W\adeónufjeA ggjc&lOse HUTSPOT^ Personeel van Sijthoff vierde het eeuwfeest »Keukenhof« uitgebreid kunst in öe sleutelstad DONDERDAG 4 JANUARI 1951 UE LEIDSE COUKAN'I eerste blad - pagina 1 Sijthoff's eeuwfeestviering is gis- eravond met het personeel in een feestelijke bijeenkomst ia „Den Burcht" besloten. Met de Raad van Commissarissen waren ditmaal ook alle huisgenoten tot dit feest uitge nodigd. De directeur, de heer S. G. van Looy, sprak een inleidend woord, waarin hij een terugblik gaf op deze zo geslaagde eeuwfeestviering. Later op de avond heeft de heer Van Looy de jubilarissen gehuldigd, die in de loop van 1950 een jubileum bij de firma herdachten. Het waren de heren I. de Graaf, hoofdboekhou der, die 40 jaar geleden bij A.W.S. in dienst trad, J. Blansjaar, administra tief employé en H. van Vliet, druk ker, die beiden 25 jaar in dienst wa ren. In een sympathiek speechje re leveerde spr. de verdiensten van deze jubilarissen, die reeds op de dag van hun jubileum een geschenk der direc tie in ontvangst "mochten nemen. In Wat lezers schrijven Leiden, 3 Januari '51. SCHUILKELDERS GEVRAAGD Nu ongeveer de gehele wereld in koortsachtige voorbereiding is, ter voorkoming van een „gewapend con flict", of gewoon gezegd „van een nieuwe wereldoorlog", nu doet het toch wel vreemd aan, dat men hier te lande, alsook hier ter stede, zich zo weinig laat gelegen liggen aan voorzieningen ter bescherming van burgers. Waarom de ruim vijf jaren na de bevrijding niet benut tot het doen bouwen van doelmatige schuilkel ders? Dit kan de burgers dan toch nog tot enige bescherming dienen. Zoals destijds in Duitsland, heeft menigeen daar zijn leven aan te dan ken. Het verwondert me, dat zulks nog niet de aandacht der bevoegde auto riteiten heeft getrokken. Maar dan geen surrogaat schuilkelders, maar degelijke onderkomens. JAN SCHUIL. (Er is een landelijk plan in ont werp voor bescherming van de bur ger-bevolking en er is een commis sie ingesteld.... Red.). Het succes van de eerste tentoon stelling „De Keukenhof", die het vorig jaar duizenden bezoekers in vervoering bracht met zijn combina tie van wilde natuur en aangelegde bloembollenvelden en perken, heeft het bestuur doen besluiten om tot grote uitbreiding van de tentoonstel ling over te gaan. Voor dit jaar zijn grote gedeelten van het wilde hakhout hier cn daar weggekapt, om plaats te maken voor nieuwe tuinen die tegen de achter grond van grillig, door elkaar groei end gewas en laag geboomte een schitterend effect vormen. Zo is o.a. het bos in het verlengde van het theehuis, dat vorig jaar nog ongerept was, thans geheel in de ten toonstelling opgenomen. Is het vroe gere berkenbos met slingerpaden aangelegd, dit gedeelte is geheel an ders van opbouw. De rechtlijnige stijl die .hier is toegepast, zal meer het idee geven van een grote Engelse- tuin. Ook zijn dit jaar „hoveniers-tui nen" z.g.n. stadstuinen aangelegd, waarmee wordt aangetoond, wat men met bloembollen kan bereiken, als men de beschikking heeft over een niet al te grote tuin. Vorig jaar bleek, dat x^estaurant cn theehuis niet voldoende capaciteit bezaten, om de geweldige toeloop te verwerken, en werd besloten om tot een belangrijke vergroting over te gaan. Beide gebouwen zullen dit jaar een oppervlakte beslaan, die dubbel zo groot is als het vorig jaar. Ook is meer aandacht geschonken aan de bedieningscapaciteit, terwijl buiten buffetten de bediening zullen verge makkelijken en versnellen. Om het publiek reeds vanaf het begin der tentoonstelling volop van de bloemen te laten genieten, is er thans een prachtig paviljoen met een oppervlakte van 2000 M2 op het ter