eióse HURpo!® De Vebo organiseert een Paasvee-tentoonstelling Voorzitter. J. Conijn herkozen bij Leidse Kath. Handelsreizigers JKsOite Q.oU INZET FORD DUMP 2 Administratieve Krachten (vr.) ZATERDAG 20 JANUARI 1951 DE LEIDSE CÜÜRAM1 EERSTE BLAD PAGINA 3 Op de Leidse Veemarkt Het steeds actieve bestuur van de Vebo beraamt alsmaar nieuwe plan nen om het veeteelt-wezen rondom Leiden op een hoger plan te bren gen. Een van deze plannen, die onge twijfeld in vakkringen toegejuicht zal worden, bestaat uit het houden van een Paasvee-tentoonstelling, op Vrijdag 16 Maart a.s. op het terrein van de Leidse Veemarkt, achter mo len „De Valk". De jaarlijkse tentoonstellingen, die in September worden gehouden, staan uiteraard altijd in het teken van de fokkerij." Met deze Paasvee- tentoonstelling wil men nu speciaal de nadruk leggen op de mester ij, want ook op dit terrein speelt het Rijnland een belangrijke rol. Bovendien heeft het bestuur zich laten leiden door de gedachte, dat een dergelijke tentoonstelling veel propagandistische waarde moet heb ben voor de Leidse Veemarkt, die door vele slagers uit Leiden en verre omgeving, zelfs uit de andere grote steden, bezocht wordt om vet vee te kopen. Dit blijkt wel-duidelijk uit de ons door de directie van de Markt- en Havendienst verstrekte cijfers van het aangevoerde vee op de markt te Leiden over het jaar 1950. In 1948 werden 97.935 dieren aangevoerd. In 1949 waren het er 117.294, terwijl in 1950 166.333 dieren op de markt kwa men, dat wil dus zeggen 49.039 die ren meer dan in 1949. Deze cijfers spreken dus wel klare taal en deze hebben er mede toe bijgedragen, dat Burgemeester en Wethouders van Leiden zeer sympathiek tegenover de .,Vebo"-plannen staan. Met groot vertrouwen ziet het „Ve- bo"-bestuur dan ook deze Paasvee- tentoonstelling tegemoet. Tal van eerste rangs-mesters uit de omstre ken van Leiden en uit de Haarlem mermeer zullen dit is nu reeds bekend hun dieren inzenden. On getwijfeld zal het aanschouwen van dit goed verzorgde vee een lust voor het oog zijn. Vele slagers, die aan de tentoonstelling een bezoek zullen brengen, zullen aan de verleiding geen weerstand kunnen bieden om aankopen te doen uit deze collecties, waardoor zij in staat zullen zijn, hun klanten een uitnemend voedsel aan te bieden. Reeds is contact opgenomen met de In „Den Burcht" werd gisteravond het eerste lustïum van de Ontwik- kelings- en Ontspanningsvereniging van de afdeling Leiden van de N. Z. H. op feestelijke wijze herdacht. On der de aanwezigen merkten wij o.m. op de directeur, ir. J. J Juriissen, de heer Th. Hetem, chef van de ver voersdienst en de heer A. Kapteyn. chef van de technische dienst. Da voorzitcer van de lustrumcom missie. de heer A. Hensing, bood de gelukwensen namens de leden, die deze avond het bestuur hadden aan geboden, aan Vervolgens boden de gelukwensen aan de heren J. J. Slinger namens de personeelsvereni ging tc Voorburg. A. Galjaard van de Voetbalver. N. Z. H.