Gouden bruiloft Gemeenteraad Ter Aar Gouden feest IJsclub Oud Ade ZATERDAG 20 JANUARI 1951 OE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Het echtpaar C. de Grootv. Noort her denkt op 23 Jan. a.s. de dag, waarop het vóór 5ü jaren in de echt ver bonden werd. De brui degom is in grote om trek bekend als chef molenaar van de coö peratie „Helpt Elkaar". Vooral bij de boeren is hij thuis. Ondanks zijn 70 jaren tuft hij op zijn Solex nog dagelijks langs de wegen voor 't bedrijf, waar hij nog steeds maar nu in een andere func tie werkzaam is. Veertig jaar lang was hij de leider van het bedrijf in Buitenkerk. Verschillende functies in het ver enigingsleven heeft de gouden brui degom bekleed o.a. in de oude Kies- ve- eniging, waarvan hij 17 jaar pen ningmeester was. Ook hebben we hem nog een korte tijd in de ge meenteraad gezien. De bruid, hoewel niet meer zo vlug ter been, is nog gezond. Vele boeren kennen haar nog als de gastvrije molenaarsvouw, bij wie ze menig bakje troost hebben gedronken. Zij telt 74 jaar. De vele kinderen en kleinkinderen zullen het gouden paar een hoogst genoeg lijke feestdag bereiden. En daar zui len ongetwijfeld vele vrienden en kennissen ook het hunne toe bijdra gen. Het zal druk zijn in hotel van Haaften op 23 Januari a.s. ALPHEN AAN DEN RUN Huuradviescommissie. In de huuradviescommissie zijn voor net ambtsgebied Alphen aan der. Rijn beneomd de heren N. v. d. Linde, voorz., W. B. Kroon, secr., Van Boet- selaerstraat 17. P .H.Rogaar, E. J. v. d. Neut, S. D. v. Hemsbergen en C. Hoogervorst (Ter Aar). Geboren: Barbera, d. van A. J. Zuidam en B. van Gulik; Johanna W., d. van C. E. Rodenburg en A. van Dijk; Maria A., d. van G. J. van Veen en M. C. Hiep; Marian, d. van J. Visser en D. Dekker; Cornelia G d. van Th. van Egmond en W. H. M. van Berkel; Anna W„ d. van W. de Rijk en D. Idelenburg; Cornelis N., z. van L. Oppelaar en K. M. Oudshoorn; Corneiia Adr. J. M., d van Fr W M. van Leeuwen en M. H. A. Bontje. Huwelijksaangiften: J. C. Borsje 27 jaar en J. C. W. Versteeg 22 jaar; J. T. Blankenstein 24 jaar en G. Karten 27 jaar; J. A. Middelkoop 28 jaar en C. A Woudsma 27 jaar. Huwelijken: C. Hofdijk 30 jaar en H. van Geen 25 jaar; A. P. de Jong 21 jaar en E- A. M. Ruigrok 26 jaar; D. de Jong, 36 jaar en M. Kastelijn 35 riar. Overleden: P. J. Haffman, 80 jaar. weduwe van W. J. Nobeds; P. Hoege 63 j. echtgenote van W. C. Snel; M Braak 87 jaar weduwe van P. Brunt; M. Krap, 70 jaar weduwe van C. Kammeraad. BOSKOOP Lustrum-uitvoering G.D.S. De winter uitvoering van de afd. Gym nastiek van GDS had in verband met het 5-jarig bestaan een bijzonder ka rakter. Veel werk was gemaakt van de décors, hetgeen inderdaad een feestelijk aanzien gaf. Vóór de pau ze waren de oefeningen bedoeld, om te tonen, hoe de ver. in de loop van haar bestaan is gegroeid en hoe de prestaties steeds worden opgevoerd. De verbindende op rijm gestelde tekst, uitgesproken door" een heraut, was aardig. Begonnen werd met de eerste les, door één der oudere le den. Vervolgens trad de leraar op die verschillende oude oefeningen liet uitvoeren en tevens de nieuwe, waar bij de vooruitgang der leden duide lijk waarneembaar was. De oefenin gen der heren aan de hoge-brug bracht dit wel zeer duidelijk naar voren. De Kinderpotpourri was een groot succes. Dit deel werd besloten met een fraaie rhythmische oefening der dames Na de pauze werkten alle leden mede aan diverse oefeningen. De heren, welke thans een groep vor men van bijna 20, toonden aan de hoge rek hun kunnen. De brug-oefe- ningen der dames mochten eveneens goed worden genoemd. Door enkele her-bestuursleden werd een komisch nummer gegeven, wat een algemeen succes oogstte. Het slot van de uit voering was een