Cursui, in Gezondheidszorg werd hedenmorgen geopend De koninklijke plaquettes voor het Leidse Stadhuis k unstleven in ieiöen woensdag 14 FEBRUARI 1951 Ut l.hllXSh LU UK AN I EERSTE BLAD - PAGINA Inst. voor Praev. Geneeskunde Onder grote belangstelling werd hedenmorgen in het Instituut voor Praeventieve Geneeskunde te Leiden een cursus geopend voor Gezond heidszorg en Praventieve Genees kunde, welke gedurende 1 y> jaar 2 dagen per week door een aantal so ciaal-geneeskundigen zal worden ge geven aan bedrijfs-artsen, schoolart sen, directeuren van G.G.O.'s, enz. De voorzitter van het bestuur van het Instituut, dr C. v. d. Berg, ver welkomde genodigden, docenten en cursisten, waarna hij de vraag, be handelde of het geven van deze cur sus wel tot de taak van dit instituut behoorde. Was het niet beter dit over te laten aan de Medische Faculteit? Spr. meende, dat de cursus in juiste handen was omdat de Medische Fa culteit zich speciaal toelegt op indi viduele gezondheidszorg, waardoor het moeilijk wordt de maatschappe lijke gezondheidszorg hierin te incor poreren. De practijk in het buiten land heeft trouwens uitgewezen, dat het systeem, wat men in Leiden wil gaan volgen, de beste resultaten geeft. Dit wil niet zeggen, dat deze cur sus geheel geisoleerd moet zijn van de Universiteit. Het Inslituut, boe- wel los van de Universiteit staande, onderhoudt een prettige samenwer king met de verschillende Universi teiten. Sprekend over het doel van deze cursus, merkte dr. v. d. Berg op dat in de toekomst wellicht ook buiten landse cursisten toegelaten kunnen worden. Prof- dr. R. Remmelts. directeur van het Instituut, schetste het grote aandeel, dat zijn voorganger, prof. P. J. Bij:, in de voorbereidingen heeft gehad, en wees er op, dat het bestuur liever een full-time cursus had gehad, maar practisch alle deel nemers gaven er de voorkeur aan, hun werkzaamheden te blijven uit oefenen. Er zijn 20 cursisten voor de volledige cursus en 9 voor een deel van de lessen ingeschreven. Zij zul len de eersten zijn die niet alleen de ervaring als leermeester zuMen heb ben. maar nu een wetenschappelijke ondergrond krijgen. Ook cursisten zullen aan het woord komen. Sprekend over het onderwijs, wees dr. Kemmelts er op, dat dit niet op de traditionele manier gegeven zal worden, volgens het systeem van: één man spreekt en de anderen luis teren. maar dat men met samen spraak en met samen voort te bou wen op een onderwerp tot het doel wil geraken Niet alleen de docent, ook de cursisten zullen aan het woord komen. Dr. P. Muntendam staatssecretaris van Volksgezondheid aan het Minis terie van Scciale Zaken, noemde het een be'angrijke dag voor de Volks gezondheid. nu aan de opleiding een wetenschappe ijke grondslag zal worden gegeven, al blijft de erva ring uiteraard een grote leermees ter. Spr. benadrukte het belang van deze cursus ook voor huisartsen, op wier schouders tenslotte het grootste deel van de zorg voor de volksge zondheid rust. Tenslotte sprak prof. dr P. J. Gail- lard, voorzitter van de Medische Fa culteit. hartelijke gelukwensen bij de opening van deze cursus, die reeds hedenmiddag aanvangt. Dr. H. BRUNSTING SPRAK OVER B. E. A. ROTTIERS Dr. H. Brunsting sprak gisteren in het Rijksmuseum van Oudheden, in I het kader van serie Archaeologische lezingen, over de militair, avonturier en kunstkenner B. E. A. Rottiers (17711858), die een belangrijk aan deel had in het verzamelen van de kunstschatten, die het museum te Leiden zo'n grote naam gegeven hebben. B. E. A. Rottiers, een Antwerpe naar van geboorte, heeft een mili taire loopbaan gevolgd en zodoende dienst gedaan in verschillende lan den: België, Nederland, Engeland, Spanje en Rusland. Toen hij