uTspoT Antwoorden van B. en W. van Leiden op vele vragen kunst in öe sleutelstad DONDERDAG 11 JANUARI 1951 L)h 1.E1USE COURAN 1 EERSTE BLAD - PAGINA 3 In de Memorie van Antwoord de- len B. en W. mede, dat de demping en riolering van de Langebrug zo mogeiijk in dit jaar tot uitvoering komt. De Mare-bruggen. De Marebrug, Touwersbrug en St: Nicolaasbrug zijn slecht. Indien no dig, zulen, hangende de op handen zijnde vernieuwing, de bruggen voor het zware verkeer worden afgeslo ten, omdat versterking praktisch on doenlijk is en in elk geval hoge kos ten zou meebrengen, die niet meer verantwoord zijn. Ook de Alkemade- brug is slécht. Bij de brug zijn bor den geplaatst, dat de maximum-wiel- belasting ten hoogste 900 kg. mag bedragen. B. en W. hebben de indruk, dat de vrachtauto-bestuurders zich niet al tijd aan deze maatregel houden. Mocht echter de brug het begven on der een te zware last, dan kan ons College daarvoor geen verantwoorde lijkheid op zich nemen. Overigens wordt ter wille van het verkeer gedaan wat redelijk mogelijk is om de bruggen in stand te houden. De keien. Bij de rijweg van de Kaiserstraat, een gedeelte van de Oude Singel en een gedee.te van de Herengracht zal in 1951 de bestaande bestrating van Luikse keien vervangen worden door klinkerkeien. De verbetering van de Oude Vest, Hooigracht en Morsstraat zal in verband met de materialen- positie en de hoge kosten uitgesteld moeten worden tot volgende jaren. De gemeente heeft nog niet alle voor de uitvoering van het Meren- plan nodige gronden in bezit. Om trent de voorwaarden, die Gedepu teerde Staten zullen verbinden aan de ontheffing ingevolge de „Verorde ning op de Ontgrondingen Zuid-Hol land". wordt nog overleg gepleegd. De thee is slecht. Verschillende leden beklagen zich over de kwaliteit van de thee. welke in de pauze van de raadsvergaderin gen geserveerd wordt en verzoeken een onderzoek naar de mogelijkheid tot verbetering. Antwoord van B. en W.: De onv standigheid, dat de pauze dei' raads vergaderingen niet altijd op het daar- voor bedoelde tijdstip kan worden ge houden, komt de thee, welke wordt geserveerd niet ten goede. Overigens wordt er naar gestreefd een zo smakelijk mogelijk product aan de leden van uw vergadering voor te zetten Koeien en schapen. Het is niet juist, dat het aantal stuks vee, dat op de Veemarkt wordt verhandeld, vermindert- Het aantal dieren, dat in 1950 ter markt werd gebracht, zal vermoedelijk circa 168.000 bedragen, tegenover 117.294 in 1949. De polities. De verschillende godsdienstige rich tingen zijn in het politiekorps ver tegenwoordigd in een aantal dat vrijwel een afspiegeling is van de sterkte dier richtingen in onze ge meente. Dat bij de Politie geen enkele ka tholiek hoofd van dienst beter ge zegd chef ener afdeling is. is niet juist. F.r zijn 2 katholieke chefs ener af deling (chef administratie en chef afd. economische dienst) De bescherming der burgerbevolking. Omtrent de burgerlijke verdediging moeten nadere richtlijnen van de Re gering worden afgewacht, alvorens maatregelen kunnen worden getrof fen. Het in de vraag bedoelde rap port, dat inderdaad geruime t-ijd ge'e- den aan de Burgemeester is uitge bracht, is slechts als een voorlopig ontwerp te beschouwen, dat door de centrale instanties