PONSIOEN ZOON TECHNISCH INSTALLATIEBUREAU CENTRALE VERWARMING Graf van Petrus was leeg Machts verschuiving Amerika's belastingdruk Toenemende kans op sneeuw ZATERDAG 3 FEBRUARI 1951 LH LE -SE COURANT EERSTE BLAD - PAU1NA1 NIEUWS UIT DE OMGEVING KATWIJK Raadszitting. Dinsdagavond om half acht vergadert de raad der ge meente De belangrijkste punten der agenda zijn o.m.: voorstel tot het verkopen van grond aan de Wed. C. Ver does hoek Wassenaarse weg Vinkeweg; het verhuren voor het jaar 1951 van gronden aan J. J. de Koning, Wed. C. v. d. Hoeven en „In- sulinde"; verhoging der Wethouders salarissen en wijziging der pensioen regeling van deze functionarissen waaronder ook vallen de oud-wethou ders Dubbeldam en Veltkamp; de be zoldiging van het gemeentepersoneel; wijziging van de verordening op de vermakelijkheidsbelasting; crediet beschikbaar stellen voor het verrich ten van werkzaamheden ten behoeve van het kampeerterrein. Wico. De deelnemers van de winkelweek kwamen in „de Ros kam" onder voorzitterschap van de heer H. A. v. d. Anker in vergade ring bijeen. De secretaris, de heer A. Noort gaf een uitvoerig verslag van de gehouden winkelweek. De be stuursverkiezing had tot uitslag, dat in de vacature-Jac. F. Rietveld werd gekozen de heer Han Verhart. Een beschouwing werd gehouden over de resultaten der gehouden winkelweek. Het bestuursvoorstel, om het bestuur vrij mandaat te geven voor de a.s. winkelweek werd aangenomen. LISSE „DE KEUKENHOF" ONTLUIKT. Op „de Keukenhof" wordt met man en macht gewerkt om te zorgen, dat alles tijdig klaar is als straks na de opening die 21 Maart zal plaats hebben de tienduizenden bezoe kers uit binnen- en buitenland blijk geven van hun belangstelling voor de nationale bloemententoonstelling, die thans het tweede jaar van zijn be staan ingaat. De verbouwing van het restaurant is gereed gekomen. Het is thans dub bel zo groot geworden, terwijl het terras eveneens belangrijk vergroot is. Aan het theehuis wordt thans ge werkt om de capaciteit hiervan even eens te verdubbelen. De grond van de parkeerterreinen is vorig jaar reeds extra versterkt, teneinde het enorme verkeer te kunnen verwerken. Wanneer men op het ogenblik een rondwandeling maakt over het voor malige jachtdomein van Gravin Ja- coba van Beieren, dan lijkt het als of de gehele natuur nog in rust Is. De meeste van de beplantingen zijn nog bedekt en de bomen staan nog dor en kaal. Indien men echter met wat meer aandacht kijkt zal men zien, dat het voorjaar in aantocht is. Reeds komen kleine gave puntjes bo ven de grond uit, die evenzovele ge tuigen zijn van het ontwikkelings proces, dat de bollen daar ohder de grond ondergaan. Ook in het prachtige glazen pavil joen van 2000 M2., dat dit jaar voor het eerst is opgericht, ziet men. reeds de voorboden van het naderende bloemenfestijn. Deze enorme glas- cn staalconstructie, die voorzien is van een geheel nieuw verwarmingssys teem, is speciaal ontworpen, om het publiek reeds van het eerste begin der tentoonstelling volop van de bloemen te laten genieten, Verwacht wordt dat de belangstel ling die gedurende de eerste tentoon stelling reeds enorm was, dit jaar nog veel groter zal zijn. Ook dit jaar zullen weer speciale maatregelen worden genomen tenr einde het drukke verkeer naar en om Lisse in veilige banen te leiden. Lisse Vooruit. Het tweede tiental van de damver. „Lisse