ie puzzelt mee m Belangrijke grondtransactie, die begroting ten goede komt 7 s 15 22 ZATERDAG 17 FEBRUARI 1951 I -i Lfc 3E t )URAN i TWEEDE BLAD - PAGINA 3 GEMEENTERAAD LEIDERDORP Zonder hoofdelijke stemming be sloot de raad van Leiderdorp gister avond tot verkoop van bouwterrein aan de N.V. Ned. Electrolasch Mij en de N.V. Hollandsche Constructie werkplaatsen te Leiden. Dit bouw terrein is gelegen langs de rechter zijde van de Kastanjelaan waar de nieuwe dorpskern is geprojecteerd. Het gehele verkavelingsplan van de toekomstige dorpskern biedt ruimte voor 53 woningen, 8 winkels, 2 open bare gebouwen, 13 grote en kleine garages of 68 woningen, 1 openbaar gebouw en 13 garages. Hiermede is dus een aanvang gemaakt met de ontwikkeling van de nieuwe dorps kern. De verkochte percelen zijn resp. groot 848 en 847 M2 en bieden plaats aan 5 en 6 woningen. Voor het eerste blok werd een prijs bedongen van f 2300.per woning, voor het tweede blok een prijs van f 2250. per woning. Van de geprojecteerde woningen zullen er dus 11 door ge noemde maatschappij worden ge bouwd, 2 zijn er reeds door een par ticulier gebouwd terwijl de gemeen te er 7 zal bouwen. Genoemde maat schappijen bouwen de woningen in de zgn. vrije sector zodat geen bouw volume van de gemeente nodig is. De verkoop van deze gronden zal de gemeentebegroting in belangrijke mate beïnvloeden aangezien de boek waarde der gronden was gebaseerd op vooroorlogse basis en de gemeen te daardoor de laatste jaren onge veer f 4000.per jaar moest bijdra gen aan het grondbedrijf. Geneeskundige verzorging gemeentepersoneel. Een ander belangrijk punt was het voorstel van B. W. inzake genees kundige verzorging van het gemeen tepersoneel. Het vaste personeel der gemeente is niet verplicht verzekerd en moet zich dus vrijwillig verzeke ren. Het personeel der gemeente dat op arbeidscontract werkzaam is is daarentegen verplicht verzekerd. Hierdoor is een ongelijkheid gescha pen, die naarmate de premie voor vrijwillig verzekerden hoger wordt, des te groter wordt. B. W. brach ten twee mogelijkheden naar voren om hierin verandering te brengen, te weten, collectief verzekeren of een tegemoetkoming geven" in kosten van vrijwillige verzekering. De regering voelt meer voor het eerste systeem; B. W. voelden meer voor het tweede systeem en stelden voor een tijdelijke regeling te treffen en een tegemoetkoming van maximaal f 50.per jaar te ge ven. De heer Los (A.R.) infoi'meerde o.a. waarom in het voorstel van B. en W. de gebruikelijke loongrens ontbrak. Ook de heer van der Stoel (A.R.) wilde hier meer van weten. De voorz. antwoordde, dat tot voor beeld was genomen de verzekering van het politiepersoneel. De heer van der Stoel stelde voor deze loon grens in acht te nemen, welk voor stel door de heer Los werd gesteund. Het voorstel van B. en W., dat het verststrekkend was, werd 't eerst in stemming gebracht. Voor stemden de heren Snel (A.R.), Moraal (A.R.), van Winkel (C.H.), Veldhuizen (C. H.) en Boon (P.v.d.A.), tegen de he ren Broxterman (R.K.), van der Stoel (A.R.), Diseraad (P.v.d.A.), Los (A.R.), de Graaf (C.H.) en Kui- lenberg (R.K.). Besloten werd dus bedoelde loongrens in acht te nemen. Z.h.s. werd voorts besloten aan de R.K. Kleuterschool te Zoeterwoude subsidie te verlenen voor in Leider dorp woonachtige kleuters. Het verzoek van een vijftal onder wijzersorganisaties, om bij het over