fraaie bal-oefening. Geboren: Jan, zn van J. Tijster man en J. van Asperen; Alberta Ge- rarda Elisabeth d. van K. C. Houdijk en E. M. Louwers: Arend, z. van M. Blanken en J. W. Verweij; Cor nelia Geertruida Maria, d. van A. TIF J. van Rutten en G. E. Marcelis. Ondertrouwd: Cornelis van Hars kamp en Gerarda Christina Zeven hoven; Leendert Ramp en Jozina Hogen doox-n. Overleden: Dirk Hoogen doorn, 71 jaar. HAZERSWOUDE Ongeluk. Toen de machinist J. R. van de grote Hazerswoudse-Droog- makerijpolder in verband met de ho ge waterstand de motor op gang draaide, sloeg de slinger tegen zijn hoofd. Hij liep hierdoor een gapen de wond op, en moest zich onder dok tersbehandeling stellen. HOOGMADE Mej. Verbij slaagde te Haarlem voor het practijkexamen Boekhou den V.V.L. ROELOFARENDSVEEN Jaarvergadering „Voorborg". In de Pancratiuszaal kwamen het be stuur en commissarissen van de zie kenfondsver. „Voorborg'' voor de jaarvergadering bijeen. Na het ope ningswoord van voorz. N. Bakker was het woord aan secrtaris en pen ningmeester resp. de heren H. J. de Jong en J. L. Bakker, voor het uit brengen der jaarverslagen. Hieruit vermelden wij dat het ledental van 606 was terugelopen tot 597. Het ka pitaal per 1 Jan. 1951 bedraagt f 8308.38. Over 1950 was een verlies te noteren ad ƒ447.38. Tengevolge hiervan zag het bestuur zich genood zaakt de uitkeringen wederom te verlagen. De weekuitkering werd ge bracht van ƒ4 op ƒ3. De vaste uit- keringe van 25 op 15. Aan 76 le den werd een uitkering gegeven, waarbij 14 leden de volle uitkering genoten, met een ge.zamenlijk be drag van 1554. Met een kort dank woord besloot voorz. hierna de ver gadering. Kernclub. Op de bijeenkomst van de kernclub sprak gisteravondo de heer W. Belgraven uit Aalsmeer over de cultuur van Amerikaanse anjers. Spr. schetste de geschiedenis van deze anjers, die voor 'J jaar geleden in Frankrijk gewonnen werd uit een chaboud-anjer. Daar de Ame rikanen deze bloem aankochten en verder ontwikkelden, is de huidige naam ontstaan. Over de cultuur als zodanig gaf de heer Belgraven een interessante uit eenzetting. die met aandacht ge volgd werd. Aan het slot van de avond stelde de voorz. voor om in het najaar plaat selijk een onderlinge chrysanthenten- toonstelling te doen houden. Voorts deelde de voorz. mede, dat de vol gende bijeenkomst gehouden Zal wor den op Vrijdag 16 Febr., waar ir. Loo- mans dan zal spreken over „Onder nemingsvormen' RIJPWETERING L.T.J. De L.T.J.-ers, zijn met hun meisjes weer opgetrokken naar café Rustoord, om het jaarlijks „Vas- tenavond"-feest te vieren. Zij wer den ontvangen en welkom geheten door de actieve voorzitter, die de avond opende met gebed. Het toneelstuk „De benzinekoning" van Jack Bes, dat door de eigen le den werd opgevoerd, is een succes geworden. De spontane reacties van- uit de zaal bewezen dat het spel ge waardeerd werd. Na afloop dankte de aalmoezenier de spelers en, wees op het belang van een bloeiende L.T.J.-vereniging. De avond werd besloten met een ge zellig dansfeest. ZOETERWOUDE E.H.B.O. Na een cursus van zeer lange duur hebben 15 cursisten het diploma behaald. In een feeste lijke bijeenkomst in het café „Land zicht" reikte burgemeester Smeets de diploma's uit aan de dames Riet van Leeuwen G.Pd., Mien van Leeu wen C.Jd., Riet van der Post, Miep Onderwater, Betsy Westhof, Bep Overdevest, Corrie Vaneman en Jane van der Salm en aan de heren J. v. Diemen Nz., C. Versteegen Pz. P. Groenendijk, H. v. d. Meer, C. v. d. Drift Wz., B. Berk Bz. en Leo v. Bemmelen. De burgemeester wenste de ge slaagden geluk en sprak waarderen de woorden. Spr. noemde de EHBO een groot gemeentebelang, waarop bij het organiseren van landverdedi- ging op gesteund kan worden. De