Voor uit" speelde voor het Vier-Dorpen- tournooi tegen de reserves van Hil- legom. De thuisclub speelde aan alle borden een goede wedstrijd cn de Hillegommers wonnen dan ook met de fraaie cijfers 115. OEGSTGEEST DE LEIDSE GRONDAANKOOP Inwoners protesteren bij Gedeputeerde Staten Naar dc „Oegstgeester Courant" verneemt, zal het volgende schrijven naar Ged.. Staten van Zuid-Holland worden gezonden, voorzien van de handtekeningen der inwoners, die hiermede instemmen: Ondergetekenden, inwoners dei- gemeente Oegstgeest, wensen te protesteren tegen de aankoop van gronden in onze gemeente door Ie gemeente Leiden, ingevolge besluit van de Gemeenteraad aldaar op 18 Januari 1951, waardoor in de naaste toekomst een aanslag wordt gepleegd op de steeds schaarser wordende landbouwgronden in Zuid-Holland. Oegstgeest dankt haar aantrekke lijkheid aan het gemengde karakter n.l. half woongemeente, half land en tuinbouwgemeente (met bollen- bedrijf) welk karakter hierdoor ver loren dreigt te gaan tot schade o.a. van de Leidse jeugd. Voorts wensen ondergetekenden den, toch tot bovenvermelde aan koop besluit, dan vrezen zij, ver moedelijk niet ten onrechte, dat deze transactie een onderdeel vormt van plannen, die ens, ingezetenen van Oegstgeest, allermins Igerust- stellen. Zij hebben hun hoop gesteld op Uw College om aan de heilloze plan nen van Leiden zijn goedkeuring te onthouden. Dit verzoeken zij U eer biedig. s. T. J. Jansen Schoonhoven overleden. Ds. T. J. Jansen Schoonhoven, die van 1924 tot 1942 predikant van de Herv. gemeente te Oegstgeest is geweest, is on 78-ja rige leeftijd overleden. In 1924 werd ds. Jansen Schoonhoven te Oegst geest beroepen, waar hij op 6 April zijn intrede deed in het Groene Kerkje. Hij verwierf zich vele. vrien den door zijn trouwe plichtsvervul ling en zijn belangstelling voor al len. Toen hij op 70-jarige leeftijd zijn ambt neerlegde, verwekte dit al- lerwege teleurstelling. De ter aardebestelling van het stoffelijk overschot vindt a.s. Maan- om twee uur plaats op het kerk hof bij het Groene Kerkje. Geboren: Jan, z. v. J. Pcppelenbos van der Meij. Cornelia Catharina Maria d .v. G. P. van Werkhoven en A. Th. Verheii. Ondertrouwd: P. E. de Josselin de Jong 28 j. en E. A. M. Olivier 28 j. Getrouwd: A. Wijnands en B. Lot te. B. P de Planque en F. M. Huizin- ga. J. P. Wissenr» en h. S. Kolmer. P. van Klaveren ^-n D. van der Meij. G. J. C. Nipper en W. A. M. van Ei sen. J J. van Biemen en P. C. J. E. den Os. J. R. Stoop en Th. P. M. Nouwens. Overleden: H. Graven echtgen. van C. J. Rieboer, eerder wedn. van G. Stek 62 jaar. C. M. de Wit gehuwd met J. Duivenvoorde 86 jaar. SASSENHEIM Carnaval Jongerenbeweging. Een vrolijke stemming heerste er gis teren avond in het K.S.A., toen de heer W. v. d. Ploeg, leden van de M.- Congregatie, N.K.J.V en vele ande ren welkom heette. Het toneeldoek ging open en daar stonden een aan tal feestelijk uitgedoste jongedames geschaard rond „de kist". Een zelf gemaakt lied en dans volgde, toepas selijk op „het ding". Het raadsel werd opgelost, de kist ging open en Henny Boes kwam er uit. Met mu ziek van „The Blad Stars" en on der leiding van Henny Boes volgde nu een bont program. Polonaise, dan sen, schetsen, declamaties, zangnum mers, muzikale intermezzi, imitatie enz. Er waren wel een paar griezeli ge „gevallen" bij, maar dit alles paste in de gezellige