lijden van onderwijzend personeel aan de nagelaten betrekkingen een uitkering te geven van drie maan den salaris, werd z.h.s. afgewezen, omdat het Rijk de personele lasten van het onderwijs behoort te dra gen en de gemeente de materiële. De verordening op de registratie van de volkstuinen, vastgesteld in de raadsvergadering van 13 October 1950, werd van Ged. Staten terug ontvangen met verzoek om deze in te trekken omdat het belang, dat de- ZOETERWOUDE LEIDERDORP Stille Omgang. Gisteravond werd de jaarlijkse vergadering van de Stille Omgang afd. Meerburg ge houden o.l.v. voorz. P van Zaal. Na een keurig verzorgd jaarverslag van de secretaris, de heer Goddijn, werd door de voorz. medegedeeld, dat de afd. thans voor de eerste maal als afzonderlijke groep zal optrekken naar Amsterdam in de nacht van 24 op 25 Februari a.s. Begonnen zal v/orden met een Lof om 11.30 in de parochiekerk, daarna per autobus sen naar Amsterdam, waar dan om 2.30 uur de Omgang zal worden ge maakt en om 3.30 de H. Mis in de Kapel van de Eerw. Zusters aan de Herengracht, waarna in een der za len van het klooster gezamenlijk ontbijt. Daarna direct per autobus naar huis. De kaarten kunnen voor het laatst worden afgehaald morgen Zondag na de Hoogmis in het parochiehuis. Het verslag van de penningmees ter sloot met een saldo in kas van f 74Door de heren Tijssen en v. Mil werden bescheiden nagezien en in orde bevonden. Als bestuurslid werd met bijna alg. stemmen herko zen de heer H. v. d. Hoeven. Deze vrij zakelijke vergadering werd opgeluisterd met enige zeer goed uitgevoerde zangnummertjes o.l.v. de heer v. d. Velden en kape laan WeSseling hield een leerzame lezing met lichtbeelden over het Mi rakel van Amsterdam. Met de zang ze verordening dient, niet behoort tot de belangen genoemd in artikel 168 der gemeentewet. Voorts achtten zij voor het vaststellen van een der gelijke verordening geen ruimte naast de wet op de bestrijding van de aardappelmoeheid. B. en W. wa ren een andere mening toegedaan evenals verschillende colleges van Ged. Staten in andere provincies. Zij stelden daarom voor de verordening te handhaven, waartoe z h s. werd besloten. Door de afdeling LeiderdorpZoe terwoude van het Wit-Gele Kruis was subsidie gevraagd in de kosten van uitzending van een kind naar een vacantiekolonie. Volgens de ge meentelijke subsidie-regeling aan kruisverenigingen bestond daartoe de mogelijkheid. Z.h.s. werd dan ook daartoe besloten. Rondvraag. Bij de rondvraag vestigde de heer de Graaf (C,H.) nog eens de aan dacht van B. en W. op de afvoer van rioolwater. Hij was n.l. van mening dat men ook zonder een voorzuive ringsinstallatie kon volstaan en daar door nog meer kon besparen voor eventuele andere grote werken. De voorz. antwoordde, dat het inder daad bleek, dat de heer de Graaf zich in deze zaak had vastgebeten, zoals in een der krantenverslagen had gestaan. Hij kon hierstaande de vergadering echter geen voldoende inlichtingen over verstrekken, ter wijl alles er van af hangt of de te graven put voor de nieuwe Rijksweg spoedig zal worden gegraven of dat de aanleg op de lange baan zal wor den geschoven i. v. m. de toestand van 's lands financiën en andere ur gentere zaken, zoals b.v. de defen sie. Deze aangelegenheid zal dus eerst t,z.t. aan de orde komen. ALPHEN AAN ÜEN RIFN NIEUWE DIR. BIJKANTOOR GEW. ARBEIDSBUREAU. