eióse hutspot^' Aan de parochianen van Leiden Koninklijke onderscheiding voor 40 jaar trouwe dienst Wereldvermaarde vriend en geneesheer der kinderen Inruilmotoren GEMEENTE-SECRETARIS VAN LEIDSCHENDAM GEHULDIGD ZATERDAG 17 FEBRUARI 1951 DE LElUSfc GOUKAN1 EERSTE BLAD - PAGINA 2 Altijd heeft de Kerk de daadwerkelijke naastenliefde gepredikt: de naas tenliefde van mens tot mens en ook de naastenliefde, die door middel van veelsoortige organisaties zoveel mogelijk in alle nood voorziet. In Leiden kennen wij gelukkig vele verenigingen, die zich ten doel stellen om daadwerkelijk de naaste bij te staan. Om echter vlugger en doeltreffender te kunnen helpen, hebben de ver enigingen tezamen opgericht het Katholiek Sociaal Bureau (elders ge naamd Sociaal Charitatief Centrum): hier kan iedereen terecht, die in nood is en als er maar een mogelijkheid tot hulpverlening bestaat, dan weten de zusters aan dit bureau verbonden, in samenwerking met de bestaande or ganisaties er raad op. Dit bureau is een rijk en onmisbaar bezit geworden van Leiden's katholieken. Zondag 18 Februari a.s. wordt in alle parochiekerken van Leiden een col lecte gehouden tot instandhouding van het bureau. Het prachtige werk, kennende uit eigen ervaring, bevelen wij deze collecte van harte aan. Laten de Leidse katholieken tonen, dat zij dit moderne middel van naas tenliefde waarderen. Leidse Universiteit LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het candidaatsexa- men geneeskunde de dames V. M. van Bossc Scheveningen, A. Römer Leeuwarden en E. van Strijen den Haag; idem de heren G. W. Bischoff den Haag, G. Th. A. M. Bots Dordrecht, Ph. Gallas Amsterdam, J. C. Groenewegen Schiedam, A. B. de Haan Leiden, W. F. van Klaveren den Haag, C. M. Koning Vlaardingen, G. L. N. H. de Laive Utrecht, W. Roos den Haag en W. Wesseldijk Sant poort; voor het doctoraal examen Ned. Ind. Recht de heer R. Joenoes den Haag; voor het Prop. examer God geleerdheid D. A. de Haan Rot terdam. DELFTSE HOGESCHOOL. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het ingenieurs- examen voor werktuigbouwkundig ingenieur de heer E. H- van Leeuwen uit Leiden. Duitslands detensiebijdrage Parijse conferentie verdaagd De deelnemei's aan de Parijse confe rentie voor de vorming van een Europees leger hebben Vrijdagmid dag besloten hun besprekingen te verdagen tot Donderdag 22 Februari. Dit besluit werd genomen, tenein de de afgevaardigden gelegenheid te geven zich eerst om nadere instruc ties te wenden tot hun regeringen. DE BESPREKINGEN TE BONN. De besprekingen te Bonn tussen de militaire deskundigen van Frank rijk, Engeland en de Verenigde Sta ten enerzijds en Duitsland anderzijds willen ook nog niet vlotten. Van overeenstemming over de Westduitse bijdrage tot de verdediging van West Europa is nog lang geen sprake. Alle vier partijen schijnen er namelijk een eigen standpunt op na te hou den. Die standpunten, die moeilijk met elkaar in overeenstemming zijn te brengen, luiden, naar Reuter meldt: Frankrijk: baseert zich nog steeds op het plan-Pleven, volgens het welk Duitse gevechtstroepen niet sterker mogen zijn dan vijfduizend of zesduizend man. Engeland: is wel bereid een West duitse bijdrage in divisies infante-, rie te aanvaarden. Amerika: stemt er mee in, dat West- Duitsland pantsertroepen levert (Frankrijk en Engeland willen daar niet van horen). West-Duitsland: schijnt te hebben voorgesteld, een soort* nationaal le ger in het leven te roepen. (Daar van wil Frankrijk niet horen). MOEDER EN KIND GESTIKT. Te West-Terschelling zijn de echt genote van de heer J. L. en hun enig zoontje door gasverstikking om het leven gekomen De heer L. vond