-Boys en H. Reyrgoud van de Toneelclub der N. Z. H. Hun woorden deden zij met de aanbieding van een geschenk ge paard gaan. De voorzitter van de jubilerende afdeling, de heer E Hamer, sprak een dankwoord- Mededeling deed sor. dat ook dit jaar voor de leden der vereniging vacantie-verbiijven op Terschelling zullen worden inge richt: van de directie is reeds de toe zegging ontvangen, dat zij voor vrij vervoer naar cn van Harlingen zal zorgdragen. Onder leiding van de heer Gé Heij- nen werd de avond verder gevuld met accordecnspcl en de opvoering van enkele één-actevs. verzorgd door de Toneelclub van de N. Z. H die hiermede veel succes oogstte. The Manekura Hawaiians deden de rest en zorgden rnede voor een geslaagd programma, dat met een bal o. 1. v. de heer C. van Leeuwen en met me dewerking van ,.De Notenkrakers" besloten werd. Slagers-organisaties, die zich enthou siast achter dit plan geschaard heb ben. Er werden reeds verschillende toezeggingen gedaan in de vorm van bekers en medailles. Het bestuur overweegt een nieuw systeem van keuring in te voeren, waarvoor zeer deskundige juryleden zijn aangezocht. Deze keuring zal be ter beantwoorden aan de rechtvaar digheid en maakt het aantrekkelijker voor de boeren om ii te zenden. Ook varkens zullen op deze tentoon stelling toegelaten worden. In de toekomst hoopt het bestuur dc plan nen uit te breiden tot paarden en schapen. LEIDSE AMBACHTSSCHOOL BEGINT OP 1 SEPTEMBER. De Leidse Ambachtsschool heeft sedert 1 Oct. 1950 een voorbereiden de klasse, met het doel door middel van een experimenteel onderzoek te komen tot een verantwoorde be roepskeuze. Gedurende 2/3 van de lesuren wordt algemeen vormend onderwijs gegeven. Bovendien be staat er sedert 1 Oct. 1950 een sa menwerking met de openbare en christelijke V.G.L.O.-scholen. De V. G.L.O.-leerlingen krijgen twee hal ve dagen per week practisch onder wijs op de Ambachtsschool. Voor beide gevallen is het beter, dat de Ambachtsschool een goede aansluiting krijgt op het lager on derwijs. Daarom zal dit jaar de nieuwe cursus niet op 1 April, doch op 1 September beginnen. Als over gangsmaatregel zal dit jaar echter de gelegenheid opengesteld worden om leerlingen toch per 1 April aan te nemen. Zij zullen dan enige maan den worden voorbereid op de cursus, die op 1 Sept. begint. Ondanks het slechte weer was de opkomst gisteravond heel goed, toen de Ned. Kath. Ver. van Handelsver tegenwoordigers, Handelsagenten en Verzekerings-inspccteurs „St. Chris- toffel", afd. Leiden, in „Dc Harmo nie" haar jaarvergadering hield. De heer J. Conijn. voorzitter, hield een Nieuwjaarsrede, waarin hij een overzicht gaf over de toestanden bij de vertegenwoordigers in het afge lopen jaar. Hij was van mening, dat door de algemene economische toe stand de positie van de vertegen woordigers in de knel kwam cn de uiterste oplettendheid van hoofd- en afdelingsbesturen gevergd zou wor den, om daaraan het hoofd te bieden. Spr. verwonderde zicïi er over, dat er geen stormloop oj. de organisaties van vertegenwoordigers was, voor het lidmaatschap. Wie de tekenen des tijds verstaat, ziet de onweerswolken, welke voor de vertegenwoordigers aandrijven. Hij wekte de leden op hun uiterste krachten te geven aan de propaganda, mede in hun eigen belang. Na dank gebracht te hebben aan hoofdstuur, voor al het werk in het belang van het beroep gedaan, sprak spr. ook een woord van dank tot de g.a., pater Retèl, voor zijn medewer king. Drie nieuwe leden. Hierna was het woord aan de gees telijk adviseur voor zijn 5 minuten overpeinzing. Spr. wekte de leden op al hun krachten in te spannen, om als ware Christoffelmannen te leven en daardoor mede te werken aan" een betere bewoonbaarmaking van de wereld. Door hem werden hierna met eni ge hartelijke woorden 3 nieuwe le