„Hel ding" k L Glóse Leidenaars jubelden mee op 't jubilé van de K.R.O. unstleven in Leiöen De Leidse Zeeuwen bijeen WOENSDAG 31 JANUARI 1951 DE LEIDSE COURAN'I EERSTE BLAD - PAGINA Klaas van Beeck in zijn geboorteplaats JUBEL MEE OP 'T JUBILé. Van de K.R.O. Van de K.R.O.Een schlager, die in de afgelopen maanden door heel het land gegaan is en een storm van enthousiasme gewekt heeft voor hef zilveren jubi leum van de Katholieke Radio Omroep. Een schlager, die gisteravond daverde door de volle Stadsgehoorzaal, toen de K.R.O. een aantal van zijn prominente artisten naar Leiden gezonden had, om de katholieken van stad en omgeving te verenigen in een ovationeel gejubel ter ere van onze eigen omroep, de grootste omroep van het land de trots dei- katholieke luisteraars, een schitterend bewijs van katholieke emanci patie in de voorbije kwarteeuw. Vrolijke avond We hebben ze zo vaak gehoord door de aether: Klaas van Beeck met zijn K.R.O.-amusements-orkest. Het was een groot genoegen hen nu ook te zien. Blijkbaar een wederzijds ge noegen, want het orkest speelde als of het bestaan er van afhing! En bin nen tien minuten neuriede de hele zaal mee: Music, music, music Zet de wereld op z'n kop. Ondertussen deden Herman en Pim Tholen hun uiterste best om hun gehoor met dolle grappen te verma ken. Hun conferences waren geestig, beschaafd enorigineel. We heb ben er hartelijk om kunnen lachen. De enige dame in dit gezelschap was José Candel, die met een liedje vol Franse amour direct de hele zaal voor zich innam. Na de pauze kwam zij nog eens terug, nu met het be kende Vilja-lied. Het applaus was niet van de lucht. Ook Henk Dorel liet zich enige malen horen. Voor de tweede helft van het pro gramma had het orkest zich in tweeën gesplitst. Om beurten en in een sportief duo hoorden we de K.R. O.-Minnestrelen, onder leiding van Johnny Ombach, en de Zevenklap per met Klaas van Beeck aan het hoofd. De strijkers van Johnny wer den door Herman en de blazers van Klaas door Wim Tholen aangevuurd. Het publiek bleef neutraal en had voor ieder nummer een enthousiast applaus. Vooral voor het Bouquetje Rode Rozen, het verzoeknummer van mevr. van Beeck, moeder van Klaas, die hoewel reeds 83 jaar als in woonster van Leiden niet thuis kon blijven en getuige wilde zijn van de successen van haar zoon! Het heeft geen zin de nummers af zonderlijk te bespreken. Er werd voortreffelijk gemusiceerd in een af wisselend en vrolijke programma, onze zilveren K.R.O. waardig. De grootste omroep. Onze zilveren K.R.O. De heer Her man, inspecteur van de K.R.O. wees er in een korte speech op, dat een eigen radio-omroep minstens even belangrijk is als een eigen katholieke pers en eigen katholieke scholen. Het zegenrijke werk, dat de K.R.O. ver richt heeft, is moeilijk op waarde te schatten. Wij dienen dit erfdeel van pastoor Perqum z.g. te bewaren en ons er op te bezinner. dat belangrijke gebeurtenissen op radio-gebied te wachten staan Het i: zo goed als ze-- ker, dat straks de zendtijd verdeeld zal worden volgens de grootte van de omroep-verenigingen. Met ruim 285.000 leden abonné's op de K. R.O.-gids) is de K.R.O. thans de grootste in het land. Hij moet dat blijven. Dit hebber de katholieken in hun eigen hand. En met de Gids zullen zij nog meer dan anders van de programma's kunnen genieten. Bovendien wacht ons het vraagstuk van de televisie. Ook hierbij moet de K.R.O. paraat zijn Een geld-gebrek mag nooit dé corzaak zijn, dat de K. R.O. niet volop mee kan gaan. La ten de katholieken daarom hun plicht beseffen. Het parool blijft: Heel Ka tholiek Nederland achter de K.R.O.! Rest ons 'nog te vermelden, dat deze avond voortreffelijk georgani seerd was door de Ned. Kath. Reis- vereniging, afd. Leiden, waarvan