voorz. P. C. Paardekooper dankte dr Wybo Kortmann en bood hem een Delfts blauwe wandbord en bonbonnière aan. De heer C. Ver steegen sprak een dankwoord na mens de cursisten. Voorts werd dank gebracht aan zr van der Schoot voor de deskundige bijstand op de cursus. Haar werd een lederen schrijfporte feuille aangeboden. St. Jansfanfare 'Directeur van Veen liet het tamboerskorps op hst jaarlijks concert voor donateurs de eerste proeve van bekwaamheid ge ven, waarop de Fanfare haar kun nen toonde. Het korps was deze avond niet zo goed in conditie. Dit wil niet zeggen dat het geheel niet goed te keuren was. maar directeur en nïuzikanten waren zelf niet tevreden en er zul len dan ook voor het volgend con cert GD Wóensdaa a.s. nog meerdere repetities gehouden worden. Het is wonderlijk, dat na het suc cesvol optreden voor de K.R.O. het peil zoveel minder was. De toneelvereniging „Tarcitius" uit Stompwijk voerde het toneelspel „Achter de wolken schijnt toch de zon" van Kees Spierings op. Dit stuk is nog maar kort geleden hier opge voerd. maar toch werd de opvoering een enorm succes. ZWAMMERDAM Loop der bevolking. Het aantal inwoners der gemeente bedroeg op 1 Januari 1951: 2808. n.l. 1382 mannen en 1486 vrouwen. Het aantal inwo ners op 1 Jan. 1950 was 2842. Vrijdagmiddag kwam de voltal- getrokken voor puin enz. voor het lige raad dezer gemeente bijeen, j Kerkpad, en voor de weg naar de Gewoonte getrouw sprak de voorz. J Veiling veel te laag. Deze posten, aan het begin van deze vergadering J zijn respectievelijk f 500. en f 250. een korte nieuwjaarswens uit. Hij j Hij vestigde er de aandacht op, dat deelde mede, dat Ter Aar, voor de j vooral de weg naar de Veiling in een 3 eerst volgende jaren in totaal 40 I toestand verkeert, die nog erger dan woningen zijn toegewezen, waarvan j hopeloos is. Aan deze weg zal heel 1/3 per jaar uitgevoerd mag worden. I wat moeten gebeuren, eer men weer De eerste woningen zullen in Lan- j over een weg kan spreken. De voor- geraar gebouwd worden, de tweede zitter wees erop, dat de bewuste weg groep langs het Kerkpad en de 3de overgaat naar de provincie, maar aan de Aardam. Dit jaar zijn 41 volgens de heer Hoogervost zou dat paartjes in het huwelijk getreden, nog wel een tijdje duren, de bevolking in onze gemeente is j Ndat ook de heer Sassen zijn grie- toegenomen en bedroeg op 1 Januari ven over deze weg naar voren had precies 4800. Daarna besprak de gebracht, zeide de voorz. toe, dat er voorz. nog verschillende zaken, wel- i aandacht aan besteed zou worden, ke men dit jaar hopen te doen. o.a. Als f 250 niet dragelijk blijkt zal een vuilnisophaaldienst door de ge- j een groter bedrag gevraagd moeten hele gemeente. S worden. Wat het Kerkpad betreft, Naar aanleiding van de verzoeken deelde de voorzitter mede, dat stel- van het Wit Gele Kruis en het Groe- selmatig hierin verbetering aange bracht zal worden. Op het laagste ne Kruis, beide uit Ter Aar, om een verhoogde subsidie stelden B. en W. voor een onderzoek in te stellen. Dan volgde een voorstel tot wijzi ging van de algemene politie veror dening. Wordt het uitzicht op de weg belemmerd door hoge heesters of overhangende takken, dan is de eigenaar verplicht deze te snoeien of weg te hakken. Deze bepaling is een iets meer uitgebreider geworden. Het onlangs afgetreden raadslid, de heer Joh. van Vliet, heeft ook be dankt als gemachtigd vertegenwoor diger in de N.V. Maatschappij „Lug- dunum". In zijn plaats werd de heer Volgering gekozen. Als lid van het algemeen bestuur van de stichting drinkwaterleiding „De Elf Gemeen ten" werd de heer C. van Vliet aan gewezen. Punt 7 was een voorstel tot beschikbaar stelling van gelden voor de burgerlijke verdediging. De voorzitter deelt