Gebruik van lichtreclames verboden V Voorlopige voorziening in toevoer drinkwater DINSDAG 19 DECEMBER 1950 Ut LblUat tUUKANi EEKSlfc, ULAJJ - EAGINA 2 Ook buiten piekuren zuinig zijn met stroom Van lieden ai' is het verboden stroom te gebruiken voor lichtreclame en buitenverlichting, die hoofdzakelijk voor buitenverlichting wordt ge bruikt. Dc straatverlichting moet worden beperkt tot 80 procent van het normale verbruik van vorig jaai. Deze maatregel is door de minister van Economische Zaken getroffen, omdat door dc toegenomen vraag op de wcrldmarkt, de omvang van de import van de kolensoort nootjesIV en V, waarop de electriciteitscen- trales voor drievierde van hui kolenverbruik zyn aangewezen, onzeker is geworden. Het is daarom nodig het stroomverbruik ook buiten de piekuren te beperken. De regering doet een dringend beroep op particulieren en het bedrijfs leven zich ook buiten de piekuren vrijwillig beperkingen in het stroom verbruik op te leggen. De regering vestigt er de aandacht op, dat de moeilijkheden bij de in voer van nootjes IV en V geen stagnatie in de huisbrandvoorziening met zich brengt, Zij vertrouwt er op, dat de moeilijkheden bij de voorziening van dé centrales van tijdelijke aard zijn. Verklaring van dr. v. Heuveu Goedhart De leider van de Nederlandse de legatie bij de V.N., dr. van Heuven Goedhart, heeft in een radio-inter view met de vereniging van corres pondenten bij dc V.N. verklaard, dat de Algemene Vergadering een stap vooruit gedaan had in het organise ren van de collectieve veiligheid te gen agressie. Zelfs al waren de V.N. er niet in geslaagd stand te houden in Korea, dan had de jongste Alge mene Vergadering toch de vastbe slotenheid van 50 landen om het hoofd te bieden aan agressie tot uit drukking gebracht. Dat was een stap voorwaarts, ongeacht de resultaten in Korea, aldus de Nederlandse ge delegeerde. Dr. van Heuven Goedhart was van mening, dat de positie van Neder land sedert de oplossing van de In donesische kwestie zeer veel beter geworden was. De Nederlandse rege- DE AMBONESE MILITAIREN. De eerste groep der Ambonese mi litairen van het voormalige K.N.I.L. is Maandagmiddag met de „Van Oudshoorn" van de K.P M van Dja karta naar de Kei-eilanden en de Zuidelijke eilandengroep der Mo- lukken vertrokken. Het contingent bestond uit 250 mensen, waarvan 100 militairen, die allen vrijwillig, naar deze bestemming wensten te vertrekken. Een andere groep Am bonese militairen te Semarang heeft, naar Aneta vernam, echter ge weigerd, aan boord te gaan toen de „Thedens" aankwam om hen te re patriëren. Deze groep wilde eerst de uitspraak afwachten van het pro ces, in Den Haag begonnen tegen de staat der Nederlanden. ..ELEGANTE' STRIJD OM IRIAN Minister Moh Koem, die Maandag avond met Moh. Yamirv door presi dent Sukarno werd ontvangen, heeft Dinsdag voor een voltallige vergadering van het parlement, die met gesloten deuren werd gehouden, een uiteenzetting gegeven over de besprekingen inzake Irian in Den Haag. Indonesië zal de strijd om Irian op „elegante wijze voeren", aldus deelde men in officiële kringen Dinsdagmorgen aan Aneta mede. In deze kringen zeide men, dat het mandaat Goor de Irian-delegatie on gewijzigd zal blijven. De regering blijft haar standpunt handhaven, dat op 27 December een oplossing dient te zijn gevonden die gebaseerd is op net