jf^eióse hutspot/!# Directeurs-wisseling bij de Leidse Markt en Havendienst L. A. Mennes neemt afscheid Fantastisch lekker! w\^Etfi£p J Gemeenteraad van Oegstgeest DONDERDAG 28 DECEMBER 1950 )SE COURAN1 EERSTE BLAD PAGINA 2 De heer Mennes begon zijn loop baan in Rotterdam, waar hij in 1911 marktmeester werd en tijdens de mo bilisatie '14'18 de functie vervulde van chef van het Rantsoeneringsbu reau in de Havènstad. Hij leidde er de distributie van levensmiddelen en kocht zelf voorraden in, in een wil- leekurige maand van 1917 zelfs voor meer dan 18.000.000 gulden! In 1919 werd de heer Mennes Hoofdmarkt- meester en in 1922 richtte hij de Ver eniging vooi Hoofdambtenaren bij het Marktwezen op. Twintig jaar was hij secretaris, daarna voorzitter en thans ere-lid. Op 15 Sept. 1923 volgde zijn be noeming tot directeur te Leiden. Wat de heer Mennes in deze fupctie heeft verricht, beschreven wij enige tijd geleden reeds in een uitvoerige re- TEN DUBBELTJE KAN SOMS RAAR ROLLEN! Dit bekende gezegde zal dezer dagen ongetwijfeld wel eens overpensid worden door de heer L. A. Mennes, directeur van de Leidse Markt- en Havendienst, die per 31 Dcc. a.s. als zodanig ontslag neemt, in verband met de pensioen gerechtigde leeftijd, die hij op 7 April 1.1. bereikte. Deze 65-jarige zal aan dit gezegde denken, als hij zijn le vensloop overschouwt en dan weer zien zal, hoe iemand, die beroeps-officier wil worden en daarvoor in op leiding gaat, tenslotte bij de Markt- en Havendienst terecht komt! Tus sen beide beroepen zien we geen en kei verband, de heer Mennes zelf ook niet. Maar desalniettemin heeft hij er geen ogenblik spijt van gehad het commando over soldaten voor dat over brugwachters en marktmees ters verwisseld te hebben. pohtage over de Markt- en Haven- dients. De heer Mennes bleet Leiden trouw, ook toen hij in 1931 werd be noemd tot directeur van Markten en Beurzen te Rotterdam, welke benoe ming hij om persoonlijke redenen niet aanvaardde. In 1935 richtte hij met de heer J. W. Bonda de Vebo^pp en in 1939 werd hij voorzitter van de Gemeentelijke Commissie tot Bestu dering van het Ventersvraagstuk. De oorlogsjaren brachten ook voor de heer Mennes vele moeilijkheden. In 1943 werd hij benoemd tot ge machtigde voor de voedselvoorziening in het district Leiden, in welke func tie hij zoveel moeilijkheden kreeg, dat het tijd werd onder te duiken. De heer Mennes kon echter het oinde niet onderduikend afwachten, want in de hongerwinter werd hij lid van de Verzorgingsraad te Leiden, wel ke instantie de voedselvoorziening moest regelen en dat niet kan doen zonder medewerking van de heer Mennes, die als gemachtigde deskun dig was. De burgemeester beloofde hem geen overlast te zullen bezorgen in verband met zijn onderduiken. Koninklijke onderscheiding. Op 30 April 1949 werd de heer Mennes koninklijk onderscheiden en benoemd tot Ridder in de Orde van Oranjo Nassau. Zijn zilveren jubi leum in 1948 was practisch onopge merkt voorbijgegaan, wegens ziekte. Terloops hebben we al even gewe zen op de activiteiten van de heer Mennes in het verenigingsleven, spe ciaal in de organisaties, die met zijn functie verband hielden. We kunnen nog noemen zijn lidmaatschap sedert 1929 van de Landelijke Commissie tot Verbetering van het Veevervoer. De heer Mennes zal op aandrang van het bestuur bestuurslid blijven van de Vebö en ook „ijn functie in de Dierenbeschermingsraad van Leiden za lhij blijv envervullen. Sprekend over de voobije jaren, vertelde de heer Mennes ons, hoe hij steeds een warme voorstander is ge weest van het Marktwezen, wat hem echter niet belette de belangen van de Middenstand onder ogen te zien en zo goed mogelijk te behartigen. De heer Mennes ziet trouwens geen tegenstelling tussen markt en mid denstand. Uit de historie leidt hij