mede, dat er een burgerlijke verdediging in oprich ting is, die vergeleken kan worden, met wat voorheen de luchtbescher mingsdienst was. Ter Aar komt bij een grote kring van gemeenten (een 20 tal). Om te beginnen wordt voor lopig een bedrag van 3 cent per in woner gevraagd. Als kring-comman dant is al benoemd de heer Ros uit Rijswijk (oud havenmeester van be roep). Deze zal in de kring moeten komen wonen, hoogstwaarschijnlijk in Alphen aan den Rijn. Zonder stemming aangenomen. De Chr. Boeren- en Tuidersbond afd. Ter Aar, vroeg f 137.81 subsidie, voor dc gegeven tuinbouw cursus 19491950 Doch daar er ook een 8-tal leerlingen uit andere gemeen ten deze cursus hebben gevolgd, werd voorgesteld, om een subsidie te geven van f 88.51, aldus werd be sloten. Ook over het voorstel tot vaststel ling van een verordening regelende UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM K.A.B. vergaderde. Gisteravond hield de K.A.B. haar jaarvergade ring. De voorz., de heer A. Lange- veld, sprak een kernachtig openings woord, waarna de secretaris, de heer A. Blokland, het jaarverslag uit bracht. Hieruit stippen wij aan, dat de K.A.B. 345 leden telt. St. Deus Dedit heeft 131 leden, waaronder 17 jeugdleden. De bouwvakarbeiders tellen er 80 leden. Ook met „St. Bo- nifacius" de transportarbeidersbond, gaat het goed. Vanwege „Herwonnen Levenskracht" zijn momenteel 6 pa tiënten in verpleging. De harmonie St. Cecilia gaat ook gestadig voor-, uit, zowel qualitatief als quantitatief. Het aantal muzikanten bedraagt 32. De penn., de heer J. de Hey had een batig saldo van f 388.57. „Hulp in nood" zit ook niet zonder kasmidde len. Het batig saldo bedraagt f 164.35. De Spaarkas is met f 9.706.60 teruggelopen. Ingelegd werd f 6.212.02 en opgevraagd f 16.118.62. De aftredende bestuursleden n.l. dé voor. en de 2e penningmeester de heer G. Hulst, werden herkozen. Geboren: Johannes P. G M., zoon van Q. C. Heijne en J. B. M. de Groot; Andrea M. M., d- van R. H. de Vries en E. M. Scholtes; Leonarda G.. d. van 2. A. van Paassen en A. W. van Bo- heemen; Cornelis P N„ z. van F. J. van Rijn en Th. C. Havik. Ondertrouwd: Michael Toet en C. v. Rijswijk; J. Kragt en M. J. E Bergeman weduwe van H. J. W. van Ravensteijn: C. van der Ham en J. Boers: J. Reeuwijk en Anna M. Verhagen. Getrouwd: J. Tichelaar en Cornelia J van der Burg; Th. Visser en Dina Verwoerd. Overleden: J. P- Kooreman 77 jaar echtgenoot van A. Brussee (Hulp en Heil); Arie Kruiswijk 36 jaar weduw naar van C. Blankenstein (Hulp en Heil;. NOORDWIJK Feestavond K. A. B. Het be hoeft geen betoog, dat de zaal van Hotel Royal gisteravond geheel bezet was op de eerste feestelijke bijeen komst van de K- A. B. Met een zekere trots opende voor zitter J. van Leeuwen de bijeenkomst omdat de afd. thans ruim 700 leden telt. Het was spr. een genoegen op deze avond welkom te mógen heten pastoor W Bende en een drietal he ren van de H. Agnes parochie uit Den Haag. Dit laatste bezoek stond in verband met de kinderuitzending fedurende cle vacantie. Ondanks de ogc kosten had het bestuur toch besloten de leden en hun huisgeno ten een feestavond aan te bieden, omdat men voelde, dat velen eens uit hun dagelijkse beslommeringen moeten getrokken worden voor een aangename verpozing. Hiervoor zorg de de Verenigde Nooïdwijkse Spe lers, die het blijspe' in drie bedrij ven ,,'n Huis vol Herrie" opvoerde. Blijkens de bijna onafgebroken lach salvo's is er ruimschoots genoten. Dat is ook te begrijpen als de Korte eh de Lange in één blijspel optreden, bijgestaan door de dames v. d. Ber- ghe. Medemblik, Mulder. Comman deur en van Dijk en de heren Jan en Kees Steenvoorden en P. Hermans. Het v/as een bijzonder prettige avond. NOORD WIÏKERHOUT PL. T.T.B.