eiósc HUTSPOT/ff Kath. Paedagogische School binnenkort ook in Leiden Hartelijke dankwoorden op het afscheid van de heer Diebeis Gemeenteraad DINSDAG 30 JANUARI .1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Kath. Bond voor het Gezin De heer A. van Dijk, voorzitter van de Kath. Bond voor het Gezin, afd. Leiden, maakte de leden en hun huisgenoten gisteravond wel zeer nieuwsgierig, toen hij tijdens de feestavond, die in de foyer van de stadsgehoorzaal werd gehouden, aankondigde, dat de geestelijk ad viseur, kapelaan J F. Franse, een zeer blijde tijding zou brengen. Men spitste z'n oren en vernam even la ter uit de mond van kap. Franse, dat Leiden dit jaar nog een Kath. Paedagogische School krijgt! De g.a. wees er op, dat in vele ge zinnen niet alles loopt zoals het' lo pen moet, omdat er moeilijkheden zijn tussen ouders en kinderen. Ouders klagen vaak, dat zij geen macht meer hebben over hun kinde ren; kinderen klagen vaak, dat zij door hun ouders niet begrepen wor den. Het valt ook niet mee om kin deren op te voeden. Maar het is de voornaamste taak van de ouders en het geluk van hun kinderen hangt er voor een groot deel van af. Al te vaaly wordt de opvoeding overgela ten aan Kerk, school en straat; het gezin komt er niet aan te pas. Inder daad, het is moeilijk. Maar het kan ons tot troost strek- ken, dat God alle ouders aanleg ge geven heeft om kinderen op te voe den Die aanleg alleen 's niet vol doende; zij moet ontwikkeld en tot ontplooiing gebracht worden. Vele ouders echter, die zich uit geven voor opvoeder, hebben hun aanleg niet tot ontwikkeling ge bracht. Zij kunnen niet opvoeden en het is een grote leemte, dat kinde ren aldus klaar gemaakt worden voor de maatschappij. Hoe weinig jongelui leggen er zich op toe te le ren hoe zij in de toekomst hun kin deren moeten opvoeden? Zij trouwen en als er kinderen komen, experi menteren zij maar wat. Deskundige docenten. Daarom stemt het tot grote vreug de, dat er in Leiden een Kath. Pae dagogische School komt, waar men kan leren hoe kinderen opgevoed moeten worden. Enige jaren geledon werd in Haarlem met een dergelij ke school begonnen voor jong-ge- huwden en verloofden. Het succes was enorm groot, zó groot, dat men spoedig ook in andere plaatsen be gon. Thans is Leiden aan de beurt. Door een aantal zeer deskundige De inbraak in het belastingkantoor De inbraak, welke is gepleegd in het Belastingkantoor te Leiden kan ernstige gevolgen hebben voor som mige categorieën belastingbetalers. Door het uit elkaar en door elkaar werpen van de leggers, waarin van ieder belastingplichtige de gegevens staan opgetekend, is een zo grote chaos ontstaan, dat er wel drie tot vier maanden nodig zullen zijn de orde te herstellen. Reeds is een verzoek ingediend, om het personeel tijdelijk uit te brei den, om de wanorde des te spoediger te kunnen saneren. Door de onmogelijkheid voor de belastingdienst om gegevens te kun nen raadplegen, zal het kunnen voorkomen, dat een be^stingplich- tige, die een bezwaarschrift heeft in gediend, misschien wel een half jaar op een uitspraak zal moeten wach ten. Ook voor emigranten kunnen zich grote moeilijkheden voordoen, om dat, als de juiste gegevens zoek zijn, zij een zekerheid zullen moeten stor ten en een gemachtigde moeten achterlaten. Ook in de aanslagen van de ver mogens- en inkomstenbelasting en de bepaling der vermogensheffing zullen zich aanzienlijke vertragingen kunnen voordoen. De in wanorde geraakte dossiers- bevatten hoofdzakelijk gegevens om trent de