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer Jansen, is met ingang van 15 Maart tot direc teur van het bijkantoor van het Ge westelijk Arbeidsbureau te Leiden benoemd de heer C. A. B. Hagedoorn plaatsvervangend directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Zwolle. Gouden Jubileum. In tegen woordigheid van het gehele personeel van de scheepswerf „De Industrie", werd hedenmorgen in de timmer manswerkplaats gehuldigd de heer J. Groenendijk, die 50 jaren in dienst van deze N.V. is. De jubilaris die vergeze.d was van zijn echtgenote en kinderen, werd toegesproken door de directeur, de heer Jac. Boot. Deze schetste de jubilaris als een be kwaam scheepstimmerman. Een ver erend getuigschrift van de Ned. Mij. voor Handel en Nijverheid, een bij zondere onderscheiding van dezelfde maatschappij, n.b. 'n gouden draag- penning, een fruitmand aan mevr. Groenendijk, aangeboden door een dochter van de directeur en een gou den horloge met ketting en incriptie vormden de stoffelijke blijken van waardering. Het kernlid, de heer J. van Rijn sprak namens het gehele cersoneel en bood een pluche tafel kleed aan. Voorts zal een dezer da gen in een gezellig samenzijn van het personeel der timmermanswerkplaats een foto worden aangeboden van de co'lega's Met een kort woord dankte de ju bilaris voor de vele welgemeende woorden van hulde en de mooie ge schenken. „De Zon" bestaat 65 jaar Van daag is het 65 jaar geleden, dat de „koopman in manufacturen" Johan nes Werneke zich in Alphen ves tigde, waarmede de grondslag werd gelegd voor het thans bekende ma gazijn „De Zon" De zaak, die eerst in de Prins Hendrikstraat was ge vestigd, werd al spoedig verplaatst naar het naburige Oudshoorn Na het huwelijk van de heer Werneke trok hij in het huis van zijn schoon vader Nahon, waar momenteel nog een gedeelte van het zakencómplex is gevestigd. Aanvankelijk werd het bedrijf van de heer Nahon, die een hoedenzaak had voortgezet, waarbij de heer Werneke met manufacturen de boer op ging De koopmansgeest van de stichter, die ook op de kin deren overging, deed tenslotte de zaak ontstaan, zoals wij die momen teel kennen. In Maart 1948 werd het interieur vernieuwd en sinds kort het gereedgekomen gebouw te genover de oude zaak een meubel en tapijtafdeling gevestigd. BOSKOOP Gemeenteraadsvergadering. De raad dezer gemeente zal op Woensdag 21 Febr. 1951 's avonds te 8 uur in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda bevat 16 punten, waarvan de voornaamste zijn: Voorstel tot verlening van medewerking aan de besturen der Ned. Herv. School en van de Chr. Scholen voor het aan schaffen van leermiddelen; verbete ring van de Rozenlaan; voorstel om te komen tot een plan tot regeling van de bebouwing van het nog on bebouwde gedeelte van het Juliana- kwartier; tot aanschaffing van een nieuwe motor-brandspuit. ROELOFARENDSVEEN Ondernemingsvormen in de tuin bouw. Op de bijeenkomst van de Kernclub sprak ir. Loomans van het Rijkstuinbouwconsulentschap over „Ondernemingsvormen in -de tuin bouw". Allereerst besprak spr. de taak van de ondernemer n.l. doelma tige aanwending van kapitaal om behoefte te bevredigen van de ar beid. Voorts onderzoek naar de be hoefte der afnemers en het maken UIT DE OMGEVING katwijk aan den rijn Verpleging. De ver. „Verple- gingsfonds" hield haar jaarvergade ring o. 1. v. voorz. Schoneveld. De voorz. deelde o.a. mede, dat het afge- iopen jaar gunstig is geweest voor de ver. doch dat maatregelen moe ten genomen worden, omdat de ver- pleeggelden steeds stijgen. Besloten werd het aantal ligdagen te blijven handhaven op 60 en 30 dagen 50 pet., de vergoeding voor autovervoer zal 30zijn, tramgeld 10.maxi mum Röntgenfoto's max. 30. Gebruik van peniciline 75.