rein verrezen. Een enoi'me construc tie van glas en staal en voorzien van een geheel nieuw verwarmingssy steem, waarin een binnententoon- stelling is aangelegd. Men kan dus genieten van de won derschone grandioze aanleg van het park met de feeërieke waterpartijen cn een binnententoonstelling bewon deren waarby de bloemen, doordat zij onder glas en verwarmd naar vo ren worden gebracht, hun schone kleuren nog feller kunnen tonen. TUINBOUWVOORLICHTINGS- MIDDAG KRING BOLLENSTREEK VAN DE L. T. B. Op 12 Januari a.s. des middags om 2 uur wordt in Café v. d. Geest, Zee straat te Noordwijkerhout door de L. TB. een tuinbouwvoorlichtingsmid- deg georganiseerd met medewerking van de N.A.K.B. en de Tuinbouw- voorlichtingsdienst. De film van de N.A.K.B. „Rondom de aardbei" zal door de opnemer, de heer Marinus, worden vertoond en toegelicht. Verder zal de heer S. v. d. Peet, •es. R.T.C.. een lezing houden over hei onderwerp „Ziekten van enkele ^belangrijke groentegewassen en hun kr trijding". -ze voorlichtingsmiddag is vrij 1 nkei ijk voor alle belangstellen- et— n het gebied van de kring. gelijke geest sprak voorts de voorzit ter van de feestcommissie, de heer D. Prevo, die zijn woord van geluk wens vergezeld liet gaan met de aan bieding van de traditionele taart. Mede namens de heren Blansjaar en van Vliet, dankte de heer De Graaf voor deze huldiging. Onder de titel van „Het staat in de boeken", werden door het gezelschap van Alex de Haas enige bladzijden uit het door Roland Wagter samenge stelde variété-cabaret-album openge slagen. De muzikale hoofdstukken werden daaruit gelicht door Tonny Schifferstein, een vrolijke pianist, de Matidors, 2 accordeonnisten met po- oulaire melodietjes en de 3 Ch'co's met Cowboyzang „Het sprookje van duizend en één nacht", uitgevoerd in technicolor (lichtgevende verf), werd verzorgd door de 2 Fleski's, die daarmede groot succes oogstten. Alex de Haas zorgde deze avond voor genoeglijke conferences en zong zijn liedje§. Tot tweemaal toe. en met bijzondere instemming, werd een hoofdstuk opengeslagen door de Ci- cero-girls (de dames Beb Bleyie, Ali Pels en Erna Taverne), die uit eigen bedrfjf waxen voortgekomen: zij weerden zich dapper en maakten een gunstig debuut. De heer Sieval bege leidde hen aan de piano. Aan het einde an de avond heeft allereerst de algemeen procuratie houder, de heer B. P. du Croix, com missarissen en directie namens het personeel dank gebracht voor de wijze, waarop zij het personeel in deze eeuwfeestviering hebben doen delen, in aansluiting waarop de wnd president-commissaris. Mr C. M. Se- ret. nog een slotwoord sprak. Tot slot volgde een geanimeerd bal onder leiding van de heer L. Maas en met medewerking van het dansorkest „The Constellation."". Aan de rijksuniversiteit alhier is benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der letteren en wijsbe geerte, om onderwijs te geven in de oude geschiedenis, dr W. den Boer, thans buitengewoon hoogleraar aan deze universiteit. Tot eewoon hoogleraar in de facul teit der geneeskunde, om onderwijs te geven in de Röntgenologie is be noemd dr D. J. Stcenhuis, thans buitengewoon hooglei'aar aan deze universiteit. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Ada Helena d. van H. v. d. Me ij en M. van Rijn. Johanna Cor nelia d. van P. C. J. Vevdegaal en I. E. Smit. Leonhard z. van J: Ver meulen en J. A. Klaassen. Maria Eli sabeth Anna d. van G. C. Mens en A. M. C. Koning. Wilhelmina d. van C. J. Jansen en J. M. den Nijs. Johan nes Hendrikus Joseph z. van A. J. Zuiderduin en C. M. T. van der Kraan Lucas z. van L. Mieremet en J. Kan- bier. Johanna d. van M van der Mee en P. J Zweistra. Elisabeth dr. van J. Eradus en T. Pet. Catharina Hendrika Jacoba d. van J. P. J. van Vuuren en H. Beij. Valeria Antonius Maria d. van P J. van de Looij en M. C. Rameckei's Theresia Petronel- la Anthonia Maria d. van J. H de Zwart en W A de Does. Gerrit z. van J. de Wit en K. Kalshoven. Amerik z. van W. Guijt en J. Eland. Getrouwd: J. C. Boelee jm. en J. Pai'don jd. D. van den Burg jm. en C van Polanen id. G. T. A. van Mier- lo jm. en J. W. M. Heuzen J. Mou nts gesch. en M. Nieuwenburf id. P. W. Ranselaar jm. en A. M. A. Wille- brand jd. B. Sinteur jm. en L. Zwei- stra jd. Overleden: K. H. Jung wedn. 97 j. J. van Riet man 62 j. J. W. Sips man 46 j. C. Borst wed. van: Ki'iek 90 j. G. Hoek man 70 j. B de Leef wed. van: van Brero 73 i. P. J. Es- seboom wedn. 76 j P. J. Alvenaar wed. 69 j. M. Dozy, huisvr. van: v. d. Burg 60 j. E Arnoldus wed van: Maree 75 j M. Vis wed van: Zitman 86 j P. A van der Steen man 49 j. P. van der Burg wedn 65 j. I. P. v. Klaveren wend. 79 j. P. C. Susan man 68 j. J. de Jong man 62 j. M. G. Nag- tegaal dochter 1 dag. W. M C Kem pen dochter 6 maanden. E. Ivans man 50 j. A. Hoogendoorn huisvr. van: v. d. Berg 74 j. Donderdag 4 Januari. Het bericht, waarmede wij van daag aanvangen, is niet zo bijster prettig. Want het gaat over de 36- jarige wielrijder A. van J. wonend aan de Waïrdgracht die gistermor gen op de Hoogewoerd slipte en kwam te vallen, waardoor hij zijn rechterbeen brak. Per E.H.D. werd de onfortuinlijke wielrijder naar het Acad. Ziekenhuis gebi*acht. Het Sleutelkoor van dc St. Petrus parochie heeft a.s. Vrijdagavond om zes uur repetitie De knapen willen wel zo vxiendelijk zijn hier rekening mee te houden. En hedenavond om acht uur is er feest in de Kath. H.B.S., Mariën- poelstraat voor leden, ouders, dona teurs en genodigden van de Priester studentenclub „St. Franciscus". Nu de feestdagen voorbij zijn, be gint het weer druk te worden in de stad. Verenigingen en organisaties, die ingeslapen leken, blijken plotse ling vol leven te zijn, getuige de vele uitnodigingen, die ons bereiken. Daar hebben \ve b.v de Ver. van Oud leerlingen Ambachtsschool (V.OX. Komt Leiden in aardappelen-nood? Tegenover de zienswijze van de handel, dat de minister op 30 Decem ber jl. slechts maximumprijzen voor klei-aai'dappeen voor consument en destaillist heeft vastgesteld, maar de boeren vrijliet, zodat de gi'oothan- del thans te hoge prijzen moet beta len. is men op het ministerie van oordeel, dat de groothandel voor dui zenden tonnen heeft gecontracteerd Men wenst echter thans niet te ko pen omdat de weersometandigheden extra transportkosten met zich bren gen. De voor de consument en detaillist gestelde prijzen acht men hoog ge noeg om de handel een behooxTijke winstmarge te laten; dat die marge thans wordt gedrukt door extra ver voerskosten vat onder het normale risico van de handel. Zou er ernstige stagnatie in de voorziening met aardappe'en voor de grote steden ontstaan, dan is dit vol gens het ministerie een gevolg van het feit dat er door de handel op dit ogenblik sterk gespeculeerd wordt in aardappelen. Een Leidse aardappelhandelaar die wij om inlicntingen vroegen, was van oordeel, dat er momenteel in de stad nog slechts voor twee a drie dagen voori'aad is en dat de situatie steeds moeilijker zal worden, wanneer de minister de boeren vrij laat in hun prijzen, terwijl detaillist en grossier aan een maximumprijs gebonden b'ijven. Een Leidse grossier was desge vraagd van mening, dat er in Leiden geen aaixiappelen-nood zou komen, omdat de toeren nu hun aardappelen van mindere kwaliteit op de markt zullen brengen, die voor