Bezetters stellen voorwaarden Canada's defensieprogram Carnaval in Rijnland Mooie Mie DINSDAG 6 FEBRUARI 1951 Lil Lfc. -oil l <Ji£AiNl EERSTE BLAD - PAGINA J Vóór overdracht bevoegdheden Voordat de drie bezettende mo gendheden hun bevoegdheden over dragen aan de regering van de re publiek West-Duitsland, moet die regering voldoen aan een reeks voorwaarden. De geallieerden heb ben Adenauer een lijst overhandigd met vijf en twintig maatregelen, die de Duitse regering moet uitvoeren voordat zij baas in eigen huis kan worden. Enige van die maatregelen zijn: een regeling voor de toekomst an de ontheemden, de beëindiging van de staat van oorlog, de vorming van een mobiele politiemacht, de erken ning van de buitenlandse schulden en de vorming van een diplomatieke' dienst in het buitenland. Alle 25 onderwerpen zijn dingen, bij de regeling waarvan de bonds regering een grote mate van traag heid aan de dag heeft gelegd. De ge allieerden schrijven die traagheid toe aan de slechte kwaliteit van het Duitse ambtenarencorps Verder schijnt het, dat Adenauer zoveel mo gelijk in eigen hand wil houden, wat ten gevolge heeft, dat alleen de belangrijkste zaken worden afge handeld en de rest olijft liggen. Vliegtuigen voor Europa De Canadese minister van defensie Brooke Claxton, heeft in het Cana dese Lagerhuis een defensieprogram ma ingediend, dat alle vorige Cana dese defensieprogramma's in vredes tijd in de schaduw stelt. Voor de ko mende drie jaar is vijf milliard dol lar uitgetrokken. Dit driejarenplan voorziet in een vloot van honderd schepen, 115.000 manschappen voor leger, vloot en luchtmacht en veertig luchteskaders, waarvan elf in Europa gestation- neerd zouden worden. De luchtmacht zal tweemaal zo veel mogen uitgeven als leger en vloot, zo deelde de minister mee. Vliegtuigen zouden de grootste bij drage van Canada aan Europa vor men, omdat deze het meest benodigd zijn. De luchtmacht zou spoedig drie gevechtseskaders aan Eisenhower ter beschikking stellen. Op de duur zou de luchtmacht groter worden dan het leger. In de komende drie jaar zou de luchtmacht, die thans drie -geregel de en twaalf reserve-eskaders heeft, tot 40 eskaders worden uitgebreid, hetgeen een vermeerdering van 3.000 vliegtuigen betekent. De bezet ting van de vloot, die thans onge veer 10.000 man telt, zou verdubbeld worden. V-wapens atoomkop met Amerikanen krijgen ze Binnen afzienbare tijd zal het Amerikaanse leger de beschikking hebben over bestuurbare projectie len met een atoom-kop. Dit werd medegedeeld door generaal Collins, chef staf van het Amerikaanse leger in een interview met het Amerikaan se tijdschrift „U.S. News and World Report". Deze atoom-projectielen en andere nieuwe wapens, die het leger der Verenigde Staten in gebruik gaat ne men, zullen het mogelijk maken „grote horden infanterie en tanks, die Europa zouden aanvallen", het hoofd te bieden, aldus Collins. Het is daarom niet nodig, tegen over iedere Russische divisie een di visie van de NATO-landen te plaat sen. Volgens Collins zou er een enor me fout worden begaan, wanneer te gen elk der 40.000 tanks, die de Rus sen naar men zegt, bezitten, een „NA- TO"-tank in het veld gebracht zou worden. Zelts Hitler was er Ongeveer twee millioen mensen verdrongen zich gisteren in de ste den van het Rijnland om getuige te zijn van de traditionele Carnavals optochten. Uit alle streken van Duitsland, Nederland, België en de Scandinavische landen waren tien duizenden bezoekers met tientallen extra-treinen en duizenden bussen en auto's naar de Carnavalsviering gekomen. In Keulen hadden zich ongeveer 750.000 mensen langs de kant van de weg opgesteld om naar een ru