zijn vrouw en kind, toen hij terugkeerde van zijn nachtdienst op de loodsboot. Waarschijnlijk is de vrouw, die aan toevallen leed, 's nachts naar de keu ken gegaan en tegen de gaskraan ge vallen. Het jongetje was juist elf jaar geworden. PRINSES MARGRIET THUIS Prinses Margriet, die enkele dagen geleden in het kinderziekenhuis te Utrecht werd opgenomen ter obser vatie in verband met een onderzoek van de stofwisseling, zal Zaterdag weer naar huis gaan. Haar toestand is in alle opzichten bevredigend. ALARM OP VLIEGVELD VALKENBURG. Gistermiddag om 13.15 uur werd 1 op het vliegveld Valkenburg een Dakota uit Engeland verwacht. Toen het toestel om 14.15 uur nog niet was aangekomen en men geen con tact met het vliegtuig kon krijgen werd het ergste gevreesd. Achtereenvolgens stegen een. „Ox ford", een „Mitchell" en een „Seaot- ter" van de opsporings- en reddings dienst op om naar de Dakota te zoe ken, evenwel zonder resultaat. Ook in Den Helder werd alarm ge maakt. Een boot voer uit om naar het toestel uit te kijken. Om ongeveer 3 uur kreeg men gelukkig contact met het toestel. De radio-verbinding was uitgevallen, waardoor het toestel de koers was kwijt geraakt. De Dakota is daarop naar Schip hol gevlogen. Door benzinegebrek kon het Valkenburg niet meer ha len. JONGENS SPEELDEN MET PROJECTIEL. Gistermiddag om even over vijf zijn in Culemborg twee jongens van ongeveer tien jaar gewond geraakt door de ontploffing van een projec tiel. waarmee zij speelden. Het zoontje van de familie Coen- mans werd zo ernstig aan de hand gewond, dat men vreest dat hij deze zal moeten missen. Zijn vriendje, een zoontje van de familie Trüs werd ge wond aan de buik. De kinderen hebben het oorlogstuig waarschijnlijk gevonden in de mod der, die op de wal van een uitgebag gerde gracht lag. PROF. GORTER 70 JAAR leuze infectie" (cum laude), wefd in 1908 privaat-docent voor interne kinderziekten, leidde de polikliniek voor kinderziekten, totdat in 1916 de nieuwe afdeling van kindergenees kunde gereed kwam, in welk jaar hij lector werd, waarna op 1 Juli 1923 de benoeming volgde tot hoog leraar te Leiden in de faculteit der geneeskunde. Van zijn hand verschenen vele boeken over kindergeneeskunde en in talloze artikelen over dit onder werp bleken niet alleen zijn grote liefde en toewijding voor het kind, maar evenzeer de enorme kennis, die prof. Gorter zich veelal door baan brekend werk verworven heeft. Hij was het, die het denkbeeld opperde een Instituut voor Praeventieve Ge neeskunde te stichten De Leidse Universiteit heeft in de loop der eeuwen vele glanzende co- rypheeen der wetenschap aan de wereld geschonken; prof. Gorter is een van hen. Zijn naam is over de gehele wereld een begrip geworden. Toen hij na de bevrijding een reis naar Amerika maakte, was het niet om in de Nieuwe Wereld zijn licht op te steken over de vorderingen der medische wetenschap, maar om zijn licht daar te laten schijnen over hen, die in deze Leidse hoogleraar een der grootsten ter wereld zien op het gebied van de kindergeneeskunde. Van zijn organisatorisch talent Wanneer iemand, die in het open bare leven op de voorgrond treedt, zeventig jaar wordt en aldus de „leeftijd der sterken" bereikt, is het een gewoonte dit feit in de krant te vermelden. Gaarne willen wij dit ook doen, nu prof. dr. E. Gorter as. Maandag zijn zeventigste verjaardag viert, al is het moeilijk in kort be stek het volle licht te laten schijnen op iemand, aan wie de medische we tenschap, speciaal met betrekking tot het kind, zo enorm veel te dan ken heeft als aan deze hoogleraar, die iedereen verbaast om zijn gewel dige vitaliteit. Reeds jaren voor de oorlog maak