belastingplichtigen uitr de stad Leiden. Pater C. Tonus 12 jaar priester docenten zal op practische wijze les gegeven worden, o.a. door de beken de psychologe, dr. Sis Heyster. Voordat de school in Sept a.s. be gint, zal dr. Sis Heyster naar Leiden komen, om hierover te spreken. Op Dinsdag 24 April zullen Leidens ka tholieken te horen krijgen hoe groot het voorrecht is een kath paedago gische school te bezitten. Niet alleen leden van de Kath. Bond voor het Gezin, maar ook andere belangstel lenden zullen van harte welkom zijn. Muzikaal programma. In zijn openingswoord wees de heer van Dijk op de R.K. Woning bouwvereniging van de Bond, die twee maanden geleden dreigde te mislukken, maar die binnenkort waarschijnlijk veel van zich zal la ten horen. Als het eenmaal zover is, zullen er ongetwijfeld nieuwe leden naar de Bond stromen. Zij zijn van harte welkom, al hoopte de vnorzit- ter, dat zij niet alleen zullen komen om spoedig een huis te krijgen, maar dat zij in de Kath. Bond voor het Gezin nog iets meer zullen zijn. Hierna was het woord aan de me dewerkers van deze avond. De heer P. Onderwater fungeerde als een aanvankelijk wat weifelende con ferencier, die er later op de avond beter in kwam. Voorts hoorden we mej. Lida Spaans (sopraan) en de heer Jan van Dijk (tenor) die met enige Duitse duetten aller harten veroverden. Ook met het Engelse duet „De laatste wals" hadden zij veel succes. Mej, Spaans trad ook op als soliste en liet horen, dat zij in derdaad veel aanleg heeft, over een goede stem beschikt en de vrijmoe digheid bezit om een nummer goed te brengen. Jammer, dat zij met de soli iets te hoog gegrepen had. Wat eenvoudiger muziek zou beter tot haar recht gekomen zijn. Ook de heer van Dijk solieerd*. Zijn vast en rustig tenor-geluid boei de van begin tot eind cn zou nog meer aan waarde gewonnen hebben, indien bij de voordracht wat meer losheid betracht werd. Maar wat niet is, kan komen! De heer Frans Houbs speelde ac cordeon en mej. Dini v. d. Meer de clameerde. Laat ons vooral de heer F. de Haas, die aan de piano bege leidde, niet vergeten. Allen werd door de voorzitter hartelijk dank ge zegd voor hun medewerking, even als aan kap. Franse, voor de bezie lende woorden, welke hij gesproken had. Tot besluit van deze gezellige fa milie-avond leidde mevr. G. Caste- lein het bal, met muziek van een trio, onder leiding van de heer De Haas. Dinsdag 30 Januari. Donderdag zal er feest zijn in Lei den! Dan herdenkt de heer B. L. v. d. Klugt, die op Haarlemmerstraat 253 een woning-inrichting drijft, dat hij 50 jaar geleden zijn zaak begon. Dit gouden feest vangt om negen uur aan met een H. Mis in de dekenale kerk. 's Middags is er van twee tot vier uur receptie ten huize van dc jubilaris. En d<? lessen van de R.K. Gymver. „Groen Wit" van a.s. Woensdagmid dag komen te vervallen. Willen de leden hier rekening mee houden? Zegt»-het voort! De Leidse K.J.M.V* „Petrus Kanis" roept alle leden op, om morgen avond naar „De Doelen", Rapenburg 2, te komen, waar de K.V.P., afd. Leiden, vergadert. De heer H. Ha- zelhoff, directeur van het Geweste lijk Arbeidsbureau, zal spreken ,over „De Leidse Arbeidsmarkt en de noodzaak van Industrie-vestiging", een onderwerp, dat de volle z dacht verdient, Tussen haakjes: niet alleen van de jonge middenstanders, maar van iedereen, die begrijpt, dat de huidige toestand op de arbeids markt verre van rooskleurig is! Morgenavond worden in „De Har monie" alle leden en uitgenodigde werkmeesters verwacht op de verga dering van de Nee'. Kath. Werkmees- tersbond, afd. Leiden. Bondsvoorzit ter van Kouwen zal belangrijke me dedelingen doen over de noodzaak van katholiek georganiseerde werk meesters, Eovendien worden mede delingen gedaan over de Retraite club voor werkmeesters. De spoorbrug over het Rijn- en Schiekanaal, die vorige week defect raakte en sedert dien niet meer om- Paler C'. Tonus, missionaris van dc Paters van ScheutSparrendaal, die zoals gisteren gemeld mor gen zijn 12 y.