3{,aite Cj&Cf Ook een z datje 3 ewt en Opzegging of wijziging van R.T.C. overeenkomsten NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK DONDERDAG 4 JANUARI 19S1 'blü.sl i.UUKAINl EERSTE BLAD - PAGINA De Nederlands-Indonesische Unie DE INDONESISCHE PREMIER Moh. Natsir heeft gisteren in het parlement te Djakarta medegedeeld dat Indonesië krachtens het misluk ken der besprekingen in Den Haag herziening der Ronde-Tafelovereen komst met inbegrip van het Statuut der Nederlands-Indonesische Unie zou moeten overwegen. Enige toekomstige bespreking zou, volgens Natsir, moeten geschieden op basis van souvereiniteitsoverdracht over Nieuw-Guinea aan Indone sië. Anders zouden zulke besprekingen, zelfs bij aanwezigheid en bij stand van een derde partij, nutteloos zijn. „Welke stappen de Indonesische regering in verband met de misluk king van de conferentie over Nieuw-Guinea zal doen, hangt geheel af van de uitspraak van het parlement", zo verklaarde de premier Moh. Natsir na afloop van een speciale kabinetszitting. Intussen plegen de voorzitters der parlementaire fracties overleg over een in te dienen mo tie, waarin er bij de regering op wordt aangedrongen de Nederlands-In donesische Unie te verbreken en de overeenkomsten van de Ronde-Ta felconferentie nader te bestuderen, ten einde na te gaan „of zij door de Nederlandse daad nog kunnen worden nageleefd". Volgens Aneta lijkt het onwaarschijnlijk, dat een meerderheid kan wor den gevonden voor de opzegging van het Uniestatuut. Wel zouden de meeste fracties haar stem willen geven aan wijziging van de RTC-over- eenkomsten. BEZORGDHEID Ass. Press meldt, dat in buiten landse kringen te Djakarta grote be zorgdheid heerst. Men vreest, dat het kabinet-Natsir zal zwichten voor de aandrang van het parlement, om de Nederlands-Indonesische samenwer king te wijzigen. Dit zou kunnen be tekenen dat alle Nederlanders, die thans nog op economische en onder wijsposten in dienst der regering zijn, door Indonesiërs worden ver vangen. Aangezien de Nederlanders, hetzij als functionarissen in rechtstreekse overheidsdienst of als deskundige adviseurs, een belangrijk deel van de regeringswerkzaamheden verrich ten, in het bijzonder wat betreft de zakelijke belangen van het land. ver wachten vele waarnemers van een dergelijke wijziging een algemene chaos en een ineenstorting van het Indonesische economische leven. De Russische nota Bespreking en stemmingen Naar een woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft verklaard, hebben Enge land, Frankrijk en de V.S. in Was hington van gedachten gewisseld over het Russische antwoord op de voor stellen voor een viermogendheden- conferentie. De Westerse mogendheden zullen 'eerst nadere gegevens over de Sow- jet-Russische houding moeten ont vangen, alvorens aan te kunnen ne men, dat de Sowjet-Unie bereid is de Westerse voorstellen te aanvaarden voor het houden van Vier-mogendhe- den-besprekingen, om de hangende internationale vraagstukken op te lossen, verklaarde de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Acheson op zijn wekelijkse perscon ferentie. In diplomatieke kringen in Parijs is men van mening, dat de Russen een „verzoenlijker houding" zouden aannemen dan men bij eerste lezing van de nota kon aannemen, als inge stemd zou worden met het houden van een conferentie van plaatsver vangers over