BEURS - Q VERZICHT VITAAL Pleven sprak met Truman Palar over Nieuw-Guinea Nieuwe kabel brengt betere DINSDAG 30 JANUARI 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Stikkers besprekingen Mr. Stikker begon zijn besprekin gen gisteren met een gesprek te zij nen huize met prof. v. d. Brink, de huidige minister van Économische Zaken. Om kwart voor twaalf begon mr. Stikker de krachtproef met prof. Romme, leider van de fractie der K. V.P. in de Tweede Kamer. Ook an dere fractievoorzitters zijn gisteren door mr. Stikker gehoord. Gistermiddag bracht minister s' Jacob een bezoek aan mr. Stik ker in diens ambtswoning aan Plein 1813. Ook elders viel politieke activiteit waar te nemen. In hel gebouw der Tweede Kamer had mr. Van Schalk contact met prof. Romme. Ook de he ren Schouten en Tilanus waren in hel Kamergebouw aanwezig. 's Avonds had mr. Stikker nog een onderhoud met prof. Liefrinck. Gisteravond werd in het gebouw der Tweede Kamer een vergadering gehouden van de Eerste en Tweede Kamerfractie van de Partij van de Arbeid met de vijf socialistische mi nisters uit het demissiornaire kabi net, de heren Drees Joekes, Lief- tinck, In !t Veld en Mansholt. Over Indo-China President Truman cn de Franse premier Pléven hebben gisteren op het Witte Huis in gezelschap van ho ge diplomatieke en militaire raadge vers een begin gemaakt met hun be sprekingen over de coördinatie van de Franse en Amerikaanse strategie in West-Europa en het Verre Oos ten. Zij sneden als eerste onderwerp de Indochinese kwestie aan, waarna het gesprek zich verbreedde tot vraag stukken van het Verre Oosten in het algemeen. Voorts besprak men het gebrek aan strategische grondstoffen en het tegengaan van de stijging van de prijzen voor deze materialen. Volgens Franse woordvoerders werd bijzondere aandacht besteed aan Indochina, daar men in Franse kringen tegen 6 Februari een groot offensief van de Vietmins verwacht. Pléven zou de vraag opwerpen wel ke hulp Frankrijk van Amerika kan verwachten ingeval Chinese strijd krachten over de Indochinese grens trekken. Verwacht wordt, dat Tru man. zal antwoorden, dat „Amerika in dat geval zijn verplichtingen in het kader van het handvest der Uno zal nakomen, zoals het in Korea heeft gedaan". Pléven zou de verzekering hebben gegeven, dat de Franse troepen in In dochina zouden blijven strijden, ook als Chinese troepen over de grens zouden rukken. Men verwacht, dat Truman de hulp aan de Fransen in Indochina zal laten afhangen van de behoeften der verbonden legers in Korea. Gisteren hebben president Truman en premier Pléven verklaard, dat er een „fundamentele politieke overeen komst" tussen de Amerikaanse en de Franse regering bestaat. Weer wat nieuws De Indonesische ambassadeur in de V.S., Palar, heeft volgens een Ass. Press-bericht uit Lake Success ver klaard, dat zijn land de souvereini- teit over Nederlands Nieuw-Guinea opeist om het eiland onafhankelijk heid te verlenen. Palar sprak in het radioprogram ma „Verenigd of niet" van de United Nations Correspondents Association en The American Broadcasting Cor poration. Palar achtte het niet in het 'be lang van Zuid-Oost-Azië, dat Nieuw- Guinea een kolonie zou blijven. Hij zei, dat de Indonesiërs de bevolking van Nederlands Nieuw-Guinea on middellijk souvereiniteit zouden verlenen. De Duitse Noordzeehavens Loos alarm Een woordvoerder van de geallieer de Hoge Commissie te Bonn heeft verklaard, dat de Noordzee-havens Bremen en Hamburg gebruikt zui len bijven als voorzieningshavens voor de Westelijke geallieerde strijd, krachten in Duitsland. Ei' waren be richten verschenen volgens welke deze havens als zodanig gesloten zouden worden met het oog op hun nabije ligging bij de Sovjet-zóne. Volgens deze berichten zouden de Westelijke geallieerden nieuwe voor- zieningslijnen door België en Frank rijk in gebruik