— en voor spoedoperatie 100.Met eventuele verandering zullen de le den in kennis worden gesteld. Na een geanimeerde rondvraag sluiting. van het Jubellied ter ere van het [van winst. Spr. ging vervolgens in Hei.ig Sacrament van Mirakel werd op de verschillende vormen van on- deze welgeslaagde bijeenkomst be- derneming, welke hij uitvoerig be sloten. I lichtte in doelstelling en betekenis. Voorts besprak hij de voor- en na delen, welke aan ieder afzonderlijk waren verbonden. Een uitvoerige gedachtenwisseling ontspon zich na afloop van deze interresante lezing, waarbij allen door spr. tot genoeg doening werden beantwoord. De voorz. dankte ir. Loomans voor zijn leerzame uiteenzetting en maakte voorts melding van de reeds eerder besproken komende chrysanten tentoonstelling in dit najaar. Deze is nu vastgesteld op 22 en 23 Sep tember. Hierbij zullen 4 verplichte soorten noodzakelijk zijn en zij, die hieraan deel willen nemen, gelieve zich op te geven voor 1 Maart bij A. H. Verdel en A. J v. Velzen. Bij voor bloemen betreft, deelde dc zer dagen opgeven voor de collec tieve aankoop van chrysanten-stek. Wat de vooruitzichten van export voor bloemen betreft, delede de voorz. mede dat export naar Zwit serland en Scandinavië gunstig is en voor Duitsland de mogelijkheden beperkt zijn. De volgende byeen- komst werd vastgesteld op 13 Maart a.s. waar dan de heer W. Zethof zal spreken over Chrysanten en zaai- fresia's. ZWAMMERDAM BURGEMEESTER HERSTELD Burgemeester P. Hoogenboom heeft heden na een langdurig ziek teverlof zijn werkzaamheden weder hervat. Geboren: Petronella Josephina Maria d. van C. G. v. d. Poll en P. J. Salet. NOORDWIJK Hukasch. Morgen opent de Hu- kasch haar 26e Bloemententoonstel ling met producten uit de huis-, schuur- cn kasbroei van de Noord- wij kse jeugd Wie van iets schoons wil genieten, verzuime niet een bezoek aan de Hukasch te brengen. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij u naar de advertentie in dit blad. VOORSCHOTEN AANRIJDING. Op de Rijksstraatweg, nabij het Haagsche Schouw is gisteravond weer eens een aanrijding gebeurd. De heer S. van de Haagweg te Voorschoten, liep met een handwagen naar Rhijn- hof. Een achter hem aankomende auto week niet genoeg naar links uit, raakte de handwagen en slingerde de heer S. over de weg. Met wonden aan hand en voorhoofd moest het slachtoffer naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden worden vervoerd. De handwagen werd ernstig bescha digd. Past op uw konijnen. Het is de laatste tijd herhaaldelijk voorgeko men, dat bij de politie aangifte ge daan weid van diefstal van kleinvee. Het verdient aanbeveling de dieven, die op pad blijken te zijn, geen kans of gelegenheid te geven. Sluit dus uw kleinvee 's avonds en 's nachts goed weg! Medische Zondagsdienst. Gedu rende dit weekeinde wordt de Zon dagsdienst waargenomen door dr. F. J. M Tonino, Voorstraat 23, tele foon 493. WARMOND Rectificatie. In het verslag van de R.K. Ziekenhuisverpl. en Opera tie" zijn enige drukfouten geslopen Het aanta' patiënten moet zijn 31 en het aantal