-jarig priesterfeest viert in zijn missie op dc Philippijnen. LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het doctordal exa men Ned. Recht mej. M. Rubbert te Haarlem en de heer C L. M. van de Ven, Den Haag- Jan Klaassen bij de Leidse. Schooljeugd Wat is cr gelachen om de avontu ren van Jan Klaassen, toen vanmor gen de foyer van de Stadsgehoorzaal tweemaal stampvol was met kinde ren van openbare lagere scholen te Leiden, die kwamen kijken naar het levende poppenspel „Jan Klaas sen en de zieke koning" van Leo nard Roggeveen. Roggeveen is een bekend auteur van kinderboeken. Hij verstaat de kunst om zijn jonge publiekje te boeien en slaagt daarin ook op an dere wijze, zoals wij vanmorgen konden zien. De Stichting Onder- wijs-toneel „De Gong" heeft dit spel in studie genomen onder leiding van Caro van Eyck, welke actrice met haar groepje van stad tot stad trekt en overal uitvoeringen geeft voor de schooljeugd. Te beginnen met vandaag, tot en met Vrijdag zullen 2.800 leerlingen van de open bare en 2.000 leerlingen van de ka tholieke lagere scholen dit spel gaan zien. Men kan zich afvragen wat het voor zin heeft een levend poppen spel op te voeren. O.i. kan het ge zien worden als een nuttige tussen schakel tussen poppenkast en toneel, om de jeugd langzamerhand graa maken naai Het echte toneel, nadat zij de poppenkast-periode achter zich zullen hebben. Daarom zijn deze uitvoeringen zo aantrekkelijk. De kinderen zien ve le punten van overeenkomst met het echte poppenspel; het podium is in een poppenkast veranderd; de spe Iers zijn geschminkt en gekleed als poppen en komen slechts tot hun middel boven de rand uit. Hun hou ding en gebaar is houterig, hun uit drukking vaak zielloos, net als echte poppen. Maar toch is het levende element er in te zien, ook door kinderen. In de sensatie rondom Jan Klaassen, die met behulp van een fee het ge neesmiddel vindt voor de ziekt ko ning en daarmede de uitgeloofde som verdient, zullen zij ongewtijfeld het persoonlijke, levende spel ont dekken. Wanneer dit goed cn verant woord is, zullen zij hierdoor moge lijk belangstelling krijgen voor het echte goede toneel. Als ,,De Gong" dit met deze opvoeringen kan berei ken, wordt er veel gewonnen! hoog kon, is thans weer gerepareerd, zodat ook grotere schepen, die niet onder de gesloten brug konden door varen, thans weer kunnen passeren. Wederom wil Stadskok van alle dames de aandacht vragen voor de Vereniging Sancta Veronica, aange zien het overmorgen weer eerste Donderdag van de maand is. Dan wordt er 's middags van 2 tot 5 uur weer ziltinö gehouden in de Vroo- lijcke Arke, Lange Pieterskerkkoor- steeg 15. Er is de laatste tijd zoveel gevraagd, dat al het gebreide goed is uitverkocht. De vereniging heeft vooral gebrek aan gebreid kinder- intieme kring nam de heer J. W. J. Diebeis, chef van de afdeling Burgerlijke Stand, Bevolking en Mili taire Zaken van het Stadhuis, gister middag afscheid van zijn werkkring, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Om vier uur was het voltallig per soneel