principe van erkenning van de Indonesische souvereiniteit over West-Irian. Op een vraag naar de mogelijk heid van een eventuele annulering van de overeenkomst der Rondeta fel-conferentie bij een mislukking der onderhandelingen (waarvoor de laatste dagen in sommige Indonesi sche persorganen stemmen zijn op gegaan), zeide men in deze officiële ki'ngen het niet wenselijk te ach ten, dat Irian een reden zal vormen voor een eenzijdige opzegging der overeenkomst. DUITSE DEMONTAGE- ARBEIDERS IN STAKING De Duitse arbeiders, die demonta ge-werkzaamheden verrichten aan een staalfabriek te Watensiedt-Salz- gitter (Britse zóne), hebben vier da gen geleden zonder toestemming van de Engelsen het werk neergelegd, zo heeft een Britse woordvoerder te Bonn meegedeeld. De Britten wach ten nu op instructies van de Hoge Commissie De arbeiders hebben geen reden voor hun staking opge geven. Zij waren bezig met de de montage van een hoogoven. Van Westduitse zijde is herhaalde malen verzocht deze oven intact te laten, daar het land, waarvoor hij als her stelbetaling bestemd is (Grieken land), zich bereid heeft verklaard genoegen te nemen met drie Diesel- locomotievén. NIEUW DUITS VOLKSLIED. West-Duitsland krijgt zeer binnen kort een nieuw volkslied. Het zal op Oudejaarsavond voor het eerst ten gehore worden gebracht na een rede voering van bondspresident Heuss. De pogingen van Adenauer en an dere politici om het Deytsch'and über alles althans ten dele in het nieuwe volkslied te behouden, zijn mislukt. In het nieuwe lied wordt Duitsland genoemd: land van geloof, van hoop, van liefde. Het bestaat uit drie cou pletten van acht regels en wordt ge zongen in het tempo van een mars. De componist is Hermann Reu ter, de tekst is van Rodulfh Schroder. ring kan tevreden zijn over de mate, waarin de Nederlanders thans betrok ken worden in allerlei niet strikt Ne derlandse zaken, zo zeide hij, en de Nederlandse houding in het algemeen heeft in Vele kringen waardering ge vonden. Het belangrijkste resultaat van de thans aflopende Assemblée vond hij, aat de idee van collectieve veiligheid er aanzienlijk door is versterkt. Zelfs els de Koreaanse kwestie onverhoopt in het nadeel der V.N. zou worden beslist, zou dit alleen aan onvoldoen de krachtsontwikkeling moeten wor den toegeschreven maar de idee der collectieve veiligheid zou er niet door worden aangetast. In verband met Korea merkte hij overigens op, dat er een „redelijke kans" op een sta ken van het vuren bestaat. DE EUROPESE KOLENPOS1TIE. De economische commissie voor Europa heeft Maandag te Genève bekend gemaakt, dat Europa zich in het eerste kwartaal van het komen de jaar geplaatst zal zien voor een te kort van 6 millioen ton itolen en cokes. De invoer van kolen en co kes wordt voor Januari, Februari en Maart van het volgende jaar ge raamd op 19,5 millioen ton en uit de gegevens omtrent voor export be schikbare kolen en cokes olijkt dat slechts 13,5 millioen ton in die perio de geproduceerd zal kunnen worden. Vleesoorlog Groningen in In de Groninger veenkoloniën woedt sedert enige tijd een vlees oorlog, waardoor de mensen daar in de gelegenheid zijn om vlees te ko pen tegen een gulden per pond. In Stadskanaal begon de slager D. enkele weken geladen vlees te ver kopen tegen 1.40 per pond, veertig centen beneden de tot nu toe ge handhaafde prijs. Vooraltwee