m drie kilometer lange optocht te kij ken, waarvan vele praalwagens op ironische wijze de vroegere en de huidige toestanden in Duitsland uit beeldden. Opeens verscheen tussen de opeengepakte menigte een „dub belganger" van Hitier, waardoor al- I le belangstelling voor de praalwa gens verdween. Onder daverend ge lach gaf hij een imitatie van een re- 'devoering van de Fiihrer. WESTERLING NOG IN BELGIë? „De Nieuwe Gids" te Brussel ver klaart te vernemen, dat Westerling en zijn vrouw nog in België vertoe ven. Westerling zou ondergedoken zijn en wachten op de terugkeer uit Zwitserland van zijn Belgische fi nancier, een effectenmakelaar, te Brussel. De Hongaarse diplomaten zullen zich voortaan niet meer zonder ver gunning buiten 80 kilometer van Parijs mogen begeven, zo heeft het Franse ministerie van buitenlandse zaken bekend gemaakt. Fontaine- bleau, het hoofdkwartier van de West-Europese Unie en bepaalde ge bieden om Versailles, dat genoemd is als toekomstig hoofdkwartier van generaal Eisenhower, mogen ook niet door hen betreden worden hoewel zij binnen genoemd gebied zijn ge- ïegen, De genomen maatregel vormt een repressaille op soortgelijke, door de Hongaarse regering tegen Franse di plomaten genomen maatregelen. Hongarije deelde nl. veertien da gen geleden mede, dat buitenlandse diplomaten niet zonder verguning buiten een gebied van 20 kilometer an Boedapest mogen reizen. Amerika heeft reeds reprcssailie- maatregelen genomen en naar men verwacht zal de Britse regering van daag nog eveneens beperkings-maat- regelen voor Hongaarse diplomaten bekend maken. STRENGE VORST IN AMERIKA In de meeste Staten van het Mid den-Westen, het Oosten en het Zui den heerst strenge vorst. In Florida daalde de temperatuur tot 13 gra den Fahrenheit. Te Greesburg in Indiana werd 35 graden Fahrenheit vorst genoteerd, op enkele plaatsen in Ohio 30 graden. Te Nashville in Tennessee vroor het 10 graden, fce Tallulah, in Louisiana, 12 graden. In de Oostelijke Staten viel tot 30 een timeter sneeuw. In Oostenrijks Karinthië is veel sneeuw gevallen. De betrekkelijk hoge temperaturen in sommige de len van deze provincie hebben ge vaar voor nieuwe lawines doen ont staan. De Lesach-vallci met een bevol king van naar schatting 10.000 per sonen is sedert Zundag geïsoleerd. Ook elders ligt de sneeuw zo hoog, dat het verkeer wordt belemmerd. Het spoorweg- en autobusverkeer was geheel hervat Alle wintersport plaatsen zijn weer normaal bereik baar. Ook de skiliften zijn weer in gebruik. Een vliegtuig van het Franse mi nisterie van landsverdediging heelt vorige maand in de Duurt van Cler mont-Ferrand enkele malen radio actieve wolken geregistreerd. De radioactieve lading was volkomen ongevaarlijk Het is niet bekend wanneer de wolken zijn waargeno men en uit welke richting zij kwa men. Het Franse laboratorium voor atoomonderzoek is in Clermont-Fer rand gevestigd, zodat de radioactie ve wolken hoogstwaarschijnlijk van Franse afkomst zijn. Joseph Olieslager, die in St Jan steen (Oostel Zeeuwsch-Vlaande ren) geboren werd, is te Coopcrs- town (N. Dakota) tijdens een bezoek aan familie bij een ongeluk om het leven gekomen. Olieslager kwam onder de slee terecht, waarmee hij en zijn schoon zoon William de Smet onderweg waren om hooi te halen. Olieslager heeft verscheidene ja ren in Kewanee in de staat Illinois gewoond. 