den geïnstalleerd, waarna, de voor zitter hen het insigne van „St. Chris- toffel" op de borst spelde. Na de pauze was het woord aan de secretaris voor het uitbrengen van zijn jaarverslag. Het zou ons te ver voeren hierover uit te wijden. Genoeg zij, dat het verslag keurig in orde was en dat dc vergadering er door een flink applaus haar goedkeuring aan hechte. Het finar.ciëel beleid van de pen ningmeester kwam nu aan de orde. Het batig saldo over 1950 was 123. en de begroting voor 1951 sluit met een bedrag van 608.33. Voorzitter herkozen. Bij het punt verkiezing voorzitter, werd de namer gehanteerd door de heer v. Cleef. De heer van Cleef con stateerde. dat er geen tegencandidaat voor de heer Conijn was ingekomen en vroeg aan de vergadering, of zij de aftredende voorzitter wilde her kiezen. Aangezien de vergadering hiermede accoord ging, feliciteerde spreker de leden met hun besluit en gaf als zijn mening te kennen, dat het voorzitterschap moeilijk in be tere handen kon liggen. Hierna over handigde hij de hamer weer aan de herkozen voorzitter, die de leden met enkele woorden voor hun ver trouwen dankte cn de verzekering gaf al het mogelijke te doen, om de afdeling tot de grootst mogelijke bloei te brengen. Als bestuurslid in de vacature van j de heer Verplancke, werd bij enkele candidaatstelling de heer" Swaanen- Op de landelijke prijsvraag van het Nederlandse kankerinstituut zijn bijna 120.000 inzendingen binnenge komen. De opbrengst zal dus ten minste. 60.000 gulden bedragen. Het geld zal worden besteed voor de mo dernisering van de Röntgen-installa- tie van het kankerinstituut. Graaf De Marchant d'Ansem- bourg is thans benoemd tot Neder lands gezant bij het Thaillandse hof. Dr. H. R. van Houten, chef van de directie buitenlandse dienst van het ministerie van buitenlandse zaken, is benoemd tot gezant bij de Ver enigde Mexicaanse Staten. Op het Scheveningse strand is ter hoogte van de vuurtoren een gro te drijvende mijn aangespoeld. De marinc-mijn-opruimingsdienst heeft de mijn gedemonteerd. Het lijk van de verzekerings agent J. B. is uit de Vliet onder de gemeente Rijswijk opgehaald. De man werd sinds 6 December vermist. De vijftigduizendste inwoner van Zwolle is gisternacht geboren. Het is Femmigje, dochter van de ta baksbewerker Hidde Bos en Lamber- tina Haverhoek. Bij dc pluimveehouder R. Bruin te den lip zijn 120 kippen aangetast door pseudovogelpest. De dieren zullen in de destructor te Purme- rend worden vernietigd. burg gekozen. Het benoemen van ge delegeerde voor de vakgroepen en de verschillende commissies had een vlot verloop en nadat de voorzitter er op had gewezen, dat in de Februari-ver- gadering als spreker zou komen, de Kath. wethouder van sociale zaken, de heer St. Menken, werd deze pret tige en geanimeerde vergadering, on danks de overladen agenda, tijdig ge sloten. LEIDSE UNIVERSITEIT: Geslaagd voor het aftsexamen le gedeelte J. H. van Dijk, Den Haag; F. A. Visser, Rotterdam; voor het artsexamen 2e gedeelte M. Volker, Vlissingen; voor het doctoraal exa men geneeskunde mej. J. A. Heier, Den Haag, de herei* K. S Bakker Leiden; J. F. M. Boekwijt, Steen- wijk, H. A. M. Botter, Haarlem, R. F. Hermans, Rotterdam en de heer C. J. Vogelzang, Den Haag. K.L-DAGKALENDER. Correspondentie: Secretariaat Ver. Katholiek Leiden", Jan Lievenstraat 2, Leiden, telefoon 22761. Zondag, 21 Januari: 33e