willen nemen, n.l. Antwerpen en Bordeaux. Via Hamburg worden de Britse strijdkrachten voorzien en via Bre men de Amerikaanse. Naar aanleiding van de berichten omtrent het in gebruik nemen van Antwerpen en Bordeaux had men in Den Haag reeds blijk van ontstem ming gegeven, omdat de Nederlandse haven zonder meer gepasseerd wa ren. Is het loos alarm geweest? „EISEN" VAN HET N.V.V. Het dagelijks bestuur vau het N.V. V. heeft tijdens een gisteren gehou den vergadernig vastgesteld, wat het N.V.V. van elke toekomstige regering verwacht. Dat is: a. Een uiterste poging om het le venspeil van de grote volksmassa, ondanks bewapeningsuitgaven en betalingsbalansmoeilijkheim, te handhaven dom* ingrijpende maatre gelen ter verhoging van de arbeids productiviteit en van de productie, mede ook door vereenvoudiging van productiemethoden en normalisering van artikelen, vei pakkingen, assorti menten. enz.; het aansoreken van onze monetaire reserven en/of het opnemen van buitenlands: leningen; het in overeensreming brengen van de investeringen met het coor de mi Ut a ire inspanning stérk aaiende aan bod van nieuwe arbeidskrachten; een oorlogswinst- en een sterk verhoog de weeldebelasting en distributie van sommige verbruiksartikken, prijsbe- heersing en net terHeden van on redelijke prijsafspraken van onder nemers; handhaving van de huidige loonpolitiek. b. Snelle invoering van de wacht geld- en werkloosheidsverzekering, waai*voor in bepaalde bedrijfstakken bijzondere regeringsmaatregelen no dig zullen zijn. c. Compensatie van de huurstij- ging en van de stijging van de kosten van het levensonderhoud voor de ouden van dagen d. Indiening van eer. wetsontwerp ter zake van de definitieve ouder domsvoorziening uitgaande van een bodemvoorziening gefinancierd door een bestemmingsheffing met aanvul lende voorzieningen op orthodoxe verzekeringsbasis. MOEILIJKHEDEN BIJ BOUW TE NIJMEGEN OPGELOST. Naar wij van bevoegde zijde ver nemen zijn de moeilijkheden, gere zen bij het betrokken departement ten opzichte van de bouw van een improvisorische ruimte voor het on derwijs aan de medische faculteit van de universiteit te Nijmegen op gelost. De werkzaamheden zullen nu zo spoedig mogelijk worden voortgezet. DE „UITMERGELING VAN LAND BOUWGRONDEN". Op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid do heer M. F. v. d. Wcijden over het uitblijven der regeling van de aftrek voor de ver- mogensaanwasbelasting en de ver mogensheffing ineens wegens „uit mergeling" van landbouwgronden., heeft de minister van Financiën ge antwoord, dat vóór het tot stand ko men van de regelen inzake de af trek wegens uitmergeling van land bouwgronden geen definitieve aan slagen in de heffingen ineens aan be langhebbenden konden worden opge legd. De bezwaren, hieraan verbon den, is hij zich bij voortduring be wust geweest De voorbereiding van de algemene maatregel van bestuur, welke de wet met betrekking 'ot de aftrek wegens uitmergeling voor schrijft, en het ter zake gevoerde overleg hebben geruime tijd ge vergd. De regeling van de definitie ve aanslagen is door deze "gang van zaken echter niet ernstig vertraagd, aangezien zij toch in de meeste in specties niet eerder kon worden ter hand genomen. De .hiervoren bedoelde algemene maatregel van bestuur is inmiddels vastgesteld bij Koninklijk Besluit van 16 Januari 1951. UNILEVER EN PHILIPS GEVRAAGD. De beurs zette de nieuwe week niet ongunstig in. Behalve Stikkers opdracht informatieve besprekingen te voeren, hetgeen men ter beurze toejuicht, was er geen belangrijk nieuws. Van Buitenlandse zijde ble ken Unilevers gevraagd te zijn, ter wijl ook Philips de stijging voort zette. Vooral het feit, dat Unilever, na Maandagmorgen nog 231 gegol den te hebben, 's middags van 233 tot 238 steeg, was oorzaak van een vrij vriendelijke stemming in zo goed als alle sectoren