de inhoud van de agen da. Te Parijs zou men het wel eens zijn, zo gaat Reuter verder, dat alles gedaan dient te worden om bespre kingen te bewerkstelligen. Kanselier Adenauer is eveneens voorstander van een voorbereidende conferentie van de Grote Vier, zoals in de Sowjet-nota is voorgesteld, al dus verklaren hoge Westduitse rege ringsfunctionarissen. De geallieerde hoge commissie heeft gisteren de of ficiële tekst aan de regering van Bonn overhandigd met de verklaring, dat de bondsregering op de hoogte zal worden gehouden van alle stappen der Westelijke mogendheden tot het houden van een vier-mogendheden- bespreking en de overeenstemming in deze tussen de Westelijke mogend heden onderling. De Westduitse re gering zou voorts verwittigd worden van de Westelijke bedoelingen. WESTDUITS-GEALLIEERD OVERLEG UITGESTELD De besprekingen van West-Duits- land en de Westelijke bondgenoten over de mogelijkheid van een West duitse bijdrage tot de Westeuropese defensie, die Maandag a.s. hadden moeten beginnen zijn uitgesteld. De reden voor dit uitstel of een nieuwe datum is niet bekend gemaakt. Een vliegtuig met vleugels, die kunnen fladderen als die van een vogel, heeft Woensdag nabij Parijs met succes zijn eerste vlucht ge maakt. Het vliegtuig, ontworpen door de Franse luchtvaartingenieur Francois Rey en bestuurd door Jean Boyer, heeft twee Renault-motoren van 220 pk. en een topsnelheid van 320 km per uur. Twee derde deel van elke vleugel kan heen en weer worden bewogen. Men hoopt, dat de fladderende vleu gels wanneer het vliegtuig geperfec- tionnneerd is, een gelijkmatiger vlucht zullen' garanderen, doordat zij schokken als gevolg van atmosferi sche omstandigheden zullen opvan gen. BRITS SCHIP IN NOOD. Het Britse schip „Palana" is aan de Noord-Oost-kust van Australië op een klip gestoten en gezonken. De kapitein van de „Palana" deel de mede. dat het grootste deel van de bemanning van 69 koppen aan boord van het Nederlandse vrachtschip Singkep" is genomen. DE ZON DE BRON VAN COSMISCHE STRALEN? De organisatoren van een weten schappelijke expeditie naar Noord- Canada hebben verklaard, dat men sterk bewijsmateriaal had verkregen, dat de zon de voornaamste bron zou zijn van alle geheimzinnige cosmische stralen, die de aarde bereikten. Sinds de geleerde 50 jaar geleden de cos mische stralen begonnen te bestude ren, heeft men zich afgevraagd waar deze vandaan kwamen. Dr Martin Pomerantz, die de onderzoekingen leidt, heeft verklaard, dat gegevens, verkregen door instrumenten die in ballonnen tot 32 kilometer hoogte waren gebracht, in de richting wezen, dat de zon inderdaad de bron zou zijn van de cosmische stralen, die onze planeet bereiken. BINNENLAND. De 54-jarige koopman J. ter Haar uit Hilversum is gisterochtend nadat zijn auto door een slippende vrachtwagen uit Amsterdam was aangereden, gedood. De twee andere inzittenden zijn zes-jarig zoontje en diens negenjarige vriendje wer den gewond. --De tienduizendste auto, die door de Enavo de Eerste Nederlandse Auto veiling Orgonisatie is ge veild is gisteren in het Olympische Stadion te Amsterdam ,,op de mat" geweest. Ruim veertig gulden goedkoper zal in de periode van 1 Mei tot 30 Sept. op bepaalde uren van de dag een retour AmsterdamLonden zijn voor toeristen, die per vliegtuig rei zen. De kaarten zuilen 23 dagen gel dig zijn. Aldus zijn de