de voorzitter, de heer W. F. Schinck, bij de aanvang alle aanwezigen ver welkomde. speciaal vele heren gees telijken uit de stad. waaronder zich pastoor N. Lohuis, pastoor M. v. d. Schoot en oud-pastoor R. Smitz be vonden. Hst Bouwbureau van de Landbouw te Den Haag heeft heden te Utrecht aanbesteed de bouw van een cen traal stierenstation voor kunstmatige inseminatie aan de Tolakkerweg te Zeist. Er waren 39 inschrijvingen, waarvan 5 inschrijvingen als ongel dig ter zijde zijn gelegd. Hoogste in schrijver was de aannemingmaa*- schappij Alblas en Boon te Utrecht met f 136.940, laagste inschrijver de firma Busscher te Leiden met 101.777. De gunning is aangehou den. NIEUW MODEMAGAZIJN. Binnen enkele weken zal de firma Modemagazijnen voorheen Gebr. Lampe, waarvan in den Haag een zaak gevestigd is onder de naam „Haagsch Modehuis", een zaak ope nen in het pand Breestraat 119 (voor heen Maison Loeb). Het pand zal in wendig geheel worden gemoderni seerd. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jacob Matthias Cornells z. v. R. J. Carrière en T. J. van Schaik. Peter Jacobus Cornelis z. v. J. P. Smit en E. Zuidhoek. Bastiaan Willem z. v. P. Koomen en C. Ho- gervorst. Annette Bastiana d- v. H. J. van Daal en E. J. Vosjan. Gehuwd: W. Jonkers jm. en W. H. Straks jd. Overleden: W. Blom man 61 jaar. M. J. A. Dieben nvan 68 jaar. I DE KOOPMAN VAN VENETIë. Door de Young Vic Company. Het Engelse gezelschap van jeug dige tonelisten, The Young' Vic Com pany, is gisteren weer teruggekeerd in de Leidse Schouwburg Het is zo juist een tournée door ons land be gonnen en Leiden is één van de eer ste steden geweest, welke de Engel se spelers bezochten. Zij traden gis teravond op voor het Leids Acade misch Kunstcentrum, dat het weer zien van harte begroette; de uitste kende opvoeringen van Hamlet en Midsummernightsdream liggen nog vers in het geheugen. Voor dit tour née heeft het gezelschap The mer chant of Venice (De koopman van Venetië) op het programma staan. Wij hebben de „Koopman" sinds de dagen van Louis Bouwmeester niet meer gezien en waren begrijpe lijk nieuwsgierig naar de opvatting van de Engelsen. Eerlijk gezegd, is het ons niet meegevallen; na de voortreffelijke en brillante Shakes- peare-opvoeringen van de vorige seizoenen hadden wij iets meer ver wacht. Waren onze verwachtingen te hoog gespannen? Wij herinneren ons nog levendig hoe de oude Louis de Shylock speel de Het was weliswaar een uit z'n verband gerukte figuur, want Sha- In één opzicht is de K.R.O.-avond een teleurstelling geworden; we weten vog steeds niet wat „het Ding" is! „Het Ding" is trouwens helemaal niet gespeeld, want dat liedje is v. Ger de Roos met zijn orkest zonder Naam en die was er gisteravond niet. Hij kon er ook niet zijn. U hebt Zater dagavond kunnen horen, dat Gcr door de politie gearresteerd werd wegens strandjutterij! In het Amerikaanse blad „Life" vonden wij deze „foto", die het moment weergeeft, waarop de aangespoelde kist aan het strand geopend wordt. Maar wat zit er nu eigenlijk in...? Het Ding! „ZEELANDIA" VIERDE FEEST. De „Kleine Burcht" leek Dinsdag avond omgetoverd in een stukje Zeeuws-Vlaanderen, Walcheren of Ierseke, waar als één familie 'n groot gezelschap Zeeuwen bijeengekomen was, om feest te vieren. We zagen zelfs Zeeuwse dracht en het geheel werd volmaakt Zeeuws, toen na een kort openingswoord van de voorzitter van „Zeelandia", de heer H. v. d. Doe sr. door de heer en mevr. H. v. d. Doe jr. een zeer ge slaagd een-actertje in Zeeuws dia lect werd voorgedragen. Een klein bandje bracht hierna in een potpou- ri van populaire wijsjes de zaal in feeststemming, waarna de toneel vereniging van „Zeelandia" een klucht in twee bedrijven voor het