grossier en detaillist wel enige winst kunnen op leveren. In Februari wordt de toe stand iets beter, aldus deze zegsman, omdat de verkoopprijs dan van 14 op 15 cent gebracht wordt en het vervoer waarschijnlijk iets goedko per zal zijn dan thans, nu ijs, sneeuw gladde wegen enz het transport be moeilijken. dus de vrachtprijs ver hogen. A.).Die gaat a.s. Zaterdagavond om half acht in „Het Gulden Vlies" een filmavond geven waarop de heer W. Beets Jr (ver. Nedeii. Fabi'ikaat) iets zal vertonen over „Van volwaar dig fruit tot zuivere vruchten-con- serven" En over „Kent Uw Indus trie" Enige in de film getoonde pro ducten zullen verloot worden en in troductie is toegestaan. Bovendien gaat de Ver. voor Kath. Gezinsvoogdij en Patronage te Leiden op Dinsdag 16 Jan. om 8 uur in het St. Liduinahuis, Zoeterwoud- se Singel 33A, een bijeenkomst hou den, waarop de heer H. L. A. Wues- ten, directeur van het Rijksopvoe dingsgesticht te Amersfoort zal spre ken over „Opvoeding een sociale plicht en roeping". In „Royal' Doezastraat, werd gis teravond een propaganda-bijeen- komst gehouden door de Leid6e Wandelvex-eniging „P. A. v. d. Werff". Na een inleiding door voorzitter M. Zwart sprak de heer Th. Palstra, propagandist van de A.N.W.B., over het werk van de Bond. Enige films verduidelijkten deze interessante lezing. De Harmoniekapel „T. en D." geeft Zaterdag 13 Jan om acht uur in de Stadsgehoorzaal haai- 76e uitvoering. Voor de pauze worden zes nummers gespeeld, waarna een variëté-gezel- schap voor een vrolijke noot zal zor gen, onder leiding van André Meurs. Hedenmiddag om twaalf urn: is brand uitgebroken op de tweede etage van een huis in de Nieuwstraat, in een kamer waar-van de aldaar wo nende meubelmaker zijn magazijn had. De brandweer arriveerde snel met autospuit en vanaf de ladder werd het vuur met één straal geblust. Enige meubelbekledings-stoffen en wat fournituren gingen verloren; de kamer brandde gedeeltelijk uit. Men schat de schade op vijfhonderd gulden. Omtrent de oorzaak tast de Brandweer nog volkomen in het duister. STADSKOK. hillegom Brutale inbraak op klaarlichte dag. Terwijl mevr. K-, wonende aan de Leidsestraat hoek Elsbroekerlaan, een zieke overbuur bezocht, tussen 4 en 4.45 uur nam., is bij haar inge broken. Toen zij thuiskwam vond zij de vloermat scheef liggen en alle la den van de linnenkast open. Een geldkistje werd meegenomen, waar in spaarbankboekje en een zeer ge ring bedrag aan geld. Het geldkistje werd meegenomen in een sloop. Bij de zoon die boven woont werd mede een bezoek gebracht Van deze is gestolen 50 contanten, 2 ket tinkjes en een dure ring. Bij boer K.. die er naast woont, is het lege kistje en 't spaarbankboekje op 't erf te ruggevonden Vermoedelijk is ge bruik gemaakt van een „loper". De politie is er nog niet in geslaagd de brutale inbreker in te rekenen. Brand. Aan de 2e Looster weg ontstond brand in de werkplaats van de graveerinrichting „Casema^ter" Een lap in een gereedschapkistje is vermoedelijk door een nog branden de sigaret gaan branden. Door de sterke rookontwikkeling was het blussen voor de brandweer moeilijk. Aan de kostbare machines en andere •pparaten werd grote schade toege bracht. Ook het gebouw liep grote schade op. Verzekering dekt deze. „Zo gaat het soms" Het gezelschap van Cor Rujjs gaf gisteravond in de Schouwburg de eerste van een viertal opvoeringen voor K- en O. van het vrolijke to neelspel „Zo gaat het soms Het uitgangspunt in dit stuk is de benarde financiële situatie, waarin vele adelijke families, die in Enge land op kastelen wonen, tegen #oor- dig verkex-en. De hertog van Bristol is er zo slecht aan toe, dat