K.L.M. en de British European Airways overeen gekomen. De helft van een nieuw regiment zware luchtdoelartillerie, bestaande uit duizend man. zal met ingang van vandaag in de Seeligkazeme te Bre da worden gedetacheerd. De andere helft van het regiment, dat de naam Waalhaven za! voeren, volgt in Juli •an dit jaar. De Ned. Onderwijzersvereniging heeft besloten zich niet bij het N.V. V. aan te sluiten. Een bakker op zijn bakfiets, de 33-jarige C. H. te Amsterdam, is aldaar door een steenkolen-vracht auto gegrepen. Hij werd over een afstand van ongeveer 40 meter mee gesleurd en is aan zijn verwondingen overleden. De veehandelaar N. Borst uit Schoonhoven, die met een auto vol koeien op weg was naar een vee markt is door de g.adheid van de, hoge Lfekdijk gestort. De auto sloeg' enkele malen over de kop. De vracht rijder werd met een gebroken been uit de cabine bevrijd- Drie koeien bleken door de val gedood te zijn. De Amsterdamse Ballast Mij. zal dit jaar nog een aanvang maken met de uitvoering van omvangrijke bag- gerwerken in en rond de haven van Bangkok Dit millioenenwerk zal ge ruime tijd in beslag nemen 3? In de goudsmidswinkel van de heer De Baat te Steenbergen heeft een onbekende een steen door de spiegelruit gegooid. De man deed een greep in de étalage en stal voor een waarde van 2500 aan gouden voor werpen. Het gemeentelijk trambedrijf van Groningen heeft in 1950 een te kort van ruim tweehonderdduizend gulden. Om dit ver ies voor 1951 op twintigduizend gulden terug te bren gen is het gemeentebestuur van Gro ningen voornemens om de tarieven met ingang van 14 Januari te ver hogen van tien cent op twaalf cent per rit. Bfj de Palmolive Colgate fabriek te Amsterdam maakten twee ar beidsters zich schuldig aan handtas telijkheid tegenover een toezicht- houdster. Zij werden op grond daar van op staande voet ontslagen. Als protest hiertegen verlieten 26 ande re vrouwelijke arbeidsters het werk. Twee-en-twintig andere vrouwen en mannelijke werknemers sloten zich niet bij dit protest aan. KEIZER BAO DAI ONTVANGT GENERAAL DE LATTRE DE TAS- SIGNY De Hoge Commissaris van Frankrijk in Indo China, Jean de Lattre de Tassigny is voor de ZUINIG MET INDUSTRIEKOLEN Zoals bekend ondervinden de West- Europese landen sedert enige tijd de eerstal ontvangen door Keizer ^sZZ KSS Nederlandse markt nog betrekkelijk weinig te bespeuren viel, ligt het voor de hand, dat ook ons land met Bao Dai. Op de foto v.l.n.r.: Generaal J. de Lattre de Tassigny, Z.M. Keizer Bao Dai en de Minister van Staat enz. de heer Letournea. NEDERLANDSE CORRESPONDENT TE CAIRO VERMOORD De correspondent van „Het Vrije Volk"' te Cairo, mr G. Kamphuisen, is Woensdagmiddag dood in zijn ap partementen aangetroffen. Hij was aan de polsen gewond. A.F.P. meldt nog, dat de portier van het huis als verdacht van .moord is aangehouden. ONDERDAK VERLEEND AAN DESERTEUR Niet minder dan 3 personen, een boekhouder, een sjouwerman en een musicus, zijn in de weer geweest om onderdak te verschaffen aan een de serteur, wiens móéder het zo vrese lijk vond, dat haar zoon in dienst van de marine, naar Indonesië zou moe ten vertrekken. Toen de dienstplich tige in September 1948 met verlof ging, is hij niet meer teruggekomen. De boekhouder verleende hem één nacht onderdak en verzorgde daarop door bemiddeling van de sjouwer man ten huize van de musicus