-AFD. DE GROOTSTE VAN HET BISDOM In zijn openingsspeech stond de voorz. even stil bij de toestand in het bollenvak op dit moment en con stateerde, dat de handel een afwach tende houding aanneemt. Het stre ven van sommigen, om tot een af zonderlijke groepering van R.K. Werkgevers te komen zal onvermin derd de aandacht blijven vragen, al-, gedeeite van het Kerkpad (tussen de j dus de heer van Leeuwen. Hij meen- plassen) zal een proefstukje gemaakt I de met aandrang een beroep te moe- j worden voor de reconstructie, en j ten doen om met het oog op het be- zal men nagaan hoe zich dat zal j lang van de katholieke zaak de een- houden. j heid te hervinden in die organisatie, Donderdagavond Dammes v. d. Poel de eer te beurt de gouden jubileum-vergadering van de IJsclub te openen. Het verheugde hem zeer zoveel damesleden in de zaal te mogen begroeten Tijdens zijn voorzitterschap had hij nog nooit zoveel damesleden op de jaarverga dering mogen toespreken. De heren leden werden niet vergeten. Speciaal richtte hij eerst welkomstwoorden tot de burgemeester van Alkemade en echtgenote, het bestuur van de Z.H.IJ., het bestuur van het Meren- district, de vertegenwoordigers van de zusterverenigingen uit de omtrek, de water- en rijkspolitie,en het oud bestuurslid Bens. De secretaris bracht als bijzonder heid de notulen van de eerste ver ga dering d.d. 18 Januari 1901 ten gehore. Onder de ingekomen stukken be vond zich een telegrafische geluk wens van voorzitter Loyer v. d, Z. tl IJ.„ alsmede felicitaties van aud- bestuursleden. Bijzondere hulde bracht de voorz. aan de secr., die pre cies 25 jaar het notulenboek bij houdt en bood hem namens le club een asbak aan, voorzien van de beel tenis van de secretaris tevens starter bij de wedstrijden. Namens de Z.H.IJ. schetste de heer v. Dissel do ijssport als de sport bij de geneeskundige verzorging van het uitstek, die de mensen verbroedert gemeente personeel, werd na enkele besprekingen, gunstig bslist. Begrotingsdebat. Bij de vaststelling gemeente-be groting en begroting gemeentelijk grondbedrijf over het dienstjaar 1951 opende de heer L. J. Hooger vorst de rij der sprekers. Hij sprak zijn tevredenheid uit voor de keuri ge wijze waarop de begroting is ver zorgt. De overige raadsleden spra ken ook in die zin. De heer Hooger vorst vond de posten welke zijn uit en spoorde aan ook de jongeren te animeren voor de ysspdrt. Vervol gens bracht deze bestuurder de ge lukwensen over namens het gewest, vergezeld van een kleurrijke oor konde. De gouden leden, de heren A. P. v. d. Geest en J. P. Uljes ontvin gen beiden een verguld zilveren me daille met oorkonde. Het derde gou den lid de neer L. v. d. Heden was wegens ziekte verhinderd. De heer C. v. d. Werf ontving de zilveren medaille met oorkonde en bode Verhaar zag zich verrijkt met viel voorzitter j een zilveren medaille met oorkonde i.i_ en een kistje sigaren Alles bij el- Kaar genomen leek het veel op strooi- avend. Namens de góuden-leden dankte de heer J. Ulpee. Nu werd de vergadering wat min der officieel. Het trio van Arie West geest, muziek, zang en conference, Amarco, goochelen en telepathie en Piet Verhoeven, slagwerk wist de goede stemming nog op te voeren. De stemming groeide met het uur. Tussen de verschillende nummers voerden nog enige sprekers het woord. Namens het hoofdbestuur van de K.N.S.B. huldigde de heer v. Zwie- ten voorz. v. d. Poel voor zijn acti viteit bij het organiseren der diverse tochten. Hij schilderde de moeilijk heden dit jaar ondervonden bij de or ganisatie van de Molentocht, die on danks de korte tijd van voorbereiding een éclatant succes werd en per dag meer dan 3000 deelnemers trok uit alle delen van het land. De voorz. van hot district