in 1818 uit Tiflis waar hij Czaar Alexander I als kolonel gediend had, naar zijn vaderstad terugkeerde, reisde hij over Constantinopel, Athene en Rome. De oudheden, die hij uit Athene meenam, verkocht hij in 1820 aan het Leidse Museum, dat daardoor in het bezit kwam van een belangrijke serie Attische sculpturen, vazen, enz. Een tweede collectie, eveneens uit Athene, vooral uit vazen bestaan de, afkomstig van een relatie, ver kocht hij nog daarna aan het Mu seum. Doordat zo de aandacht op hem gevallen was, werd hij 1824 1326 in opdracht van koning Willem I voor een reis naar de Levant uit gezonden, en ook deze expeditie had een collectie aanwinsten voor het Museum ten gevolge. In 1829 en 1830 volgden twee werken van de hand van Rottiers. waarin hij een deel van zijn zwerftochten beschreef Later woonde hij te Brussel, waar hij 1857, 86 jaar oud, overleed. NIEUWS UIT DE OMGEVING Woensdag 14 Februari. De gediplomeerde leden van de R.K. E.H B.O. .Peerke Donders te Leiden worden er op attent gemaakt, dat in verband met de lijdens-me- ditaties, hier en elders, gedurende de Vastentijd geen vervoigs-cursus wordt gegeven. Na Pasen gaat alles j weer gewoon door. Maar daar hoort u nog wel het een en ander over. Hedenavond, het spijt ons, dat we er niet eerder aan gedacht hebben, j hedenavond dus vergadert de toneel- j club „Vondel Aanvang acht uur in j het R.K. Mil Tehuis. En morgenavond om kwart over zeven zal de R.K. Leidse Zwemver-1 eniging „De Golfbrekers" in „De Overdekte" haar leden gelegenheid geven een diploma te halen. De ouders van zwemmers en zwemster- tjes zijn natuurlijk van harte wel kom! In verband hiermede zijn de zwemwedstrijden als volgt: heren en jongens van 5.306.10, dames en meisjes van 6.10 tot 6.50 ur. De di ploma-zwemmers (sters) worden om 7 uur verwacht. STADSKOK. Zoals wij gisteren berichten, heeft het Gemeentebestuur van Leiden aan prof. L. O. Wenkebach te Noordwijkerhout opdracht gegeven tot het vervaardigen van twee plaquettes, voorstellend H.M. Koningin Juliana en H.K.H. Prinses Wilhelmina. bestemd om aan te brengen in de bur gerzaal van het Stadhuis. Het Comité Regeringsjubileum 1948 heeft als batig saldo van de jubileumfeesten in 1948 een bedrag van 3.000. aan het Gemeentebestuur aangeboden en op 30 April 1949 nogmaals een zelfde som geld, beide bestemd voor bovengenoemd doel. Inmiddels is prof. Wenkebach met zijn opdracht gereed gekomen. Het resultaat van zijn werk ziet U op deze foto. Boven: H.K.H. Prinses Wilhelmina; onder: H.M. Koningin Juliana. NOORDWITKERHOUT Jaarvergadering K. A. B. Over de activiteit van de leden kon de voorzitter niet. optimistisch zijn. Over het algemeen is er te weinig be langstelling voor het winterprogram- ma. Verdieping van het organisatie leven en een hechtere samenwerKing tussen KABKAJ was de hartewens van dit jaar. Uit. het verslag van de penn. bleek, dat over 1950 de ontvangsten 2177 56 en de uitgaven 1911.31 bedroegen Batig slot 266.25, dat met het batig saldo van 1949 van 801.03 een to taal geeft van 1067.25. In zijn jaarverslag memoreerde de secretaris het overlijden van Arie van den Berg en G. Kol. Voor hun zielerust werd een gebed gestort. Bij het behandelen van de begroting werd op aandrang van een der leden de vergoeding voor de penningmees ter gesteld van f 25.op 50. Hierna werd medegedeeld dat dooi de 1 andarbeidersbond cn het bondsbe stuur Studieweekends worden ge houden te De Steeg (bij Arnhem) van 3 tot en met 5 Maart en te B'oemen daal op 14 en 15 April. De voorz wekte de aanwezigen oo de vergade ring van de KVP op Donderdag 1 Febr. te bezoeken, waar de hee Schiohorst za! spreken over de een wording van Europa en de grot meeting welke op 26 Mei in het