van de afdeling in de trouw zaal bijeen, rondom de heer en mevr.x Diebels. Namens allen sprak de heer H- Veldstra, waarnemend chef van de afdeling, die er op wees dat de heer Diebels een grote be- langsteling voer zijn werk heeft ge toond, hetgeen o.a. blijkt uit zijn functies van voorzitter van de Ned. Vereniging van Bevolkingsboekhou ding, afd. Zuid Holland, en lid van het hoofdbestuur. „Wij hebben U altijd graag als chef in ons midden gezien' 'aldus de heer Veldstra, die het de heer Diebels als een grote verdienste aanrekende, dat hij zich nooit boven het afdelingspersoneel stelde, maar- met zijn medewerkers omging als collega's. „Het afscheid zal U zwaar vallen, want na een 45 jarige staat van dienst (waarvan 23 jaar in Leiden) zijt ge nog vitaal. Uw werkkracht en werklust zijn nog ongebroken." Spr. wijdde vervolgens uit over de houding van de heer Diebels tij dens het verzet, waarvoor men niets dan lof kan hebben. „In alle moei lijkheden blsef U staan als een rots in de branding". Ook mevr. Diebels werd door de heer Veldstra in deze hulde betrokken, voor de wijze, waarop zij haar echtgenoot in zijn plichtsvervulling heeft bijgestaan. Spr. besloot met de aanbieding van een nieuwe bril en een fraaie vul pen. Prettige sfeer. De heer Diebels dankte voor de prettige sfeer cn de goede geest, waarin op de afdeling steeds is ge werkt, met uitzondering van de be zettingsjaren, toen men niet vrijuit spreken kon. Spr. herinnerde aan de ouderwetse toestanden, die hij 23 jaar geleden in Leiden aantrof, met hoge lessenaars en pennelikkers- krukken! Tegelijk nvet de invoering van een nieuw registratie-systeem, is hierin verandering gebracht. Een verandering, die met de Stadhuis- waarmedc zij de Gemeente dienen en voor de aangeboden geschenken. Mevr. Diebels voegde hieraan een persoonlijke dankwoord toe, waarna ook de heer H. Montanus het woord voerde en de scheidende chef dankte voor de belangstelling, die hij steeds voor het afdelingspersoneel persoon lijk heeft gehad. goed. Dames, die eens een goed 1 bland weer verloren ging. Moeilijke jaren heeft de afdeling toen moeten doormaken; verschillende malen ver huisde men naar een ander gebouw. De heer Diebels dankte al zijn me dewerkers voor' de steun, welke zij hem verleend hadden, voor da ijver werk willen doen en iets kunnen breien, zijn Donderdag hartelijk wel kom. Zij kunnen werkstukken inle veren en nieuw materiaal komen ha len. STADSKOK. Afdeling Leiden opgericht. Vele Leidse vogelvrienden waren gisteravond in „De Kleine Burcht" bijeen om van gedachten te wisselen over ae oprichting van een afde.ing Leiden van de Ned. Bond van Vogel, liefhebbers. Vooraf heeft de bonds voorzitter, de heer J. H. Noordzij, het nut van organisatie uiteengezet. Met nadruk wees spr. er op. dat iedere vogelliefhebber ook een dierenvriend, dus een dierenbeschermer is. Of schoon spr. een hartelijke samen werking met de Ned. Ver. voor Dierenbescherming bepleitte, oor deelde hij het niet juist, dat er in deze vereniging mensen worden ge vonden, die uit sentimentele overwe gingen het houden van vogels ver oordelen. Vervolgens weidde de heer Noordzij uit over de inlandse en tropische vo gelsoorten en de cultuurvogels, waar bij hij er o.a. op wees, dat de Neder landse vogels in kwaliteit er. ver scheidenheid sterk de aandacht trek ken. In navolging van vele plaatsen in ons land (deze maand traden ruim 400 leden tot de Bond toe) werd be sloten om ook in Leiden over te gaan tot de oprichting van een plaat selijke afdeling; 