verpleegdagen 338- ZOETERMEER Ontploffing bij Nutricia. Door tot nu toe onbekende oorzaak ont plofte bij de Mij. Nutricia een wals van een droge melkmachine. De klap was tot ver in de omtrek hoorbaar. De persoon, die de machines bedien de, kwam wonder boven wonder met de schrik vrij, evenals de arbeiders die in de omgeving werkzaam wa ren De materiële schade is aanzien lijk, stukken ijzer en beton werden enkele meters in het rond geslin gerd. Naar de oorzaak wordt een on derzoek ingesteld. GEMEENTERAAD NIEUWKOOP Bespreking van het uitbreidingsplan De gemeenteraad van Nieuwkoop kwam in openoare vergadering bij een De heer Bloes wilde in de notu len opgenomen zien, dat subsidies aan diverse verenigingen niet meer verstrekt zouden worden. De voorz vond dit te sterk uitgedrukt, want dan zouden verenigingen, welke wer kelijk in moeilijkheden kwamen, ook niet meer geholpen kunnen wor den De raad steunde de opmerking van de heer Bloos niet, zodat de no tulen ongewijzigd werden vastgesteld Bij de mededelingen werd o.m. me degedeeld, dat de vuilnisemmers niet eerder dan in April geleverd kunnen worden. Zodra de emmers er zijn, gaat de vuilophaaldienst in. Ter gelegenheid van een jubileum van het algemene ziekenhuis te Woerden w;rd ƒ25.uitgetrokken als bijdrage voor een geschenk in de vorm van een radiotoestel. De voetbalver te Noorden kreeg een gift van de gemeente van 1000 om haar voetbalterrein in een betere toestand te brengen Door de Noord se vereniging was een kostenbegro- ting ingediend om subsidie. De raad verstrekte deze gift, omdat de sport vereniging in Nieuwkoop in 1950 ook een dergelijke gift heeft ontvan gen. B en W. stelden voor de 5% duur te toeslag voor rijkspersoneel ook op het gem personeel toe te passen. De heer E. H. v. Dam vroeg dit ook van toepassing te doen zijn voor het los se personeel. Dit kan voleens de voorz. niet volgens het toelagebe- sluit. Uitbreidingsplan en grondbedrijf Punt 5 was wel het kardinale punt Exploitatie bouwgrond uitbreidings plan en instelling grondbedrijf. De gemeenteopz de heer Fr. Pieterse, was voor toelichting aanwezig en had reeds een plan voor bouwrijp maken uitgewerkt. De heer Verhaar had bezwaren te gen het graven of wijder maken van de sloot langs de Achterweg en dat de afvoer van keukenwater en der gelijke in deze sloot kwam. De heer E. H. van Dam was het ook hierme de eens, maar een ideaal plan als riolering zal veel kosten en als de kosten te hoog worden (en de wo ningbouw moet volgens de minister rendabel zijn om voor subsidie in aanmerking te komen) zou het plan worden afgewezen. Wel gaf hij B. en W. met de raad in overweging, om in de toekomst voor het grondbe drijf een commissie van advies uit de raad te benoemen. In principe was hier niets op tegen. Volgens de verordening op het be heer van her grondbedrijf art. 2 zou er een administrateur benoemd moeten worden. Verschillende raads leden wilden deze werkzaamheid, dit voor kostenbesparing door het gemeentepersoneel laten verrichten. Maar deze waren al overbelast. Daarom stelde de heer v. Daip voor enkele functies zoals bijvoorbeeld administrateur ontginningsbedrijf. welke momenteel door de gepensio neerde gemeentesecretaris wordt waargenomen te combineren, zodat als er toch noodzakelijk een kracht ter secretarie aangesteld moet wor den deze combinatie weer een be staan op leveren. Dit zo nader be zien