arbeiders thans een wel wat al te hoog levenspeil hebben bereikkt. De leden weten zelf wel hoe moeilijk het is om wekelijks de eindjes aan elkaar te knopen. De lonen zijn wel iswaar met 100 verhoogd, maar de prijzen zijn nog meer gestegen. Voor de oorlog betaalde men 4 a 5 gulden voor een werkbroek; thans moet er 20 a .25 gulden voor neerge- ciaal die van de parochies) de gees- telijk adviseurs van de Leidse afde- I ling en van de parochies, de toneel- verèniging en de symphonic, kortom allen, die tot het welslagen van het jaarprogramma hadden bijgedragen. Enthousiast werd hierna tweestem mig zelfs!) het Strijdlied gezongen. Vrijdag 2 Maart. Het is vandaag wel aardig v/eer, maar één zwaluw maakte nog geen lente. Laat staan een zomer! Toch moeten we telkens denken aan de Ophaaldienst voor oud papier „Het vlees is beter dan de benen" wordt vaak beweerd. Inderdaad. Maar dit neemt niet weg, dat ook de benen tegenwoordig best zijn, al thans voor een bepaald doel. Daar om kwam het Sociaal Charitatief Centrum (Kath. Sociaal Bureau) te Leiden op de gedachte een inzame lingsactie te ondernemen, waarvan de baten teil goede zouden komen aan het Bureau. Onlangs werd vanaf de kansel in alle parochiekerken over 't prachtige werk van het Bureau gesproken. En het resultaat was een flinke collec te-opbrengt. Maar er is nog veel meer geld nodig en dat tracht men nu uit de benen te halen. Bovendien ook uit oud-papier en lege flessen. Het Kath. Soc. Bureau deelde op alle scholen circulaires uit, bestemd j voor de ouders. Het aantal ingevul- de formulieren, dat terugkwam, is Bij de N.V. Ver. Touwfabrieicen echter niet zo groot. Men kan het herdacht de heer J. H. Witkamp, chef strookje alsnog invullen en Zater- van de hekelarij, Woensdag het feit, dagmorgen aan de schoolkinderen dat hij 25 jaar geloden daar in dienst i meegeven. Of anders is een tele- trad. In aanwezigheid zijner echtge- foontje aan het Bureau, Plantsoen note werd de jubilaris toegesproken j 25, tel. 20503, voldoende. Maar liefst door de heer J. van Deventer, di- j zo spoedig mogelijk, want er wordt ,,a« TWïlUnHflff TPPfts PPfitflTt. RAAD VAN BEROEP VOOR DE DIRECTE BELASTINGEN. I Bij Kon. Besluit is aan mr, C. Punt, J op het daartoe door hem gedaan ver- zoek, eervol ontslag verleend, uit zyn betrekking van lid (ambtshalve voorzitter) van de Raad van Beroep voor de Directe Belastingen te Lei den, onder dankbetuiging voor de als zodanig bewezen diensten. schillen van inzicht tot een oplos sing te geraken, als volgt: voorlopig geen rigoureuze veranderingen in de gehele constellatie, waardoor b.v. het gezelligheidsleven aan strakke orga nisatorische banden zou worden ge legd, maar de oprichting van een contactcentrum waar alle cives el kaar op normale wijze kunnen tref fen. Het enige wat zou worden ge- gd van hen, die dit denkbeeld helpen verwezenlijken en tot bloei brengen, is het zichzelf zijn, de ander accepteren zoals hij is en elkander de vrijheid te laten, die voor het wel slagen nodig is. Gemakkelijk zal dit niet zijn. Het leggen van de eerste contacten, het ingang doen vinden van zulk een contactcentrum onder hen, die dit contact tot dusverre ont beerden, eist de inzet van de gehele persoonlijkheid. Dit contactcentrum kan echter een goede observatieplaats worden, om de wensen en verlangens van de tot dusverre ongeorganiseerden beter te peilen, teneinde daaruit verdergaan de initiatieven te kunnen putten. Hieruit volgt reeds, dat zeker aan vankelijk het contactcentrum in de eerste plaats bedoeld moet zijn voor de ongeorganiseerden, die nog geen klankbodem voor hun wensen en ge voelens bezitten. De aldus uiteengezette gedachten werden in den brede door de aanwe zigen besproken, waarna tenslotte een resolutie werd aangenomen, waarin de oprichting van een derge lijk contactcentrum werd aanbevolen in het kader van de Civitas, met het doel door