22 Jaar geleden keerde hij evenwel terug naar Nederland. Griep ?'n Mijnhordlje Q KEURING KOREA-VRIJWILLIGERS Donderdag 8 Februari begint de keuring van de vrijwiligers, die zich gemeld hebben voor het aanvullings- en aflossingsdetachement Korea. Het betreft hier uitsluitend mili tairen, die thans nog in dienst zijn. Na goedkeuring zullen zij niet meer naar hun onderdeel terugkeren maar voorlopig in de nieuwe Fr-^de- rikskazerne te 's-Gravenhage wor den gelegerd. Het aantal aanmeldingen stijgt nog steeds elke dag. Het is thans de 400 gepasseerd. BOUWVAKARBEIDERS IN TWENTHE WEER AAN HET WERK. De bouwvakarbeides in Twenthe, die gistermorgen het werk hebben neergelegd, zijn gistermiddag voor lopig weer aan de arbeid gegaan, in afwachting van de uitslag der be sprekingen, die thans gevoerd wor den tussen de bouwvakorganisaties en de aannemers. Naar wij van enkele werknemers vernamen, zijn zij in principe niet ongenegen tegen het vastgestelde loon te werken, als de aannemers niet toch de „zwarte" lonen in de bouwprijs verdisconteren. „SPAANSE TRAP" ALS OEFEN PLAATS. De historische, 157 tre den tellende „Spaanse trap" te Ro me werd dezer dagen door Romo Rosati als oefenterrein voor zijn „scootertruck" gebruikt. De Italiaan wilde op deze wijze de uitzonderlij ke kwaliteiten van deze miniatuur vrachtauto demonstreren, wat hem uitstekend gelukte. De ..scooter truck", een product van de Piaggie- fabrieken" te Genua, kan een last van 186 k.g. over een afstand van 32 km. vervoeren bij gebruik van 1 liter van een speciaal mengsel gaso line. De politie te Den Haag heeft twee Duitse vrouwen aangehouden, die aan het Benoordenhout als dienstbo den werkten, zonder daarvoor een vergunning te hebben. Een van haar heeft in Den Haag voor de SD ge werkt. De vrouwen zijn clandestien over de grens gekomen. Zij zullen wor den uitgeleid. Tegen de werkgevers is proces verbaal opgemaakt wegens overtre ding van de Vreemdelingenwet. NIEL'WS UIT DE OMGEVING MR. SCHOKKING STAATSRAAD. Naar wij vernemn is mr. W. F. Schokking, oud-minister van Oorlog en Marine, benoemd tot lid van de Raad van State. In dc Zaterdag gehouden vergade ring van de kring Arnhem—Nijme gen van dc K.V.P. is aangedrongen op afzonderlijke Gelderse Candida - tenlijstcn voor dc Tweede Kamer verkiezingen in 1952. Combinaties met dc Noordelijke provincies werd algemeen als on- döelmati en ongewenst geken merkt. Bovendien kan Gelderland alleen op zes K.V.P.-vertegenwoor- digers rekenen, wanneer het aantal Kamerleden op 150 ruil worden ge bracht. HILLEGOM Inbraak. Inbreker? zijn bezig geweest in de garage van het expe ditiebedrijf van der Wal aan de Hil- legommerdijk. Zij hebben een vul- caniseerapparaat en de accu's uit de auto's meegenomen. De ondernemer was zeer gedupeerd, daar zijn wa gens niet konden lopen. Het politie onderzoek heeft nog geen dix'ecte re sultaten opgeleverd. DE ZILK Eretekenen. Het Ereteken voor Orde en Vrede is uitgereikt aan onze plaatsgenoten E. G. Bakker, C. A. Fliphi en J. A. Weijers. De heer H. Opstal ontving het Oorlogsherinne- ringskruis. Welkom thuis! Daar een be woner in de nacht inbrekers aan de achterdeur van zijn woning meende te horen, wapende hij zich met een bijl en stormde de achterdeui uit onder de kreet: „Sta, of ik sla je de hersens in". Het bleek echter n ver gissing te zijn geweest, daar de man z'n dochter voor zich zag staan, thuisgebracht door een jongeman! Geheime zender. In onze ge meente is een geheime zender aan getroffen. Het toestel was volkomen zendklaar. Degenen, die er gebruik van hebben gemaakt, zijn verhoord. KATWIJK AAN DEN RIJN K. R. V. Na 9 overwinningen in successie sneuvelde KRV in de moei lijke wedstrijd tegen LDWS II. In de straffe zijwind had KRV na 25 min. een achterstand van 20 opgelopen. Bij een goede pass van de KRV-ver- dediging kon de stopperspil de bal niet onder controle krijgen; de LDWS midvoor alleen voor de keeper - schoot toen onberispelijk in (1—^0) Tien min. later kwam een doelschop van de KRV-keeper bij de vrijstaande LDWS r.