stemming. Kapelaan Strooband sprak nog een propagandistisch woord. Het batig saldo dezer avond is bestemd voor Kath. Thuisfront. VOORSCHOTEN Voorschotens handwerk siert Utrechtse kapel Drie jaar geleden vestigden de religieuzen van cie Eeu- wigd. Aanbidding zich in een heren huis aan de Catharijnesingel 42, hoek Westerstraat te Utrecht en openden aldaar een openbare kapel, die circa 50 mensen kon bevatten. Deze bid kapel voorzag in een geestelijke be hoefte en weldra bleek ze dan ook ,te klein te zijn. In de tuin achter het herenhuis werd na verkrijging van de nodige financiën en vergunning een nieuwe grotere kapel gebouwd. Z.Em. Kardinaal de Jong zelve legde in October 1950 de eerste steen en heden Zaterdag 3 Februari 1951 is de kapel plechtig gewijd en in gebruik genomen. Deze H. Sacramentskapel draagt de naam van „De Geestelijke Wachtkamer". Naar een ontwerp van architect G. A. M. van Bueren uit Zeist is door het Technisch Bureau Metaalwerken van de heer G. L. Knijnenburg, Molenlaan 28, alhier voor deze H. Sacramentskapel een fraai roodkoperen kruis vervaardigd hetwelk thans prijkt boven op het dak van de kapel. Het kruis, ge maakt van vierkante balk, heeft een lengte van 115 c.m. en is breed 56 c.m. De lengte arm steunt op een roodkoperen bal van 18 c.m. diame ter en deze is versierd met 4 kope ren pieken, die onzichtbaar aan de bol bevestigd zijn. In het hart van het kruis zijn 4 koperen kogels van 4 c.m. aangebracht bij wijze van de coratie. Het totale gewicht van het kruis bedraagt circa 30 k.g. Het ge heel biedt een stijlvolle aanblik en de afwerking getuigt van goed vak manschap.. 15 jaar geitenfokver. In „De Oude Vink" heeft de Voorschotense geitenfokver. haar 3e lustrum ge vierd. Een der leden bood als herinnering de voorz. een nieuwe voorzittersha mer aan, nut in de kop een gebeeld houwde geit. Het feestelijk gedeelte van deze avond werd verzorgd door de humo rist-conferencier John Kelly, de pia- Binnenkort een officieel rapport In Vaticaanse kringen verluidt aldus meldt de Romeinse correspon dent van de „Volkskrant", dat het officiële rapport der oudheidkundigen die de opgravingen onder de Sint Pieter hebben geleid, op 12 Maart het twaalfde jaarfeest van ds kro ning van Paus Pius XII, aan de Hei lige Vader zal worden aangeboden. Het rapport, een standaardwerk van grote historische, archeologische en kerkelijk-geschiedkundige betekenis, zal dan tevens voor het publiek ver krijgbaar worden gesteld. Naar men verneemt, wordt in het rapport vermeld, dat het Graf van Petrus zich bevindt op een diepte vaij drie meter onder het niveau dei- tot nu toe bekende Vaticaanse grot ten. Het graf bleek volkomen leeg te zijn. Het heeft de vorm van een rechthoek, van boven afgesloten met een muur van rode baksteen, waarin zich twee nissen bevinden, die be doeld waren om er beelden in te plaatsen. In één dér beide nissen, die een afmeting hebben van ongeveer 30 bij 40 centimeter, werden de res ten gevonden van marmeren en gip sen wandborden, waarop de namen van bezoekers waren gekrast, zoals Catacomben zijn gevonden. Deze rode bakstenen muur stamt volgens de archeologen uit 160 na Christus, uit dc tijd van keizer Mar cus Aurelius. Het is wel zeker dat het beroemde „tropaeum" is. waarover de presbyter Gaius rond 200 na Christus sprak. Met absolute zekerheid kon voorts worden vastge' steld, dat het graf zélf