het onderduik-adres. Het drietal stond terecht voor de Amsterdamse rechtbank. De officier eiste tegen de boekhouder, die min der toerekeningsvatbaar werd ge acht, 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drip jaar. Tegen de sjouwerman en de musicus, over wie door het Leger des Heils zeer gun- stige rapporten, waren uitgebracht, werd ieder één maand voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd geëist. Vonnis: 17 Jan. a.s. PROF. GERRETSON ONDER EEN TRAM. De Utrechtse hoogleeraar en publi cist prof. dr- F. C. Gerretson is gis teravond omstreeks kwart over vijf op het Stationsplein te Amsterdam onder een motorwagen van lijn 1 ge komen. Vermoedelijk heeft de hoog leraar niet voldoende op het ver keer gelet. Hij is met verwondingen aan het hoofd naar een der Amster damse ziekenhuizen overgebracht en daar ter verpleging opgenomen De hoogleraar heeft de leeftijd van 66 jaar. DOOR HET IJS GEZAKT EN VERDRONKEN. De Haagse politie heeft gisteren tot in de nacht gedregd in het water langs de spoorbaan Den Haag—Rot terdam, in de omgeving van Over- voorde. Ter plaatse is het ijs zeer de terugslag van deze ongunstige ontwikkeling ernstig rekening dient te houden, in het bijzonder voor zo ver dit de regelmatige voorziening met industriekolen betreft In verband hiermede wijst de mi nister van Economische zaken er op, dat de bestaande onzekerheid be treffende een voldoende en tijdige aanvoer van kolen uit het buiten- BOERDERIJ DAKLOOS. Bewoners van het Hanepad te Zaandam werden gisteravond opge schrikt door een hevig lawaai, dat hen deed denken aan een aardbeving of een bominslag Van de boerderij van de familie Bakker kwam het grote, meer dan zestig jaar oude dak onder donderend geweld naar bene den. Het viel vlak achter een nabij ge legen woning en drie toiletten van de buren werden onder balken, plinten en duizenden pannen bedolven. Als door een wonder werd er nie mand gewond. Het vee in de boerde rij werd beschermd door de vloer van de hooizolder. De heer Bakker had juist besloten het dak te laten herstellen. In onze Opruiming FLANELLEN NACHTHEMDEN 6.98 WEERSVERWACHTING geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. (Opgemaakt te 10 uur). TOENEMENDE DOOI. Zwaar bewolkt met nu en dan enige regen of motregen. Mati ge tot krachtige en aan de kust later harde wind tussen Zuid en Zuidwest. Verdere stijging van temperatuur. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Berucht", volwassenen. Lido: „Assepoester", alle leeftij den. Luxor: „Een dag in het leven", 18 jaar. Trianon: „Odette", 14 jaar. Rex: „Road to Utopia,, 18 jaar. Wilt U iets weten? Vraag: Route Noordwijkerhout naar Abcoude Antwoord: Noordwijkerhout, Lisse, door de Haarlemmermeer naar Ku- delstaart, Uithoorn, de Winkel Ab- couda; afstand pl.m. 40 km. Vraag: Route van Sassenheim naar Osnabrück. Antwoord: Sassenheim, Leiden land het dringend noodzakelijk maakt Alphen, Utrecht, Amersfoort, Voort- vooral bij het verbruik van industrie- huizen, Apeldoorn, Deventer, Hen kolen de grootst mogelijke zuinigheid gelo, Óldenzaal. Bentheim, Rheine, in acht te nemen. Osnabrück. ALPHEN AAN DEN RIJN Chr. V. G. L. O.-school geopend. Woensdag onder grote belangstel ling uit onderwijskringen en van de zijde van het gemeentebestuur, in het Jongenshuis van de Martha- stichting, de Chr. V.G.L.O.