af, dat de winkels uit het marktwezen zijn voortgekomen en hem Is duide lijk, dat zowel de winkelier als de marktkoopman een apart terrein heeft. Zij vullen elkaar aan. De actie van de Botermarkt-winkeliers, om de Zaterdagse markt op de oude plaats terug te krijgen, spreekt boekdelen! Als we tenslotte de loopbaan van de heer Mennes overzien en beden ken wat hij voor de diverse markten heeft gedaan (ook voor de Haven dienst, al werd dez ein dit verband niet op de voorgrond geschoven) dan mogen we zeggen, dat hij een staat van dienst achter zich heeft, waar van Lëlden vele vruchten mocht plukken. Daarover zal de heer Men nes wel het een en ander te horen krijgen op de afscheids-recêpttie, die a.s. Zaterdagmiddag van 3 uur tot half vijf op het Stadhuis wordt ge houden! BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes H. z. van-H. L. Marsé en M. A. Janssen, Johanna M. d van B. Wansink en A. M. Ver meulen, Petrus G. L. z. van C. Turk en C. T. A. Meijer, Johanna M. Ch. d. van C A. O. van Nieuwenhuijze en M. I. Blom, Ella P. H. d. van J. van der Meer en E. H. P. Hersche, Johannes z. van J. van Gelderen en C. van den Berg, Hendrik z. van J. F. W. Beerenfenger en M. Brouwer, Willem z. van J. Faas en A. Berger, Robert J. C. M. z. van J. P. N. Pau- lides en H. P. Omtzigt, Lena d. van G. Tisseur en J. E. Mensert, Engelina J. C. d. van A. van Fruchten en M. H Bouwman, Theodorus F. z. van J. Dijt en G. T. F. van der Lubben, Johanna d. van J. Schuilenburg en W, T. van Mierlo, Jacobus z. van J. van Egmond en C. S. Bi'andt, Pie- ter z. van C. van Meerloo en P. A. Molhoek, Cornelia z. van C. Pauw en M. E. van Da alen, Johannes C. M z. van W. J. van der Holst en A G. Verhoeven, Johanna d. van G. van der Weijden en M. H. Hoogstra- ten, Mattheus z. van H. J. van der Louw en M. Luijendijk, Martinus A. z. van A. M. Smits en M. H. van den Berg, Gerardus J. E. z. van A. Stigter en G. H. Kriebel, Willem z. van W. Olivier en J. de Bruin. Getrouwd; J. Grocneweg jm. en A. G. Soesterbroek jd., A. Botter jm. en A. B. M. Kaulingfreks jd., P. C. T. A. Bredero jm. en P. A. Reekers jd., F .Crama jm. en H. C. Louwrier jd.. A. Dubbeldeman jm. en A. D. van Es jd., J. T. Fuchs jm. en C. L. Cival jd.. C. T. de Groot jm. enP. H. Ruitenbeek jd., G. Sajt06 jm. en S. de Jong jd., A. J. J. van der Zanden gesch. en E. C. F. Spruit jd. P. Brandt jm en A. M. H. T. van Dijk jd. Overleden: W. H. van Tol man 59 jr.. P. Koster wed. van Leeflang 89 jr., J. Verhoeven huisvr. van Pret 82 jr., M C. de Jong huisvr. van Lassehuit 74 jr., M. Scheer wed. vah van Brusso 145 jr., K. Heemskerk Karman 77 jr., A. Bom huisvr. van wedn. 80 jr., A. van der Sleet huisvr van Heemskerk 35 jr.. J. E. Kooij dochter 8 maanden, D. Bloos man 52 jr., C. Plug man 62 jr. BRAND TE CANBERRA In het regeringscentrum van Can berra (Australië) heeft heden Don derdag) een ernstige brand gewoed. Belangrijke ^egeringsbureaux zijn uitgebrand en het bureau van de Zuid-Afrikaanse hoge commissaris' werd vernield. De schade wordt op ongeveer 300.000 gulden geraamd. De oorzaak van de brand is nog önbè- kéhd. Tengevolge van een koopgolf ste gen de noteringen op de New-York - se effectenbeurs gisteren tot het hoogste niveau sedert 20 jaar. De voornaamste aandelen vertoonden stijgingen, welke varieerden van 1 dollar tot ongeveer 5 dollar per aan deel. De meeste vraag bestond naar olie-, spoorweg-, staal-, auto-, lucht vaart- en vliegtuigfondsen. Volgens nvakelaars bestond er geen speciale reden voor de scherpe stijging. DERTIEN DODEN BIJ VERKEERS ONGEVAL Bij een verkeersongeval met een autobus op de weg LimaAyactÜho zijn dertien personen gedood en zes gewond. Onder de slachtoffers bevin den zich vijf kinderen. De bestuur der had een verkeerde manoeuvre gemaakt. Bij herstelwerk in Warschau