Jaarfeest Kath. Bouwvakarb. bond St. Joseph, afd. Leiden 7.30 uur H. Mis w.o. Alg. H. Communie in de Kapel St. Elisa beth Ziekenhuis, gemeenschappelijk ontbijt in „Den Burcht", Mr. Jan Derks spreekt oveï: „De noodzake lijkheid van hechte katholieke orga nisaties". Dinsdag, 23 Januari: 20-uur: Rec toraat Hooigracht 29, maandelijkse bijeenkomst Kath. Jeugdraad voor •Lelden Jaarbijeenkomst Ned. Kath Bond van Kapperspersoneel St. Cosmas, afd. Leiden, 7 uur H. Mis in de De kenale Kerk: 19.30 uur ..De Kleine Burcht" (Nieuwe Rijn 19) opening jaarbijeenkomst 1951 o.a. bestuurs verkiezing, toneel en gezellig samen zijn. 19 3020.30 Adviesavond Ned. R.K. Metaala-rbeiderbond, St. Eloy in het Gebouw v. Chr. Soc. Belangen (Oude Singel 236). Woensdag, 24 Januari: Bijeenkomst van de Ned Kath- Vrouwenbeweging afd. Gilde, in „In den Vergulden Turk', aanvang acht uur. Mevr. C. Boudens van Heel spreekt. Boven dien wordt er bestuursverkiezing ge houden (o.a. van een presidente). Dondefdag, 25 Januari: Vasten avondfeest N. R. K. M., afd. Leiden, 20 uur precies, in „Den Burcht", eer ste optieden R. K. Leidse Harmonie kapel, opvoering door „Comedia Ca- tholica" van de klucht „De stier uit Californie", daarna dansen o. 1. van de heer Evert Castelein m. m. van The Lucky Strikes BURGERLIJKE STAND: Geboren: Johanna Francina Ca- tharina dr van J. Verhoog en A. de Ridder; Tom Henry Jean, zn van T. van Dort en L. D. v. Beurden; Geer trui, dr. van J. Boersma en G. Jan sen; Cornelis, zn van L. Guijt en A. Peeman; Willem, zn van W. Duijver man en J. Crama; Monique Ellen, dr van R. H. Vos en D. de Wit; Koen- raad Arnold, zn van J. J. A v. Iersel en J. C. M. Knüppe. Overleden: A. van der Molen, zn 4 jaar. Zaterdag 20 Januari. Heeft u er wel eens op gelet, dat iedere dag, hoe somber ook, vol re gen, wind en andere narigheid, een straaltje zonneschijn kent? Neem nu de dag van vandaag. Het is triestig weer buiten. De regen tikt tegen on ze somere vensters en zelfs het Za terdagse draaiorgel dreigt verstek te laten gaan. Althans op onze Papen gracht. Maar dan komt de zonne straal. Want zojuist vernemen wij, dat het H.M. de Koningin behaagd heeft de gouden ere-medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau, toe te kennen aan de heer P. J. Arens, bedrijfsleider bij de Leidse Textielfabrieken gebr. van Wijk en Co. N.V. U herinnert zich nog wel, dat de heer Arens vorige week Vrij dag zijn 40-jarig jubileum onder gro te belangstelling vieren mocht. Bovendien verheugen wij ons bij voorbaat op het Vastenavondfeest van dc Kath. Middenstand, afd. Lei den. Niet alleen omdat door „Co- media Catholica", onder leiding van de heer A. J. van Tienen, „Dc Stier Californië" wordt opgevoerd. Maar vooral ook, omdat onze eigen kath. Harmonie op deze avond voor het eerste officieel zol optreden. Dit geschiedt a.s. Donderdagavond om 8 uur in „Den Burcht". Het wordt een bont programma, echt een N.R.K.M.