Sassen- heim, de heer Biemond, feliciteerde namens de ijsclub Kagermeer en bood een prachtige clubvlag aan, in derdaad meer dan 'n sympathiek ge baar. De heer W. Weernink felici teerde namens de club uit Rijpwete- ring. Burgemeester Iioynck van Papen- drecht sprak zijn vreugde uit over het massale vergaderingbezoek dooi de dames, feliciteerde het bestuur met de verworven onderscheidingen en constateerde ondanks de gouden kroon nog voldoende jeugdigheid bij het bestuur en bij de club. Hij wenste de - club nog een bloeiend vereni gingsleven toe, maar wees tevens nog op de noodzaak jongeren op te leiden tot goede opvolgers. Na iedere spr. nam het trio West geest weer de leiding en mede door het gulle onthaal, dat de leden ten deel viel, werd het een knal-feest. welke door de bisschop als dè orga nisatie van de katholièke bollen^ kwekers is aangewezen. De voorzit ter deelde voorts mede, dat het aan tal leden van de afdeling steeds groeit en thans de 230 bereikt heeft. Noordwijkerhout is daardoor de grootste afdeling geworden van het bisdom. Hij memoreerde nog uitvoe rig de opening van de tuinbouw school, wees op het belang van het onderwijs zowel voor kweker als ar beider en constateerde dat het on derwijs op de tuinbouwschool is af gestemd op de vestigingseisen van het B.V.S. Hierna sprak dé heer Vergouwen, leraar van de B.N.S. te Voorhout over 'de structuur van de bodem en die van Noordwijkerhout in het bij zonder. Na in een helder betoog de ze structuur uiteengezet te hebben protesteerde spreker fel tegen de plannen van de provincie, om een meer van 90 H.A. te maken ten koste van cultuurgrond (hierover schre ven wij gisteren reeds). De gemeen te en polderbesturen zullen worden uitgenadigd aan de motie, welke werd verzonden aan het hoofdbe stuur adhaesie te betuigen. Tenslot te werd een commissie gevormd om de brandende kwestie tot een oplos sing té brengen en deelde de voorz. mede, dat op 24 Januari a.s. feest zal worden gevierd. SASSENHEIM Loop der bevolking. Op 1 Jan. 1950 telde de gemeente Sassenheim 3835 mannen en 4008 vrouwen. In het afgelopen jaar zijn er 222 baby's geboren 119 hiervan waren jongens en 103 meisjes. Door vestiging is het inwonertal gestegen met. 199 mannen en 252 vrouwen. Overleden zijn er 21 mannen en 23 vrouwen. 170 manne lijke en 237 vrouwelijke inwoners hebben zich elders gevestigd. In to taal telde onze gemeente dus op 1 Jan. 1951 8065 zielen, aarvan 3962 mannen en 4103 vrouwen. Voor het diploma boekhouden slaagde mej. H Oudshóorn. Mej. J. M. Wijnbeek slaagde te Den Haag voor de akte K I Wiskunde M.O. VOORHOUT K. A. V. Wegens ziekte van de presidente mevr. de Graaff en ver hindering van dc vice-presidente berustte de leiding bij mevr. Mens v. d. Meer, die allen welkom heette. Medegedeeld werd dat jn Februari de eerste kringvergadering wordt ge houden De jaarverslagen waren be moedigend. Ontvangsten bedroegen 447.74 en de uitgaven 426.21. De dames Turenhout en Veenhof namen zitting in de financiële commissie. Een declamatie van "mej. To Zwet sloot, getiteld „Reddend Christen dom" oogstte veel bijval. De jonge sopraan-zangeres mej. Lyda Spaans, boeide de aanwezigen met enige voortreffelijk gezongen liederen. Ook een voordracht van haar „Oude Sien uit het Besjeshuis" werd met een warm applaus begroet. De culturele dienst van de K A. B. bracht tot slot een kluchtig blijspel letje in één bedrijf, getiteld: Eduard wordt mens". g ^OORSCHOTEN Gouden Huwelijksfeest. Op 24 Januari a.s. viert en op 31 Januari a.s. herdenkt het echtpaar P. van Diemen-van der Linden, wonende Treubstraat 33, het feit, dat het 50 jaar geleden in de parochiekerk aan de Hoge Rijndijk te Zoeterwoude in de echt werd verbonden. Dit huwe lijk werd gezegend met 10 kinderen, waarvan er thans nog 8 in leven zijn. Op hun beurt kozen deze kinderen zich een levenspartner en verlieten het ouderlijk huis en zo kan thans het gouden echtpaar neerzien op een schare van 30 kleinkinderen en zelfs 1 achterkleinkind. De heer P. van Die- men werd in 1878 geboren te Zoe terwoude (Weipoort) en mevr. van Diemen-van der Linden in 1877 te Warmond. 