openstelling voor alle cives daarmede een bijdrage te leveren tot de vorming van de cives en verdie ping en verlevendiging van de civi- tasgedachte. In het comité, dat deze aangele genheid verder zal behandelen, heb ben thans zitting de heren R. M. H. Koesoemo Joedo (praeses), L. Gin jaar (vice-pr.), H. Raben (abactis I), B. M. Lensink (abactis n), Huberger Girardiere (assessor I), M. J. dc Vries (ass. Ill) en C. E. Metz (ass. IV). In twee vacatures moet nog worden vo Van de mededelingen noteerden j heerlijke maanden, die straks weer recteur, die de werkzaamheden' van i Maandag reeds gestart, wij: op 7 Maart filmavonden „Den komen gaan. En juist daarom deed i de jubilaris, zowel in Leiderdorp als 1 TT-i Het is niet de bedoeling om over- vertoning van „Monsieur j het ons goed te bemerken, dat ook Maassluis en in'buitenlandse doch- j al aan te bellen en te vragen of U anderen reeds vooruitzien naar de terijondernemingen, releveerde en -misschien papier, flessen of beende- mt1-ron heeft. Slechts wanneer men VOCHT EN TOCHT j SPANNEN SAMEN om U het leven ondragelijk te maken Maai als U Akkers Kloosieibalsem in huis hebt I behoed U geen vocht ot tocht te vrezen Wrijf bij het eerste optreden van spierpijn, stramheid of rheuinatiek Uw spieren me», de heerlijk verwarmende en diep dooi- dringende Akker's Kloosterbalsem, het ideale middel waarvan al drie geslachten zeggen. .Geen goud zo goed". Ook als wond- balsem bij snij- en brandwonden zui verend, ontsmettend en genezend. zomer. Want zojuist kwam ons een hem prees om zijn daadwerkelijk: circulaire onder de ogen van het1 - i R.K. Stedelijk Cnmité voor Vacantic- van de textiel-arbeider, als docent j. bezigheden, gericht tot de ouders van I aan de avond-textielschoo De jubi- belangstelling voor de antwikkeür.g schriftelijk ot telefonisch een sein- - - - tje geeft aan het Bureau, komt de ophaler langs. Men kan natuurlijk de leerlingen der kath. lagere schc- j laris ontving de gebruikelijke i len. Men hoopt de kinderen Juli tot 17 Augustus weer aange- i loppe plus het V.T.-eremetaal. Mevr. i Witkamp kreeg bloemen. De heer H. naam bezig te houden. Maar daar is j Kuilenberg bood namens de collega': geld voor nodig. Voor een deel moe-1 een mooie radiotafel aan en de heer I J. Th. Hensing sprak namen ten de ouders daarvoor zorgen. En j i daarom vertelt die circulaire, dat alle j eveneens onder^aanbiedin, kinderen, die mee wilen doen aan I geschenk, deze Vacantie-bezigheden, vanaf a.s. Maandag wekelijks mee naar school moeten en nu komt het! er zijn natuur- j wordt gevoerd, met de bedoeling om lijk gezinnen, waarvan meer dan 120.000 gulden bijeen te krijgen 1 j ook opgeven, dat de ophaler op re gelmatige tijden aan komt, b.v. een maal per week of om de veertien dagen. Dan behoeft men niet telkens opte bellen of te schrijven. De ophaler komt, om te beginnen, met paard en wagen. Hij is voorzien van een legitimatie-bewijs, onderte kend door de voorzitter van het be- U zult waarschijnlijk wel eens iets stUur, mr. II. F. A. Donders. Men een dubbeltje gehoord hebben over dc „Haak-in-ac- vrage steeds naar dit bewijs. De op- m nemen. Maar tie»f die per radio door de N.C.R.V. haler FEESTAVOND BOEKENWEEK De voorziter van de Boekverko persbond opende gisteren de avond in de Schouwburg nret een korte in leiding. Natuurlijk werd ..Het Boek" onder de aandacht gebracht, dc be tekenis van het boek, voor het kind, de jongen, cn de volwassene, die het boek met z'n velerlei geneugten savoureert. En dan gaf hij het woord aan De Reizende Zangers, die met z'n vieren bij de guitaar van Herman Stenz een vlot liedje „Weg met alle zorgen" zongen, wat heel muzikaal was. Van de Reizende Zangers ging het naar Han de Wilde, die met een grapje toch al weer „het boek" tot onderwerp had van zijn welkom. Ca- bard, zo zcide hij, betekent eigenlijk herberg. Meen niet, dat wij te zien en te horen kregen