-school of ficieel geopend. Hiermede is onze gemeente een onderwijsinstelling rijker geworden, waarvan men hoopt, dat ze ook be tekenis zal hebben voor de omlig gende gemeenten. Voorlopig krijgt deze school, die met een pl.m. 120-tal leerlingen start,' verdeeld in 3 klassen, nl. huis- houdonderwijs, technisch onderricht en handelsonderwijs, onderdak in de school aan de Julianastraat. De nieu we V.G.L.O.-school zal verrijzen in -incf. het complex „Nabij' Hoofd van de de maand December 1950 pnssecruen school is de heer K. Groèneftdijk uit I 2889 vaartuigen de hefbrug over de Rotterdam, die, evenals het verdere I vaartuigen moest ditionele gouden horloge met inscrip tie alsmede de oorkonde van de Ned. Ver. van Handelaren in Bouwmate rialen met de bijbehorende medaille. De echtgenote van de heer v Eg- mond ontving bloemen. In de avonduren bood de fabneks- kern ten huize van de jubilaris hem een rooktafel aan met aangebouwde schemerlamp, als geschenk van het gehele personeel, terwijl ook weer bloemen werden aangeboden aan de echtgenote van de jubilaris. Woensdag 17 Januari hoopt de heer A. Oudenes, smid bij A. Oost hoek N.V. zijni veertigjarig arbeids- jubileum' te herdenken. BOSKOOP Scheepvaartverkeer. Gedurende dè brug 1644 keer worden geopend. Gedurende het jaar 1946 passeer den 33053 vaartuigen de hefbrug. in 1947 waren dit er 31443, 1948 37647, 1949 38088 en 1950 39460. Hieruit blijkt dat het scheepvaart verkeer sedert de bevrijding regel matig is toegenomen behoudens in 1947 toen door een lange vorstpe riode de scheepvaart geruime tijd gestremd is geweest HAZERSWOUDE Jubileum. Op 7 Januari her denkt de heer J. Blokhuis, dat hij 40 jaar geleden het bloemist en tuin dersvak begon. Tal van jaren is de - heer Blokhuis heiziger geweest voor het leerlingenaantal wettigt de be- verschillende boomkwekers in Bos- noeming van 5 leerkrachten, ligt het koop en bollenkwekers in Sassen- in de hedorl n- bet voorionie m"' heim. Hij kwam gisteren uit het bui- genoemde drie onderwijskrachten te tenland met flinke orders terug. Het doen Tot slot spraken nog do heren zal de heer Blokhuis bij zijn feest P. Smits en Verschoor, deze laatste njet aan belangstelling ontbreken, is oud schoolhoofd van de hee'- v- Groenendijk. personeel, de dames Hulshof en Wassenaar tijdens de officiële bij eenkomst, waarin burgemeester Wit- schcy en de gemeentesecretaris, de heer A. Veenhuijsen de belangstel- V- van hel gemeentebes.i'.ur ver tolkten, werd geinstalleerd. Initia- u?t.nemer tot de stichting V.G.L.O.- school, waarin het onderwijs op de christelijke beginselen zal zijn ge fundeerd, is de heer S. J. Koning en voorzitter van de onderhavige stich ting is de heer Joh. Westmaas Jr. Deze sprak het openingswoord. Ver volgens spraken burgemeester Wit- Schey en de heer H. Roosenbeek. in specteur van het L.O. in de inspec tie Alphen aan den Rijn. Ofschoon Gouden echtpaar. Op S Januari zullen de heer en mevr. Hendrik C. G'oebel en Hendrika GoebelHoo- gendoorn, Steekterweg 76, 50 jaar ge trouwd zijn. Jubileum bij A. Oosthoek N.V. gevaarlijk. Een 7-jarig jongetje was j Woensdagmorgen werd ten huize HAZERSWOUDE (H. R.) Op een warme zomerdag kan het wel eens gebeuren, dat je een wesp aantreft in de limonade op je tuinta- feltje. Maar een dode muis, nee Ons althans is het nooit overkomen. De man in Oklahoma, die een grote fles prikkel-limonade