heeft men de geheime archieven gevonden van het ghetto dat in 1943, na de op stand, door de Duitsers met de grond is gelijk gemaakt. De papieren dagboeken, brieven en ondergrondse kranten werden gevonden in twee hermetisch geslo ten melkbussen Zij bevatten inlich tingen over het lot van vele voor aanstaande Poolse verzetstrijders. Zij zijn geschreven in het Pools, jiddisch, Hebreeuws en Duits en wor den nu onderzocht door het Joodse historische instituut. ETNA ZWIJGT EINDELIJK. De directeur van de vulcanologi- sche dienst te Catania heeft gisteren een verklaring uitgegeven, waarin gezegd wordt dat dc eruptie van de Etna, die precies een maand gele den begon, als geëindigd kan wor den beschouwd De bewoners van de geëvacueer de dorpjes Milo en Rinazzo keerden terug naar hun huizen. Uit de cen trale krater kringelden nog slechts kleine wolkjes witte rook omhoog. Men %schat dat de 'schade, aangericht dóór 'de uitbarsting, een 200 millioen lire beloopt. De Wool Association van de New- Yorkse katoenbeurs hebben sober heidsmaatregelen ten aanzien van het wolverbruik voorspeld. Deze maatregelen zullen waarschijnlijk in houden. dat herencostuums het vol gend jaar vervaardigd zullen wor den met broekspijpen zond re omsla gen, colberts met slechts één buiten zak en zonder vest. Qeze en andere materiaalbesparingen zullen nodig zijn wegens de toenemende militaire behoeften. Sommige waarnemers ver wachten, dat de regering het vol gend jaar zal voorschrijven, hoeveel wol in elk costuum zal mogen wor den verwerkt. WEERSVER WACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). AANHOUDENDE VORST. In het Zuiden van het land vrij veel bewolking met later moge lijk enige sneeuw. Elders flinke opklaringen. Krachtige tot ma tige, maar langs de kust van Holland en Zeeland tijdelijk harde Oostelijke wind. In de nacht en ochtend hier en daar strenge, overigens lichte tot ma tige vorst. Kunt U een verrukkelijk Likeurtje werkelijk waarde ren? Maak dan eens kennis (en Uw kennissen ook) met onze ABRICOT BRANDY Fantastisch lekkeren 4.75 per hele, J" 2.50 per halve fles. nno-1784- Donderdag 28 December. We kunnen u vandaag niet veel vertellen, want het is rustig in de stad, in de week tussen Kerstmis en Nieuwjaar. Maar wel dient u te we ten, dat mej. L. Maat uit Leidên te Amsterdam aan de R.K. School voor Maatschappelijk Werk slaagde voor haar einddiploma. En dat het revue- en cabaretgezel schap „De Speeldoos" a.s. Zaterdag avond een uitvoering geeft in „Den Burcht", aanvangend om acht uur. De Leidse IJsclub déelt ons mede, dat de ijsbaan hedenavond geopend zal zijn. Na de herstellings-werk- zaamheden van gisteravond ziet het ijs er weer prima uit, zodat u weer heerlijk kunt schaatsen. Clos en Leembruggen ontslaat personeel Tengevolge van de enorme stijging der wolprijzen, waardoor de afzetmo gelijkheden in binnen- en buiten land sterk verminderden, heeft de N.V. Sajetfabriek P. Clos en Leem bruggen te Leiden zich genoodzaakt gezien aan ongeveer 70 meisjes ont slag te geven. Dit ontslag is vooraf besproken met de Bedrijls-unie, de overkoepeling van de drie textiel-arbêiders-organi- saties, waarvan het bestuur de nood zaak om tot dit ontslag over te gaan inzag. Aldus deelde ons hedenmor gen de directie mede. Aan deze mededelingen ontlenen Wij verder, dat het merendeel dei- meisjes niet georganiseerd is, dat zij vier weken het volle salaris gekregen hebben bij een verminderde werktijd en dat zij bovendien vier dagen extra vacantie kregen met behoud van het volle loon. Bij het ontslag is de wet telijke termijn van aen Week in acht genomen. Twee en veertig van de ontslagen meisjes hebben zich tegen dit ontslag verzet en verspreidden een manifest onder de textiel-arbêiders. Hierop heeft de directie zich in verbinding gesteld, met het