-binnen terecht en met een hoog onhoudbaar schot werd de stand 2-0. Diverse schoten bij het nu volgend KRV-overv/icht hadden be ter lot verdiend. Een schot van de r.-binnen bijv. keihard tegen krui sing lat! Pech. Na rust weer een overwegend spel op de LDWS-helft. maar zonder succes. Wel diverse schoten op de Leidse veste, maar geen mooi opgebouwde aanvallen. Acht min. voor het einde werd het 30. doordat de KRV-keeper de bal liet glippen cn de LDWS-r.-binnen deze onder de keeper wegschoot. Vier min. voor het einde een mooie KRV- aanval; r.-buiten zette voor en Her- re veld schoot in (31). LDWS 2—KRV 3—1: KRV 2— Stompw- Boys: Stompw. B. niet op gekomen; KRV 3Teylingen 5 0—4). KRV-adspiranten terug getrokken uit competitie. Dat viel niet mee. Op het ter rein van het Missie-college aan de Overrijn hielden zich twee verdach ten individuën op; ze hadden een bakfiets bij zich. Op het bevel van de heer J. F„ dié zich toevallig daar bevond en de zaak niet vertrouwde, om te stoppen, sloegen ze op de vlucht. F. belde haastig de politie op en een der personages werd aan de Sandtlaan bij de tramhalte gepikt. De ander werd na telefonische waar schuwing aan de politie te Leiden aan de halte te Leiden ingerekend. Het waren van Z. en M. beiden uit Leiden. De bakfiets met gestolen zink hadden ze achtergelaten en deze werd in beslag genomen. KATWIJK AAN ZEE Bankgebouw. Na Katwijk aan den Rijn gaat ook de Coöp. Boeren leenbank te Katwijk aan Zee een nieuw bankgebouw vestigen en wel op de hoek VoorstraatNoordeinde. Men hoopt het nog einde 1951 gereed te hebben. LISSE Biljartver. VIOS- In café A. v. Diemen hield de Biljartver. „VIOS" haör 19-jarig feest, waarbij alle le den met hun dames vertegenwoor digd waren. De voorzitter C. Faas liet de belangrijkste gebeurtenissen van het afgelopen jaar de revue pas seren waarbij bleek, dat de vereni ging in tegenstelling met andere ja ren ditmaal weinig successen ge oogst heeft. Verheugend was, dat het ledental vooruitgegaan is, en dat er een prettige sfeer heerst, hetgeen on getwijfeld dc vereniging ten goede komt. Na de feestcommissie bèdankt te hebben, kwam het duo Hermans Steen voorden in actie, welke de lach-spieren danig in beweging bracht. Namens alle leden werd aan mevrouw van Diemen een. prachtige fruitmand aangeboden vanwege haar hartelijk medeleven met de vereni ging. Het sluitingsuur was nog te vroeg vastgesteld, daar de stemming er nog goed in zat. OEGSTGEEST U.D.O. vierde haar koperen feest. In 1938 werd een bescheiden be gin gemaakt met de beoefening in Oegstgeest van de voetbalsport in Katholiek verband door de oprichting van de R.K. voetbalvereniging ,,U..D O.". Deze ver. bleek voor gestadige groei vatbaar, moest echter in de oorlogsjaren door vele tegenwerken de omstandigheden op non-actief worden gezet, werd na de oorlog opnieuw van onder af opgebouwd en kwam met haar ruim 100 leden aan haar 12M-jarig bestaan toe. Dit werd Zondag op bescheiden wijze herdacht met een H. Mis met alg. H. Commu nie in de morgenuren en een gezelli ge feestavond in het parochiehuis. Op deze avond, die onder leiding stond van A. den Boer. maakten de aanwezigen allereerst kennis met het orkest „The Rhytm Stars", dat er al direct de juiste stemming in bracht. Daarna gaf de Toneelgroep ..Kerk- werve" een herhaling van het blij spel „De Dartele Cupido", welk spel wederom een uitstekende vertolking vond en waarmee de toeschouwers zich kostelijk hebben geamuseerd. De voorzitter, dc heer J. J. v. d. Geest, was in zijn welkomstwoord o.a. van mening dat UDO zeker nog heel wat groter zou kunnen