voetlicht bracht. Wat studentenstreken betreft, zijn wij hier in Leiden wel zo het een en ander gewend, maar de vondsten van beide studenten in de klucht ..Henkie", zouden de vindingrijke Leidse studenten wellicht verstomd doen staan. Een wanhopige student, die bij een suikertante rekening en verantwoording moet afleggen over zijn ongehoorde uitgaven, promo veert een van zijn collega's tot won erbaby. Tante nodigt beiden een -eekend op haar buiten en daar aan twee lieftallige jonge dames aar, die na veel moeilijkheden en mplicaties voor een happy-end gen. Dit gezelschap, o.l.v. mevr. uit, dat wegens ziekte en inval- s slechts een zeer beperkte -stu- tijd ter beschikking heeft gehad, itoonde een staaltje van het be- i amateur-toneel. De heer H. Feyen wist de dankba re rol „Henkie" geheel uit te buiten en ook de heer D. v. Staden, als zijn studiegenoot, wist deze vertolking volkomen aanneembaar te maken. De overige speelsters en spelers pasten zich op de juiste wijze bij deze hoofd rollen aan en het geheel vormde een vlot en gezellig spel. In de pauze werd een verloting gehouden, waar na de stoelen aan de kant geschoven werden en dansje een einde aan de ze geslaagde avond maakte. In Café-restaurant „In den Vergul den Turk" hield de Vereniging van Zeeuwen „Luctor et Emergo" gister avond haar jaarvergadering. Na een inleidend woord van de voorzitter, de heer H. J. Barentsen, werden de jaar verslagen uitgebracht; er was een batig saldo van ruim 150. Dank zij het enthousiasme der le den en de goede geest in de vereni ging heeft men goede verwachtingen voor de toekomst. De aftredende be stuursleden, mevr. Van Katwijk en de heer J. H. Bromelow, werden bij acclamatie herkozen, terwijl in de vacature van de heer Hoek de heer L. de Vries gekozen werd. Tot lid van de kascommissie werd benoemd de heer W. A. Kosten. Op zijn voor stel overweegt de vereniging een excursie te maken naar de Brand weerkazerne, gevolgd door een film over het brandweerwezen. Het tweede gedeelte van de avond werd gevuld met de vertoning van een film over Zierikzee en over „Vei lig varen", waarin de aanwezigen een indruk werd gegeven van het loods wezen. Woensdag 31 Januari. Mogen we, voordat aan het nieuws van vandaag begonnen wordt, nog even wijzen op drie belangrijke bij eenkomsten, die hedenavond wor den gehouden? In „De Doelen Ra penburg 2, vergadert de K.V.P., afd. Leiden. De heer H. Hazelhoff zal spreken over de Leidse arbeids markt en de noodzaak van industrie vestiging. De Leidse K.A.B. viert vastenavondfeest in „Den Burcht", aanvangend om half acht, en de Leidse Kath. Middenstanders worden om acht uur verwacht in „In den Vergulden Turk", waar een interes- cante lezing gehouden wordt over belasting-kwesties. Pastoor M. v. d. Schoot, O-F.M. verzoekt ons de St. Leonardus-paro- chianen er aan te herinneren, dat het vandaag de eerste van de zeven Woensdagen is ter voorbereiding op het feest van St. Joseph (19 Maart). Daarom is er hedenavond Lof. Na tuurlijk zijn alle gezinnen vertegen woordigd. Het kaarttournooi van „Groenoord" werd gisteravond afgewisseld met een koppelwedstrijd voor klaverjas sers in „Den Burcht". Niet minder dan 80 koppels bekampten elkaar. We noemen slechts de hoogst geplaat sten: CavéKoolloos,4903, Koppe- schaarKoppeschaar 4895, Bekke ringCoert 4895, Van Tongerenv. Tongeren 4885, Var DamHeems kerk 4820, Van MeizenMaree 4816 en LekHonsbeek 4800. Nu kunt u ons geloven of niet, maar wij hebben al lang gedacht: waar blijven nu de Bataven toch met hun Vastenavondviering? De ene vereniging na de andere viert feest, maar van de Bataven hoor je maar niets! Welnu, onze ongerustheid, die werkelijk angstwekkende vormen ging aannemen, is thans opgeheven, nademaal wij