Glelijk Arbeids- oui-eau, dat zich met het ontslag k verenigen. De uearxjtsunie houdt zich er verder buiten. ALPHEN AAN DEN RïfN DODELIJK ONGELUK Zaterdagmiddag vond te Alphen aan den Rijn een droevig ongeval plaats, dat het leven eiste van de 51- ïarige gehuwde arbeider Dirk Bloos. De heer B. reed omstreeks half een, komende van zijn werk, op de Verlengde Aarkade op zijn Berini- motor, toen hij, vermoedelijk door slippen, kwam te vallen. Op hetzelf de moment- naderde uit de tegen overgestelde richting een bestelauto, bestuurd door de heer H. Deze trachtte -een aanrijding te voorko men, hetgeen hen? aanvankelijk ge lukte door sterk naar rechts uit te wijken Op het laatste moment evenwel slipte ook deze wagen en gleed op het slachtoffer, dat op de weg lag, in. Met een ernstige sche- delbasisfractuur werd de heer B. naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar de man korte tijd na aankomst overleed. Verbouwing Lyceum aanbesteed. Heden werd de verbouwing van het Chr. Lyceum ter verkrijging van 8 nieuwe leslokalen en verruiming van het gymnastieklokaal aanbesteed. Er waren 1$ inschrijvingen ontvangen. De laagste was de firma Gesman en Zoetemeijer met eer bedrag van 124.500.De gunning is aangehou den. Aanbesteding. Hedenmorgen werd op het raadhuis te Alphen aan den Rijn aanbesteed: 1. het bouwen van een openbare lagere school; 2. het bouwen van een badhuis; 3. het bou wen van 3 woningen. Er waren 22 'inschrijvers, waarvan de laagste was de fa. Gebrs. Dirk en Jan Hemsber- gen. Alphen a. d. Rijn 98.000, ƒ46.500, f36.300 (totaal 179.666). Hoogste inschrijving fa. Jan Gilberts en Zoon te Bilthoven ƒ114.300; Op Oudejaarsavond zullen de N.Z. H.M.-bussen en -trams een normale dienst onderhouden tot 8 a 9 uur. Daarna zal slechts op bepaalde lij nen een uiterst beperkte dienstrege ling van kracht zijn. Morgenochtend om elf uur verga dert de Leidse Priesterstudentenclub „St. Franciscus" in de Kath. H.B.S., Mariënpoelstraal. STADSKOK. BRIDGE BEDRIJ VEN-COMPETITIE. Gisteravond werd gespeeld: PTT Raad van Arbeid met als uitslag 91—114. 54.800; ƒ39.700 (totaal 197.800). Begroting totaal 180.000. Gunning aangehouden. IJs in Rijn opengebroken. Hoe wel de Rijn de laatste dagen stevig begon dicht te vriezen en men op verschillende punten over de ijslaag kon lopen, dient met over het alge-i meen de nodige voorzichtigheid hier bij in acht te nemen en zich reken schap te geven, dat de Rijn nog op gèregêlde tijden voor de scheepvaart wordt opengebroken, hetgeen in de afgelopen nacht is geschied. WARMOND Toneeluitvoering van „St. Mattias" 0.1. v. de dirighet, dhr. Alb. Mey, bracht de afd .zang een drietal lie deren als opérting van de Kerstuit- oeriilg. Juist deze bescheidenheid ir» het aantal uit te voeren werken, getuigt, dat de dirigent weet, wat zijn koor waard is en aan de kwa liteit van het gebrachte mochten wij vaststellen, dat de afd. zang gced vooruit gaat. Na de pauze kwam de afd. toneel voor hel voetlicht met eën Vertaling van het bekende stuk van Charles Dickens „A. Christmas Carol." Alles wat tevoren was aangekon digd over een mogelijk falen, bleek voorbarig. De spelers en speelsters waren stuk vöór stuk goed In de hun toevertrouwde rol. Een bijzonder woord van lof mag hier worde* gegeven aan de vertol ker van Ebenezer Scrooge, welke rol was toevertrouwd aan de heer D Duynhoven, die hiermede be wees, dat de 20 jaar, die hij aan het toneel is verbonden, kracht is. Aan de regisseur, de heer G. G. van Elburg die 't aangedurfd heeft, om dit stuk te laten opvoeren, komt zeer zeker een woord van hulde toe Het stuk dat zich in de vooravond van Kerstmis 1843 te Londen af speelt. toonde overduidelijk de mis toestanden van die tijd aan. Terwijl het buiten onaangenaam koud is en de weervoorspellers ons vertrouwd trachten te maken met een langdurige vorstperiode, wordt in Lisse een binnenshuis-lente geor ganiseerd. Vanmiddag opende bur gemeester jhr. mr. R. Sandberg van Boelens de Kersttentoonstelling vap bloemen in het H.B.G.