worden, wanneer er op» alle fronten in de pa rochie aan zou worden meegewerkt. Helaas ontbreekt het vaak aan be langstelling en medewerking. Wat UDO vooral nodig heeft is een eigen terrein plus een uitgebreid aantal donateurs als werkbasis. De geest, adv., kapelaan de Bot, wees vooral op de naastenliefde en onderlinge verdraagzaamheid die in de ver. moet heersen, waardoor een echte goede clubgeest wordt verkre gen. Afgevaardigden van de zusterver enigingen Morskwartier en SCO bo den de voorzitter bloemen aan. Via een geanimeerde verloting be landde men bij het laatste gedeelte van de avond, een dansje op de mu ziek van „The Rhytm Stars", dat de stemming ten top voerde. Begrafenis van ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Onder zeer grote belangstelling vond gistermiddag op de begraafplaats bij het Groene Krekje dé ter aardbestelling plaats van ds. T. J. Jansen Schoonhoven, 2e LUSTRUM VAN HET MEREN- DISTRICT In het Paviljoen „de Brasem" te Oudewetering werd Zaterdagavond in aanwezigheid van een groot aan tal autoriteiten uit de wereld van de schaatssport het tweede lustrum ge vierd van het Zuidhollands Meren- district van de Kon. Ned. Schaatsen- rijdersbond. De heer J. v. Zwieten haalde in zijn openingswoord enkele herinne ringen op uit de afgelopen 10 jaar en deelde mede, dat de heren J. Juf fermans, G. v. Wijk en J. W. de Ren van de oprichting af zitting hebben in het bestuur. Voor hun werk werd deze functionnarissen een kistje si garen aangeboden. Burgemeesters, voorzitters en afge- aardigden van verschillende ijsclubs en anderen voerden hierna het woord, om de jubilerende ver. geluk le wensen. Na het optreden van het gezel schap Devilee, dat een succes was, bleef men gezellig bijeen voor een dansje. Een collecte, die ten bate van het traininssfonds werd gehou den bracht 65,95 op. •m. predikant van de Ned. Herv. ge beente te Oegstgeest. Bij deze begrafenis waren vele pre- 'ikanten uit de omgeving tegenwoor- di, Toen de kist, die met een viertal bloemstukken was gedekt, in de kerk was geplaatst, spraken achtereenvol gens de heer N. Heertjens namens de Cerkeraad en ds. B. C. Visser. Nadat het stoffelijk overschot in het familiegraf was bijgezet, dankte een zoon van de overledene voor de betoonde belangstelling. De heer P. G. J. de Boer slaag de te Utrecht aan de rijksuniversiteit voor het cand.-examen sociale geo grafie. SASSENHEIM St. Odilia. De toneelver. Concor dia, die reeds zoveel opvoeringen ten bate van de blindenbond heeft gege ven, kwam ook in Sassenheim voor her voetlicht met „Naar het vplle leven". In de pauze vertelde kap. Vulsma, dat het rijk een bijdragen van VA millioen zou moeten geven, om goed onderwijs voor de blinden mogelijk te maken. Er wordt echter slechts f35.000 gegeven. Spr. deed daarom een beroep op de aanwezigen om het werk van de blindenbond financieel te steunen. Een gehouden verloting bracht f 190.82 op. STOMPWIJK Populaire Stomwijker 80 jaar. In „Oudervreugd", het pittoreske huisje tegenover de ophaalbrug aan de Dr. van Noortstraat te Stomp- wijk, viert vandaag de heer M. M. van Veen zijn tachtigste verjaardag. Mogelijk nog meer dan bij de inge zetenen van Stompwijk, is van- Veen bij de Hagenaars een populaire fi guur geweest. Tot aan zijn zeven tigste jaar nam van Veen een stand plaats in op de Haagse riviervisch- markt. tegenover de oude Sint Ja cob. Nauwelijks twaalf jaar oud, ging hij er met zijn moeder per hon- dekar. het toen gebruikelijk ver voermiddel, heen. Op vijftienjarige leeftijd kon men Maarten reeds al leen met zijn met drie grote honden bespannen kar de x-esidentie in het vroege morgenuur zién binnenrijden. Zolang