»St. Raphael« over onmacht tot regeling wegvervoer Atieuwjaa'c&adae'ttentieó Vanaf heden tot en met 23 December os6i hagwaohq z\ ovqsk'iu I Ml LEIUSh LOURAN1 eerste blad - pagina 2 De Kath. Bond van Vervoersper- soneel „St Raphaël" hield gisteren een congres te Eindhoven. De bondsvoorzitter, de heer J. M. Blommers, hield de openingsrede. „St. Raphaël" hoewel zeker geen voorstander van nationalisatie, is van oordeel, dat er sociaal-econmische en transport-technische redenen aanwe zig zijn, die het gewenst maken dat er in de verkeerssector een niet te groot aantal goed-geoutilleerde en efficiënt werkende bedrijven over blijft. De huidige onmacht (speciaal bij het wegvervoer) om tot doelmatige organisatie te komen, werkt volgens spreker in het voordeel der voor standers van nationalisatie. Tegen het beleid van de K.L.M. voerde de voorzitter het bezwaar aan, dat bij de bespreking van loon- en arbeids voorwaarden van het vliegend perso neel „St. Raphaël" niet als gesprek partner werd erkend. In verband met de vele verkeers ongevallen wees de spreker er oo dat er 10.000 ovenverkvergunningen waren verstrekt. In het tourwagen- bedrijf worden arbeidsdagen van 18 uur getolereerd en door de arbeids inspectie is voor „eigen vervoerders" 1922 uur toegestaan. De heer J A. Middelhuis, ver- bondssecretaris van de K.A.B., hield HOOFDPIJN! Mijnhard! j. INTREKKING WETSONTWERP. De Minister van Financiën heeft de voorzitter der Tweede Kamer mede namens zijn daarbij betrokken ambtegenoten medegedeeld dat hii, daartoe door de Koningin gemach tigd, het bij Koninklijke Boodschao van 25 Januari 1949 aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal aange boden ontwerp van wet tot wijziging van het Deviezenbesluit 1945 in trekt. BESPREKINGEN GEVOLGEN HUURVERHOGING. De Stichting van de Arbeid heeft zich tot de regering gewend met het verzoek tot een bespreking met de interdepartementale loon- en prijs commissie over de gevolgen van de te verwachten huurverhoging van 15 procent voor loonarbeiders en an dere groepen, die buiten de loon- en inkomstenbelasting vallen en dien tengevolge geen compensatie zullen ontvangen Naar het A.N.P. ver neemt zal de loon- en prijscommissie binnenkort met vertegenwoordigers van de Stichting voor de Arbeid on der leiding van de staatssecretaris van Rhijn bijeenkomen. PROF. LIEFTINCK GAF DE BURGEMEESTERS COLLEGE. Dezer dagen heeft een gewone, ambtelijke bespreking plaats ge had tussen de minister van Finan ciën, prof. Lieftinck, gedeputeerden van provinciën en burgemeesters van grote cn belangrijke gemeenten, waarbij ook de minister van Binnen landse Zaken, mr. Teulings, tegen woordig was. De bedoeling zat voor om t.a.v. het gemeentelijk beheer be grip bij te brengen voor de noodzaak, bij het financieel beleid en in het bij zonder bij de investeringspolitiek het nationale belang voldoende tot gel ding te brengen. Naar „Trouw" verneemt zal bin nenkort de voorgestelde verhoging van de sigarettenprijzen worden be kend gemaakt. De prijsverhoging zal voornamelijk betrekking hebben op de goedkope soorten. Getracht zal worden een vaste minimumprijs in te voeren voor de verkoop van deze rookartikelen Dit betekent, dat de sigaretten in de laagste prijsklasse aanmerkelijk duurder zullen worden. Wat de sigaren betreft, hierover zijn de berichten enigszins gunstiger gestemd. Het ligt in de bedoeling en kele soorten in prijs te verlagen. Shag- en rooktabak zullen eveneens in prijs veranderd worden. De beschikking zal, zo vernamen wij