wat daarin thuis- behoort. De smaak van het ensem ble (Boekeniers wat buffeljagers be tekent. boekenwurmen, tenslotte veranderd in ..Lrids Allerhande") is fijner. Een bekende Leidse paladijn van de kleinkunst Co Hageman-Ver- hagen declameerde. Eerst twee sprookjes van Andersen „De Ver liefde" (het sprookje van de tol. die verliefd is op de bal) en het beken de roddelsprookje .,'t Is vast en ze ker waar". Later heeft zij nog een paar schetsjes gegeven, waarin met. humor eerst de ziekerige man en la ter de modieuse vrouw in het zon netje werden gezet. De voordracht van de sprookjes won het en haar succes was groot Iskar Aribo ver zorgde het muzikale gedeelte met ..Het meisje en de nachtegaal" van Granados, een fijn muzikaal karak terstukje. Daarna de bekende Castel- la van Albeniz en de dans van de molenaarsvrouw uit dc opera Drie Steek" van da Falla, suggestief gespeeld. Eveneens vertolkte hij la ter Ballade in As en Polonaise in As van Chopin. Voor zijn feestspel had hij een goede keuze gedaan: zijn ver tolking was muzikaal en vaardig. Ernstig van opvatting is zijn weder gave en toch steeds, fleurig en aan trekkelijk. met vol begrip van stijl en karakter. Herman Stenz, als con- erancier verbond met een aardig woordje de verschillende nummers aaneen. Winja Marova danste gese- cundeerd door Betsy dc Ridder, Spaan, eerst een Tarantella, dan een komische Boerendans om te beslui ten met „De Stervende Zwaan" naar muziek van Saint-Saëns volgens de choreograhie van Tadexov. De beide karakterdansen kwamen joyeus voor het voetlicht en de ontzaggelijke moeilijke opgave „de stervende zwaan" moge dan niet heel en al aan alle eisen van de critiek hebben voldaan, de aanwezigen waren toch heel voldaan over de sierlijke klas sieke balletkunst en de ballerina werd met applaus en bloemen ge- eerd. Tilly en Herman Stenz zongen een paar luchtige duetjes, betrek king hebbend op wat ons onmiddel lijk raakt en interesseert, verbindend fantasie en humor. Een één-acter van de hand van Han de Wilde, werd gespeeld door Co Hageman, Jos Dros en de Wilde zelf, „Zoek niet langer, geef een boek" Een aardig vlot stukje, een caricatuur van een boek verkoper, een niet al te te tactvolle terecht verveelde vrouw, een kalme advocaat. Een verbijsterende dwaas heid met een happy end. Uitstekend was de Wilde's voordracht van al weer „Het Boek" waarin hij gretig naar de gelegenheid grijpt, de boe- kensmaak, de boekensfeer voor ge schoteld te geven. Zeer geslaagd en goed gespeeld. Herman Stenz, muzi kaal als hij is. zong een paar van zijn aardige liedjes „Liesje van de mo len" en „Marietje en de muziekle raar". De Reizende Zangers, nu niet in avondtoilet naar in reiscostuum gaven ten afscheid een paar ensem bles, eenvoudig populair en toch naar artistiek succes dingend. Deze avond is er verteld, dat 't boek allerlei facetten heeft; zij zijn wèl belicht, 't Boek (om met Han de de Wilte spreken) is er ter verdie ping van de geest. Zo wordt lezen een feest. Met de slagzin „De boeken zijn weer best" werd besloten. Bloe men voor de Reizende zangeressen en veel applaus voor allen. Jammer, dat er niet meer belangstelling was. J. Kortmann. twee kinderen in aanmerking komen. Misschien wel vijf! Dat zou te duur worden! Daarom heeft het comité be sloten, dat geen enkel gezin meer dan voor twee kinderen behoeft te betalen, ook niet al zouden er 12 kin deren meedoen. Grote gezinnen, die voor deze reductie in aanmerking wensen te komen, moeten hiervan bericht zenden aan het Comité, Tib- boel Siegenbeekstraat 14, Leiden. Zij moeten opgeven de namen van al hun kinderen, die mee willen doen cn welke scholen zij bezoeken. Daar naast moeten deze grote gezinnen, evenals alle andere gezinnen, natuur lijk het op school ontvangen formu lier invullen, dat bestemd is voor de onderwijzer (es). Dus goed begre pen? Hedenmorgen om half tien gingen plotseling in