vanmorgen de heuge- lijke tijding ontvingen, dat de Kath. Athletiekver. „De Bataven" a.s. Zon- I dagavond het Vastenavondfeest vieri j Er schijnen nog enige kaarten ver- i krijgbaar te zijn bij P. van Dam, I Lange Scheistraat 3, Donderdag avond van 8 tot 9 en Zaterdagmid dag van 3 tot 4 uur. En nu we het toch over vasten avondfeesten hebben, mag u ook wel weten, dat we laatst een oud Leids Carnavalsliedje ontdekt hebben: De schout van Leiden heeft een bult, ho mannen, ho. Die is met lappen opgevuld. De schout van Leiden heeft een buik. Daar komt wel 10 pond boter uit De schout van Leiden heeft een kop. Daar dansen de luizen met klompen op. Ho mannen, ho. UIT DE RIJNSTREEK NIEUWE-WETERING Muzikale rondgang Zaterdag 3 Febr. a.s. zal de muziek ver. „Door Gunst Verkregen" een muzikale rondgang houden door het dorp, waarbij gecollecteerd wordt voor de kankerbestrijding („Haak in actie"). NOORDEN Excelsior. Zondag gaf de mu ziekvereniging Excelsior een avond voor donateurs en begunstigers. Door een toneelgroep, bestaande uit leden van de vereniging, werden enige to neelstukjes verzorgd o.a. „Het rare kosthuis", een klucht in 2 bedrijven. Er werd heel goed gespeeld en dit is des te meer te waarderen, omdat er bij de spelers veel jonge krachten waren, die voor het eerst op de plan ken stonden. De avond werd verder aangevuld met enige muzieknummers, die heel verdienstelijk werden uitgevoerd. Ook het optreden van een koper kwartet en een liedje voor de dona teurs, door alle leden voorgedragen, vielen zeer in de smaak. Al met al een zeer geslaagde avond. Wist U, dat het Sint Franciscus Liefdewerk in Leiden ook een Moe derclub heeft? De leden houden zich wekelijks een avond bezig met naaien en breien. Natuurlijk is daar wat gezelligheid bij in de vorm van een kopje koffie. A.s. Donderdag wordt het vijfjarig bestaan gevierd met een feestavond van voordracht en muziek. In 1938 kocht het C.N.V. in Leiden, het Christelijk Nationaal Vakver bond, het gebouw voor Christelijke Sociale Belangen aan de Oude Vest. Zoals dat met vele gebouwen het geval was, ook met dat van de Leid se K.A.B., werd het tijdens de bezet ting door het N.A.F. in beslag geno men. Na de oorlog ging het natuur lijk niet van een leien dakje, om het gebouw weer terug te krijgen. Maar eindelijk heeft het C.N.V. toch rechtsherstel gekregen. En nu heeft de bondspenningmeester van het C. N.V., de heer G. Moll, het gebouw gisteravond in eigendom overgedra gen aan de Leidse Christelijke Be sturenbond, welks voorzitter, de heer G. Hordijk, het met hartelijke dankwoorden aanvaardde. A.s. Zaterdagmiddag om half vier worden in het Don Boscohuis de eerste diploma's uitgereikt van de R.K. Jeugd-E.H.B.O. te Leiden. We hebben u al eerder bericht, dat deze examens gehouden werden en wie er geslaagd zijn. Welnu, deze geslaagden zullen op deze middag het officiële bewijs van hun kunnen ontvangen. Andere jongelui, die hierin belang stellen, zijn van harte welkom. Zij kunnen zich dan tevens opgeven voor 'n nieuwe jeugd-EHBO-cursus. De gediplomeerden worden dringend verzocht de cursus-avond van a.s. Donderdag bij te wonen. STADSKOK. ROELOFARENDSVEEN Jaarvergadering H.K.W. In café ,,'t Noorden" kwamen de handels-, kantoor- en winkelbedienden voor hun jaarvergadering bijeen. Voorz. C. T. de Koning mocht deze keer een grote belangstelling welkom he ten, waaronder de g.a. kap. Wortel, de districtsbestuurder J. A. de Ries uit Rotterdam en N. A. J. Rietbroek voorz. van de pl. KA.B.