te de ï'heumatiek prof. Gorter tot een lichamelijk invalide. Zijn geest en werkkracht bleven echter onge broken en zelfs nu hij zeventig jaar wordt, denkt deze kindervriend er nog niet aan om te gaan genieten van een rustige „oude dag", hoezeer hij deze ook heeft verdiend! Evert Gorter werd op 19 Febr. 1881 te Utrecht geboren. In 1898 ging hij in Leiden medicijnen studeren, legde in 1905 het arts-examen af, werd aassistent van prof Nolen aan het Acad. Ziekenhuis, promoveerde in 1907 tot doctor in de geneeskunde op het proefschrift „Over de ver schillende typen van tuberkelbacil len en over de wegen der tubercu- gebruik gemaakt. In 1927 had hij de leiding van het Volkenbondsonder- zoek naar de oorzaken van zuigelin gen-sterfte en zelfs nog het congres over de stofwisselingsproblemen bij het kind, dat, onder auspiciën van de Wereldgezondheid-organisatie, on langs in Leiden werd gehouden, stond onder zijn leiding. Hij had een groot aandeel in de organisatorische wederopbouw van de Leidse Universiteit na de bevrij ding, toen hij, geestelijk ongebroken, uit Winschoten terugkeerde. Naar deze plaats was hij door de Duitsex-s verbannen, omdat hij een der eer ste hoogleraren was geweest, die verzet aantekenden tegen de beknot ting der vrijheid van de Leids Alma Mater. Wij willen niet trachten alle ver diensten van prof Gorter op te som men. Dit te pogen zou afbreuk doen aan de afmetingen daarvan. Afme tingen, waarvan men zich als bui tenstaander nauwelijks bewust is. We volstaan daarom hem, die dit jaar afscheid neemt van de Univer siteit, maar ongetwijfeld, zolang de kracht hem gegeven wordt, zal blij ven werken tot heil van het kind, een gezegende, zonbeschenen levens- heeft de wetenschap een veelvuldig avond toe te wensen. „HELPT AMBON IN NOOD De Stichting „Helpt Ambon in nood" had gisteravond in de Stadsge. hooi zaal een Ambon-avond georgani seerd, welke door circa 850 beiang- stel.enden werd bijgewoond. Di heer J. C. Hooyer, eerst kort geleden uit Ambon teruggekeerd, vertelde het een en ander over zijn verb.ijf in de Zuid-Molukken. Volgens zijn inlichtingen was het volk der Zuid-Molukken kort na de corlog in drie poktieke stromingen verdeeld. Hiervan koos pl.m. 15 pet. (in hoofdzaak emigranten) de zijde van Soekarno. Daarnaast wilden 50 pet. een zelfstandige republiek in Unirverband met de Koningin a s staatshoofd, terwijl de overblijvende 35 pet. deel van Nederland wenste uit te maken. Op het moment, dat de Oost-Indonesische Republiek ophield te bestaan, werd de Repub'iek der Zuid-Molukken uitgeroepen, waar mede men te verstaan gaf, dat men zelfstandig wenste te blijven. De heer D. J. Kaihatu, voox'malig onder-iuit bij het K. N. I. L., die hierna het woord voerde, schetste de steun, welke de Stichting aan de Ambonezen verleent. Spr was over tuigd. dat als straks de Ambonezen naar Nederland zullen komen, zij hier ook een gastvrij onthaal zullen vinden. De redevoeringen werd afgewisseld door Ambonese volksdans en zang en de vertoning van de film Sapa- roea. Een collecte bracht ruim f 419 op. Overwogen wordt om ook hier ter stede een actie-comité van de Stich ting „Helpt Ambon in nood" in het leven te roepen. LEIDSE SMALFILM LIGA Rotterdamse collega's aan het woord Smalfilm-amateurs uit Rotterdam brachten gisteravond een bezoek aan hun Leidse collega's, die bijeen wa ren in „In den Vergulden Turk" en lieten een paar van hun films zien. Het kan haast niet anders, dat als men vrienden krijgt uit een andex-e stad, zij iets vertellen over hun woonplaats en de Rotterdammers hebben dat gisteravond ook gedaan, op hun speciale manier dan o a. met de films „Symphonie ener grote stad" en „Avontuur in Rotterdam". Het was een genoegelijke avond. Zaterdag 17 Februari. Dezer dagen zijn de steigers weg gehaald van het clubhuis, dat door de eigen leden van speeltuinvereni ging „Westerkwartier" wordt ge bouwd. De leden stichtten eerst een twee-cent-in-de-week-fonds en kre gen toen een subsidie van de Ge meente. In Juli werd met de bouw begonnen, onder leiding van de heer J de Koning en het ziet er naar uit, dat thet gebouwtje, acht bij achttien en een halve meter, a.s. zomer klaar zal zijn. Er is ruimte voor 180 kinde ren. En iedere avond en Zaterdag middag werken de leden thans aan het interieur. Vanmorgen kregen we een boze brief van een lezeres, lid" van de Ma- ria-congregatie in de dekenale pa rochie, afd. meisjes en jongedames. Zij was boos, omdat wij gisteren schreven, dat de directeur, kapelaan Stoelinga, vandaag jarig is. Inderdaad is de directeiu jarig, maar het is ka pelaan van Arichem. Het schijnt, dat de halve parochie op z'n kop staat. Allemaal vanwege dat bericht. De naam Stadskok wordt slechts met de diepste minachting uitgesproken. Nü mogen wij er even op wijzen, dat wij gistermorgen bericht ontvingen over de verjaardag van de directeur, zon der dat een naam vermeld werd. Daarop belden wij de dekenale pas torie en vroegen welke kapelaan di recteur is van deze congregatie. Het antwoord luidde: kapelaan Stoelinga. En aldus hebt U gisteren kunnen le zen. Maar is dat nu werkelijk de moeite waard om zo boos te zijn? Ondertussen gaan onze hartelijke ge lukwensen uit naar kapelaan van Adrichem! Gisteren vergaten we te vermelden, dat de heer M. Lina Donderdag zijn zilveren jubileum vierde als kruier bij de Ned. Spoorwegen te Leiden. Oom en vader van de jubilaris de den dit werk resp. 55 en 45 jaar. In middels is de heer Lina chef van dit hulpvaardige corps geworden. In zijn woning, Rembrandtstraat 26, werd hij gehuldigd door de wnm. stations- Cher, de heer Vriezen, die alle lof had voor het werk van de jubilaris en daarom een enveloppe met inhoud had meegebracht. Mevr. Lina kreeg bloemen. De voorzitter van de Ont spanningsvereniging, de heer De Joode, bood geschenken aan en ten slotte sprak ook nog de heer Buiten dorp, chef van het Snelgoederenkan- toor. aandag zal de heer P. J. Teunis- sen, Acaciastraat 22, zijn zilveren ju bileum vieren als penningmeester van het Leids Poliitemuziekgezel- schap. Als hij aan de afgelopen- kwarteeuw terugdenkt, herinnert de heer Teunissen zich ook de minder prettige dingen, zoals b.v. het drie- gs concours bij het tienjarig be- staan, nu twintig jaar geleden. Het Wanneer een arbeider zijn gouden jubileum viert in ■en fabriek, maken wij laar met veel erkenning nelding van. Maar veel ndruk maakt het niet; en dergelijk jubileum ;omt vaak voor vnders wordt het echtei', /anneer een huishoudster ïaar veertigjarig jubileum iert. Dat is een gebeur- enis, die bijzondere aan lacht verdient, omdat zij '.ich zo zelden voordoet. Dit was gisteren het ge val met mej. Maria E. Claeys, geboren op 10 De cember 1889 te Worte- ghem (België), die op 9 Febr, 1911 als kindei'- meisje in betrekking kwam bij mevr. dr. W. Emmens. Zij bleef de fa milie trouw, ook bij ver huizing naar Engeland en later (in 1929) naar Lei den, Zoeterwoudse Sin gel 7. Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot kwam haar gistermiddag per soonlijk gelukwensen en het was hem een grote vreugde, dat de ijver en trouw van mej. Claeys niet alleen in Leiden, maar zelfs bij H.M. de Koningin erkenning gevon den had. Een erkenning, die bleek uit het toekennen van een koninklij ke onderscheiding: de bronzen me daille, verbonden aan de Orde Van Oranje Nassau. Met de beste wensen speldde de burgemeester de bijbe horende versierselen op. Later op de middag kwam ook pastoor Th. Beukers de jubilaresse gelukwensen met dit feest en met de onderscheiding, die haar nog vaak aan dit jubileum zal doen terug denken. Ir. J.E. Colin plotseling overleden Na afloop van een conferentie in Den Haag overleed gistermiddag ge heel onverwacht ir. J. E. Colin, di recteur van de N.V. Hollandsche Constructiewerkplaatsen te Leiden. Als doodsoorzaak werd hartverlam ming vastgesteld. De heer Colin, dié onlangs 60 jaar werd, vierde enige weken geleden zijn zilveren jubileum als directeur van genoemde N.V. In Augustus 1929 werd de heer Colin eveneens directeur van de N. V. Ned. Electrolasmaatschappij, dochteronderneming van de H.C.W., welke functie hij bekleedde 'tot 1 Jan. 1948, op welke datum de heer Colin president-commissaris werd van deze onderneming. De teraardebestelling vindt a.s. Woensdag plaats op de begraafplaats ,,Rhijnhoff". MAANDAG VLAGGEN. In verband met de verjaardag van S. K. H. Prinses Marijke, zal Maan dag van de rijksgebouwen gevlagd worden. De verjaardag van Prinses Marijke is Zondag. weersverwachting (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). AANVANKELIJK REGEN Aanvankelijk zwaar bewolkt met regen, later brekende be wolking. Langs de kust tijdelijk krachtige, overigens vrij krach tige tot matige Zuidwestelijke wind. Morgen overdag iets la gere temperaturen. CHEVROLET BEDFORD C.M.C. OPEL Uit voorraad leverbaar. Besparen U TIJD GELD en ERGERNIS GEBR. VAN ULDEN Verdamstraat 6 - Tel. 22041 Als een poging om bij te dragen tot meer wederzijds begrinp tussen de verschillende bevolkingsgroepen van Leiden, besprak de heer St. Men ken, wethouder van Sociale Zaken te Leiden, gisteravond in „De Har monie" enige sociale en economische aspecten van de Sleutelstad, voor een aandachtig gehoor der leden van de Ned. Kath. Ver. van Handelsverte genwoordigers, Handelsagenten en Verzekerings-inspecteurs „St. Chris- toffel", afd. Leiden. Ruimtegebrek verhindert ons hier over een uitvoerig verslag te geven. Wij hopen dit Maandag te doen. Burgerlijke Stand Geboren: An Liong z. van T. H. Liem en M. G. Kranenburg. Neeltje d. van L. Fielemon en M. van Eg- mOnd. Yvonne d van L. Kroone en J. Treur. Hendrik Franciscus z. van P. J. Gouw en M. C. Kanbier. Johan na d van J. Hofman en N. van Heus den. Kian Joe z. van H. D. Tan en K. T. Go. Hendrikus Nicolaas z. van H. W. Steenvoorden en H. H. Hoo- gervorst. Maria Margaretha d. van M. van Dam en J. W. van Duijven- bode. Hendrikus Johannes Richardus z. van H. H. Dongelmans en C. W. de Wolf. Overlden: J Kroon man 86 jaar. J. Bernard wedn. 80 jaar. Burgemeester van Leiden Zuidlarens ereburger In een buitengewone raadszitting zal op Vrijdag 23 Februari om drie uur, de bux-gemeester van Leiden jhx*. mr F. H vamKinschot. benoemd worden tot ereburger van de ge meente Zuidlaren. Dit zal de eerste ereburger zijn, die de gemeente Zuidlaren telt, Bui'gemeester van Kinschot heeft zich in de loop der jaren, toen hij burgemeester was van Zuidlaren, bijzonder verdienste lijk gemaakt voor de traditionele jaarlijkse paardenmarkt. Zondagsdienst doktoren. A.s. Zondag 18 Febr. za. de dienst wor den waargenomen door de doktoren: Hartman, Kors, Langezaal, Nieuw- zwaag en Postel. Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 17 Febr. 13 uur tot Zaterdag 24 Febr. 8 uur waargenomen door: de Apotheek Herding en Blanken, Hoge woerd 171, Tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgeester Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. concoxu's werd gehouden op het Schuttersveld en pas tijdens het slot- vuurwerk hield het op met rege nen.... Natuurlijk een grote strop. Maar toch heeft het gezelschap tij dens het finantieel bewind van de heer Teunissen nooit schulden ge kend. Mevr. Teunissen is al 20 jaar penningmeesteresse van het dames comité. Het zit dus in de familie! Het feest wordt Maandag zeer be scheiden gevierd. „Want het is eigen lijk niet de moeite waard", aldus de jubilaris. Gisteravond om half zeven stak de 10-jarige wielrijdster Maart je v. B„ wonend in de Mariënpoelstraat, zon der op het verkeer te letten de Rijns- burgerweg over, ter hoogte van de Houtstraat. Zij werd door een auto gegrepen en kreeg een linker onder been-fractuur. De E.H.D. vervoerde haar naar het St. Elisabeth Zieken huis. STADSKOK. Het was gistermiddag wel een zeer buitengewone raadsvergadering. De zaal, waar steeds de koele zakelijk heid de boventoon voert gaf nu een feestelijke aanblik en de publieke belangstelling steeds matigjes was deze keer zeer groot. Naast de burgemeester had plaats genomen de heer H. J. van Delft met echtgenote en gezinsleden. Hem gold al die be.angstelling ter gelegenheid van de viering van zijn 40-jarig ju- bilé als ambtenaar in gemeentedienst waarin hy sinds 1912 het eervolle se cretaris-ambt heeft vervuld. Het was dus wel een zeer bijzonder jubilé wat burgemeester Banning dan ook terdege liet uitkomen in de waarde ren woorden, welke hij namens de geht.e gemeente tot de jubilaris richt te. Spr. stelde daarbij de goede hoe danigheden en de zware taak van de jubilaris in het licht en het deed spr. een groot genoegen nu eens openlijk te kunnen getuigen, dat hij de heer van Delft achting toedraagt, om de vooi'treffelijke wijze, waarop hij zijn taak heeft vervuid geduren de bijna een mensenleven. De heer Koerts verkreeg daarna het woord en sprak een waax-derend woord namens de raadsleden, die steeds in de heer van Delft een ge zaghebbende raadsman hebben ge had. Ais stoffelijk blijk van waarde ring bood spr. hem een zilveren si garendoos aan. Vervolgens spraken nog -de raadsleden van Beek, mr. Dietz, de Ruyter en Boone die op hun beurt enige markante feiten naar voren brachten uit de ambtsperiode van de jubilaris. Aan het slot van deze officiële plechtigheid dankte de heer van Delft voor de hem gebrachte hulde. Bij de nu volgende receptie in de kamer van B. en W. was het een buitengewone drukte want zeer vele dames en heren uit de gemeente en van daarbuiten kwamen de jubilaris hun gelukwensen aanbieden. Wij merkten o. a. op vele collega's uit de omliggende gemeenten en oud-ge meente-ambtenaren. zoa.s de heren van Herpen thans gem.-secr. van Heer Hugowaard, Trapman gem.-secr. van Boskoop. Ook de heer Kemper, oud- gem.-secr. van Voorburg kwam zijn opwachting maken evenals de voorz. van de Kx'ing Zuid-Holland van ge meente-secretarissen, die tevens een luxe actetas aanbood en mevrouw v. Delft bloemen offreerde. Na al deze belangstelling bleven de jubilaris en de raadsleden nog enige uren in een feestelijke stem ming bijeen. MARKTR'^' 7N KATWIJK a. d. RIJN, 16 Febr. Groente. Waspeen I 10.2522. idem II 613.50, groene kool 8.60 —16.60, rode kool 9.60—13.70. Spruiten 2147, winterpeen f 3.20 -4.70, boerenkool f 518, uien 2.40—5.10, witlof 34.80—35.10, kroten 66.10, knolselderie 312, bruine bonen 6065. LEIDEN, 16 Febr. Groente. per 100 kg.: savoye kool 10.60, groene kool 816 90. boerenkool f 12—24, prei 1224, kroten gekookt f 12— 13.' uien 1—4-20. peen 11—20, spruiten f 1548, andijvie 6392, Nero f 10—19 witlof 10—38, spina zie 102117, per 100 stuks: salade 11.1012.80, knolselderie 611, per 100 bos: pieterselie f 2433 en selderie 6.508.40.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2