worden. Hoe staan de zaken in Noorden. Verschillende bezwaren werden nog besproken voor het dorp Noor den. De heer Dom Pieterse vroeg of er al een plan was voor de 6 toe gezegde huizen in Noorden. De ge- ir/eente-opz had ook in grote trek ken hiervoor al een plan gereed, dat betrekking heeft op het weiland ge legen naast de Vliet. Het voorstel B. en W. werd tenslotte aangenomen met alg. stemmen onder voorwaarde dat B. en W een volmacht hebben om als zij een goedkoper plan hebben (dat door verschillende raads leden is aan de hand gedaan, maar nog niet is uitgewerkt dit voorrang te geven. B. en W. stalden nu voor een stuk bouwgrond ter grootte van ongeveer 8460 m2 van de heer J L. Koo'e aan te kopen voor de prijs van 0,50 per m2. Met algemene stemmen aange nomen. Het laatste punt was een verzoek j van het bestuur van de R.K. School j te Noorden om medewerking vo - sens art. 72 e.v. van de Lager-on- derwiiswet 1920 in verband met aan schaffing van een nieuwe serie boek jes voor het vak rekenen. De kos ten hiervoor bedragen f 824 70. Hier- is echter 141.vanaf gegaan zodat nodig is een bedrag van 683,70. Zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Rondvraag Bij de rondvraag werd door de heer Bloos gevraagd het viswater in de openbare vaart bij de brug van nr'ej. v Leeuwen weer te verhuren ?an de vorige huurder de heer G. Sanders B. en W. voelden er niets meer voor om de openbare vaart te verhuren i.v.m de last welke vreenv delinpen ondervinden van de vis netten. De heer v. Dam vroeg, hoe of het staat met de aankoop van srond t.b.v. de uitbreiding van de Christelijke school te Nieuwkoop. Door de eisenaar is een aanbieding gedaan maar de koop moet noos ge sloten worden. De hser Verhaar sloot met te vragen de draaibrrg over de ringvaart naar de Achterwe" eens goed te repareren Hierna slui ting met gebed. TER AAR Primeur. Door de tuinder J. van Eyk Kzn., Oostkanaalweg te Ter Aar werd heden de eerste spinazie aange voerd aan de Coöp. Centr Tuinbouw veiling te Ter Aar. Dit is precies 3 weken vroeger dan in 1950. De spina- zie werd verkocht voor de prijs van 9298 cent per kg. Kopers waren de heren H. Jongenelen van Haarlem en C. Verwey van Alphen a. d. Rijn. Ongeval Toen gistermiddag het 3-jarig dochtertje van de heer Adr. Hoogervorst te Aardam zich naar de Kleuterschool begaf, werd ze door een luxe auto, komende uit de rich ting Alphen aangereden, en tegen de grond geslingerd. Het meisje bleef bloedend aan haar hoofdje liggen, en werd bij de familie Vis aldaar bin nengebracht. Liet het ongeluk zich eerst ernstig aanzien, later na het onderzoek door de dokter bleek het nogal mee te vallen. Deze consta teerde een lichte hersenschudding. De dokter hechtte de wonden, waarna het slachtoffertje in zijn auto naar huis werd gebracht. 1 2 3 4 5 9 10 li 12 13 14 17 18 19 20 21 13 24 25 26 27 Z8 29 30 31 32 33 34 35 36 3 7 36 39 40 41 42 43 44 45 46 47. 