-afd. De heer de Ries gaf een uiteenzetting, wél ke speciaal ten behoeve voor dc sectie veilingen was samengesteld. Voorts was aan de orde bestuurs verkiezing waarbij de heren C. T. de Koning, P. C. v. d. Zwet en J. L. v. d. Hoorn wederom het vertrouwen der leden verkregen. Enkele leden stelden zich beschikbaar als propa gandist tot ledenwerving. De g.a. kap. Wortel sprak een begeesterend woord. Tot besluit van de avond ging men enige tijd gezellig prijsjassen. Roelofarendsveen in klank en beeld Eindelijk is het zover, dat de Veenders de film over hun eigen dorp, die vorig jaar werd opgeno men. kunnen gaan zien. Het is een gezellige film geworden met vele bekenden, leuke doorkijkjes, vereni gingen in optocht, kinderen in hun spel eet. De plaatselijke muziek- en zangver zorgen via de geluidsband voor de muzikale omlijsting. De film zal met een aardig bijprogram ma op Zondag 4 Febr. worden ver toond. Om 3 uur is er een voorstel ling voor de kinderen met daarna zo nodig een tweede vertoning. De ouden van dagen boven 70 jaar heb ben hierbij gratis toegang. Zij kun nen kaarten afhalen bij J. L. Koek. Witte Singel 1. Om 6.45 en 9 uur zijn de voorstellingen voor andere belangstellenden. Gezien de lage toegangsprijs zal men zich tijdig van toegangskaarten moeten voorzien. Feestavond Middenstands ver. In café v. d. Geest kwam de Mid denstandver. „St. Maarten" in ver gadering bijeen. De heer J. Mol uit Breda, lid van het hoofdbestuur der Brabantse diocesane bond besprak in een magistraal betoog de sociale en politieke toestand. Na afloop bleef men nog enige tijd bijeen in een ge zellig samenzijn en kon men aan het slot getuigen dat de jaarlijkse feest avond weer alleszins geslaagd was. kespeare's blijspel was sterk besnoeid en de nog overgelaten figuren dien den uitsluitend om Shylock beter tot z'n recht te doen komen. De oude Jood, die uit wraakzucht tegen An tonio een pond vlees uit diens lichaam eiste, werd bij Bouwmeester de centrale dramatische figuur, ge heel tegen de bedoelingen van Sha kespeare in. Maar hij leefde fel en hartstochtelijk, haast demonisch. De jeugdige Engelsen spelen de „koop man'' en niet de „Shylock", zij hou den zich aan het blijspel en dat is ongetwijfeld hun goed recht, maar daarmee verliest de Shylock-figuur veel van de waarde, welke men hier aan hechtte. Dit zou geen be zwaar behoeven te zijn, als er aan de blijspelopvatting zoveel glans fleur gegeven was, dat dit gemis ruimschoots werd vergoed. Zeker, er werd vlot gespeeld, er werd tech nisch buitengewoon knap gespeeld, aan allerlei details was grote zorg besteed, maar toch.... het ontbrak aan innerlijke doorleving. Bij de vorige opvoeringen hebben wij het gemis aan rijpe ervaring niet zo gevoeld als thans. Shylock speciaal was ondanks zijn grime te jong. Bij andere spelers was de jeugd weer een voordeel. Zo was Pertia een frisse, levendige en char mante verschijning, evenals trou wens haar dienstmaagd Nerissa, ter wijl Bassanio eveneens het voordeel van de jeugd had, De puin van Ma- rocco was heerlijk theatraal, en uit bundig en de clown Launcelot Gob- bo zo speels en guitig als men maar wensen kon. De .koopman" zelf, Antonio, was echter vlak en weinig ondeugend. Jenica, Shylock's doch ter, niet te sterk maar een der wei nigen, die doorleefd spel gaf. Over het geheel was het een fris se en in vele opzichten toch wel charmante opvoering en de ei-volle Schouwburg heeft aan het eind de Britten een ovationele huldiging gebracht. UIT DE OMGEVING HILLEGOM L.T.B. De afd. Hillegom, De Zilk en Vogelenzang organiseerde! in Flo ra een feestavond. Nadat de heer J. G. Stokman, voorz. der afd. Hillegom een kort openingswoord had gespro ken, werd door drs. Koen Piket een lezing met lichtbeelden gehouden „Rome en Vaticaanstad", waarbij de gebeurtenissen van het H. Jaar wer den herbeleefd. Na de pauze werd een Kienwedstrijd met fraaie prijzen gehouden. KATWIJK Ko-Plu-Ko. De postduiven- en konijnenver. mag zich steeds in een