hij met zijn zonderlinge aanhang van ooms, tantes en broers definitief aan de grond zit. Alleen een zekere Gerax-d heeft bijtijds een boerderijtje aange schaft, om zijn kost te verdienen. Langzamerhand komt de familie tot de conclusie, dat haar niets over blijft dan ook op de boerderij te gaan werken, maar voor de daad bij het woord wordt gevoegd, komt de op lossing binnenvallen in de vorm van een Amerikaanse millionnairsdoch- ter. Deze charmante dame moet, we gens autopech, met haar vader een toevlucht zoeken in het kasteel. Ze is zo vriendelijk op staande voet ver liefd te worden op Gerard, die aan vankelijk tot grote ergernis van zijn familie tegenstribbelt, maar uiteindelijk toch in het huwelijks bootje stapt. Dit werk vaji Frederic Lonsdale behoort tot de categorie niemendal letjes, die al was het alleen maar om de vex-schrikkelijke lange dialo gen spoedig zouden vervélen, als ze toevallig niet terecht kwamen bij Cor Ruijs. Deze acteur heeft er nu eenmaal slag van, om met zijn char me en humor dergelijke stukken "lans te verlenen. De mallotige oom Charles speelde hij zo verrukkelijk dat de aanwezigen bijna aan één stuk gegierd hebben. Gijsbrecht Ter- steeg en Kitty Knappert speelden 't verliefde paar zeer geestig en Ton van Duinhoven wist zich in zijn dronkemans rol van overdrijving te vrijwaren. De ovex-ige medewerken den droegen het hunne bij tot het lachsucces. Hoewel de officiële huldiging van Cor Ruijs, in verband met zijn veer tig-jarig toneeljubileum, hier ter stede pas in Februari zal plaats vin- 'en, meende de heer de Wilde toch rnige woorden te moeten spreken, welke hij vergezeld liet gaan van een fles oude klare (tot instandhou ding van de spraakzaamheid) en een kistje sigaren. De aanwezige K. en O. leden voegden hieraan nog een hartelijk applaus toe, waarmede de avond besloten was. zoetermeer Aanleg riolering gegund. Van ge meentewege is het leggen varr een riolering in de Molenstraat en om geving en in het uitbreidingsplan ten Noordwesten van de Stationstraat voor een bedrag van 183.000,op gedragen aan de aannemers Fa J. de Vries Zn te Delft. Woensdagmiddag werd in het Prentenkabinet een tentoonstelling geopend van liniaire kunst, welke tot einde Januari ter bezichtiging is ge steld. De tentoongestelde werken zijn afkomstig van Mevr. Marri Ooster- holt, de heer Huub Gerretsen en de heer Alfred Lob. De inzending van de heer Huub Gerretsen, welke be staat uit een dertigtal lithografiën, penseel- en pentekeningen, kenmerkt zich door een grote verscheidenheid, zowel van genre (portretten, land schappen en fantasieën) als van im pressie. De werken van Mevr. Marri Oosterholt doen warm aan. Het zijn hoofdzakelijk pentekeningen en enige waterverf schetsjes. De bijdrage van de heer Alfred Lob geven een typisch en zuiver te onderscheiden beeld van de diverse perioden in het artistieke leven van deze kunstenaar. Zijn wer ken zijn alle etsen, waarvan er en kele door hun soberheid en expressie bijzonder opvallen. De tentoonstelling n.aakt een veel zijdige indruk en zal velen een kunst zinnig genoegen verschaffen. katwijk aan den rijn Brand- In de woonschuit van de heer Vrouwens aan de Overrijn hoek Sandtlaan ontdekten gisteravond voor bijgangers, dat er brand was. De bewoner bleek niet thuis. Met em mers water aan de lopende band werd de strijd tegen het vuur door omwonenden en voorbijgangers aan gebonden. De kachel werd op de straat gedeponeerd. Binnen korte tijd was de strijd gewonnen. De brandweer behoefde geen dienst te doen. De schade bleef beperkt tot het woongedeelte. V. was niet ver zekerd. WARMOND BLOETRANSFUSTEDIENST RODE KRUIS. Eind