48 49 50' 51 52 53 54 55 56 57 58 59 6o 62 63 64 65 66 7 68 69 io 71 72 73 74 75 76 77 76 7 9 8o 81 82 S3 84 35 86 37 38 39 Horizontaal: 1. hoofd met kroes haar; 7. niet wetende; 14. smalle gracht, 16. korter; 17. lengtemaat; 19. reform-esperanto; 20. pret; 22. gerucht; 23. muzieknoot; 24. model; 26. volgeling v. d. L:idse hoogleraar Arminius; 29. lekkage (scheepsterm) 30. masker; 32. voegwoord; 33. deel; van een boom; 34. sluiskolk; 36. mo depop; 38. rivier in Afrika; 40. wandversiering; 42. bijwoord; 44. deel van het oor; 46. achting; 47. lied; 48. foei; 49. meisjesnaam; 50. spil van een wiel; 51. bijwoord; 52. kleur; 53. uitroep; 54. boom; 56. vo gel; 58. plooi in een zeil; 60. lidwoord 61. gem. in N. Brab.; 62. gebaar; 64. gebod; 66. rund; 67. paardestang; 68. vlaktemaat; 70 telwoord; 72. de op perste rand van een dak; 73. ge woon; 76. geit; 78. maanstand (afk.) 79 biersoort; 80. bedorven; 81. schuurmiddel; 83. ontkenning (Eng.) 84. niet dezelfde; 86. schoeisel; 88. hinderpaal; 89. voertuig. Verticaal: 1. inwendig beginsel van het zaad; 2. rund; 3. een der pro feten; 4. zoutas; 5. touw; 6. jongens naam; 8. onbekende (afk.); 9. een klein getimmerd planken huis voor lijders aan een besmettelijke ziekte; 10. lusthof; 11. bron; 12. plaats in de oudheid; 13. hof; 15. he mellichaam; 18. jong schaap; 20. evennachtslijn; 21 inhoudsmaat; 23. hoop; 25 roem'; 27. mens; 28. rivier in Zwitserland; 29. komt van de bijen; 31. slapte, gedrukte stemming in de handel; 34. het sterven; 35. ri vier in Nederland; 37. voorzetsel; 39. geslacht, soort; 40. en dergelijke (afk.); 41. militaire kwekeling; 43. stok; 45. stuk stof; 47. orgaan van het gehoor; 48. aanbod; 55. boom; 56. lengtemaat; 57. lijst; 59. vervoe ging van het hulpwerkwoord zijn; 61. tevens: 62. kreet; 63. tijdrekening 65. voegwoord; 66. bereider van spij zen; 67. kleurloos; 69. gelijk; 71. Europeaan; 72. Rom. keizer; 73 meisjesnaam; 74. kathedraal; 75. plaats voor dieren; 77. wang; 79. voorvoegsel; 82. als 68 hor.; 84. als 50 hor.: 85. muzieknoot; 86. muziek noot; 87. afkorting achter de eigen naam van een geestelijke. Oplossingen worden tot en met Donderdag 22 Februari on ons bu reau verwacht. Op de enveloppe ver melden „Puzzle" Voor de goede in zenders worden beschikbaar gesteld: een sier vaasje, een asbakje en een boek. OPLOSSING VORIGE WEEK Horizontaal: 1. wij; 3. hak; 5. Isa; 8. keg; 10. ze: 12. ale; 13. onpas; 14. rog; 15. n.s.; 16. Ada; 18 nor; 19. dun 21 o.a.; 22. talent; 25 Viancn; 28. raadsheer; 32. R.K.; 34. es; 35 si; 36. en; 37. do; 39. Aa; 40. alk; 43. kik; 46 mat; 48. pro; 49. das; 51. sla; 53. nes; 55. oorsnronkelijk; 56. tod; 58. ata; 59. iep; 60. eek; 62. esp; 64. elf; 66. arm; 67. er; 68. os; 70. al; 71. eb; 73. of' 74. s.j.; 77. metselaar; 82. ma dera; 84. kanker; 87. Ko; 88. ora; 89. bun; 91. kam; 92. c.a.: 94. een; 95. veder; 96 vin: 97 Ur; 98. ega; 99. lel; 100. ets; 101. N. T. Verticaal: 1. wan; 2. IJlst; 4. an ders; 5. Inn; 6. spons; 7. aar; 9. Edu- ard; 10. zoon; 11. ega; 16. al; 17. ana; 19. die; 20. nn.; 23. as; 24. tas; 25. ven; 26. es; 27. er; 29. dik; 30. hek; 31 fa; 33. kar; 34. e.k.; 38. oir;; 39. Ate; -41. loods; 42. pasta; 44. idool; 45. kleed: 47. anker; 48. pot; 49. dra; 50. spa; 51 ski; 52. alp: 54. sok; 57. oer; 61 Ems; 63. Po; 64 els; 65. fel; 66. af; 67. ei; 69. smerig; 70. ata; 72. bak; 73. ornaat; 75. ja; 76. v.a.; 78. era; 79 etude; 80. aak; 81. re; 82 moer; 83. do: 85. Km.; 86. rein; 87. keu; 89 bel; 90. nel; 93. ant. De winnaars van deze week zijn: J. C. Stolwijk, Oude Rijn 140, Leiden (zakmes), G. M. v. d. Fluit Nieuwe- brugsteeg 3, Leiden (sigarenknip- per) en A. de Gunst, Hansenstraat 9. Leiden (boek). De prijzen zullen worden toegezonden. Vastigheidjc. „Wat zou ik nou krijgen", vroeg de man, die juist een brandverzekering had afgesloten, „als mijn huis vannacht zou afbran