nader in beschou wing is genomen. Dc tram op de Haarlemmerstraat Geruime tijd geleden hebben B. en W. zich tot de H. T. M gewend met het verzoek tot verbetering van de situatie mede te werken door de tramtreinen onmiddellijk na aan komst aan het Havenplein te laten terugrijden en de nodige wachttijd te doen houden bij de Wassenaarseweg. Hierop ontvingen wij nog geen ant woord. Woelig kruispunt. Op het kruispunt Breestraat, Gan getje mag binnenkort eenverkeers regeling op de spitsuren worden ver wacht. Woningen voor grote gezinnen. Uitgezonderd de plannen, die in systeembouw zijn en worden uitge voerd, wordt gemiddeld plm. 10% van de woningwetbouw bestemd voor grote gezinnen. Het tekort in het aantal grote woningen, dat dooi de systeembouw is ontstaan, zal wor den opgeheven door in de in voor bereiding zijnde plannen meer grote woningen te bouwen. Bovendien merken wij op, dat de thans als du- plexwoningen uitgevoerde woningen in de toekomst een belangrijke ver groting van het aantal grotere wo ningen zullen opleveren. Woningen voor kleine gezinnen. Het aantal slaapkamers van de eengezinswoonhuizen maakt deze1 bijzonder geschikt voor gezinnen met twee of meer kinderen. De zeer kleine gezinnen worden dan ook in hoofdzaak gehuisvest in etagewo ningen. Reeds meerdere etagewo ningen zijn gebouwd in de plannen „Noord I en II" (103 en 294 wonin gen), terwijl dergelijke woningen ook in de toekomst gebouwd zullen worden. Overigens zijn de duplexwoningen, die thans in veel plannen voorko men, in deze vorm in het bijzonder geschikt voor de hierbodoelde kleine gezinnen. Het aantal gereedgekomen woningen. Omstreeks, half December 1950 kon worden aangenomen dat, indien de laatste werkzaamheden niet te veel door de weersomstandigheden zou den worden gestagneerd, het aantal in 1950 gereedgekomen woningen in totaal 534 zou hebben bedragen, t.w.: 251 stuks traditionele bouw (woningwet); 259 stuks montage- en systeembouw (idem)24 stuks particuliere bouw. Door de weersomstandigheden in de laatste weken van December zijn voor 133 woningen de laats'e werk zaamheden (in hoofdzaak schilder werken) niet geheel gereedgekomen het aantal gereedgekomen wonin gen bedraagt derhalve 401, en wel resp. 207, 170 en 24 naar vorenge noemde onderscheidingen. Het gehele voor 1950 toegewezen bouwcontingent is thans verbruikt, terwijl buitendien nog toestemming werd verkregen voor de bouw 29 woningen. Met inbegrip van vorengenoemde 401 woningen zijn thans sinds 1945 595 woningen gereedgekomen. Het aantal urgente gevallen wo ningzoekenden bedroeg op 11 De cember 1950 1870. Vijf woningen zijn, wegens bouw valligheid of uit anderen hoofde ge sloopt, terwijl 14 woningen ten of fer vielen aan het spoorwegplan. Het voor 1950 beschikbare bouw volume is tussen 3 Mei en 23 No vember verdeeld. Hierbij werd plm. 84% toegewezen voor overheids- bouw, t.w. plm. 46% voor traditione le- en plm. 38 voor montage- en i systeembouw, terwijl voor de parti- j culiere bouw plm. 16% werd ver- bruikt. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Dc wreker", 18 jaar. Lido: „Assepoester", alle leefty- ten. Luxor: „Moeder is studente" 14 j. Triaon: „The heiress" (De erfge name) 18 jaar. Rex: „Odette Churchill", 14 jaar. NEDERLANDSE SCHAATSENRIJ DERS NAAR NOORWEGEN VER TROKKEN. Een groep Neder landse schaatsenrijders, die door het bestuur van de K.N.S.B. zijn aange wezen om in het Hoge Noorden te oefenen in verband met de Europe se kampioenschappen te Oslo aan het eind van Januari, zijn gistermor gen per trein uit Amsterdam ver trokken. Even voor het vertrek: Zittend v. l.n.r.: C. v. d. Eist (Rotterdam); B. Vermeulen (Breukelen); J. Velink (Steenwijk); mej. L. Baarsen (Aals meer); mej. R. Terpstra (Amster dam). Staand v. l.n.r.: J. Charisius (Leeu warden); J. Wervers (Rotterdam); L. Labruyère (Breda); A. D. Lewis, Secretaris van de N.V.D.H.S. (met bril); daarvoor L. de Goede (Am sterdam): mej. T. Dam (Amster dam); J. Koldenhof (Apeldoorn); D. Vervloet (met bril, Amersfoort); J. Oltshorn (Maasdijk); mej. H. Kreb- bers (Aalsmeer); achter haar R. Pa ping DedemsvaartG. Terpstra (Leeuwarden); W. de Graaff (Rot terdam); I. Terpstra (Leeuworden); en E. van 't Oever (Lisse). Jean Fournet, dirigent te Parijs, heeft met buitengewoon succes het Rotterdams Philharmonisch Orkest gedirigeerd. De musici van het or kest speelden onder zijn sérieuse lei ding met zulk een toewijding en at tentie, dat de dirigent zonder de minste dwang zijn artistieke inten ties tot in finesses kon realiseren. Men kon niet anders dan het gehïak de distinctie en de sierlijkheid be wonderen, waarmede gemusiceerd werd. Hij speelde de 4e symphonie van Beethoven. Na de mannelijk trotse 3e (de Eroica) de ydillische 4e, eenvoudig melodieus, maar van niet minder groot schoon dan haar voorganster. Puur muzikaal, eenvou dig en waar, heeft hij de symphonie met de grootste nauwgezetheid uit- gevoerd. Hij kent de stijl, en hij kent 't orkest, dat hij volmaakt be heerst. Jt Ensemble klonk voortref felijk. Jan Damen was de solist in het „vioolconcert in G" van Bruch. Dit concert, is uit en terna met suc ces uitgevoerd, maar hoe knap 't ook in de vorm geschreven moge wezen, 't is toch tamelijk uit dc tijd en kan toch niet meer boeien. Wij kunnen ons ock niet voorstellen, dat een werkelijk knap violist, als Darr/en is, zich druk maakt om zo uiterlijke ef fecten. Daar kan hij toch niet mee overtuigen. Wij hebben respect voor de kunde en toewijding, waarmede de dirigent en het orkest de begelei ding verzorgden. Niettemin had Jan Damen van het gauw tevreden zijn de gehoor veel bijval in ontvangst te nemen, 't Meest heeft men de diri gent kunnen bewonderen in de Pré lude „Penelope van Faure", elegant en nobel van vorm, ontroerend on der de bewust sobere vertolking, die zo juist Faure's bedoeling weergeeft. Tenslotte Ravel's onvolprezen ,,Da- phnis en Chioe", waarvan de 2e suite gegeven werd met haar heer lijke klaarheid, haar volmaakte ex pressie en onuitputtelijke frisheid en rhythmen. Door de prachtige ver tolking werden wij bijzonder geim- poneerd. Een dirigent die de capa citeit bezit de rijkdom in de muziek op te diepen en blindelings zijn in strumenten laat volgen, zodat zij een met hem zijn, is een begenadigd kunstenaar. Spontaan applaus voor orkest en dirigent. J, Kortmann KAPELAAN M. L. M. WELLING In de gezondheidstoestand van ka pelaan M. L. M. Welling heeft zich gistermiddag opnieuw een instorting voorgedaan. De kapelaan is in de St. Ursula-kliniek te Wassenaar opgeno men. WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). TAMELIJK