sla gers in de buurt hadden last van deze concurrentie en zij verlaagden daarom ook hun prijzen. Nu kwa men de mensen uit de omtrek naar Stadskanaal om hun vlees te kopen, waardoor de slagers in Wildervank met hun prijzen naar omlaag moes ten en toen tenslotte ook Veendam er bij betrokken werd, staken de slagers in de veenkoloniën de hoof den bij elkaar. Vorige week waren de prijzen weer op hun vroegere hoogte terug maar de slager D. in Stadskanaal ging rustig door m%t de verkoop te gen 1.40. Zijn beide naaste concur renten namen toen het drastische besluit om tegen een gulden per pond te gaan verkopen, gesteund door hun organisatie om D. er uit te werken. Of dat zal gelukken, staat nog geenszins vast, want het publiek weet, dat de prijs van een gulden maar tijdelijk is. D. echter garan deert zijn prijs. Hij rr/aakt al plan nen om zijn zaak uit te breiden. Mat dat al hebben de slagers in Stadskanaal nog steeds een gewel dige clandizie. De Nederlandse aardolie On een gecombineerde vergadering van de Gelderse Industriële Club en het deoartement Arnhem van de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel sprak jhr H. G. A. Quarles van Uf- ford van de Bataafse Petroleum Mij, over „Aardolie in Nederland'" De olie-productie van 't veld, dat de Bataafse in samenwerking met de Standard Oil in exnloitatie heeft in Schoonebeek (Z.O.-Drente) bedraagt 700.000 ton. In 1947 was de produc tie slechts 200.000. De thans bereikte jaarlijkse productie is voorlopig onge veer de rendabele maximum-produc tie, welke in de eerstkomende jaren verwacht kan worden. Kwantitatief dekt deze hoeveelheid on®eve°r dertig procent van de Ne derlandse behoefte maar dit geldt niet in kwalitatief opzicht door de vele olie-soorten. Jhr Quarles van Ufford ging in het kort de technische ontwikkeling na. Men kan thans boren tot zesdui zend meter, waar men enige tijd leden verheugd was met een boring tot 800 meter. De verbeterde productie-methoden gingen gepaard rr.vt het ontdekken van nieuwe velden. Olie oppompen is een kostbare bezigheid. Een boor- pomp kost een millioen. Spreker deelde nog mede. dat ver moedelijk in de provincie Gelder land de exploitatie van het gevonden aardgas ter hand zal worden geno men. Er is echter nog geen exacte raming van wat er gevonden werd. Geel mjj maar „Recht op en neer" Iedereen heeft zo s'n eigeii stijl van bestellen, bij ons kan trou wens ieder vogeltje zingen zoals- io gebekt is. Of het nu oude oi jougo klare, brandewiju, citroen-jenever, ori- ginole I''ran8o cognac, dan wel dc lijnsto wijnen moeten zijn, bjj Do \V jjnkoldor zjjn ze van alle mark-ton (goed) thuis. Bovendien is iedereen een wcl- komo klant, of het nu om een paar maatjes gaat, ot om 'n „an kertje" wjju. nno-1784- PRINSESSEKADÊ S TEl. 23556 LEIOEN Amerikanen houden van: korstloze kaas Gistermiddag heeft prof. ir. S. Hartmans officieel het ambt van noogleraar in de zuiveltechnologie aan de landbouwhogeschool te Wa- geningen aanvaard met het uitspre- ktn van een rede, getiteld „kwaliteit en kwantiteit" Prof. Hartmans gaf een overzicht van de ontwikkeling van de kaasbe reiding. O.a. sprak hij over de z.g. kostloze kaas of gesmolten kaas. In Zwitserland werd deze methode in 1911 voor het eerst toegepast. In 1916 begon men er in Amerika mee ei^zij heeft sindsdien zulk een grote vlucht genomen, dat