- familiefeest! En de K.A.B.O., de Kath. Bond van Overheidspersoneel, afd. Leiden c.o., gaat a.s. Zondagavond het jaarlijkse feest vieren in „Den Burcht". Aan vang half acht. Gé Heynen zal de da mes en heren komen vermaken. Hij wordt geassisteerd door John Boe- lee (piano), Eddy Schuyer (manipu lator en telepaath) en The Two in Harmony, twee jongens met een gi taar. Na afloop bal. Temidden ^an al deze feesten staat stoer en rustig de aankondiging der jaarvergadering van de Vereniging „Oud Leiden", De leden worden a.s. Vrijdagavond om acht uur in de gro te pers van „De Lakenhal" verwacht, niet alleen om naar de jaarverslagen te luisteren en bestuursverkiezing te houden, maar ook om naar de film van Herman Kleibrink molen „De Valk" te kijken. Een zekere Leidse damee, 61 jaar oud, was blijkbaar zó onder de in druk gekomen van de talloze biljet ten met „opruiming", die thans onze winkelramen sieren, dat zij besloot op drastische wijze aan deze oprui ming mee te helpen. Daartoe bezocht zij de zaak van V. en D., doch „ver- aan de kassa te betalen. De po litie ging thuis eens kijken en vond goederen, ter waarde van 400.die deze dame allemaal „opgeruimd" had. Nu is zijzelf opgeruimd. In het poli tiebureau Hoezeer het ons ook sgpijt om uw week-end met dergelijke, sombere berichten te moeten vergallen, toch kunnen we niet nalaten u ter vertel len, dat de politie ook de 40-jarige textiel-arbeider M. M. W. uit Leiden heeft aangehouden cn ingesloten. De man had voor 300.wol gestolen bij een der Leidse textielfabrieken, waar hij werkzaam was. Somber ook is het bericht over de 4-jarige Eduard v. d. K., wonend in de Van der Driftstraat, die gister middag op het trottoir werd aangere den door een wielrijder. Eduardje brak zijn rechter onderarm en werd door de E.H.D. naar het Acad. Zie kenhuis gebracht. En we besluiten vandaag met de mededeling, dat dr. M. Key, die vele jaren als gynaecoloog in Leiden werk zaam is geweest en op 1 Jan. 1.1. zijn practijk neerlegde, aan het einde van deze maand een afscheidsavond krijgt aangeboden in het Diacones- senhuis. Oud-patiënten hebben een comité gevormd, om dr. Key bij deze gelegenheid een herinnering aan te bieden. Wie hier iets voor voelt, kan zich verstaan met mevr. M. M. G. Boks—van Schaik, Zoeterwoudse Singel 59 of mevr. C. G. R. Nieuwen- huizen SegaarUljée, Ri.insburger- weg 21. STADSKOK. Zondagsdienst doctoren: A.s. Zondag 21 Januari zal de dienst wor den waargenomen door de doctoren: Van Alphen. de Haan. Hartman éh van Leeuwen. Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 20 Jan. 13 uur tot Zaterdag 27 Jan. 8 uur, waargenomen door: de Apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406 en de Zuider-apotheek, Lammenschans- weg 4. tel. 23553. Te Oegstgeest door de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, te lefoon 26274. De Leidse Smalfilm Liga hield gis teravond in café-restaurant „In den Vergulden Turk" haar jaarlijkse on derlinge film wedstrijd, waarvoor 5 leden hadden ingeschreven en waar bij de aanwezigen als jury optraden. Na een inleidend woord van de voor zitter, de heer E. Timan, werden de films vertoond. De uitslag had t*>t resultaat, dat de door dr. A. J. Kors in 1937 opgenomen film „Oefening Ponteniers" met 136 55 punten werd bekroond, „Onze huwelijksreis", ver vaardigd door de heer W. Dijkerman, bracht het tot 182-65 pt.. daarnaast ontving de heer G. Grooten met zijn film ..Sneeuw" 132.55 pt.. de heer M. Kreft met „What"? 