GUUR. Wisselend bewolkt met een krachtige tot harde en vooral tijdens regen- of hagelbuiten tij delijk stormachtige wind tussen Zuid-west en West. Iets kouder. MET DE FIETS VAN DE RECHERCHEUR OP HUN RUG! Maandagnacht om drie uur ont moette een Haagse politie-agent twee mannen, die een fiets vervoerden Het rijwiel was op slot. De agent vond dit verdacht en hield de man- men staande. De verklaring welke zij gaven, leek niet zeer geloofwaar dig Ze hadden de fiets gevonden en uit vrees, dat ze gestolen zou worden, hadden ze besloten het kar retje naar de politie te brengen. En daarmee waren ze nu doende. Zo vertelden ze. Voor alle zekerheid werden de mannen meegenomen naar het bureau en( bij nader onderzoek bleek de fiets toe te behoren aan een rechercheur, die 's nachts laat thuis .komende het rijwiel even aan de deur van zijn woning op de La Rey- weg had laten staan. In de woning van de beide mannen, :b gebroeders H. en F. B. van D., en 26-jarige kok en een 21-jarige Militair, vond de politie nog een paar fietsen, waaronder een gestolen exemplaar. De beide mannen hebben een bekentenis afgelegd. De jongste had nog twee maanden gevangenis straf wegens desertie tegoed. De heer P. J. Arens jubileerde Vandaag is het veertig jaar geleden, j dat de heer P. J. Arens in dienst trad j bij Gebrs. van Wijk. Al spoedig moest hij vele dagelijkse werkzaam- j heden overnemen van de directeur, Indien het benodigde bouwvolu-1 ^leei' J* G- J- Verhey van Wijk, me daarvoor beschikbaar wordt ge- a^e aandacht kon wijden aan de grote uitbreiding van de fabriek. Zo klom de heer Arens op tot bedrijfs leider van de fabriek aan het Le vendaal. Hem viel hedenmorgen een harte lijke huldiging ten deel in „Het Gul den Vlies", waar vele vertegenwoor digers van het personeel in alle schakeringen bijeengekomen was. De directeur schetste de levensloop van de heer Arens en prees hem als iemand, die de moed niet liet zak ken, maar zijn goed humeur behield tijdens de grote uitbreidingen, die tót gevolg hadden, dat er drie jaar tus sen cle puinhopen gewerkt moest worden. Spr. constateerde bij de ju bilaris een grote liefde voor het wol vak, een open oog voor technische vooruitgang en vele goede gaven van hoofd en hart, waardoor hij veel sympathie verwierf onder superieu ren, gelijken en ondergeschikten. Als blijk van grote erkentelijkheid bood de directeur hem een fraaie zilveren cassette aan, benevens de gouden erepenning met getuigschrift van de Ned. Mij. van Nijv. en Handel, dep. Leiden. Dc president-commissaris, mr. F. J J. Trapman gaf de verzekering, dat het college van commissarissen de jubilaris een goed hart toedraagt en van harte hoopt, dat de heer Arens nog vele jaren zijn functie mag blijven vervullan, daarbij steeds ad viezen gevend, zoals hij totnutoe zo voortreffelijk doet. De heer R. de Jong, mede-bedrijfs leider en toekomstig opvolger van de heer Arens, wees er op, dat de jubilaris er in geslaagd is zijn taak tot uitvoering te brengen: zoveel en zo goed mogelijk breigarens te ver vaardigen, werkend met een ijzeren energie. Namens de naaste medewer kers bood spr eer pick-up-instaPa- tie aan, waaraan de heer L. Gijsman, voorzitter van de persv.ver., een gro te collectie gramofoonplaten toe