-gebouw. Op de foto een jong meisje by een in zending narcissen, waarbij een nog dik ingepakte schaatsenrijder, die van het ijs plotseling in de lente- weeldc beland is. Foto; C. de Boer. j'qgn an onn n«H: >01NSESSEKADE 5 TEL.2353d LEIDEN VOORSCHOTEN Zr. Pauliue naar dc missie. Zr. Pauline van de Franciscanessen van Breda en hier ter plaatse wijkver pleegster van het Wit-Gile Kruis, gaat naar de missie vertrekken. Zij is voornemens naar de missie van de paters Capucijnen te Medan op Sumatra te gaan, waar de zusters een ziekenhuis bedienen. Ook be- j staat de mogelijkheid, dat er een buitenpost gevestigd wordt en de bedoeling zou dan zijn dat Zr. Pau line voor het kampongwerk wordt ingeschakeld. Het ligt in haar bedoe ling half Februari met de „Willem Ruys' te Vertrekken, maar geheel zeker is dit nog niet. In dat geval zal zuster Pauline echter einde Januari haar werk hier ter plaatse beëindigen en velen zullen de vrien delijke zuster wel missen. Na haar vertrek naar de missie zal zuster Pauline niet meer in Nederland te rugkeren. ZOËTERWOUDE Toneeluitvoering In aanwezig heid van de deken, prior Snabel, kap. Huiberts, weth. v. Leeuwen gaf de toneelveren. „In Liefde Bloeyen- de'' de tweede Kerstdag 'n zeer ge slaagde opvoering van het toneelspel i „II?t Zwarte Schaap". We weten j niet wat we het meest moeten roe men, de fijne vertolking Van het I Pastorke, kinderlijk blij over de be kering van „de Blauwe", de Blauwe zelf, 'n ruwe bonk met 'n gouden hart, dén Dré rondborstig en fijn geestig, Trui met heur vinnige tong, maar met 't hart op de goede plaats, de Jaan. het echte type van de Bra bantse dorpsveldwachter, Aantje het knappe weeuwtje, difc ten lange les te in de strikken van de Blauwe verward raakte of tenslotte de Fielp. I Het waren allemaal goede vertolkin gen. Ook de decors waren fijn verzorgd en-<ils we nog 'n aanmerking mogen maken, dan is het, dat-in het vuur van het spel wel eens vergeten werd om hst smeuige Brabantse dialect goed uit te spreken, maar dat was dan ock het enige. Het geheel boeide van het begin tot het einde. Op Nieuwjaarsdag wordt een twee- de opvoering gegeven. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Tarzan in de gouden stad", 14 jaar. Lick»: „Assepoester", alle leef tijden. Luxor: „Roberto", alle leeftijden. Trianon: „Het lijkt zo eenvoudig", strikt volwassenen. Rex: „Goudtransport", 14 jaar. SCHAATSEN MOLENTOCHTEN AFGELAST. Morgen Drie Provinciën-tocht. De Molentochten van vandaag en de komende dagen zijn afgelast in verband met het feit. dat verschillen de watermolens in werking gesteld zyn, waardoor het ijs zakt en ge vaarlijk wodt. Nadere berichten zul len volgèn. Morgen wordt de Drie Provinciën- tocht gereden over de polders van Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht, in totaal 50 kilometer lang. De startplaatsen zijn Uithoorn: hotel Verhoek, Nieuwkoop: café Kelder. Leimuiden-Tolhuis: café Uittewaal, Sluitkade-Zevenhoven: café Broek hof, alle vanaf morgenochtend tien uur voor inschrijving geopend. vËTERWOUDE (H. R.) Kerstfeest voor dc kinderen. Voor de ruim 300 kinderen heeft de Kath. Vrouwenbeweging in samen werking met de K.A.B. een feeste lijke middag bereid, O.l.v. mevr. Wand werd het toneelstukje „Twee Zusjes" met succes opgevoerd. Ver schillende dansjes werden uitge voerd en de ruime tractatie werd zeer op prijs gesteld. Begroting goedgekeurd Gisteravond kwam de raad van Oegstgeest in openbare vergadering bijeen Wegens ziekte van o'-'V" Du Boeuff was weth, L. de Neef voorzitter. Het voorstel tot intrekking van t besluit genomen