20 leden' gaven zich deze avond als lid op. Het bestuur werd als volgt samengesteld: W.Zit man. voorzitter; C Braun. secreta ris, Wilhelminaperk 30. Oegstgeest, H- J. van Wijk, penningmeester en J. Voigt, commissaris. KYNOLOGENVERENIGING „RIJNLAND". Op de Zaterdag j.l. te Utrecht ge houden clubmatch van de Nederl. club voor Dalmatische honden be haalde de bekende Dalmatiner reu „Sir William of high trees" van de heer E. Mekel te Leiden de hoogste onderscheiding. Sir William werd beste van de clubmatch en won voor de tweede maal de club-wisselbeker. „Dolly of high trees" van de heer Ad. van Lenen te Leiden werd beste van de teven en „Désirée van Minne- weer" het veel belovende teefje van mevr. Heykoop te Leiden werd bes te van de teven beneden de acht tien maanden. De drie Dalmatiners van „Rijnland" hebben zich derhalve kranig geweerd en wisten drie van de vier ere-prijzen te veroveren. FED. VAN WERKGEVERS IN HET BAKKERSBEDRIJF. Dezer dagen kwam de Commissie Van het Incassobureau van de Fede ratie v. Werkgevers in het Bakkers bedrijf bijeen, teneinde de resulta ten Ie bespreken van de werkzaam heden van het Incassobureau over het 3de halfjaar. Uit diverse mededelingen kwam zeer sterk naar voren, aldus schrijft men ons van federatie-zijde, dat dit bureau ten volle aan haar doel heeft beantwoord, vooral de preventieve werking over de jaar dat dit bureau haar werkzaamheden heeft verricht, deed duidelijk uitkomen dat deze jonge loot, aan de stam van de Federatie van Werkgevers in het Bakkersbedrijf levensvatbaarheid heeft. Verdere plannen ter uitvoering werden bcct oken. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Alida Maria Henrica d. van H. J. M. Goddijn en H. J. M. v. Avendonk. Geertje Frederika d. van J. C. Verhoog en J. Kemner. Chris- tiaan z. van C. van der Linden en J. C. Meijers. Adrianus Jacobus Maria z. van P. van Paridon en A. J. M. van der Top. Eduard Paul Herman z. van T. A. Conradi en E. M. de Steur. Marianne d. van C. E. Hom berg en B. C. van der Blom. Julles Eugène z. van J. E. van der Leij en S. Egberts. Barbara Margaretha d. van A. van der Zwaan en C. M. Her tog. Jannie Berndina d. van J. Louw- rier en A. B. den Edel Lodewijk Henricus Maria z. van T. J. M. Pee- perkorn en A. M. C. van der Steen. Johannes Floris z. van D. de Leeuw en F. Nijboer. Adrianus Cornelis Leo- nardus z. van T. Verkleij en C. G. J. Verdegaal. Marinus Michiel z. van J M. Krol en M. W. J. Schalke. An nette Eleonore Margaretha d. van J. LEIMUIDEN Dodelijk ongeval In de ochtend van zijn 48ste ver jaardag is de bouwvakarbeider Chr. G. Verhoeven op noodlottige wijze om het leven gekomen. Op zijn solex begaf de heer Ver hoeven zich hedenmorgen rond ze ven uur naar zijn werk. Tegenover de smederij Berends kwam hij in botsing met een vrachtauto uit Al phen a. d. Rijn. Het slachtoffer werd zeer ernstig aan het hoofd gewond en overleea vrijwel onmiddellijk. De heer Verhoeven was een ge ziene figuur in Leimuiden Hij was lid van de gemeenteraad en van het kerkbestuur der Ger. Kerk; voorz. van de Chr. Arbeidersbond en be stuurslid van de E.H.B.O Omtrent de schuldvraag van dit ongeval kon de politie nog niets mededelen. ZOETERMEER In de gem.raad van Zoetermeer werden de tongen eerst los gemaakt, toen het punt Verbetering Vlaming straat aan de orde kwam. Er was een plan overgelegd om tussen de Dorpsbrug en de Laan van Brinkers een beschoeiing aan te leggen en een tegelpad. Het wegdek van de gehele straat zou opnieuw onder profiel worden gebracht. Kosten