kocht bij de kruidenier op de hoek, overkwam het wel. Hij wikkelde bij zijn thuiskomst de fles uit het papier en constateerde, dat er op de bodem iets lag, dat er in geen geval appetijtelijk uitzag. Om zich ervan te overtuigen, dat het wer kelijk een muis was (compleet met staart en kraaloogjes) draaide hij de fles om. En ziet langzaam zakte een muizenlijk van de bodem naar de nek. Bah, zei de man- En hij wandelde resoluut en vinnig terug naar de krui denier. Mogelijk, zei hij, zijn er men sen, die bij een koele dronk een har tig hapje behoeven, maar ik hout niet van die dingen. Geef mij maar prikkel-limonade zonder dooie mui zen. De kruidenier gaf hem onmiddel lijk gelijk. En dat was sportief. Niet iedere kruidenier zou zich in een ge val als dit onmiddellijk gewonnen geven. Sommige kruideniers zouden zich afvragen hoe iemand er in 's he melsnaam toe kwam. om over een kleinigheid als een gestorven-muis in 'n limonadefles, zo'h. herrie te maken. Ze zouden eens hartelijk lachen, hun klant op de schouder kioppen en hem de goede raad geven, in het vervolg meer op het wezen der zaak dan op zulke bijkomstigheden te letten. De kruidenier in kwestie deèd dat niet. Hij maakte zich kwaad en be sloot rechtsvervolging te laten in stellen tegen de firma di5 hem limo nade met dooie muizen had geleverd. De rechter stond voor een moei lijke taak. Hij kon alleen veroorde len op grond van de overweging, dat dooie muizen in limonadeflessen een gevaar inhouden voor de volksge zondheid. Maar op dit punt nu juist, stond de aanklagende partij uiterst zwak Dat bleek pas goed. toen de verdediger van de limonadefabriek een deskundige naar voren schoof: een bacterioloog, die in laatste in stantie uitspraak moest doen over de funeste gevolgen die het drinken van doormuisde limonade zou kunnen hebben. De man echter trok in het geheel geen bezorgd gezicht. Hij zette de fles (met de muis op de bodem) aan zijn mond en dronk haar in één teug half leeg. Zo, zei hij, u ziet hetDeze drank bevat voldoende koolzuur, om Schaatsen. Deze week werden aan de Rijndijk schaatswedstrijden I binnen eerj uur alle bacteneen, of ze georganiseerd door de ijsclub Ha n" ,7an L™on des middags gaan schaatsen, keerde niet terug. Het dreggen le verde geen resultaat op. OVERVALLERS GEVAT. De 22-jarige groenteboer Th. J. W. uit Den Haag en de 18-jarige kruide niersbediende A. L. K. uit Rijswijk zijn in de nacht van Dinsdag op Woensdag door de Haagse po itie ge arresteerd. De jongelieden hebben in Den Haag het nieuwe jaar ingeluid met het plegen van vier overvallen. Bij een huiszoeking vond men het pistoo.tje, waarmee zij bij hun over vallen de mensen bedreigden. Het bleek een stukje speelgoed van plastic te zijn. Rechercheurs van de Tilburgse politie hebben de clandestiene zen der „Tijl Uilenspiegel" in eigen huis betrapt. Zij deden een inval in een huis aan de Klaverstraat, waar Tijl Uilenspiegel en de andere medewer kers aan dit programma, zoals Pal jas, Lord Lister, Lilliput, Mascotte en Don Quichotte juist bezig waren met een programma dat uit de bed stee werd uitgezonden. Bij het onderzoek in een aantal andere huizen konden alle onderde len van de clandestiene zenders (er waren er meer dan een en er be stond samenwerking tussen hen) in beslag worden genomen. Hieronder bevonden zich 96 gramofoonplaten. De medewerkers