sta dion te Rotterdam wordt gehouden Voor 2 personen, die in het jubelj 1951 naar Rome zullen gaan namens de afdeling, is reeds een bedrag van f 455opgehaald tei-wijl de bouw vakarbeidersbond nog een bedrag van 50.beschikbaar stelde. Tol bestuursleden werden herkozen de heren P J Wessels, Ant. Duiven voorde en H. Hachmang. Het bestuur werd met één lid uitgebreid. Geko zen werd H. Cremers. Ten slotte sprak de geest. adv. de aanwezigen toe. Hij legde de nadruk er od dankbaar te zijn voor wat de Pausen in Rerum Novarum en Qua- dragesimo Anno hebben gegeven en wekte op tot activiteit. VOORSCHOTEN Grcndtransactie Oranjekade. B. en W. stellen de raad voor over te gaan tot de volgende transactie: Aan te koDen een terrein, begrensd door de WijngaardenlaanOranjekade Papelaan en station, groot 33906 m2. en thans in eigendom toebehorend aan de N.V. Dop's Bouwbedrijf. De eigenaresse van deze grond is bereid het gehele complex te verkopen te gen de koopsom van 55.859. Dit komt neer op 1.50 per m2. grond en 5000— voor de opstallen, waarbij dan nog komen de kosten voor make laarsprovisie en overdrachtskosten. Een gedeelte van dit terrein is voor de gemeente niet van belang in ver band met de aldaar aanwezige kop- pellijn (bovengrondse electriciteits- kabel). De N.V. Electriciteits Mij. Zuid-Holland wil wel een gedeelte grond kopen in totaal 8205 m2. tegen de prijs van f 1.69 per m2. in totaal 13.866.45, hetgeen neerkomt op de zuivere kostprijs met de bedoeling om in de toekomst bebouwing onder de koppellijn te voorkomen en het plaatsen van andere opstallen volle dig in handen te hebben. Een gedeel te van het terrein zal eveens ver kocht kunnen worden aan de provin- Burgerlijke Stand Geboren: Maria Catharina d. van A. van der Weijden en M. C. Boelee. Adriaan z. van F. Heijnen en A. E. Eikelenboom. Johannes z. van J. Ar- noldus cn M. Kulk. Elisabeth Wilhel mina Gijsbertha d. van H. Steen- vorden en W. Lingen. Antonius Jo- sesphus Cornelius Johannes z. van J. A. M. A. Genang en J. A. M. Los. Ge- rardus z. van G. Devilee en A. J. Sommeling. Johannes Pieter z. van J. P. van Hove en A. H. Wielinga. An- nemieke d. van H. Borgerding en F. van der Mark. Inigo Josephus Ge- rardus Maria z. van H. A. .T M. van Woerden en A. G. M. Walenkamp, z Overleden: J. M. Ellenbroek man 70 j. J. M. Braggaar huisvr. van: de l'Ecluse 71 j. J. C. Gans man 82 j. M. P. Heijmans huisvr. van: Flippo 69 j. LEIDS ACADEMISCH KUNSTCENTRUM. Balleto Nègres. De leden van het Academisch Kunstcentrum hebben gisteren de voorstelling medegemaakt van het Negerballet; dat onder leiding staat van Berto Pasuka. In dit ensemble zijn verschillende voortreffelijke dan sers, vooral bij de heren. Enkele authentieke Afrikaanse negerdansen worden uitgevoerd op autenthieke melodieën, welke door het Afrikaan se orkest worden gespeeld. Dit orkest bestaat uit een leider, die guitaar speelt, drie verschillende drums en een vocalist, die de Maracas rinkelt en zowaar een klavier. De vleugel wordt bespeeld door Geoffry Russel Smith, even blank-huidig als de dan sers en heren van 't orkest donker zyn. De drums brengen een oorvr dovend geluid uit dat opwindt en vermoeit tevens. De piano speelt mee als bescheiden aanvulling, soms (zo als in 't eerste ballet* de melodie voerend, gelijkend op een negro-spi- ritual, gearrangeerd vermoedelijk door Leonard Salzedo, die meerdere arrangementen verzorgde. Het eerste ballet „De Profeet", speelt zich af in een West-Indisch dorp. Bewondering mag men hebben voor Pasuka, die als ,.de Profeet" een voorname plastiek wist te geven. Uit een oogpunt van folklore Christelijke beschaving tegenover de primitieve Afrikaanse eredienst is dit ballet, waarvan Pasuka de