voegde. Voorts spraken nog de heren Ph. van Mooven, werkïneester, Z. Bink, W. F. v. d. Hoorn, W. v. d. Berg en P. Philippo, die allen om strijd de goede hoedanigheden van de jubilaris prezen. De heer Arens ten slotte dankte hartelijk voor deze huldiging. Een koninklijke onderscheiding is toege zegd. doch kon door omstandigheden nog niet worden uitgereikt. Bouwplannen voor dit jaar. steld, zijn B. en W voornemens 1951 de volgende woningbouwplan nen tot uitvoering te brengen: a. Plan Noord III (plm. L00 wo ningen uit te voeren in systeem bouw; b. Plan Meerburgerpolder (plm. 170 woningen, waarvan 33 duplex woningen) uit te voeren in traditio nele bouw; c. Plan Verlengde Lammenschans- weg (112 woningen) uit fe voeren volgens de beschikking ..Verminder de Bijdragen Woning wetbouw 1950"; d. Plan Kneppelhoutstraat (16 du plexwoningen) voor gedemobiliseer de militairen uit Indonesië; e. Plan voor 250 woningen ten zuiden van de Haagweg, deel uitma kende van het plan van 500 wonin gen in Zuid-West; f. In diverse plannen 63 door par ticulieren te bouwen woningen. Het terrein van de voormalige Katoenfabriek. Uit het feit, dat de Raad van Ar beid een pand aan het Rapenburg heeft betrokken, kan niet worden afgeleid, dat afgezien wordt van de bouw van een nieuw pand nabij de Herengracht. Overigens is het be doelde terrein aan de Herengracht volgens het uitbreidingsplan be stemd om bebouwd te worden met een openbaar of bijzonder gebouw, zonder dat de Raad van Arbeid in het bijzonder is genoemd. Eventueel zou daar dus ook een ander bijzon der of openbaar gebouw kunnen verrijzen. Tenslotte zij opgemerkt, dat het terrein nog steeds in eigendom toe behoort aan het Rijk. i B. en W. zijn van mening dat een gedeeltelijke demping van de Oude Rijn niet de oplossing is voor het verkeersvraagstuk op -de Haarlem merstraat. Afgescheiden van de vraag of Gedeputeerde Staten en Rijnland hiervoor ooit toestemming zouden verlenen, zal een voorstel in die richting door ons nimmer kun nen worden gesteund, omdat de wa terverversing in de grachten er door in het gedrang komt en het stads- schoon ernstig benadeeld zou wor den. Donderdag 11 Januari. U dient vandaag eerst te weten, dat de hoofdinspecteur van 's Rijks belastingen, de heer B. S. A. Klop, hoofd van de inspectie der belastin gen te Leeuwarden le afd., met ingang van 16 Jan. a.s. verplaatst is naar Leiden, als hoofd van de Inspec tie der Belastingen le afd. En de Ver. van Oud-leerlingen van de Gem. H.B.S. te Leiden „De Olie vlek'' (zeer toepasselijke nademaal oud-leerlingen van een school ge wend zijn zich als een olievlek te verspreiden), de Olievlek dus gaat op Zaterdag 20 Jan. a.s. een reünie houden. Om twee uur is er een ver gadering in „Het Gulden Vlies" jaar vergadering met bestuursverkiezing en 's avonds om acht uur wordt in de foyer van de Stadsgehoorzaal 't blij spel in 3 bedrijven van Arch. Laafs „Z.B.B.H.H." (Zijn bezigheden bui tenshuis hebbende) opgevoerd, onder regie van Herman Frentzen. Daarna bal. Gistermiddag om drie uur is de 21- jarige schipper C. N. uit Leiden, wiens schip aan de Oude Vest ge meerd lag, met zijn rechterenkel be- 1 kneld geraakt tussen een baal lom pen en de zijkant van zijn schip. Hij bekwam een kneuzing en bloed-uit- storting, waarvoor de