van vroegere datum is, daar op verscheidene ste nen, waaruit het is opgebouwd, ze gels zijn gevonden die onmiskenbaar uit de jaren 6080 na Christus stam men. Het gebeente, dat gevonden werd, bevond zich niet in het graf, maar daarbuiten, zij het ook direct aan de rand daarvan Daarom is niet met zekerheid vast te stellen of dit het PLEVEN IN OTTAWA AANGEKOMEN De Franse premier, René Pleven, is Vrijdag Voor een kort officieel bezoek in Ottawa aangekomen. In een zitting van het Canadese Lagerhuis, die door Pleven op de di plomatieke tribune werd bijgewoond, heeft de Canadese minister van bui tenlandse zaken, Lester Pearson, verklaard, dat het gevaar voor de vrije wereld het grootst is in West- Europa. De bewapening in West- Europa is niet snel genoeg gegaan om ongerustheid te verminderen er, dit deel van de wereld „staat nog bloot aan verovering door de Sov- j jet-Unie", aldus Pearson. WEER NEDERLANDERS OP JAVA VERMOORD. Donderdagochtend is de employé van de suikerfabriek „Kebon Agoeng", P. J. M. Bruno, tijdens werkzaamheden in de rietvelden door onbekende daders in de rug ge schoten en gedood. 3{aite Q,a£f Op de Balkan Bijna onopgemerkt zijn de statel- liet-staten van Rusland in de twee de helft van het vorige jaar in ster ke mate bewapend. Volgens de ver dragen, die zowel door de Sovjet- Unie als door de Westelijke gealli eerden worden ondertekend, moch ten Hongarije, Roemenië en Bulga rije in totaal 240.000 man onder de wapenen houden. Einde 1950 echter bedroeg de troepenmacht van deze drie landen meer dan 650.000 man schappen, dus bijna het drievoudi ge van het hetgeen aanvankelijk was toegestaan. Het kan niet alleen aan toeval worden geweten, dat de grootste uit breidingen in dezelfde tijd vielen als het uitbreken van de oorlog op Ko- rea. Het is vooral echter Joegoslavië, dat bij deze ontwikkeling is geïnte resseerd. Tito heeft dat uitdrukke lijk gezegd in zijn nieuws jaarsrede, toen hij ook de troepenmacht van zijn Kominform-naburen ter sprake bracht. Het Joegoslavische leger is thans voor de eerste maal na de oor log wat het aantal manschappen be treft de bindere, ook al beschikt het over sterke en goed geoefende gebeente is van de Apostel Petrus, i reserves. De grote moeilijkheid van Joegoslavië ligt voor wat zijn leger aangaat in de ontoereikendheid van zijn zware wapenen. Zijn eigen pro ductie levert niet voldoende op. De leveranties waren en zijn nog steeds zeer gering, omdat Tito tot dusver slechts bij particulieren heeft kun nen bestellen. Tot dusver wordt I Joegoslavië door het Westen niet met wapenen geholpen. Hongarije Roe menië en Bulgarije daarentegen evenals Noord-Korea worden naar behoefte voorzien uit de Sovjet-ar senalen. De conclusie, die uit deze situatie kan worden getrokken, is eenvoudig; weliswaar ontbrak het in de afgelo pen jaren niet aan demonstratief sa- belgekletter en aan dreigende ma noeuvres tegen Joegoslavië thans echter zijn er in de koude oorlog der satelieten tegen Joegoslavië moge lijkheden geborgen, die voldoende zijn voor meer dan een schijnalarm. Truman vraagt steeds meer President Truman heeft het Con gres om machtiging gevraagd, de be lastingen met 10 milliard dollar te mogen verhogen met de toevoe ging, dat hij later nog om meer zal vragen. Daarmee is de belastingdruk in de Verenigde Staten een derde zwaar der geworden dan hij ooit tijdens de tweede