na een enigs zins aarzelende opening. Algemene Exploratiemaatschappij werd in een open hoek verhandeld, wegens be richten over het aanboren van nieu we putten. De koers was 43 y. tegen 36 yx Vrijdag. Ook in aandelen Es- comptobank werd de hoek openge maakt. Dit fonds avanceerde ruim drie punten. De Cultuurmarkt schonk overigens weinig aandacht aan de inmiddels uitgebroken sta king in Deli. V/el was de opening een fractie lager, maar wegens de goede markttendenz trokken de meeste koersen aan tot iets boven het slotniveau van Vrijdag. Olies werden gisteren verwaar loosd. Niettemin kon de koers zich vrij goéd handhaven. Tegen slot werd 20ys betaald (319). Philips verliet de markt op 254 (248 J^). Aku's waren vrij onveran derd. De Scheepvaartmarkt opende vrij vast, maar moest tegen slot een kleinigheid van de openingswinsten afstaan. Niettemin werden hier ver beteringen van circa twee punten geboekt. De Staatsfondsen waren wederom flauw, als gevolg van een vrij groot aanbod. De investerings certificaten noteerden 95 3/4 (96 1/16) De conversielening 1947 was 95 (95 1/8). Op de Amerikaanse sector £ing een fractie van het agio per centage verloren. Het werd ge taxeerd op circa 8 3/4 procent. De belangstelling was hier niet groot. Prolongatie 2 Yi pet. 1 Dode en zwaar-gewonde bij motor-ongeluk Gisterenmiddag is in het dorp Sprundel (N.B.) de ongeveer 40-jari- ge motorrijder J. Verlaar uit Prin- cenhage met zijn lichte motor, waarmee hij naar schatting 70 km. per uur reed tegen de melkslijter A. Hezemans uit Sprundel gebotst. Deze kwam1 juist achter zijn kar vandaan toen V. wilde passeren. De melkslijtcr werd tegen de grond ge smakt, de motor vloog tegen een boom op en de berijder sloeg daarna eveneens tegen de grond. De heer Verlaar bloedde hevig en moest met een ernstige schedelba- sisfractuur naar Ziekenhuis Chari- bracht. Weinige ogenblikken na zijn tas te Roosendaal worden overge - aankomst aldaar overleed hij. De heer Hezemans had eveneens eert schedelbasisfractuur alsmede een beenbreuk en inwendige kneu zingen. Hij was er zo erg aan toe, dat hij niet naar Roosendaal kon worden vervoerd. Men bracht hem over naar zijn woning. Voor zijn leven wordt gevreesd. SMOKKELAARS IN DE VAL Nederlandse en Belgische douane te Nispen hebben in onderlinge sa menwerking een eind te weten te maken aan de veesmokkel die be dreven werd door de gebr. S. uit Nispen. De beide broers werden ge- De Raad van Lissc kwam gister avond bijeen. Afwezig waren de be ren de Koning en Steenwinkel. Na enige informatonsche vragen werd de regeling omtrent de ziekte- verzorging van het gemeente-perso neel vastgesteld. De vaststelling der jaarrekening va 1, het Gas- en Waterleidingbedrijf over 1948 ging onder de hamer door. Voorgesteld werd met de Ver. van Ned. Gemeenten een rekening-cou rant-overeenkomst aan te gaan van 200.000 en met een andere instel- .ing van 300 000. De heer Van Leeutven informeer de of er geen vaste lening was te sluiten Hij vond deze wijze van le ning niet de juiste. De voorzitter was dezelfde mening toegedaan, doch momenteel is er geen andere oplossing. Aan- en verkoop grond. Vervolgens kwam een voorstel aan de orde tot een aankoop van grond voor de verbetering van de Delfweg. De heer Mesman kon zien de si tuatie daar heel goed indenken. Hij meende evenwel, dat aan de ver keerde kant grond wordt gekocht en is niet voor deze aankoop. De heer Lefeber ze' dat dit niet het geval is en weerlegde een en an der. De kaarten wérden ei' bij gehaald en uiteindelijk werd besloten, op voorstel van de heer Mesman, om deze aankoop te verdagen tot een volgende vergadering en dan de si tuatie op tekening te doen brengen in samenwerking met Noordwijker- hout. Bij de verkoop van grond aan de Grevelingstraat vroeg de heer van Leeuwen, hoeveel er moet worden opgehoogd. Dc heer Lefeber