E.H.D. eerste hulp verleende. STADSKOK. BURGERLIJKE STAND. Geboren. Cornelis Gerardus Maria z. van C. G. de Rooy en A. C. Hage- doorn. Frederik Willem Gerard z. van F. J. Doorriink en L. C .E. Joris- sen. Johannes z. van W. Boogert en Y. C. Stormer. Jan z. van J. G. Piket en J. M. de Lange. Antonius Marinus Maria z. van J. A. A. Koot en A. M. Hendrikse. Cornelis Johannes z. van J. H. Aangeenbrug en A. Rhijnsbur- ger. Leonardus z. van A. Marijnus en A. van der Bent. Wilhelmina Mar- garetha d. van H. L. Schrama en W. M. van Ruiten. Miehei Cornelis z. van C. J. Siecker en F. M. A. Leduc. Jantina Wilhelmina d. van W. Blas ter en G. Kruijt. René Frans z. van F. J Bakker en T. Kate. Gert Jan z. van J Ravensbergen en E. J den Haan. Overleden: W. Dekkers man 65 j. P. van Eijgen vrouw 76 j. J. Piket wed. 74 j. D. Tegelaar man 64 j. Getrouwd: II. Bloemzaad jm. en G. Nieuwkerk jd. D. van der Blom jm. en A. Pardon gesch. J. A. Devilee jm. en C. A. Geene jd. H. J. Kikkert jm. en M. A. van der Born jd. C. Loge man jm. en H. Laterveer jd. C. A. M. Rosdorff jm. en A. C. J. van Haas teren jd. J. Sieders jm. en E. Chau- drön jd. C. Weeda jm. en M. Noort jd. J. A. Stalpers jm. en E. B. Wolf jd. Sportkeuring naar Leidse Sportstichting Gisteravond vond in het gebouw van de Gem. Gen. Dienst de officiële overdracht plaats van het Bureau Me dische Sportkeuring aan de Leidse Sportstichting. Na een hartelijk woord van wel kom aan de aanwezige artsen, sprak de heer J. C. F. Koers, ambtenaar L.O., waarderende voordei tot de doctoren S. A. de Graaff en A. J. Kors, die 13 jaar onafgebroken en geheel grati deze medische keuring hadden verzorgd. Spr. dankte hen hartelijk voor de vele werkzaamhe den aan deze keuring verbonden en deed een beroep op de aanwezige art sen. dit nuttige werk voort te zetten. Met leden van de Ver. van Gym- nastieklareren (de heer W. P. Leene, was als voorzitter aanwezig), de heer G. van Zwieten namens de G.G.D- en leden van de E.H.B.O.-Raad, hoopte spr. de kosten zoveel mogelijk te kunnen beperken. Hij bood zuster v. d Wijngaard, mej Kors en de oud- administratrice, mej. Verhoog, bloe men aan en sprak de wens uit, dat de nieuwe keuring ven goed ver richt als voorheen, zal groeien en bloeien in het belang van qnze tal rijke sportliefhebbers. PROF. MR. C. H. F. POLAK HOOGLERAAR TE LEIDEN Administratief en agrarisch recht Prof. mr C. H. F. Polak, hoogle raar aan de Landbouwhogeschool te W'ageningen, is bij Kon. Besluit be noemd tot gewoon hoogleraar aan de Leidse Universiteit, om in de fa culteit der Rechtsgeleerdheid onder wijs te geven in het administratieve recht en het agrarisch recht. Pref. mr C. H. F. Polak werd ge boren op 2 September 1909 te Rot terdam. Na het gymnasium in Den Haag doorlopen te hebben, studeerde hij rechten in Leiden. In 1931 be haalde hij zijn doctorstitel cum laude. Daarna Was de heer Polak o.m. werkzaam bij de Prov. Griffie van Zuid Holland als referendaris en bij het Electriciteitsbedrijf Zuid-Holland N.V. als secretaris van de raad van commissarissen. Ook was mr Polak seecretaris van de Staatscommissie der Waterstaat wetgeving. In 1946 werd hij benoemd tot hoogleraar in de staathuishoudkunde en het agra risch recht en later in de rechts- en staatswetenschappen aan de Land bouwhogeschool