22 Jaar geleden vestigde het echtpaar zich te Voorschoten en het mag bekend zijn, dat de heer van Diemen reeds 21 jaar de bekende koffiêtent „De Waag" aan de Maal drift op de Haagweg exploiteert. Hoe wel thans zijn zoon, de heer A. van Diemen, de zaak waarneemt, zal de heer van Diemen nog vaak op de Haagweg te vinden zijn. Bij ons be zoek troffen we het echtpaar in goe de gezondheid samen thuis, de vijf tig-jarige huwelijksboot op de spie gel, de slingers door de kamer en de bloemen op tafel. Het zal het echt paar wel niet aan gelukwensen en bloemen ontbreken. Katholieke Jongerenavond. In „Het Wapen van Voorschoten" werd de eerste bijeenkomst van de katho lieke jongeren gehouden. De massale opkomst van de jongeren op deze iri- leidingsavond is weer een bewijs, dat de jeugd meer wil dan alleen spel en vermaak; het bewijst dat de jeugd vraagt naar het eigenlijke van alles, het geestelijke en culturele, aldus pastoor J. Th. van Bemmelen in zijn openingswoord. Omdat de meesten er niet toe komen zich persoonlijk te verdiepen, aldus spr., zijn deze avonden georganiseerd. Pastoor prees zijn beide kapelaans voor het initia tief en roemde de jongeren voor hun opkomst en wees erop, dat een goed resultaat kan worden bereikt door het regelmatig bezoeken van deze avonden. Kapelaan van Reisen leidde daar na de gebroeders Roozendaal in, die met viool en piano het muzikale ge deelte van het programma verzorg den. Kapelaan van Reisen gaf een toelichting op de te spelen muziek en de muzikanten hadden een dank baar gehoor, In een geestige toe spraak maakte kapelaan van Ooste- rom het programma van het komen de seizoen bekend: Op 5 Febr. a.s. een vastenavondbal met een variété programma, op 13 Febr. een buiten kerkelijke bijeenkomst met als on derwerp: „Heeft het nog zin te bou wen in deze tijd?" 27 Februari de- dabatavond. 13 Maart een Passie avond. In de Paasweek een toneel avond en een avond, waarop een be kend spreker het woord zal voeren. Na de pauze speelden de gebroeders WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). VEEL BEWOLKING. Veel bewolking met plaatselijk enige regen of motregen. Matige tot zwakke wind hoofdzakelijk tussen West en Noord. Weinig verandering van temperatuur. Roozendaal muziek van Eel. Grieg en F. Liszt. „De schone voleinding" van A. Coolen werd voorgedragen door de voordrachtskunstenaar, de heer H. Flaton uit Voorburg. Daarna droeg hij enige vrolijke schetsjes voor. Kath. Vrouwenbeweging. De Kath. Vrouwenbeweging', afd. Voor schoten heeft haar jaarvergadering gehouden. De jaarverslagen van de secretaresse en de penningmeesteres- se werden met belangstelling beluis terd. Laatstgenoemde wist over het afgelopen jaar nog een bescheiden batig saldo te kweken. Bij de regle mentair voorgeschreven bestuurs verkiezing werden voor de aftreden de bestuursleden mevr. van Kleef en Zr. Lamboo, gekozen mevr. van Gas- tél en mevr. Zonneveld. De G.A. der afd., pastoor J. Th. van Bemmelen, bedankte in zijn toespraak de leden voor het fraaie kazuivel, hetwelk door de afdeling aan de parochiekerk v/as geschonken. Verder wekte hij de vrouwen op tot een vurig gebedsle ven en spoorde haar aan, door haar voorbeeld ook de mannen en grote jongens ten zegen te zijn. Met grote aandacht volgden dc aanwezigen haar geestelijke leidsman. Na de pau ze werd bekend gemaakt, dat