den?" „Precies kan ik het niet zeggen", antwoordde de verzekeringsagent, „maar ik vermoed een jaar of tien!" Gesorteerd. Bij de ingang van een Londense nachtclub hield een portier een taxi-chauffeur aan. „Ik heb een vrachtje voor je", zei de portier en hielp een drietal vrolijke mannen in de taxi. „Die aan de lin kerkant moet naar Piccadilly, de rechter naar Jermynstreet en de middelste naar Park Lane" „Komt voor elkaar!", zei de chauf feur cn reed weg. Drie minuten la ter kwam hij terug. „Zeg", riep hij tot de portier, "zet die kerels nog eens in de goede volgorde. Ik moest plotseling remmen op Trafager Square!" Bevattelijk. Dokter: „Nu moet je diep ademhalen en zeg dan drie keer negen!" Patient: „Zeven en twintig, dok ter". Huichelaar. Winkelende dame tot kruidenier: „Zijn die eieren wer kelijk vers?" Kruidenier tot zyn bediende: „Jan voel eens of die eieren al koud ge noeg zijn, om te verkopen!" Kus achter het ijzeren gordijn. De scene speelt zich af in een trein- coupé in Roemenië. In de coupé zit ten: een oude dame, een jong lief tallig meisje, een Russische soldaat en een Roemeen. De trein gaat een tunnel binnen. De passagiers horen eerst een kus en dan een klap Dan komt de trein weer in het daglicht en blijkt de Russische soldaat een blauw oog te hebben. De oude dame denkt: Wat een fijn karakter heeft dat meisje. Het meisje denkt: Vreemd, dat die Rus de oude dame probeerde te kus sen in plaats van mij. De Rus denkt: Die Roemeen is een boffer! Hij steelt een zoentje en ik krijg de klap. De Roemeen denkt: Ben ik even een linke jongen. Ik kus de rug van mijn hand, sla die Rus een blauw oog en niemand heeft in de gaten, hoe de zaak in elkaar zit. Dienst. Een generaal, die als akelig precies bekend stond, hield op straat een soldaat aan, die zijn on derscheiding een paar centimeter te laag had zitten. „Heb je die medaille voor eetpres- taties gekregen?", vroeg hij streng. „Nee, generaal", zei de soldaat ver rast. „Dan moet je die ook niet op je. maag hangen!" Debutant. Een meisje kwam nogal laat met haar verloofde in de schouwburg van een klein stadje. Juist toen ze de zaal in wilde gaan, zakte haar kous af. „Ga maar vast zitten", zei ze tegen haar verloofde, „ik kom direct". Aangezien er verschillende men sen op de gang liepen, zocht zij een rustige gelegenheid, om haar kous op te halen. Ze maakte een deur open en kwam in een deftige kamer, waar een dienstbode stof afnam. Het meisje haalde haar kous op en ging vervolgens naar haar verloofde in de zaal. „Hoe is het begin?", vroeg ze. „Dat zal jij niet weten", i.ntwoord- de de verloofde. „Je speelde er zelf in mee!" Aannemen! Een missionaris in de trein werd aangesproken door een opgeschoten jongen. „Weet U wat het verschil is tussen U en een ezel?", vroeg hij. „Vertel het maar eens", zei de pater. „Een ezel heeft een kruis op zijn rug en U op uw borst", zei de jon geman. „Maar weet u nu wel het verschil tussen U zelf cn een ezel", vroeg de pater. „Neen", antwoordde de slungel. „Nou ik tot mijn spijt ook niet!", zei de pater. Afgeschrikt. „Hoe is het met Meijer?" „Nou hy is getrouwd met de da me, die hij laatst bij het roeien ge red heeft." „Dat is leuk!" En is hij nog altijd zo'n liefhebber van watersport?" „Nee, hij heeft nu watervrees ge kregen!" Nachtwerk. Portier: „Voeten vegen, mynheer!" Aangeschoten bezoeker: „Alle vier?"

Leidse Courant | 1951 | | pagina 7