daar meer dan de helft van alle kaas wordt verwerkt tot „processed cheese", wat volgens spr. niet pleit voor de smaak van de door snee Amerikaan. In ons land heeft de bereiding van gesmolten kaas zich ontwikkeld na ae eerste wereldoorlog. Ook deze be reiding is in ons land voor een be langrijk deel in een verkeerde rich ting gegaan Men heeft n.l. veelal niet getracht een prima product te ver- Krijgen maar het gezocht in het voor deel op korte termijn, waardoor deze vorm van kaas by velen in discrediet is geraakt. De oorzaak was voorna melijk te zoeken in de scherpe onder linge concurrentie van de fabrieken. Zal Nederland in de toekomst bete kenis willen houden als kaas-exporte rend land dan zal er met alle macht moeten worden gestreefd naar een product van zo goed mogelijke kwa liteit. De natuurlijke omstandigheden zijn in ons land gunstiger dan in andere landen, aldus spr; De vakkennis en de bereidingstechniek staan op een hoog peil. Wij bullen de specifiek Ne derlandse kaassoorten van een betere kwaliteit kunnen maken dan in an dere landen mogelijk is. Het is ech ter onvermijdelijk dat van overheids wege bepaalde zo eenvoudig moge lijke maatregelen worden genomen die ertoe kunnen bijdragen, dat onze Nederlandse kaas de goede reputatie behoudt en terugwint voorzover dat nodig is. Brandweer op kettinaen Twee verdiepingen uitgebrand Reizigers, die Maandagmiddag tegen vieren uit de richting Haar lem kwamen, kregen vlak voordat zij' het Centraal Station te Amster dam binnenreden de sensatie te zien van felle vlammen en dichte rook wolken, die hoog uit een oud ge bouw aan de tegenovergelegen Prins Hendrikkade sloegen. In de bovenste verdiepingen van „Pension Jager" woedde het vuur, dat bij wijlen met sissende vuurtongen naar buiten schoot en dat zeven volwassenen en vier kinderen, die daar op kamers woonden, van onderdak beroofde. Toen mevr. v. d. Molen, die op de vliering (vijfde verdieping) woonde, naar de vierde etage ging om water te halen, zag zij daar rook onder de deur van kamer 25 vandaan komen. Zij riep direct mevr. v.' Os, die op de vierde etage kamers heeft^ en met teilen water probeerden de beide vrouwen nog de vlammen te be dwingen. Ze moesten het echter spoedig opgeven. Samen brachten de vrouwen de 65-jarige Bertus van Limmen, die hier op een kamer ziek te bed lag, naar beneden. De kinde ren waren allen naar school. De brandweer arriveerde snel met wagens op kettingen om tegen de gladheid gewapend te zijn. Ook uit de naastgelegen percelen en van twee mechanische ladders af werden stra len op het vuur gericht. De vierde en vijfde etage brand den geheel uit terwijl de lager gele gen verdiepingen veel waterschade kregen. De gedupeerde kamerbewo ners hadden hun vertrekken gedeel telijk gemeubileerd gehuurd. Voor htm eigen spulletjes waren de huur ders niet verzekerd. De brand was ontstaan in de ka mer van een vrouw, die 's morgens was weggegaan. Een der andere vrouwen dacht, dat zij het electrisch kacheltje na vertrek van de kamer bewoonster nog' had zien branden en vermoedelijk is dit de oorzaak ge weest. Snel verkeer en langzaam verkeer, Linkerarm flink op en neer. DUITSE STUDENTEN ZOCHTEN CONTACT MET NIJMEEGSE VRIENDEN. Kerstboodschap uitgewisseld. Gisteravond laat kwamen aan de Nederlands-Duitse grens bij Wyler een paar honderd studenten uit Keu len en Bremen