wereldoorlog geweest is. RECORDCIJFER. m Op Ceram zijn nog steeds zuive- De 10 milliard dollar wil Truman ringSacties tegen benden van de re- vinden door de inkomstenbelasting bliek der Zuid.Molukken gaande, te verhogen, hetgeen 4 milliard moet De civiele en militaire gevangenen worden goed behandeld en de schul digen zullen worden gestraft", aldus heeft de Indonesische minister van Voorlichting, Pellaupessy, op zijn wekelijkse persconferentie ver klaard. OP CERAM NOG STEEDS STRIJD. opbrengen, te voegen bij de 26 mil liard waarop deze over het komen de jaar geraamd wordt. De ondernemersbelasting moet 3 milliard extra opleveren, waardoor het totaal op 20 milliard wordt ge bracht. De omzetbelasting op „niet-noodza- kelijke" consumptiegoederen, die reeds op 8.2 milliard werd begroot, zal met 3 milliard worden verhoogd. Het totaalbedrag, dat de Ameri kaanse regering op die wijze in het fiscale jaar van 1 Juli 1951 tot 1 Juli 1952 hoopt binnen te krijgen, be loopt dan 64.2 milliard. In het jaar der grootste oorlogsinspanning, 1945, brachten de belastingen het toemali- ge record van 43 milliard op. Bij die 64 milliard zal het even wel niet blijven. Aangenomen wordt, dat president Truman nog een aan vullende aanvraag bij het Congres zal indienen, waardoor de opbrengst het duizelingwekkende bedrag van 71 milliard zou bereiken. POLITIEMAN GEDOOD BIJ ZUIVERINGSACTIES. Tijdens zuiveringsacties op de hel ling van de Mérapi, waarbij vier rampokkers werden gearresteerd, is een politiepatrouille van 30 man op een menigte gestuit. Deze was naar schatting 3.000 man sterk en stond onder leiding van een beruchte ram- pokker. De menigte eiste uitlevering van de arrestanten, waartoe zij blijkbaar aangezet was. Voorts werd geschoten op de politie, die zich moest terutrekken. Eén politieman werd gedood, terwijl de menigte en kele wapens buitmaakte. BINNENLAND. J. A. Royer uit Den Haag, hoofd-ingenieur bij de provinciale waterstaat van Zuid-Holland, is be noemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Het troepenschip Ormonde wordt Zondagochtend met repatrië rende militairen uit Indonesië voor Hoek van Holland verwacht.De ont scheping zal vermoedelijk nog die zelfde ochtend om tien uur in de ha ven van Rotterdam beginnen. Dr R. L. J. van Ruyven arts te Rotterdam is benoemd tot buitenge woon hoogleraar in de faculteit der geneeskunde aan de Rijksuniversi teit te Utrecht. Hij zal er onderwijs geven in de hart- en vaatziekten. Mevrouw E. W. Wijnaendts Francken-Dyscrinck, de bekende Haagse strijdster voor de rechten de belangen van de vrouw, hoept op 7 Februari haar vijf en zeventigste verjaardag te vieren. Zij zal die dag buiten de stad doorbrengen. Het vaandel van de voormalige militaire luchtvaartafdeling van het K.N.I.L. dat in 1942 als erkenning voor verrichtingen tijdens de Japan" se aanval door koningin W'ilhelmina is geschonken, zal binnenkort aan het commando luchtvaarttroepen te Nijmegen worden overgedragen. Alle vaandels van het voorm'alige KNIL zullen zich dun in ons land bevinden. Twee Hagenaars zijn in België door de Brusselse politie gearres teerd, nadat zij eerst in Nederland enige auto-verhuurders hadden opge licht en daarna in België beroving met geweldpleging hadden bedreven. C. v. R. had in Antwerpen een auto gehuurd en ontmoette in Brussel een dame, die opvallend veel juwelen en een bontmantel