zei ongeveer 1 M. Hiermede komt de gemeente uit en dit is in de grondprijs inbegrepen. Hierna werd het voorstel aan vaard. De verlening van voorschotten aan de bijzondere schoolbe'sturen vorm den geen bezwaren. De heer A. Tibboel werd benoemd tot lid van de commissie voor het financieel beheer van de Don Bosco- school. Voorgesteld werd de gasprijs te verhogen met 1 cent. De heer Mesman was van mening, dat wanneer de gascommissie dit voorstel haa gedaan, een andere for mulering aan het praeadvies was ge» geven. De heer Scholte vroeg naar de gas- prijzen van de andere gemeenten. De voorzitter zei, dat Lisse ge lijk is met andere gemeenten. Sassen- heim is iets hoger. Het voorstel werd aanvaard. Begrotingswijzigingen. De wijzigingen van de begrotingen over 1948 en 1949 gingen onder de hamer door. Bij de wijziging van de begroting 1950 vond de heer van Leeuwen de kosten van waarschuwingsborden zeer hoog. Komt dit door Keukenhof of door de baldadigheid van de jeugd. De voorzitter zei, dat Keukenhof hiervan de oorzaak is, doch niet al leen. Hoeveel hiermede ten koste wordt gelegd aan baldadigheid is niet te zeggen. De begrotingswijziging 1951 deed de heer van Leeuwen opmerken, dat de post openbare vermakelijkheden door de verhoging van 10.000. wel zeer straf is geraamd en hij is bevreesd, dat dit te hoog is. De voorz. zei dat de raming in derdaad scherp is, doch dat hij dc hoop koestert, dat dit wel de op brengst zal zijn. Bovendien hebben wij dit ramingsbedrag nodig voor post onvoorziene uitgaven. Hierna werden de wijzigingen der begroting aangenomen. De uitbreiding van de straatver lichting Looster weg, de verkoop van enige perceeltjes straatgrond aan het rijk cn de aanbieding van de reke- arresteerd en naar Breda overge bracht nadat men er in geslaagd was een auto in beslag te nemen waarin zij 9 varkens naar Esschen hadden gesmokkeld. Ook de varkens wer den in beslag genomen. De gebr. S. hadden kans gezien van een op een afgelegen weg door de douare opgeworpen barricade een keurig viaduct te maken, dat hun geen enkele moeilijkheid opleverde. In weken tijds hadden zij namelijk voldoende zand weten aan te bren gen tegen en over het ondoordring bare obstakel van ijzeren platen. BRAND IN MILITAIR HOSPITAAL TE AUSTERLITZ. Gisteravond om ongeveer half twaalf is brand uitgebroken «n dc A-barak van het militair neuio.se- hospitaal in de bossen te Austerlifz, gemeente Zeist. De Zeister brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon niet voorkomen, dat de barak geheel uitbrandde, om dat men niet de beschikking had over bluswater. Hoewel de militairen, die in de barak gelegerd waren, er m 'daag den een gedeelte van de inventaris te redden, is de schade groot. Zij wordt geschat op een halve ton min stens. Persoonlijke ongevallen de den zich niet voor. Naar de oorzaak van dé brand wordt door de ma rechaussee een onderzoek ingesteld. GEMEENTERAAD LISSE ning Gas- en Waterbedrijf 1949 vormden geen aanleiding tot be spreking. De vaststelling der gemeentereke ning 1948 werd verdaagd. Hel voorstel tot het treffen van een regeling m:t de N.V. Electrici- teitsbedrijf inzake het leggen van een electriciteitskabel in de Spekke- laan deed de heer de Vries opmer ken, of dit wel zo urgent was om hiervoor een bedrag van ongeveer 7300.te investeren. De voorz. zei, dat de regeling zeer voordelig en dat hierdoor de moge lijkheid om de Spekkelaan te ver lichten. alsmede het clubgebouw op het sportpark, z.i. moet worden aan gegrepen. De heer Scholte wees op de ver lichting in het dorp en vroeg daar voor de aandacht van B. cn W. D$; voorz. zegde dit toe. Hierna werd overeenkomstig het voorstel besloten, alsnvede om de Broekweg van een betere verlichting te voorzien. Zand aankoop B. en W. stelden voor, om nog 30 a 40.000 m3 zand aan te kopen van de fa. Westdijk tegen een prijs van 2.75 per m3. De heer Scholte vroeg of er geen verdere kosten bijkomen. De heer van Briemen zou hiervan wel zekerheid willen hebben. De voorz. zeide dat dit afhankelijk is van onvoorziene omstandigheden. Op de vraag van d? heer Romijn, of er meerdere firma's prijs opgave hebben verstrekt, antwoordde de voorz. bevestigend. Hierna werd overeenkomstig het voorstel besloten. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd eveneens besloten een tramhuisje te plaatsen aan de Engel. Rondvraag Bij de rondvraag achtte de heer Randsdorp de toestand voor de wo ningbouw met een toewijzing van ±31 woningen per jaar hopeloos. Hij wees verder op de verlichting van de hoek KanaalstraatHereweg. De voorz. zette de woningbouw uiteen en heeft nog wel enige moed, dat het contigent verhoogd zal kun nen worden. De heer Randsdorp gaf in overwe ging om meerdere aannemers te ne men en niet alles in een hand te leggen, hetgeen de bouw zal bevor deren. De heer v. Briemen wees op de onhoudbear toestand van de woonge legenheid in Vreewijk en op de Sta tionsweg. De heer Scholte vroeg wanneer met de bouw met de hofjeswoningen zou worden aangevangen. De voorzitter zeide: zo spoedig mo gelijk. De heer Van Waveren wees op hot parkeerverbod Veldhorststraat en vroeg of het gevolg niet zal zijn, dat thans op de Hereweg zal worden ge parkeerd. Hierop zal worden toegezien, aldus de voorzitter. De heer van Leeuwen vroeg om goed toezicht bij de uitvoeringsver ken voor de riolering, hetgeen do voorzitter toezegde Nadat nog enige kleinere zaken waren besproken sloot de voorzitter de vergadering. Ongeval. Een van de beurtvaart- schepen kwam Maandagmorgen in botsing met een heistelling aan de Grachtweg, welke stellage hierdoor in elkaar stortte en boven op het schip terecht kwam. Gelukkig kwa men er geen persoonlijke ongelukken voor. De materiële schade is even wel groot. HILLEGOM Fabrieksarbeiders. Zondag vier de de afd. Hillegom van de Ned. R.K. Fabrieksarbeidersbond St; Willibror- dus haar eerste lustrum. In de St.- Josephkerk werd tc 7 uur door de aalmoezenier een H. Mis tot die in tentie opgedragen met Alg, H. Com munie der leden. Na dc H. Mis had een gemeen schappelijk ontbijt plaats in het K.A. B.-gebouw, terwijl een feestvergade- ring deze mooie dag besloot. Aanrijding. Door niet op het verkeer te letten werd een 3 }4-jarig kind van B. aan de Weresteinstraat bij het oversteken van de weg door een auto aangereden. Het kind kreeg een klap van een spatbord en liep een hersenschudding op. Personalia. ln de versierde bak kerij van „Onderling Belang" werd de heer J. v. d. Pluym gehuldigd, die 35 jaar zijn diensten heeft ver richt. De chef-bakker complimenteer de de feesteling, terwijl het personeel stoffelijke blijken van waardering aanbood. Mej. A. de Kogel slaagde aan de Gem. Universiteit te Amsterdam voor het doctoraal-examen genees kunde. Voor stenografie slaagden de dames D. de Keijzer en G. Fransen. Voor machineschrijven de da mes R. Starreveld, I. Versluis. W,. Lommerse, J. Rikkers, N. Weijers en J van Bennekom, alsmede de heer G. Buitinck. Voor de blinden. In Flora werd Zondagavond door de Toneelgroep van Corcordia opgevoerd: „Welkom Vreemdeling". Het batig saldo wordt gegeven aan de R.K. Blindenbond ;,St. Odilia". Jaarverg. Hill. Beurscommissie. Uit het jaarverslag van de secr. bleek, dat de Beurs in 1950 bezocht werd door 17071 personen; dit betekent ge middeld 330 bezoekers per Donder dag. De beursruimte is bij lange na niet voldoende om rustig zaken te doen. Nu met het bouwen der Nieu we Beurs is begonnen, hoopt de Commissie voor 't einde des jaars te verhuizen; de nieuwe beurszaal biedt ruimte voor 800 bezoekers. I.v.m. de Stichting werden geen nieuwe .leden der Commissie benoemd, doch be sloten, dat allen zullen aanblijven tot de opening van het nieuwe ge bouw. Geboren: z. van J. J. van der Salm en J. A. W. Streng; z. van M. P. Duindam en J. P. Jansen; d. van J. Aay en J. van de Beid; d. van N. D. Heemskerk en M. P. van Haaster; z van D. C. W. Rooth en G. Blokker; z van T. J. Heemskerk en P. G. van Haaster; z. van J. L. Pijnaker en A. C. van der Zwet; d. van D. Weyers en A. van Stein. Getrouwd: F. 