nog, met ingang van Maandag a.s. van kracht worden. Twee mohammedaanse zendelin gen zijn gisteravond in ons land aan gekomen. Zij zijn van plan in Ne derland de mohammedaanse gods dienst te verbreiden. Er zijn nu nog slechts zestien mohammedaanse Ne derlanders die allen in Den Haag wo nen, waar de zendelingen zich ook zullen vestigen. Het zijn Ghulham Almad Bashir uit Pakistan en Aboe- bakir Avvsih uit Indonesië. Zij willen eerst goed Nederlands leren en dan in bijeenkomsten de Is lam gaan predikent. De h°er Avysih zal uiteraard een beroep doen op de Indonesische kolonie in ons land. In de vergadering van de Haagse Gemeenteraad is gistermiddag mede gedeeld, dat B. en W. van Den Haag zeer binnenkort een voorstel zullen indienen tot verbetering van de ver- keerstoestand bij het viaduct Leidse Straatweg nabij de grens tussen de gemeente Den Haag en Wassenaar. Reeds geruime tijd wordt er geklaagd over de onveiligheid ter plaatse. eenlezing, waarin hij de vraag of „St. Raphaël" zijn medewerking dient te verlenen bij het tot-stand- komen der ondernemingsraden be vestigend beantwoordde. De vergade ring stelde hierna een dienovereen komstige resolutie samen. De vice-voorzitter. de heer H. F. Timmermans deelde mede, dat het ledental thans 18.500 bedraagt. Zonder stemming werd de heer J. Blommers als bondsvoorzitter herko zen. Bestuurswisseling in de K A B. De heer W. J. Andriessen heeft per 1 Dec. j. 1. ontslag genomen als bestuurder van de Katholieke Arbei ders Beweging en van de Katho lieke Bouwvakarbeiders-Bond. De aanleiding daartoe was het steeds meer tijd vragende werk, verbonden aan 't lidmaatschap van de Tweede Kamer en het voorzitterschap van de Kath. Volkspartij. Gisteren heeft het verbondsbe- stuur in een speciale zitting afscheid van de heer Andriessen genomen. Op de zitting waren tevens aanwe zig de voorzitter van de Kath. Bouwvakarbeiders-bond, de heer G. Collignon en de wetenschappelijke adviseurs van het verbond. De heer Andriessen werd toegesproken door de verbonosvoorzitter, de heer A. C. de Bruijn en door de verbondsadvi- seur mgr. J. G. van Schaik, die hem huldigden voor zijn grote verdien sten voor de arl ciders-beweging en voor het landsbelang. De heer An driessen, aan wie tevens enige ge schenken waren overhandigd, dankte in een korte rede. Op de verbondsvergadering zullen de besturen van de vakbonden in de vacature Andriessen voorzien. De heer A. van der Veldt, de se dert kort benoemde voorzitter van de K. A. B in het bisdom Haarlem en door zijn diocesaan bestuur in middels benoemd tot verbondsbe- stuurder, werd gekozen tot lid van het dagelijks verbondsbestuur. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT MET EMIGRANTEN NAAR AUSTRALIë. Het m.s. „Johan van Oldenbarne- velt" zal 15 December uit Amsterdam met 1400 emigranten naar Australië vertrekken. De inscheping zal van 's morgens 9 uur tot des middags 3.30 uur duren Van Rotterdam D.P. zal te 8.29 uur een speciale boottrein vertrek ken, die te Schiedam. Delft, Den Haag H.S., Leiden, Haarlem en Am sterdam C.S. zal stoppen en vandaar naar de inschepingsloods van de Mij.Nederland" aan de Javakade zal doorrijden. De „Johan van Oldenbarnevelt" wordt 11 Januari te Fremantle. 