de Haagse Riviervisch- markt heeft bestaan, heeft er een van Veen uit Stompwijk gestaan. En dit is niet van vandaag of gisteren geweest. Reeds tweehonderd tachtig jaren geleden heeft een bet-over grootvader van onze nu tachtigjarige van Veen de Stompwijkse palingen, zeelten, snoeken en baarsen naar Den Haag gebracht. Nooit heeft ex- een schakel aan die familieketen ontbroken. Toen de markt jaren ge leden van de Riviervischmarkt naar de Grote Markt werd verplaatst, scheen van Veen, die inmiddels de zeven kruisjes was gepasseei'd. het „welletjes" te vinden. Wel zetten zijn zoons als vishandelaren het be drijf voort, maar op de markt in Den Haag ziet men ze niet meer. Niet al leen door hun geregeld vex-schijnen op de Haagse markt zijn de van Veens tx-ouw aan de traditie geble ven; zij zijn dat evenzeer geweest ten aanzien van hun woonplaats. Reeds driehonderd jaar, wonen de van Veen's op de plaats waar voor heen de houten visserswoning sto*id. VOORHOUT Tocht ouden van dagen. Ten bate van de „Tocht Ouden van Da gen" had de Oranjever. het idee ge« opperd, om enige toneelavonden te houden. De voox-z. der O.V., de heer G. M. Prins, heette allen hax-telijk welkom, en dankte de spelers reeds bij voorbaat voor hun spontaan me deleven met dit plan. De toneelver eniging „Cultuur Verheft" onderaf deling van de K.A.B. had belangloos haar medewerking toegezegd en speelde „Tot wederdienst bereid". De zaal was geheel bezet. Onder de aanwezigen zagen wij ook pastoor Kramer, weth. Deutekom en echtge note en vele vex-tegenwoordigex-s van andex-e vex-enigingen en organi saties. Onder de pauze werd nog een kleine loterij gehouden, ten bate van hetzelfde doel. Het geheel is in alle opzichten goed geslaagd. Foreholte. De Voorhouters heb ben zich in deze wedstrijd bijzonder var, un beste zijde laten zien. Want al kwam Foreholte er pas na en-,ge minuten goed in. Oranje Groen stuiite op de hechte verdediging der thuisclub. M. E. Homan cpende voor Toren! olte de score, doch jammer ge noeg keurde de arbiter dit doz.yUU'. af. Ze bleven sterker en na enige j.:d had dc r.-buiten succes (10). Deze xtand bleef voorlopig gehandnaafd totdat de F.-l-buiten een onhoudba re goal maakte (20) cn binnen een minuut weer een doelpunt scoorde. De scheidsrechter wees reeds naar het midden, doch de O. Gr. grens rechter had off-side geconstateerd en dus bleef het 20. Maar dan vlak voor rust kwam een Foreholteaanval WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te '10 uur). VRU KOUD. Tamelijk koude nacht en ochtend met hier en daar nacht vorst. Morgen geleidelijk toene mende bewolking met later plaatselijk enige regen en de zelfde of iets lagere temperatu ren dan vandaag. Meest matige wind tussen Zuid en Oost. Een roodharige dame die sollici teerde naar de baan van televisie omroepster, kreeg bij de B.B.C. geen kans. De directie vond, dat zij te mooi was. Ze zou de aandacht dei- mannen afleiden van het gesproken woord en vrouwen zouden maar ja loers worden, als ze. hun echtgeno ten de hele avond in extase bij het toestel zagen zitten. Wat we nodig hebben aldus een der directieleden zijn oproepsters die een vriendelijk en px*ettig gezicht hebben, maar ook niet meer dan dit. van rechts. De bal werd np door Bel keurig ingezet (30). Nog voor de thee was weer de l.-buiten Homan actief (40). In de tweede helft schenen de Or. Gr. spelers zich nog lang niet gewonnen te geven. Fore holte i-aakte even op de achtergrond Oranje Groen scoorde tegen (4—1) en vlak daarop belandde de bal voor het Foreholtedoel. Geen der backs wilde wegwerken en het leer ver dween in de hoek (4—2). Dan nam Oranje Groen enkele hoekschoppen welke niets opleverden. Foreholte neemt het offensief over. Na even eens enkele corners was het de I-bui ten. die er 52 van maakte. Oranje Groen brak dan nog eens door: de Foreho!te-defensie liet zich echter niet meer passeren. Even voor het einde was het de l.