'W. Buurman en C. Minderhout. Overleden: A. M. E. Schreuder-Bos vd. 75 j.; Wed. M. Spreeuw-Polak vr. 83 j. DE ZILK Middenstand. De middenstan ders hielden een jaarvergadering in café Zomerzorg. Na een kort ope ningswoord van voorz. Prins ,en het vlugafwerken der agendapunten, bracht de heer Couzijn er met zijn schippersklavier de gezelligheid in. De g.a., kap. Nijsten, wees er in zijn toespraak op, dat de vereniging zich een schutspatroon moet kiezen. Het was een mooie feestavond. Werkliedenvereniging. Het be stuur van deze organisatie heeft haar leden onthaald op prijsjassen om rook artikelen, vet en carbonaden. Er namen 52 leden aan de wedstrij den deel. De jaspartij ging over 2 avonden. De hoofdprijzen werden ge wonnen als volgt: le pi*. H. Cerlaan ert P. Zonneveld; 2e pr. C. van Elk en Th. van Maris; 3e pr. G. Koomen en Th. Vening; 4e pr. P. Borst en P. van der Steen. De jury bestond uit de heren C. de Winter en M. Mark man. SASSEN HEIM OVERVAL OP TAXI-CHAUFFEUR Twee mannen hebben in de nacht van Zaterdag op Zondag nabij de Klinkenberg in Sassenheim een overval gepleegd op de 52-jarige ta xi-chauffeur H. A. M. uit Haarlem. Beiden waren om een uur 's nachts in Haarlem ingestapt en lieten zich naar Den Haag rijden. Daar geko men verliet een van hen de wagen om na tien minuten terug t;-* komen met de opdracht, om met de meeste spoed naar Enschede te rijden. On derweg veranderden de passagiers evenwel van gedachten en het eind doel werd Hengelo. De chauffeur stelde toen voor, om over Haarlem te rijden teneinde daar van auto te wisselen, daar de banden voor deze verre tocht niet meer deugden. Op de afrit bij de Klinkenberg in Sassenheim werd de chauffeur om streeks half vier door zijn passa giers aangevallen. Terwijl een van beiden de man de keel dichtsnoerd?, bewerkte de ander hem met de vuisten. Na een worsteling wist de chauffeur los te komen en nadat hij zijn aanvallers met een grote ijze ren sleutel, die in de wagen lag, had bedreigd, namen ze de benen. De Rijkspolitie te Sassenheim heeft terstond een onderzoek inge steld. Gebleken is dat beide perso nen op 27 Januari ontvlucht zijn uit de St. Willibrordusstichting in Hei- loo. Zij waren ter beschikking van de regering gesteld. De aanvallers zijn nog nist gevonden. Vastenavondviering Vrijdag avond 2 Februari om 8 uur is er in het K.S.A.-gebouw een vastenavond voor de jongens en meisjes van de parochie boven 18 jaar. ,.The Black Stars" zullen het muzikale gedeelte verzorgen. Voorts worden er schets jes opgevoerd en naast dans en spel staan er nog andere carnavalsattrac ties op het programma. ""(.'Sf'H'VTKN Aanrijding. Gisterochtend om ongeveer kwart voor acht reed een melkauto van de fa. v. d. K. uit Leidschendam achteruit het pad naar de boerderij van van Zanten op de Veurseweg in. De bestuurder keek echter niet uit, of er verkeer op de WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). OVERWEGEND DROOG. Zwaar bewolkt met plaatse lijke opklaringen en hier en daar tijdelijk mist. Overwegend droog. In de kustgebieden ma tige tot vrij krachtige, elders aanvankelijk zwakke later ma tige wind hoofdzakelijk tussen Zuid en Zuid-Oost. Weinig ver andering in temperatuur. Mevr. Ada Vadei*, in het plaatsje Muskegon in de staat Michigan, die vorige week haar 63ste verjaardag vierde, werd achter slot en grendel gezet, omdat zij met een sneeuwbal de pet van een politie-agent had af gegooid en daarbij luidkeels „hupla" had geroepen. En al behoeft men het mevrouw Vader