159.90 pt. en tenslotte de heer C. J. N. Stolwijk met „Kleuterleven" 182.80 punten. Aangezien de puntenwaardering voor de films ..Onze huwelijksreis", „Sneeuw" en ..Kleuterleven" maar zeer weinig afweek, werd besloten om het voor de le en 2e prijs uitgetrokken geldbedrag onder de vervaardigers te verdelen: dl*. Kors en de heer KreP konden de 3e prijs delen. Na do pauze vertoonde de heer M. Zaalberg een documentaire film over het pottenbakken, waardoor dc aanwezigen op de hoogte werden ge steld hocveeï moeite en tijd het kost om een vaas of enig ander potterij- product te vervaardigen. Dioscopen Luxor draait deze week „Borgia schaakmat". Borgia is een vorst uit het Italië van de zestiende eeuw, die met duivelse geslepenheid en geweld van wapenen zijn gebied tracht uit tc breiden. Het ene rijk na het andere weet hij te onderwerpen dank zij de hulp van een geniaal jongmens, dat door eerzucht verblind is. Maar als de liefde in het leven van de jonge ling komt, vindt er zo'n ommekeer in hem plaats, dat Borgia hem als vij and tegenover zich krijgt. Er volgt dan een strijd op leven cn dood, wel ke anzelfsprekend een happy end heeft. Een onderhoudende en vaak boei ende film met in de hoofdrollen Or son Welles, Tyrone Power en onze landgenote Wanda Hendrix. Dc op namen zijn gemaakt in Italië en het geheel is geprojecteerd tegen oen ach tergrond van historische bouwwer ken en beroemde kunstschatten. Bovèn 18 jaar. Trianon. Meer nog, dan bij verfil ming van toneel, moet men sceptisch staan tegenover het brengen van circusvoorstellingen op het witte doek, daar bij circus dc sfeer en de omgeving een zeer grote rol spelen. Wanneer men dc film „De clown Grock", welke deze week in Trianon draait, ziet, komen deze moeilijkhe den sterk op de voorgrond. De film geeft een beeld van de toekomst en het succes van een clown. Zij is er echter niet in geslaagd het brillante van de clown in de circusscènes \vee\ te geven. Men heeft de geschiedenis als ach tergrond het grote wereldgebeuren gegeven: Oorlog, vrede, conferenties, atoombommen en straalvliegtuigen, daarmede kennelijk doelend, op de taak van de clown, die trots dit alles poogt de mens een paar uur van ont spanning en vermaak te bieden. Toegang alle leeftijden. Casino. „De laatste kans" is een Frans-Italiaanse film die de beste kwaliteiten in zich tracht te vereni gen door een gecombineerd spel van internationale acteurs. René Clément had de regie. De film werd opgeno men in Genua in de typisch oude stadswijken. Deze omgeving heeft 'n grote invloed op hft verloop gehad, doordat de regisseur de gelegenheid kreeg, in enkele details de directe sfeer te tekenen. Jean Gabin had dc voornaamste rol, die hij met verbluffend gemak en totaal ingeleefd speelt. Isa Miranda is niet geheel tegen hem opgewassen. Ze kan de innerlijke kracht van de Fransman niet geheel volgen en blijft daardoor teveel spelen op het uite- lijk effect. Het is een merkwaardig verhaal, dat, ook in de bijrollen, zeer goed wordt verzorgd. Men behoeft geen. „aanhanger" van Jean Gabin te zijn, om „De laatste kans" ten volle te waarderen. Boven 18 jaar. Lido. „De jongens met de trom pet", een film naar de roman van Dorothy Baker, geeft de geschiedenis weer van Rick Martin, die reeds als kind een grote liefhebberij toont voor jazzmuziek en speciaal voor de trom pet. Hij krijgt les van de virtuoos Hazzard, die warme vriendschap voor hem opvat. De jongen leert snel, krijgt zijn eigen visie op deze soort muziek cn speelt z.ijn rol zodanig, dat hij slechts liefde voelt voor zijn instrument.... totdat hij natuurlijk eens verstrikt raakt in de netten van een grillig meisje. Hun huwelijk leidt tot niets, 't gaat bergafwaarts met Rick, doch de trouwe liefde van zijn eerste vrienden