ƒ28.000. Verschillende raadsleden hadden reeds schriftelijk medegedeeld de plannen verwerpelijk te vinden en B. en W. verzocht een ander plan op te stellen. Betreurd werd vooral, dat de Vlamingstraat niet breder zou worden. De heer v. Tas was van mening, dat er niet te veel geld aan de Vla- mingstraat moest worden besteed, temeer daar het in dc bedoeling ligt de hoofdverkeersweg in de toe komst om het dorp te leggen. Na een langdurige discussie werd het voorstel van B. en W. in stem ming gebracht en rr/et 7 tegen 5 st. verworpen, zodat een nieuw plan moet worden opgesteld. B. en W. achtte de tijd gekomen over te gaan tot de bouw van een badhuis Hiervoor zou een bedrag van 77.000 moeten worden gevo teerd. Bij de bespreking bleek, dat enkele leden dit plan niet geschei den van het zwembadplan konden zien. De voorz. had bezwaren tegen deze verbandlegging. Het badhuis is een zeer urgente kwestie, die reeds een tijdje op afdoening heeft ge wacht. Het zwembadplan is door B. en W. gunstig ontvangen cn de vqorz. heeft in die richting reeds be langrijke toezeggingen gedaan. Na deze uiteenzetting werd het voorstel aangenomen. Naar aanleiding van een verz. van de Chr. school om financiële steun bij de bouw van een gymnastieklo kaal, werd het niet nodig geoordeeld dat iedere school een dergelijk lo kaal heeft. Dc bouw van een gym nastieklokaal, waarvan alle scholen en de pl. gym.ver. gebruik kunnen maken achtte B. en W. wenselijk. De raad ging met dezr zienswijze accoord. Het voorstel tot instelling van een gem. woningbedrijf had bij de bouw- ver. „Beter Wonen veel beroering gewekt. Van gemeentewege achtte mén het niet juist alle woningen, on geveer 76. dié met overheidssteun zullen worden gebouwd, aan woning bouwver. over te dragen. Na heftige discussies werd het voorstel tenslot te met 8 tegen 5 sttmnven aangeno men. Hierna vroeg de voorzitter wie het woord wenste en met name ccn op lossing wist voor het probleem Vla mingstraat. Dat het parkeerverbod langs dc huizenkant ligt is gevolg van het feit, dat op die manier het uitzakken van de berm in het water tegengegaan wordt. De heer Scheer noenvde situatie echter zeer gevaar lijk en wenste de put te dempen voor er kalveren verdronken waren. Het parkeerverbod is volgens spr. over bodig en er behoeft slechts een ver bod aan Franx te worden opgelegd om' auto's op de weg te repareren. De legen heeft, zulks door de materia- Ienschaarste, is er vandaag weer een aanvang gemaakt met het metsel werk van dc bovenverdieping. Als het weer zo blijft, zal het bouwwerk binnen enkele maandcr onder de kap zijn. Na de zomervacantie zou deze school dan in gebruik genomen kun nen worden Truck uitgebrand. De heer P., die zijn auto met aanhangwagen, ge laden met balen stroo, in Roosen daal had geparkeerd en zelf in een koffiehuis brood zat te eten, bemerk te plotseling, dat de truck in brand stond. Hij kon de aanhangwagen nog bijtijds loskoppelen. De truck brand de echter geheel uit. NOORDWIJK Revue Reddingsbrigade. Giste renavond had de eerste opvoering plaats van dc Brigade-revue, bij ge legenheid van het 30-jarig bestaans- feest. De voorz., de heer E. de Groot, mocht het college van B. en W., afge vaardigden van de zulsterafd. en hoofdinspecteur Merkelbach welkom heten. Gaarne greep spr. deze gele genheid nog eens aan, om de aan dacht van allen te vestigen op het doel van de Brigade. Hierna kwam het amusante gedeelte van de avond met de revue „Nou Moe, kan jij dat geloven". Men moet waardering heb ben voor de brigade-leden, die