grote belangstelling verheugen, het- gen weer tot uiting kwam in de ver gadering die gisterenavond in Casa Cara werd gehouden. De voorz., de heer Sibie, herinnerde aan de in Nov, gehouden tentoonstelling, welke in alle opzichten een succes is geweest. Na de gebruikelijke agendapunten kwam in bespreking de volgende ten toonstelling. Het bestuur had een voorstel om deze te houden in „Flo ra" te Rijnsburg hetgeen instemming vond bij de leden. Op voorstel van het bestuur werd de contributie ver laagd tot 2.60 voor de ouderen 1.30 voor de jongeren. Besloten werd nog binnenkort een filmverto ning over postduiven te doen plaats hebben. Een spreker zal uitgenodigd worden om over raskonijnen een causerie te houden. Geboren: Maartje, d. van K. Hor- tensius en J. van Duyn; Tijmen, z, van T. Ouwersloot en J. Messemaker; Lena, d. van A. van Dijk en L. van der Plas; Arie, z. van A. Zuyderduyn en N. Guyt; Pieter, z. van P. van der Kraan en N. N. A. Karlsen; Jo hannes, z. van C. van der Plas en J. Hoek. Ondertrouwd: W. Akkerman en A van Duyn; J. Noorlander en M. Plug; J Nijgh en M. Herbert; C. P. Var kevisser en P. C. van D\jk. Getrouwd: G. J. Janson en W. M. T. van Paridon; D. van der Plas en W. E. Ouwehand; J. van der Plas en M. Hoek; C. Sip en H. Hoek. LISSE (De Engel) „Het iaxxliti ijiAocAj,t' De ouderavonden van de Engel zijn bekend in de gehele bollenstreek, maar gisteravond werd er iets bui tengewoons geboden met de operette „Het Laatste Sprookje". Namens Br. Overste en hel perso neel werden de vele genodigden en ouders hartelijk welkom geheten door Br. Gcrvasius met de wens Moge dit laatste sprookje u doen te rugdenken aan uw onbezorgde kin derjaren. Van het kerk- en schoolbestuur wa ren aanwezig pastoor Roelvink, ka pelaan Dekker en de heer P. Romijn. Lange tijd hadden de jongens van devWilhelmusschool met grote over gave gerepeteerd en ook thuis de ouders enthousiast gemaakt. Hoewel een operette vaak zwak van inhoud is, eigenlijk een opera van luchtig karakter met veel ge sproken dia oog. is deze operette bont van afwisseling en vol onverwachte wendingen. Zi.i houdt door het span nende verhaal de aandacht tot het einde gespannen. Kosten waren aan deze uitvoering niet gespaard. De magnifieke décors door Br. Emanuel geschilderd waren één voor één kunststukken De gri me was verzorgd door firma Hoppe- zak uit Leiden Alle timmerwerk o.a. een keurig uitgevoerde paleistrap van de firma W. Zon uit Lisse. Er was een rijkdom aan cos- tuums, waaraan meerdere ouders en vooral dc Eerw. Zusters grote zorg hadden begsteed De meer dan 50 jongens, die meespeelden, gaven een vlot en vrolijk spel te zien. De so listen deden het goed. Het zangkoor onder leiding van Br. Rddulfus met de pianobegelei ding van Br. Wilbert gaven aan de hele uitvoering de frisheide, die een operette vereist. Medewerking werd verleend door de heer Cor Degger. Als nar en te nor-solist vervulde hij een uitsteken de rol. De heer Joop Kortekaas, bas-bari ton, speelde als kok en baron van Münchhausen. Vooral in de rol van baron tussen alle andere sprookjes figuren was het een genot, om hem te horen Mej. Mien van Dijk vervulde de rol van grootmoeder. Haar r>htige vertellingen deden niet o" de tien jongens en meisjes op eel met grote aandacht luiste» .aar iedereen luisterde, alsof hij weer kind was. Het was te begrijpen, da* kinde ren voor zulk een grootmor gaar ne de door de gymnastn .;-leraar, de heer Vossen, ingestudeerde fijne rhythmische dansen uitvoerden. Na het derde bedrijf sprak de heer W. v. Dijk een dankwoord namens de ouders. Wij zijn trots, aldus spreker, op onze school, op de broeders, die onze kinderen door dit spel een kos telijke herinnering geven, die ze mee kunnen dragen door het leven. Dit spel zou iedereen in de bollenstreek moeten kunnen zien. Een collecte tot dekking der on kosten bracht 129 op. „Het Laatste Sprookje" wordt he denavond. Woensdag en Donderdag nogmaals opgevoerd in het Vereni gingsgebouw aan dc Beekbrug, Za terdagavond 3 Febr., in het K.A.B.