samen, om ciaar con tact te krijgen met sctudenten uit Nijmegen, aanhangers van het Euro pees Federalisme. In de loop van de dag had in Nij megen een rode auto rond gereden van de „Muenchener Illustrierte", waarop met grote letters stond „Be- sucht Jugend von Europa". In de auto zaten enige propagandisten van de UF1 (Union Federaliste Interna tionale). Zij kwamen de Nijmeegse studenten vragen om hun vrienden in het grensgebied te spreken, om wederzijds Kerst- en vredesgedach- ten uit te wisselen. Door de sneeuw val hadden de studenten uit Bremen urenlang oponthoud, tengevolge waar van het onderhoud niet kon plaats vinden. Er werd evenwel aan enke'e buitenlandse studenten een Kerst boodschap overhandigd namens de Nijmeegse Studenten Feredalisten, waarin o.m werd gezegd, dat zij de Kerstvrede allen aanhangen, maar dat zij de ware vrede pas kunnen be reiken, als alle grenshindernissen zijn opgeruimd en alle Europese volke ren eendrachtig samenwerken voor de waarachtige vrede. Deze boodschap moesten de Duitse studenten opvatten als een uitdruk king van vriendschap en symnathie en deze samenkomst moest be schouwd worden als een stimulans voor Europa's viede. Afspraak is. dat beide groepen, ieder op ei^en ter- retn. deze vrede in de Kersttijd zul len nropageren. De Nijmeegse Fede ralisten onder de =tudenter. staan on der leidinp van Henk Vevteeg en Edmu.ic' Nosselet De be-'oehng vnn de Nijmeegse studenten, allen aan gesloten bii de Studenten-vereniging Magnus, is om oH< onder de hurrferii een federalistische ver^ni^ing op 'e rieden welke vereniging er vroeger ;;eeft bestaan CASSATIEBEROEP VAN EX-BURGEMEESTER VAN DEN HAAG VERWORPEN. De Hoge Raad heeft heden verwor pen het cassatieberoep van mr W. A J V. oud-burgemeester van Den Haag, die door het Haagse Gerechts hof is veroordeeld tot 3 maande*) ge var.genisstraf en een boete van 10.000 wegens overtreding van het deviezenbesluit. De Rotterdan.se Rechtbank ver oordeelde hedenmorgen de 45-jarige naaister M. D. uit Gouda, die dit jaar enige duizenden guldens en wat tex tic'goec; ten nadele van haar werk- den met aftrek, waarvan 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. SCHEVEN1NGSE JONGENS ONTSLAGEN VAN RECHTSVERVOLGING. Op 19 Augustus van dit jaar lie pen zes jongens uit Scheveningen te Oudewater tegen de openstaande IJsselbrug op. De 63-jarige hulpbrug wachter J. B. kon de Lier niet meer houden, toen de brug naar beneden ging en kreeg van de slinger een k-ap tegen het hoofd, waardoor hij een hersenschudding kreeg. 7\) werden allen vanmorgen door de Rotterdamse rechtbank ontslagen van rechtsvervolging. De eis tegen n»n was een boete van 20.subsidiair tien dagen. BUITENLAND. Volgens radio-Vaticaan zijn sinds het uitbreken van de oorlog in Korea 80 R.K. geestelijken omge komen. De burgemeester van het dorp Wriedel (bij Lueneburg) heeft een abrupt einde gemaakt aan een de bat in de gemeenteraad door een vinger van een gemeenteraadslid af te bijten. Vier politie-agenten moes ten de burgemeester in bedwang houden om verder kwaad te voor komen. Het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden heeft Maandag een compromis-wetsontwerp aanvaard, waarbij Joego-Slavië voor 30 mil lioen dollar hulp zal worden ver- i WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). AANHOUDENDE VORST. Overdrijvende wolkenvelden