Januari houdt het Rode Kruis een bloedtransfusie-avond, d.w.z. dat die avond inwoners van Warmond gelegenheid zullen hebben, een halve liter bloed (een gemakkelijk te mis sen hoeveelheid) af te staan voor een goed doel. Niemand behoeft angst te hebben, hierdoor schade aan zijn gezondheid te doen. Een gezond lichaam haalt dit tekort snel in. Van het bloed wordt plasma gemaakt, dat gedistribueerd wordt over de ziekenhuizen, ter be strijding van ernstige ziekte en uit puttingstoestanden na ongevallen en grote operaties. Ook in de oorlog is het een belangrijk hulpmiddel bij de bestrijding der gevolgen van groot bloedverlies. Al'e gezonde personen tussen 18 en 60 jaar komen ervoor in aanmer king. U wordt begin Jinuari huis aan huis bezocht. Neem nu reeds het be sluit U op te geven, zodat ook de huisbezoekei's gemakke'ijlj werk hebben. Het is voor een goed doel, het is voor hulp aan uw eigen land genoten bij ziekte en in nood. H. WALENKAMP, arts. VOOR ONZE BAKVISJES. Het valt niet mee, het onze doch ters naar de zin te maken. Zij vinden dit niet leuk en dat staat niet Het is dan ook niet gemakkelijk een geschikt model te vinden voor neisjes van 12 tot 16 jaar. Het ene model is te kinderachtig het andere te ouwelijk. Bovenstaand model, dat voor ieder figuur, lang of klein, dik of mager, geschikt is, toont een jurkje, dat de jonge meisjes graag zullen dragen. Het voorpand is geheel open en wordt over de gehele lengte van kno pen en knoopsgaten voorzien. Grap pig zijn de klepjes, die onder de ron de pas en op de zaak zijn aange bracht. Voor de klepjes op de jurk worden bevestigd, moet er een lapje voering voor afwerking worden ge stikt. Het kraagje staat het leukst, als het van wit katoen, van piqué of een der gelijke stof wordt gemaakt. De cein tuur. die op ons voorbeeld van de zelfde stof werd vervaardigd, kunt u ook heel goed door een witte suède of door een plastic ceintuur vervan gen. Houdt u van een fleurige jurk, zet er dan witt knopen op. Knopen in dezelfde kleur als de stof geven een rustiger effect. Het patroon van dit jurkje kunt u tegen vooruitbetaling van 1.05 ender no. H 4833 bestellen bij het bureau van „Persbelangen". Postbus 35, Utrecht, voor de leeftijd van 10 12, 1214 1416 en 1618 jaar. EEN MODERNE ROK. WIJ STAAN beiden in een stof fenzaak, zij een slank jong vrouw tje en ik. Wij keux-en verschillende soorten stof op kwaliteit en prijs. „Vindt u het niet erg moeilijk een keus te maken?" vraagt zij verbaasd wanneer ik een stof heb uitg«zocnt. „Och, het was niet zo mohlijk, ik wilde graag zwarte stof voor een rok en daar ben ik mee re laasd." „Ja, ziet u, ik sta nu nog steeds in tweestrijd- ik weet zelf nog niet of ik goed voor een rok of voor een hele japon zal nemen. Ik heb niet zo'n ei-g uitgebreide garderobe, dus zou het eigenlijk wel practisch zijn, goed voor een rok te kopen Daar zou ik dan verschillende blouses of jumpertjes op kunnen dragen, maar eigenlijk ben ik bang, dat een blou se en rok zo gauw saai worden. Bo vendien vind ik het eigenlijk niet gekleed staan als je eens op visite gaat Wat zou u mij nu raden?" Ja, dat is natuurlijk niet zo een voudig te zeggen, als je iemand he lemaal niet kent, niets var. haar smaak afweet. Ik waardeer zelf het practische van een rok en blouse, dus ik adviseer haar stof voor een rok te kopen en daarbij een aardig gekleed jumpertje aan te schaffen. Waarom niet? HET IS TOCH eigenlijk wel vreemd, dat er nog vrouwen zijn, die denken, dat je niet goed gekleed bent, wanneer je in rok en olouse op visite komt. Tegenwoordig wordt er zelfs steeds meer toe overgegaan om in plaats van een avondjapon een avondrok