- gebouw in Lisse. Aanvang precies 7 uur. Iedereen, die in de gelegenheid is, moet deze operette zien. NOORDWIJK Spoedeisende raadsvergadering. Hedenavond zal de raad te 8 uur in spoedeisende vergadering bijeen ko men ter behandeling der navolgende agenda: Beëdiging van het nieuw be noemde raadslid P. F. Janzen; cre- diet voor verbouw en uitbreiding brandweergarage; voorzieningen in verband met plannen tot wederop bouw van pension v. d. Zalm apn de Pickéweg; toekenning bijdrage in nieuwe strandtent der Noordwijkse Reddingsbrigade. OEGSTGEEST WIE HELPT AMBON? Een dezer dagen heeft 'n verteegen- woordiging van de afd. Oegstgeest van de Stichting „Door de Eeuwen Trouw' een bezoek gebracht aan het kamphotel „De Lichtboei" te Noord wijk/Zee, waar een 70-tal pas gearriveerde Ambonnezen onder dak vonden. Het bezoek was bedoeld als een welkom aan deze Indische Nederlanders en werd zeer op prijs gesteld. De voorzitster, mevr. van Heyst-v. Peski, sprak een hartelijk welkomstwoord, waarna de kinde ren met een aardige attentie werden bedacht. Voor de dames was er een bloemetje in de kleuren van Am- bon. In het geanimeerde gesprek dat volgde, bleek ons dat er zeer grote behoefte bestaat aan een kinderwa gen. Sommige van de baby's moe ten nu en dan naar de dokter en in zo'n wagen zou men ze lekker warm kunnen inpakken. Wie Uwer heeft overtollig een goede gebruikte -kin derwagen op zolder? We houden ons aanbevolen. Ook kinderbedje en babybox zijn welkom, om nog niet te spreken van wollen kinderkleertjes Een te lefoontje aan een van onderstaande adressen en het wordt afgehaald en te bestemder plaatse bezorgd. Bij voorbaat onze hartelijke dank. De adressen zijn: Mevr. v Heyst- Peski L. de Colignyl. 32, Oegstgeest, Tel. 25930; Mevr. Lignac, Julianal. 2c, Oegstgeest, Tel. 21368: Mevr. El- dering, Regentessel. 48, Oegstgeest, Tel. 22517; Hr. Staal, Anna v. Bu- renlaan 12, Oegstgeest, Tel 21125. 4 >>c"HOTEN Vastenavondviering Middenstand. In „Het Wapen van Voorschoten" vierde de R.K. Middenstand haar vas tenavondfeest. Voor deze gelegenheid had de feestcommissie een gevarieerd programma samengesteld. Zo nam „Vanco Polai" een groot deel van het programma voor zijn rekening. Hij imiteerde, goochelde en droeg enige schetsjes voor, waarbij hij al ler bewondering kreeg voor zijn mi miek. Kapelaan van Reisen hield een kor te kernachtige toespraak, waarin hij liet uitkomen, dat wij, katholie ken, in cultureel opzicht nog altijd aanzienlijk achterstaan bij anders denkenden en hij wees er op, dat wij vaak naar onze houding in dit op zicht beoordeeld worden. In de bioscoopzaal gaf mej. Cia van Boort met haar poppenkast een voor stelling van „De droom van Peerke Kustermans". Zij had dit stuk aan gepast aan de omstandigheden en menigeen werd in- het ootje geno men. Terwijl allen in de bioscoopzaal vertoefden, was de zaal veranderd tot danszaal. Na afloop van de pop penkast maakten de aanwezigen op de tonen van de muziek van „The Rhytme Club" een dansje, waarmee het feest besloten werd. ZOETERMEER Ploegwcdstrijd. Op 14 Febr. zullen in Ierland internationale ploegwedstrijden worden gehouden voor jonge boeren. Onder de Neder landse deelnemers bevindt zich o.a. de heer N. H. Rensink. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 31 Jan. Kaas. Aan voer 60 partijen. Prijzen: 1ste soort 2.30—2.34, 2de soort 2.24—2.28 per kg. Handel traag.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3