droeg. Ze mocht meerijden. Even later nam hij een toevallige liftster op, zijn vriendin C. v. H. Beiden hebben de Brusselse dame beroofd, nadat zij bewusteloos geslagen was. De politie achterhaal de het tweetal, dat aan Nederland zal worden uitgeleverd, nadat zij eerst in België wel enige jaartjes „gebromd" zullen hebben. Een dodelijk auto-ongeval speelde zich gistermiddag op de weg NijmegenGrave onder Wychen af, toen de Waalwijkse kunstschilder Theo van Delft met zijn auto op een vrachtwagen reed en vervolgens te gen een boom botste. De 60-jarige mevr. van Delft werd op slag dood, Haar echtgenoot werd zwaar gewond naar het Canisius-ziekenhuis te Nijmegen overgebracht. Een rijwielbeurs werd gisteren in een der zalen van het Jaarbeurs gebouw te Utrecht gehouden. Niet minder dan vijftig standhouders lieten zien wat er op dit gebied thahs te koop is. Dc belangstelling was groot en het liet zich aanzien, dat ae standhouders goede zaken gedaan hebben. BUITENLAND. De Belgische radio houdt drie maal per week politieke praatjes, waarbij de zendtijd wordt verdeeld tussen Katholieken, liberalen, socia listen en communisten. De spreektijd der communisten is thans op ver zoek der regering afgeschaft. Geen praatjes meer. WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). KOUDER Matige tot krachtige en langs de Waddcnkust later tijdelijk harde wind tussen Zuidoost cn Oost. Overwegend zwaar be wolkt met voornamelijk in het Zuidwesten van het land later enige neerslag, hoofdzakelijk in :1e vorm van sneeuw. In de Noordoostelijke helft van het land lichte tot matige vorst, el ders temperaturen om het vries punt tot lichte vorst. Het K.N.M.I. te De Bilt deelt mede; Gedurende dc laatste 24 uur be gonnen zich belangrijke wijzigingen in de luchtdrukverdcling boven West-Europa te voltrekken. Een rug met hoge barometerstanden, die zich geruime tijd van Scandinavië over onze omgeving en Frankrijk naar Spanje en Portugal uitstrekte en een verbinding vormde tussen een machtig hogedrukgebied boven Rus land en een maximum bij de Azo- boette namelijk snel in beteke nis in. De oorzaak hiervan was het verder opdringen van Oceaande pressies over de Britse eilanden en de Golf van Biscaye in de richting van het vasteland. Eén van deze storingen ging in Ierland en Schot land op vele plaatsen vergezeld van langdurige sneeuwval Op cle Oceaan naderen nu nieuwe luchtdrukdalin- gen, welke de barometerstanden over West-Europa opnieuw lager zullen doen worden. Tegelijkertijd stroomde rond het Russische hogedrukgebied, dat maar weinig in intensiteit veranderde, koude lucht de Balkan binnen, ter wijl de vorst zich inmiddels over Duitsland en de Noordoostelijke pro vincies van ons land uitbreidde. Berlijn en Hamburg meldden van morgen 9 graden Celcius vorst, Gro ningen 2 graden en Leeuwarden 1 graad. Hoewel de verdere gedragingen van de actieve Oceaandepressies op dit ogenblik nog niet met voldoende zekerheid zijn te bepalen, zullen de verdere luchtdrukdalingen over hst vasteland van West-Europa in eerste instantie een versterkte aanvoer van de koude lucht lot gevolg moeten hebben, waarbij vooral in de Noord oostelijke provincies dc temperatu ren verder zullen da'en en ook over dag niet meer boven het vriespunt zullen komen. Dc kans op sneeuw neemt bij het verdere opdringen van dc Oceaan- depressies toe. het streven van de feestcommissie er