met plaatselijk mist, overigens droog weer. Overwegend zwak ke wind. Bijna overal lichte tot matige vorst. „Keukenhof". „Keukenhof" stelt, evenals vorig jaar, toegangsbewijzen beschikbaar voör ter handstelling aan kennissen of zakenrelaties. De prijs van deze biljetten behoeft pas te worden voldaan, wanneer men er ge bruik van maakt. ren te Hillegom naar een punt ten Zuiden van Lisse een tijde.ijke ver betering kan brengen. De kosten be dragen 120.000,Wanneer men een opjaagstation ten Zuiden van Lisse bouwt, zullen de bezwaren in Sassenheim en Warmond opgeheven worden doch in Lisse toenemen. Men zou ook een opjager in het to rengebouw te Hillegom kunnen bou wen. Kosten 12.000,— en tevens de beste oplossing werd echter de aan leg van een nieuwe aanvoerleiding langs de Loosterwegen splitsing van het verzorginsgebied in twee groepen t. w. Hillegom, Lisse en SassenheimWarmond gezien. De voorbereiding duurt echter nog enige jaren en om tot een voorlo pige oiplossing te komen, zal men nu een extra leiding leggen vanaf de watertoren Hillegom tot een punt ten Zuiden van Lisse. Sassenheim zal een bijdrape in de onkosten le veren van f 16.945,De heer Wes- ,eend oy du land over de gevdgen SF van de droogte heen te helpen. «f.V,. van de droogte hee^e help-" j -„lijke mis,ukking Na een zeer - Door de landel.jke Kath. bouw- b(j van a„e corporatie voor bejaarden werd te $v<. Ede de bouw aanbesteed van veertig j woningen voor ouden van dagen mede van een centraal verzorgings gebouw. Met dit werk dat in perce- kanten het voor en tegen werd be keken, besloot de raad tot goedkeu ring. In verband met het vijf en twin- geDOUW. iviec au werx uai m perve* i A len word aanbesteed, is een bedrag KfJ.fri'-begaanvatheater e- van ƒ569.000 gemoeid. De woningenflngbdrirf .zal het personeel een gra- - -- 5 |tif:catie krijgen. Het voorstel van B. vas om ieder oersoneelslid Uniforme vuilnisemmers. gever J K. had gestolen, tot 6 maan- werd uitgevoerd. mis en Nieuwjaar gesloten moeten worden, zo deelde de directeur der fabriek Maandag mede. Vorige maand produceerde de fabriek bijna 10.000 auto's, waarvan een derde De Raad van gemeente Sassen heim kwam gisteravond onder voor zitterschap van burgemeester jhr. mr. R. Sandberg van Boelens in openbare vergadering bijeen. Nadat men een rekening-courant- overeenkomstig was aangegaan met de N. V. Bank voor Nederlandse Gemeenten tot een bedrag van 130.000,— besloot men ook een kasgeldlening van 1.000.000,aan gaan. In het reglement van het Burger lijk Armbestuur staat de bepaling, dat ieder bestuurslid na een zittings duur 1 van zes jaren moet aftreden en niet herkiesbaar is. Wanneer ech ter een bestuurslid tussentijds is af getreden moet hij eveneens aftre den op de datum, waarop zijn voor ganger zou zijn afgetreden. Het kan dus voorkomen dat deze persoon nog geen jaar in het bestuur heeft ge zeten; hij is ook niet herk«esb™r. B. en W stellen nu voor om te be ien, dat een bestuurslid, indien hij op de datum van aftreding min- j stens drie kalenderjaren zitting heeft gehad, gedurende drie jaren niet herkiesbaar is De heer Schrama zou gaarne zien, dat alle aftredende leden terstond herkiesbaar waren. De heer van Breda sloot zich hierbij aan. Wet houder Vogelaar sprak zich echter voor onherkiesbaar uit, opdat men eens wat fris bloed in het bestuur zou krijgen en er meer mensen al dus op de hoogte van dit charitatie ve werk zouden komen. Tenslotte werd het voorstel van B. en W. goedgekeurd. De vergoedingen voor het g. 1. o., het 1. o. en het u. 1. o.