Leiden alle lampen uit en stonden ineens honderden machi nes, stofzuigers, radio's, enz., enz. stil. Er was namelijk storing in de Eiec- triciteitscentraie, ontstaan door een brandje in de schakel-installatie. De storing duurde 35 minuten. Toen was de schade in zoverre hersteld, dat er weer spanning op het net kwam. „DE PROFESSORENWIJK" HIELD JAARVERGADERING. Onder presidium van de heer P. D. Beversluis hield gisteravond de buurtvereeniging „De Professoren- wijk" in „Het Gulden Vlies" haar jaarvergadering. De secretaris, de heer S. Platteel, gaf in zijn jaarver slag een uitvoerig overzicht van de verenigingswerkzaamheden in 1950. Het ledental bedraagt thans ruim 800; voor de speelweide stonden in het afgelopen jaar pl.m. 700 kinderen in geschreven. De heer H. J. Mattheus, die de heer B. Staal als penningmees ter is opgevolgd, maakte melding van de gezonde financiële basis der ver eniging. In de vacatures B. Staal en J. J. A. M. Roozen werden resp. tot bestuurslid gekozen de heren A. Abelman en J. P. A. de Vrind. De heer H. J. Mattheus werd bij acclama tie tot lid van het bestuur herkozen. Uitvoerig werd het werkprogramma- 1951 besproken, waarbij ook van de zijde der leden tal van suggesties werden gedaan. aankoop van één gram radium (duur spul!), bestemd voor de kankerbe strijding in Nederland. In de uitzen ding van gisteravond werd een prachtige brief voorgelezen van pa ter Loop, die medewerking van de Bond Zonder Naam toezegde. Welnu, volgende week zijn de kleermakers aan de beurt voor de. .steravond". En in Leiden wil men hiervan een groots succes maken. Reden waarom de heer F. G. van Zwieten alle kle dingzaken en kleermakerijen afloopt om de kleermakers warm te maken en een zo groot mogelijk resultaat te bereiken. Kleermakers aantreden voor deze nationale zaak. Er is reeds meer geld dan aanvankelijk gevraagd werd. Men heeft al f 200.000. Nu nog even doorzetten, dan kan er meer dan één^gram radium gekocht wor den. Wie voor deze Leidse activiteit belangstelling heeft, kan zich in ver binding stellen met de heei van Zwieten, tel. 21865. En de Woningbouwvereniging „Ons Doel" laat alweer van zich horen. Morgenmiddag om drie uur zal wet houder A. J. Jongeleen een gevel steen onthulling in het Bouwplan VII Meerburgerpolder) S1ADSKOK. brengt zelf zakken mee, Het Bureau verwacht heel veel van deze actie, vooral nu de prijzen voor oude materialen gestegen zijn. Daarom is thans ook een circulaire verzonden naar fabrieken, winke liers, enz. CREMATIE J. G. BALLEGO Burgerlijke Stand Geboren: Alfred Jan z. van A. R. Kastner en S. Nawrot. Stephanus z. van S. Abelman en J. G. van Berge Henegouwen. Magdalena Stella d. van B. Hogeveen en T. Huisken. Jan netje d. van J. Keijzer en J. M. C. van den Hoed. Aaltje Maartje d. van A. J. Swan en J. J. Temeplman. Pie- tronella d. van P. J. de Jong en H. ter Wal. Ronald Johannes z. van G. A.Dumee en J. Alphenaar. Geert z van L. J. Tissingh en T. Maagde lijk Georgina Anne d. van J. Heij- mans en R. Nicoll. Berendina Corne lia Johanna d. van C. J. J. Rijgers- berg en J. H. Krijger. Edwin Johan nes z. van J. de Goeij en A. van Pelt. Getrouwd: P. Wittebol jm. en H. J. van Nes jd. Ondertrouwd: J. J. Brandt jm. 20 j. en J. Put jd. 28 j. A. S. Straathof Onder grote belangstelling, vooral van de zijde van de bloemisterij, werd gisteren op Westerveld gecre meerd het stoffelijk overschot van de heer J. G. Ballego, een vooraan staande figuur in de kring van de Nederlandse tuinbouw en een bekend dahliakweker, die j.l. Zondagavond j in de ouderdom van 84 jaar te Oegst- geest is overleden. Onder hen, die van hun belangstel ling blijk- gaven, bevonden zich de heer J. fiors, secretaris van cle Al gemene Vereniging voor Bloembol lencultuur, de heer J. H. Kauffmann, hoofdbestuurslid van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, tevens in zijn kwaliteit van voorzitter van