op gericht de leden eens heerlijk te laten eten en drinken. Ook nu ont brak het daaraan zeker niet, maar toch had de feestcommissie dit jaar een andere koers ingeslagen door meer andacht te besteden aan de ont spanning en het amusement. Aan John Kelly werd gevraagd zijn me dewerking te verlenen en te zorgen voor een prettige avond met amuse ment op een behoorlijk peil. Dat was hem wel toevertrouwd. Hij bracht „oi-i.unitici.uci ouüu ia- een g10eP medewerkers mee met nist-acordeonnist Gé Buitelaar en de Emile Buziau, als grote attractie, de U nadert een oversteekplaats voor voetgangers. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2 Febr. Groente. Per 100 kg.: rodekool 10, savoyekoo' ƒ6 9.70, groenekool f 79.50, boeren kool 1924 prei 1218, kroten 6.90, uien 4.40, peen 820, sprui ten 1244 andijvie 6391, sla 62.witlof 1333, postelein f 30, spinazie 91106, per 100 stuks; sa lade 9.60"—16.50, knolselderie 36, per 100 bol: pieterselie 30, selde rie 6.20—8.70. KATWIJK a. d. RUN, 2 Febr. Groente. Waspeen I 821. idem II 5.5010, uien 26.80, groene kool f 1313.70. spruiten 2551 idem II 1221. witlof 2636 rodekool 9.70,10.20. kroten 6—9, ge.ekool 7.20—8,30, knolselderie 5 14, winterpeen 3.204. TER AAR, 2 Febr. Groente. Witlof I 3123 cent, idem II 1519 cent, idem stek 411, andijvie 4561 cent, waspeen 914 cent, kroten 56 cent, prei 10 cent, uien 25 cent, sja lotten 5 cent, groenekool 7 cent, rode kool 10 cent wittekool 5 cent, sprui ten 3335 cent alles per kg., sla 5 cent per stuk, boerenkool 25—60 cent, sla 90 cent per kist. ROELOFARENDSVEEN, 2 Febr. Groente. Witlof I 23—29, witlof II 8—18. Bloemen. Rose Copland 48 72 cent, White Sail 6593 cent, Pi- quante 6067 cent, W. Pitt 7887 cent, v. d. Eerden 4880 cent, Oran je Valk 5659 cent Krelage 5266 cen't, Crown Imperial 5065 cent, W. Copland 5266 cent, Sonja 4858 cent, Corniforus 6873 cent, Amido- nette 55—72 cent, Golden Harvest 7092 cente E. Eddy 7185 cent, Zenober 5265 cent, John Gay 57 61 cent, Weber 7580 cent. Siruis 85 90 cent, BI. Druifjes 1624 cent. Helios 3546 centt, Agnes 4045 cent l'Innocense 4551 cent, Early Glory 4655 cente King Alfred 5461 cent, Wilg. Katjes 538 cent Prunus 0.60 —2-40 per bos; Cyclamen 12—37 cent per stuK, Hyaconthen 711 per bos. ROELOFARENDSVEEN, 1 Febr. Bloemen. White Sail 6071 cent, W. Pitt 7882 cent, v. d. Eerden 62 69 cent, Rose Copland 5068 cent, Delicate 48—58 cent, Golden Harvest 7086 cent. Fabiola 48—57 cent. Kre lage 5057 cent, Pink Gem 5558 cent, Amidonette 6676 cent, Eddy 7086 cent. Sirius 7079 cent. Brightling 5056 cent, Helios 3844 cent, Early Glory 39—48 cent, Agnes 3336 cent, l'Innocense 3942 cent, BI. Druifjes 1418 cent. goochelaar Roel de Vries Laatstgenoemde verrichtte toeren met klem op tc komen tegen een waarvan men zej hoe bestaat het!" h.i. grove geldverspilling door een John Kell met het dQor hem bedrag van bOO.OOO.