naast hun veelomvattende taak, zich nog zoveel inspanning hebben weten te getroosten om de ruim 700 leden een dergelijke avond te bezorgen. Vele leuke, maar ook treffende stukjes werden op verdienstelijke wijze op gevoerd. Het stukje over hot red dingswezen, waarbij dc redder zelfs zijn leven gaf voor zijn medemensen, was bijzonder mooi. Het behoeft geen betoog, dat Flip en Flop jn het ge hele gegeven de boventoon voerden, terwijl toneel en attributen, verzorgd door dc auteur, de heer Koeman en echtgenote buitengewoon goed ge slaagd waren. do Vries en M. A. van Rijn. Cornelia he" Koode wenste oen par ri var, A. Smitten»»,- en G. Zuur- keerrerbod tussen Jongenus en de van A. Smittenaar en G. Zuur deeg. Overleden: W. van Duijn man 61 j. E. van Veldê huisvr. van Huij 72 j. P. Zwetsloot huisvr. van: v. Steijn 36 j. L. Witvliet man 38 j. Gehuwd: L. M. van Heugten jm. en P. M. Bergers jd. J. Brinkman jm. en L. A. Planjer jd. Kaart-tournooi „Groenoord' begonnen Ten bate van de T. B. C. bestrijding organiseerde de kaartclub „Groen oord". Maandagavond in de grote zaal van „Den Burcht" een groots opgezet kaarttournooi. Deze nog jonge vereniging, aldus voorzitter D J. Verbruggen. mag zich reeds de eerste avond verheugen op de medewerking van niet minder dan 22 verenigingen. Zij wil alle baten, inclusief een collecte, geheel beste den voor het mooie döel van de T- B C.-bestrijding. Tot zijn spijt was de burgemeester om gezondheidsredenen deze avond verhinderd, maar toch vond spr. het prettig, mede namens' alle aanwezi gen, dr. J. de Bruijne, als voorzitter van het T. B. C.-fonds, een hartelijk welkom te kunnen toeroepen. Hij sprak de wens uit, dat ook „Groenoord"' een klein steentje zal kunnen bijdragen voor dit schone doel. Nadat ook dr. de Bruijne waarde rende woorden had gesproken, spe ciaal tot de initiatiefnemers van deze avond, was het woord, beter gezegd: de daad aan de kaarters zelf. De uitslag luidt: 1. T. en D. (a) 19096: 2. D C. en L- (a) 18296: 3. S L F. (a) 18004; 4. K. N. G. (b) 17489: 5. Groenoord (a) 17198; 6. D. S. B. (b) 17110; 7. De Valk 17017: 3. K. K. F. (a) 16765: 9. v. d Werff 16700; 10. T. en D. (b) 16459; 11. K. N. G (a) 16175: 12. Koningstraat (a) 16108; 13. Groenoord (c) 15995; 14. Zaalberg 15553; 15. I. F. S. (a) 15543; 16. Groenoord (b) 15492; 17. Rodenburg 15477; 18. Spijker bak 14760: 19. O K. E- 14707: 20 Haagweg 14172; 21 D. S. B. (a) 13995, en 22. I. F. S. (b) 12722 punten. Laan van Brinkers en voor het ove rige van de straat langs de water kant. Na nog meerdere discussies werd conform besloten. Tegen Brug- geman zal een rechtsgeding terzake van ontruiming der door hem vroe ger gepachte grond worden aanhan gig gemaakt. De grond is nodig voor de woningbouw maar Bruegeman meent bijzondere rechten op de door hem in gebruik zijnde grond le heb ben. Tenslotte werd nog besloten de begrotingen voor 1950 en 1951 te wijzigen en daaraan onder meer oosten toe te voegen, betrekking hebbende op de bouw van een uri noir op de Leidse Wallen de aan leg van straten in het uitbreidings plan en uitbreiding van de straat verlichting. Hierna sloot de voorzit ter de vergadering. Mandoline-club. De R.K. Man dolineclub „Semper Crescendo" gaf in het parochiehuis een uitvoering. De zaai was geheel bezet en zowel voor als na de pauze heeft het pu bliek zich uitstekend vermaakt. Er werd zeer goed gespeeld. Het ge heel was keurig verzorgd. De ter af wisseling opgevoerde klucht „Als Amor regeert" viel buitengewoon in de smaak. Nieuwbouw