niet te benijden, dat zij gearresteerd werd, de ge meente Muskegon in haar geheel mag wel degelijk het voorwerp zijn van onze jalousie. Want steden of dorpen, waar dames van 63 jaar met sneeuwballen naar poiitie-agenten gooien, kunnen niet anders dan ge lukkige oorden zijn; plaatsen waar de mensen nog een sterke herinne ring hebben aan het aardse paradijs Waarmee we dan niet wilier, bewe ren, dat Adam en Eva sneeuwballen hebben gegooid, maar wel dat men met de bewoners vrede moet hebben, om op 63-jarige leeftijd een sneeuw bal te kneden, met één oog naar de pet van een agent te staren, de \neeuwbal vervolgens tegen die pet te smijten en dan mei kracht van overtuiging „hupla' te zeggen. Wij, bewoners van het vermoeide Europa, spelen dat niet meer klaar A.thans niet wanneei we 63 zijn. En als cr dit jaar nog sneeuw mocht vallen; pro beert u onze woorden dan niet te lo genstraffen. We zouden ex door in moeilijkheden kunnen raken. weg was, met het gevolg, dat een luxe-auto bestuurd door de heer T. de W. van de Krimkade in Voor- schotëh ondanks krachtig remmen een aanrijding niet meer kon voor komen. De motorkap schoof onder de vrachtwagen. V/onder boven won der kwam de bestuurder met de schrik vrij. De materiële schade was echter groot. Brandje. Om ongeveer half tien gisterochtend reed de brandweer uit op een alarm van de autosloperij de G. op de Haagweg. Het bleek, dat een zuurstoffles in brand was gevlo gen. De brandweer zag kans de fles te sluiten en met een straal water kon de fles afgekoeld worden, zodat verdere ongelukken voorkomen werden. Kinderfeest. Bij gelegenheid van het jaarfeest van de R.K. Mid- denstandsvereniging werden de kin deren verrast met een poppenkast- uitvoering. Wanneer men in Voor schoten hoort van poppenkast, dan gaan direct de gedachten uit naar mej. Cia van Boort. Zij was het dan ook, die gistermiddag in de bioscoop zaal van het Greenway-theater een voorstelling gaf van de jprookjes „Hans en Grietje" en „Repelsteeltje. Vooraf gaf mej. Cia van Boort een uiteenzetting van de sprookjes, waarna de kinderen met spanning de verrichtingen van de poppen fi guren gade sloegen. De aangeboden versnapering in de pauze maakte dit kinderfeest af. Geboren. Johannes Maria Eugen, z. van J. H. Wijnands en M. J. Lam- boo; Jacobus Dirk, z. van H. van Veen en A. C. Oosterom. Ondertrouwd: A. A. van der Mey 30-j. en A. P. de Visser 26 j. Gehuwd: A J. H. Steijlen te Til burg en A. Chr. M. Parlevliet. Overleden: A. C. Dijkman 63 j., echtgenoot van E. van Dorp; A. van der Nagel; P. W. G. Berring 57 j., echtgenote van H. Chr. van Seventer. Rooijen 62 j., echtgenote van G. van WASSENAAR Kotter met verüil ontvreemd (uit auto) Een koffer, die doktersinstrumen ten en een hoeveelheid zwaar ver gif een oplossing van honderd gram strychnine en een oplossing van 50 gram cyaankali bevatte is gisteren te Wassenaar of in één van' de omliggende gemeenten uii de auto van een dierenarts gestolen. De commissaris van politie te Wassenaar waarschuwt voor het ernstige gevaar, dat dit vergif kan opleveren. Voor het prop. ex. vliegtuig bouwkundig ingenieur slaagde aan de tech. Hogeschool te Delft de heer G. C. Ruys. Geboren: Simon Laurentius Maria z. v. J. G. Kouwenhoven en A. M. Zoet. Wilhelmina d. v. L. Barreveld en E. van Dam'. Theodorus Johannes z. v. A. T. Remmerswaal en G. J. Snelderwaard Overleden: D. L. H. van Raait? 72 jaar e. v. L. M. van Raalte. A. van der Kooij 83 jaar wedn. van E. van Vliet. C. F. li Crop 74 jaar e. van A. H. Jansen. W. A. van den Brink 55 jaar e. v. P. J. Prins. G. A. van der Laan 68 jaar e. v. P. H. Goemans Ondertrouwd: H. Dijkmans van Gunst (Wageningen) en W. A. C. van der Heijden. H. C. Jacobs en M. A. Sanders. L. H- C. van Zwieten en J. W. Tit. J. J. W. Graus en C. M- Schiferli

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2