— te besteden vaardigde oerkoir;isohe nurom. voor 97 H.A. agrarische grond. Ge noemd bedrag ligt stellig tenminste 200.000.hoger dan de normale waarde. Bovendien zal de uitvoering der plannen t.a.v. wegenbouw enor me sommen vragen. De noodzake lijkheid dezer plannen en de moge lijkheid van uitvoering staan geens zins vast. Het verbaast hen, dat een verant woordelijk college als de Gemeen teraad van Leiden, niet beter door drongen is van de eis tot versobe ring, die onlangs nog door enkele ministers namens de regering is ge steld. Het besluit van de Leidse Raad moet bovendien in strijd zijn met de opdracht zo weinig mogelijk gelden t.e investeren. Indien de gemeente Leiden, on danks bovenstaande motieven cn niettegenstaande een Leids begro tingstekort van ca. een millioen gul- ver nummer op bestuur en leden der vereniging sloeg wel zeer bijzonder in. De commandant van het Marine Opkomst Centrum. Khpri'ein-Luiite- nant ter Zee J- K. Mull r, is met in gang van 1 Februari bevorderd tot Kapitein ter Zee. Med. Zondagsdienst Voor spoed gevallen gedurende dit weekeinde te raadplegen C. J. Kuijpers, med. doet. arts, Leidseweg 51, Telefoon 520. ''NAAK' St. Deus Dedit vierde feest. „St. Deus Dedit" heeft Donderdagavond haar jaarlijkse f eestvergadering ge houden in het Patronaatsgebouw waarop de dames van de leden als gasten aanwezig waren. Deze avond week enigszins af van de avonden in de afgelopen jaren. Want toen was bekende goochlaar Roel de Vries, het xylofoonduo Sonja en partner, de voordrachtskuntenaresse Carry De- niese en met de muzikale clown Dan Lino, John Kelly zelf completeerde het geheel met een welgekozen greep uit zijn beschaafd en hoogstaand re pertoire. Er werd een verloting ge houden en daarna begon een gezel lig samenzijn, eveneens onder leiding van John Kelly. ZOE TERMEER Verkeersmaatregelen Vanaf he den zijn de nieuwe parkeervoor- schnften voor de Vlamingstraat in werking getreden. Iedere weggebrui ker wordt attent gemaakt op de nieuwe bepalingen. Het is thans al leen toegestaan de auto's te parke ren aan de huizenzijde terwijl tussen de woning van Jongerius en de laan van Brinkers in het geheel niet ge parkeerd mag worden. Doktersdienst A.s. zal Dr de Bruin de doktersdienst waarnemen en Zr Rooy zal voor de wijk zorgen. Van Mandersioostr. 40 Telef. 3338, 3238, 2138 Alphen aan den Rijn WONINGRUIL Woningruil. Aangebo den huis te Leiderdorp, bev. 5 k., keuken, badka mer en zolder; vóór- en achtertuin. Huur 37.25. Gevraagd woning omg. Petruskerk tot ong. 45. Br. ondeï no. 1195 bur. van dit blad. GEVRAAGD *2? Te koop gevraagd oude mahonie ronde tafcis en stoelen alsmede andere oudheden. Br. onder no. n2fi bureau van dit blad. Laatste Maandag prijs- iassen om carbonadc. Aan vang 7 uur, Café 't Noor den. A. Ludlage, Roe'of- arendsveen. 1009 2" Heeft U bomen of hak hout te verkopen, te rooien of op te ruimen, stuur even bericht en wii komen kijken. v. Leeuwen. St. Aagtenstraat 2. bij de vee markt. Tel. 20398. 1197 DIVERSEN Engels. Leert Engels spreken van Eng. dame en Holl. leraar. Club- cn Pri vé. Tel. 21957. 1203 *2" Woningruil Aangebo den: Bovenwoning op mooi punt aan de Bree- straat. bevattende drie kamers, grote keuken, grote zolder en twee zol derkamers. Gevraagd: Heel huis elders in de stad. Br. onder no. 1198 bur. van dit blad. "Z Roelofarendsvcen. 'In de nacht van Donderdag op Vrijdag een vierwielig speelkarretje weggehaald. Mijn kinderen willen het graag terughebben. W. Vesseur. Zuideindc 14. 1008 <■2? Warmond. Priisiassen om carbonade in het Sport - Café, Dinsdag 6 Februari 1951. Aanvang 3.30 uur. Kooit allen. Beleefd aanbe velend. H. v. d. Hulst. Net meisje pl.m. 35 jaar zoekt een nette vriendin. Br. onder no. 1135 bureau van dit blad. WARMOND Abonnementen en Adver tenties worden aangeno men door: J. SIKKING traat 8.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3