de feestavond gehouden zal worden op 4 Februari a.s. Verder staan diverse huishoudelijke demonstraties op 't programma. Het „Boekenplan" van de Kath. Vrouwenbeweging kwam eveneens ter sprake. Als attractie van deze avond volgde nog een gratis- verloting, waarna dc presidente, mevr. van Gent, de vergadering sloot. D.E.S. De uitslag van de borden wedstrijden van DES luidt: G. van Kuykde Graaf 02; F. C. Rosen- feltA. W. Zóetemelk 20; R. D. ThierryJ. Oosterom 02; J. J. v. d. VeldenJ. Overduln 11; S. H. ZitmanK. Ju 02; S. v. d. MeijA. Tempelman afgebr.; W. H. Ouds hoornW. v. Egmond 20; J. M. de BruynG. Oudshoorn 02; A. C. BinsW. PI. J. Ju 02; G. Oostergo —F. C. Bakker 2—0; H. v. d. Velden C. G. Sirag 11. Medische Zondagsdienst. De Zondagsdienst wordt gedurende dit weekeinde waargenomen door dr. F. J. M. Tonino, Voorstraat 23, telefoon 493. WASSENAAR Medische dienst Dr J. Baart de la Faille, van Zuylen van Nijevelt- straat 108, tel. 3018 en dr B. A. Geer lings. Storm van 's Gravesandèweg 64,tel. 2137. Apothekersdienst Wassenaarse Apotheek, Sehouwweg 32, tel. 2402. Geboren: Alberdina. d. van H. C. Popken en J. de Jong: Henricus J. J., z. van J. C. Baijer en M. H. C. Zand bergen; Martijtje, d. van M. van Dijk en C W. van Hoven; Pieter M., z. van J. Hoogendijk en J. C. van Vliet: Cor delia, d. v. D. Nell en C. d. Heijer; Arie Th., z. van A. van Egmond en J. H. B. v. a. Stel; Jacqueline Ed. /an J. v. d. Berg en J. Ravensbergen; Pieternella C. M.. d. van H. Meel en G. C. van Veen; Elisabeth J. M.. d. v. C P. Ruygrok en E. M. Overdevest v. d. Duin zcTwxè;lefalaèFyèlèpLuM Hugo. z. van P. van Cleeff en L. Nieulant—Pelkman. Ondertrouwd: C. J. Ruygrok en E. J. Beijersbergen; J. W. van Nobelen en B N. T. Brouwer. Getrouwd: G. B. v. d Noort en J- C. Endhoven; J J. ter Burg en E. H. M. Bolwin. Overleden: Neeltjo Smit 74 jaar: Teil Emile Riesz, 70 jaar echtgenote van C. J. Klikee; Theodora W. Wie demann 85 jaar wed .van L. F. C. Alers. Maria Adrianus C. van Bers. 3 dagen: Wilhelmina M de Jong 69 jaar echtg. van G. Verhart. ZOETERMEER 50 JAAR „NUTRICIA" Op 31 Januari zal het 50 jaar ge leden zijn, dat door de heer M. v. d. Kagen ter voortzetting van de melk inrichting „Wilhelmina" de N.V.' Nutricia werd opgericht. Het fa briekscomplex bleek al spoedig te klein. Onder leiding van de Vorige hoofddirecteur, de heer C. Hodes, ontwikkelden de zaken zich zeer en kreeg Nutricia een wereldnaam. Gefabriceerd werd toen gec. karne melk voor de baby. In 1918 werd begonnen met de f a- bricage van kindermeel, terwijl melk poeder mede een van de voornaamste producten was. Ook de voeding voor lijders aan suikerziekten werd ge maakt. Even voor en tijdens de oor logsjaren, toen de export stil lag is men overgegaan tot het maken van verschillende papsoorten voor het binnenland. Nutrogcen en chocomel kwamen aan de markt en was, ge zien de kwaliteit, al spoedig een ge wild product. Babyvoeding wordt op het ogenblik ook in gedroogde toe stand naar het buitenland uitgevoerd. Gesteriliseerde- en gecondenseerde melk worden in onnocmmelijke hoe veelheden geëxporteerd. Na de dood van de heer Hodes werd door de tegenwoordige directeur mi jt v. d. Hagen diens taak overgeno men. Nog vele plannen staan op pa pier. Deze zaak, zeer klein begonnen, is nu uitgegroeid tot een zeer groot complex, waar honderden arbeiders werk vinden. Het grote feest voor het personeel wordt gehouden in de Riviërahal te Rotterdam, terwijl op Zaterdag 3 Februari receptie wordt gehouden in „De Witte Brug" te 's-Gravenhage. Doktersdienst. A.s. Zondag zal Dr J. H N. dc Bruyn de dokters- dienst waarnemen. Zr dc- Bakker >zal zorg dragen voor dc wijkverpleging

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2