te Wagen in sen. Van de hand van de nieuwe Leidse hoog leraar zu'n belangrijke juridische publicaties verschenen. LEIDSE UNIVERSITEIT Gepromoveerd tot doctor in de Rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld „Die stichting in die Ro meins-Hollandse Reg. in die Suid- Afrikaanse Reg." dc heer C. P. Jou- bert geboren te Matatiele en thans wonende te Leiden. Geslaagd voor het doctoraal exa men Ned. Taal de heer H. Schultink (Cum Laude) Den Haag; voor het doctoraal examen Wijsbegeerte E. H- B. a Campo Den Haag. LEIDSE SPAARBANK. Meer gehaald dan betaald! In de maand December 1950 werd er bij de Leidse Spaarbank ingelegd 483.716.45 en terugbet. ƒ632.491,34. Het aantal boekjes bedroeg 223 cn het aantal afbetaalde boekjes 150. Op 4.263 rekeningen van deelnemers aan de Afhaaldienst werd 110.950,75 bij geschreven. Er werden 180 busjes ter lediging aangeboden met een geza menlijke inhoud van ƒ3.375.61. Het bij de Jeugdspaardienst gespaarde be drag was 298.85. Het tegoed der 29.499 inleggers bedroeg aan het ein de der maand 15.865.940,61 (zonder de rente over 1950). Laatste Berichten LICHTKOGELS OP ZEE. De reddingboot „Arthur" is heden morgen omstreeks kwart voor twaalf uitgevaren op het bericht, dat op zee ter hoogte van Wassenaar lichtkogels zouden zijn gezien. Geruchten, als zou daar een vliegtuig in zee zijn ge vallen, zijn tot dusverre niet beves- tigd. Bij navraag bij de K.L.M. deelde men ons mede, dat er geen vliegtuig van deze maatschappij wordt ver mist. De centrale militaire verkeerslei ding op Schiphol heeft ook van het bericht gehoord en onderzoekt thans ook de zaak. Een „Oxford"-toestel van de „Air- sea Rescue" dienst van de Marine- luchtvaartdienst is van het vlieg kamp Valkenburg opgestegen onder commando van luitenant ter zee der de klasse H R. M Scheeren. De Marineluchtvaartdienst deelt desgevraagd mede, dat geen toestel van de M.L.D. wordt vermist. BOERDERIJ-BRAND. Tc Okkenbroek, even buiten de ge meente Bath men. is gisteren de boer derij van de heer F. Wilbrink afge brand. Het huis en de inboedel gin gen vrijwel geheel verloren. Het rundvee dat, hoewel nog levend uit de vuurzee kwam, moest op advies van een ontboden veearts worden afgemaakt. EISENHOWER LM DEN HAAG. Het bezoek van generaal Eisenho wer aan minister s'Jacob duurde on geveer 7 kwartier. Voor het ministe rie van oorlog hadden zich in die tijd enkele honderden personen verza meld, onder wie een aantal verkoop sters uit omliggende winkels, che zonder jas of hoed. regen en wind trotseerden, om Eisenhower te kun nen zien Om kwart over elf verliet de generaal liet ministerie. In gezel schap van ministec s'Jacob reed hij in diens auto naar het kabinet van minister-president dr. Drees op het Plein 1813. Eisenhower cn zijn chef staf, ge neraal Gruenther. bleven daar onge veer een half uur. Na deze bespre- poseerden de twee generaals met dr. Drees en mr. s'Jacob voor een groot aantal Amerikaar.se en Neder landse fotografen. f- rvolgens begaf generaal Eisenhower zich naar het nrih'fterie van buhe:'andse zaken voor een kort bezoek aan minister mr. Stikker. DE TEGENAANVAL OP KOREA. De Amerikaanse, Franse en Neder landse manschappen houden stand tegen de aanvallen dei' Chinezen en Noord-Koreanen die door het cen trum van