choreografie ontwierp, on getwijfeld interessant. Een aardige verpozing geeft „Marktdag" spel°"^ in Jamaica. Veronica Antia excelleer de hier in de heupdans, waarbij Tony Johnson haar waardige partner was. Wij hoorden Russell Smith in een solo als een vaardig muzikaal pianist en 't Afrikaans orkest met George Renner als zanger oogstte lauweren. Ten slotte het 3e ballet „Bloed". Pa suka laat dit zich afspelen op een eiland in de buurt van Haïti. Met hartstocht worden de fascinerende negerdansen soms haast met beze tenheid uitgevoerd. Het ostinate rhytme, eentonig vanuit de drums, de tegenrythmen gesprongen, ge schokt cn armbeweging geaccen tueerd. Veel boeiende danstaferelren komen hier voor, zoals daar waar Pearl Johnson, het halfbloed meisje, haar echtgenoot (Tony Johnson) de heupdans leert. Het herhaaldelijk in aangesloten rij optreden van de Voo doo Discipelen dringt zich hevig aan ons op. Pasuka zelf is de priester van de eredienst. Vooral door de onder delen wordt men geïnteresseerd. Men moet niet denken of zoeken naar de verfijning van het Westers ballet. Dat zou niet juist zijn. Waar een invloed hiervan soms even optreedt is het Negerballet niet op z'n mooist. Juist in de primitieven, daar in 't ballet 't meest belangrijk. Er valt veel te waarderen. Er is veel in dat boeit, op zweept zelfs, mogelijk ook nerveus maakt. Wij vinden deze ongewone dansuiting meer interessant dan ont roerend. De stampvolle Schouwburg heeft de dames en heren van 't ge zelschap bij open doekjes gehuldigd en hun bloemen toegeworpen, waarna Pasuka in een kort, geestig woordje d=nkte. J. Kortmann. cie ten behoeve van de aanleg van de verbindingsweg Wijngaardenlaan Papelaan. Hiervoor is nodig 8840 m2. iedem tegen de prijs van 1.69 per m2. en in totaal 14.939.60. Uit eindelijk blijft dan over een opper vlakte van ongeveer 16861 m2. Daar het architectenbureau Verhagen, Kuiper, Gouwetor en de Ranitz te Rotterdam is een plan ontworpen voor open bebouwing. Bij de uitvoe ring van dit plan zullen op de over blijvende driehoek in totaal 30 wo ningen kunnen worden gebouwd. Geboren: Petrus Marinus, z. van H. J. Th. Zonneveld en M. C. Ouwer- kerk; Josephina Francisca Maria, d. van L. W. van Gent en N. van der Spek; Martinus Julianus, z. van J. J. Heijne en M. H. Gerarts; Renier Theodorus Antonius Maria, z. van P. R. van Leeuwen en J. C. Bergman. Geboren te 's-Gravenhage: Johan nes Christoffel Maria, z. van A. A. van der Mijn en D. W. Noordegraaf; Wilhelmina Maria, d. van A. A. van der Mijn en D. W. Noordegraaf. Geboren te Leiden: Eegje, d. van F. van den Bosch en W. Briedé. Ondertrouwd: J. E. van Berne 29 j. te Zaandam en G. Zwaan 26 j. Gehuwd: A. A. van der Mey en A. P. de Visser. WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). VEEL BEWOLKING. Voor het Noorden van het land: Zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen of sneeuw. Meest matige Noord-Oostelijke \tfind. Temperaturen om het vries punt. Voor de rest van het land: Overwegend zwaar bewolkt met hier en daar enige regen Mati ge tot zwakke wind uit uiteen lopende richtingen. Weinig ver andering in temperatuur. WARMOND Geen alg. Verenigingsgebouw. Bij de behandeling van de gemeente begroting 1951 werd door het raads lid Vergeer gevraagd, of het niet mogelijk was in deze gemeente te komen tot stichting van een vereni gingsgebouw voor alle gezindten en of de gemeente bereid zou zijn hier aan financiële medewerking te ver lenen De voorz. deelde toen mede, dat B. en W. in principe zeer zeker medewerking wilde verlenen, doch dat hij sterk betwijfelde of uitvoe ring van dit plan praktisch mogelijk was. Een aantal ingezetenen zijn nu bijeengekomen, om de mogelijkheid tot een dergelijke