R.K. school. Nadat de laatste maanden de bouw van de ze nieuwe school zo goed als stil ge- MARKTBERICHTEN LEIDEN, 30 Jan. Vette Varkens. Aanvoer 284 stuks. Notering: zware 1.64—1.67, lichte 1.59—1.161 en zeugen 1.50—1 55 per kg. Handel zeer tra^g, teruglopend LEIDEN, 29 Jan. Groente Per 100 kg.: rodekool 10.10—14.50, sa- voyekool 6.70—11—, groene kool f 811.80, boerenkool 6—21, prei f 1424. kroten 4.808.70, kroten gekookt f 5—17, uien 1—5, peen 9—25, spruiten 12—37, andijvie 33—86, sla 38, Nero 16—18. Witlof 1240. spinazie 8182, per 100 stuks: Salade f 6.60—7.90, kno:- selderoe 8—12, pieterselie 28, sel derie 4.50—10.60. BODEGRAVEN, 30 Jan Kaas. Aanvoer 82 partijen Prijzen: lc soort 2.29—2-33, 2de soort 2.22—2.28; zware tot 2 35 per kg. Handel flauw. ROTTERDAM, 30 Jan. Vee. Aanvoer: 4524 totaal; 850 vette koeien ossen. 1187 gebruiksvee 38, vette kalveren, 200 graskalveren. 1136 nuchtere kalveren, 193 varkens, 621 biggen, 125 paarden, 10 veulens, 29 schapen of lammeren. 72 bokken of geiten. Vette koeien 2.30—2.60, 2.00—2.25, 1.90-2.—: vette kal veren 2.GO- -2 90, 2.20—2.50 en 2-002.20 per kg. lsvcnd gewicht; •graskalveren f 320—220—180; nuch tere kalveren 52—48—43; biggen 353025 slachtpaardcn 1 80 1.70—1.60 per kg.; schapen 140110 —70, lammeren 120—100—80; kalf- koeien en melkkoeion 1000800 675; varekoeien 540490440: vaarzen f 680600500 cn pinken 450400325 per stuk. Vette koeien aanvoer ruimer, handel stroef, ruim prijshoudend; vette kalveren aanvoer matig handel kalm. prijzen constant; graskalvercn aanvoer ais vorige week, handel traag, prijzen vooral niet hoger; nuchtere kalveren aanvoer flink, handel redelijk, prij zen als vorige week; biggen aanvoer iets groter, handel matig, prijzen on veranderd; slachtpaardcn aanvoer als vorige week. handel tamelijk, prijzen iets hoger; schapen aanvoer iets ruimer, handel stug, prijzen hoger; lammeren als voor: kalfkoeien aan voer tamelrik, handc! stil, prijshou dend; melkkoeien alsvoor: vare koeien aanvoer matig, handel stroef prijzen onveranderd; vaarzen en pin ken aanvoer klein, handel lui, prij zen vooral niet hoger. ROELOFARENDSVEEN, 29 Jan Bloemen. Rosé Copland 4873 cent, BI. Copland 4055 cent. White Sail 5575 cent, Piquant 7580 cent, E. Eddy 9095 cent, v. d. Eerden 64 81 cent, Sonja 4654 cent, Crown Imperial 4458 cent, Sirius 8590 cent Senober 4654 cent. Pink Gem 5459 cent, Amidonette 6471 cent. Golden Harvest 7088 cent. Krelage 4860 cent. W. Pitt 8095 cent, Cor- niforus 6968 cent Peach Blossom 8085 cent Helios 39—49 cent. Early Glory 4650 cent, l'Innocensc 42— 49 cent, Cyclamen 2665 per pot: BI. Druifjes 13—20 cent per bos: Hya- cintnen f 1213 per 100; Katjes 10 tot 18 cent. LISSE, 30 Jan.: Gladiolen. 14, 12, 10 en 8: Acca Laurentia 4.50. 3.60, 1.70. 0.85; Aranjuez 7.90, 7.50, 4.10, 2.20; Allard Pierson 4 20, 3.70, 2.25, 1.10; Bloem fontein f 4.00 3.40, 2.00 0.90; Clingendaal 3.30, 1.80, 0.90: Early Sunrise 4.00, f 3.65, 1.80, 1.— Gold Dust f 4.40. 3.20, 1.60 0.80; Holland's Gloy 4.3.10, 210, 1.10; Joh Strauss 3.85. f 3.20, 2.00, 1.Leeuwenhorst 3.75 3.20. 2.80, 1.40; Lilac Wonder f 2.20, 1.40. 0.75: Mansoer f 3.55, 3.1.70, f 0.80: Mark's Memory 4.l.?0. 0 85; Nieuw Europa 3.75, 3 30. 2.20, f 1.;1 Pax f 2.80, 2.10 1.30, 0.70: Paul Rubens 3.75. 2.85, 1.70 0.80: Picardy f 7.50, 6.50, 4.20, 2.50; Regenboog 3-60, 3.Rosa van Lima 3.70, 2 60, 1.50, 0.80; Sneeuwprincess 2.75, 2.00. 1.00, 0.70; Topscore 4.65e, 3.20, 1.80 1.—; Uhu 4.80, 4.20,

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3