17 Januari te Melbourne en 19 Januari te Sydney verwacht. ONDERBREKING TELEFOON- EN TELEGRAAFVERBINDINGEN MET AMSTERDAM MOGELIJK. Morgen, Woensdag 13 Dec. 1950, tussen 4 en 5 uur wordt in het ver sterkersstation Amsterdam aan de stroomvoorziening gewerkt. Met on derbreking van de telefoon- en tele graafverbindingen met en via Am sterdam moet rekening worden ge houden. DE TELEFOON ALS STEMVORK. Hagenaars, die willén weten hoe de Normaaltoon „a" klinkt, kunnen dit voortaan te weten komen door het nummer 183870 te draaien. Het trans missie-laboratorium van de P.T.T. heeft een toongenerator ontwikkeld, die deze toon van 440 trillingen per seconde afgeeft. Met het doorgeven van deze toon, die werd gekozen in overleg met de Geluidsstichting, worden via he* Haagse locale net op het ogenblik proeven genomen. Voorlopig heeft alleen Den Haag deze nieuwigheid. Blijkt er voldoen de belangstelling te bestaan uit voerende musici en instrumenten bouwers zullen wel de grootste afne mers zijn dan zal de invoering in enkele andere grote plaatsen worden overwogen. Het verdient aanbeveling om niet te trachten interlocaal ge bruik te maken van de normaaltoon, omdat dan niet voor de toonhoogte kan worden ingestaan. Noodlottige ruzie In Munnekezijl ontstond een vecht partij tussen een zekere R. R. en een politie-agent» De heer R. had onenig heid gehad met het plaatselijk hoofd der school en keerde wat verhit naar zijn woning terug. Voor zijn huis stond een politie-agent te praten met een buurman. Zonder enige reden ging R. naar de agent toe en gaf hem een klap in het gezicht. Er ontstond een vechtpartij waarbij R. een mes trok en de agent enige verwondin gen toebracht Nadat de agent de op gewonden R. met zijn revolver tever geefs tot kalmte had gesommeerd, loste hij een schot met de bedoeling R in de benen te raken. Juist op dat moment kwam het zoontje van R. tussenbeide. Hij gaf een klap tegen de revolver waardoor R. de kogel in het hoofd kreeg. Het slachtoffer is in zorgwekkende toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Gronin gen vervoerd. HEVIGE ONTPLOFFING TE DIEMEN. In het magazijn van een winkel huis te Diemen, heeft zich een ont ploffing voorgedaan, toen de Dieme- naar H. A. bezig was met een ketel te experimenteren die gevuld was met methyl-alcohol en andere zeer ontplofbare stoffen. Op een gegeven moment vloog de stop van de ketel en stroomde de vloeistof over de dis tillatieketel en in een gasvlam, die onder de ketel orandde. Een gewel dige ontploffint- volgde. Niet alleen in de winkel, maar ook in de belendende percelen sprongen de ruiten, deuren werden uit hun sponningen gelicht. De heer A. kreeg vrij ernstige ver wondingen aan hoofd, armen en han den. Nadat hij verbonden was bij dr. Van Gemert kon hij naar zijn woning vervoerd worden. De omwonenden zijn aan een groot gevaar ontsnapt, daar in de winkel nog drie vaten met zeer ont plofbare stoffen lagen opgeslagen. DADER ROOFMOORD HANK BEKENT. Na knap recherchewerk heeft de Rijkspolitie in Den Bosch de 23-jari- ge v. d. S uit Werkendam gearres teerd, als verdacht van de roof moord op de 78-jarige landbouwer J. v. d. M te Hank. Van der S. heeft zijn daad bekend en zal heden voor de Officier van Justitie in Den Bosch worden geleid Gelijk met v. d. S. werden ook diens verloofde en de 65-jarige v. d. G. uit Werkendam gearresteerd. Met deze laatste, oij wie v. d. G. in de schuld stond, zou de jongeman de plannen om v. M. te beroven hebben besproken. Nadat van der S. zijn slachtoffer met een staaf had ver moord, heeft hij zijn schuld afgelost met een deel van het geld 7500 gulden dat hij bij de boer had ge vonden. De verloofde van Van der S. is inmiddels vrijgelaten. UITSPRAKEN IN DE ZAAK VAN DE „OUDEWATERSE BANK." De Rotterdamse Rechtbank veroor deelde hedenmorgen de 61-jarige mr