stichting na te gaan. De bijeenkomst stond o.l.v. de heer P. F. Vergeer. De heer G. van Elburg bracht een uitvoerig en gedetailleerd plan ter tafel, voorzien van een kostenbere kening. De bouwkosten zouden in totaal bedragen f 150.000.waarin begrepen de aankoop van grond en de inventaris. De jaarlijkse exploi tatiekosten werden begroot op 16500.terwijl de huurop brengst werd geschat op 3225. per jaar zodat rekening zou moeten worden gehouden met een jaarlijks tekort van f 12375,Gezien deze cijfers en de ervaringen opgedaan met verenigingsgebouwen elders meende de heer van Elburg dat het financieel niet verantwoord is tot stichting van een dergelijk gebouw I in Warmond over tegaan. Bovendien, aldus spr., is iri Warmond niet zo- zeer behoefte aan vergaderlokalitci- j ten maar meer aan een grote zaal j geschikt voor toneel uitvoeringen, tafeltenniswedstrijdcn enz. Ook de bouw van een dergelijke zaal is ech-1 ter door de hoge bouwkosten op het ogenblik niet mogelijk. Spr. ziet in dez'r als enige oplossing, dat contact wordt gezocht met de plaatselijke zaalhouders om door onderling over leg tot een oplossing van dit vraag stuk te komen Ook door de heer Willemse vvas een plan ontworpen, doch ook dit plan was uit een finan cieel oogpunt niet uitvoerbaar. Bei de plannen werden door de aanwe zigen nog uitvoerig besproken, en algemeen was men van ourdeel, dat praktische uitvoering hiervan niet mogelijk was. De aanwezige voor zitters van de belanghebbende ver enigingen namen op zich contact te zoeken met de zaalhouders. Warmondse Fanfare. Voorz. J. Ouwehand deelde op de ledenverg. mede, dat het intern, solisten-con cours een succes belooft ie worden. De fanfare heeft dit jaar een ba tig saldo van f 719,94. Als leden van de kascommissie werden benoemd de heren J Oomsen en J. Wielinga. Rode Kruis-bloedtransfusie De actie voor bloedtransfusie heeft het prachtige resultaat opgeleverd van 537 donors, die verdeeld over drie avonden hun bloed hebben gegeven. Een woord van warme hulde en dank aan alle medewerksters en medewerkers! V.D. cn mr. G. Vonk, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal het woord voeren over de huidige politieke situatie. BELGISCHE CRITIEK OP DE BENELUX. De Belgische katholieke Senaats- groep heeft gisteren het wetsontwerp betreffende wijziging van zekere douane- en accijnsrechten in het ka der van de Benelux besproken. De heer van Steenbergen maakte zich zorgen over de kwestie van de sluis van Terneuzen en over de weerslag, welke de nieuwe rechten op alcohol en bier zullen hebben op de Belgische brouwerijen. „Ik heb de indruk zeide hij, „dat in Benelux de concessies steeds van Belgische zijde komen". Senator Schot bracht namens de meerderheid van de groep critiek uit op het regeringsbeleid inzake Bene lux. Hij was zeer ontevreden over de algemene Beneluxpolitiek en drukte de wens uit dat de verschil lende vraagstukken niet afzonderlijk doch als een geheel in het kader van een algemene Beneluxpolitiek zullen worden behandeld. „De Nederlanders zijn ongemeen stug in de onderhandelingen", zeide de heer Schot, „alhoewel zij ons heel wat geld schuldig zijn en moeilijk te rugbetalen" De Belgische minister van financiën wees er in antwoord op, dat Nederland zijn schuld terug betaalt in een tempo van 150 millioen frs. per maand Een milliard frs. is reeds terugbetaald. Minister van Zee land hield een algemeen pleidooi voor de Benelux en wees op de noodzake lijkheid er van op internationaal ge bied vooral in deze tijd van grond- stoffcnschaarste. Besloten werd, dat de groepsver gadering van volgende week Dinsdag uitsluitend aan Benelux zal worden gewijd. Laatste Berichten HET VLOT NIET MET DE KABINETSFORMATIE. De