werden per overval wagen naar het politiebureau ge bracht, waar zij, nadat proces-ver baal tegen hen was opgemaakt, in vrijheid werden gesteld. Toen Tijl Uilenspiegel thuis kwam, had zijn vrouw inmiddels het leven geschonken aan een dochter. van de dierecteur, de heer A. Oost hoek, het zilveren arbeidsjubilcum herdacht van de heer N. v. Egmond, Mauritsstraat, als pannensorteerder en pannenlader. De heer v. Egmond, die vergezeld was van zijn echtgenote ontving al- .lereerst de waardering van de direc- 3 ver ziin r l.chtsgecrouwe arberls- vervulling. Vervolgens wer.den tot hem sympathieke woorden gericht door de heer D. Falkena, dié het voorbeeld van de jubilaris in het bedrijf hogelijk waardeerde. Van de directie ontving de jubilaris als stof felijk blijk van waardering het tra- zerswoude. Prijswinnaars voor he ren-leden waren: le pr. 10 Cor Kraan, 2e pr. 7.50 D. Heymans, 3e pi*, 5 Cor de Jong Az., 4e pr 2.50 Joh. de Jong Pz., 5e pr. f 1 D. Pont. Daarna was het hardrijden voor paren, hierbij werden de volgende personen winnaars: le pr. 10 Joh. de Jong en Clasien Verdegaal, 2e pr. 7.50 Huug v. d. Voort en Rie v. d. 1 Voort, 3 e pr. 5 Martien v d. Ploeg en Annie v. d. Ploeg, 4e pr. f 2 50 D. Pont en Rie de Jong Pd., 5e pr. 1 Henk van Wetten en Gre Rade- maker, 6e pr. 0.50 Cor de Jong en Corrie Verhaar. ^Anp-wnsVEEN IJsclub Wilhelmina. Woensdag middag had op het Braassemermeer nu van dooie muizen komen of niet, naar de andere wereld te helpen. Terwijl het publiek op de tribune nog lelijke gezichten zat te trekken van emotie, deed de rechter uit spraak. Geen boete, geen celstraf niets.Alleen een vaderlijk advies aan de fabrieksdirectie om in het vervolg de bodems van lege flessen te bekijken, voor ze onder de vul- machine zouden komen. een schaatswedstrijd tegen het hor loge plaats over afstanden van 400, 1200 en 2000 m. De. uitslag werd: 1. E. v. d. Meer, 2 Jos Pouw, 3. Mart. Turk, 4. Koos Kerkvliet, 5. Koos Baker, 6. H. v. Veen. De tijden wa ren resp. 7.20, 7.37, 7.43, 7.54, 7.55 en 8.05 minuten. HET B ETOVERDE KA STEEL.} 33. Daar moesten ze de politie op en kom mee naar mijn kasteel!" afsturen!! Commissaris Hop Sakee was een belezen man Hij deed niets liever en vaak ook niets meer dan rustig in zijn bureaustoel zitten en het ene boek na het andere verr slinden. Zo ook nu En het kwam hem dan ook helemaal niet gelegen, dat Baron Van Ghoet tot Bee 't Hei- zo maar ongevraagd zijn vertrek kwam binnenwervelen. ..Hallo, commissaris Hop Sakee!" hijgde de Baron. „Leg dat boek weg „Geen tijd", antwoordde de politie chef. „Ik ben juist aan een hoogst wetenschappelijk werk over de mis daad bezig en ik kan dat heus niet laten rusten voor kasteelbezoek Bovendien heb ik dienst en dan mag ik toch niets drinken." „Maar het is dienst!!" riep Baron Van Ghoet tot Bee 't Her verklarend „Er zijn een paar schurken in mijn kasteel, die het hele landgoed heb ben overmeesterd en mij ik weet niet hoe Jang geboeid in een kerker hebben gestopt!" „Bah, wat lelijk", zei Hop Sakee. „Daar moesten ze de politie op af sturen. Foei. foei Maar toen de Baron eindelijk alles had verteld, stoof er binnen vfjf mi nuten een met agenten volgeladen overvalwagen door de slapende stra ten van de stille stad, op weg naar het kasteel van de Baron Van Ghoet tot Bee 't Her.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2