-buiten, die voor 62 zorgt. Foreholte aDocos b 20; Fore holte 2LFC 5 (5—5 o. p. v. Fore holte; St. Bernardus 4Foreholte 4 0—1; SJC d—Foreholte b 1—4. Geboren: Gerax-da M. W„ d. van L. P. v. d. Holst en M. M. Wessels. Ondertrouwd: J. P. Mooijekind (Noordwijk) en E. M. v. d. Berg. Getrouwd: G. P. v. d. Krogt (Sas senheim) en W. M. v. Wouw. Overleden: Cornelis van den Bux'g 75 j. WARMOND Schoorsteenbrand. Opnieuw moest de brandweer uitrukken voor een gesignaleerde schoorsteenbrand in huize „Helioager" aan de Leede bewoond door de fam. de Vroomen. Reeds 9 minuten nadat de brand weer was gealarmeer was ter plaatse dank zij het nieuwe alarm systeem. Doordat reeds hulp door omwonenden was ver'eend, be hoefde de brandweer niet daadwer kelijk op te treden en, heeft zij vol staan met het wegwerken van het obstakel, dat oorzaak was van deze schoorsteenbrand. ZOETERMEER Concert. Het fanfarekorps „Kunst en Vriendschap" gaf onder leiding van dc heer G. Geerts in het gymnastieklokaal voor zijn donateurs een concert. Na het spelen van het Wilhelmus opende de ere-voox*z., Dr. J W. Palte, die voor deze gelegen heid uit den Haag was overgekomen, de avond met een welkomstwoord. Hierna concerteerde de fanfare met een zevental nixmmers, waarvan wij noemend de ouvertixres ..Gouden Hex-fst" van A. Meyns en „Morgen- gloren" van van Leeuwen, welke zeer verdienstelijk ten gehore werden ge bracht. Het applaus na ieder num mer was ten volle verdiend. Jammer was het, dat het tijdens het spelen nog al eens rumoerig was in de zaal. Na de pauze werd door een toneel groep uit Waddinxveen het toneel spel „Liefde om de ijskast" voor het voetlicht gebracht. D. S. O. Met de rust had nie mand gedacht dat D. S. O. nog zo n grote overwinning zou boeken. Hoe wel de wind mee was, was de voor hoede toch slecht. Het spel werd veel te kort gehouden. Gelukkig was de verdediging op dreef zodat Goude rak met gevaarlijke uitvallen geen succes kon boeken- We! geteld heb ben we slechts drie schoten van DSO gezien. Na de rust zagen we een herboren DSO. Gouderak werd on danks de wind in de verdediging ge drongen. Toch duurde het nog een half uur eer R. Klos na goed door zetten zijn club de leiding kon geven. Gouderak probeei-de het spel met lange trappen te verplaatsen, doch voordat zij hierin slaagde veroor zaakte de linksback van Gouderak een strafschop welke onberispelijk door Jac. Moers in een doelpunt werd omgezet. DSO bleef hiex-na de baas, bij een schot van A. Hertog werkte een speler van Gouderak de bal met de hand van de doellijn en weer schoot Jac. Moers de toegestane straf schop in het net, 30. We1 kwam Gouderak nog even ODzetten dcch het goede schot ontbrak. Met drie invaller speelde DSO 2 het klaar om met 71 van Vogels te winnen. DSO 3 zit in het hoekje waar de slagen vallen. Ook nu moest zij in Lenig en Snel 3 haar meerde re erkennen. (51). DSO 4 won met 2—1 van WIK 4. D. W. O. DWO liet het lelijk lig gen: met 42 moest zij de vlag strij ken tegen AW. DWO 2 bracht het er beter af en stuurde de Leirenaars mot een 80 uederlaag naar huis. DWO 3—GSC 3 2—1 De verdere uitslagen luiden: DSO 1 Z.—Maasdijk 2 4—0: DSO 2 Z.— Semp. Altius 4 20: Te Werve jun.— DSO jun. B 1—4; De'.ft jun.—DSO jun. c 32; Te Werve jun—DSO jun. E 4—1: DWO jun. b—RK AVV jun. 1—2: DWO jun. c—VVP jun. 2—2: Handbal dames: DSO—Nieuw Brun

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2