brengt hém weer in het rechte spoor. Een film met veel jazzmuziek, dus wie ervan howlt, kan zijn hart ophalen. Gekeurd voor 18 jaar. Rex vertoont van de week „De on- overwinnelijken", een verhaal uit de tijden van dc Amerikaanse pioniers, die heel wat tc stellen hadden om hun nederzettingen te verdedigen. Het zijn niet alleen de Indianen, maar het zijn ook dc intriges van allerlei ongure lieden, die het leven van een pionier niet bepaald tot een pretje maken. Gelukkig, dat op de film al les op zijn pootjes terecht pleegt te komen. Toegang boven 14 jaar. HAAGSE RECHTBANK. DOOD DOOR SCHULD? Mej. H. T. uit 's-Gravenhage was in Augustus van het vorig jaar op de Rijksweg bij Wassenaar de straat overgestoken zonder op het verkeer te letten. Van de linkerkant naderde een file auto's, met een bus voorop. Door krachtig remmen wist de be stuurder van de autobus op het nip pertje een aanrijding te voorkomen. Een luxe-auto, die juist de bus pas seerde, greep echter het meisje. Vrijwel op hetzelfde moment vloog echter een motorrijrijder achter te gen de bus aan en werd zodanig ge wond, dat hij aan de gevolgen is overleden. Dc vraag, die dc Haagse Rechtbank te beantwoorden kreeg, was nu: Heeft het meisje schuld aan de dood van de motrrijder? Mevr. de wed. H. K.Sn., die ach ter bij haar man op de motor had gezeten, verklaarde, dat een luxe auto, die vóór hen reed om de bus tc ontwijken plotseling naar links had gezwenkt. Haar man had toen het stuur naar rechts omgegooid ten einde een aanrijding met de perso nenwagen te vermijden en was toen tegen de bus opgebotst. Naar aanleiding van deze verkla ring requireerde de off. vrijspraak, daar het volgens hem onberekenbare factoren waren geweest, die het on geluk hadden doen ontstaan. Zo had dc motorrijder ook wel naar links kunnen uitwijken want ook daar was nog ruimte. De rechtbank zal op 1 Februari uitspraak doen. Zaak geschorst. De Haagse Rechtbank heeft het onderzoek tegen de conservenfabrikant P. J. U. te Ter Aar niet volledig geacht en de zaak geschorst voor het horen van een C* C.D.-controleur. Zoals gemeld werd veertien dagen geleden tegen U. een boete van 10.000 geëist, omdat hij het Bedrijfsvergunningenbesluit zou hebben overtreden door zonder ver gunning groen in te blikken. Op 2 Augustus van het vorige jaar reed een trailer op de Wagen weg te Haarlem een dame dood, doordat de chauffeur plotseling op de linkerweghelft ging rijden. De chauffeur stond voor de Haarlemse Rechtbank terecht wegens het ver oorzaken van dood door schuld. Hij verklaarde oververmoeid zijn ge weest tengevolge van zware cn langdurige werkzaamheden. Mr. Van der Valk Bouman, de of ficier van justitie, verklaarde dat hij zijn ambtgenoot in Alkmaar ver zocht maatregelen te nemen tegen de onverantwoordelijke werkgever van verdachte, die zijn chauffeur het rijtijdenbesluit deed ontduiken. Verdachte is een vroegere SS-er, die in moeilijke omstandigheden ver keert en thans met een achterstallig loon van 300.ontslagen is. De officier eiste twee maanden hechte nis cn intrekking van het rijbewijs gedurende een jaar. De verdediger wees op de omstandigheden, waarin verdachte had verkeerd, waardoor hem geen roekeloos rijden kan worden verweten. Hij vroeg een voorwaar delijke straf. Uitspraak 1 Februari Laatste Berichten ZEVEN DODEN DOOR LAWINE. Lawines cn sneeuwstomen in Zwit serland hebben zeven