-ondenvijs wor den voor 1951 vastgeste'd op resp. 25, 27 en f 37 per leerling. De heer van der Geest (KVP) wilde bij de vergoeding van het lager onder wijs nog twee gulden doen. Burge meester Sandberg van Boelens was evenwel van mening dat er dan 'n scheve verhouding zou ontstaan met het u. 1. o.-onderwijs en hij sprak zich uit tegen dit voorstel. Vervolgens werden diverse subsi dies verleend. Deze agendapunten gingen zonder eni*e discussie onder de hamer door. Allereerst zal de Orante-vereniging een bedrag van f 0,50 per kind ontvangen. Daar er in onze gemeente geen plaatselijke Vereniging voor Vreemdelingenver keer is, besloot de raad om toe te treden tot de Provinciale Ver. voor Vreemdelingenverkeer. De contribu tie bedraagt 40,— per jaar. Het Koningin Wilhelminafonds, de vere niging tot het bestrijden van kan ker, ontvangt een subsidie van een halve cent per inwoner. De stichting zullen in Ede verriizen. De General Motors Corporationen w-, te Détroit heeft Maandag opdracht i £fn week extra loon uit te betalen, gegeven de verkoop van de model- meerderheid Ya" de raad wilde len 1951 van „Chevrolet" „Pontine"- echter liever dat ieder v«f en twin- en „Cadillac"-personen-autos welke gulden zouontvangen, zoals o. a. auto's alle vallen onder het rege-100.k m Lisse is gebeurd. Na stem- ringsbesluit van Zaterdag, dat de|"JTlinS SinS men hiertoe over. autoprijzen stabiliseert op het ni- veau van 1 December jl, tijdelijk te St^CNog meer slechts nieuws voor 115 Januari zullen de uniforme vuil- automobiiisten in spe. De volkswa-1 nisemmers cr de nieuwe vmlniswa- genfabriek te Wolfsburg, zal wegens i Sen m gebruik worden genomen. De gebrek aan materialen tussen Kerst- emmers zullen f 5,— per stuk kos- b ten In verband met de structuur van de wagen zal het noodzakelijk zijn, dat eenieder deze emmer koopt Het voorstel was nu om deze em mers te nummeren naar het perceel en ook niet eigendom van de bewo ner maar van het perceel te maken. Uit de raad kwamen verscheidene bezwaren naar voren en verschei dene leden spraken zich uit voor nuurkóop, zodat ,de emmer na ver loop van tijd het eigendom wordt. Er werd een zeer lang debat over gevoerd en het resultaat was, dat B. en W. de kwestie nog eens ter dege zullen bekijken en als er geen onoverkomelijke bezwaren zijn, zul len dé emmers dan ook aan de be woner komen. De gehele' om'eidingsweg van de Hoofdstraat tot Provinciale Weg zal 'Beukenlaan genoemd worden. De langs de Antoniusschool geprojec teerde laan zal worden genoemd Sint Antoniuslaan: hiertegen kwa men enige bezwaren naar voren. De straat langs de Vissersschool zal Dr Visser'aan heten en de toekom- GEMEENTERAAD SASSENHEIM streek'' tenslotte zal een bijdrage krijgen van een gulden per verzor gingsdag, waarbij dit aantal dagen op vijfhonderd wordt geschat. Betere drinkwatervoorziening. Een zeer voornaam punt van be spreking vormde de verbetering van I de drinkwatervoorziening. In de zo-lstigp verbind;n?sweg tussen de Bij- mermaanden is de waterdruk zeer gering, en door de gemeenten Sas senheim. Lisse en Warmond is aan Rijksinstituut voor drinkwatervoor ziening opdracht gegeven een onder