kabinetsformateurs hebben he denmorgen minister Stikker ontvan gen. Over het verloop van de kabinets formatie vernemen wij voorts nog, dat een ministerschap van de heren Tjarda van Starkenborgh Stachou- wer en Staf niet meer te verwachten is. Ir. Staf schijnt, naar men mag aannemen, uiterst moeilijk gemist te kunnen worden als directeur-gene raal van de Landbouw, terwijl jhr. Tjarda van Starkenborgh Stachou- wer's ministerschap zonder porte feuille wel moeilijk verenigbaar schijnt met zijn lidmaatschap van de raad van plaatsvervangende mi nisters in Londen. Immers in deze raad zou hij dan als enige minister zitting hebben. Het bovenstaande heeft, naar wij mochten constateren, de kans, dat het kabinet dezer dagen gereed zou zijn, aanmerkelijk verminderd, zodat ern stig rekening moet worden gehouden met de mogelijkheid, dat deze week nog geen nieuw kabinet zal worden gevormd. De uitgestelde openbare vergade ring van de afdeling Amsterdam van de Volkspartij voor Vrijheid en De mocratie zal thans gehouden worden op Maandag 19 Februari a.s., des avonds te 8 uur in het Minerva-Pa- viljoen. In deze bijeenkomst zullen de heren mr. P. J. Oud, voorzitter van de Tweede Kamerfractie der V. Enige tijd geleden maakte een aan tal inwoners van Putten een pel grimstocht .'aar Ladelund in Duits land, in welk plaatsje vele omgeko men Puttenaren een laatste rust plaats hebben gevonden. Bij het passeren van de Duitse grens de tocht werd met een autobus gemaakt -- werden de rei zigers door de Duitse douane onheus behandeld. Hierover is veel tc doen geweest. Naar aanleiding van dezê onpret- tige gebeurtenis hebben zich gisteren twee Duitse ambtenaren per auto naar Putten begeven om hun veront- schu'diging aan te bieden. Zij deden dit uit eigen beweging, zonder hiertoe van hogerhand opdracht te hebben ontvangen. De beide Duitsers „Minis- terialrat" Schuchart uit Bunde. hoofd van de passencontrole in de Britse zóne en de heer Henn, inspecteur der douane, werden ten gemeente huize door de burgemeester van Put ten jhr. mr. W. F. Quarles van Uf- ford cn de beide plaatselijke predi kanten ontvangen. Het onderhoud duurde 40 minuten. UITBREIDING VAN DE BELGISCHE MIJWERKERS. STAKING. De officieuze staking van dc 26.000 mijnwerkers in het Luikse heeft zich Woensdag uitgebreid tot de gebie den van Bergen en Charleroi. In het Bergense, waar 35.000 mijnwerkers het werk neerlegden, is de staking bijna volledig. In de buurt van Char leroi legden in 8 van de 70 mijnen 8.000 arbeiders het werk neer. De mijnwerkers willen een loons verhoging van vijf procent met in gang van 1 Januari. De vakvereni ging wil het aanbod van de werkge vers voor een verhoging van vier procent aanvaarden. Wilt U iets weten Vraag: Betreffende het gebruik van de verbidings ,s". Antwoord; U moet schrijven per soneelschef en stationschef. In het algemeen moet de tussenklank s gebruikt worden. Moeilijkheden be staan slechts voor zover het tweede lid van de samenstelling met een sisklank begint. De regel is, dat men een s invoegt voor zover de analogie dit vereist. Men schrijft b.v. dorps school, omdat men ook dorpskerk schrijft en niet dorpkerk. Als het tweede lid begint met een zachte sisklank, die in de samenstelling verscherpt wordt, dient men daar voor ook een s te plaatsen b.v. enigs zins. In enkele woorden staan vormen met en zonder s naast elkaar b.v. reddingboot en reddingsboot, tijd verschil en tijdsverschil, verkoop prijs cn verkoopsprijs. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 14 Febr. Kaas. Aangevoerd 31 partijen. Prijzen: 1ste soort 2.102.17, 2e soort 2.05— 2.09, extra zware tot 2.20 ptr kg. Handel matig

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3