in de raadsverga dering van 20 Dec. om de post „kos ten van betegelen van voetpaden," te brengen op 7500,werd aan genomen. Alvorens tot stemming over te gaan over de post „kosten van bete gelen van voetpaden' van 10.000 (waarover de vorige vergadering de stemmen staakte), gaf de voor2. nog een nadere toelichting. Oo de begro tingen van 194819491950 is deze post begroot ook op f 10.000,Men dient zich te realiseren, dat dit be drag steeds de goedkeuring van het Rijk had en de gemeente dus aan spraak kan maken op deze post uit het gemeentefonds, zodat er geen vree.- behoeft -te bestaan voor af vloeiing van deze post. Afwijzing van de raad kan dus tot gevolg hebben, dat die gelden 'n andere gemeente ten goede komen. De heer Blomsma staat niettegen staande de toelichting toch nog af wijzend tegenover het voorstel. Deze post wordt in stemming ge bracht en met 11 tegen 3 stemmen (die van de P. v. d. A.). De heer Blomsma. motiveert daarna zijn s'em tegen de gehee e begroting, die met dezelfde stemverhouding werd goedgekeurd.. Rondvraag. Bij de rondvraag vraagt de heer Vallentgoêd bij voorkomende gele genheid bij staken van stemmen over een begrotingapunt deze er uit te lichten en bij suppletoire begro ting deze post weer te behandelen. De heer Heyen informeert naar de mogelijkheid de Rijnsburgerweg en Rijnzichtweg als voorrangsweg te be schouwen. Dc heer van Mameren informeert naar de uitslag inzake de verwar ming der garage, waar de brand weerauto's zijn geplaatst. Wet'n. de Neef zegt onderzoek toe betreffende de vraag van de heer Heyer. De heer van Mameren antwoord spr., dat na deskundige informatie en adviezen ruimte verwarming het meest is gewenst. Weth. de Neet' wijst aan het slot der vergadering, op het vele, wat dit jaar is tot stand gekomen, en bied' de leden bij de jaarwisseling zijn beste wensen aan. De heer van lOosterom als oudste raadslid dankte 1 hiervoor. Laatste Berichten K.P.M. BETAALT DWANGSOM. Nadat de president van de Arron dissementsrechtbank te Amsterdam vanmorgen zijn vonnis in het twee de kort geding tussen de Koninklij ke Paketvaart Maatschappij en de Republiek der Zuid-Molukken had bekend gemaakt, heeft mr. dr. C. Berkhouwer te Alkmaar, advocaat der Republiek, het volgende aan het A.N.P. medegedeeld. Op dezelfde dag. dat het tweede kort geding werd gevoerd, heeft de procureur, mr. Bottenheim, de K.P. M. een dagvaarding betekend waar in nogmaals driemaal de dwangsom werd geëist in verband met drie overtredingen van het vonnis van 2 December, gepleegd in begin De cember. De tenuitvoerlegging van het beslag werd opgeschort tot de president van de rechtbank uitspraak zou hebben gedaan, hetgeen -van morgen is geschied. De K.P.M. had inmiddels toegege ven, dat in ieder geval één van deze drie schepen troepen naar Ambon had vervoerd, zodat thans de K.P.M. niet alleen 250.000.zou moeten storten in verband met de uitspraak van hedenmorgen, maar bovendien nog eens 250.000.in verband met het tweede deurwaardersexploot. In totaal zal dus een bedrag van 500.000.— bij de Twentsche Bank te Amsterdam worden gestort, waar van later uitgemaakt wordt of dit uiteindelijk zal moeten worden be taald, c.q. terugbetaald. In Djakarta valt heden geen spoor van enige boycotacties te-bespeuren. Er worden geen stakingen of demon straties tot boycot van Nederlanders of Nederlandse goederen in enig ge bied van Djakarta gehouden. Het stadsbeeld is volkomen normaal. Over andere gebieden zijn nog geen berichten binnen. In regerings kringen deelde men Aneta mede, dat men over eventuele demonstraties of dergelijke elders in Indonesië geen berichten kreeg. Van de correspon dent van Aneta te Makassar zijn nog geen berichten ontvangen over de aangekondigde staking aldaar.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2