zoek in te stellen naar een moge lijke verbetering. Men is tot de con- clusie gekomen, dat het verruimen I v,j£ woningen te bouwen voor gere- van de aanvoerleiding vandf de to- patriëerde gezinnen goedgekeurd weglaan en de Hoofdstraat zal Con- cordiastraat genoemd worden. De nieuwe straat on Soorthof zal Soort hofstraat beten en de we° langs de voorviivev in Ter Leedê VIiverlaan. Tenslotte werd het voorstel om VOORSCHOTEN Uitófao afe'Mtued Ati'/d De door kleur wedstrijd is een* groot succes geworden: niet minder dan 363 in zendingen kwam binnen: de een nog fraaier dan de andere. De jury, die jl. Vrijdag de kunst producten beoordeelde, hééft dan ook heel wat moeite gehad de prij zen toe te kennen. Maar Pater Drs. Wulfram (Seminarie Paters Capu- cijnen) als voorz., de dames Stik- voort (R.K. Meisjesschool) en Mohl (Openbare School) en de neren Jo- ziasse (Geref. School) Lippens (R.K. Jongensschool) en Maarsen (Herv. School) als leden der jury waren ten volle berekend voor hun taak en wisten tenslotte toch dé prijswinnaars uit te zoeken. Hieronder volgen de gelukkigen: Groep meisjes 6—9 jaar: Nelleke de la Bije, Leni Segaar, Truus Zoons, Ineke van Aurich, Maddie Fortanier, Hanny Versteegen, Tonie Duiven voorde, Hettie van Oost-en, Liesje Gijbeis, Paula Rijling, Hanny van Velsen. Groep jongens 69 jaar: Pieter de Jong, Richard de Jong, Jan Wes- Groep meisjes 1216 jaar- Olga Donders. Mieke Tielrade, Doorle Ho- genboom, Gree Russchenburg Irma Alberda, Maria Godefroij, Margriët Cornelissen. Johanna Ceelen. Thea Brouwer, Marcel Peters, Stella Croes, Netty Balfoort, Sophie Over- meer, Riek Bakker. Willy van Os, Maria Hazelzet, Corrie v d. Wal, Truus Laumer. Lies Heijmans, Su- zy Penneck, Marijke Knaap, Marij ke van Zuuren, Sophia Albregts Riet Hosman, Frans Dolk, Nagda Cosijn. Otty v. Rijnsfoud. Jannie Boesveld, Tiny Moerkerk, Johanna Heijnen, Willy Dieben. Groep jongens 1216 jaar: Bern- hard Rodenburg, Frans Zilveren- tant, Wim Mak. Leendert Duive- steijn, Arie v. d. Hak, Piet v. Veen. Door de Kon. Begeer zijn voor de ze kleur wedstrijd een aantal fraaie medailles beschikbaar gesteld aan de scholen, die de meeste prijswin naars onder hun leerlingen hebben. De volgende scholen zullen een dergelijke prijs ontvangen: Meisjes 69 jaar: R.K. Meisjes school; Jongens 69 jaar: School cobs, Arendina Keijzer, Ellie Roden burg, Tootje Eijsenck, Toos Hooij- inans, Corrie Meijster. Groep jongens 9—12 jaar: Pieter Hoekstra, Jan de Jong, Frans v. d. Valk, Marinus Ruijtenbeek, Jan van Veen, Bouwe Ouwehand, Jopie van Aurich, Gé Boef, Alfred v. Dode- „Het Kraamcentrum Bloembollen- weerd. sel Bakker, Jaap Huisman. Hansje j met de Bijbel; Meisjes 9—12 jaar: de Bres, Henk Los, Leo Los, Wim School met de Bijbel; Jongens 9—12 Verheij, Henry Bakker. jaar: School met de Bijbel; Meisjes Groep meisjes 912 jaar: Ike 1216 jaar: Midd. Meisjesschool Bakker, Joop Huisrfan, Gerda Har- Huize Bijdorp; Jongens 1216 jaar: temink, Cornelia Geelen, Adje Ja-1 Hervormde School. 'H| 1 De prijsuitreiking zal plaats vin den op Donderdag 21 December a.s. des namiddags 3.30 in de Raadzaal van het gemeentehuis Na afloop hiervan zal van 4.30 tot 6 uur in de hall van de Openbare Lagere School voor het publiek gelegenheid bestaan om de ingezonden kleurplaten te be zichtigen.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2