slachtoffers ge- eist, spoorlijnen en wegen geblok keerd en telefoonverbindingen on derbroken. Dc lawines, waarbij de zeven slachtoffers vielen, deden zich voor te Zcmetz. De omgekomenen behoorden bij reddingsploegen, die op zoek waren naar eerder door la- Eisenhower verklaart zich nader „Ik heb nooit 'gezegd, dat ik niet tevreden ben over de organisatie van de defensie van Nederland", aldus heeft generaal Eisenhower te Frank fort verklaart. „Ik heb me er toe be perkt aan onze ambassadeur een brief te schrijven om hem uiteen te zeten wat er naar mijn mening ge daan moet worden om die defensie te verbeteren". wines verraste personen. De ergste sneeuwstorm sedert mensenheugenis heeft gewoed rond de Matterhorn bij Zermatt, gedurende de gehele Vrij dagavond. Dc plaats Andermatt is vrijwel geïsoleerd doordat de spoor lijnen ten Noorden en ten Zuiden versperd zijn. De directeur van de Coöp. Melkfa briek „De Hoop" te Huybergen, de heer A. Nelen, die zich gistermorgen rond half zeven met een koffertje geld voor uitbetaling van de lonen van zijn woning naar dc ongeveei 2000 m. verder gelegen fabriek be gaf. werd kort, nadat hij zijn wo ning had verlaten, onverhoeds aan gevallen. Hij kreeg enige tikken op het hoofd, waarna men hem het kof fertje, in houdende ongeveer ƒ21.000, ontfutselde, waarmee de dader of da ders zich ijlings uit de voeten maak- te(n). De heer Nelen bleek door de toegebrachte slagen niet ernstig ge wond te zijn. Het vermoeden bestaat dat men zich met het gestolen geld naar Bel gië heeft begeven. MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN, 19 Jan. Groente. Waspeen I 8.5026 50, idem II 9.5014.70, kroten 6.25 6.50, uien 2.306,70, boerenkool 13 15.80, gele kool 6.408.60, win terpeen 5.206.70, rodekool 7.40 11.20, spruiten S 2840, groenc- kool 7.20—13.80. Gevraagd per 1 Febr. een Nette Leeftijd omstreeks 20 jaar C A. van Vliet. Vleeshou- werij, Fijne Vleeswaren. Emmalaan 8, Alphen aan den Rijn. 618 klas met ervaring. Keurig uiterlijk en beschaafde ma nieren. Sollicitaties met •opgave van laatste werk kring en verlangd salaris onder no. 617 bureau van dit blad. Perceel tc Oegstgeest: Een herenhuis met garage. Ithijngecsterstraatweg 76 od 23.000.—. AFSLAG. Vrijdag 26 Jan. a.s. nam. 7 uur in het No tarishuis te Leiden. 616 Not. N. W. HOLTKAMP. HOOGMADE HET KOMT!!!! a.s. Zondag 21 Januari. Café v. d. Ploeg. Aanvang half 8. EEN VROLIJKE in VASTENAVOND UITVOERING vol geestigheid en dwaas heid gebracht door dc gem. K A. J. toneelclub uit Zoeterwoude, met na af loop dansen. 628 De balen zijn bestemd voor het P. A. C„ afdeling Hoogmade. Plaatsbespr. na de Hoogmis tot half één." Te koop gevraagd een grote Bart Zandbergen. Dorps straat 12. tel. K 2533—395 Noord wij kerhout. 622' Opleiding: Mulo-diploma of daarmee gelijkstaande opleiding. Leeftijd: 17 tot 19 jaar. Brieven onder no. 614 bureau van dit blad. De Rcchter-Commissaris in het faillissement van Klaas v. d. Kwaak, wonende te Oegstgeest heeft bepaald: 1. dat de schuldvorderin gen bii dc ondergetekende moeten worden ingediend vóór 1 Februari 1951. 2. dat de verificatieverga dering zal worden gehou den in het gebouw der rechtbank te 's-Gravenlia- ge. Jan van Nassaustraat 112. op Zaterdag 17 Febr. 1951 des voorn^iddags te 10.10 uur. 619 De curator. Mr. C. M. A. -A. MOL, Witte Singel 70,* Leiden.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3