C. H. V.. ex-directeur van de N.V. Oudewaterse Bank uit Oudewater tot "een gevangenisstraf van twee jaar en zes. maanden aftrek. De ree*-, bank nam aan, dat ver dachte de diverse feiten zoals ver duistering overtreding van het be sluit heitel rechtsverkeer en va's- heid in geschrifte had begaan om de bank ermee vooruit te helpen, hoe ve, hij zich niet ontzien heeft met betrexking ;ot de gebruikte midde len Verder hield de rechtbank reke ning met de hoge leeftijd van ver dachte De eis tegen hem luidde drie jaar met aftrek. Wegens valcheid in geschrifte werd de 45-jarige procuratiehouder J. E. te Oudewater conform de eis veroor- deeid tol acht maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar. De kantoorbedienden de 38-jarige H A en de 35-jarige G. A de J. uit Oudewater werden ieder wegens valsheid in geschrifte veroordeeld tot pen voorwaarde.ijke gevangenis straf van vier maanden met een proef tijd van drie 4aar. Tegen hen was zes maanden vooi waarde'ijk geëist met een proeftijd van drie-jaar. Ten slotte werd dr 44-jsrige ad- iunc -directr.ee V. H v2n der V. uit Oüdewata conform de eis tot vier maanden mei aftrek veroordeeld, ever «-ens wegpns valsreid in ge schrifte 'n „lekkere" versnapering tegen de hoest! NIEUWS UIT DE OMGEVING hfxegom 1 bankgebouw en woning, perceel 2 bijkomende werken. Hoogste in- Bond van Bloembollenhande'aren. schrijver was de Fa. v. Oosten en Onder de leden van de Bond de Vette te Delft voor 55100 en wordt een actie gevoerd een per manente, gesalariëerde voorzitter te benoemen Als een ernstige candi- daat wordt genoemd dr. J. A. Ver- hage, voorz. van de B. V. S. Men acht een dergelijke voorz. van groot belang voor de strikte neutraliteit van de bond opzichtens de vakbelangen. Een wijziging der statuten zaJ hiervoor nodig zijn. In de eerstvolgende ledenvergadering komt dit zeer belangrijke punt aan de orde. Bloembollencultuur. De voorz. de heer C. J. van Til zeide, dat het seizoen voor de kwekers goed was en voor de export niet. Hierna had de uitreiking plaats der prijzen en diploma's Mozaiek- wedstrijd. Ingekomen was een ver zoek om art. 6 van het Handelsre glement te wijzigen inzake de gla- dio en. De vergadering ging hier mede accoord en zal adhaisie betui gen. Mede werd adhaisie betuigd aan een verzoek om op de koopbrief jes de prijzen te vermelden waar voor ze -verkocht worden. Tot kas- nazieners werden benoemd de heren Ruigrok en Preenen. Tot afgevaar digden werden benoemd de heren Kleivegt en W. A. F. Murk, secundi Preenen en Ruigrok. Als bestuurs- lid der afd., werd gekozen de heer Meskers Tot leden van het H. B. werden candidaat gesteld -de heren J. G. Timmer en J Both. Besloten werd inzake contributie verhoging vrij mandaat aan de af gevaardigden te geven. De uitgaven voor het orgaan werden veel te hoog geacht. De plaats van de proeftuin werd der totale uitgaven van 116.145 tot ten eerste afgekeurd. De verhoging 151.100 vond men onbegrijpelijk. De heer Murk stelde vooro een massale demonstratie van minstens 2000 leden in Den Haag om de san- neringsmaatregelen af te schaffen. De voorz. bracht nu een woord van dank tot het scheidende be stuurslid de heer Topper. de zilk Waar is de geit? In een geslo ten bakfiets reed R. met twee gei ten naar Lisse. Daar werd er een afgeladen, cl3 tweede bleef rustig achter om elders gelost te worden. Toen de tweede aflading zou plaats hebben, bleek de geit er niet meer te zijn. Hoe men ook zocht, ze was onvindbaar. Van de vermissing werd aangifte bij de politie