Korea heen willen breken. De gevechtsgroep dei' V.N. die Woensdag Wondjoe binnen trok en de stad verlaten vond, heeft stellin gen op de heuvels ten Zuiden van de stad ingenomen. Zü sloegen Don derdag aanvallen van drie zijden af. AMERIKAANS LEGERTOESTVL VERONGELUKT. Ongeveer 50 km. ten Westen van Albuquerque in de Ver. Staten is Woensdagavond een twee-motorig toestel van de Amerikaanse lucht macht met 11 personen aan boord neergestort en verbrand. Een red dingsploeg van de nabijgelegen vliegbasis Kort'and. meldde heden morgen. dat zij zeven gewonde pas sagiers en leden van de bemanning had aangetroffen. Men zoekt nu naar de vier vermisten. He' vliegtuig had geseind, dat de inzittenden zich gereed maakten om het toestel te verlaten. ENGELAND ZENDT GESCHENKEN VOOR STALIN. De ..Daily Graphic" stelt vandaag de vraag, waarom Engeland blijft voortgaan met „het zenden van ge schenken aan Stalin". „Sinds de kou de oorlog warmer is geworden, heb ben wij steeds machines naar de Sowjet-Unie geëxporteerd, zelfs in toenemende mate", aldus het blad. Volgens het blad heeft Engeland in de maanden Januari tot en met Oc tober 1950 voor 8.260.000 pond ster ling aan goederen naa4 de Sowjet- Unie verscheept, hetgeen 50 pet. meer is dan in dezelfde periode in 1949. Hoewel de Engelse regering had ver klaard, dat geen materiaal voor het vervaardigen van wapens meer werd uitgevoerd, behoorden onder meer tot de geëxporteerde goederen elec- trische generatoren, aldus de ..Dai ly Graphic". DARUL ISLAM WIL VREDE. De leider van de Darul Islam, Kar- tosuwirjo, zou, aldus het dagblad Pedoman" aan zijn manschappen en zijn „regeringsapparaat" bevel heb ben gegeven, onmiddellijk de vijan delijkheden tegen de A.P.R.l. en de Indonesische Republiek te staken. Het blad schrijft, dat de Indonesische re gering van dit bevel officieel heeft kennis genomen en dat er thans stap pen worden genomen, opdat het ver langen van Kartosuwirjo naar vrede in vervulling zal kunnen gaan. ILSE KOCH SPEELDE COMEDK. Ilse Koch, bijgenaamd „de rode heks van Buchewald", heeft toegege ven. dat haar „zenuwtoevallen" van de laatste tijd gesimuleerd zijn ge weest, zo is vandaag voor de recht bank van Augsburg door haar dok ter en vrouwelijke cipier verklaard. Zij voegden er aan toe. dat Koch zich op haar „acteertalent" had beroemd. Men verwacht, dat de rechtbank vandaag het slotwoord van aankla ger en verdediger zal aanhoren. MARKTBERICHTEN GOUDA, -il Jan Kaas. Aan voer 109 partijen. Prijzen: le soort 2.28—2.33, 2de soort f 2.23—2.27, extra kwal. tot 2.37 per kg. Han del kalm. ROELOFARENDSVEEN, 10 Jan. Groente. Kropsla 2.90—9.50, an dijvie f 25—42, witlof I 27—38, idem II f 1017, spruitkool 38, gr. kool 10. uien 8 per 100, stoofsla 0.601.00 per kist. Bloemen- Golden Harvest 1.201.30, Rose Copland 0 90 1.15. BI. Copland 0.801.00, Krela- ge 4863 cent, White Sail 5164 cent Crown Imperial 4263 cent, Pink Gem 58—69 cent, Sc. Wonder 51 63 cent, Pierson 5461 cent, Piquan- te 0.901.00, Earley Queen 46—58 cent, Amidonette f 0.901 00, Tulpen Gemengd f 0.700.72, Narcissen: Helios 3041 cent, Early Glory 38 42 cent, Whrestler 4345 cent, Blau we Druifjes 1718 cent per bos. Hya cinthen 48, per 100 Cyclamen 17 53 cent per stuk.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3