de vaste Keu ringscommissie van deze maatschap pij, de heer E. van der Laan als ver tegenwoordiger van ir. van der Plas- sche, directeur van de Tuinbouw, prof. dr. E. van Slogteren en mevr Caspare, resp. voorzitter en direc trice van de Stichting der Tuinbouw school voor Meisjes „Huis te Landen" te Rijswijk (Z.H.), mr. P. Zwahlen en de heer J. H. Riemens van de Vereniging groep Bloemisterij, de heer H. Veendorp namens de Stich ting ter Bevordering van de Belan gen van de Hortus Botanicus te Lei den, de heren J. Smit en Joh. Mater, resp. vice-voorzitter en ere-lid van de afdeling Leiden en Omstreken van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, ir C. Ph. Moerlands. oud-directeur van dc Tuinbouwschool te Boskoop. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Ned. Recht de heer A. H. dc Burijn, Rijswijk (Z.H.). U. J. VAN DIJK LECTOR TE LEIDEN Bij Kon. besluit is benoemd tot lector in de Faculteit der Genees kunde aan de Rijksuniversiteit te Leiden, om onderwijs te geven in de tandheelkunde, U. J. van Dijk, thans hoofdassistent. In haar gistermiddag gehouden vergadering heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land te* Leiden de lijst van subsidies vastgesteld voor het jaar 1950. Voorts werd besloten om de zilveren leg penning van de Kamer beschikbaar tc stellen voor de binnenkort te hou den Vebo-Paasveetentoonstelling. Adhaesie zal worden betuigd aan een door het Gemeentebestuur van Rijnsburg aan autoriteiten te richten schrijven, waarin om ontheffing zal worden verzocht van de winkelslui tingswet, met dien verstande, dat het aan tabakswinkeliers zal worden toegestaan hun zaak één uur langer open te houden. De ondervoorzitter, de heer C. F. Meerpoel, heeft in deze zitting en kele mededelingen verstrekt inzake de formaliteiten, welke bij de in- en export dienen in acht genomen te worden. Dank zij een getroffen re geling zal het in het vervolg moge lijk zijn, dat de Kamer op zeer korte termijn haar leden kan inlichten over alle regelingen, welke hierop betrekking hebben. Na afhandeling der agenda, werden in besloten ver gadering enkele mededelingen ge daan inzake het voorontwerp van wet op de economische mededinging. jm. 29 j. en N. C. M. Goddijn jd. 29 j. N. J. Wassenaar jm. 44 j. en M. Brandt wed. 38 j. J. J. A. van Berge Henegouwen jm. 26 j. en M. M. van Kleef jd. 25 j. H. J. van Munsteren jm. 23 j. en J. P. Aben jd. 18 j. J. G. van der Poel jm. 30 j. en M. E. Ver- degaal jd. 25 j. A. Faas jm. 24 j. en J. Groenendijk jd. 22 j. N. Halve maan jm. 25 j. en G. C. Speel jd. 21 j. Owerleden: H. J. M. Heemskerk vrouw 49 j. Laatste Berichten Bevin treedt af Bevin heeft besloten af te treden als minster van buitenlandse zaken, zo wordt uit gewoonlijk betrouwba re bron te Londen vernomen Zoals bekend, is in het Hoger- en Lagerhuis zowel van socialistische zijde als door de oppositie op ver vanging van Bevin aangedrongen. De gezondheid van Bevin laat de laatste tijd te wensen over. Velen achten hem lichamelijk niet in staat om de zware verantwoordelijkheid, die zijn functie meebrengt, te dra gen. Bevin, die volgende week 70 jaar wordt, zal misschien als minister zon der portefeuille in de regering blij ven. Bevin nam zijn besluit tot aftre den na een onderhoud met minister president Attlee. op Donderdag avond. Men verwacht geen officiële me dedeling voordat over de opvolging van Bevin een beslissing is genomen. DE KABINETSFORMATIE. Prof. Romme heeft hedenmorgen enige leden van de Tweede Kamer fractie van de K.V.P. ontvangen, die nog enige nadere inlichtingen kwa men vragen als uitvloeisel van de besprekingen over het programma van de formateur in de fractie-ver gadering van gisteren. De formateur verwacht hedenmid dag om zes uur de antwoorden van de verschilende fractieleiders op zijn aan hen voorgelegd ontwerppro gramma.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2