gedaan. De vo gende dag berichtte een landbou wer, dat bij hem een geit was ko men aanlopen- Verkeersongeval. Bij de Rui- genhoek kwamen 'n autobus van de N Z. H. en een volkswagen met el kaar in botsing. De bus kwam in de berm terecht. Met een kraanwagen moe'st ze weer op de weg worden gebracht. katwijk aan den rijn Aanbesteding. Gisteren had de aanbesteding plaats van een bankge bouw met kassierswoning en nog bijkomende werken, voor rekenin gen van de Coöp. Boerenleenbank. Er waren 18 inschrijvers. De aan besteding was in 2 percelen, perceel 7180,laagste de Fa. G. Sloot weg te Valkenburg voor f 40135, en 3790,—. ffitaetnetióAo-ui LENJESPROOKJE IN DE WINTER. De Stichting „Bloemlust" te Lisse organiseert in het win ter-seizoen 1950- -1951" weer drie Bloementen toonstellingen. Vooral die tussen Kerstmis en Nieuwjaar heeft een zekere vermaard heid gekregen Geen andere plaats in het gehele bloembollengebied, ja zelfs in geheel Nederland, heeft tot nu toe kans gezien een Kersttentoon- steding van een dergelijke omvang te organiseren De tentoonstel ing van Bloemlust wordt al langer dan een kwart eeuw gehouden, al heeft, zij pas na 1945 deze omvang gekregen. Iedere vak man en liefhebber kent deze Kerst show. Dit jaar wordt zij gehouden va 28 December 2 uur tot en met 2 Ja nuan. De bloemen, die men er te zien krijgt, zullen in kwantiteit en ook in kwaliteit die van alle andere jaren in de schaduw stellen Het is lang geleden, dat Tulpen. Hyacin then en Narcissen bij het vervroegen zulke prachtige resultaten gaven Het aantal aanvragen om plaats ruimte is dan ook buitengewoon groot. Behalve bovengenoemde bloeiende bolgewassen werden grote collecties Amaryllis ingezonden. De beste kwe kers van Europa wonen tussen Haar lem en Leiden. Het diepe rood van deze prachtige bloemen, zal met het rood en wit van duizenden Hyacin then en Tulpen in de grote Bloem- lusthal een stemmingsvolle sfeer scheppen, waartoe de extra verlich ting het hare zal bijdragen. Pluimveevereniging. De pluim veever Lisse en Omstr hield een le- desnvergadering in het gebouw ,.De Vereniging". Er ontstond een dis puut over het verzoek van de afd Leiden, om een prijs beschikbaar te stellen voor de kampioenstentoon stelling. He; bestuur stelde voor geen gelden hiervoor uit te trekken, aangezien de verwikkelingen tussen N K. B. en Raad van Beheer nog niet zijn opgelost. Het bestuur staat in deze kwestie achter de Raad van Beheer. De heer v d. Aart was het met deze zienswijze niet eens. Het gaat hier om een kampioenstentoon stelling, die los staat van genoemde verwikkelingen. Men bes'oot uit sportief oogpunt een ere-prijs be schikbaar te stellen Het tentoonstel- 'ingsnieuws bevatte de med., dat ge rekend kan worden op 4Ó5 inzendin gen nl. 300 konijnen, 62 sierduiven en 43 postduiven. noord wiikerhout Bloembollencultuur. De pl. afd. vergaderde in hotel Van der Geest. De heer Van Leeuwen herdacht in zijn openingswoord het overled.n ere-lid en mede-oprichter, de heer E. Oostdam. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de vereniging van makelaars en tussenpersonen in de bloemenhandel in welk schrijven d; vereniging aan de kwekers verzoekt om niet meer te verkopen voor de minimum-prijs -1- zoveel cent maar voor de marktprijs. De voorz be val de vergadering aan, om aan dit verzoek te voldoen. Hierna werd de beschrijvingsbrief voor de a.s. algemene vergadeiing j behandeld. De twee voornaamste j punten waren nei verzoek van net i hoofdbestuur om machtiging tot ver bouwing van' het Krelagehuis en het voorstel tot contributieverhoging. Over beide punten werden enige op merkingen uit de vergadering ge maakt, welke hierop neerkwamen, dat men van de in Hillegom te stich ten beurs een zodanige concurrentie verwacht, dat het beursbezoek in Haarlem sterk zal terirglonen en at de contributieverhoging wel nodig zal zijn, maar dat dit toch niet vol doende wordt aangetoond en boven dien het systeem van heffing voor verbetering vatbaar is. De voorzitter zette tenslotte het standpunt van het bestuur uiteen. Het huidige beursgebouw is zo slecht aat het ook met 3 Y, ton nog niet goed wordt en dat de toelichting van het hoofdbestuui op dit voorstel en de contributieverhoging onvoldoen de is. Hel bestuur stelde daarom voox aan 't H B. te verzoeken deze punten tot een volgende vergadering uit te stellen en dan een uitvoerige toelichting te geven. De ve-ga er ng ging er mee accoord, dat aar. de af gevaardigde een blanco mandaat wordt gegeven. Tot candïdaten voor het hoofdbe stuur worden de heren Bot uit Lutje- hroek en v. d. Lely uit Lis^erbrce'* gekozen. Tot lid van het bestuur der afde ling en tot voorzitter werd herbe noemd de heer P. van Leeuwen. De rondvraag leverde een vraag op over de collectieve inzending voor Bloemlust. De voorzitter antwoord de, dat er 30 potten zijn opgeplant met n-arccissen en dat de afdeling •ee doet aan de 2de tentoonstel"ing omstreeks half Januari De vraag van de heer Blaauw over de mogelijkheid om kwekers die op slechte grond leien, te helpen aan betere grond, maakte de tongen los De voorzitter zag wel mogelijk heden tot oplossing maar vroeg zich af wie de kat de bel aan zal binden. is de gelegenheid opengesteld tot het opgeven van NIEUWJAARS ADVERTENTIES die worden geplaatst in ons nummer van Zaterdag 30 December tegen gereduceerd tarief. De prijs bedraagt: 1—15 m.m. f 1.50 elke m.m. meer f0.12 Deze advertenties kunnen, behalve bij onze admi nistratie, ook worden opgegeven bij de plaatselijke agenten en bezorgers in de stad, echter uitsluitend tegen contante betaling. In verband met de samenstelling van dit nummer is spoedige opgave gewenst. Na 23 December wordt het gewone tarief ad 15 ct. per m.m. in rekening gebracht. DE DIRECTIE sassenheim Gemeentebegroting 1951. De raad van de gemeente Sassenheim komt Dinsdag 19 December des avonds om half acht in het raadhuis bijeen in openbare vergadering om de gemeente-begroting 1951 te be handelen. Tevens zullen de bedrijfs- begrotingen 1951 vastgesteld worden. Gemeenteraad. De raad komt Maandagavond 18 December om half acht in openbare vergadering bij een. De agenda vermeldt o.m.: wij ziging reglement van het Burger lijk Armbestuur;, wijziging subsidie regeling Oranjevereniging subsidie aan de V.V.V. Zuid-Holland en Ko ningin Wilhelminafonds; subsidie aan de stichting Kraamcentrum Bloembollenstreek; verbetering drink watervoorziening; herdenking 25-ja rig Destaan Waterleidingbedrijf; vast stelling verordening betreffende de invoering van uniforme vuilnisem mers; slootdemping Bij dorpstraat Florisschoutenstraat, aanwijzing nieu we straatnamen. Dat liep nog goed af! Gisteren middag omstreeks half twee werd de Sassenheimer J. H. B. op de Hoofdstraat aangereden door de mo torrijder T. G. H. K., eveneens uit Sassenheim De heer B. stak bij het postkantoor over, juist op het mo ment, dat de motorrijder uit de rich ting Haarlem kwam. Een aanrijding volgde en beiden vielen.. De motor werd beschadigd en de voetganger beschadigde zijn overjas. De twee onfortuinelijke