met blouse te dragen. Vooral voor dames, die niet zo heel veei uitgaan en die dus jaar in jaar uit met dezelfde avondjapon zouden geuren, is dit een oplossing. Een geklede rok, zoals bijvoor beeld op onze afbeelding en een aardige blouse, zal het zeker zo goed doen als een japon. Het aparte van deze rok zijn de opgestikte biezen. De plooien wor den ongeveer 20 cm. ingestikt en met een spinnetje afgewerkt. Het Laatste Berichten KEES BROEKMAN RIJDT TE DE LIER. Vanmorgen werden door de IJsclub Hard-gaat-ie" te De Lier nationale angebaan wedstrijden gehouden, welke niet bepaald begunstigd wer den door goede weer- en ijsomstan- digheaen. Op de 500 meter reed Broekman er een goede tijd van 49.3 sec uit, gevolgd door W. de Graaff (Rotter dam) met 50.3 sec., Cokkie van der Eist (Rotterdam) met 52.1 sec. en Cardon (Delft) met 52.6 sec. Broekman was van oordeel, dat het in de middaguren onmogelijk zou zijn om het Nederlands record van Piet Keyzei', dat vrij scherp staat, te verbeteren Verder ver klaarde hij, dat hij bij voortdurende dooi Zaterdag naar Noorwegen zal terugkeren, tegelijk met Klaas Schenk, het lid van de technische commissie van de K. N. S- B. De president van de Arrondisse mentsrechtbank te Amsterdam Mr C. W. Thöne heeft vanmorgen uit spraak gedaan in een kort geding, dat door het weekblad „Sportwereld" als eiser aanhangig was gemaakt tegen het weekblad „Sport" als gedaagde. In die uitspraak heeft de president het weekblad „Sport" in het ongelijk gesteld. Overwogen was, dat de „Sportwereld", die h"t blad „Koning Voetbal" had overgenomen, nadat daar knoeierijen aan het licht waren gekomen, met deze fraude zelf niets te maken heeft gehad. In dc artike len, die in het weekblad „Sport" over deze kwestie waren gepubliceerd, is deze affaire niet juist weergegeven. Uitspraak doende besliste de pre sident, dat het weekblad „Sport" zich in de toekomst zal moeten onthouden van het opnemen van artikelen over „Koning Voetbal", welke een onjuist beeld geven. Bij iedere verdere overtreding zal het weekblad „Sport" aan de „Sport wereld" een dwangsom van 1000. moeten betalen. Het weekblad „Sport" werd ten slotte veroordeeld in de kosten van dit korte geding, die geschat worden op 80. MARKTBERICHTEN GOUDA, 4 Jan. Kaas. Aanvoer 90 partijen. Prijzen: le soort 2 25 —2.29, 2de soort S 2.20—2.24 en extra kwaliteit tot f 2.34, Handel kalm. TER AAR, 3 Januari. Groente. Witlof I 4357 cent, idem II 30—37 cent, idem stek 1326 cent, andij vie I 4262 cent, idem II 27 cent. Groene kool 811 cent, sav. kool 10 c ent, uien 8 cent, spruiten 4855 cent. idem ios 1719 cent alles per kg., knol-selderij 17 cent per stuk, boerenkool 3580 cent per bak, ap pelen: Bellefleuren 15 cent per kg ROELOFARENDSVEEN, 3 Jan. Groente. - Witlof I 37—50, idem II 1526, andijvie 3247, glassla I 5.808.70, idem II 0.90-4-90 per 100. stoofsla 1580 cent per kist. Bloemen. Crown Imperial 36 53 cent. Ki'elage 3860 cent, Pink Gem 6475 cent Rose Cop'and 1 1 55 White Sail 41- -60 cent, Scarlet Wonder 4250 cent, Golden Harvest 1.301.45, Pierson 4249 cent. Early Queen 4855 cent. Narcissen Early Glory 4043 cent, Helios 26 34 cent per bos. Blauwe Druifjes 15 17 cent per bos, Hyacinthen 47 per 100. zelf maken van een rok is een dank baar werkje. Probeert u het maar eens Klaargeknipte patronen van dit model kunt u onder no. P 4894 be stellen bij de redactie van „Persbe langen" Postbus 35 Utrecht, in de maten 40424446 en 48 a 0.95 per postwissel of in postzegels (uit sluitend lage waarden en niet op een briefkaart geplakt). Vergeet u niet nummer en maat op te geven?

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3