heren liepen geen lichamelijk letsel op. voorhout Voorhout helpt Amsterdam Onder dit motto voerde het toneel gezelschap van de B.N.S. in de gro te zaal van het Parochiehuis, voor een stampvolle zaal het coneelspel op: „Den Vaderlant Ghetrouwe", een stuk uit de tijd van het verzet. Het welkomstwoord werd gespro ken door de heer H. Jagers die het doel uiteenzette. De opbrengst is be stemd voo. de heropbouw van het jongensweeshuis Huize St. Aioysius te Amsterdam. Het bekende muziek- ensemble „Schoppen Zes" had ook belangloos zijn medewerking ver leent Van het spel. hebben allen volop genoten, al werd men weer in een iijd verplaats, die men maar lie ver vergeet Een verloting zorgde verder voor de vrolijke noot, zodat al bij al, nog wel een batig saldo voor he* sym pathieke doel zal zijn overgebleven. "OORSCHOTEN Aan het Koninklijk Consei'vato- rium voor Muziek te Den Haag is ge slaagd voor het diploma piano-solo mej. Luc Verstegen. Geboren te Leiden: Antonia Cris- t'.na Geertruida, d. van M. C. Wij- nands en A. Th. Last; Geertruida Emmarentia, d. van L. W. Rijsdijk en U van der Linden. Ondertrouwd: J. M. Kranenburg 30 en G. M. Oudshoorn 28 j.; N. J. an der Valk 69 j. en H. M. van den Akker 44 j.; A. J. H. Steijlen 23 j. en A. Chr M. Parlevliet 20 jaar. Gehuwd: A. van. Rijn en M. Soe- rnarti; M. Warmenhoven en C. Vlie land. zoetermeer Bushalten. De bushalten in de Dorpsstraat zijn weer tijdelijk' ver plaatst naar de Molenstraat. Dit in verband met de bestratingswerkzaam heden nabij de Pilatusdam. Ylieuw-e. wlqav-ett Wijzigingen Belastingwet herziening 1950. Deel I. Uitgave Bureau Fed. Heren gracht 456, Amsterdam. In dit boekwerk worden behan deld de Wet Belastingnerziening en verhoging van de Venootschapsbe- lasting door C. van Soest en Tj. S. Visser en de Wet op de Dividenabe- perking door l. Stil. De namen dei- schrijvers waarborgen een goede be handeling der stof. Uitvoerig worden de wijzigingen en de nieuwe bepalin gen op deskundige wijze behan deld, terwijl de gegeven voorbeel den vooral verduidelijkend werken. Omtrent de vervroegde afschrijving wordt een goed overzicht gegeven. Het blijkt, dat ook hier verschillende opvattingen en mogelijkheden aan wezig zijn. Een uitgebreide beschou wing is o.a. ook gewijd aan de be langrijke wettelijke voorschriften over de reserv.es. Vooral de ondernemer mag, voor hij de fiscale balansstuken 1950 sa menstelt, de nieuwe mogelijkheden en veranderingen wel overwegen Voor particulieren is het behandelde van minder belang. Naar onze me ning zal deze verhandeling, door de ingewikkeldheid van de belasting techniek, in de eerste plaats van be lang zijn voor belastingdeskundigen en accountants. Bij het zich inwer ken in deze stof kan het boekwerk een goede wegwijzer zijn. „Als de lantaarn brandt" Boek met vertellingen sa mengesteld door Tom Bouws Uit gegeven door De Lan- teern, te Utrecht. Met de uitgave van dit boek wordt eigenlijk teruggegrepen naar een gebruik, dat zo langzamerhand uitgestorven is. Want hoeveel kin deren kennen de gezelligheid niet van iets vertellen. Wij zijn blij, dat men pogingen doet, om dit gebruik in ere te herstellen. „Als de lantaarn brandt" bevat 'n schat van verhalen, die zo is de opzet van de schrij vers voorgelezen moeten worden. De jeugd, dat is zeker, zal er door geboeid worden Wij hopen, dat dit verdienstelijke boek zijn weg zal vinden in de gezinnen, waar het or de lange winteravonden dankb~~ ontvangen zal worden.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2